Setari Cookie-uri

SOTIA MEA MA INSELAT DUPA 11 ANI DE CASNICIE

De la: Orlan, la data 2010-04-23 19:28:17mda. sa va mai zic si de ce femeile mai stau cu barbatii dupa ce sunt inselate. pai, au nevoie de bani, sa fie oarecum intretinute. mai ales daca ai si copil, care are nevoie de multe. Chear mama mea a fost inselata de tatal meu, de multe ori, jignita, a mai si batut-o. dar de ce a mai stat cu el? pt ca a avut nevoie de el pentru a ma creste, mai ales ca si eu cand auzeam certuri incepeam sa plang si sa tip sa nu se desparta, la varsta de 6-7 ani. am crescut, mama mi-a facut un fratior care e mai mic uc 13 ani decat mine, el este cel mai scump, cel mai de pretz lucru din viatza mea, tin la el mai mult ca la mine. Dar iata ca ea a rezistat, si in cateva luni, ei se v-or desparti, pentru ca nu mai pot trai impreuna, eu sunt de-acord ca sa se desparta, chear am sfatuit-o pe mama sa faca ashaceva. Asa ca voi femeile aveti nevoie de bani atunci cand stati langa barbat dupa ce ati fost inselate, dar mai sunt si femei care char isi iubesc barbatii, acele femei trebuiesc respectate. Chear si pentru bunica mea s-a intamplat la fel ca si la mama, dar la ea a fost mult mai rau, nu vreau sa vorbesc ce lucruri ii facea. si cine a spus mai sus ca feleile atunci cand aud de o alta femeie care a fost inselata, icep sa il numeasca nemrnic, etc. spune un adevar, dar cand spune "dai o sansa sotiei tare" e clar ca fac diferentza, si ca ele au gresit. Acum nush cum voi ( barbati sua femei ) puteti insela, si sa nu va simtiti nishte gunaie dupa asta, cum va puteti saruta copii cu acea gura cu care ati supt stiti voi ce la alti barbati. Deci chear mi-e scarba, mi-e scarba de aceste gunoaie, care au incalcat un juramant facut in fatza preotului, si cel mai important, in fatza lui DUMNEZEU. Rusine, rusine celor ce fac aceste lucruri.
P.S. despre mama mea. A facut o farte mare greseala ca a stat cu tatal meu de atunci cand isi batea joc de ea. Acum i ipare rau ca nu a facut asta mai demult, cand trebuia. acum plange, si isi blestema zilele pt ca a stat cu el... Asa ve-ti face si voi cei care va dati Demnitatea la oparte, sa primiti persoana care acum catva timp, sarea pe organul reproductiv al altui baiat, sau in cazul barbatilor, dadeau la buci alteia.
Orlan
Postat pe 23 Aprilie 2010 19:33
Cunosc un caz in care este de neinteles pentru mine de ce sotia si-a inselat sotul cu un prieten de familie.Ea sa ii zicem Gabriela H. a avut o relatie sexuala de lunga durata cu el sa-i zicem Costel A. Familia lui G.H. s-a mutat din oras si probabil relatia cu A.C. a incetat dar ca orice barbat A.C. nu s-a putut stapini sa se laude afirmand ca G.H. ia oferit chiar si sex oral si ca totul a fost super in pat G.H. fiifnd o profesionista a sexului, vizitandu-l chiar si atunci cand A.C. lucra in alt oras.Nu stiu daca a fost dragoste dar ce este de neinteles pentru mine este de ce a facut-o .Intamplator ii cunosc sotul si pot spune ca este un om deosebit ,amuzant,deschis si cu siguranta fidel.De altfel majoritatea prietenelor mele maritate au facut acest gest.
kudika320950
Postat pe 11 Septembrie 2010 12:49
Poate a avut nevoie de o revigorare a vietii intime...iar Costel e plicticos...
kudika226898
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:06
Totul tine de sentimentele tale pentru ea/el... restul e zero! Daca stii ca nu i-ai gresit niciodata, e greu sa suporti ideea, asa cred. Sunt insurat de 17 ani, am 2 copii. De dragul copiilor poti trece peste multe. Poti ierta fara sa te injosesti. Spune-i ca divortezi, eventual pleaca de acasa. Daca te cauta si-si cere iertare, revino, dar dupa ce se roaga in genunchi.
Din pacate, sunt persoane mai "sanguine", care se lasa duse de val, nu neaparat ca si-a pus in gand sa insele sau ca nu iubesc pe cel de alaturi.
Domnul Ticu pare un barbat fara experienta femeilor, cred ca singurele lui prietene i-au fost palmele :P sa ma scuze daca gresesc.
Sigur nu are copii, ca din la-ba nu se fac copii:D
Pentru cel are a deschis topicul: vezi daca o poti ierta, analizeaza-te pe tine, dar nu face precum cel care spunea ca se va razbuna. Mergi mai departe doar daca simti ca poti ierta neconditionat. Eu cred ca o razbunare ar fi sa-i spui consoartei celui cu care te-a inselat :))) o sa vezi ce pateste el acasa, posibil sa dea respectiva o lectie si sotiei tale... :D
Dar repet: copii merita iertare! Daca se mai repeta, da-i cu flit lui madame si i-ai si copii, strange dovezi ca e decazuta :P Fa cum simti, e greu de spus din afara. Cere sa-ti explice ce simtea, de ce a facut-o. Dar nu te invinovati, nu esti tu de vina! Ea a gresit, nu tu.
Explica-i ca ramai doar pentru copii, eventual nu te mai atinge de ea o vreme. Pedepseste-o cumva...
Sa stii ca lumea nu rade de tine, stai linistit!
Lumea apreciaza un barbat intelept si iubitor de copii. Daca se va rade de cineva, se va rade de sotia ta. Nu toti sunt redusi mintal, unii mai si judeca.
Am ceva experienta si pot da sfaturi zic eu. Am trecut prin multe. Stiu ca as putea renunta la orice, dar nu la copii! Ei sunt trup si suflet din mine si nu mi-au gresit cu nimic.

Multa intelepciune si ajutor de la Dumnezeu sa aveti parte!
gcppscu2011
Postat pe 3 Mai 2011 16:26
buna ma numesc ionut ,am citit cazul tau si eu am trecut prin asemenea situatie si mam consolat in mine insumi ,recunosc mia fost enorm de greu ,gaseam tot felu de ocupati am doi copii minori o fetita de 11 ani iar cealalta de 7 ani ,am crezut ca bolunzesc am vrut chiar sa imi pun capat zilelor credema terog vorbesc foarte serios nu vedeam viata fara copii dupa ce mam intors din italia am plecat tot pentru binele familiei nu realizam cei cu mine nu am cuvinte sa iti descriu dar in fine pina intro zi sa nu iti spun procese divort custodia copiilor tot stres bani nervi simteam ca nu mai am puteri dar am trecut defapt sincer sa fiu ea oricum nu mio mai trebuiea doar copii pune in aplicare problema cum am puso eu o femeie cind te inseala nu are nici un rost sa mai continui cu ea o farfurie ciobita nu mai este cum a fost nu mai era pentru mine femeia care a fost cindva dupa un an a regretat a vazut ca a facut pasul gresit dar era prea tirziu copii mei sint bine traiesc doar pentru ei vin la mine ma iubesc enorm de mult si siau dat seama ca nu eu am gresit iar ea priveste si acum cu regret ceia ce a facut nu te lasa invins fi tare nu iti doresc sa treci prin ce am trecut eu iti doresc multa multa sanatate si multa putere tot binele din lume ionut id meu loranis2006ionut@yahoo.com
kudika503604
Postat pe 5 Februarie 2012 02:43
Bai "Tycu" esti un prost si incerci sa distrugi famili.Probabil provi dintr-o "curvie" si duci cu tine nebunia parintilor tai.
Inceteaza sa-ti mai spui parerea ca evident esti
un prost...si nu sunt singurul care are parerea asta.
Cei de pe forum ai rog sa-mi scuze "expresiile"
nu am obiceiul de a jgni oamenii dar pe tine
nu numai ca te-am jignit ti-as si da o mama de bataie sa stai 4 saptamini in spital ...poate asa
o sa-ti revii.
Scoate-ti nebunul asta de aici
kudika_13502
Postat pe 3 August 2012 01:28
De la: kudika_13502, la data 2012-08-03 01:28:45Bai "Tycu" esti un prost si incerci sa distrugi famili.Probabil provi dintr-o "curvie" si duci cu tine nebunia parintilor tai.
Inceteaza sa-ti mai spui parerea ca evident esti
un prost...si nu sunt singurul care are parerea asta.
Cei de pe forum ai rog sa-mi scuze "expresiile"
nu am obiceiul de a jgni oamenii dar pe tine
nu numai ca te-am jignit ti-as si da o mama de bataie sa stai 4 saptamini in spital ...poate asa
o sa-ti revii.
Scoate-ti nebunul asta de aici



Iti impartasesc parerea.
kudika_10817
Postat pe 3 August 2012 10:21
sotia te inseala de 11 ani si abia acum ai aflat ?

Postat pe 3 August 2012 11:17
ti-a spus ea?

Postat pe 3 August 2012 11:18
SINT DIVORTAT DE 2 ANI SCUZE CA NU AM MAI SCRIS PINA ACUMA DAR ABIA ACUM AM DAT DE ACEST CONT SI AM VAZUT CA SINT ABONAT MERSI PT.CE MI-AI SCRIS. CUM SPUNEAM SINT DIVORTAT DE 2 ANI IA-M LASAT EI TOT SI AM LUAT-O DE LA CAPAT. AM DAT IN FINAL DE O FEMEIE EXTRAORDINARA CU CARE AM LUAT-O DE LA CAPAT SI AM REALIZAT IN 2 ANI MULT MAI MULTE CIT AM FACUT CU FOSTA IN 14.CE IMI LIPSESTE SINT COPII DAR INCET INCET O SA-SI DE-A SEAMA CINE A GRESIT MULTUMESC INCA ODATA SI MULT RESPESCT SPER SA NE MAI AUZIM *

FLORIN_grace
Postat pe 30 Noiembrie 2014 08:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
taxa la biserica 20 De la: Cassey 24 August 2009 14:45
Sonorizari Profesionale, Lumini, DJ Profesionisti Oriune in Tara 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:09
RESTAURANT MERCUR GALATI - cedez sala 3 De la: flavystyle 12 Mai 2010 00:28
FOTO, VIDEO, MUZICA NUNTI SI BOTEZURI 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 22:06
marturii originale care fac senzatie la nunta 10 De la: Dani_Ella_1 12 Decembrie 2015 18:12