Setari Cookie-uri

SOTIA MEA MA INSELAT DUPA 11 ANI DE CASNICIE

Nu pot sa cred ca incerci sa distrugi o familie bai nene ticule. Impuscati-l careva pe tampitu asta!!! Nu se poate asa ceva. Chiar ne vede nimeni? Nu exista moderatori pe site-ul asta sa baneze tampiti? Ai depasit de mult exprimarea opiniei. Daca ar asculta omul ala de tine intr-un moment de slabiciune si distruge familia? Sufera copiii ca dai tu sfaturi din spatele unui monitor? Esti tembel rau nene. Oamenii aia au o viata construita. Tu se pare ca n-ai ca vad ca tot comentezi zilnic, pe diverse topicuri la diverse ore. Esti un frustrat plin de furie pe care ti-o descarci in modul asta. Nu mai face sotia sex cu tine? N-ai servici? Ce n-ai? Lasa oamenii in pace si construieste-ti viata ta. Du-te la bai, la alimentara, la scara cu vecinii da lasa exprimatu asta de idei invechite, limitate, incuiate. Una e sa-ti spui punctul de vedere, alta e sa dai sfaturi oamenilor folosind asa limbaj "manipulator" si chiar jignitor. Oamenii aleg cum isi fac viata. Singura greseala a omului ala e ca si-a postat problema pe un site unde au acces idioti ca tine.
Du-te omule la psiholog de cuplu, discutati mult problema asta, incercati sa redescoperiti ce era inainte. O situatie de genul asta poate chiar sa intareasca relatia. Poate deasemenea si sa o distruga, dar daca se termina sa se intample ca ati ajuns voi la concluzia asta nu ca v-au spus-o tampiti frustrati care se autotintituleaza barbati si isi petrec ziua comentand pe un site cu sfaturi pentru nunti.
Sa-i inchida careva netu astuia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ru_xenia
Postat pe 12 Decembrie 2009 19:12
De la: Tycu, la data 2009-12-12 18:02:03 Ai facut greseli enorme, una e ca ai mai postat aici, alta greseala e ca ai fost la sef sa te rogi sa o lase impace, cred ca ai stat in genunchi si ai plans, imi inchipui ce au ras ei de matale, pentru ea esti o carpa de care si-a batut joc cum a vrut ,esti pe locul doi in viata ei, din partea ei nu a i avut dragoste , si nici nu o sa ai vreodata , si a doua oara tot asa te rogi de ea, ca sigur va fi si a doua oara ,ai stricat viitorul copiilor care vor creste intr-o pseudofamilie cu relatie bazata pe minciuna , c-u-r-v-as-ar-i-e si fals adica fara viitor ! Ce e cu prostia asta cu sanse ? nu se dau sanse la fapte consumate. Ti-ai calcat demnitatea de barbat in picioare.Omule trezeste-te ca femei sunt destule, poate adevarata iubire e in alta parte , te asteapta ! Ai mai si insistat sa vina acasa , ai facut de ras toata tagma barbateasca ,singura salvare este divortul , fa curatenie in casa , matura c-u-r-v-a-s-a-ri-a ca vine craciunul si trebuie sa te gaseasca " barbat " nu "mamaliga" , macar pentru binele copiilor !



omule!!!! nu e vb de c-urva-rasie sau divort aici....femei sunt destule sunt de acord...dar aici e vb de o casnicie din care a rezultat doi copii...usor dai copii la o parte...
intr-o casnicie trebuie intotdeauna sa existe sansa doua...usor se vb de divort si de refacerea casniciei cu altcineva...
omule insoara-te si apoi intoarcete pe forumuri si da sfaturi...uni dintre forumisti chiar sunteti imposibili...

p/s merita sa dai o sansa unei casnici cu doi copii.....
ayrn
Postat pe 12 Decembrie 2009 19:22
degeaba va obositi cu el.E bolnav de c-u-r-v-ve,de fapt cred ca e ceva psihic, numai virginele ii plac lui pe langa asta se considera mare reprezentnt al barbatilor, pacat ca nu s-a gasit unul sa-i trag un sut in fund.
sunnydays_grace
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:23
Eu zic sa ii mai dai o sansa.
Acum 4 ani pe vremea cand nu stiam ca o sa ma casatoresc cu el am facut o prostie l-am inselat, apoi am regretat amarnic in sugletul meu, mi-am dat seama ca il iubesc numai pe el.Apoi intr-o zi i-am spus si m-a iertat.
Nu s-a mai repetat niciodata, nu l-am inselat niciodata dupa casatorie pentru ca mi-am dat seama ca el este barbatul cu acre vreau sa raman.
Parerea mea este sa fi tare si sa ai o discutie cu ea sa ii spui ce simti si sa o intrebi de ce a facut asta?
Trebuie sa sti si tu adevarul este indragostita de acel om ? Sau te mai iubeste pe tine?
De ce a facut-o doar o atractie sexuala cum a fost la mine sau este amanta lui de mult timp???
Trebuie sa iti dea niste raspunsuri pe care tu le cauti, in functie de asta vei decide ce sa faci cu familia ta.
Nu sunt de acord sa ramai cu ea pentru copii si tu esti important si e pacat sa iti petreci toata viata alaturi de o femeie care nu te mai iubeste si viseaza la altul.
Insa...trebuie sa fi sigur ca asta este adevarul.
Tu nu ai inselat-o niciodata? Mi-e greu sa cred ca in 11 ani
decasnicie nu s-a intamplat...
elenutza666
Postat pe 13 Decembrie 2009 06:30
De la: ru_xenia, la data 2009-12-12 19:12:12Nu pot sa cred ca incerci sa distrugi o familie bai nene ticule. Impuscati-l careva pe tampitu asta!!! Nu se poate asa ceva. Chiar ne vede nimeni? Nu exista moderatori pe site-ul asta sa baneze tampiti? Ai depasit de mult exprimarea opiniei. Daca ar asculta omul ala de tine intr-un moment de slabiciune si distruge familia? Sufera copiii ca dai tu sfaturi din spatele unui monitor? Esti tembel rau nene. Oamenii aia au o viata construita. Tu se pare ca n-ai ca vad ca tot comentezi zilnic, pe diverse topicuri la diverse ore. Esti un frustrat plin de furie pe care ti-o descarci in modul asta. Nu mai face sotia sex cu tine? N-ai servici? Ce n-ai? Lasa oamenii in pace si construieste-ti viata ta. Du-te la bai, la alimentara, la scara cu vecinii da lasa exprimatu asta de idei invechite, limitate, incuiate. Una e sa-ti spui punctul de vedere, alta e sa dai sfaturi oamenilor folosind asa limbaj "manipulator" si chiar jignitor. Oamenii aleg cum isi fac viata. Singura greseala a omului ala e ca si-a postat problema pe un site unde au acces idioti ca tine.
Du-te omule la psiholog de cuplu, discutati mult problema asta, incercati sa redescoperiti ce era inainte. O situatie de genul asta poate chiar sa intareasca relatia. Poate deasemenea si sa o distruga, dar daca se termina sa se intample ca ati ajuns voi la concluzia asta nu ca v-au spus-o tampiti frustrati care se autotintituleaza barbati si isi petrec ziua comentand pe un site cu sfaturi pentru nunti.
Sa-i inchida careva netu astuia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!












Cum sa distug familia ?? pai vrei sa spui ca aia mai e o familie intr-o relatie bazata pe minciuna ?,cazul lor, aia e o falsa familie . da, copii ar suferi mult intr-o relatie mincinoasa !Cum poti sa spui ca sa mai stea omul acela cu asa femeie in casa ?? si cand asta se va repeta, ca sigur se va repeta ,el trebuie sa-i dea sanse ? Nu exista sanse intr-o fapta , indiferent ce fapta deja consumata ; sanse se dau numai la intentii nu la fapta consumata ! Stii ce e omul acela in momentul cat sta cu ea ? este in ochii ei o mamaliga ,o bataie de joc , este carpa ei, si-a calcat demnitatea de barbat in picioare, nu se mai numeste barbat,o spun asta pentru binele lui, a mai facut greseala sa se duca la amant sa se roage de el s-o lase in pace, in momentul ala s-a injosit rau de tot, eu cred ca nu i-a spus nici sotiei amantului,doar n-o sa-i faca rau"sefului " singura solutie este divortul , in felul asta demonstreaza atat lui cat si celor care stiu intamplarea ca e barbat si nu ultima roata la caruta, dupa parerea pe care o ai,sa mai stea bietul barbat cu asa femeie care la tradat in casa ?? Fii serioasa !!!
Tycu
Postat pe 13 Decembrie 2009 13:25
De la: ayrn, la data 2009-12-12 19:22:44
De la: Tycu, la data 2009-12-12 18:02:03 Ai facut greseli enorme, una e ca ai mai postat aici, alta greseala e ca ai fost la sef sa te rogi sa o lase impace, cred ca ai stat in genunchi si ai plans, imi inchipui ce au ras ei de matale, pentru ea esti o carpa de care si-a batut joc cum a vrut ,esti pe locul doi in viata ei, din partea ei nu a i avut dragoste , si nici nu o sa ai vreodata , si a doua oara tot asa te rogi de ea, ca sigur va fi si a doua oara ,ai stricat viitorul copiilor care vor creste intr-o pseudofamilie cu relatie bazata pe minciuna , c-u-r-v-as-ar-i-e si fals adica fara viitor ! Ce e cu prostia asta cu sanse ? nu se dau sanse la fapte consumate. Ti-ai calcat demnitatea de barbat in picioare.Omule trezeste-te ca femei sunt destule, poate adevarata iubire e in alta parte , te asteapta ! Ai mai si insistat sa vina acasa , ai facut de ras toata tagma barbateasca ,singura salvare este divortul , fa curatenie in casa , matura c-u-r-v-a-s-a-ri-a ca vine craciunul si trebuie sa te gaseasca " barbat " nu "mamaliga" , macar pentru binele copiilor !



omule!!!! nu e vb de c-urva-rasie sau divort aici....femei sunt destule sunt de acord...dar aici e vb de o casnicie din care a rezultat doi copii...usor dai copii la o parte...
intr-o casnicie trebuie intotdeauna sa existe sansa doua...usor se vb de divort si de refacerea casniciei cu altcineva...
omule insoara-te si apoi intoarcete pe forumuri si da sfaturi...uni dintre forumisti chiar sunteti imposibili...

p/s merita sa dai o sansa unei casnici cu doi copii.....












Cum adica , nu e vorba de c-u-rv-asa-ri-e ? dar de ce e vorba ? adica ce a facut ea cum se numeste ?Aia mai e casnicie ?fii serios !!!Sanse in fapte consumate ? e imposibil ca nu avem "tunel al timpului"ca sa trecem inapoi in timp, o data fapta consumata , asa ramane,sanse se dau numai in situatii unde au fost intentii dar neinfaptuite, asta e intelesul sansei. !Da sunt casatorit , daca mie imi facea asa ceva sotia, era de mult la manastie daca o primea si acolo .!!!!
Tycu
Postat pe 13 Decembrie 2009 13:35
De la: elenutza666, la data 2009-12-13 06:30:04Eu zic sa ii mai dai o sansa.
Acum 4 ani pe vremea cand nu stiam ca o sa ma casatoresc cu el am facut o prostie l-am inselat, apoi am regretat amarnic in sugletul meu, mi-am dat seama ca il iubesc numai pe el.Apoi intr-o zi i-am spus si m-a iertat.
Nu s-a mai repetat niciodata, nu l-am inselat niciodata dupa casatorie pentru ca mi-am dat seama ca el este barbatul cu acre vreau sa raman.
Parerea mea este sa fi tare si sa ai o discutie cu ea sa ii spui ce simti si sa o intrebi de ce a facut asta?
Trebuie sa sti si tu adevarul este indragostita de acel om ? Sau te mai iubeste pe tine?
De ce a facut-o doar o atractie sexuala cum a fost la mine sau este amanta lui de mult timp???
Trebuie sa iti dea niste raspunsuri pe care tu le cauti, in functie de asta vei decide ce sa faci cu familia ta.
Nu sunt de acord sa ramai cu ea pentru copii si tu esti important si e pacat sa iti petreci toata viata alaturi de o femeie care nu te mai iubeste si viseaza la altul.
Insa...trebuie sa fi sigur ca asta este adevarul.
Tu nu ai inselat-o niciodata? Mi-e greu sa cred ca in 11 ani
decasnicie nu s-a intamplat...













Imi place cum pui problema, adica intrebarile,talica esti o realista,dar e o neclaritate ,cum adica spui ca ai inselat barbatul, dar nu stiai ca o sa te casatoresti cu el, pai atunci pe cine ai inselat defapt ?Si esti sigura ca te-a iertat ?Intr-o familie nu exista atractie sexuala, decat numai; ori barbatul are o ipotenta , ori femeia este cu probleme ,o nimfomana isterica, aici e problema medical psihica !
Tycu
Postat pe 13 Decembrie 2009 13:46
De la: ayrn, la data 2009-12-12 19:22:44
De la: Tycu, la data 2009-12-12 18:02:03 Ai facut greseli enorme, una e ca ai mai postat aici, alta greseala e ca ai fost la sef sa te rogi sa o lase impace, cred ca ai stat in genunchi si ai plans, imi inchipui ce au ras ei de matale, pentru ea esti o carpa de care si-a batut joc cum a vrut ,esti pe locul doi in viata ei, din partea ei nu a i avut dragoste , si nici nu o sa ai vreodata , si a doua oara tot asa te rogi de ea, ca sigur va fi si a doua oara ,ai stricat viitorul copiilor care vor creste intr-o pseudofamilie cu relatie bazata pe minciuna , c-u-r-v-as-ar-i-e si fals adica fara viitor ! Ce e cu prostia asta cu sanse ? nu se dau sanse la fapte consumate. Ti-ai calcat demnitatea de barbat in picioare.Omule trezeste-te ca femei sunt destule, poate adevarata iubire e in alta parte , te asteapta ! Ai mai si insistat sa vina acasa , ai facut de ras toata tagma barbateasca ,singura salvare este divortul , fa curatenie in casa , matura c-u-r-v-a-s-a-ri-a ca vine craciunul si trebuie sa te gaseasca " barbat " nu "mamaliga" , macar pentru binele copiilor !



omule!!!! nu e vb de c-urva-rasie sau divort aici....femei sunt destule sunt de acord...dar aici e vb de o casnicie din care a rezultat doi copii...usor dai copii la o parte...
intr-o casnicie trebuie intotdeauna sa existe sansa doua...usor se vb de divort si de refacerea casniciei cu altcineva...
omule insoara-te si apoi intoarcete pe forumuri si da sfaturi...uni dintre forumisti chiar sunteti imposibili...

p/s merita sa dai o sansa unei casnici cu doi copii.....


jos palaria! Ai avut taria de caracter si ai incercat sa treci peste totul pt a oferi copiilor tai o viata normala, sanatoasa. Nu stiu de ce nu constientizeaza nimeni k un copil nu creste normal at cand e plimbat de colo colo intre parinti, care nu au fost in stare sa stea la o masa si sa discute tot ce i-a facut sa insele, sa nu mai iubeasca, sa caute altceva. E clar ca exista un motiv si in general, principalul motiv e plictiseala. firar sa fie ea de plictiseala dar asa e. Dupa o anumita per de casnicie nu-i mai arde unuia dintre soti sa iese la un rastaurant, la o plimbare, sa recucereasca jumatatea... Ori iubirea nu se pastreaza la infinit, in cel mai bun caz ramane respectul dar iubirea tb intretinuta.

succes
agny
Postat pe 13 Decembrie 2009 17:29
Eu zic sa treci peste nu este usor dar e vorba si de copii.nu cred ca exista cuplu perfect mai devreme su mai tarziu toti gresim .daca iti iubesti femeia treci peste.
kudika001468
Postat pe 14 Decembrie 2009 05:20
Trebuie inteles ca un copil crescut intr-o pseudofamilie unde este relatie falsa , iubire falsa,cu-r--v-a-s-a-ri--e, el nu va avea viitor, in general acesti copii ajung sa aiba probleme cu politia, drogurile, prostitutie,e ca si cum nu are parinti. !!!
Tycu
Postat pe 14 Decembrie 2009 10:07
auzi draga sunnyday,nu stiu c cauti pe acest site dak te crezi asa de desteapta cum crezi u,nu stiu c drept ai k sa critici oamenii cum k nu au pus nu stiu ce drac de cratima sau virgula etc,dute frate si cautati alt site caci noi nu intram aici k sa ne luam de viata oamenilor si sa le spunem k au facut greseli de ortografie,,sa fii u sanatoasa la cate olompiade am participat eu,da in fine nu imi place sa ma laud,iar dak u ai mai multa carte decat mine asta nu inseamna ca esti mai desteapta,nu cred k u ai plecat de la varsta de 16 ani in strainatatek sa muncesti si sa faci un ban,si sa nu iti vezi parinti si frati de 4 ani,sa nu sti decat munk akasa,si invers,poate k nu am atat scoala cat ai facut u pt k eu am renuntat la ea pt omul`pe care il iubesc,da iti zic sinceram mai multa scoala a vietii decat tine,asa k nu te mai crede asa desteapTA SI NU MAI CORECTA TU LUMEA OK.Sper k neam inteles,nu suport pers care se dau mai destepte decat altele,nu te supara pe mine da pur si simplu ma enervez cand cineva are tupeu nesimtit sa imi zik niste lucruri care nui ar trebui spuse.
dulcik0021
Postat pe 14 Decembrie 2009 11:52
Buna.Am 36 de ani si o relatie de 10 ani iar de curand am aflat si eu ca sotia mea ma inselat.Cum am aflat?am instalat pe pc-ul ei un soft spy .Nu aveam banuieli ca ma inseala am facut acest lucru din amuzament,insa va pot spune ca in momentul in care am vazut unele conversatii pe mess-ul ei cu un barbat [acest tip este prietenul unei verisoare din partea ei]mi-am dat seama ca iubita mea sotie[ cea in care aveam incredere oarba,fiinta pe care o iubeam si o respectam mai mult decat pe mine insumi]nu numai ca ma inselat dar a si avut o relatie de aproape un an cu el.In momentul in care citeam acele randuri am aflat cum este sa te doara sufletul am simtit o umilinta fara de margini si culmea miera sila de mine nu de ea.Totusi norocul ei ca a scapat cu viata a fost ca eram la 700km departare de ea, am sunato si am intrebato daca are o relatie cu un alt barbat ,binenteles nu a recunoscut.Am urcat in masina si in 8 ore am fost langa ea aratindui acele conversatii.Recunosc am fost agresiv dar nu am batuto nu am atinso dealtfel niciodata. S-a jurat ca nu va mai vb cu el niciodata si ii pare foarte rau de ceea ce a facut bla bla bala.... Inainte sa aflu acest fapt daca mar fi intrebat cineva ce as face daca as afla ca sotia ma inseala, as fi raspuns ca multi de aici ,pe el il castrez iar pe ea as bateo si alunga. din proprie experienta stiu ca iubirea,dragostea nu te impiedica sa inseli. Sincer nu pot sa o parasesc chiar daca uni ar spune ca sunt slab sau carpa, ma doare si sufar de cate ori imi aduc aminte dar o iubesc enorm de mult si banuiesc ca si ea pe mine cel putin asa pare exceptand faza cu inselatul. Am iertato dar nu iam uitat intodeauna am mers pe principiul ca corectia fizica nu este eficienta, cred ca iertarea pacatului ei si iuberea de care se bucura din partea mea doare mai tare decat bataia. Asa am so pedepsesc pentru multa vreme de acum incolo, am sa ma fac ca trec peste toate am sa-i fac un copil isi doreste foarte mult asta iar cand ii va fi lumea mai draga si i se va parea mai frumoasa am s-o insel cu o femeie de speta joasa,cu o zdreanta de femeie si am sa o parasesc pentru aceea femeie[acesta va fi motivul],iar pe el il las pana in ziua nunti cand din greseala ma voi imbata si ii voi da verisoarei inregistrareacu conversatia lor. sa simta si ei umilinta si durerea sufleteasca pe care am simtito si eu. stiu ca trebuie sa am rabdare si o voi avea dar imi da putere dulcea razbunare carea are cel mai dulce si bun gust din lume.
grace007887
Postat pe 2 Martie 2010 15:39
De la: grace007887, la data 2010-03-02 15:39:58Buna.Am 36 de ani si o relatie de 10 ani iar de curand am aflat si eu ca sotia mea ma inselat.Cum am aflat?am instalat pe pc-ul ei un soft spy .Nu aveam banuieli ca ma inseala am facut acest lucru din amuzament,insa va pot spune ca in momentul in care am vazut unele conversatii pe mess-ul ei cu un barbat [acest tip este prietenul unei verisoare din partea ei]mi-am dat seama ca iubita mea sotie[ cea in care aveam incredere oarba,fiinta pe care o iubeam si o respectam mai mult decat pe mine insumi]nu numai ca ma inselat dar a si avut o relatie de aproape un an cu el.In momentul in care citeam acele randuri am aflat cum este sa te doara sufletul am simtit o umilinta fara de margini si culmea miera sila de mine nu de ea.Totusi norocul ei ca a scapat cu viata a fost ca eram la 700km departare de ea, am sunato si am intrebato daca are o relatie cu un alt barbat ,binenteles nu a recunoscut.Am urcat in masina si in 8 ore am fost langa ea aratindui acele conversatii.Recunosc am fost agresiv dar nu am batuto nu am atinso dealtfel niciodata. S-a jurat ca nu va mai vb cu el niciodata si ii pare foarte rau de ceea ce a facut bla bla bala.... Inainte sa aflu acest fapt daca mar fi intrebat cineva ce as face daca as afla ca sotia ma inseala, as fi raspuns ca multi de aici ,pe el il castrez iar pe ea as bateo si alunga. din proprie experienta stiu ca iubirea,dragostea nu te impiedica sa inseli. Sincer nu pot sa o parasesc chiar daca uni ar spune ca sunt slab sau carpa, ma doare si sufar de cate ori imi aduc aminte dar o iubesc enorm de mult si banuiesc ca si ea pe mine cel putin asa pare exceptand faza cu inselatul. Am iertato dar nu iam uitat intodeauna am mers pe principiul ca corectia fizica nu este eficienta, cred ca iertarea pacatului ei si iuberea de care se bucura din partea mea doare mai tare decat bataia. Asa am so pedepsesc pentru multa vreme de acum incolo, am sa ma fac ca trec peste toate am sa-i fac un copil isi doreste foarte mult asta iar cand ii va fi lumea mai draga si i se va parea mai frumoasa am s-o insel cu o femeie de speta joasa,cu o zdreanta de femeie si am sa o parasesc pentru aceea femeie[acesta va fi motivul],iar pe el il las pana in ziua nunti cand din greseala ma voi imbata si ii voi da verisoarei inregistrareacu conversatia lor. sa simta si ei umilinta si durerea sufleteasca pe care am simtito si eu. stiu ca trebuie sa am rabdare si o voi avea dar imi da putere dulcea razbunare carea are cel mai dulce si bun gust din lume.

















Hai bre, matale esti bun de scenarist de filme semiSF!! ..."o sa fac ,o sa dreg....", de unde stii ca asa o sa fie ? de geaba daca nu ai facut-o pana acum ,te-ai autodecazut ,autodesconsiderat atat in fata ei cat si in fata mai ales a barbatilor !!Spui de "carpa" da, pentru ea asa esti , ea te considera si te va considera toata viata un om fara demnitate , in ochii ei vei fi pe locul 2. !! E clar ca ea nu te-a luat din dragoste , nu te-a iubit si nu te va iubi niciodata !Aveti o relatie falsa !-a fost numai interes , si sigur va mai continua aventurile ca "lasa ca prostul meu o sa ma ierte ". "S-a jurat ca nu va mai vb cu el niciodata si ii pare foarte rau de ceea ce a facut "- Crezi prostia asta ???Fii om cu demnitate barbate,fa curatenie ca se apropie pastele , vezi ca ai gunoi in casa , arunca-l !!mai e o vorba, "decat sa umbli cu caciula rupta pe strada sa te rada toti, mai bine cu capul gol "!Si ce e prostia asta cu asa razbunare pe care o visezi ?? Pe ea o sa o doara exact in ...de razbunarea asta, cred ca o sa o faca ea inainte,Mai vrei sa-i faci si copil,!! Barbate , da dovada ca ai demnitate ,nu te lasa calcat in picioare de c*u*r*v*e*,singura salvare pe care o ai este divortul imediat, cum mai poti sa dormi langa o asa femeie , care nu cu mult timp o calarea altul si poate radeau de matale in timp ce se ..giugiuleau amandoi !!Salveaza-te, fii barbat , nu carpa ei !!!Femei gasesti,insira-le ,dar nu tine c*u*r*va in casa ca o sa puta !!
Tycu
Postat pe 3 Martie 2010 10:16
eeee....hop si eu pe aici!Cand se intampla unei femei sa fie inselata, toate sarim si o sfatuim sa-l paraseasca pe nemernic, dar cand i se intampla unui barbat il sfatuim sa-i mai dea femeii o sansa! De ce? Si ce daca au copii sau o familie intemeiata, atata timp cat numai exista intelegere, respect si iubire, numai exista FAMILIE. Copiii vor sti intotdeauna ca au o mama si un tata!Asta e....nu vor fi nici primii si nici ultimii care vor creste cu parintii separati, iubirea o vor primi la fel.....De ce copiii trebuie sa suporte neintelegerile parintilor, certurile ce vor urma si raceala dintre ei,reprosurile si multe altele....
Asta e pararea mea....nu ma judecati prea aspru!
Daca as afla ca am fost inselata...nu as mai sta nici macar o secunda cu el!
Dyana_24
Postat pe 5 Martie 2010 11:20
De la: Diana14, la data 2010-03-05 11:20:42eeee....hop si eu pe aici!Cand se intampla unei femei sa fie inselata, toate sarim si o sfatuim sa-l paraseasca pe nemernic, dar cand i se intampla unui barbat il sfatuim sa-i mai dea femeii o sansa! De ce? Si ce daca au copii sau o familie intemeiata, atata timp cat numai exista intelegere, respect si iubire, numai exista FAMILIE. Copiii vor sti intotdeauna ca au o mama si un tata!Asta e....nu vor fi nici primii si nici ultimii care vor creste cu parintii separati, iubirea o vor primi la fel.....De ce copiii trebuie sa suporte neintelegerile parintilor, certurile ce vor urma si raceala dintre ei,reprosurile si multe altele....
Asta e pararea mea....nu ma judecati prea aspru!
Daca as afla ca am fost inselata...nu as mai sta nici macar o secunda cu el![/quote







]Corect, indiferent care din parteneri inseala, copii nu sunt o problema in refacerea unei relatii, cei care pun copii ca o piedica in desfaceri de casatorii si refacerea altor casatorii, aceceeia distrug viitorul in primul rand al copiilor,trebuie inteles ca niste copii crescuti si educati intr-o familie bazata pe cu*r*va*sa*ri* e , falsa si minciuna, vor avea un viitor stricat, un viitor fals !!!
Tycu
Postat pe 7 Martie 2010 12:04
Cum Dumnezeu se face ca numa'femeile spun "bietului om"sa stea cu nevasta,ca de,a gresit "sarmana"!!!ALO!!!!! Doamnelor!!!!Da' daca pre vreuna dintre voi v-ar insela iubitul ( devenit bineinteles din clipa aia "nemernicul","ordinarul","jegosul afemeiat".....si cate si mai cate),voi,preasfatuitoarelor ce ati face?
S-al impuscati pe Tycu?De ce?Ca spune verde-n fata adevarul?Curvele sunt curve si daca au inselat odata........sigur o vor mai face!!!!!!
Cristtyn
Postat pe 8 Martie 2010 10:15
De la: Desert_Rose, la data 2010-03-08 10:15:31 Cum Dumnezeu se face ca numa'femeile spun "bietului om"sa stea cu nevasta,ca de,a gresit "sarmana"!!!ALO!!!!! Doamnelor!!!!Da' daca pre vreuna dintre voi v-ar insela iubitul ( devenit bineinteles din clipa aia "nemernicul","ordinarul","jegosul afemeiat".....si cate si mai cate),voi,preasfatuitoarelor ce ati face?
S-al impuscati pe Tycu?De ce?Ca spune verde-n fata adevarul?Curvele sunt curve si daca au inselat odata........sigur o vor mai face!!!!!!












:Corect, ai dreptate,bine gandit, actul de curvasarie sigur se va mai repeta,ca "a gresit sarmana"..."o sa ma ierte prostul ca ma iubeste ".Intr-o relatie unde e curvasarie indiferent din partea cui este , aceea relatie e bazata pe minciuna si fals !!
Tycu
Postat pe 9 Martie 2010 10:40
deci....barbatii inselati care au cerut sfaturi...ce-au facut?sunt curioasa...daca tot suntem rugati sa le dam sfaturi sa ne zica si cum se termina povestile lor....
Bafta multa si incredere in propria persoana!
Dyana_24
Postat pe 10 Martie 2010 09:32
Corect este: curvãrãsie, de la curvar, a curvãrãsi.

De ce credeþi cã soþia va mai greºi? ªi bãrbaþii greºesc ºi sunt iertaþi, de ce o femeie n-ar putea fi? Poate nu ºtim adevãratul motiv! S-o întrebãm pe ea, putem? Nu! Poate hormonii! Cine ºtie? A uitat de soþ!

Cãsãtoria este fãcutã pentru oamenii care se iubesc ºi se respectã! Pentru cei care nu uitã cã au fãcut un jurãmânt!

Aici nu sunt oameni care sã fi trecut prin ceva asemãnãtor? Ei pot da niºte idei. Eu îmi dau cu pãrerea, dar când treci prin aºa ceva cred cã este diferit!

Este bine sã fim ºi iertãtori!
E mai bine sã nu greºim!

Aºtept sã vãd cum se terminã povestea, sper sã fie bine!


Baftã!

P.S. Fã ce simþi, inima nu te înºealã niciodatã! Nu te lãsa influenþat! Un om puternic nu are nevoie.
Ar fi bine s-o poþi ierta, chiar dacã a greºit! Tu alegi! Decizia îþi aparþine în totalitate!
Lowiny_grace
Postat pe 12 Martie 2010 00:20
Prin acel plan pe care aºtepþi sã-l pui în aplicare, îþi baþi joc de copii ºi nu cred cã vei fi mai presus decât ea. Copiii nu uitã niciodatã! Ar putea crede ca tu ai fost cel care a împins-o în braþele altui bãrbat! Sau eºti?

"Rãzbunarea este arma prostului!"

P.S.: ªi mama a rãmas alãturi de tata, chiar dacã a înºelat-o, ºi nu i-a pãrut rãu! Nici nouã (copiilor), ºi a greºit în continuare! Mama a luat atitudine, am luat ºi noi, dar nu ne-am despãrþit de tata!
Cred cã trebuie sã ºtii sã lupþi ºi sã-þi pãstrezi familia, mãcar pentru copii! Aºa cum a facut mama!
Lowiny_grace
Postat pe 12 Martie 2010 00:40
Auzi Tycu...pe ce lume traiesti?unde intalnesti tu in ziua de azi o familie fericita?unde? spunemi si mie sa nu raman proasta?in orice casnicie si relatie se calca stramb odata si odata....nu exista perfectiunea asta intro nici o alta casnicie....ori barbatul inseala ori femeia...oricine are dreptul la o a doua sansa....indiferent daca tuai calcat sau nu stramb....sotul ma inselat si lam iertat....si eu lam inselat si ma iertat..si uite sunt o familie cu un copilfrumos si istet..si ne vedem de casa noastra...deci? astept un caz de familie fericita...
didianita
Postat pe 17 Martie 2010 12:34
fetelor ,sunte-ti duse cu capul.
nu pot decat sa va uez sa va insele barbatul fara numar , fara numar
o data ce calci stramb intr-o relatie inseamana ca esti nemultumit/a
sau nu-ti mai pasa . si atunci care e rostul ? de a arde gazul pe langa cineva caruia nu-i pasa de tine?
mai devreme sau ma tarziu tot acolo veti ajunge, exact ca-n bancul ala cu mosnegii :

Un mos de 119 ani si nevasta de 109 merg la tribunal sa divorteze.

Judecatorul:
-Da' de cati ani sunteti casatoriti?
-Apoi, au trecut 80, raspunde mosul .
Judecatorul:
-Si de cati ani nu va mai intelegeti?
- Cam de 50, dom' judecator
Judecatorul:
-Si atunci, ce ati asteptat pana acu'?
-Sa moara copiii ca sa nu sufere, raspunse mosul .
tonim69
Postat pe 18 Martie 2010 09:49
dureros banc....dar cam asta e adevarul, multi se gandesc la copii, fara sa-si dea seama ca le pot face mult mai mult rau....
Dyana_24
Postat pe 18 Martie 2010 11:00
De la: didianita, la data 2010-03-17 12:34:08Auzi Tycu...pe ce lume traiesti?unde intalnesti tu in ziua de azi o familie fericita?unde? spunemi si mie sa nu raman proasta?in orice casnicie si relatie se calca stramb odata si odata....nu exista perfectiunea asta intro nici o alta casnicie....ori barbatul inseala ori femeia...oricine are dreptul la o a doua sansa....indiferent daca tuai calcat sau nu stramb....sotul ma inselat si lam iertat....si eu lam inselat si ma iertat..si uite sunt o familie cu un copilfrumos si istet..si ne vedem de casa noastra...deci? astept un caz de familie fericita...
:




































sml-happy0044:
Ai dreptate cu lumea in care traiesc ca dupa trei saptamani de moarte clinica in urma unui accident sunt in alta lume ! Nu domnita ,faci greseli si confuzii mari ,matale ce crez ca e casatoria, o joaca ,de-a mama si tata ?? cu sanse si alte "minuni " !!!Ce legatura are fericirea cu casatoria de care vorbesti !??? Casatoria se face din doua motive, unuleste dragostea intre ambii parteneri si aici nu apare infidelitatea, si castoria din interes unde cel putin unul din parteneri are interes si de obicei inseala !- Fericirea nu are legatura cu casatoria, aia poate sa fie indiferent ce relatie e !Chestia cu sansa ,? in infidelitate nu exista a doua sansa, cine acorda asa ceva persoana aceeea indiferent ce sex e , are ca motiv interesul sau e prea" mamaliga " pentru ca sa stai cu un c*u*r*va*r,[ c*u*r*v*a] in casa numai o mamaliga , buturuga o relatie bazata pe minciuna fals c*u*rv*a*sa*r*i*e !' ".sotul ma inselat si l-am iertat....silam inselat si m-a iertat..si uite sunt o familie cu un copilfrumos si istet."-- Vrei adevarul ? sunteti o familie bazata pe relatie falsa , minciuna , lipsa dragoste, iar acel minunat si istet copil traieste intr-o asa familie , e singurul care va mai tine !! Imi pare rau , asa e adevarul !!! eu
Tycu
Postat pe 23 Martie 2010 12:17
De la: didianita, la data 2010-03-17 12:34:08Auzi Tycu...pe ce lume traiesti?unde intalnesti tu in ziua de azi o familie fericita?unde? spunemi si mie sa nu raman proasta?in orice casnicie si relatie se calca stramb odata si odata....nu exista perfectiunea asta intro nici o alta casnicie....ori barbatul inseala ori femeia...oricine are dreptul la o a doua sansa....indiferent daca tuai calcat sau nu stramb....sotul ma inselat si lam iertat....si eu lam inselat si ma iertat..si uite sunt o familie cu un copilfrumos si istet..si ne vedem de casa noastra...deci? astept un caz de familie fericita...


Graita-i adevarul tu . LAsa restul persoanelor sa se amageasca crezand ca dupa n ani de casnicie dc el nu a inselat (asa crede el), nici partenera nu a inselat si invers desigur. Le e doar greu sa recunoasca, sa-si calce pe orgoliu. Si stii ca persoanele care cauta scuze dar si cele care discuta la infinit pe un anumit subiect si sustine un anumit punct de vedere se acuza . Cine stie ce c...rie e la ei in casa
agny
Postat pe 23 Martie 2010 15:28
De la: aaggnnyy, la data 2010-03-23 15:28:43
De la: didianita, la data 2010-03-17 12:34:08Auzi Tycu...pe ce lume traiesti?unde intalnesti tu in ziua de azi o familie fericita?unde? spunemi si mie sa nu raman proasta?in orice casnicie si relatie se calca stramb odata si odata....nu exista perfectiunea asta intro nici o alta casnicie....ori barbatul inseala ori femeia...oricine are dreptul la o a doua sansa....indiferent daca tuai calcat sau nu stramb....sotul ma inselat si lam iertat....si eu lam inselat si ma iertat..si uite sunt o familie cu un copilfrumos si istet..si ne vedem de casa noastra...deci? astept un caz de familie fericita...


Graita-i adevarul tu . LAsa restul persoanelor sa se amageasca crezand ca dupa n ani de casnicie dc el nu a inselat (asa crede el), nici partenera nu a inselat si invers desigur. Le e doar greu sa recunoasca, sa-si calce pe orgoliu. Si stii ca persoanele care cauta scuze dar si cele care discuta la infinit pe un anumit subiect si sustine un anumit punct de vedere se acuza . Cine stie ce c...rie e la ei in casa


































Si cum domnita, esti sigura ca nu exista familii pure ca infidelitate , adica luate din dragoste adevarata din partea ambilor ??????Obligatoriu sa fie numai casatorii din interes ?? Nuuu domnita,sunt multe casatorii adevarate unde nu se stie ce e aia infidelitate !!
Tycu
Postat pe 24 Martie 2010 10:40
De acord! Sunt casatorii care nu au avut parte de infidelitate! Si traiesc fericiti si linistiti! Eu pot spune lucrul asta, desi avem putin timp de cand suntem casatoriti! Dar, o casnicie frumoasa si curata, merita sacrificii! Ne iubim mult!

Fiecare isi alege drumul in viata, iar greseala se plateste pana la sfarsitul vietii!
Lowiny_grace
Postat pe 25 Martie 2010 00:25
De la: Lowiny, la data 2010-03-25 00:25:25De acord! Sunt casatorii care nu au avut parte de infidelitate! Si traiesc fericiti si linistiti! Eu pot spune lucrul asta, desi avem putin timp de cand suntem casatoriti! Dar, o casnicie frumoasa si curata, merita sacrificii! Ne iubim mult!

Fiecare isi alege drumul in viata, iar greseala se plateste pana la sfarsitul vietii!














Asa este,in acele casatorii fara infidelitate este adevarata fericire,care te ajuta sa treci si peste greutatile care le mai intampini in viata,mai ales cu ajutorul iubirii !Poti sa fii sigura ca orice greseala se va plati cu timpul ! !!
Tycu
Postat pe 26 Martie 2010 09:11
Chiar imi pare foarte rau prin ce treci. Parerea mea este ca trebuie sa lasi copii sa creasca, pana la varsta cand v-or intelege mai bine problemele astea. Dupa care, sa le-arati ce fel de mama au. Eu nu as putea trai cu o asa persoana in casa, nu as putea dormi noaptea, dar chiar nu stiu ce au persoanele astea in cap. Cand le vei arata copiilor ce fel de mama au sigur le va fi rusine, eu asa as simti sa aud ca mama a facut chestii pe care eu absolut le detest. Fii puternic, nu lasa ca altii sa-ti incalce DEMNITATEA, poartate ca un domn. La batranete las-o sa-si traiasca viatza singura si in saracie. Nici o persoana nu merita sa fie inselata, nici una, indiferent ce sufleta are. Ceea ce nu stii ( poate) este ca in timpul partidei de sex 70% dintre femei se gandesc in alta parte. si in cazul tau, cand v-ei face iar dragoste cu sotia ta, ea nu se va gandi la tine, se va gandi la el, sau la altcineva. Eu iti zic sa fii puternic prietene, si nu te lasa doborat de nici o problema, fii lucid ca niciodata. eu iti doresc fericirea.
Orlan
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:51
mda. sa va mai zic si de ce femeile mai stau cu barbatii dupa ce sunt inselate. pai, au nevoie de bani, sa fie oarecum intretinute. mai ales daca ai si copil, care are nevoie de multe. Chear mama mea a fost inselata de tatal meu, de multe ori, jignita, a mai si batut-o. dar de ce a mai stat cu el? pt ca a avut nevoie de el pentru a ma creste, mai ales ca si eu cand auzeam certuri incepeam sa plang si sa tip sa nu se desparta, la varsta de 6-7 ani. am crescut, mama mi-a facut un fratior care e mai mic uc 13 ani decat mine, el este cel mai scump, cel mai de pretz lucru din viatza mea, tin la el mai mult ca la mine. Dar iata ca ea a rezistat, si in cateva luni, ei se v-or desparti, pentru ca nu mai pot trai impreuna, eu sunt de-acord ca sa se desparta, chear am sfatuit-o pe mama sa faca ashaceva. Asa ca voi femeile aveti nevoie de bani atunci cand stati langa barbat dupa ce ati fost inselate, dar mai sunt si femei care char isi iubesc barbatii, acele femei trebuiesc respectate. Chear si pentru bunica mea s-a intamplat la fel ca si la mama, dar la ea a fost mult mai rau, nu vreau sa vorbesc ce lucruri ii facea. si cine a spus mai sus ca feleile atunci cand aud de o alta femeie care a fost inselata, icep sa il numeasca nemrnic, etc. spune un adevar, dar cand spune "dai o sansa sotiei tare" e clar ca fac diferentza, si ca ele au gresit. Acum nush cum voi ( barbati sua femei ) puteti insela, si sa nu va simtiti nishte gunaie dupa asta, cum va puteti saruta copii cu acea gura cu care ati supt stiti voi ce la alti barbati. Deci chear mi-e scarba, mi-e scarba de aceste gunoaie, care au incalcat un juramant facut in fatza preotului, si cel mai important, in fatza lui DUMNEZEU. Rusine, rusine celor ce fac aceste lucruri.
Orlan
Postat pe 23 Aprilie 2010 19:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Monotonia mi-a acaparat casnicia. 47 De la: miky_aurash 13 Iulie 2010 15:10
Decoratiuni nunta 6 De la: grace009075 28 Iulie 2010 12:41
nume sau numere pentru mese? 7 De la: flowerpower 28 Februarie 2010 18:20
ofer catelusi spre adoptie ! 4 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:39
SONORIZARI IASI 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:09