Setari Cookie-uri

merita decoratiunile florale?

Cine a avut la nunta ce parere are despre ele? sunt frumoase, rezista, sunt scumpe?
elissa_grace
Postat pe 18 Septembrie 2008 14:53
nu merita...sunt scumpe..
dar sunt frumoase intr-adevar si fac mult la capitolul aspect...
tre sa dam banii pe ele ..ce sa facem?
am dat 25oo de roni pe:
eu am pus vaze cu picior, inalte(F. IMPORTANT) pe mese..
si am pus in vaze cate o gerbera maree, rosie. multe floarea miresei ca e ieftina si crengute din al;ea verzi care atarnau in jos- 8 mese deci 8 aranjamente
am avut arcada mirilor cu tulle alb si 9 gerbera mari..fara frunze fara nimic..mie mi-a placut asa simplu
am avut covor rosu cu lumanari mari pe parti, 8 buc, asta in zona de primire
stalpii de luminat de pe terasa imbracati in tulle si cate 3 gerbera+ crengute verzi care atarnau.
balustrada la terasa imbracata in tulle si cate o gerbera
la semineu am aviut tulle deasupra, atarnat in valuri iar in parti am avut 2 aranjamente imense din florile pe care le-am primit la cununii..le-a dus cineva la firma imediat dupa biserica
prezidiul l-am avut cu crini albi si 2 gerbera..kiar daca aia imi recomandasera sa nu pun 2.
pe terasa am avut lumanari, in jurul balustradei, mai micute, de s-au ocupat sa le schimbe d-rele de onoare
covor rosu pe scari la intrarea in restaurant, cu petale albe de trandafir presarate si balustrada cu tulle si aranjament din floarea miresei cu frunze mari verzi iar cand se tarminau scarile. exact la zona de intampinare am pus 2 stalpi de 1m cu aranjamente mari din crini, o gerbera mare,floare miresei si frunze verzi
+ husele
Eu cred ca am iesit ieftin...
caurea_grace
Postat pe 24 Octombrie 2008 14:45
eu recomand:
vaze inalte pe mese deoarece in momentul in care se aseaza mancarea pe mese aranjamentele nu vor mai iesi in evidenta daca sunt joase
nu recomand trandafirii cum vrea mai tta lumea ca sunt scumpi si mici...ca sa faci un aranjament frumos, tre sa bagi 3 fire minim si ajunge cam mult...
trandafirii ii puteti baga la prezidiu daca tt va plac si sa incercati sa micsorati costurile cu celelalte aranjamente folosind flori mai ieftine
caurea_grace
Postat pe 24 Octombrie 2008 14:52
eu nu cred ca ajunge mai foarte scump cu trandafiri.Eu nu am facut nunta , dar m-am interesat pentru la anul si ma ajunge cam 30 de milioane tot pachetul cu lumanari buchetele miresei si a nasei , aranjamentele florale la toata sala flori in piept , posibil si marturii si invitatii.Numai ca va mai scadea pentru ca florile de pus in pipet le fac eu si marturiile la fel.Deci decat sa dau 25 de mil.pe ceva mai simplu , pot da cu 5 sau 6 milioane in plus sa fac cu trandafiri.Da un aer mai romantic si mai frumos:*
Puffy_grace
Postat pe 24 Octombrie 2008 17:46
deci, cu trandafiri te costa cu 5-6 milioane mai mult
caurea_grace
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:32
Este adevarat ca decoratiunile florale costa mai mult dar isi merita banii, efectul este garantat.
Eu am avut pe fiecare masa un cilindru cu cristale colorate in varful caruia a tronat un aranjament de crizanteme purpurii cu floarea miresei. Aranjamentul era facut pe bulgare de burete si florile au rezistat cam 2 saptamani. La sfarsitul nuntii le-au spus sa ia aranjamentul acasa, mai putin cilindrii care erau inchiriati.
fantome
Postat pe 29 Octombrie 2008 08:14
Ori merita ori nu ?
Nu mai stiu ce sa cred!!! Sincer MERITA, nuntasii din ziua de azi tin cont de toate aspectele si majoritatea apreciaza ,si chiar dau in plus la dar.Eu am patito si stiu ce spun. Intradevar ai iesit ieftin, dar nu cu gerbera, pt ca e foarte ieftina si daca iti spun ceava nu crezi ;floarea miresei (GYPSOFILA) e cu mult mai scumpa decat gerbera,dar important este daca tie ti-a placut si ai fost multumita.
belcmar
Postat pe 29 Octombrie 2008 10:20
De la: belcmar, la data 2008-10-29 10:20:52Ori merita ori nu ?
Nu mai stiu ce sa cred!!! Sincer MERITA, nuntasii din ziua de azi tin cont de toate aspectele si majoritatea apreciaza ,si chiar dau in plus la dar.Eu am patito si stiu ce spun. Intradevar ai iesit ieftin, dar nu cu gerbera, pt ca e foarte ieftina si daca iti spun ceava nu crezi ;floarea miresei (GYPSOFILA) e cu mult mai scumpa decat gerbera,dar important este daca tie ti-a placut si ai fost multumita.


exact...
mie mi-a placut gerbera..ce vrei?
parerea mea..trandafirii sunt pentru a-i darui...nu pentru aranjamente..sunt pentru prezidiu sau pentru buchetul de mireasa..eu le vad ca pe niste flori romantice..miros frumos..
pe cand gerbera o vad ca pe o floare mare,o pata de culoare, numai buna de decor..

eu nu stiu cat m-am explicat mai sus in descrierea decorului, dar nu arata deloc gol, arata foarte aranjat si foarte imcarcat si zic eu ca 25 de milioane a fost ieftin..
PS. uitasem sa spun ca am avut si 2 aranjemente pe drink-bar, imbracat si asta in fuste si niste cosulete cu flori(gerbera, floarea miresei) pe toate ferestrele restaurantului=interior+terasa si am avut si aranjamente pe terasa facute din florile primite la cununii...
caurea_grace
Postat pe 29 Octombrie 2008 11:04
Sincer mie imi plac foarte mult trandafirii si cred ca da o eleganta aparte in aranjamente.Pe mine ma ajunge in jur de 25 de mil.totul.Si flori in piept , decoratiuni , marturii , lumanari...Cam tot.poop
Puffy_grace
Postat pe 30 Octombrie 2008 07:49
ce-i drept florile sunt f scumpe
asta-i adevarul
insa dau un aspect aparte!
nu se poate fara flori, sau cel putin nu se mai poate!!!
eu imi doresc pe masa niste aranajemnte inainte, pe suport din fier forjat si cu lumanarele, am o poze., este ceva deosebit nu m-am decis in schimb la flori, as vrea si trandafiri din aceia somon, oranje...si mult verde, multa verdeata
mi se pare o combinatie romantice, cu lumanarele
vreau arcada de flori si tulle, arcada mare,
prezidiu,
stalpi prezidiu
si petale de trandafiri ptr covorul rosu
vreau sa merg pe aceeasi tenta cromatica si aceleasi flori
mi se pare k da mai bine, nu vreau sa faci impercita!
prezidiu intr-un fel, mesele invitatilor in alt fel, stalpii alt fel
asta ptr restaurant!

ptr biserica

ma gandeam sa merg tot pe aceleasi culori
insa am vz o poza cu aranjament biserica alb si m-a dat pe spate
se vede superb
voi opta ptr flroi albe, ieftine, indiferent de flori, insa vreau sa se vada f mare, f incarcat
albul este pur, este o culoare f potrivita ptr biserica
poate voi avea si crini, ii voi alege special ptr parfumul lor
si aici voi vrea arcada
covor rosu(va dati seama cum contrasteaza cu albul )
si stalpisori
aaa si bineinteles cosulete cu petale de flori ptr iesirea din biserica
vrea k acolo sa fie ceva de vis, de basm
sper sa si reusesc
iulik_flore
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:08
buna puffi,am avzut k tu ai vrea sa-ti faci singura florile d epus in piept si marturiile ,crezi k imi poti da vreo idee?m-ar interesa pt florile d epus in piept
onyce_84
Postat pe 28 Noiembrie 2008 17:11
nu ar fi asa de greu.Eu am fost saptamana trecuta in bamboo unde am vazut pene de diferite culori la un pret de 3 lei...si erau destul de multe intr-o pungutza.Voi pune si la aranjamentele florale de pe masa...asa ca m-am gandit sa cumpar nistre trandafirasi micuti si sa pun cate o pana 2 in jurul acestuia si poate confectionez niste bilutze.va da un efect super ....parerea mea...
daca ai nunta in toamna poti opta pentru o frunzilitza de culoare aurie , dintr-un material binentzeles si flori uscate de diferite culori sau de culoarea cu care va fi ornata sala.nu costa asa mult ....
pentru vara m-am gandit tot la trandafirasi artificiali pentru invitati si bilutze ca sa fie de efect...
Nu mai stiu deocamdata ma voi mai gandi si iti voi spune...Sper sa iti placa pana acum:*:*:*
Puffy_grace
Postat pe 1 Decembrie 2008 11:33
mi-ar placea si mie sa pot confectiona singura cocardele

insa nu stiu cum se procedeaza

unde gasesc eu flori atat de mici de pus in piept???

la vreo florarie poate
iulik_flore
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:10
cam 30 mil ma ajung si pe mine lumanarile , buchetul , florile si arnjamentele de pe masa
sincer nu mi se pare scump in conditiile in care trebuie sa recunostem ca se schimba in totalitate aspectul salii daca ai niste aranjamente frumoase.
ada_cimpoiesu
Postat pe 16 Februarie 2009 21:56
De la: ada_cimpoiesu, la data 2009-02-16 21:56:46cam 30 mil ma ajung si pe mine lumanarile , buchetul , florile si arnjamentele de pe masa
sincer nu mi se pare scump in conditiile in care trebuie sa recunostem ca se schimba in totalitate aspectul salii daca ai niste aranjamente frumoase.


asta asa e!
poti sa ai si o sala normala, insa dc o ai decorata cum trebuia aspectul e schimbat 100%
desi sunt scumpe, pararea mea este ca aranjamentele florale fac mult! f mult!
iulik_flore
Postat pe 9 Martie 2009 15:18
superbeeeeeeeee

uitati-va cum sa va asortati buchetul in functie de rochie

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:11
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:25
se poate si mai iesftin , dar depinde de cat de mult vrea Floraria sa castige (noi preferam sa castigam clienti mai multi si mai putini bani)
florariadaniela
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:52
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:23
mie mi se pare naspa o sala fara decoratiuni florale...naturale
micki23
Postat pe 15 Mai 2009 22:45
dau foarte bine decoratiile florale am vazut combinatii foarte frumoase eu o a am trandafiri grena cu orhideei albe pe mese.am gasit o firma care se ocupa de decoratiile florale fete de masa huse scaun,buchetul meu al nasei al domnisorei de onoare,aranjamentul d ela intrarea in restaurant covor rosu,cufar pt.dar cocarde.o sa platesc destul de mult dar am vrut ceva special pt.nunta asa ca merita si pana la ultimul euro :)
kudika007717
Postat pe 18 Mai 2009 13:09
ufff 3000 pt aranjarea salii, mie mi se pare enorm de mult

- eu nu am avut nici un aranjament floarl la nunta

- sala a fost aranjata cu mese rotunde de 10 persoane, culoarea predominanta a fost rosu, scaunele imbarcate, iar pe mese au fost naproane rosii.

- pe fiecare masa au fost suporturi de lumanari cu cate 1 lumanrae (de la restaurant) o vaza pt flori, pe mese au fost aranjate pietricele rosii si frunze rosii uscate si parfumate (cumparate de la mag chinezesc) din care sa imprastiat si pe jos

- in vaze am pus cate 3 trandafiri din buchetul de la soacra mea de la care am primit 19 tranda pe care tot eu l-am comandat sa fie la fel (vaze care pana al urma au ajuns mutate in toate partile pe masa, ca sa se poata discuta)
- v-am mai pov intr-un lat topic ca florile care se dau la cununie le-am luat la gramada de la depozit, am iesit ca dif ca la acelasi pret la piat erau 7 tranda iar la depozit au fost 20 de fire in buchet. (fiecare si-a platit buchetul)

- pe masa mirilor a fost buchetul de mireasa si al nasei - nu mai avea rost un aranjament
- in fata mesei a fost plin de florile primite de la sfat

cam asta a fost - oricum sala arnjata doar cu husele arat bine si deja este festiva.

eu sunt fan al revelioanelor la restaurant singurul arnajament cu foarte putina verdeata este lumanrea de pe masa si cat e de festiv, la fel si fructiera etajat sau ceea joasa

- poate ca mi-ar fi placut un aranjament floral pe stativ inalt la intrare la fel cu florile mele din buchet si 2 stative inalte cu lumanri si arnj floral prin sala si atat ca mai mult e cam sufocant

- la depozitul de unde am cumparat eu florile se vindea floarea miresei cu 30 lei buchetul, dar cred ca iti ramanaea jumate din el ori cat de mare ar fi sala - era foarte multa

suportul din fier forjat inalt la Cluj la inchiraiat era anul trecut la 100 ron/buc iar la Praktiker si dif mag care aveau aceste produse era intre 30-50ron/buc

deci parerea mea ca merita decoratiunile florale dar nu foarte aglumerat si avnd atatea cheltuieli cu altele sigur se mai poate reduce de la 3000 ron



a si eu va mai recomand sa aveti si flori multe la voi in camera sau de unde vine mirele sa va ia sa fie super si sa fiti fericite
laura02maria
Postat pe 21 Mai 2009 08:59
...pana la urma se mai pun flori in piept sau nu?unii spun ca daca ai marturii pe masa nu mai e necesar sa pui flori in piept.voi ce spuneti?
grace003252
Postat pe 7 Iunie 2009 18:25
N-au nici o legatura marturiile de pe masa cu florile din piept...eu am pun trandafiri naturali la familie, si trandafiri artificiali pt ceilalti invitati. Iar in ceea ce priveste decoratiunile florale de la rastaurant, le-am facut chiar eu cu 2 prietene...nu e greu si iesi mult mai ieftin! Eu am fost in piata George Cosbuc si am luat trandfirul cu 3 lei, pe cand cei de la florarie mi-l vindeau la 8 lei. Am cumparat si bureti pe care i-am taiat in forma vasului care trebuia pus pe masa, am cumparat si gypsofila (rochita miresei), si cateva verdeturi...si sincer, au iesit mult mai frumoase decat mi-ar fii facut cei de la agentie! Sa nu mai pui k ne-am distrat de minune!!!
Acum depinde si cat de mult vrei sa te stresezi cu nunta...si de cati bani dispui. Eu cred k a meritat stresul, avand in vedere faptul k o data ma marit cu prima dragoste!!!
cookie-tatata
Postat pe 9 Iunie 2009 09:44
De la: cookie, la data 2009-06-09 09:44:30N-au nici o legatura marturiile de pe masa cu florile din piept...eu am pun trandafiri naturali la familie, si trandafiri artificiali pt ceilalti invitati. Iar in ceea ce priveste decoratiunile florale de la rastaurant, le-am facut chiar eu cu 2 prietene...nu e greu si iesi mult mai ieftin! Eu am fost in piata George Cosbuc si am luat trandfirul cu 3 lei, pe cand cei de la florarie mi-l vindeau la 8 lei. Am cumparat si bureti pe care i-am taiat in forma vasului care trebuia pus pe masa, am cumparat si gypsofila (rochita miresei), si cateva verdeturi...si sincer, au iesit mult mai frumoase decat mi-ar fii facut cei de la agentie! Sa nu mai pui k ne-am distrat de minune!!!
Acum depinde si cat de mult vrei sa te stresezi cu nunta...si de cati bani dispui. Eu cred k a meritat stresul, avand in vedere faptul k o data ma marit cu prima dragoste!!!


laura02maria
Postat pe 11 Iunie 2009 20:41
De la: iulika_flore, la data 2009-01-15 17:10:15mi-ar placea si mie sa pot confectiona singura cocardele

insa nu stiu cum se procedeaza

unde gasesc eu flori atat de mici de pus in piept???

la vreo florarie poate

trebuie sa gasesti flori artificiale.Incearca pe la ercerie ;stiu,suna ciudat,dar eu am vazut.
Eu mi-am acuit cocardele singura,dar cu flori trimise de soacra din spania.Intreaba si la magazinele cu "chinezarii",ca ei au de toate
alinairina_grace
Postat pe 22 Iunie 2009 23:46
iti multumesc alinairina

o sa incerc

sa vedem

ti-am zis, as fi vrut sa merg pe naturAL

insa dc sunt f scumpe

n-am ce face

o sa iau artificiale
iulik_flore
Postat pe 24 Iunie 2009 12:41
iulika trandafirii sunt ieftini si crizantemele la fel
kudika007717
Postat pe 26 Iunie 2009 15:49
De la: iulika_flore, la data 2009-06-24 12:41:10iti multumesc alinairina

o sa incerc

sa vedem

ti-am zis, as fi vrut sa merg pe naturAL

insa dc sunt f scumpe

n-am ce face

o sa iau artificiale



hei nu e nevoie..sa-ti vand un pont..(trebuie sa tii cont de culoarea cu care vei decora sala)daca ai bunici la tara..fale o vizita si strange niste flori nemuritoare le pastrezi si sunt sigura ca vei putea reliza niste buchetele super originale....pt informatie...te ajunge mai mult sa cumperi flori artificiale pentru toata sala..mai ales ca pentru astfel de evenimente sa fec reduceri....si ca sa nu zici ca sunt rea o sa-ti spun ce decoratiuni voi avea eu ...o sa am cate doua boluri pe fiecare masa cu apa, petale de trandefiri si lumanari plutind

ce spui????
BarbieGirl_grace
Postat pe 28 Iulie 2009 23:20
Cel mai bun pret la aranjamentele forale ...daca nu credeti cereti o oferta pentru aranjamentele forale dorite la E-mail:(id messenger ) magic_angels.event@yahoo.com

http://www.magic-angels.ro

magic_angels
Postat pe 29 Iulie 2009 00:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FORMATIA VIS --- NUNTA DE VIS 4 De la: FORMATIAVIS 7 Ianuarie 2013 15:28
Executam rochii de mireasa la comanda pret 320euro!!!!!!! 1 De la: grace006894 9 Ianuarie 2010 16:33
mirese din craiova 1 De la: andre_dany 15 Martie 2009 11:28
Inchirieri rochii de mireasa EDDY K 1 De la: grace007530 6 Februarie 2010 15:09
angajari 2 De la: Cassey 12 Octombrie 2009 06:18