Setari Cookie-uri

idila cu proful meu de informatica...

buna fetelor..va propun un nou subiect..pe cat de controversat, pe atat de interesant..sunt studenta in anul 3(ultimul an) si in ultimele 2 luni am avut o "relatie" secreta cu profu' meu de informatica..si spun relatie, pt ca asta era termenul preferat de el si "secreta" pt k in afara de niste prieteni apropiati, nu mai stia nimeni(cel putin asa vreau sa cred)...aaa..sa nu credeti k el e cine stie ce mos libidinos..dimpotriva, in curand va implini 29 de ani, iar eu,la fel de curand 21..dupa multe vorbe frumoase, promisiuni, planuri marete, propuneri de a ma muta cu el, a hotarat k e timpul sa ia o pauza, sa vada dak poate sta si fara mine..si se pare k poate pt k de mai bine de o saptamana nu a mai dat nici un semn...aaa..in afara de faptul k mi-a adus tot ce mai aveam prin apartamentul lui...acum insa nush ce sa mai cred...chiar a mintit in tot acest timp?!!!e atat de ipocrit?!! pt k in cazul asta trebuie sa afle si restul lumii cine e cu adevarat profu nostru mult stimat si respectat.. voi ce parere aveti???
kudika162219
Postat pe 7 Februarie 2010 10:36
De la: piticot_alY, la data 2010-02-07 10:36:27buna fetelor..va propun un nou subiect..pe cat de controversat, pe atat de interesant..sunt studenta in anul 3(ultimul an) si in ultimele 2 luni am avut o "relatie" secreta cu profu' meu de informatica..si spun relatie, pt ca asta era termenul preferat de el si "secreta" pt k in afara de niste prieteni apropiati, nu mai stia nimeni(cel putin asa vreau sa cred)...aaa..sa nu credeti k el e cine stie ce mos libidinos..dimpotriva, in curand va implini 29 de ani, iar eu,la fel de curand 21..dupa multe vorbe frumoase, promisiuni, planuri marete, propuneri de a ma muta cu el, a hotarat k e timpul sa ia o pauza, sa vada dak poate sta si fara mine..si se pare k poate pt k de mai bine de o saptamana nu a mai dat nici un semn...aaa..in afara de faptul k mi-a adus tot ce mai aveam prin apartamentul lui...acum insa nush ce sa mai cred...chiar a mintit in tot acest timp?!!!e atat de ipocrit?!! pt k in cazul asta trebuie sa afle si restul lumii cine e cu adevarat profu nostru mult stimat si respectat.. voi ce parere aveti???




eu cred ca te-ai uitat prea mult la stirile pro tv si ti-a venit o inspiratie asa.....
Bluesky_grace
Postat pe 7 Februarie 2010 18:19
De la: piticot_alY, la data 2010-02-07 10:36:27buna fetelor..va propun un nou subiect..pe cat de controversat, pe atat de interesant..sunt studenta in anul 3(ultimul an) si in ultimele 2 luni am avut o "relatie" secreta cu profu' meu de informatica..si spun relatie, pt ca asta era termenul preferat de el si "secreta" pt k in afara de niste prieteni apropiati, nu mai stia nimeni(cel putin asa vreau sa cred)...aaa..sa nu credeti k el e cine stie ce mos libidinos..dimpotriva, in curand va implini 29 de ani, iar eu,la fel de curand 21..dupa multe vorbe frumoase, promisiuni, planuri marete, propuneri de a ma muta cu el, a hotarat k e timpul sa ia o pauza, sa vada dak poate sta si fara mine..si se pare k poate pt k de mai bine de o saptamana nu a mai dat nici un semn...aaa..in afara de faptul k mi-a adus tot ce mai aveam prin apartamentul lui...acum insa nush ce sa mai cred...chiar a mintit in tot acest timp?!!!e atat de ipocrit?!! pt k in cazul asta trebuie sa afle si restul lumii cine e cu adevarat profu nostru mult stimat si respectat.. voi ce parere aveti???




aaaa si daca va afla restu lumii cine e proful vostru stimat se va afla si despre tine cate ceva...nu crezi??? pe mine ma amuza topicurile astea facute doar de dragul de a atrage pe toti in jurul lor
Bluesky_grace
Postat pe 7 Februarie 2010 18:21
kudika162219
Postat pe 8 Februarie 2010 13:23
De la: piticot_alY, la data 2010-02-08 13:23:33nu vreau sa atrag atentia nimanui..am destui prieteni care imi acorda toata atentia din lume..
eu oricum voi termina facultatea in cateva luni si nu-mi pasa ce vor zice ceilalti profesori sau colegi..
si tare as vrea sa fie doar o poveste inspirata din stirile pro tv..n-as mai plange acum si nu m-ar mai durea sufletul din cauza "nemernicului"..
kudika162219
Postat pe 8 Februarie 2010 13:24
De la: piticot_alY, la data 2010-02-08 13:24:12
De la: piticot_alY, la data 2010-02-08 13:23:33nu vreau sa atrag atentia nimanui..am destui prieteni care imi acorda toata atentia din lume..
eu oricum voi termina facultatea in cateva luni si nu-mi pasa ce vor zice ceilalti profesori sau colegi..
si tare as vrea sa fie doar o poveste inspirata din stirile pro tv..n-as mai plange acum si nu m-ar mai durea sufletul din cauza "nemernicului"..



in fine...si atunci cu ce l-ar afecta pe el???...omu e liber sa faca ce vrea.....asta daca nu e insurat bineinteles....n-a dat in cap nimanui..pe tine te-a folosit cat a avut kef dupa care ti-a dat cu piciorul...cred ca esti si tu constienta de asta...eu zic ca nu are sens sa dezvalui si celorlalti..asta ar insemna ca te injosesti ...in plus nu-l lasa sa creada ca tu kiar suferi...dupa modul in care s-a purtat cu tine, sa-i arati ca te doare i-ar da satisfactie...tu decizi
Bluesky_grace
Postat pe 8 Februarie 2010 20:27
nu e insurat...o sa dau cartile pe fata doar k sa evit sa mai pateasca si alte colege asta..pt k asa cum am ascuns "relatia" noastra,poate ascunde multe altele..in plus,sunt constienta k nu e moral ceea ce am facut..la urma urmei d-l profesor cu experinta de viata a sedus o studenta..si merita sa fie tras la raspundere..
kudika162219
Postat pe 9 Februarie 2010 11:09
De la: piticot_alY, la data 2010-02-09 11:09:49nu e insurat...o sa dau cartile pe fata doar k sa evit sa mai pateasca si alte colege asta..pt k asa cum am ascuns "relatia" noastra,poate ascunde multe altele..in plus,sunt constienta k nu e moral ceea ce am facut..la urma urmei d-l profesor cu experinta de viata a sedus o studenta..si merita sa fie tras la raspundere..




dl prof o sedus o studenta iar tu te-ai lasat sedusa....un barbat incearca , daca ii iese at.f bine....el a incercat iar tu ai acceptat....sa fie tras la raspundere?...daca erai minora, ziceam si eu, in caz contrar ce te plangi?e kiar penibil.......ai facut asta cu buna stiinta
Bluesky_grace
Postat pe 9 Februarie 2010 17:30
De la: Bluesky, la data 2010-02-09 17:30:52
De la: piticot_alY, la data 2010-02-09 11:09:49nu e insurat.....si merita sa fie tras la raspundere..




...el a incercat iar tu ai acceptat....sa fie tras la raspundere?......ai facut asta cu buna stiinta


si cu ce te ajuta ca dai cartile pe fata ? sa se intrebe colegii daca ai luat notele pe bune , sau ca metresa a profului?
spune multumesc ca ai aflat ce fel de persoana este si vezi-ti de viata mai de parte . lumea nu incepe si nu se termina la el .
esti tanara , ai toata viata inainte , asa ca spune-i multumesc ca si-a aratat fata si .....viata merge inainte.
tonim69
Postat pe 11 Februarie 2010 07:46
cred ca te asteapta sa termini facultatea:D.. ca stii si tu ca nu e o relatie normala, mai ales d.pdv.profesional:un prof si o studenta, intelege si tu!

PS: daca nu, a fost doar o aventura, cred eu si nu are rost sa iti mai bati capul.

cristinne83
Postat pe 11 Februarie 2010 09:45
stiam de la inceput ca nu e corect dpdv profesional..dar in momentul in care a strabatut aproape 200 de km k sa ne intalnim, nu prea am av de ales..asa k mi-am asumat riscul acesta..dar pentru ca greselile se platesc, o sa astept pana termin facultatea k sa pot dezvalui ceea ce a fost intre noi..sunt convinsa k nu-l va afecta pe plan profesional..dar colegii mei, la fel k si profesorii merita sa afle adevarul..
cat despre note, cu siguranta nu va exista nici o banuiala ca m-a favorizat in vreun fel, pt k examenul a fost extrem de transparent..si in plus, informatica nu e o materia atat de importanta..
kudika162219
Postat pe 11 Februarie 2010 10:25
piticot_aly, ai o problema, draga mea!!! eu implinesc in mai 21 de ani, deci suntem de-aceeasi varsta, da?. Mi-am pus nunta cu un barbat care la toamna face 26(se poate numi barbat la varsta asta???).El e inginer, eu studenta cu bursa de merit. La cei aproape 21 de ani nu as face prostia pe care ai facut-o tu pt nimic in lume!!! Nu as fi facut-o nici la 15 ani, deci iti dai seama ca daca spui celorlalti ce ati facut voi doi, ca ati fost doi tre sa recunosti, te faci de batjocura lumii. Ce naiba, s-au terminat baietii normali, ai o slabiciune aparte pt profesori??? N-am inteles!!!Nu inteleg de ce tu si celelalte fete ca tine va lasati folositesi umilite si pe urma faceti pe victimele, nu stiu de ce va face placere chestia asta. Nu stiu pentru ce meserie te pregatesti tu in facultatea ta, dar se pare ca ai inclinatii pentru cea mai veche meserie din lume.Stii care e aia, nu tre sa-ti mai spun eu.
miresssssica
Postat pe 11 Februarie 2010 10:59
lovitura sub centura clar
Ramona160789
Postat pe 11 Februarie 2010 11:27
Eu sincer nu am mai auzit o asemenea situatie dar...ce pot spune..poate k se intampla si deastea,oricum eu ti as da un sfat daca nu te deranjeaza,si anume ,acela de a da uitarii totul pentru k nu rezolvi nimic dc te razbuni si poate stii si tu ca razbunarea este arma prostului1Si din cate vad nu cred k il iubesti asa la disperare k sa nu l poti uita asa k eu cred k dc reduci la tacere totul iti porti in primu rand respectul tau si fii indiferenta k asa este mai bn ...Poate risti sa te faci si tu de ras si ...cred k dc a renuntat la rel inseamna k trebuie sa ii respecti decizia si sa uiti tot la fel de usor cum a facut si el!!!pentru k inseamna ca nu a meritat...Aceasta relatie ramane pentru tn o chestie din care poti invata cv ,zic eu!pup fetelor!
shteffa
Postat pe 11 Februarie 2010 11:29
AAAAAA...si inca cv,termina cu mistocareala asta,ti am citit topicele si te rog dc tot ai trecut prin situatia asta las o asa cum a picat si nu cred k trebuie sa stie vreun coleg de al tau k tu ai fost cu profu ca in fond si pana la urma tot tu pici de femeie usoara ca sa zic asa !!!respecta te si nu mai trata situatia asta ca pe un spectacol!lasa sa se termine doar cu acele amintiri frumoasa si cu inca o "cucerire in cv -ul tau" sa nu zic altfel!pa pa
shteffa
Postat pe 11 Februarie 2010 11:35
buna!
mai fetelor, eu nu stiu de ce sariti toate pe ea cu jigniri si spuneti ca "vaaaai, e imoral ce-a facut, k vaaai, practica cea mai veche meserie din lume". ce vi se pare voua chiar atat de imoral sa ai o relatie cu un tanar de 29 de ani? atata timp cat nu este casatorit e o relatie normala, nu? voi va alegeti iubitii, sotii in functie de profesie? e nu cred...mie nu mi se pare nimic grav ca a avut o relatie cu profesorul ei. sunt de acord cu voi k nu ar trebui sa mai spuna si altora, sa-si asume responsabilitatea, ca nu a fortat-o nimeni sa fie cu el. nu trebuie sa stie lumea cu cine e sau nu e ea cuplata. sfatul meu: nu lasa razbunarea sa te faca de ras in final...ce rost are sa stie toata lumea ce iubiti ai tu? e doar treaba ta asta. si nu incerca sa te victimizezi, fii puternica si gandeste-te k putea fi orcine altcineva, nu numai proful tau de informatica.
elenaanele_grace
Postat pe 11 Februarie 2010 12:10
spre informarea ta, facultatea mea e una din cele mai respectate din tara..si ca sa intri aici e foarte greu..am si eu bursa de merit, sunt sefa de promotie chiar!!!
din cate stiu a practica cea mai veche meserie din lume inseamna sa iti oferi "serviciile" in schimbul unor avantaje materiale..
ori eu nu am facut asta..mai mult decat atat nu o sa recurg la aceasta solutie niciodata..
nu m-a avantajat in nici un fel la examen, nici macar nu voia sa imi explice unele lucruri pe care le explica oricarui alt coleg ce il intreba..
si haideti sa fim sincere...la un moment dat fiecareia dintre noi i s-a parut interesant un profesor sau altul..
nu fac pe victima..m-a durut schimbarea lui de atitudine, dar chiar daca nu ne desparteam, tot am fi facut publica toata chestia..si tin sa mentionez k eu am fost cea care am insistat sa nu se afle pana ce nu termin facult, pt ca el ar fi vrut sa oficializaze totul inca de la inceput..


kudika162219
Postat pe 11 Februarie 2010 14:18
Stiu k realitatea e km dura dar.....a profitat de tine si nu cred k tu ai fost singura lui''victima''...sincer nust cum de ai crezut toate ''promisiunile''.. si RUSINE ptr el!!!!take care si fii mai atenta pe viitor:*
AndrikBITA
Postat pe 11 Februarie 2010 15:12
auzi miresico intai uita-te la tine si apoi judeca pe altii ca n-oi fi nici tu maica Tereza!!!! si daca fata se pregateste sa practice cea mai veche meserie din lume nu cred ca e treaba ta. ea doar a cerut un sfat. nici macar nu o cunosti asa ca pastreaza-ti ideile de tocilara pt tine!!! auzi la ea "bursiera"!!!! daca esti bursiera ti se pare ca nu-ti ajunge nimeni cu prajina la nas? coboara draga mea pe pamant!!!
sentymary
Postat pe 11 Februarie 2010 15:17
Draga mea, e diferenta ca de la cer la pamant intre "a ti se parea interesant" si a face ce-ai facut tu. Acuma, nu te poti culca cu toti barbatii care ti se par interesanti, nu? Eu cel putin asa cred. Poate sunt mai demodata. Prostia asta nu as spune-o celorlalti nici pe patul de moarte, nici daca m-as muta in Siberia sau pe Luna. Daca tu crezi ca n-are nicio importanta faptul ca se va afla cand tu vei fi terminat deja facultatea, problema ta. Asta mi s-a parut mie un semn ca ai inclinatii catre cea mai veche meserie din lume. Aduc vorba acum de principii, stiu ca sunt fumate si nu prea mai exista, dar eu continui sa cred ca o fata care va deveni fara indoiala femeie trebuie sa se respecte pe ea si trebuie sa-l respecte pe barbatul pe care si-l va alege sa formeze o familie alaturi de el. Eu am citit intr-o carte ca daca vrei sa primesti tot ce e mai bun si sa nu ti se reproseza nimic, trebuie ca mai intai sa ai tu insuti/ insati un comportament fara de pata. Acuma eu nu zic sa ai un comportamment fara de pata, ca toti gresim, dar hai totusi sa judecam cu creierii pe care ni i-a dat Dumnezeu in scopul asta, inainte de-a face un lucru atat de important care poate sa aiba consecinte fff importante, pozitiva sau negative. Te rog sa ma ierti, stiu ca sunt dura si poate iti par nesimtita, dar esti femeie ca si mine, si pe cuvant ca nu mi-ar placea sa trec printr-o faza din asta. Eu le respect fff mult pe femei, multe au suferit groaznic de mult, fie din vina lor, fie din a altora, multe au famili si cariere de invidiat, noi suntem pilonii in tot ceea ce intreprindem si de noi depind foarte multe lucruri pe lumea asta. Barbatii sunt niste snobi si niste imaturi si nu ne recunosc meritele pe deplin sau uneori chiar deloc. De-asta sustin cu atata tarie ca trebuie sa fim foarte stricte in ceea ce ne priveste, sa gandim si sa ne dam seama de faptul ca toate gesturile noastre vor avea urmari la un moment dat. Nu sperati sa va casatoriti cu un barbat fara inhibitii, care spune ca nu-l intereseaza ce ati facut inaitea lui, pt ca tocmai ala va fi un nemernic si va va face sa va blestemati zilele. Trebuie sa ne respectam si sa gandim.
miresssssica
Postat pe 11 Februarie 2010 15:17
auzi miresico intai uita-te la tine si apoi judeca pe altii ca n-oi fi nici tu maica Tereza!!!! si daca fata se pregateste sa practice cea mai veche meserie din lume nu cred ca e treaba ta. ea doar a cerut un sfat. nici macar nu o cunosti asa ca pastreaza-ti ideile de tocilara pt tine!!! auzi la ea "bursiera"!!!! daca esti bursiera ti se pare ca nu-ti ajunge nimeni cu prajina la nas? coboara draga mea pe pamant!!!

sentymary, esti o frustrata draga!! n-am zis ca sunt Maica Tereza, nici nu tind sa fiu. Eu i-am raspuns celei care a propus subiectul asta, nu tie. Tu de ce trebuie sa te iei de comentariile mele. Site-ul asta e facut pt ca fiecare sa isi spuna parerea despre subiectul propus, nu despre comentariile anterioare.
miresssssica
Postat pe 11 Februarie 2010 15:23
draga mea vad ca toate d p aici o invinuiti pe ea dar hai sa fim realisti oare nu are si el o parte din vina oare e doar vina ei ...mai ganditiva si dupa aia jidecati-o
clau_claudia_grace
Postat pe 11 Februarie 2010 15:55
miresssssica, da ce faci draga atata caz dintr-o simpla relatie? moaaama, da cat ti se pare tie ca a gresit? pur si simplu a trecut printr-o etapa a vietii nu tocmai placuta. majoritatea trecem prin relatii care, din pacate, nu au final fericit. a simtit nevoia sa vorbeasca si ea cu cineva..sa primeasca niste sfaturi obiective, nu sa fie tratata ca o...cand nu e nici pe departe. imi pare rau pt ea, a avut ghinionul sa posteze intr-o zi naspa, k a sarit cu sfaturi cine nu trebuie. sa speram k nu-si schimba impresia despre acest site. pyticot, nu toate suntem asa :)). unele dintre noi au capacitatea sa inteleaga, nu sa judece.
elenaanele_grace
Postat pe 11 Februarie 2010 16:27
Si ti se pare ca nu am sfatuit-o, elenaanele? Draga mea, sfatul nu e o linguseala. Ori il dai, ori taci. Tu asa i-ai spune fetei tale, lasa, mama, toate trecem printr-o astfel de relatie, se mai intampla. Pai normal ca daca tu ii spui prostia asta, ea nu va trece doar printr-o singura relatie de felul sta, ci prin mult mai multe, pana cand se va rata definitiv. Acum va rog nu veniti cu replici de felul "si daca se rateaza, nu e problema ta!!!" De-aia se cer pareri si sfaturi pe site-ul asta, ca sa le si dai, nu? Sfaturile sunt de multe ori dureroase. Pentru mine a da sfaturi nu inseamna a-i spune celui sau celei care sufera ceva frumos, o minciuna frumoasa, o abureala. Eu consider ca atunci cand ti se cere un sfat, il oferi din tot sufletul si te gandesti ca poate sfatul respectiv se va indrepta vreodata si catre tine, si nu-ti doresti sa fii mintit/a. Imi pare rau. Ma intelegeti gresit.
miresssssica
Postat pe 11 Februarie 2010 16:48
nu vreau sa crezi ca ne coalizam toate acum impotriva ta, dar chiar as vrea sa stiu ce i-ai raspunde tu fiicei tale daca ar veni si ti-ar spune ca are o relatie cu un barbat de 29 de ani, iar dupa ce s-a folosit de ea, acesta a parasit-o.
chiar i-ai spune: "mama, tu tocmai ai practicat cea mai veche meserie din lume"? nu crezi ca o deprimi si mai tare, mai ales ca tot ce s-a intamplat nu are nici cea mai mica legatura cu asa-zisa meserie?
madalina1_grace
Postat pe 11 Februarie 2010 17:19
Nu i-as spune tocmai asa. As intreba-o mai intai ce-si doreste ea de la viata. I-as spune ca lucrul asta NU se face, nu trebuie sa faca a doua oara prostia asta sub nicio forma, pentru ca atunci chiar ar practica cea mai veche meserie din lume. . Mai fetelor, ce s-o mai lungim, iti e permis sa gresesti odata, dar constientizeaza ce-ai facut, regreta,invata ceva din prostia facuta ca sa n-o mai faci iara, indreapta-ti ,daca poti grseala, uita totul si mergi mai dearte. Dar daca tii mortis sa faci cunoscuta tuturor prostia ta, fara sa-ti dai seama ce-nseamna asta, atunci inseamna ca o sa o mai faci si a doua oara si a treia oara si tot asa pana o sa te ratezi definitiv, cum am mai zis. Nu-mi spuneti ca niciuna din voi nu e de acord macar catusi de putin cu ce zic, ca zau ca-mi schimb impresia despre femei.
miresssssica
Postat pe 11 Februarie 2010 17:38
dar ce de crezi k ce am facut e o prostie???
putea fi orice alt barbat in locul lui..e o experienta, cu urmari neplacute pt mine,dar de pe urma careia am invatat cate ceva..
important e ca nu am regrete..m-am bucurat de fiecare moment petrecut cu el..
si am vrut sa aflu parerea altor femei ca sa imi dau seama care a fost de fapt greseala mea..
kudika162219
Postat pe 11 Februarie 2010 18:02
De la: miresssssica, la data 2010-02-11 17:38:25Nu i-as spune tocmai asa. As intreba-o mai intai ce-si doreste ea de la viata. I-as spune ca lucrul asta NU se face, nu trebuie sa faca a doua oara prostia asta sub nicio forma, pentru ca atunci chiar ar practica cea mai veche meserie din lume. . Mai fetelor, ce s-o mai lungim, iti e permis sa gresesti odata, dar constientizeaza ce-ai facut, regreta,invata ceva din prostia facuta ca sa n-o mai faci iara, indreapta-ti ,daca poti grseala, uita totul si mergi mai dearte. Dar daca tii mortis sa faci cunoscuta tuturor prostia ta, fara sa-ti dai seama ce-nseamna asta, atunci inseamna ca o sa o mai faci si a doua oara si a treia oara si tot asa pana o sa te ratezi definitiv, cum am mai zis. Nu-mi spuneti ca niciuna din voi nu e de acord macar catusi de putin cu ce zic, ca zau ca-mi schimb impresia despre femei.


mai intai ar trebui sa-ti skimbi impresia despre tine si apoi despre femei....kiar daca toate criticam sau sfatuim , nu ne da nimeni dreptul sa jignim....a fost prea mult sa zici ca se indreapta spre cea mai veche meserie din lume....asta se numeste nesimtire din partea ta
Bluesky_grace
Postat pe 11 Februarie 2010 19:49
Ma intreb cum pot fi atat de proaste unele femei, adica cele de teapa ta. In locul profului iti dadeam si un sut in fund, poate prindeai viteza si....cine stie, te trezeai intr-un tarziu....
nicol_doina
Postat pe 11 Februarie 2010 22:28
ba nene, proaste cred ca sunt toate pe aici care vorba uneia mai sus, jigniti si judecati o femeie de 21 de ani care pur si simplu are o relatie cu un barbat de 29 de ani.. ca a parasit-o, ca a inselat-o ca o fi batut-o ca treaba lor ce i-o mai fi facut, ce va doare frate????

inca o data intreb si eu, voi va alegeti prietenii in functie de profesie??? ce mama ma-sii?

Frateeeee la 15 ani da e imoral sa esei cu proful de 30 ca intra ala la corupere de minori,deci imoral pt el, dar la 21 deja esti majora demult, el la fel..unde s-a gresit???
nici daca el ar fi fost decan de 50 de ani si ea studenta de 21 nu ar fi trebuit sa faceti asa gura!

apoi 2: nu stiu ce prof e el la 29 de ani..in cel mai bun caz vreun asistent universitar ca nu ajungi prof la 29 de ani.. so...
dar in fine.sunteti mult prea multe care judeca oamenii asa aiurea...

cristinne83
Postat pe 12 Februarie 2010 13:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochita de mireasa princess, alba, cu aplicatii de cristale Swarovski roz 1 De la: kudika374860 8 Martie 2011 19:36
Vin Vrac de la Crama Murfatlar ptr nunta/botez/restaurant 2 De la: kudika195501 16 Ianuarie 2011 13:21
doua nunti 5 De la: cj25har 4 Iunie 2010 13:03
buchet colorat sau alb? 2 De la: kudika_990195 3 Iulie 2015 14:45
nu am nici o idee cu ce sa incep pregatirile 24 De la: 20 Noiembrie 2013 15:47