Setari Cookie-uri

va este frica de anul 2012??? si despre cipul inplantat..sub piele

De la: kokean, la data 2010-08-15 10:13:00
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:07:21dar ce e cu povestea asta cu ceru8l germaniei acoperit,,de unde ai mai copiat si aberatia asta,,exploziile solare au existat de cand lumea,,lumea se poate sfarsi oricand sub orice forme,,numai dumnezeu stie cum,,terminati cu prostiile

Domnule, prostiile nu sunt ale mele ci ca oricare cetatean dornic sa se informeze, citesc si eu si ce mi se pare interesant copii in World pentru ca mai sunt linkuri si pe alte forumuri cu astfel de subiecte si eu :" pac la razboiu!"
daca vrei sa te informezi,intreabal pe dumnezeu
thadoogback
Postat pe 15 August 2010 10:14
De la: Dreamyheart, la data 2010-08-15 05:21:54Am citit pe internet despre aparitia unei noi bacterii rezistente la toate antibioticele cunoscute ...Boala a fost contactata in India si Pakistan....de catre strainii care au vizitat acele locuri ....
Nu m-ar mira ca cipul implantat inpiele sa aiba vreo legatura cu celebrul 666.


din cate stiu eu cipul implantat nu va fi aplicat in europa. noi vom beneficia de o varianta mai soft (proiectul schengen).
leo_
Postat pe 15 August 2010 10:14
atunci pregatiti-va , 21-12-2012 so what, Dumnezeu stie ce va fi noi nu stim daca maine mai suntem, .... traiti fiecare clipa ca si cum ar fi ultima
bombonik_babardik
Postat pe 15 August 2010 10:18
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:13:13
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:09:32
De la: sirghea, la data 2010-08-15 10:03:56am citit articolul .interesant scenariu.este totusi inca prea putin...mai sunt altele mult mai alarmante.cei care ne pregatesc viitorul nu dorm.

Cei care ne pregatesc viitorul si-au construit deja cazemate sub pamant. (sursa: un documentar tv). Cat priveste cele de mai sus , sunt articole pe care mi le-am copiat pe masura ce au aparut in presa fara a interveni cu vreun comentariu propriu. Mie mi-e frica pana atunci ca ma va lasa stimulatorul cardiac tocmai cand voi trece starda printr-un loc nepermis si nu mai apuc fatidicul an pentru a avea ce comenta dupa!
aaa de unde sti,,.ya i urmarit

Am scris clar: din mass-media! Eu nu am caderea sa contrazic oamenii de stiinta! Daca si ei umbla pe intuneric, la ce sa cer eu lumina?
kokean
Postat pe 15 August 2010 10:20
De la: babyboomboom, la data 2010-08-15 10:18:52atunci pregatiti-va , 21-12-2012 so what, Dumnezeu stie ce va fi noi nu stim daca maine mai suntem, .... traiti fiecare clipa ca si cum ar fi ultima
gresit,,chiar trebe sa traim fiecare zi ca si cum ar fi ultima insa sa fim buni sa ajutam sa facem lucruri bune ,,nu sa ne destrabalam,,cum as face eu cu tn
thadoogback
Postat pe 15 August 2010 10:22
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:20:55
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:13:13
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:09:32
De la: sirghea, la data 2010-08-15 10:03:56am citit articolul .interesant scenariu.este totusi inca prea putin...mai sunt altele mult mai alarmante.cei care ne pregatesc viitorul nu dorm.

Cei care ne pregatesc viitorul si-au construit deja cazemate sub pamant. (sursa: un documentar tv). Cat priveste cele de mai sus , sunt articole pe care mi le-am copiat pe masura ce au aparut in presa fara a interveni cu vreun comentariu propriu. Mie mi-e frica pana atunci ca ma va lasa stimulatorul cardiac tocmai cand voi trece starda printr-un loc nepermis si nu mai apuc fatidicul an pentru a avea ce comenta dupa!
aaa de unde sti,,.ya i urmarit

Am scris clar: din mass-media! Eu nu am caderea sa contrazic oamenii de stiinta! Daca si ei umbla pe intuneric, la ce sa cer eu lumina?
oameni ,,de stiinta,,care oameni,,cine ii contrazice
thadoogback
Postat pe 15 August 2010 10:23
lucrezi la renel sau care e treaba
thadoogback
Postat pe 15 August 2010 10:23
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:03:18
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-15 09:55:34
De la: kokean, la data 2010-08-15 09:49:52
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-15 09:44:09astept sa-l citesc cu ardoare!
Citeste-l cu si mai multa ardoare pentru ca iti ofer si eu o portie!


explica-mi ca unui novice in ale sfarsitului lumii, lipsa de electricitate ti se pare o catastrofa?


Nu lipsa de electricitate ci fenomenul care duce la intreruperea ei si mai ales distrugerea retelelor de inalta tensiune de distributie, a aparatajului de transformare de la inalta tensiune la tensiunea pe care o utilizam,etc., dar eu zic totusi ca e mai bine s a asteptam miezul noptii de 22 septembrie dar cu cateva ore mai devreme sa intrerupem internetul prin debransarea de la retea a PC-urilor si scoaterea din prize a aparatajului electric din gospodarii. Cand ne vom dezmetici sa revenim cu experientele fiecaruia cum s-a intamplat dupa cutremur!


fenomenu' care duce la intreruperea electricitatii se numeste explozii solare.
o data la 11 ani, soarele se zburleste si emite ceva mai multa energie. omenirea in starea actuala, s-a confruntat cu asemenea fenomene dandu-le o oarecare insemnatate tocmai datorita aparitiei electricitatii.
daca electricitatea nu era inventata, ramaneam doar cu frumusetea aurorei boreale.
da', ca in orice film holiudian , exista oameni si stiri, ca cele de la ora 5, care amplifica starea.

parerea mea e sa scoti de acum calculatoru' din priza si sa traiesti linistita.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 15 August 2010 10:24
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:22:13
De la: babyboomboom, la data 2010-08-15 10:18:52atunci pregatiti-va , 21-12-2012 so what, Dumnezeu stie ce va fi noi nu stim daca maine mai suntem, .... traiti fiecare clipa ca si cum ar fi ultima
gresit,,chiar trebe sa traim fiecare zi ca si cum ar fi ultima insa sa fim buni sa ajutam sa facem lucruri bune ,,nu sa ne destrabalam,,cum as face eu cu tn
, hai ca o iei iar pe aratura termina cu prostiile .....
bombonik_babardik
Postat pe 15 August 2010 10:24
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:14:04
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:13:00
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:07:21dar ce e cu povestea asta cu ceru8l germaniei acoperit,,de unde ai mai copiat si aberatia asta,,exploziile solare au existat de cand lumea,,lumea se poate sfarsi oricand sub orice forme,,numai dumnezeu stie cum,,terminati cu prostiile

Domnule, prostiile nu sunt ale mele ci ca oricare cetatean dornic sa se informeze, citesc si eu si ce mi se pare interesant copii in World pentru ca mai sunt linkuri si pe alte forumuri cu astfel de subiecte si eu :" pac la razboiu!"
daca vrei sa te informezi,intreabal pe dumnezeu

Eu nu sunt Moise sau mai stiu eu ce personaj biblic din VT pentru a-l putea aborda pentru ca de milenii de ani nu a vrut sa mai vina printre noi sa ne blesteme sau chiar sa "trimita molime" care sa ne ucida. Cred ca mai usor le vine acum randul planetelor care sa-l scuteasca de o asa munca uracioasa.
kokean
Postat pe 15 August 2010 10:24
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:22:13
De la: babyboomboom, la data 2010-08-15 10:18:52atunci pregatiti-va , 21-12-2012 so what, Dumnezeu stie ce va fi noi nu stim daca maine mai suntem, .... traiti fiecare clipa ca si cum ar fi ultima
gresit,,chiar trebe sa traim fiecare zi ca si cum ar fi ultima insa sa fim buni sa ajutam sa facem lucruri bune ,,nu sa ne destrabalam,,cum as face eu cu tn

bre ce pacatos esti si de sfanta sarbatoare vezi ca te vede Doamne Doamne
yumy
Postat pe 15 August 2010 10:26
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:09:32
De la: sirghea, la data 2010-08-15 10:03:56am citit articolul .interesant scenariu.este totusi inca prea putin...mai sunt altele mult mai alarmante.cei care ne pregatesc viitorul nu dorm.

Cei care ne pregatesc viitorul si-au construit deja cazemate sub pamant. (sursa: un documentar tv). Cat priveste cele de mai sus , sunt articole pe care mi le-am copiat pe masura ce au aparut in presa fara a interveni cu vreun comentariu propriu. Mie mi-e frica pana atunci ca ma va lasa stimulatorul cardiac tocmai cand voi trece starda printr-un loc nepermis si nu mai apuc fatidicul an pentru a avea ce comenta dupa!


calendaru' mayas se opreste la o anumita data, ca si cum scribu' ce nota datele, a ramas fara cerneala.
nu se face referire la nici un sfarsit al lumii , cu razboaia, cataclisme sau treceri fotonice.
ce te retine sa-ti construiesti in beci, un adapost antisfarsitic?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 15 August 2010 10:27
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:24:52
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:14:04
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:13:00
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:07:21dar ce e cu povestea asta cu ceru8l germaniei acoperit,,de unde ai mai copiat si aberatia asta,,exploziile solare au existat de cand lumea,,lumea se poate sfarsi oricand sub orice forme,,numai dumnezeu stie cum,,terminati cu prostiile

Domnule, prostiile nu sunt ale mele ci ca oricare cetatean dornic sa se informeze, citesc si eu si ce mi se pare interesant copii in World pentru ca mai sunt linkuri si pe alte forumuri cu astfel de subiecte si eu :" pac la razboiu!"
daca vrei sa te informezi,intreabal pe dumnezeu

Eu nu sunt Moise sau mai stiu eu ce personaj biblic din VT pentru a-l putea aborda pentru ca de milenii de ani nu a vrut sa mai vina printre noi sa ne blesteme sau chiar sa "trimita molime" care sa ne ucida. Cred ca mai usor le vine acum randul planetelor care sa-l scuteasca de o asa munca uracioasa.
era un fel de a spune mai,,ma oameni inca vb cu dumnezeu ,,dar daca tu esti plecata cu plateneta de unde sa sti,,sunt sfintii calugari care vb cu el,,dumnezeu nu a lasat omenirea de izbeliste si nu o va face,,insa ti a dat puterea de a decide de a gandi de tn depinde ce alegi,,,cn esti tu sa vb dumnezeu cu tn sau eu
thadoogback
Postat pe 15 August 2010 10:30
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:23:59lucrezi la renel sau care e treaba

Daca intrebarea mi-a fost adresata mie, pot sa-ti raspund ca am lucrat 38,8 ani in Ministerul Energiei Electrice ( La centrale elctrice pe carbune, gaze; La retele de distributie a en. el. si mai la inceputuri chiar la montaje de panouri electrice de comanda si protectie. Am raspuns detaliat pentru ca am avut impresia ca lucrezi in bransa!
kokean
Postat pe 15 August 2010 10:30
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:30:50
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:23:59lucrezi la renel sau care e treaba

Daca intrebarea mi-a fost adresata mie, pot sa-ti raspund ca am lucrat 38,8 ani in Ministerul Energiei Electrice ( La centrale elctrice pe carbune, gaze; La retele de distributie a en. el. si mai la inceputuri chiar la montaje de panouri electrice de comanda si protectie. Am raspuns detaliat pentru ca am avut impresia ca lucrezi in bransa!
eram sigur
thadoogback
Postat pe 15 August 2010 10:31
geo_reincarcat_iara
Postat pe 15 August 2010 10:32
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:30:49
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:24:52
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:14:04
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:13:00
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:07:21dar ce e cu povestea asta cu ceru8l germaniei acoperit,,de unde ai mai copiat si aberatia asta,,exploziile solare au existat de cand lumea,,lumea se poate sfarsi oricand sub orice forme,,numai dumnezeu stie cum,,terminati cu prostiile

Domnule, prostiile nu sunt ale mele ci ca oricare cetatean dornic sa se informeze, citesc si eu si ce mi se pare interesant copii in World pentru ca mai sunt linkuri si pe alte forumuri cu astfel de subiecte si eu :" pac la razboiu!"
daca vrei sa te informezi,intreabal pe dumnezeu

Eu nu sunt Moise sau mai stiu eu ce personaj biblic din VT pentru a-l putea aborda pentru ca de milenii de ani nu a vrut sa mai vina printre noi sa ne blesteme sau chiar sa "trimita molime" care sa ne ucida. Cred ca mai usor le vine acum randul planetelor care sa-l scuteasca de o asa munca uracioasa.
era un fel de a spune mai,,ma oameni inca vb cu dumnezeu ,,dar daca tu esti plecata cu plateneta de unde sa sti,,sunt sfintii calugari care vb cu el,,dumnezeu nu a lasat omenirea de izbeliste si nu o va face,,insa ti a dat puterea de a decide de a gandi de tn depinde ce alegi,,,cn esti tu sa vb dumnezeu cu tn sau eu

Pai nu mi-ai indicat chiar tu sa vorbesc cu Dumnezeu? Eu am citit VT si NT si sunt informata cum a aparut lumea desi am dubii in unele privinte dar asta e subiect de alt topic.
kokean
Postat pe 15 August 2010 10:34
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:34:28
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:30:49
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:24:52
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:14:04
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:13:00
De la: thadoogback, la data 2010-08-15 10:07:21dar ce e cu povestea asta cu ceru8l germaniei acoperit,,de unde ai mai copiat si aberatia asta,,exploziile solare au existat de cand lumea,,lumea se poate sfarsi oricand sub orice forme,,numai dumnezeu stie cum,,terminati cu prostiile

Domnule, prostiile nu sunt ale mele ci ca oricare cetatean dornic sa se informeze, citesc si eu si ce mi se pare interesant copii in World pentru ca mai sunt linkuri si pe alte forumuri cu astfel de subiecte si eu :" pac la razboiu!"
daca vrei sa te informezi,intreabal pe dumnezeu

Eu nu sunt Moise sau mai stiu eu ce personaj biblic din VT pentru a-l putea aborda pentru ca de milenii de ani nu a vrut sa mai vina printre noi sa ne blesteme sau chiar sa "trimita molime" care sa ne ucida. Cred ca mai usor le vine acum randul planetelor care sa-l scuteasca de o asa munca uracioasa.
era un fel de a spune mai,,ma oameni inca vb cu dumnezeu ,,dar daca tu esti plecata cu plateneta de unde sa sti,,sunt sfintii calugari care vb cu el,,dumnezeu nu a lasat omenirea de izbeliste si nu o va face,,insa ti a dat puterea de a decide de a gandi de tn depinde ce alegi,,,cn esti tu sa vb dumnezeu cu tn sau eu

Pai nu mi-ai indicat chiar tu sa vorbesc cu Dumnezeu? Eu am citit VT si NT si sunt informata cum a aparut lumea desi am dubii in unele privinte dar asta e subiect de alt topic.
pai vb daca poti,,eu ziceam sa faci lucruri bune,,ca o sa vb el singur cu tn,,,si nu mai astepta sfarsitul,,ca numai dumnezeu stie cand este
thadoogback
Postat pe 15 August 2010 10:36
scz ca va intrerup...si va readuc la cele lumesti...dar vreau sa-l intreb pe geo...ce facusi bre ai pus dulaii pe "tatucu"la zilele marinei....asa il primiti voi acas.vezi daca ai stat in casa...aia si-au facut de cap...
RUY_BLAS
Postat pe 15 August 2010 12:29
De la: sirghea, la data 2010-08-15 12:29:35 scz ca va intrerup...si va readuc la cele lumesti...dar vreau sa-l intreb pe geo...ce facusi bre ai pus dulaii pe "tatucu"la zilele marinei....asa il primiti voi acas.vezi daca ai stat in casa...aia si-au facut de cap...


da-l in masa de pirat!!
din pacate, face invers, ia de la saraci si da la bogati.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 15 August 2010 13:20
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-15 10:24:02
De la: kokean, la data 2010-08-15 10:03:18
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-15 09:55:34
De la: kokean, la data 2010-08-15 09:49:52
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-15 09:44:09astept sa-l citesc cu ardoare!
Citeste-l cu si mai multa ardoare pentru ca iti ofer si eu o portie!


explica-mi ca unui novice in ale sfarsitului lumii, lipsa de electricitate ti se pare o catastrofa?


Nu lipsa de electricitate ci fenomenul care duce la intreruperea ei si mai ales distrugerea retelelor de inalta tensiune de distributie, a aparatajului de transformare de la inalta tensiune la tensiunea pe care o utilizam,etc., dar eu zic totusi ca e mai bine s a asteptam miezul noptii de 22 septembrie dar cu cateva ore mai devreme sa intrerupem internetul prin debransarea de la retea a PC-urilor si scoaterea din prize a aparatajului electric din gospodarii. Cand ne vom dezmetici sa revenim cu experientele fiecaruia cum s-a intamplat dupa cutremur!


fenomenu' care duce la intreruperea electricitatii se numeste explozii solare.
o data la 11 ani, soarele se zburleste si emite ceva mai multa energie. omenirea in starea actuala, s-a confruntat cu asemenea fenomene dandu-le o oarecare insemnatate tocmai datorita aparitiei electricitatii.
daca electricitatea nu era inventata, ramaneam doar cu frumusetea aurorei boreale.
da', ca in orice film holiudian , exista oameni si stiri, ca cele de la ora 5, care amplifica starea.

parerea mea e sa scoti de acum calculatoru' din priza si sa traiesti linistita.


Indicatia cu scosul calculatorului din priza ma duce cu gandul la faptul ca nu vreti sa mai scriu nimic pe aici. Gata, nu mai scriu. Dar despre 22 septembrie: "Patrunderea plasmei in atmosfera noastra ar cauza schimbarea rapida a configuratiei campului magnetic al Pamantului, eveniment care ar induce curenti in cablurile de tensiune ale centralelor electrice. Aceste centrale nu au fost construite sa gestioneze un asemenea flux direct de electricitate. Cel mai mare pericol la care se supun, in cazul unui "atac" de aceasta natura, este topirea circuitelor interne ale transformatoarelor, intrebuintate pentru transmiterea curentului la utilizatorul final. Un asemenea eveniment, de dimensiuni mai reduse, a avut loc in provincia canadiana Quebec, in martie 1989, atunci cand 6 milioane de oameni au ramas fara electricitate, vreme de 9 ore. Dar furtunile solare pot fi cu mult mai aspre". Am reluat textul ca sa intelegeti mai bine "ce ar putea insemna" acea ramanere doar cu "frumusetea aurorei boreale". O zi buna!
kokean
Postat pe 15 August 2010 14:31
ai intrat vreodata in panica, cand ai ramas fara acumulator la telefonu' mobil?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 15 August 2010 14:47
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-15 14:47:16ai intrat vreodata in panica, cand ai ramas fara acumulator la telefonu' mobil?

Daca ma intrebi pe mine, nu! Vrei sa faci o legatura intre ceea ce am scris eu si ce mi-ai recomandat?
kokean
Postat pe 15 August 2010 14:56
De la: kokean, la data 2010-08-15 14:56:42
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-15 14:47:16ai intrat vreodata in panica, cand ai ramas fara acumulator la telefonu' mobil?

Daca ma intrebi pe mine, nu! Vrei sa faci o legatura intre ceea ce am scris eu si ce mi-ai recomandat?


nu, vroiam sa vad cata dependenta ai fata de curentu' electric.


atata panica!! pentru ce?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 15 August 2010 15:03
wtf...!! 2012??....si asa suntem prea multi!!!terra intra in curatenie de toamna...don't worry,be happy !!!
cat despre pana de electricitate...nici adam q eva nu au avut parte de asa cva -j ce au facut...??au trait fericiti pana la adanci batraneti!!!
bloody_queen
Postat pe 15 August 2010 18:28
Inspaiamantatoare previziuni....luate deprin documentare...Par reale dar nu creca va fi asa ..Exista Dumnezeu!
Dreamyheart
Postat pe 16 August 2010 00:11
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-15 15:03:13
De la: kokean, la data 2010-08-15 14:56:42
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-15 14:47:16ai intrat vreodata in panica, cand ai ramas fara acumulator la telefonu' mobil?

Daca ma intrebi pe mine, nu! Vrei sa faci o legatura intre ceea ce am scris eu si ce mi-ai recomandat?


nu, vroiam sa vad cata dependenta ai fata de curentu' electric.


atata panica!! pentru ce?

Eu nu sunt panicata de nimic dar daca topicul o cere prin denumirea lui, nu trebuie sa dezvoltam subiectul? Imi pare rau, dar trebuie sa spun ca in sine as vrea sa prind momentul 22 septembrie dar nu prea pot! Prietena mea pe care o suport de 69 de ani (moartea) s-a trezit din somnul lung de pana acum si imi cam da tarcoale!
In particular, Geo_reincarnat_iara, si eu m-am reincarnat sub alt nume pentru ca nu mai stiu cum m-am botezat mai demult pe kudika, dar iti amintesc ca ti-am daruit o poezie "Pro memoria"! Uite primele versuri:
"Cu liliac neinflorit,
Iubito, iarasi plange firea!
Aripile-mi de plumb topit
Reintregesc nemarginirea!"
Numai bine!
kokean
Postat pe 16 August 2010 07:55
De la: Dreamyheart, la data 2010-08-16 00:11:05Inspaiamantatoare previziuni....luate deprin documentare...Par reale dar nu creca va fi asa ..Exista Dumnezeu!

E adevarat! Exista Dumnezeu care in alte vremi ii avertiza pe necredinciosi ca-i va distruge si le-a trimis potopul. Acum a trimis pe altii sa ne avertizeze: oamenii de stiinta! Asa ca indiferent ce ni se va intampla e numai cu acordul Lui!
kokean
Postat pe 16 August 2010 07:59
De la: bloody_queen, la data 2010-08-15 18:28:53wtf...!! 2012??....si asa suntem prea multi!!!terra intra in curatenie de toamna...don't worry,be happy !!!
cat despre pana de electricitate...nici adam q eva nu au avut parte de asa cva -j ce au facut...??au trait fericiti pana la adanci batraneti!!!

Cum sa nu traiasca Adam cu Eva fericiti pana la adanci batraneti fara pene de curent? De fapt nu prea au fost fericiti daca analizam necazul lor, cand Cain l-a ucis pe Abel si ei (cei trei, Adam, Eva si Abel) au avut probleme cu inmultirea oamenilor: au fost primii care au abuzat de incest pentru ca Dumnezeu nu a creat mai multe perechi de oameni! Ei nu aveau nici casa la inceput pentru a deschide ferestrele sa faca nitel curent!!! Nu pana de curent in sine ne va da peste cap existenta ci efectele produse!
kokean
Postat pe 16 August 2010 08:11
De la: kokean, la data 2010-08-16 08:11:45
De la: bloody_queen, la data 2010-08-15 18:28:53wtf...!! 2012??....si asa suntem prea multi!!!terra intra in curatenie de toamna...don't worry,be happy !!!
cat despre pana de electricitate...nici adam q eva nu au avut parte de asa cva -j ce au facut...??au trait fericiti pana la adanci batraneti!!!

Cum sa nu traiasca Adam cu Eva fericiti pana la adanci batraneti fara pene de curent? De fapt nu prea au fost fericiti daca analizam necazul lor, cand Cain l-a ucis pe Abel si ei (cei trei, Adam, Eva si Abel) au avut probleme cu inmultirea oamenilor: au fost primii care au abuzat de incest pentru ca Dumnezeu nu a creat mai multe perechi de oameni! Ei nu aveau nici casa la inceput pentru a deschide ferestrele sa faca nitel curent!!! Nu pana de curent in sine ne va da peste cap existenta ci efectele produse!


deci panala urma esti panicata de lipsa de curent!!?
ideea ca nu mai are rost sa apesi pe boton sa faci lumina, nu-si ma gaseste sens cuptoru' cu microunde, calculatoru' va devenii o parte de mobila, televizoru' doar ca suport penrtu ghiveci si multe altele, te sperie?
numa' gandu' asta te face sa tremuri sa te plimbi panicata prin casa, sa priveste des pe geam in speranta ca se opresc exploziile si vine curentu' pe sarma...........sa te intrebi deseori daca asta nu-i apocalipsa......sa tipi spre stalpu' de electricitate.....!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 August 2010 08:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Visele... 9 De la: kudika001700 9 Martie 2009 12:51
casa de avocatura Coltuc 2 De la: vivi_annna 3 Aprilie 2008 12:25
corsetele pt slabit 2 De la: Shhh 24 Aprilie 2010 11:01
apa....:| 6 De la: sirghea 22 Mai 2010 08:21
"casa parinteasca nu se vinde..." 13 De la: 25 Iulie 2013 00:55