Setari Cookie-uri

va este frica de anul 2012??? si despre cipul inplantat..sub piele

Buna ziua TUTUROR.!
Este strigator la cer se spune atunci cand prostia este evidenta si mintea Omului nu o poate vedea.
Stana si-a pus in cap sa distruga OMUL tot prin om caci el de la sine putere nu poate sau mai bine zis nu ii este permissa faca ceva,
Deaceea se induc tot felul de frici (stim ca frica este distrrugatoare) si el satana stiind acest lucru actioneaza ca atare.
Ni se spun tot felul de minciuni, care de ncare mai aberante ... Oare oamenilor sunteti asa de nestiutori incat sa credeti ..... Oare dumnezeu cereatorul Cosmosului , care asa de mult l-a iubit pe om incat pentru salvarea sa din pacatul stramosesc a trimis spre jertfa pe unicul sau fiu IIsus , si voi credeti ca Pamantul nu mai are resurse , ca este supra populat,si cate si mai cate minciuni, dar lenea este cucoana mare, cum se spune, ................
O rugaciune catre TATAL CERESC SPUSA CU CREDINTA NEINDOIELNICA REZOLVA TOATE PROBLRMELE NOASTRE....
Incercati fara sa va indoiti in sufletele voastre si veti reusii!
ARMONIE IN TOT!
kudika088139
Postat pe 16 August 2010 11:39
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-16 08:38:31
De la: kokean, la data 2010-08-16 08:11:45
De la: bloody_queen, la data 2010-08-15 18:28:53wtf...!! 2012??....si asa suntem prea multi!!!terra intra in curatenie de toamna...don't worry,be happy !!!
cat despre pana de electricitate...nici adam q eva nu au avut parte de asa cva -j ce au facut...??au trait fericiti pana la adanci batraneti!!!

Cum sa nu traiasca Adam cu Eva fericiti pana la adanci batraneti fara pene de curent? De fapt nu prea au fost fericiti daca analizam necazul lor, cand Cain l-a ucis pe Abel si ei (cei trei, Adam, Eva si Abel) au avut probleme cu inmultirea oamenilor: au fost primii care au abuzat de incest pentru ca Dumnezeu nu a creat mai multe perechi de oameni! Ei nu aveau nici casa la inceput pentru a deschide ferestrele sa faca nitel curent!!! Nu pana de curent in sine ne va da peste cap existenta ci efectele produse!


deci panala urma esti panicata de lipsa de curent!!?
ideea ca nu mai are rost sa apesi pe boton sa faci lumina, nu-si ma gaseste sens cuptoru' cu microunde, calculatoru' va devenii o parte de mobila, televizoru' doar ca suport penrtu ghiveci si multe altele, te sperie?
numa' gandu' asta te face sa tremuri sa te plimbi panicata prin casa, sa priveste des pe geam in speranta ca se opresc exploziile si vine curentu' pe sarma...........sa te intrebi deseori daca asta nu-i apocalipsa......sa tipi spre stalpu' de electricitate.....!!

nu....cred k orice sfarsit are un nou inceput...si pana la urma dispunem de "materie cenusie".e suficient,putem improviza si astfel sa ne adaptam la noile situatii.
p de alta parte,daca exista o divinitate(indiferent de numele pe care il poarta)care ne "supravegheaza "nu cred ca va fi atat de rau...!!!cred...
bloody_queen
Postat pe 16 August 2010 16:33
UN RASPUNS INTELIGENT!!!! SI EU AM INCERCAT SA DESCHID SUBIECTU ACESTA CU AMICI DAR TOTI RID,SAU DAU RASPUNSURI IRONICE!SINGURA PERSOANA CU CARE POT VB.ESTE MAMA! EA SPUNE CA NOI TOTI NE DAM SEAMA CA NE APROPRIEM DE DEZASTRU DAR SINT PERSOANE CARE NU VOR SA VADA SI SA ACCEPTE REALITATEA!!! ASTA ESTE NOI SINTEM MICI PENTRU A PUTEA OPRI O ASTFEL DE CATASTROFA! SINGURU LUCRU CARE-L PUTEM FACE ESTE,SA DAM SEMNALE DE ALARMA IN SPERANZA DE MAI BINE! O ZI BUNA!
kudika166059
Postat pe 16 August 2010 17:24
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-16 08:38:31
De la: kokean, la data 2010-08-16 08:11:45
De la: bloody_queen, la data 2010-08-15 18:28:53wtf...!! 2012??....si asa suntem prea multi!!!terra intra in curatenie de toamna...don't worry,be happy !!!
cat despre pana de electricitate...nici adam q eva nu au avut parte de asa cva -j ce au facut...??au trait fericiti pana la adanci batraneti!!!

Cum sa nu traiasca Adam cu Eva fericiti pana la adanci batraneti fara pene de curent? De fapt nu prea au fost fericiti daca analizam necazul lor, cand Cain l-a ucis pe Abel si ei (cei trei, Adam, Eva si Abel) au avut probleme cu inmultirea oamenilor: au fost primii care au abuzat de incest pentru ca Dumnezeu nu a creat mai multe perechi de oameni! Ei nu aveau nici casa la inceput pentru a deschide ferestrele sa faca nitel curent!!! Nu pana de curent in sine ne va da peste cap existenta ci efectele produse!


deci panala urma esti panicata de lipsa de curent!!?
ideea ca nu mai are rost sa apesi pe boton sa faci lumina, nu-si ma gaseste sens cuptoru' cu microunde, calculatoru' va devenii o parte de mobila, televizoru' doar ca suport penrtu ghiveci si multe altele, te sperie?
numa' gandu' asta te face sa tremuri sa te plimbi panicata prin casa, sa priveste des pe geam in speranta ca se opresc exploziile si vine curentu' pe sarma...........sa te intrebi deseori daca asta nu-i apocalipsa......sa tipi spre stalpu' de electricitate.....!!


Geo imi place ca ai o imaginatie bogata, vrednica de topicul "Un joc al imaginatiei"! Daca sunt suparata de ceva este doar faptul ca imaginatia ta a trecut pe langa mine precum meteoritul de care se vorbeste in topic! Sau nu s-a pomenit inca despre scopul vizitei lui? Hai sa-ti mai spun odata: nu sunt panicata de ziua fatidica ci mi-e teama ca nu ajung cu viata mea pana acolo! Abia mi s-a schimbat stimulatorul cardiac si acesta nu mai e performant ca primul care mi-a tinut zece ani; sau poate inima (aia care mai raspunde la ccomanda), s-a "stricat" de tot. Asta e teama mea ca nu o sa ajung sa comentam impreuna fenomenul pe care acum il "barfim" in fel si chip!
kokean
Postat pe 16 August 2010 19:57
io sper sa stam la o ceasca aburinda de cafea, pe 03.01.2013
preferi capuccino?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 August 2010 20:08
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-16 20:08:47io sper sa stam la o ceasca aburinda de cafea, pe 03.01.2013
preferi capuccino?

Daca e de la tine, da, orice, dar eu imi beau medicamentele de la ora sase a.m. cu nescafe brasero. Este nes-ul meu dintotdeauna. Uite pentru ca esti atat de amabil iti ofer o bere.
kokean
Postat pe 16 August 2010 20:31
HEIIII....FITI OPTIMISTI...!!!!Daca nu va veni sfarsitul lumii pe 21 Decembrie 2012, sigur se vor naste
foarte multi bebelusi pe 20 Septembrie 2013...

Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele... ciupeste-o de fund!!!

RUY_BLAS
Postat pe 16 August 2010 21:31
pina pe 1.01.2013 va invit la o runda de discutii pe 10.10 2010,11.11.2011 si 12.12.2012 ca 13.13.2013 nu este?!
utad
Postat pe 16 August 2010 21:37
De la: utad, la data 2010-08-16 21:37:29pina pe 1.01.2013 va invit la o runda de discutii pe 10.10 2010,11.11.2011 si 12.12.2012 ca 13.13.2013 nu este?!

Pe toti? Si daca poti detaliaza semnificatia acestor date sau macar subiectele, sa ne pregatim minutios!
kokean
Postat pe 18 August 2010 06:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu scorpion el rak ...ce spuneti de o asa pereke?:))) 21 De la: thadoog 21 Aprilie 2009 18:25
2012...sa fie doar speculatii nefondate sau o realitate? 27 De la: marco918 29 Ianuarie 2010 00:49
10 chestii pe care Ei le considera cool ! 25 De la: lady_co_my2 29 Octombrie 2009 10:41
Prietenii de pe Kudika 16 De la: mari58 19 Februarie 2008 21:26
cum sa gasesc o partenera cinstita sa nu fie rea de musca 51 De la: kudika454004 20 Mai 2012 19:45