Setari Cookie-uri

loc de dat cu capul...cele mai penibile motive de despartire...

penibil...penibil...eu una am fost de multe ori pusa in situatii penibile mai ales knd a venit vorba de despartiri!motivele sunt din cele mai diverse...inkt de multe ori am ramas pur si simplu fara replica! ia sa va vad..
angel_in_disguise
Postat pe 19 Martie 2009 23:02
De la: angel_in_disguise, la data 2009-03-19 23:02:09penibil...penibil...eu una am fost de multe ori pusa in situatii penibile mai ales knd a venit vorba de despartiri!motivele sunt din cele mai diverse...inkt de multe ori am ramas pur si simplu fara replica! ia sa va vad..


Tu prima!
Kathara
Postat pe 19 Martie 2009 23:17
cea mai celebra si penibila replica, dupa parerea mea, este "esti prea bun/a pentru mine"
kitty_krieger
Postat pe 20 Martie 2009 00:03
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-20 00:03:44cea mai celebra si penibila replica, dupa parerea mea, este "esti prea bun/a pentru mine"


Sau'' e mai bine pentru tine ...meriti ceva mai bun''
__LL__
Postat pe 20 Martie 2009 00:06
Horoscopul nene ! Nu suntem compatibili

Postat pe 20 Martie 2009 00:06
De la: angel_in_disguise, la data 2009-03-19 23:02:09penibil...penibil...eu una am fost de multe ori pusa in situatii penibile mai ales knd a venit vorba de despartiri!motivele sunt din cele mai diverse...inkt de multe ori am ramas pur si simplu fara replica! ia sa va vad..


Pai si daca-au fost asa de multe, de ce nu ne impartasesti din experienta-ti bogata?
Io una, n-am nici un exemplu, pe bune
Dor_a
Postat pe 20 Martie 2009 00:08
ca m-am sarutat cu el de fata cu fratele lui si nu i-a convenit lui frate-su' ca cica nu era frumos sau s-a suparat pe mine ca nu l-am sunat o saptamana si se astepta probabil sa-mi cer scuze si eu i-am dat liber... ...mai sunt...dar nu mai tin minte ...nu stiu daca le consider penibile dar le consider comice rau...
camelusha83
Postat pe 20 Martie 2009 00:09
Cel mai penibil a fost cand nu-mi placea de unul si i-am zis sa ne despartim iar ala a inceput sa boceasca in fata mea si mi-a fost mila de el si am mai stat cu el o saptamana...
camelusha83
Postat pe 20 Martie 2009 00:14
De la: camelusha83, la data 2009-03-20 00:14:05Cel mai penibil a fost cand nu-mi placea de unul si i-am zis sa ne despartim iar ala a inceput sa boceasca in fata mea si mi-a fost mila de el si am mai stat cu el o saptamana...


Saracu :))))
__LL__
Postat pe 20 Martie 2009 00:16

pfai ...nu o sa uit niciodata ca mie mi-a dat papucii mama baiatului
eu ca o prietena buna ce eram l-am sunat intr-o sambata dimineata sa-i zic buna dimineata si surpriza ca a raspuns ma-sa si mi-a tinut o teorie si finalul : ''sa nu-l mai suni in viata ta pe baiatul meu ca nu esti de el''. bineinteles ca eu initial am crezut ca baiatul o sa ma sune ca doar ma-sa era nebuna, dar se pare ca totusi nu. l-am sunat eu si replica lui a fost: ''are mama dreptate''...
doamne daca stau si ma gandesc cat adevar graia femeia aia...da doamna aveti dreptate nu eram de fiul dumneavoastra...sunt mult prea buna pt el.
oricum eram mica clasa 11 , dar m-a marcat intr-un fel sau altul pt ca aveam o rel de aproape 2 ani.

lucky_me
Postat pe 20 Martie 2009 08:31
De la: camelusha83, la data 2009-03-20 00:14:05Cel mai penibil a fost cand nu-mi placea de unul si i-am zis sa ne despartim iar ala a inceput sa boceasca in fata mea si mi-a fost mila de el si am mai stat cu el o saptamana...


asta mi s-a intamplat si mie...mai eram si in bar cu o multime de lume in jurul nostru...
angel_in_disguise
Postat pe 20 Martie 2009 11:17
cea mai recenta faza...ieri seara exact inainte sa deschid topicul... la inceput omul mi a dat de inteles k vrea o relatie k lumea..adik cu toate cele!buun..totul frumos pana a inceput sa nu ma mai caute si am inceput sa l presez sa mi spuna ce are...ce avea baiatul?nu era pregatit de o relatie serioasa...k in ultimele 3 luni de knd era singur isi facuse niste obiceiuri la kre nu putea sa renunte!printre care...sa iese numai cu baietii, sa nu dea explicatii la nimeni etc. DAR cireasa de pe tort e urmatoarea...niciunul din prietenii lui nu are prietena si nu poate sa iasa el din randul lor si la un moment dat m a intrebat de ce rad...va vine sa credeti?
angel_in_disguise
Postat pe 20 Martie 2009 11:22
hmmm primul din viata mea dupa 3 ani jumate zice:vreau sa cunosc si alte femei..ok mi-am jurat ca nu il caut si asa am facut...dupa 3 ani se reintoarece ca vrea sa reia relatia...eu..i-am zis bai baiatule tu esti chiar naspa nu stiu cum am putut sa te iubesc eu...el socat ca nu mai eram acelasi mielusel cum ma stia el

altul i-am zis pas ca nu imi mai place de el dupa 2 luni vine la mine la usa ca ia ghicit ma-sa in cafea si ca plange o bruneta dupa el ..i-am zis nu-s ma eu aia
coffeeta
Postat pe 20 Martie 2009 11:27
aaa si l-am uitat pe unu care zicea ca este imatur..si .. el nu stie ce vrea...si dupa 3 sapt s-a cuplat cu una..care l-a batut de ia sunat apa in cap si se plangea la mine la telefon stii ca tu nu esti asa ca ea si ca ii este dor de mine i-am zis daca stiam ca esti sadomaso si vrei bataie iti dadeam si eu
coffeeta
Postat pe 20 Martie 2009 11:30
De la: coffeeta, la data 2009-03-20 11:30:44aaa si l-am uitat pe unu care zicea ca este imatur..si .. el nu stie ce vrea...si dupa 3 sapt s-a cuplat cu una..care l-a batut de ia sunat apa in cap si se plangea la mine la telefon stii ca tu nu esti asa ca ea si ca ii este dor de mine i-am zis daca stiam ca esti sadomaso si vrei bataie iti dadeam si eu


da...si asta zicea tot asa k nu stie ce vrea in momentul asta...=))
angel_in_disguise
Postat pe 20 Martie 2009 11:32
cea mai penibila faza.... ca despartire,ma refer , a fost cand i-am spus unuia ca nu ma intereseaza ce vrea maica-sa ci ma intereseaza ce vreau eu .iar el mi-a spus ca vrea pe cineva care sa o iubeasca pe ma-sa ca pe el
si atunci i-am spus sa "serveasca un menaje a trois" cu alta ca eu nu pot sa ii dau de cap....

dap socrela vroia sa fie iubita...ce sa-i faci eu sunt putin cam independenta pt gusturile multora...

dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Martie 2009 11:45
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-03-20 11:45:24cea mai penibila faza.... ca despartire,marefer , a fost cand i-am spus unuia ca nu ma intereseaza ce vrea maica-sa ci ma intereseaza ce vreau eu .iar el mi-a spus ca vrea pe cineva care sa o iubeasca pe ma-sa ca pe el
si atunci i-am spus sa "serveasca un menaje a trios" cu alta ca eu nu pot sa ii dau de cap....

dap socrela vroia sa fie iubita...ce sa-i faci eu sunt putin cam independenta pt gusturile multora...





sarutama
Postat pe 20 Martie 2009 11:47
De la: angel_in_disguise, la data 2009-03-20 11:32:30
De la: coffeeta, la data 2009-03-20 11:30:44aaa si l-am uitat pe unu care zicea ca este imatur..si .. el nu stie ce vrea...si dupa 3 sapt s-a cuplat cu una..care l-a batut de ia sunat apa in cap si se plangea la mine la telefon stii ca tu nu esti asa ca ea si ca ii este dor de mine i-am zis daca stiam ca esti sadomaso si vrei bataie iti dadeam si eu


da...si asta zicea tot asa k nu stie ce vrea in momentul asta...=))


pai da nu stie ma ce vrea...aia il batea sistematic de zicea ma-sa ca iar vine nebuna acasa...s-au despartit si acum cred ca s-au si casatorit daca omu a aflat ca vrea bataie eu nu i-am stat in cale
coffeeta
Postat pe 20 Martie 2009 11:54
mi-am mai adus aminte de o alta faza penibila...

de fapt o replica....
"ai un mare potential, dar eu vreau sa fim doar prieteni"

in secunda 2 mi-a venit sa ii sparg capul, m-am abtinut si i-am sters numarul de telefon si tot ce tinea de el de peste tot, scurt si la obiect.... si acum ma cauta...nasol moment pt ca de fiecare data am altceva de facut...inclusiv sa nu-i raspund la telefon.

dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Martie 2009 12:02

pot sa spun si eu?
_fantoma_
Postat pe 20 Martie 2009 12:14
De la: vas25, la data 2009-03-20 12:14:16
pot sa spun si eu?


chiar te rugam!
missalexandra
Postat pe 20 Martie 2009 12:22
De la: angel_in_disguise, la data 2009-03-20 11:22:11cea mai recenta faza...ieri seara exact inainte sa deschid topicul... la inceput omul mi a dat de inteles k vrea o relatie k lumea..adik cu toate cele!buun..totul frumos pana a inceput sa nu ma mai caute si am inceput sa l presez sa mi spuna ce are...ce avea baiatul?nu era pregatit de o relatie serioasa...k in ultimele 3 luni de knd era singur isi facuse niste obiceiuri la kre nu putea sa renunte!printre care...sa iese numai cu baietii, sa nu dea explicatii la nimeni etc. DAR cireasa de pe tort e urmatoarea...niciunul din prietenii lui nu are prietena si nu poate sa iasa el din randul lor si la un moment dat m a intrebat de ce rad...va vine sa credeti?


ceva foarte asemanator am patit si eu! unde mai pui ca mi-a spus asta pe mess!
missalexandra
Postat pe 20 Martie 2009 12:23
De la: vas25, la data 2009-03-20 12:14:16
pot sa spun si eu?


vrei sa ne tii in suspans?
angel_in_disguise
Postat pe 20 Martie 2009 19:03
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-03-20 12:02:09mi-am mai adus aminte de o alta faza penibila...

de fapt o replica....
"ai un mare potential, dar eu vreau sa fim doar prieteni"

in secunda 2 mi-a venit sa ii sparg capul, m-am abtinut si i-am sters numarul de telefon si tot ce tinea de el de peste tot, scurt si la obiect.... si acum ma cauta...nasol moment pt ca de fiecare data am altceva de facut...inclusiv sa nu-i raspund la telefon.



mie mi a spus ceva de genu..."nu pot sa mi bat joc de tine pentru k esti o fata deosebita si nu meriti!dar chiar nu pot avea o relatie cu tine acum.."
angel_in_disguise
Postat pe 21 Martie 2009 15:53
De la: angel_in_disguise, la data 2009-03-20 11:22:11cea mai recenta faza...ieri seara exact inainte sa deschid topicul... la inceput omul mi a dat de inteles k vrea o relatie k lumea..adik cu toate cele!buun..totul frumos pana a inceput sa nu ma mai caute si am inceput sa l presez sa mi spuna ce are...ce avea baiatul?nu era pregatit de o relatie serioasa...k in ultimele 3 luni de knd era singur isi facuse niste obiceiuri la kre nu putea sa renunte!printre care...sa iese numai cu baietii, sa nu dea explicatii la nimeni etc. DAR cireasa de pe tort e urmatoarea...niciunul din prietenii lui nu are prietena si nu poate sa iasa el din randul lor si la un moment dat m a intrebat de ce rad...va vine sa credeti?


Exact asa ceva mi s-a intamplat si mie acum cativa ani...numai ca la mine s-a pus in genunchi de fata cu toti prietenii mei si mi-a zis "IARTA-MA"(nu stiu exact pentru ce,probabil avea mustrari de constiinta ) dar adevarul e ca asta a fost modul lui gentil de a-mi da liber Nu cred ca vreti sa stiti ce a urmat...oricum ne-am despartit in momentul ala...
camelusha83
Postat pe 21 Martie 2009 19:42
De la: coffeeta, la data 2009-03-20 11:27:46hmmm primul din viata mea dupa 3 ani jumate zice:vreau sa cunosc si alte femei..ok mi-am jurat ca nu il caut si asa am facut...dupa 3 ani se reintoarece ca vrea sa reia relatia...eu..i-am zis bai baiatule tu esti chiar naspa nu stiu cum am putut sa te iubesc eu...el socat ca nu mai eram acelasi mielusel cum ma stia el

altul i-am zis pas ca nu imi mai place de el dupa 2 luni vine la mine la usa ca ia ghicit ma-sa in cafea si ca plange o bruneta dupa el ..i-am zis nu-s ma eu aia


era in cautarea brunetei!
crishca
Postat pe 21 Martie 2009 19:50
Prima intalnire:"Imi place foarte mult la tine ca esti un tip inteligent cu care poti vorbi despre orice"

Ultima intalnire:"Imi pare rau dar esti mult prea inteligent pentru mine iar chestia asta ma copleseste...ma simt in fiecare secunda manipulata"

Mhm...

VisareInVant
Postat pe 21 Martie 2009 19:52
De la: VisareInVant, la data 2009-03-21 19:52:28Prima intalnire:"Imi place foarte mult la tine ca esti un tip inteligent cu care poti vorbi despre orice"

Ultima intalnire:"Imi pare rau dar esti mult prea inteligent pentru mine iar chestia asta ma copleseste...ma simt in fiecare secunda manipulata"

Mhm...



Ha?
Pa' si ce are inteligenta cu manipularea?
Dor_a
Postat pe 22 Martie 2009 12:07
De la: camelusha83, la data 2009-03-21 19:42:19
De la: angel_in_disguise, la data 2009-03-20 11:22:11cea mai recenta faza...ieri seara exact inainte sa deschid topicul... la inceput omul mi a dat de inteles k vrea o relatie k lumea..adik cu toate cele!buun..totul frumos pana a inceput sa nu ma mai caute si am inceput sa l presez sa mi spuna ce are...ce avea baiatul?nu era pregatit de o relatie serioasa...k in ultimele 3 luni de knd era singur isi facuse niste obiceiuri la kre nu putea sa renunte!printre care...sa iese numai cu baietii, sa nu dea explicatii la nimeni etc. DAR cireasa de pe tort e urmatoarea...niciunul din prietenii lui nu are prietena si nu poate sa iasa el din randul lor si la un moment dat m a intrebat de ce rad...va vine sa credeti?


Exact asa ceva mi s-a intamplat si mie acum cativa ani...numai ca la mine s-a pus in genunchi de fata cu toti prietenii mei si mi-a zis "IARTA-MA"(nu stiu exact pentru ce,probabil avea mustrari de constiinta ) dar adevarul e ca asta a fost modul lui gentil de a-mi da liber Nu cred ca vreti sa stiti ce a urmat...oricum ne-am despartit in momentul ala...


ba vrem scuipa tot
angel_in_disguise
Postat pe 22 Martie 2009 18:22
De la: Dor_a, la data 2009-03-22 12:07:20
De la: VisareInVant, la data 2009-03-21 19:52:28Prima intalnire:"Imi place foarte mult la tine ca esti un tip inteligent cu care poti vorbi despre orice"

Ultima intalnire:"Imi pare rau dar esti mult prea inteligent pentru mine iar chestia asta ma copleseste...ma simt in fiecare secunda manipulata"

Mhm...



Ha?
Pa' si ce are inteligenta cu manipularea?


Probabil a vrut sa sune cam asa: "Argumentele tale sunt atat de rationale, incat cu intelectul meu redus nu le pot contrargumenta atunci cand simt asta.Ca atare, in fiecare secunda constientizez faptul ca am ajuns sa facem numai ce vrei tu....pentru ca opozitia mea puternica nu mi-o pot justifica logic."

Mhm...cred ca asta a vrut sa zica!Tchuss!
VisareInVant
Postat pe 22 Martie 2009 19:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
este cineva casatorit cu musulmani? 7 De la: steffy91 1 Februarie 2012 15:19
Divortul la barbati... 10 De la: viogen26 7 Iunie 2010 13:20
Am o problema.... 30 De la: kudika142629 11 Martie 2010 22:19
Tu ce ai alege? 2 De la: kudika347830 15 Noiembrie 2016 06:58
Buna seara .. 32 De la: error20 18 Noiembrie 2010 09:06