Setari Cookie-uri

Rinoplastie

De la: kudika_32761, la data 2013-03-31 17:22:28Buna,te inteleg perfec,aceasi problema am si eu,acum 2 ani m-am operat la Dr Antohi Nicolae,de la un nas mai mic si mai estetic pe care mi l-am dorit,m-am ales cu un nas mare,lat si banii pierduti,narile mari,varful nasului este lasat,daca te uiti din fata nasul are o deviatie spre stanga,iar ceea ce este este mai important un profil oribil atunci cand zambesc nasul se lateste tare si varful nasului se lasa in jos,deci in mare parte oribil.Acum nu stiu daca sa ma duc la el sa imi repare greseala,sau sa caut alt doctor care stie ceea ce face,va rog sa ma ajutati cu un sfat bun,sau imi recomandati un doctor
descrierea nasului perfecta
-Iulya
Postat pe 18 Ianuarie 2014 20:56
De la: -Iulya, la data 2014-01-18 20:56:04
De la: kudika_32761, la data 2013-03-31 17:22:28Buna,te inteleg perfec,aceasi problema am si eu,acum 2 ani m-am operat la Dr Antohi Nicolae,de la un nas mai mic si mai estetic pe care mi l-am dorit,m-am ales cu un nas mare,lat si banii pierduti,narile mari,varful nasului este lasat,daca te uiti din fata nasul are o deviatie spre stanga,iar ceea ce este este mai important un profil oribil atunci cand zambesc nasul se lateste tare si varful nasului se lasa in jos,deci in mare parte oribil.Acum nu stiu daca sa ma duc la el sa imi repare greseala,sau sa caut alt doctor care stie ceea ce face,va rog sa ma ajutati cu un sfat bun,sau imi recomandati un doctor
descrierea nasului perfecta


Viorica_Ecaterina
Postat pe 19 Ianuarie 2014 09:15
ma bucur ca esti multumita de operatie,in fond asta ne dorim cu totii care avem anumite complexe si suntem nevoiti sa apelam la chirurgii esteticieni,sa scapam de acel complex din prima si fara riscuri!ne poti spune te rog si la ce dr ti-ai facut interventia?ca eu acum caut pareri si recomandari.mersi
kudika_957159
Postat pe 6 Martie 2014 11:19
Salut!

Si eu am gasit doar de bine despre el inainte sa imi fac operatia. Ei bine eu nu sunt DELOC multumita la 9 luni de la rinoplastia facuta la Dr. Fodor. Aproape nu se vede nici o imbunatatire, dar sunt nenumarate defecte si asimetrii pe care le am acum la nas. Cat despre atitudinea lui cand i-am prezentat ingrijorarile, de toata jena si m-a luat si peste picior. Eu iti recomand sincer sa cauti un alt doctor, poate ai mai mult noroc. Iti doresc succes in viitoarea operatie.

A.
kudika_959984
Postat pe 5 Aprilie 2014 14:27
O sa ramaneti fara ..nas..cu atatea operatii
-Iulya
Postat pe 5 Aprilie 2014 15:03
Poti sa imi trimiti si mie poze inainte si dupa operatie pe norapop1982@gmail.com? Eu am amanat operatia din cauza unui deces in familie, atitudinea lui a fost de nota 10, putea sa ma preseze, comportamentul lui m-a facut sa imi mentin dorinta de a ma opera la el.
kudika_952168
Postat pe 29 Aprilie 2014 19:18
Buna , eu nu m-as opera la acest doctor. Mi-a pus de curand botox , mai bine spus s-a facut numai ca-mi face injectia , dar ce a avut in siringa , nu stiu!!! Nu am nici un rezultat -0 . M-ai bine donam banii pe care i-am dat acestui dr. Care si -a batut joc de mine!! Si pe langa asta , aroganta lui ... Intra si iese din cabinet fara sa salute .. Hmmm .. De parca vezi tu cine e el!!! Lipsit de bun simt!! Asa ca dragelor, faceti altceva cu banii decat sa mergeti la un dr . Arogant si care nu va da rezultate , isi bate joc de clienti !!!!
kudika_966816
Postat pe 1 Iunie 2014 11:47
Daca nu te intereseaza acest subiect despre operatii de rinoplastie de ce iti pierzi timpul cu noi?
kudika_952168
Postat pe 31 Iulie 2014 18:13
De la: -Iulya, la data 2014-04-05 15:03:27O sa ramaneti fara ..nas..cu atatea operatii


Daca nu te intereseaza acest subiect despre operatii de rinoplastie de ce iti pierzi timpul cu noi?
kudika_952168
Postat pe 31 Iulie 2014 18:15
De la: kudika_952168, la data 2014-07-31 18:15:15
De la: -Iulya, la data 2014-04-05 15:03:27O sa ramaneti fara ..nas..cu atatea operatii


Daca nu te intereseaza acest subiect despre operatii de rinoplastie de ce iti pierzi timpul cu noi?


Eh uite na , imi bag si eu nasul printre nasurile voastre ai ceva impotriva ?
-Iulya
Postat pe 31 Iulie 2014 18:24
De la: kudika_32761, la data 2013-03-31 17:22:28Buna,te inteleg perfec,aceasi problema am si eu,acum 2 ani m-am operat la Dr Antohi Nicolae,de la un nas mai mic si mai estetic pe care mi l-am dorit,m-am ales cu un nas mare,lat si banii pierduti,narile mari,varful nasului este lasat,daca te uiti din fata nasul are o deviatie spre stanga,iar ceea ce este este mai important un profil oribil atunci cand zambesc nasul se lateste tare si varful nasului se lasa in jos,deci in mare parte oribil.Acum nu stiu daca sa ma duc la el sa imi repare greseala,sau sa caut alt doctor care stie ceea ce face,va rog sa ma ajutati cu un sfat bun,sau imi recomandati un doctor


-Iulya
Postat pe 31 Iulie 2014 18:26
De la: kudika_952168, la data 2014-07-31 18:15:15
De la: -Iulya, la data 2014-04-05 15:03:27O sa ramaneti fara ..nas..cu atatea operatii


Daca nu te intereseaza acest subiect despre operatii de rinoplastie de ce iti pierzi timpul cu noi?



"""",de la un nas mai mic si mai estetic pe care mi l-am dorit,m-am ales cu un nas mare,lat si banii pierduti,narile mari,varful nasului este lasat,daca te uiti din fata nasul are o deviatie spre stanga,iar ceea ce este este mai important un profil oribil atunci cand zambesc nasul se lateste tare si varful nasului se lasa in jos,deci in mare parte oribil.""""""


68! ce-ti spune aceasta descriere a unei operatii nereusite ?
Uite ca eu mi-am permis sa vad doar partea amuzanta a descrierii , partea negatica nu mi-am bagat nasul sa comentez .

Poti face ce doresti cu nasul tau iar eu la randul meu , cu al meu


-Iulya
Postat pe 31 Iulie 2014 18:32
serios? eu zic sa incercati sa lucrati putin la conceptia despre voi insiva..nici eu nu sunt inzestrata cu cel mai perfect nas, am fata ovala si un nas pe masura cand eram mica eram foarte complexata,nu-mi placea sa fiu privita din profil, dar pe masura ce cresc imi dau seama ca eu am o problema si nu nasul meu. Este important ca marimea nasului sa fie in directa proportionalitate cu forma fetei. Mai ganditi-va cu privire la acele rinoplastii, de cele mai multe ori rezultatul nu este cel dorit. Simtiti-va bine in pielea voastra si lucrati mai mult la dezvoltarea voastra pshica.
Sasha_Criss
Postat pe 31 Iulie 2014 21:17
Buna! Eu am avut o experienta fericita cu micsorarea nasului. Rinocorectia am avut-o la dnl dr Popescu Daniel care este un medic excelent in opinia mea. Operatia a avut loc cu 6 luni in urma si a fost o rinoseptoplastie deschisa . Am stat o noapte internata la clinica. Prima saptamana am aratat destul de ciudata din cauza pansamentului de pe nas (atela) si a vanatailor de la ochi care s-au dus cam dupa 10 zile. Am avut putin dureri de cap in primele zile dar nasul a fost ok. Respiratia a fost destul de dificila in primele zile, dar destul de acceptabil. Si acum se mai infunda nasul, semn ca inca nu este total vindecat. Am inteles ca recuperarea poate dura destul de mult, pana la un an. Cu forma nu am avut probleme. Nasul este mai mic decat inainte si cu o forma frumoasa. Consider ca se potriveste foarte bine cu restul fetei si arata natural. Nu am avut un tipar de nas inainte de operatie ca sa-i spun doctorului cum vreu sa fie, asa ca dansul a facut cum a fost mai bine pentru fata mea.
Nu as putea spune ca rinoplastia mi-a schimbat viata, dar sigur a dat un boost pentru imagine si increderea in sine. Singurul regret: ca nu am facut-o mai devreme! :)
doinapetrov
Postat pe 7 August 2014 01:38
Buna Doina,
Intentionez sa imi fac o rinoplastie si din toate cercetarile pe care le-am facut pana acum, dl dr Popescu este cel care mi-a castigat increderea. Cel putin pozele post opertorii de pe site-ul dansului m-au convins. Am nevoie de cateva informatii despre interventie, daca esti de acord sa imi comunici. Putem comunica pe mail, gabi.gagiu@gmail.com Multumesc!
kudika_978399
Postat pe 26 Decembrie 2014 18:40
Eu m-am operat la dr Porumb din Oradea acum 3 luni, desi sunt din Tg Mures, dar m-au convins rezultatele de pe site, cele mai bune pe care le-am vazut dupa cateva saptamani de cautari :) Sunt extraordinar de multumita de rezultat, mi-a schimbat viata !! Eram atat de complexata inainte si acum ma simt alta persoana :) Pot sa spun ca nu m-a durut deloc operatia si la o saptamana nu mai aveam nici urme de vanatai. Dupa aceea sunt mai multe reguli de respectat , dar daca ai grija, totul decurge fara probleme. Il recomand cu caldura, il consider un super profesionist si ii multumesc ca mi-a schimbat viata!

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/44403/rinoplastie-stan-cotulbea-este-un-macelar.html#ixzz3Q0Is0UzV
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook
kudika_980241
Postat pe 27 Ianuarie 2015 09:18
draga mea nu te duce la stamate mie mi a gresit o rinoplastie cu mult timp in urma si acum nimeni nu prea mai vrea sa se bage tot caut si caut pe cineva pt o rinocorectie dar nici un doctor nu vrea sa lucreze dupa el.
kudika_982129
Postat pe 5 Martie 2015 14:26
Eu cred ca atunci cand faci o operatie estetica e f important si daca esti optimist sau nu, daca ai incredere ca va fii bine...Daca ai capul plin de mizerii de prin media si nu ai moralul ridicat..risti...In orice tratament medical, de fapt.. Eu una mi-am pus silicoane acum patru ani la dr Marek. Am fost foarte multumita, numai ca, acum trebuie sa mi le schimb pentru ca am slabit mai mult de 10kg si imi cam atarna pielea...Plus ca vreau un pic mai mari... De data asta vreau sa-mi fac si rinoplastie in acelasi timp...Am vorbit din randul trecut si cu alte fete la salon la dr Marek si toate erau f multumite de nasuri, rinoplastii, sani, liposuctii, etc...E adevarat, poate platesti 10, 20 euro mm ca ala alte clinici, dar ca rezultat final, calitatea este vizibil superioara si pentru corpul tau, eu zic ca se merita...Am mai vazut si ca multe paciente ale lui vin din strainatate special pentru tratamente la el...Si asta spune ceva...
kudika_984205
Postat pe 25 Martie 2015 21:04
buna am si o rugminte cum pot aj.


la domnul prof cotulbea stan.din timisoara va multumesc
kudika127560
Postat pe 21 Iulie 2015 15:30
As dori sa-mi fac o operatie de marire sani la d-l doctor Marek Valcu.Poate cineva sa-mi spuna cat costa si daca a fost multumita?
kudika_996674
Postat pe 22 Noiembrie 2015 22:28
As putea vorbi cu tine la telefon?
kudika_996674
Postat pe 22 Noiembrie 2015 22:32
Poti te rog sa-mi spui unde ai facut operatia de rinoplastie si daca esti multumita de razultat
Multumesc
Constantina_Kiperi_1
Postat pe 11 Ianuarie 2016 12:42
Va recomand eu cel mai bun medic pentru interventii de rinoplastie/rinoseptoplastie.
Avand in vedere ca discutam pe fapte reale, eu fiind unul din cei operati de domnia sa, il pot recomanda pe Dr Antohi Nicolae de la Bucuresti.
M-am operat acum aproximativ 40 zile si pe langa faptul ca acum e drept si mic ( inainte fiind stramb spre partea dreapta si lung si cu multe lucruri urate), este si dezumflat total si semnele abia se mai zaresc( am avut operatie deschisa). Ofer poze inainte/dupa pentru cine cere :)
kudika_1001283
Postat pe 25 Martie 2016 15:07
Buna! Poate recomanda cineva o cazare la un pret rezonabil pe langa clinica d-lui Marek Valcu? Ne intereseaza o camera pt minim o saptamana. Va multumesc!
kudika_1013577
Postat pe 14 Iunie 2016 12:25
Am fost noi la Andrei Lazar, pentru a opera un nas in urma unui traumatism accident auto, nasul era stramb. Dupa operatie la Andrei Lazar nasul a ramas la fel de stramb, putin mai mic, recuperare foarte greoaie in jur de o luna si o saptamana pana sa dispara vanataile, piramida nazala e foarte stramba, aproape ca zici ca nu a fost operata deloc. Deci dr Lazar sucks... mai bine mergeti la doctori verificati.
kudika_1019284
Postat pe 13 Octombrie 2016 16:07
De la: carmencamelia, la data 2010-08-31 08:08:28Ti-l recomand cu caldura pe dr. LAZAR ANDREI.


Prostii, dr Andrei Lazar habar n are sa opereze
kudika_1019284
Postat pe 13 Octombrie 2016 16:09
Doctor Raluca Grigore la Spitalul Coltea - daca vrei la spital de stat, sau doctor Rodica Crutescu daca vrei la privat.
saveurbantrees
Postat pe 22 Noiembrie 2016 17:37
dr Andrei Lazar- nu recomand
kudika_1019284
Postat pe 6 Decembrie 2016 10:41
Nici eu nu recomand Lazar Andrei. Am trecut printr-o experiențã greu de descris. Încã nu am curajul sa mai fac o noua intervenție, deși nasul este strâmb din fata, în urma operației. Și de-a lungul timpului, am tot citit despre nemulțumirile pacienților lui. Încurajez și alte persoane sa scrie aici despre experiențele cu Lazar Andrei.
Ella_P10
Postat pe 16 Decembrie 2016 01:02
Atenție! Feriți va de dr andrei lazar iasi, e total antitalent, habar n are de estetica nas drept, corect, mergi cu nas stramb și te întorci cu unul și mai stramb și mai urat, zici ca e de plastilina;
Poate știe sa punã silicon pe la subraț dar rinoplastie habar n are, aruncați banii pe fereastra dacã mergeți la el
kudika_1019284
Postat pe 17 Decembrie 2016 21:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce face-ti de Halloween ? 14 De la: Anca_MakeUpArtist 9 Noiembrie 2014 07:42
O iubesc nespus de mult !!! 5 De la: Lucky75 9 Aprilie 2013 17:42
DIAGNOSTICARE ,ACUPUNCTURA ,MASAJE 1 De la: healthy006304 16 August 2011 20:41
HydroSan utilizatori? 1 De la: healthy006198 20 Februarie 2011 13:44
nu mai am putere :( 8 De la: kudika_953942 5 Februarie 2014 19:35