Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa fac....

Acu 5 luni am cunoscut un baiat cu care nam crezut vreodata ca imi va placea vorbeam cu el cu orele in continuu si nu ne plictiseam niciunu de altu. O prietena mia facut cunostiinta cu el si cum zilele treceau eu doar la el ma gandeam el fiind plekat in germania nu neam intalnit doar am vorbit si cu cat trecea timpu vorbam si neam dat seama ca ne placem si am ajuns sa fim impreuna.Prietena mea insa na fost asa de fericita, imi spunea niste lucruri personale despre el ca bea ca fumeaza imi povestea despre parintii lui niste lucrui care eu vroiam sa le stiu de la el daca dorea sa mi le spuna nu de la ea. Aici am gresit spunandui lui ce mia spus prietena mea era foarte suparat pe ea. Ea era geloasa sau asa cred ca eu cu el vorbim si el vorbea doar cu mine si cu ea nu mai. Prietena mea ma lasat balta si neam certat definitiv nici in ziua de azi nu mai vorbeste cu mine.
Noi am continuat sa fim in continuare impreuna insa maikamea era total impotriva lui ma si batut din cauza lui, lam pus pe primul plan si am gresit.
Dupa un timp am inceput sa vb cu prietenul lui cel mai bun dar vorbeam ca amici si intro zi iam dat un pupic si el ia spus lui si sa suparat pe mine spunand ca se simte in plus. Iam cerut scz daca lam suparat si a trecut peste.
Colega mea de banca sia bagat id lui in lista si vorbeau foarte mult cu orele da eu nam zis nimic chiar daca ma cam deranja. Cea mai mare prostie a mea a fost ca am facut un id si mam dat drept altcineva ca sa vad daca el chiar ma iubeste si am gresit enorm si am fost proasta la faza asta si acum imi pare rau pentru ce am facut.El nu stia cine e pe id ala stiam doar eu si iam spus intro zi si colegei mele dar ea ia spus lui si mam certat urat de tot cu el miam cerut iertare lam rugat sa ma ierte ma pus sa promit ca nui voi spune ei ca el mia spus si am jurat ca nu o sai spun nimic nu iam spus si nici acum nu stie ca eu stiu. Ma iertat mia zis ca te iert pentru ca te iubesc a trecut si peste asta.
Intro zi mia spus ca lu colega mea ii place de el si eu miam dat seama intrun fel vorbeau foarte mult si ea sa inragostit de el si era prietena mea si am avut incredere in ea. Dupa un timp a vrut intrun fel sami dea o pedeapsa si a facut o gluma proasta mia spus cai sterge id colegei mele ca sa nu fie prea tarziu si lam intrebat prea tarziu pentru ce si mia spus ca de 2 zile a inceput sai placa foarte mult de ea si iam spus ca atunci pentru ce mai sta cu mn daca ei doi se plac mia spus ff multe lucrui dupa care mia spus ca a fost o gluma si a ras. Am fost suparata dar mia trecut.
A venit si vacanta si eu trebuia sa plek in vacanta la mare si la sat el imi stia parola de la id si iam zis ca poate sa intre nam nimic de ascuns eu am plecat si el intra pe id meu da nu vorbea cu nimeni vroia sa ma vada on la el in lista doar. O alta prietena mia zis ca sa ma desart de el ca nu ma merita nu am ascultato. Lu un prieten de a meu vechi ii placea foarte mult de mn si el a aflat dar iam spus ca nui nimic ca nul plac dar navea incredere in mine cand am fst plecata au vorbit ei doi si sau injurat prietena aia a mea lo injurat sau luat multi prieteni de a mei de el eu fiind plekata nam stiut nimic pana cand imi suna telefonu in continuu. Prietenii mei iau spus sa se desparta de mine ca ma face sa sufar el avea de gand sai asculte sami trimita mesaj ca se desparte de mine pana la urma nu a facuto. Iam cerut scuze miam cerut iertare din toata inima mia mai iertat o greseala dar mia zis ca pana cand vreau sa ma ierte el tot iarta si iarta dar pana cand. Iam spus ca nu o fac intetionat nu gresesc ca vreau il iubesc foarte mult si sper ca stie asta.
Dupa ce am ajuns acasa mi se spune ca gluma pe care a facuto el e adevarata si ca el impreuna cu colega mea radeau si eu plangeam ca proasta ca gluma era adevarata si ei radeau de mine. Nam crezut cand mi sa spus nul credeam in stare de asa ceva si intradevar nu era asa era o minciuna.
Miam pierdut foarte multi prieteni lam ales pe el lam pus pe primul loc, mereu doar la el ma gandeam si il iubeam foarte mult si acum il iubesc insa el nu stiu daca ma mai iubeste.
Mi sa spus ca tre sa plek in spania eu am plecat in spania si el a venit in romania a fost in germania ca sa lucreze si sa ramana definitiv acolo insa ma cunoscut pe mine si nu a mai lucrat ca vorbea cu mine nonstop a plecat de acolo ca sa se intoarca in romania sa ne intalnim. Cand a venit el, am plekat 1 luna in spania am tinut legatura si vorbeam in fiecare zi cat puteam.Primele saptamani a fst bine mai erau cateva zile si ma intorceam el era foarte rece cu mine iam spsu ca de ce se poarta asa si mia spus ca ii pare rau dar cum am fost plecata nu mai vorbeam chiar atat de des ca inainte.
Muream de nerabdare sa ajung in romania si sal intalnesc sal vad dar am plans mult pentru ca in spania e jumate din familia mea si trebuia sa raman acolo plangeam ca plec dar eram fericita ca il voi inatlni.
Am ajuns in romania si de cand am ajuns a mers totul pe dos sa inrautatit totul am crezut cami dau duhul nu mai puteam.
Lam mintit intro zi ca merg undeva dar mam dus la prietena care lo injurat si pe care el o uraste, eu nam mai vrut sai amintesc de ea de aia lam mintit dar mai bine ii ziceam imi pare rau pentru asta.
Ma pus la incercare punand o colega mai veche de a mea sa ma sune ea nu vorbea niciodata cu mine ma si miram imi spunea lucruri despre el ca o invitato in oras ca au vorbit imi spunea lucrui urate si eu am scos niste vorbe la nervi de suparare. El a puso sa ma suna si sa faca astea si el asculta impreuna cu niste prieteni dealui tot ce ziceam ma pus la incercare si a fost foarte dezamagit de ceam zis si nu a mai avut incredere in mine deloc, tot ce ziceam imi zicea cai minciuna cas o prefacuta. Prietenii lui radeau de el cai prost ca e cu mine. Eu nu am spuso cu adevarat eram suparata si nu vroiams a cred ce mi se zice il iubesc foarte mult si tin la el enrom am ajuns la certuti cu toata lumea pentru el pana am ramas singura nu mai am pe nimeni alaturi si el imi zice ca se desparte de mine nu stiu cum sai mai cer scuze mia spus ca asta a umplut paharu si nu mai poate sa ierte.
Mia spus ca se mai gandeste daca mai o sa fie cu mine sau nu si inca astept sami dea raspunsul inca astept si astept.
Am primit un mesaj in care mi sa scris asa " ceau ma agndeam sati zic ca am aflat de la varumiu ca el are prietena macar uh teai despartit de el ?".Cand am citit mesaju mia picat fata si am inceput sa plang nu cred ca mesaju era adevarat sper sa nu fie inca nam vorbit cu el dar nu stiu.
Am plans mult iar eu nus asa mam schimbat foarte mult si imi pare rau nu stiu ce sa fac urmeaza sami dea raspunsu dar nu va fi unu pozitiv sunt sugura. Vreau sa stiu daca eu am fost cea care am gresit cel mia mult sau el eu miam asumat intodeauna vina miam cerut iertare si el ma ierta ptr ca ma iubea zikea. De ce a trebuit sa fie asa? Cine stie daca ma mai iubeste sau nu daca mai tine macar la mine macar?! Am fost o proasta dar nu ma intelege nimeni toti miau zis despartete de el ca nu te merita si nu iam ascultat...
Amandoi visam impreuna si ne gandeam la lucruri frumoase radeam impreuna si ne iubeam foarte mult eu inca il iubesc...
deea1470
Postat pe 29 August 2010 13:50
Sunt in ceata Prietena ta...colega...o alta colega....prietenul lui...id-uri imbarligate intre ele O varianta mai scurta se poate?
Barbie30
Postat pe 29 August 2010 13:54
e greu de inteles te cred da in mare mai toti prietenii mei mau mintit am avut incredere in ei si degeaba ca mai dat in gat si am iesit eu aia rea... o clega mia facut cunostiinta cu el si dupaia a devenit geloasa si imi spunea lucrui urate si unele personale despre el si ma deranjaua sa ca i leam spus lui si a ceratato ea sa suparat si nu mai vb cu mn ......
o prietena sia bagat id lu iubitul meu in lista la ea si su inceput sa vorbe4asca foarte mult si pe mine ma deranja da nam zis nimik pana cand ea sa indragostit de iubitul meu si imi era prietena. Iam spus ca eo lam pus la incercare cu id ala facut de mine si ea ca sa iasa mai buna in fata lui ia spus ce am facut si mam certat cu el.
o alta prietena sa pus sal injure si sai zika sa se desparta de mine ca ma face sa sufar
:(:(:( iar eu nam ascultat pe nimeni si mam certat cu toti pentru el am luat bataie de la maikamea din cauza lui si multe iar akm vrea sa se desparta de mn ca nu ma mai poate ierta.....
nu stiu cat de inteleasa sa ma fac imi pare rau ca va complic atata:(
eu trebe cik sa primesc un raspuns de la el ca mia zis ca se mai gandeste daca vrea sa mai fie sau nu cu mine... da eo inca astept de 4 zile.... nu stiu ce sa mai fac cal iubesc ca proasta
deea1470
Postat pe 29 August 2010 20:06
ouch nimic n-am inteles
miss_darine
Postat pe 29 August 2010 20:14
iubeste un cal
mitura
Postat pe 29 August 2010 20:16
De la: mitura, la data 2010-08-29 20:16:20iubeste un cal

aia am inteles si io pup mitule
miss_darine
Postat pe 29 August 2010 20:18
ma rog akm " ca il iubesc " ma corectez
deea1470
Postat pe 29 August 2010 20:27
De la: deea1470, la data 2010-08-29 20:06:07e greu de inteles te cred da in mare mai toti prietenii mei mau mintit am avut incredere in ei si degeaba ca mai dat in gat si am iesit eu aia rea... o clega mia facut cunostiinta cu el si dupaia a devenit geloasa si imi spunea lucrui urate si unele personale despre el si ma deranjaua sa ca i leam spus lui si a ceratato ea sa suparat si nu mai vb cu mn ......
o prietena sia bagat id lu iubitul meu in lista la ea si su inceput sa vorbe4asca foarte mult si pe mine ma deranja da nam zis nimik pana cand ea sa indragostit de iubitul meu si imi era prietena. Iam spus ca eo lam pus la incercare cu id ala facut de mine si ea ca sa iasa mai buna in fata lui ia spus ce am facut si mam certat cu el.
o alta prietena sa pus sal injure si sai zika sa se desparta de mine ca ma face sa sufar
:(:(:( iar eu nam ascultat pe nimeni si mam certat cu toti pentru el am luat bataie de la maikamea din cauza lui si multe iar akm vrea sa se desparta de mn ca nu ma mai poate ierta.....
nu stiu cat de inteleasa sa ma fac imi pare rau ca va complic atata:(
eu trebe cik sa primesc un raspuns de la el ca mia zis ca se mai gandeste daca vrea sa mai fie sau nu cu mine... da eo inca astept de 4 zile.... nu stiu ce sa mai fac cal iubesc ca proasta



Tu cati ai ai mama de ai asemenea probleme?:)))
Si MAMA lui de scris!
stem_29
Postat pe 29 August 2010 20:32
eu am 17 ani implinesc 18 si el are 19 ani
deea1470
Postat pe 29 August 2010 20:35
De la: deea1470, la data 2010-08-29 20:35:22eu am 17 ani implinesc 18 si el are 19 ani


Lasa, astea's copilarii, traiestele asa cum vin, cele importante o sa fie dupa 20 si de ani:)
Lasa mama ca incepe scoala mintenas si gata prostioarele:))
stem_29
Postat pe 29 August 2010 20:42
De la: deea1470, la data 2010-08-29 20:35:22eu am 17 ani implinesc 18 si el are 19 ani


....si implineste 20.
ce ti-e si cu aproximarile astea!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 22:02
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-29 22:02:38
De la: deea1470, la data 2010-08-29 20:35:22eu am 17 ani implinesc 18 si el are 19 ani


....si implineste 20.
ce ti-e si cu aproximarile astea!


si peste 7 luni implineste 1 an de cand e cu ea
mitura
Postat pe 29 August 2010 22:04
cand te gandesti ca peste 5 ani va avea 22 spre 23.......
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 22:06
alt roman cu final...
yumy
Postat pe 29 August 2010 22:07
De la: yumy, la data 2010-08-29 22:07:42 alt roman cu final...
iar ai aparut ghicitoareo in gaoace,,in ce stale iti mai zbora mintea
thadoogback
Postat pe 29 August 2010 22:09
De la: yumy, la data 2010-08-29 22:07:42 alt roman cu final...


iar te-ai trezit rozmario???
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 22:12
De la: yumy, la data 2010-08-29 22:07:42 alt roman cu final...


Alta analfabeta cu probleme existentiale..
JolieJulie
Postat pe 29 August 2010 22:14
De la: JulieJolie, la data 2010-08-29 22:14:50
De la: yumy, la data 2010-08-29 22:07:42 alt roman cu final...


Alta analfabeta cu probleme existentiale..
aaa cum asa
thadoogback
Postat pe 29 August 2010 22:17
si cand te gandesti ca acum 9 minute nimeni nu jignea pe nimeni aici
mitura
Postat pe 29 August 2010 22:17
De la: mitura, la data 2010-08-29 22:17:08si cand te gandesti ca acum 9 minute nimeni nu jignea pe nimeni aici
pai asa ca ai dreptate tu,,ca imi pari inteligenta in poza asa
thadoogback
Postat pe 29 August 2010 22:18
niste derbedei,,jignitori
thadoogback
Postat pe 29 August 2010 22:19
De la: deea1470, la data 2010-08-29 20:35:22eu am 17 ani implinesc 18 si el are 19 ani



Bine ca macar de asta esti sigura...
Fetitzo, nu stii sa te exprimi, nu stii sa scrii ceea ce ai vrea sa exprimi ...dar stii sa te ...
Mergi la scoala si lasa prostiile !
JolieJulie
Postat pe 29 August 2010 22:19
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-29 22:12:05
De la: yumy, la data 2010-08-29 22:07:42 alt roman cu final...


iar te-ai trezit rozmario???

iar suferi de tine ???
yumy
Postat pe 29 August 2010 22:19
De la: yumy, la data 2010-08-29 22:19:30
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-29 22:12:05
De la: yumy, la data 2010-08-29 22:07:42 alt roman cu final...


iar te-ai trezit rozmario???

iar suferi de tine ???


sunt alergic la bagatoare-n seama!
haaaapciu!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 22:20
De la: JulieJolie, la data 2010-08-29 22:14:50
De la: yumy, la data 2010-08-29 22:07:42 alt roman cu final...


Alta analfabeta cu probleme existentiale..

C'est la vie
yumy
Postat pe 29 August 2010 22:20
De la: mitura, la data 2010-08-29 22:17:08si cand te gandesti ca acum 9 minute nimeni nu jignea pe nimeni aici


Am alergie la analfabeti !
JolieJulie
Postat pe 29 August 2010 22:20
De la: JulieJolie, la data 2010-08-29 22:19:21
De la: deea1470, la data 2010-08-29 20:35:22eu am 17 ani implinesc 18 si el are 19 ani



Bine ca macar de asta esti sigura...
Fetitzo, nu stii sa te exprimi, nu stii sa scrii ceea ce ai vrea sa exprimi ...dar stii sa te ...
Mergi la scoala si lasa prostiile !
bravoo,cred ca esti inteligenta asa,,,asa cred eu ,,,ca inteligenta te caracterizeaza
thadoogback
Postat pe 29 August 2010 22:22
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-29 22:20:34
De la: yumy, la data 2010-08-29 22:19:30
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-29 22:12:05
De la: yumy, la data 2010-08-29 22:07:42 alt roman cu final...


iar te-ai trezit rozmario???

iar suferi de tine ???


sunt alergic la bagatoare-n seama!
haaaapciu!
te-ai cam bagat singurel, asa ca pofta buna la savurat, stii tu mai bn ce si vezi ca ai stropit tot ecranul se pune mana la gura cole oamenii astia de pe kudika nu stiu nici bunele maniere elementare
yumy
Postat pe 29 August 2010 22:22
De la: yumy, la data 2010-08-29 22:22:24
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-29 22:20:34
De la: yumy, la data 2010-08-29 22:19:30
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-29 22:12:05
De la: yumy, la data 2010-08-29 22:07:42 alt roman cu final...


iar te-ai trezit rozmario???

iar suferi de tine ???


sunt alergic la bagatoare-n seama!
haaaapciu!
te-ai cam bagat singurel, asa ca pofta buna la savurat, stii tu mai bn ce si vezi ca ai stropit tot ecranul se pune mana la gura cole oamenii astia de pe kudika nu stiu nici bunele maniere elementare


ma' rozmario, ma indoiesc ca tu ai habar de codul bunelor manere. nu neaparat pe net!
apropo, cui ii spui cole!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 22:23
bai yumaloaico dar tu serios cred ca ai o probblema,,daca da nu te ascunde zii,,ca din rasul ala de tot il razi asa imi pari tristuta,,zi ca iti sar in ajutor
thadoogback
Postat pe 29 August 2010 22:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand vulpea nu ajunge la struguri spune ca sunt acrii". De ce pot fi unii oameni atat de ..parsivi! 19 De la: Sonyk 23 Octombrie 2010 13:26
Doresc sa cunosc o fata pentru o viata noua 14 De la: kudika_5985 7 Mai 2012 11:58
descalciti-ma si pe mine va rog 36 De la: adinuttzza 6 Noiembrie 2010 22:51
Tine de curaj sa-ti dai cu parerea 197 De la: Lusha_ubitik 22 Mai 2010 18:54
--- O parere !!! Pro sau contra ???--- 160 De la: papusika_kudika 20 Mai 2012 16:44