Setari Cookie-uri

Diferenta de varsta

Sincer simt nevoia sa vorbesc cu cineva despre tot ce se intampla cu mine...sunt indragostita de mai bine de 2 ani jumate de un om cu 11 ani mai mare decat mine,avem o relatie de 2 ani si ne intelegem bine,problema e ca nu il accepta parintii mei, eu abia am 18 ani si inca un an de liceu, ce as putea sa fac sa fie bine?oare sa renunt la parinti pentru el si sa imi fac o familie cu el?oare merita?pana acum mi-a dovedit ca ma iubeste...va rog sa ma ajutati cu un sfat....multumesc mult
cornelush_healthy
Postat pe 29 August 2010 14:27
Nu crezi ca esti cam mica ca sa fugi in lume?
Barbie30
Postat pe 29 August 2010 14:30
ba da dar as face asta dupa ce as termina liceul, dar asta e marea dilema,sa ma casatoresc pe ascuns, sa imi parasesc parintii?
cornelush_healthy
Postat pe 29 August 2010 14:31
nu face o greseala pe care o sa o regreti mai tarziu .este prea mare diferenta intre voi gandestete inainte sa-ti faci rau tie si fam tale asculta totusi de parinti ei sunt trecuti prin viata.
irina__ana
Postat pe 30 August 2010 00:56
De la: cornelush_healthy, la data 2010-08-29 14:27:07Sincer simt nevoia sa vorbesc cu cineva despre tot ce se intampla cu mine...sunt indragostita de mai bine de 2 ani jumate de un om cu 11 ani mai mare decat mine,avem o relatie de 2 ani si ne intelegem bine,problema e ca nu il accepta parintii mei, eu abia am 18 ani si inca un an de liceu, ce as putea sa fac sa fie bine?oare sa renunt la parinti pentru el si sa imi fac o familie cu el?oare merita?pana acum mi-a dovedit ca ma iubeste...va rog sa ma ajutati cu un sfat....multumesc mult







... pai gogu daca tzine la tine atunci intelege si el ca e o problema pe care EL trebuie sa o rezolve ... nu tu ... el trebuie sa vina si sa isi ''prezinte'' farmecele alor tai ... ce rahat de casatorie e aia cu socrii disperati la usa ? ... el chiar face pe prostul ? ... in rest n-ar fi nici o problema dar pare ca vrea sa scoata castanele din foc cu mina ... ta ... si nu e bine ... vrea sa fie barbat ... sa dovedeasca ...

marco918
Postat pe 30 August 2010 01:00
la parinti sa nu renunti nicidata!!ei nu au renuntzat la tine,nu-ti vror raul,mai sunt unele relatzii care tzin chiar daca e diferentza de varsta,dar daca el se desp de tine in timp,nu crezi k tot la parinti te intorci??asteapta macar un an sau 2 si apoi incearca sa-i convingi k va iubiti....vezi si el cat de mult te iubeste,incearcal p el ca pers!!!!eu aveam 18 ani jumate si el 26 si am plecat la el in belgia,bine dar eu l-am chemat sa ma ia de acasa sa vb cu ai mei....am tinut leg prin internet si f multe telefoane,dupa 9 luni a venit acasa in vacantza apoi m-a luat cu el....pe parintzi nu ia deranjat varsta neaparat,dar un parinte e trecut prin viatza si cun o persoana mult mai rep ca noi!!! mi-au spus ca nu o sa fac trb cu el in viatza....si acum avem 4 ani de relatie si deja am ajuns la parerea lor!!deja nu ma mai respecta,imi vb urat,e rece,nu mai e ce a fost odata,toate suntem bune la inceput!!!niciodata nu as mai face greseala sa fiu incapatzanata si sa nu ascult de ei la chestii de genu asta!!!vreau sa rup relatia,el deja umbla dupa alta care are 19 ani,ei intotdeauna cauta ceva nou,proaspat!!nu toti baietzii sunt asa dar marea majoritate:( imi pare rau,dar nu vreau sa te dzamagesc!!! termina-ti scaoala apoi vezi ce ai de facut,lupta pt un serviciu bun,te pwwp succes!!! si intotdeauna sa-ti faci banu tau;sa nu stai la mana lui,atunci va profita si mai tare....!!!
kudika320796
Postat pe 16 Septembrie 2010 08:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sistem de prindere cu magneti a colierelor de argint 2 De la: kudika_973647 13 Septembrie 2014 00:53
Ai 35 de lei CADOU la AMNESIA & MAGENTA 2 De la: PRALEA_ 5 August 2011 16:46
Si grasutele pot fi sexy 17 De la: becuskais 17 Martie 2010 15:07
hi 10 De la: Calandrinon 22 Decembrie 2009 22:41
buna iar:D 6 De la: one_size 6 Ianuarie 2010 10:21