Setari Cookie-uri

INTERNET Si Relatii

Poti sa spui ca o persoana cunoscuta prin intermediul internetului iti place?Poti sa ai incredere intr-o persoana pe care o cunosti pe internet?Credeti in relatii care si-au avut inceputul pe internet?
Sunt doar curios si fara nici o aluzie!

Postat pe 19 Ianuarie 2008 13:20
Da...exista relatii incepute pe internet , aud tot felul de cazuri , din pacate poate prea multe , pt k intr`un fel sau altul viata virtuala pune stapanire pe noi. Asa mi`am cunoscut eu prima mea dragoste , la 19 ani...am vb mult timp pe net , el era in Germania , jumatate roman si jumatate neamt ...ne`am dat seama k avem si cunostiinte comune si asta mi`a dat un pic de incredere. Am vb mult timp pana sa ne intalnim , pt k eu nu am vrut , ma suna zilnic din Germania si vorbeam ore intregi la tel . Ajunsesem sa ma atasez de el foarte mult fara sa il vad. Pana la urma ne`am intalnit , pt k avea contracte in Bucuresti cu parcuri auto si venea des. Vreau sa spun k nici macar nu stiam cum arata...la cat vorbisem cu el nici nu mai conta , vroiam doar sa il cunosc...si in momentul cand l`am vazut am stiut ca exista dragoste la prima vedere , era mai mult decat as fi crezut vreodata...mai mult decat mi`as fi imaginat! Am stat 2 ani impreuna , a fost primul meu iubit si prima mea dragoste...pe care nu o sa o uit niciodata...am trait atatea clipe frumoase , poate k niciodata nu o sa mai pot iubi atat de nebuneste k la 20 de ani. Totusi...nu cred k poti sa ai incredere in persoane de pe internet , cred k se minte mult , poti sa ai fel si fel de surprize ...dar exista si exceptii...atat de frumoase! :)
Kittynelle
Postat pe 19 Ianuarie 2008 15:01
da probabil exista dar eu una nu mas duce sa ma intalnes cu el decat cu o 'brigada' dupa mine miar fi frica.

Postat pe 19 Ianuarie 2008 21:15
eu ma vad momentan cu un baiat pe care l-am cunoscut pe net...am vb o singura data,5 min si dupa aceea am iesit.sunt 2 luni de atunci,doar k nu merge asa cum ar trebui,exista niste bariere...din amandoua partile.nu cred k poti gasi barbatul perfect pe internet
emmwa
Postat pe 20 Ianuarie 2008 00:12
In trecut...inainte de a ma casatorii,am cunoscut pe cineva prin internet...L-am placut fara sa-l vad...imi placea felul lui de gandire,ceea ce-mi spunea in scris imi facea inima sa-mi bata nebuneste...Am scris mesaje toata noaptea...Era din acelasi oras cu mine.A doua zi ne-m intalnit...si ne-am placut.Am fost aproape un an impreuna..A fost o poveste frumoasa de iubire...De avut incredere ?Nu sunt genul! Lumea e cu doua fete in ziua de azi...de ce sa ramai cu buza umflata? Invata prima sa ai incredere in tine...Da!Cred in relatiile care si-au avut inceputul pe net! Orice e posibil! De ce nu? Si.....curiosii mor repede!
13Elena13
Postat pe 20 Ianuarie 2008 10:42
In general nu poti sa ai incredere.dar, parca in persoanele pe care le cunosti si zici k le cunosti bine, poti sa ai incredere?
Ei, bine nu.De multe ori mi s-a intamplat k o persoana la care tineam si pe o cunosteam de mult timp sa imi insele increderea.
E adevarat k pe net poti sa iti iei ce identitate vrei tu, sa iti creezi o alta fata si poti creea furori numai pantru k te prezinti intr-un anumit fel.
Da, am cunoscut pe cineva pe net, l-am vazut si in realitate, dar persoana respectiva cred cu certitudine k nu si-a creat o imagine despre sine doar sa ma atraga pe mine.Pur si simplu asa este el si in realitate.

Postat pe 21 Ianuarie 2008 10:25
Relatiile pe net?... relative ... binenteles si cu mici exceptii pozitive , dar sincer eu unu nu cred in asa ceva ... majoritatea invinge minoritatea ... deci NU.

Postat pe 21 Ianuarie 2008 10:49
relatie cu o persoana de pe net?...da,se poate...desi nu poti avea mereu incredere in persoana de la celalalt "capat al monitorului", sunt anumite chestii care te pot ajuta sa te lamuresti cu cine vorbesti...eu,cel putin am avut o astfel de relatie...bine, a durat ceva timp pana mi-a castigat increderea, am inceput sa avem o legatura mai apropiata la telefon si,cand am considerat ca merita sa vad despre cine este vorba,am stabilit o intalnire...
desigur ca ceea ce imi imaginam eu nu a corespuns realitatii(fizic vorbind),dar imi facusem inainte o idee cu ajutorul pozelor...in fine,tipul era foarte ok din alte puncte de vedere...pana la urma toti suntem oameni si nu inseamna ca daca intalnesti o persoana pe net e mai putin serioasa decat altele...nu zic sa inchegam astfel de relatii cu toti cu care comunicam intr-un fel sau altul,dar poti incerca...nu ai nimik de pierdut...
simonaj
Postat pe 21 Ianuarie 2008 16:24
viata oricum este scurta!de ce vreti sa o scurta-ti mai mult?daca nu comunici cu nimeni cum vrei sa te faci cunoscut,daca nu simti o atractie pentru PC,cum vrei sa te asezi in fata PC-ului.
Stimati prieteni,nimic nu se intampla intamplator,totul este controlat,crezi ca totul este ca-n filmele americane,sa pierzi bani identitate si virginitate?oare din 100 de intrebari spontane pe mes nu-ti poti face o impresie despre o persoana daca este zdravana la cap?Hai sa nu ne ascundem dupa monitor ca-i mare,si sa avem curajul sa raspundem la telefon ''Da,va rog...''
Fiecare om emana o vibratie compatibila cu a altora...nu trebuie decat sa o cauti pentru ca sigur o vei gasi.
By Marius
rmarius
Postat pe 22 Ianuarie 2008 10:09
crede-ma ca mi-am intalnit o iubire pe internet...si am stat 1 an jumate impreuna...si ne-am inteles incredibil de bine...ne-am GASIT...asta depinde si de cine intalnesti....eu am avut norocu sa dau exact de ceea ce vroiam.....bine...am vorbit vreo 2 saptamani pe net si apoi ne-am intalnit...pot sa spun k poate fi un inceput...dar in nici un caz nu poti mentine o relatie DOAR pe internet daca la asta te referi....e un prim pas spre a cunoaste persoana respectiva..atata tot..si daca se nimereste sa va intelegeti poate iesi o relatie super...ti-am zis eu am trait experienta asta si nu am regretat....eu m-am plictisit intr-un an jumate dar el tot ma iubeste si mai vb si acum...chiar daca e fostul meu prieten il respect si acum si tin la el ca om pentru k am intalnit un baiat extraordinar si unic;) in legatura cu increderea....trebuie sa ti-o castige..depinde de persoana...in cazul meu mi-a castigat increderea de la inceput si asha a si ramas...si acum bag mana in foc pt el...defapt este singura persoana in kre am incredere 100%, oarba.dar este doar un caz:p depinde de persoana...in ziua de azi cazuri ca astae sunt mai rare...sa poti avea incredere intr-un om 100% ;)
iulia12
Postat pe 22 Ianuarie 2008 10:45
Parerea mea e ca partea frumoasa a "relatiilor" pe net e ca poti mult mai bine sa cunosti un om, iti dai seama cat de cat daca e un om cu care merita sa porti o discutie. Stii ca orbii sunt cei mai sensibili oameni si pot simti in mod real energiile altora. E un fel de relatie in intuneric. Pana la urma, ceea ce ne implineste pe noi e sufletul si spiritul, caci partea fizica trece si se poate deforma uneori, pe cand personalitatea si caracterul unui om, nu. Ce zici? Esti de acord?
emyia
Postat pe 30 Ianuarie 2008 02:46
Chiar se poate! Prietena mea cea mai buna si-a cunoscut actualul iubit prin intermadiul net-ului! Sunt de 3 ani impreuna si se potrivesc! Dar este una din putinele cazuri fericite. Nu poti fi sigur cu cine conversezi!

Postat pe 1 Februarie 2008 16:29
DA cred, spun asta asa de hotarat si de categoric pentru ca eu mi-am intalnit sotul pe internet, a fost dragoste la prima vedere, si azi dupa 3 ani pot sa spun ca suntem la fel de indragostiti.
Deci, totul e posibil...
daianarus2003
Postat pe 1 Februarie 2008 17:26
daaa...cred in asta....l-am intalnit p actualul meu prieten p internet...eu sunt din constanta iar el din bucuresti...imi aparuse p un site k fiind pereche compatibila si nebunia m-a facut sa ii las un mesaj cu id-ul meu...apoi m-a contactat p mess...am vb zile in sir...apoi am facut schimb d nr de tel. ...vb mereu la tel si simteam k m-am indragostit...si vroiam foarte mult sa il vad in carne si oase ,cu toate k il vedeam p web cam doream sa iiaud vocea,sa vad cum gandeste..si.dupa multe nopti petrecute in fata calc. am hotarat sa plec la el in buc.(da,stiu a fost o nebunie din partea mea,mai ales k nu stiam cu cine am de a face)asa k am ajuns in buc,necunoscand p nimeni acolo si nici orasul...el m-a asteptat in gara ...iar in momentul in care am stat fata in fata am simtit fluturasi in stomac...era incredibil..era mult mai dragut in rrealitate...am stat la el un weekend si pot sa zic k au fost zile de vis pt mine...m-am indragostit rauu de el ..am petrecut craciunul si revelionul alaturi de el,i-am cunoscut familia...iar acum suntem impreuna si ne intelegem foarte bine si chiar e singurul care ma face sa ma simt intr-adevar iubita,imi inspira stabilitate si incredere...acum nu putem sta unul fara celalat si in curand ma voi muta la el in bucuresti...inainte credeam k sunt doar niste vrajeli relatiile p net!insa acum cred k iti ofera sansa de a intalni p cineva potrivit pt tine!
doryna_21
Postat pe 2 Februarie 2008 00:16
eu mi.am intalnit jumatatea( si asta o spun cu tot sufletul) pe internet. total aiurea si fara un gand.in 2006, am vb putin p Mirc. am facut schimb de id mess. am mai vb juma d ora.in aceeasi seara. el din focsani. eu din arad. asta se intampla prin septembrie. pana in decembrie n.am mai vb deloc pana in ziua de 14 cand mi.a propus sa ne vedem.norocul nostru, ca sa zic asa...a fost k invatam amandoi in bucuresti. si de la acea intalnire am ramas impreuna pana azi.concuzia? se poate. indiferent cum evolueaza relatia on.line pana sa va vedeti! mai ales k in ziua de azi, sunt tot mai frecvente relatiile astea. so, take a chance!
l_diana_c
Postat pe 2 Februarie 2008 08:12
si eu zic ca da, se poate. si tocmai asta mi s-a intamplat si mie! asa ca, bine zicea diana_c, take a chance! what do you have to loose?

Postat pe 20 Februarie 2008 06:22
cunosc si eu doua perechi care s-au cunoscut pe net. si sunt foarte ok.si eu am cunoscut pe cineva pe net dar inca nu pot spune ca avem o relatie. ma bucur sa aud ca sunt atat de multe cupluri care s-au cunoscut asa si chiar sunt fericiti. asta imi da o oarecare speranta. in ce priveste chestia cu frica - cred ca vorbind cu cineva iti dai seama cat de cat ce fel de om este, certitudine nu ai nici cand il cunosti de ani de zile.

Postat pe 20 Februarie 2008 22:14
OH ! CAT DE MULT IMI PLACE SUBIECTUL ASTA!EXISTA SI ASTA! EU MI-AM CUNOSCUT SOTUL PE NET...PE MIRC...ERAU MII SI MII PE MIRC...CINE STIE CUNOASTE...A FOST SA FIE CA INTR-O SEARA MA PLICTISEAM SI AM MERS IN ORAS LA O SALA DE NET...IESISEM DINTR-O RELATIE SI ERAM ABATUTA...SINGURA...INTRASEM DECI PE MIRC ,PE ITALIA,SI ASTEPTAM...SI "EL",UN NECUNOSCUT, A FOST CEL CARE M-A APELAT SI A DESCHIS UN SUBIECT ATAT DE BANAL...SCRIAM AMANDOI IN ITALIANA...LA UN MOMENT DAT EU AM GRESIT O EXPRESIE SI APOI M-AM SCUZAT SPUNANDU-I CA SUNT STARINA ...M-A INTREBAT CE NATIONALITATE AM...CREDEAM CA E ITALIAN...AM VORBIT VREO DOUA ORE ...EU STATEAM IN TORINO SI EL IN ROMA...LA URMA MI-A CERUT NUMARUL DE TELEFON...DESI NU DAU NUMARUL DE TELEFON PREA USOR...NU STIU CE AM AVUT DE I L-AM DAT ...DAR SINCER NU SPERAM SA MA SUNE...STIIND CA AM VORBIT NUMAI NIMICURI...ERA APROAPE MIEZUL NOPTII CAND TELEFONUL A SUNAT...ERA EL .AVEA O VOCE CALDA SI ATAT DE BLANDA...MA BALBAIAM SI UITASEM SI SA MAI VORBESC ITALIANA:)...M-A INTREBAT DOAR DACA SUNT DE ACCORD SA FIM AMICI SI SA MA SUNE...SI CA E CURIOS SA AFLE MAI MULTE DESPRE MINE...CUM GANDESC...O LUNA DE ZILE NE-AM TOT SUNAT...SI MEREU VORBEAM IN ITALIANA ...NU STIAM CINE SE ASCUNDE LA CELALT CAPAT...DAR MA INDRAGOSTISEM PARCA DE VOCEA LUI ...DE CARACTERUL LUI DE FELUL CUM VORBEA...MI SE PAREA CEVA CIUDAT...SI IMI FACEAM MII DE GANDURI...SI CULMEA EL SIMTEA ACELASI LUCRU(MI-A SPUS ASTA MAI TARZIU) ,DAR II ERA TEAMA SA IMI SPUNA CA S-A INDRAGOSTIT DE FELUL MEU ...DE CEEA CE VORBEAM ...INTR-O SEARA DUPA CE VORBISEM LUCRURI MAI INTIME...APROAPE DE MIEZUL NOPTII MI-A TRIMIS UN MESAJ IN ROMANESTE IN CARE IMI SPUNEA CA ISI CERE SCUZE ...MII DE SCUZE DAR TREBUIE SA IMI SPUNA ...NU MAI POATE ...CA SI EL ESTE ROMAN...M-AM SIMTIT MINTITA...L-AM SUNAT SI ERAM NERVOASA..."TI-AI BATUT JOC DE MINE!"..."NU M-AI INTREBAT NICIODATA DACA SUNT ITALIAN SAU NU!"-A FOST RASPUNSUL LUI...M-A BUFNIT RASUL ...AVEA DREPTATE...NE-AM HOTARAT SA NE TRIMITEM CATE O FOTOGRAFIE...CAND AM PLICUL IN CARE ERA FOTOGRAFIA LUI TREMURAM...AVEAM EMOTII SI IMI ERA FRICA...OARE E EL SAU NU E EL??OARE IMI VA PLACE CUM ARATA??...EL PRIMISE DEJA FOTOGRAFIA MEA SI ..."IMI PLACE FOARTE MULT DE TINE...DAR MI-E FRICA..."AM DESCHIS PLICUL SI AM PRIVIT FOTOGRAFIA ...AM RAMAS SURPRINSA...EL ERA CEL PE CARE IL VISAM...ERA EXACT CUM MI-L IMAGINAM...AM HOTARAT SA NE INTALNIM...A VENIT LA TORINO...TINEA IN MANA UN TRANDAFIR ROSU...M-A CUPRINS SI M-A SARUTAT...OH!A FOST SUPER...AU TRECUT DE ATUNCI 5 ANI SI CEVA...SUNTEM CASATORITI SI AVEM SI UN PUI ...SUNTEM O FAMILIE FERICITA...SI PC.UL OCUPA LOC DE CINSTE IN CASA NOASTRA:)...E CEL CARE NE-A FACUT SA NE INTALNIM..
sincera
Postat pe 2 Martie 2008 14:33
EMYIA ARE DEPLINA DREPTATE..ASA S-A INTAMPLAT LA NOI...NE-AM INDRAGOSTIT DE CARACTERUL DE SUFLETUL CELULILAT...FARA SA NE FII VAZUT...IAR APOI CAND NE-AM INTALNIT AM INTELES CA SUNTEM FACUTI UNUL PENTRU CELALALT...SUCCES TUTUROR! EXISTA SI DRAGOSTE PE INTERNET...NOI SUNTEM DOVADA;)!
sincera
Postat pe 2 Martie 2008 14:38
RElatiile pe internet sunt imposibile,si spun asta din proria experienta.Am cunoscut acum un an jumatate pe cineva pe net.La inceput a fost doar chat dar mai apoi a devenit marea mea iubire,de ce?
simplu deoarece vorbeam cu el zi de zi,noapte de noapte,ii spuneam tot ce aveam pe suflet,panacand l-am vazut(nu era el frumos dar simpatic,era mai in varsta ca mine dar dragostea nu are varsta daca e adevarata)si m-am indragostit de el.
da e de ne crezut dar m-am indragostit de o poza si de o voce minunata,tipul e insa arab dar asta nu a contat.Am ajuns sa devin dependenta de internet,vb non-stop cu el pana cand....mi-a spus un "te iubesc",am fost atat de happy.dA il iubeau.il iubesc si va ramane mereu in sufletul meu,de ce nu ne-am intalnit face to face?simplu din cauza ca el vroia sa aiba doar relatii intime cu mina.timp de un an jumate m-a tot vrajit,am vb zi de zi ..m-a cucerit nu am mai vb dar sunt sigura ca va venii in tara sa ma vada.ce e mai rau? Ca il iubesc din toata inima iar el va profita de asta ptr o seara doua
in final relatiile de pe internet nu duc la nimic bun si te pot distruge

Postat pe 27 Iunie 2008 09:29
Eu m-am indragostit de un tip ...pe net am vorbit aproape 1 an pe mess el nu voia sub nici forma sa ne intalnim pentru ca zicea ca nu este demn de mine si ca merit un barbat mai bun decat el.Dupa multi draci nervi multe certuri , cantitati enorme de rabdare, o groaza de tertipuri si multa manipulare am reusit sa creez o situatie in care intalnirea noastra sa fie inevitabila si sa il pun in fatza faptului implinit .Nu as fi facut asta niciodata daca nu as fi fost sigura ca si el simte ceva pentru mine ...a trecut cam 1 an jumate de atunci am pariat pe ceea ce simte el si am castigat ...Au fost o multime de probleme piedici m-am izbit de orgoliul lui,de distanta, de fosta iubita aparuta din trecut ca prin minune dupa ce 3 ani nu a stiut de ea insa am trecut peste toate ...am ramas langa el si m-am luptat pentru el..dar mai ales pentru mine .Sunt cam egoista si mereu imi spun ca il iubesc pentru ceea ce simt atunci cand sunt cu el .Ma face fericita si daca Dumnezeu ne ajuta poate ca anul viitor sau peste 2 ani depinde de serviciul lui ne vom casatori.Uite ca se poate sa intalnesti iubirea adevarata si mai ales un barbat bun si pe netul asta care este o iluzie ...un refugiu pentru multi dintre noi...chiar daca unii nu vrem sa recunoastem lucrul asta.
Aveti grija fetelor cu baietii de pe net pentru ca am destule prietene care au suferit enorm din cauza relatiilor "virtuale" si a promisiunilor unui barbat din spatele unui nick sau id.
Am un amic cu care vorbesc pe messenger de 5 ani ,jur ca nu stiu cum arata , nu s-a aratat niciodata la "moaca" dar nici nu sunt curioasa sa il intalnesc , el este cel mai bun prieten al meu ii spun tot si el imi spune mie tot ,e o relatie bazata doar pe incredere iar regula este foarte clara fara poze si nici o discutie despre intalnire sau numere de telefon.
As minti daca as spune ca nu sunt curioasa sa vad cum arata dar nu vreau sa stric o prietenie sincera pentru un nimic...Se poate sa mentii o relatie doar la nivel de virtual ,e o chestie doar de vointa si de reguli impuse de la inceput .Nimic nu este imposibil atat timp cat vrei cu adevarat acel ceva.
seiyra
Postat pe 28 Iunie 2008 05:12
eu am o relatie care a inceput pe internet...de 3 ani... si sunt fericita. va doresc la toate sa va gasiti implinirea!
adriana_florescu
Postat pe 4 Iulie 2008 18:52
Salut,

cred ca internetul ofera posibilitatea de a vorbi, fara a te angaja la nimic pentru inceput.

iar asta este bine pentru inceputul unei relatii.

Eu imi caut o prietena pentru ceva serios. si observ ca intr-un club sau la o terasa ... daca nu ai super papagal ...cum se spune .. nu ai nici o sansa sa te apropii de o tipa. Toate il iau pe nu in brate.... si poate se lasa vrajite de oarecare aventurieri cu mai multa experienta.

Sunt putin invidios aici ... dar ... cred ca femeile nu stiu sa aprecieze si sa separe barabtii cu intentii serioase de aventurieri. sau poate nici nu vor ...unele.

florinbb
Postat pe 7 Iulie 2008 10:31
exista risc...si mult timp pierdut degeaba...sau nu :) fratele meu si-a cunoscut prietena pe net, la anul se vor casatori, da...frumos, dar sa fim realisti...un caz la cate?poate sunt eu mai sceptica..la randul meu am avut si eu intalniri pe net, 2...esec :)) cu ai doilea (nu stiam nici cum arata) vb toata noaptea aproape, eram dependenti unul de altul, imi batea inima ingrozitor cand vedeam ca mai primesc un mesaj de la el...dupa ce ne-am intalnit s-a sfarsit toata povestea
nu cred in asa ceva...prefer realitatea
malevola
Postat pe 7 Iulie 2008 15:49
pai trebuia sa ii ceri poza...

Postat pe 7 Iulie 2008 17:45
si eu am avut o relatie pe net. Si nu am fost dezamagita. Numai ca nici unul nu a putut renunta la tot si sa plece in orasul celuilalt. Dar ne-am intalnit. Undeva, intr-un coltisor de inima voi regreta mereu ca nu am avut curajul sa plec
nellyy
Postat pe 7 Iulie 2008 21:21
pai i-am cerut...dar degeaba, s-a fofilat bine :)) si am acceptat sa vb in continuare cu el, neacordand atentie si aspectului fizic...care mai conteaza...intr-o oarecare masura, nah
malevola
Postat pe 8 Iulie 2008 08:53
Hmmm....interesant....relatii pe net...Nici nu stiu ce sa zic. Am cunoscut un tip pe net, insa cand l-am avut in fata mea am simtit ca tot ce mi-a zis pana atunci au fost doar minciuni....si asta dupa ce am vorbit pe net si la telefon aproximativ jumatate de an....Uneori, cand ajung sa tin la o persoana simt daca minte sau nu (cred ca li se intampla si altor persoane), insa acum l-am visat.....dupa acea intalnire Ciudat, nu??? Asa am zis si eu, insa am crezut in ceea ce am visat si l-am sunat.....i-am zis ca mama lui imi spunea ca ma minte, iar eu nu merit sa fiu mintita de el.....iar a 2 a intrebare a fost: cine e bruneta de langa tine?
Mda....un sentiment la prima intalnire si un vis....mi-a adus adevarul in fata....era casatorit Acum imi vine sa rad, ptca as fi vrut sa-l am in fata cand i-am zis despre vis....
Adevarul este ca nu ma asteptam la o relatie de la el....am zis sa vad cum decurge totul dupa ce ne intalnim.....dar, dupa ora adevarului, mi-a zis ca daca mi-ar fi zis ca este casatorit eu nu as mai fi vorbit cu el si nu as fi vrut sa ne intalnim....ADEVARAT, insa minciuna e minciuna. I-am zis ca nu are valoare ca si OM....atat fata de mine, cat si fata de familie....Pe urma mi-a trimis poze cu sotia...o femeie foarte frumoasa, care sincer....nu merita ceea ce-i face, insa....asta e viata....nu stii pe cine ai langa tine......i se poate intampla oricui....(am uitat sa mentionez ca ei nu stau in Ro).
Concluzia....e posibil sa ai relatii pe net, insa mai greu si trebuie sa ai noroc....pentruca un om daca vrea sa ascunda ceva "si-l duce capul" o face....indiferent ca e femeie sau barbat....
Fiecare poate incerca sa aiba o relatie cu o persoana cunoscuta pe net, insa sa fie atent....iar daca simte ceva la prima intalnire sa se gandeasca de 2 ori....oricum, surprize poti avea si de la o persoana cunoscuta la birou, club, terasa....etc...
Conteaza ce simti tu....si sa faci alegerea buna pentru sufletul tau...fara framantari....daca e bine sau nu....
Sa fiti iubiti!
Inima_vrajita
Postat pe 11 Iulie 2008 12:48
eu cred ca e posibil...acum depinde de pers care o intalnesti,cunosc un caz unde respectivii s-au cunoscut pe net si acum sunt casatoriti si au 2 copii si crede-ma sunt o familie model,sunt fericiti din toate punctele de vedere..pt ei nu exista gelozie,egoism,infidelitate si alte chestii de genu iar cand se cearta nu ridica vocea ..vb normal...fara vb urate aruncate in fata celuilalt...acum bineinteles nu toata lumea care o sa cunoasca o pers pe net o sa aiba noroc...dar...nu se stie niciodata

zoldike
Postat pe 13 Iulie 2008 09:18
..sunt pareri si pareri ...cred ca fiecare dintre noi a incercat sa construiasca o relatie pe net...si eu sunt un asemenea caz,insa la mine a esuat :D si nu-mi pare rau,insa din acel moment mi-am jurat ca nu-mi mai trebuie relatie pe net...sau na,inceputa pe net ...totusi am 3 prieteni foarte buni pe net : o fata si 2 baieti ...nu i-am vazut niciodata,dar ii simt asa aproape..pot discuta cu ei orice,oricand...imi sunt alaturi,ne sustinem unii pe ceilalti in tot ceea ce facem...sper sa vina o zi in care sa-i pot intalni,dar cam greu ca-s impartiti pe continente ;)) ...
revenind la subiect ... fiecare va dormi,cum isi va asterne ;) ... nu este un caz generalizat : NU VA MERGE sau VA MERGE CU SIGURANTA ... totul depinde de u si de deciziile luate ;)
wild_angel
Postat pe 13 Iulie 2008 12:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
asta e iubire?!? 17 De la: _dulcik_ 11 Martie 2009 21:41
Speranta sau Uitare? 130 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:46
complicat 10 De la: geanina1309 3 Octombrie 2009 16:35
CUM ITI DAI SEAMA CA E DRAGOSTE ADEVARATA? 22 De la: kudika_1042254 1 Iulie 2021 20:21
Relatie cu o mama singura, agasata de fostul 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45