Setari Cookie-uri

cum trebuie sa te comporti k s fie totul bine?

De la: any_ubyka89, la data 2010-09-11 19:45:42Bun,deci de venit cu lucruri noi p plan sexual am venit mereu,cand sunt cu el face to face se comporta foarte frumos,iubitor,tandru si imi da importanta,vb deschis.Cand suntem la distanta parca sa rupt firul.Deci cand suntem impreuna il atrag si atunci cand nu mai suntem impreuna nu mai exist? se poate schimba cineva asa brusc?
any_ubyka89
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:48
De la: any_ubyka89, la data 2010-09-11 19:47:23SCZ K SCRIU CU GRESELI,DAR obisnuita cu prescurtarile si cu scrisul repede tind s scriu f gresit,scz!o s mai scriu odata mai corect!


gresala esti tu...
corina981
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:49
De la: any_ubyka89, la data 2010-09-11 19:45:42Bun,deci de venit cu lucruri noi p plan sexual am venit mereu,cans sunt cu el face to face se comporta foarte frumos,iubitor,tandru si imi da importanta,vb deschis.Cand suntem la distanta parca sa rupt firul.Deci cand suntem impreuna il atrag cand nu mai suntem impreuna nu mai exist? se poate schimba cineva asa brusc?


Crezi ca e prost sa se poarte urat cand esti cu el alea 2 zile? Daca te baga in seama doar cand te duci la el si dupa iti intoarce curu` nu tie clar ce vrea?
Barbie30
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:56
dc?
da greaseala mea k am crezut k este cineva care s m poata sfatui fara sa ma jigneasca desi nu m cun decat din ceea ce am scris!! multumesc!!!!
any_ubyka89
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:58
De la: any_ubyka89, la data 2010-09-11 19:58:07dc?
da greaseala mea k am crezut k este cineva care s m poata sfatui fara sa ma jigneasca desi nu m cun decat din ceea ce am scris!! multumesc!!!!


Barbie30
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:00
De la: any_ubyka89, la data 2010-09-11 19:58:07dc?
da greaseala mea k am crezut k este cineva care s m poata sfatui fara sa ma jigneasca desi nu m cun decat din ceea ce am scris!! multumesc!!!!

mami, ideea pe care trebuia s-o desprinzi singurica, era ca individul nu doreste decat sex for free de la tine...de aceea e lapte si miere in cele cateva zile face to face si schimbat la 180 de grd cand e departe...deci lasa-l in plata domnului si cauta-ti un baiat pe langa casa
miss_darine
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:05
De la: Barbie30, la data 2010-09-11 19:56:06
De la: any_ubyka89, la data 2010-09-11 19:45:42Bun,deci de venit cu lucruri noi p plan sexual am venit mereu,cans sunt cu el face to face se comporta foarte frumos,iubitor,tandru si imi da importanta,vb deschis.Cand suntem la distanta parca sa rupt firul.Deci cand suntem impreuna il atrag cand nu mai suntem impreuna nu mai exist? se poate schimba cineva asa brusc?


Crezi ca e prost sa se poarte urat cand esti cu el alea 2 zile? Daca te baga in seama doar cand te duci la el si dupa iti intoarce curu` nu tie clar ce vrea?

da ai dreptate! nu are cum sa se comporte urat atunci cand sunt cu el ,dar solutia este sa ma despart de el?avand in vedere multe lucruri frumoase care s-au intamplat in rel mea ca si in alte rel?
any_ubyka89
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:05
De la: any_ubyka89, la data 2010-09-11 20:05:22
De la: Barbie30, la data 2010-09-11 19:56:06
De la: any_ubyka89, la data 2010-09-11 19:45:42Bun,deci de venit cu lucruri noi p plan sexual am venit mereu,cans sunt cu el face to face se comporta foarte frumos,iubitor,tandru si imi da importanta,vb deschis.Cand suntem la distanta parca sa rupt firul.Deci cand suntem impreuna il atrag cand nu mai suntem impreuna nu mai exist? se poate schimba cineva asa brusc?


Crezi ca e prost sa se poarte urat cand esti cu el alea 2 zile? Daca te baga in seama doar cand te duci la el si dupa iti intoarce curu` nu tie clar ce vrea?

da ai dreptate! nu are cum sa se comporte urat atunci cand sunt cu el ,dar solutia este sa ma despart de el?avand in vedere multe lucruri frumoase care s-au intamplat in rel mea ca si in alte rel?


Tu alegi daca spui stop sau nu! Eu iti spun doar asa:analizeaza bine cum se poarta cu tine cand nu esti langa el si ai sa-ti dai seama singura daca asta e decizia corecta.
Barbie30
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:10
ms mult,si s stii k eu tin cont cand mi se da un sfat,chiar daca nui d la cineva care sa ma cunoasca f bine!!!ms mult!
any_ubyka89
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:24
probabil k iti este greu sa te desparti de el..dar iti spun eu k cu cat o faci mai repede cu atat e mai bine..o sa ajungi in momentul in kre nu o sa mai ai puterea sa o faci...sau in care o sa fie cam tarziu..si o sa treci prin si mai multe situatii nasoale... pentru c? ai o viatza inainte... "are balta peste"...cu carul...nu are rost sa ramai "legata" de o persoana pentru ce a fost acum un an de zile..nu repeta gresala mea...ar putea sa-ti fie mai greu..daca as putea sa dau si eu timpul inapoi as face exact acelasi lucru..acum e mai dificil, na...
incearca sa-ti pui pee o foaie lucrurile bune si rele..c iti place, ce iti displace..momentele frumoase si invers..si sa iti dai seama care au fost mai multe ..si dak merita...
si dak se poarta cum spui tu..si se foloseste de tine...purtandu-se frumos doar knd esti in preajma...nu merita!
si ink ceva...o persoana care asteapta sa te schimbi tu inainte..nu tine cu adevarat la tine..pentru ca ..atata timp kt ai placut-o la inceput, knd intervin problemele incerci o cale comuna de a le inlatura..nu ii spui "tu esti problema, tu trebuie sa faci ceva"..poate ca nu sunt in masura sa dau sfaturi, tinand cont k eu nu am stiut knd sa "indepartez raul de la radacina"..dar o fac in speranta k poate cineva nu-mi va repeta greseala...:)
iti doresc numai de bine..fii fericita
tinkerallecsandra
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:40
s stii k ma mai sfatuit cineva s m despart de el ,si o s incerc s m detasez k sami fie mult mai ushor sa ma despart de el,d comun acord a fost l prima cearta puternica sa ne despartim,si apoi tot el ca sa mai dam o sansa...oricum ideea e si care am inteleso din toate sfaturile primite k nu poate merge asa!o sati urmez sfatu si voi analiza aceasta decizie.ms!
any_ubyka89
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:47
Sa ne spui ce decizie ai luat!
Barbie30
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:54
ti-am spus...analizeaza dak mai merita efortul...sa speri k va fi din nou k la inceput..doar te amagesti de pomana..crede-ma! meriti ceva mai bun...nu pe cineva kre sa te foloseasca doar k pe un instrument si atat!
cu cat mai repede..cu atat mai bine
tinkerallecsandra
Postat pe 11 Septembrie 2010 21:31
EU SPUN CA ESTI CAM POSESIVA ...barbatilor nu le place sa le tii socoteala sau cand ii iubesti trebuie sa fii mai ascunsa , ca se plictiseste repede !
Cauta altul ...daca ati incept asa e greu ...
kudika161928
Postat pe 13 Septembrie 2010 22:10
indiferenta asta e cuvantul .... si eu patit asa dar eu mai proasta l-am cautat... si acum tipul are pe alta, iar eu stau si acum dupa 4 luni sa plang dupa el ... ... acum nu mai plang dar ma mai gandesc la el ...
doana31
Postat pe 13 Septembrie 2010 22:14
De la: miss_darine, la data 2010-09-11 20:05:15
De la: any_ubyka89, la data 2010-09-11 19:58:07dc?
da greaseala mea k am crezut k este cineva care s m poata sfatui fara sa ma jigneasca desi nu m cun decat din ceea ce am scris!! multumesc!!!!

mami, ideea pe care trebuia s-o desprinzi singurica, era ca individul nu doreste decat sex for free de la tine...de aceea e lapte si miere in cele cateva zile face to face si schimbat la 180 de grd cand e departe...deci lasa-l in plata domnului si cauta-ti un baiat pe langa casa


...chiar tu , mami?
Poate ii cunosti tu asa de bine ca poti sau faci afirmatii gratuite si sa dai sfaturi , asa "la plezneala"?

(iar ca post scriptum imi permit sa va scriu ca viata e mult mai simpla in comparatie cu "complexitatea" sau complexele? ...gandirii voastre, de ce nu incercati ceva simplu si bun in loc sa coplicati si sa complexati totul?...drept va spun,asa nu veti gasi bucuria si fericirea de a trai niciodata...viata frumoasa e simpla, noi o complicam)
kudika195501
Postat pe 13 Septembrie 2010 22:23
De la: doana31, la data 2010-09-13 22:14:07indiferenta asta e cuvantul .... si eu patit asa dar eu mai proasta l-am cautat... si acum tipul are pe alta, iar eu stau si acum dupa 4 luni sa plang dupa el ... ... acum nu mai plang dar ma mai gandesc la el ...


daca nu te gandesti la el de ce plangi?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 13 Septembrie 2010 22:25
Nu il mai fa pe el centrul universului tau. Un om care te iubeste cu adevarat va sti cum sa se poarte astfel incat sa iti doresti si tu sa fii cu el. Tu esti fata, si tu esti cea care alege. El trebuie sa se ridice la asteptarile tale. Fiecare om greseste fata de persoana iubita, dar daca nu vrea sa inteleaga ca iti face rau e clar ca nu prea il intereseaza. Din moment ce ii merge asa cu tine de ce s-ar schimba.
mia_14
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:58
De la: any_ubyka89, la data 2010-09-11 19:45:42Bun,deci de venit cu lucruri noi p plan sexual am venit mereu,cans sunt cu el face to face se comporta foarte frumos,iubitor,tandru si imi da importanta,vb deschis.Cand suntem la distanta parca sa rupt firul.Deci cand suntem impreuna il atrag cand nu mai suntem impreuna nu mai exist? se poate schimba cineva asa brusc?


la fel ca si tine am patit-o si eu acum recent (relatie la distanta)
Cand ne intalneam se comporta foarte firesc, afectuos, atent, mangaieri bla, bla si dupa ce el pleca se rupea firul si la mine, fara telefoane, fara mesaje, fara mess, parca nu ar fi fost nimic intre noi. Si tot asa am tinut-o o vreme pana m-am enervat si am avut cu el o discutie pe care ar trebui sa o aiba orice cuplu. Am stat si ne-am spus fiecare ofurile si apoi s-a terminat.

numaieu2007
Postat pe 23 Septembrie 2010 18:28
buna am citit mesajul tau si eu am avut aceasta problema si cred ca am rezolvato ,mam gandit ca sa plictisit de mine si iam zis in fata ce cred eu si nu prea sa rezolvat ,sincer sa tio spun direct fara sa te superi (teai invechit )vrea alta noua si cauta motiv
cristinanmr
Postat pe 10 Iulie 2011 21:52
De la: cristinanmr, la data 2011-07-10 21:52:00buna am citit mesajul tau si eu am avut aceasta problema si cred ca am rezolvato ,mam gandit ca sa plictisit de mine si iam zis in fata ce cred eu si nu prea sa rezolvat ,sincer sa tio spun direct fara sa te superi (teai invechit )vrea alta noua si cauta motiv

________________________
*add's by google.

Asa mi-a scris translate-ul la textul tau.
ON topic la: "cum trebuie sa te comporti k s fie totul bine?"...invatati sa scrieti...cu voce tare.
Darkmagic
Postat pe 10 Iulie 2011 22:52
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-09-11 18:36:43
De la: any_ubyka89, la data 2010-09-11 18:31:06da am facut asta si nu a avut nici un rezultat!ma sunat a doua zi k si cand nu s-ar fi intamplat nimik:(

fa-l gelos...vezi ce reactie are...spunei ca ai iesit cu fetele la un suc, wow cw super a fost si ca un tip nu si-a luat ochii de la tine...!
pfff...decat dak e retardat ar pune botul la vrajeala asta ieftina.parerea mea e sa il confrunti sa il intrebi ce isi doreste dak vrea sa mai fie cu tine sau vrea sa puneti capat relatiei.si lasa-l sa isi tina speech-ul...nu te enerva,nu te certa cu el.dupa ce termina si probabil va spune ca nu vrea sa mai fiti impreuna ca bla bla bla.tu ii zici bine pa.si ii inchizi telefonul.nu te tiganesti,nu te isterizezi...lasa-l sa te paraseasca,dak asta vroia...atunci e mai bine pt amandoi ca va puteti gasii fericirea in alta parte...dak in schimb chiar te iubeste pun pariu ca va incerca sa revina asupra deciziei.dupa cum e vb aia,dak se intoarce la tn inseamna ca e al tau,dak nu,atunci nu era pt tine.sau cv de genu...:P succes
razz
Postat pe 30 Iulie 2011 00:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dileme 53 De la: zmeu 12 Ianuarie 2012 10:31
Prietenii 12 De la: kudika088509 9 August 2010 22:38
sunt casatorita dar indragostita de altcineva 22 De la: kudika098645 1 Martie 2010 11:39
Sunt geloasa pe copilul prietenului meu 14 De la: kudika495020 1 Ianuarie 2013 15:32
Povestea mea 5 De la: kudika_pudika 1 Noiembrie 2011 22:54