Setari Cookie-uri

14 de secrete pe care nicio femeie nu ti le spune

De la: kudika183384, la data 2010-09-17 19:30:40nu-i adevarat nu toate femeile minteu chiar spun oricui numarul barbatilor cu care m-am culcat oriunde nu mi-e rusine NU MI-E RUSINE POT SPUNE SI AICI

Te rog frumos. Cu nume si cu o mica descriere daca se poate.
Hebe
Postat pe 18 Septembrie 2010 07:41
De la: Barbie30, la data 2010-09-16 10:29:27"Nu esti catusi de putin curioasa ? Crezi ca e complet sincer cu tine ? Nu vrei sa stii si ceea ce nu-ti spune ?
Nu-mi spune ca nu ti-ai pus intrebarile astea niciodata"

Scorpiuto,cred ca sunt destul de mare sa-mi dau seama cand ma minte.Despre foste nu ma intereseaza,doar sunt foste...daca e cu mine si nu cu fosta,ce mai conteaza sa ma intreb de ele? De ce sa ma compar cu ele si sa risc( in ideea de a fi pe placul lui)sa devin ceva de nu sunt?


Daca ai lg tine o FEMEIE adevarata.. aceea stie sa manipuleze barbatul.. si orice barbat care vrea.. retine ca ea are ceva ce tu nu vei avea NICIODATA si anume.. feminitatea... si daca se foloseste de ea cum trebuie si daca mai are si ceva inteligenta... va tine o casa, o familie.. un sot si un amant.. si tu de amant nu vei stii in veci :)))

O femeie adevarata face dintr-un barbat ce vrea ea... oricat de barbat ar fi acela...

Uneori jocul cuvintelor este cel mai important... este f important uneori sa lasi liber imaginatiei lui si sa lasi uneori unele lucruri nespuse...sa lasi loc de subinteles... si sa te joci cu ea / el prin apropouri...

este f important uneori sa flirtezi si tu ca barbat sa flirtezi ( extrem de subtil) cu chelnerita cand vine sa va ia comanda.. ( tie si prietenei/sotiei tale).. si sa o fac geloasa... este f important un pic de sare si piper in relatie... daca totul este "clean & clear" se ajunge la monotonie... plictiseala... si ea /el va cauta piperul / pericolul in alta parte...

O femeie adevarata ( si care daca te iubeste ) nu va lasa NICIODATA sa se ajunga in acel punct


aaa.. si inca ceva.. ca barbat NICIODATA sa nu intrebi cati barbati a avut inaintea ta.. CEA MAI MARE PROSTIE...
americanul are o vorba: not knowing is a bliss( ceea ce nu stii nu te poate rani ).. dar totusi... asta ne diferentiaza poe noi de maimute.. curiozitatea.. dar din nefericire.. tre sa ne mai dam drept prosti... daca aflam absolut tot.. acel farmec se duce dracu... si exact acel farmec e un aspect f important intr-o relatie


un alt aspect f important de altfel ( pt barbati ) este acela sa lasi femeia sa creada ca detine controlul.. dar totusi sa fii atent la detalii ( fff important ).. iar cand este cazul.. sa i-o retezi de la radacina dar f subtil si diplomatic.. si sa o lasi sa creada f subtil ca stii ce face.. si nu prea e bine... si daca cumva si-a luat-o in cap.. sa-si bage mintile-n cap... ca nu esti chiar asa prost cum ai vrut tu sa creada ea.. ;)
nuspun
Postat pe 18 Septembrie 2010 07:43
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-16 10:17:31
De la: scorpio67, la data 2010-09-16 10:14:12Corect!
Sau : O fac pe supusa ca sate simti tu bine in vanitatea ta , dar mereu am un as in maneca cu care numai eu stiu sa te manipulez !


sunt barbat casatorit si...citesc oarecum cu ciuda ceea ce scrii.
pentru ca sincer, nu am parte de asa ceva, de manipulari si vanitati. traiesc pe principiul ca daca ai ceva de spus, o faci pe fata fara secrete sau alte imbrligaturi. sau asi in maneca!

SI CE DACA ESTI BARBAT INSURAT..NU TE CULCA PE O URECHE..SAR PUTEA SA AI SURPRIZE MAI TARZIU...FII VIGILENT...TIPA ARE DREPTATEIN MARE...DECI ATENTIE
angelalb
Postat pe 18 Septembrie 2010 08:20
barbatii oare au secrete ???
filipsvaricek
Postat pe 18 Septembrie 2010 08:29
ai reusit sa spui un adevar. Cu siguranta exista si persoane care nu stiu sa-si foloseasca asii din maneca ,dar de cand lumea si pamantul se stie ca suntem foarte diferiti. Avem nevoie unii de altii,nu suntem impliniti daca nu convietuim impreuna, cred ca ne place sa mintim si sa fim mintiti. Totul depinde de noi : sa nu ramanem doar cu papucii, sau sa avem discutii interminabile pe teme ce tin uneori de "imaginatie"... Cred ca fiecare are asii lui in maneca, si noi si ei, dar cel mai important este sa stim sa ne folosim de ei...
darya28
Postat pe 18 Septembrie 2010 08:40
De la: filipsvaricek, la data 2010-09-18 08:29:17barbatii oare au secrete ???


si cate inca..., n-as vrea sa fiu in pielea lor
darya28
Postat pe 18 Septembrie 2010 08:42
Bravo, fata desteapta !
Excelent surprins adevarul, si relevat !
chartreux
Postat pe 18 Septembrie 2010 08:51
De la: chartreux, la data 2010-09-18 08:51:50Bravo, fata desteapta !
Excelent surprins adevarul, si relevat !



anastasia_m
Postat pe 18 Septembrie 2010 08:53
trebuie sa recunosc ca in cazul nostru eu am fost cea transparenta si el cel care a ascuns... si poate mai ascunde. cand mi se spunea sa nu mai fiu atat de deschisa nu am fost de acord, mi se parea ca increderea se bazeaza pe transparenta. se pare ca si barbatii au schelete in dulapuri...
elena_mihaela2009
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:02
de ce zici tu asa ceva? eu una chiar sunt sincera si nu am de ce sa ascund adevarul. cine ma place,ma place asa cum sunt. cine nu apreciaza adevarul,nu merita sa stau cu el. e o prostie sa faci lucruri de genul sa afli parola lui de messgenger etc...inseamna ca nu are incredere si nu iub este cu adevarat. trebuie s-al respecti pe cel de langa tine si la randul tau sa fi respectata. gelozia apare atunci cand ti se dau motive sa fi si aici trebuie sa-ti pui tu semnul d eintrebare daca te mi iubeste sau daca nu cumva tu l-ai/ ai cam indepartat /indepartat-o. una e sa arunci un ochi,alta e sa si flirtezi cu ele/ei,sa iti dai intalniri....nu toata lumea reactioneaza bine cand vrei sa faci pe cineva gelos..din contra..poti pierde ce ai langa tine,asa ca fara de-astea...indiferenta e cea mai buna arma cand nu-ti mai convine ceva si sa te aranjezi mai mult decat de obicei o sa-l faci/o sa o faci sa-si puna un semn de intrebare
Corina1205
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:07
De la: angelalb, la data 2010-09-18 08:20:22
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-16 10:17:31
De la: scorpio67, la data 2010-09-16 10:14:12Corect!
Sau : O fac pe supusa ca sate simti tu bine in vanitatea ta , dar mereu am un as in maneca cu care numai eu stiu sa te manipulez !


sunt barbat casatorit si...citesc oarecum cu ciuda ceea ce scrii.
pentru ca sincer, nu am parte de asa ceva, de manipulari si vanitati. traiesc pe principiul ca daca ai ceva de spus, o faci pe fata fara secrete sau alte imbrligaturi. sau asi in maneca!

SI CE DACA ESTI BARBAT INSURAT..NU TE CULCA PE O URECHE..SAR PUTEA SA AI SURPRIZE MAI TARZIU...FII VIGILENT...TIPA ARE DREPTATEIN MARE...DECI ATENTIE


probabil te uiti la prea multe filme!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:11
tota lumea are secrete...dar unele lucruri daca le vei spune...se poate termina relatia...trebuie sa sti ce sa zici si ce sa nu zici. cateodata,la certuri i-ai zice multe cuvinte grele..dar intotdeauna e mai bine sa le ti pentru tine,sa fi tu ala/aia bun/buna in relatie..sa faci tot posibilul s amearga bine,sa nu aiba niciodata ce sa-ti reproseze. cu totii avem admiratori/admiratoare si chestiile atea nu trebuiesc spuse,poti isca niste scandaluri...asadar unele chestii trebuie sa ramana secrete pentru binele tuturor....
Corina1205
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:12
chiar daca esti intr-o relatie sau intr-o casnicie,pooti pierde oricand ceea ce ai...trebuie sa lupti pentru ea/el zilnic...sa op recuceresti mereu..pentru ca daca o/il neglijezi si mai sunt si certuri..se duce totul..isi cauta pe altcineva..de aia ajung oamenii sa se insele..sunt atatea motive...mult mai multe decat am zis...
Corina1205
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:14
eu de exemplu sunt o fire dragastoasa dar am observat ca si daca imi arat mai tarziu aceasta dragoste pentru cel de langa mine,il pierd..asadar trebuie sa ma abtin sa sar pe el cand il vad,sa-i spun anumite cuvinte frumoase....pentru ca indiferenta atrage...in momentul cand dispare,risti sa pierzi..intotdeauna trebuie sa fie un echilibru intre cele 2...
Corina1205
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:16
Fetito, nu se spune si nu se scrie niciodata " 14 de caini " ci " 14 caini ". Asta pana la numarul 19. Dupa 19 se pune si " de ". Asa ca tu, daca nu lipseai de la orele de limba romana trebuia sa scrii " 14 secrete pe care...." si nu " 14 de secrete pe care...."
Mai fratilor, mai duceti-va si pe la scoala........
Andrei_Popescu10
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:17
De la: Andrei_Popescu10, la data 2010-09-18 09:17:43Fetito, nu se spune si nu se scrie niciodata " 14 de caini " ci " 14 caini ". Asta pana la numarul 19. Dupa 19 se pune si " de ". Asa ca tu, daca nu lipseai de la orele de limba romana trebuia sa scrii " 14 secrete pe care...." si nu " 14 de secrete pe care...."
Mai fratilor, mai duceti-va si pe la scoala........
mai treci nenea pe la alte topicuri sa vezi cum este torturata limba romana acolo ,asta e o greseala banala .... poate scrisa din graba sau neatentie ....
bombonik_babardik
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:23
De la: darya28, la data 2010-09-18 08:42:16
De la: filipsvaricek, la data 2010-09-18 08:29:17barbatii oare au secrete ???


si cate inca..., n-as vrea sa fiu in pielea lor


ba eu de multe ori ma intreb cum e sa fi barbat...as putea sa aflu multe chestii despre ei,poate ca i-as intelege mai bine sau din contra :)) sunty curioasa de ce sunt orgoliosi,de ce nu poti fi dragastoasa mereu,de ce ei pleaca atunci cand le arati si tu dragostea...de fapt cred ca stiu: ei trebuie sa lupte zilnic pt tine,altfel isi pierd interesul si inca o chestie pe care as vrea sa o stiu: chiar nu se pot abtine cand au chef de...mai mult timp? suntem oameni,eu zic ca si ei se pot abtine ca si noi. e greu,dar uneori trebuie.
Corina1205
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:24
...sa cunosti secretele "palmate" ale femeilor?!...nimic mai simplu:.am o prietena de suflet (nu`mi este iubita sau amanta)...pot spune ca are si alura de diva si la impartirea inteligentei feminine, a fost printre primele..la tote cele expuse mai sus..ea imi da involuntar ...sa zicem "destainuri"...i`mi povesteste cele mai intime "activitati" cu iubitul ei...si e firesc ca`mi povesteste si de ralatia cu amantul...inseamana ca?!...unde si care sunt secretele femeilor?...asa ca:...iubita ma nu ma poate deruta...si un barbat istet, poate descoase orice femeie "unsa"...daca stie ce tactica sa adopte
paul464
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:37
foarte interesant nimic de zis ins afiecare poveste de dragoste are suisurile si coborisurile ei, are unicitatea ei!Nu exista in iubir eo regula universal valabila decit a iubi neconditionat si a primi iubir eneconditionata in acelasi mod!
negrul_de_serviciu
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:39
Ai intrutotul dreptate! Daca barbatii ne-ar cunoaste putin mai bine viata lor ar fi putin mai usoara iar noi am fi fericite si nu am incerca sa gasim fericirea in stanga si dreapta.Oricum nu o gasim .Toti sunt la fel
lumypink
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:49
daca m-ar trage de par cred ca i-as lipi o palma peste ochi oricum f adevarat articolul!!
yyy
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:53
ori esti barbat ,ori te contrazici singura?...de aici nu denota decat ca esti barbat sau ca femeile sunt mincinoase...tocmai ce le-ai spus.
nestiuta
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:55
Crezi ca merita sa ne cunoasca?
kudika176056
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:55
kudika000859
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:55
..mai sunt destule!!
kudika099807
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:00
ff interesant.....sa zic....80% e adevarat din ce spui...:!!
kudika182309
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:05
oare barbatii ce gandesc in situatii asemanatoare? daca gandesc la fel ca noi, e cam nasol
yyy
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:08
De la: Maeve, la data 2010-09-18 10:08:14oare barbatii ce gandesc in situatii asemanatoare? daca gandesc la fel ca noi, e cam nasol


vrei sa stii ce gandesc barbatii?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:09
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-18 10:09:06
De la: Maeve, la data 2010-09-18 10:08:14oare barbatii ce gandesc in situatii asemanatoare? daca gandesc la fel ca noi, e cam nasol


vrei sa stii ce gandesc barbatii?



da, hai scrie si tu un articol cu cele " 14 secrete pe care niciun barbat nu ti le spune"
yyy
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:12
De la: Corina1205, la data 2010-09-18 09:24:04
De la: darya28, la data 2010-09-18 08:42:16
De la: filipsvaricek, la data 2010-09-18 08:29:17barbatii oare au secrete ???


si cate inca..., n-as vrea sa fiu in pielea lor


ba eu de multe ori ma intreb cum e sa fi barbat...as putea sa aflu multe chestii despre ei,poate ca i-as intelege mai bine sau din contra :)) sunty curioasa de ce sunt orgoliosi,de ce nu poti fi dragastoasa mereu,de ce ei pleaca atunci cand le arati si tu dragostea...de fapt cred ca stiu: ei trebuie sa lupte zilnic pt tine,altfel isi pierd interesul si inca o chestie pe care as vrea sa o stiu: chiar nu se pot abtine cand au chef de...mai mult timp? suntem oameni,eu zic ca si ei se pot abtine ca si noi. e greu,dar uneori trebuie.


ei au toate drepturile, noi ....asa gandesc cred toti "ei"
darya28
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac eu in cazul asta? 21 De la: nicollytae 3 Aprilie 2009 10:09
Oare m-a iubit? 28 De la: la_belle_mer 30 Noiembrie 2009 01:48
buna 6 De la: kudika064577 2 Octombrie 2009 10:01
am nevoie de ajutor.va rog! 5 De la: llavinnia 21 Decembrie 2012 19:46
Ma place sau se preface?? 5 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53