Setari Cookie-uri

Distanta...diferente de varsta...

Tocmai m-am despartit de un tip, dupa o relatie de putin mai mult de un an. Intre noi erau diferente de varsta (eu fiind mai mare decat el), dar si dintanta, nu locuim in acelasi oras si ne vedeam destul de rar. Cu toate acestea, de cate ori ne certam, ne impacam imediat ptr. ca nu puteam sta unul fara celalalt...acum cred ca s-a terminat de tot, ne-am certat destul de rau si ne-am jignit reciproc iremediabil as spune. Am crezut ca-mi trece destul de repede suferinta, luand in considerare ca nu va fi nimic oricum niciodata nimic intre noi, eu nu ma pot muta in orasul lui, el nici atat, mai sunt si diferente de varsta...dar nu ma pot gandi decat la el, sufar enorm dupa el. Nu vreau sa-mi spuneti ca sunt o prostuta, ca trebuie sa merg inainte, stiu si eu asta...vreau doar sa-mi spuneti cat dureaza de obicei suferinta asta, ce sa fac sa treaca mai repede dorul de el? Orice fac parca doare...si nu mai suport!
sonador_healthy
Postat pe 18 Septembrie 2010 16:29
De la: sonador_healthy, la data 2010-09-18 16:29:34Tocmai m-am despartit de un tip, dupa o relatie de putin mai mult de un an. Intre noi erau diferente de varsta (eu fiind mai mare decat el), dar si dintanta, nu locuim in acelasi oras si ne vedeam destul de rar. Cu toate acestea, de cate ori ne certam, ne impacam imediat ptr. ca nu puteam sta unul fara celalalt...acum cred ca s-a terminat de tot, ne-am certat destul de rau si ne-am jignit reciproc iremediabil as spune. Am crezut ca-mi trece destul de repede suferinta, luand in considerare ca nu va fi nimic oricum niciodata nimic intre noi, eu nu ma pot muta in orasul lui, el nici atat, mai sunt si diferente de varsta...dar nu ma pot gandi decat la el, sufar enorm dupa el. Nu vreau sa-mi spuneti ca sunt o prostuta, ca trebuie sa merg inainte, stiu si eu asta...vreau doar sa-mi spuneti cat dureaza de obicei suferinta asta, ce sa fac sa treaca mai repede dorul de el? Orice fac parca doare...si nu mai suport!


Cat dureaza? Imi pare rau dar nu exista raspuns la asta, depinde de iubirea pe care i-o porti, e posibil la unii sa dureze cateva zile , la altii cateva luni,,,sau chiar niciodata sa nu treaca
Si eu sufar si nu imi trece si nu ma mai bucur de nimic in viata asta, mie la fel imi este sa nu raman asa toata viata, mai sunt cu el..dar mai complicat mi-e greu sa fiu si cu el si fara el, cel mai bine de persoanele care nu stiu ce este iubirea.
iubi7a_lui
Postat pe 18 Septembrie 2010 16:35
De la: sonador_healthy, la data 2010-09-18 16:29:34Tocmai m-am despartit de un tip, dupa o relatie de putin mai mult de un an. Intre noi erau diferente de varsta (eu fiind mai mare decat el), dar si dintanta, nu locuim in acelasi oras si ne vedeam destul de rar. Cu toate acestea, de cate ori ne certam, ne impacam imediat ptr. ca nu puteam sta unul fara celalalt...acum cred ca s-a terminat de tot, ne-am certat destul de rau si ne-am jignit reciproc iremediabil as spune. Am crezut ca-mi trece destul de repede suferinta, luand in considerare ca nu va fi nimic oricum niciodata nimic intre noi, eu nu ma pot muta in orasul lui, el nici atat, mai sunt si diferente de varsta...dar nu ma pot gandi decat la el, sufar enorm dupa el. Nu vreau sa-mi spuneti ca sunt o prostuta, ca trebuie sa merg inainte, stiu si eu asta...vreau doar sa-mi spuneti cat dureaza de obicei suferinta asta, ce sa fac sa treaca mai repede dorul de el? Orice fac parca doare...si nu mai suport!


Cat dureaza? Imi pare rau dar nu exista raspuns la asta, depinde de iubirea pe care i-o porti, e posibil la unii sa dureze cateva zile , la altii cateva luni,,,sau chiar niciodata sa nu treaca
Si eu sufar si nu imi trece si nu ma mai bucur de nimic in viata asta, mie la fel imi este sa nu raman asa toata viata, mai sunt cu el..dar mai complicat mi-e greu sa fiu si cu el si fara el, cel mai bine de persoanele care nu stiu ce este iubirea.
iubi7a_lui
Postat pe 18 Septembrie 2010 16:35
De la: sonador_healthy, la data 2010-09-18 16:29:34Tocmai m-am despartit de un tip, dupa o relatie de putin mai mult de un an. Intre noi erau diferente de varsta (eu fiind mai mare decat el), dar si dintanta, nu locuim in acelasi oras si ne vedeam destul de rar. Cu toate acestea, de cate ori ne certam, ne impacam imediat ptr. ca nu puteam sta unul fara celalalt...acum cred ca s-a terminat de tot, ne-am certat destul de rau si ne-am jignit reciproc iremediabil as spune. Am crezut ca-mi trece destul de repede suferinta, luand in considerare ca nu va fi nimic oricum niciodata nimic intre noi, eu nu ma pot muta in orasul lui, el nici atat, mai sunt si diferente de varsta...dar nu ma pot gandi decat la el, sufar enorm dupa el. Nu vreau sa-mi spuneti ca sunt o prostuta, ca trebuie sa merg inainte, stiu si eu asta...vreau doar sa-mi spuneti cat dureaza de obicei suferinta asta, ce sa fac sa treaca mai repede dorul de el? Orice fac parca doare...si nu mai suport!


Totul depinde de tine! Daca intr-un an v-ati certat de nspe ori si v-ati spus vorbe grele......Stii cand o sa-ti treaca?Cand o sa te impaci cu ideea ca "A FOST",atunci cand nu o sa-ti mai lasi mintea sa se hraneasca doar cu amintirile legate de el,atunci cand o sa poti sa razi,atunci cand o sa poti sa te bucuri de ceea ce ai.Daca nu mai este nimic de facut(daca nu il mai vrei sau nu te mai vrea),cel mai bine e sa lasi amintirile acolo unde le este locul si anume IN TRECUT.Cand o sa fi complet "vindecata"?Atunci cand o sa deschizi "cufarul" cu amintiri si o sa poti sa zambesti...nu sa plangi.
Barbie30
Postat pe 18 Septembrie 2010 22:19
draga mea...diferenta de varsta nu conteaza !...nu inteleg de ce nu ai putea sa te muti la el dak il' iubesti atat de mult precum zici...care ar fi problema....nu stiu ce sa zic...vorbeste cu el...si incearca sa va mutati impreuna dak va iubiti asa de mult cum ziceti.
kudika315664
Postat pe 22 Septembrie 2010 19:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire inposibila 2 De la: DiavolytaTa 25 Martie 2009 18:55
Cum il fac sa il intereseze si altceva decat persoana mea?? 26 De la: piper 12 Octombrie 2009 18:50
Un pic mai complicat 12 De la: Eva32 31 Iulie 2011 00:13
Confesiune 51 De la: Cassey 29 Decembrie 2008 23:09
Un alt sfat.. de la prieteni... 22 De la: kudika319806 5 Septembrie 2010 17:31