Setari Cookie-uri

ajutor... o iau razna ...

habar nu am de unde sa incep.

chestia la mine e cam asa... am un prieten de 4 ani jumate si : stau cu el impreuna,cu parintii lui ma inteleg super bine.... dar,k nah tre sa fie un DAR! are un frate!!!!!
in primul an de relatie nu l-am cunoscut deloc,ii stiam numai numele,dupa care a venit sa stea cu noi. toate bune si frumoase pana acu ceva timp (sa fie vreun an sau si mai bine) am inceput sa il plac pe dragos,fratele prietenului meu. (e singur nu are pe nimeni)... glumim,radem impreuna,ne dam sfaturi(el le ia in seama pe a mele ,eu pe a lui nu :)) ),ne "jucam" unul cu celalalt (nu sex,cu toate ca ma atrage in asa fel incat vreau sa stau cu el for ever.) ) iar pe bogdan(prietenul meu) il detest,cand ne certam vreau sa ne despartim orice ar fi (ne certam foarte tare din te miri ce) .in fine ca sa mai inchidem din paranteze,ce sa fac?
kudika226738
Postat pe 18 Septembrie 2010 18:50
hmm, sa inteleg ca esti cu cineva de 4 ani , iar de 3 ani locuiesti si cu fratele lui si abia de 1 an te-ai indragostit de frate....suna ciudat, in primii doi ani ce s-a intamplat inca erai indragostita de iubitul tau?Cam nasoala situatia ta...spui ca va gadilati...ai grija sti ca din ras poti sa dai in plans..chiar nu ai sanse, in primul rand parintii lor, ce ar spune, nici nu vreau sa imi inchipui, nu ai fi acceptata, iar cu iubitul tau daca ai fi cu fratele lui, cu el ce ai face cum ai mai da ochii in familie, nasol, mai bine las-o balta ca o sa se incurce situatia rau
iubi7a_lui
Postat pe 18 Septembrie 2010 19:11
faza e ca nu il iubesc pe prietenul meu... da ok imi place sa stau cu el dar cam atat. de 4 ani jumate sunt cu el dar doar imi place de el.atat.
kudika226738
Postat pe 18 Septembrie 2010 19:21
il placi..dupa 4 ani...il placi...nasol, trebuia sa il iubesti, dar daca tu te-ai indragostit de fratisu , mai bine lasa-l in pace pe iubitul tau, poate merita sa fie si el iubit...si nu te duce nici la fratisu , ca te-ar hulii toata familia, inclusiv iubitul tau actual
iubi7a_lui
Postat pe 18 Septembrie 2010 19:33
Cati ani ai?
kudika313344
Postat pe 18 Septembrie 2010 19:34
primul pas ar fi sa incerci sa discuti cu prietenul tau....pe tema relatiei voastre,nu e cazul sa pomenesti si de fratele lui...oricum,nu fratele lui si pasiunea ta pt el ar trebui sa fie motivul unei eventuale departiri...
_oktober_
Postat pe 18 Septembrie 2010 19:35
De la: kudika226738, la data 2010-09-18 18:50:41 habar nu am de unde sa incep.

chestia la mine e cam asa... am un prieten de 4 ani jumate si : stau cu el impreuna,cu parintii lui ma inteleg super bine.... dar,k nah tre sa fie un DAR! are un frate!!!!!
in primul an de relatie nu l-am cunoscut deloc,ii stiam numai numele,dupa care a venit sa stea cu noi. toate bune si frumoase pana acu ceva timp (sa fie vreun an sau si mai bine) am inceput sa il plac pe dragos,fratele prietenului meu. (e singur nu are pe nimeni)... glumim,radem impreuna,ne dam sfaturi(el le ia in seama pe a mele ,eu pe a lui nu :)) ),ne "jucam" unul cu celalalt (nu sex,cu toate ca ma atrage in asa fel incat vreau sa stau cu el for ever.) ) iar pe bogdan(prietenul meu) il detest,cand ne certam vreau sa ne despartim orice ar fi (ne certam foarte tare din te miri ce) .in fine ca sa mai inchidem din paranteze,ce sa fac?


SFAT: pune mana si te muta de acolo. fa tooot ce poti sa dispari si sa-i uiti pe amandoi. asta e solutia cea mai sanatoasa si cea mai simpla.

daca vrei sa faci rah..tul si mai praf decat e.....mai stai mult acolo.

oricat de tare te va durea,oricat de urat va face iubitu,nimic nu va fi mai rau decat daca stai acolo pana..explodeaza situatia de la sine,in muuulte posibile feluri.

"cand incepi sa construiesti o casa,si de la jumate incepe sa iasa stramba,mai bine darami totul si o iei de la inceput"
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Septembrie 2010 19:43
De la: _oktober_, la data 2010-09-18 19:35:21primul pas ar fi sa incerci sa discuti cu prietenul tau....pe tema relatiei voastre,nu e cazul sa pomenesti si de fratele lui...oricum,nu fratele lui si pasiunea ta pt el ar trebui sa fie motivul unei eventuale departiri...

ba...cam ala e motivul.....cand o femeie se aprinde pentru unul...nu mai suporta pe nimeni

pana sa apara fratele,fac pariu ca nu erau probleme in "paradis"
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Septembrie 2010 19:45
erau. k prietenul meu vroia sa ne despartim acu ceva timp degeaba. mentionez k el m-a inselat..uneori cand vorbeam cu el "ma asculta" da era atent la alte fete cu privirea. sunt multe.
kudika226738
Postat pe 18 Septembrie 2010 19:50
De la: kudika226738, la data 2010-09-18 19:50:52erau. k prietenul meu vroia sa ne despartim acu ceva timp degeaba. mentionez k el m-a inselat..uneori cand vorbeam cu el "ma asculta" da era atent la alte fete cu privirea. sunt multe.


femeie!!!!!!!!!!! daca erai receptiva, incepeai de acum sa-ti faci bagajele


sa te fereasca dumnezeu ajungi sa faci freaky freaky cu fratesu..... sare casa in sus,te linseaza tot neamul.


basti mai repede de acolo
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Septembrie 2010 19:53
De la: kudika226738, la data 2010-09-18 18:50:41 habar nu am de unde sa incep.

chestia la mine e cam asa... am un prieten de 4 ani jumate si : stau cu el impreuna,cu parintii lui ma inteleg super bine.... dar,k nah tre sa fie un DAR! are un frate!!!!!
in primul an de relatie nu l-am cunoscut deloc,ii stiam numai numele,dupa care a venit sa stea cu noi. toate bune si frumoase pana acu ceva timp (sa fie vreun an sau si mai bine) am inceput sa il plac pe dragos,fratele prietenului meu. (e singur nu are pe nimeni)... glumim,radem impreuna,ne dam sfaturi(el le ia in seama pe a mele ,eu pe a lui nu :)) ),ne "jucam" unul cu celalalt (nu sex,cu toate ca ma atrage in asa fel incat vreau sa stau cu el for ever.) ) iar pe bogdan(prietenul meu) il detest,cand ne certam vreau sa ne despartim orice ar fi (ne certam foarte tare din te miri ce) .in fine ca sa mai inchidem din paranteze,ce sa fac?


Cand vezi ca o relatie scartaie,spui stop.In mod sigur ai motivele tale daca inca mai stai cu el,tu le stii mai bine si nu trebuie sa le spui aici.La faza cu fratele.... scuza-ma da` asta spune cate ceva de caracterul tau...
Sa presupunem ca il pana la urma te hotarasti si alegi unu,asta inseamna ca :
daca il alegi pe iubit
1.oricum nu o sa ajungi sa il iubesti(nu ai reusit 4 ani)

2.tot timpul o sa-ti fuga ochii dupa fratele lui(daca si ala se poate numi frate),iar daca cu fratele nu se poate,or sa-ti fuga ochii dupa altii

daca il alegi pe frate:
1.e posibil sa nu fie mai mult decat o "frectie"
2.daca e mai mult de atat,in mod sigur nu ai cum sa stai cu el in aceeasi casa
3.parintii lor probabil nu or sa te mai pupe in c..r ci or sa te trateze cu cu*rul

Parerea mea e ca cel mai bine e sa fugi in lume si sa-i lasi in pace sa-si vada de vietile lor.Are decat un frate?
Barbie30
Postat pe 18 Septembrie 2010 21:45
Tu nu te-ai gandit ce se poate intampla intre frati dak s-ar afla????sigur s-ar omora intre ei.Iubitul tau sigur nu se va impak cu ideea k fratele lui si-o t....e cu tn.Nu vreau s te judec dar........s ai mare grija.
Valy90
Postat pe 18 Septembrie 2010 22:02
De la: valy90, la data 2010-09-18 22:02:36Tu nu te-ai gandit ce se poate intampla intre frati dak s-ar afla????sigur s-ar omora intre ei.Iubitul tau sigur nu se va impak cu ideea k fratele lui si-o t....e cu tn.Nu vreau s te judec dar........s ai mare grija.


Da, de unde! Nu se omoara fratii pentru asa ceva!. Vor juca amandoi pe "cadavrul" ei. Oricum actualul nu o vrea. N-ar fi exclus sa-si fi pus fratele sa-i faca ochi dulci, pentru a scapa mai usor de ea tot neamul.
Situatia creata e una banala. Nu-i iesita din comun. Dar reactia fetei e ciudata. Sa stai inca sa te mai intrebi ce sa faci intr-o asemenea situatie... ori esti lipsit de bunul simt elementar, ori n-ai minte deloc.



Si cand mai vad si ce titlu a pus la topic.... realizez cu adevarat in ce "dilema" se afla! Jesus!
rashela
Postat pe 18 Septembrie 2010 22:25
exista posibilitatea ca ei sa fi planuit ceva??? adica prietenul tau sa ii zis lu fratesu "ia trage ma putin de ea sa am motiv sa scap de ea"...zic si eu...sfatul meu: uita-i pe amandoi...nu vei avea zile bune daca ramai cu fratesu...ia imagineaza-ti ce va zice soacrata... iti va face zile fripte...in plus, din atatia barbati tu l-ai gasit fretesu?????
oanamanolache2009
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:26
Lasa mai ca de aia sunt frati. Sa imparta tot. Frateste.
Hebe
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:41
atunci de ce ai mai stat cu el si atata timp???? eu nu as putea mai ales sa locuiesc cu cineva pe care nu il iubesc,parerea mea e daca nu il iubesti mai bine cauta altceva,dar nici pe fratele lui...in plus nu stii daca el simte acelasi lucru pentru tine,chiar daca va intelegeti bine...
kpucata
Postat pe 25 Septembrie 2010 14:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceva sfaturi? 6 De la: Lucia38 5 Septembrie 2009 12:32
am facut un copil cu un barbat insurat 404 De la: dandanaua_reloaded 27 Decembrie 2020 08:11
ds 24 De la: MaraDonna 29 Septembrie 2009 19:22
Oare o sa mai am vreo sansa? 6 De la: Cristinakitty 20 Ianuarie 2010 14:30
Iubire la distanta. Help!! 9 De la: kudika_19168 6 Noiembrie 2012 10:51