Setari Cookie-uri

Iubire interzisa cu adevarat!!!

Cu putin timp in urma aproximativ 3 luni sufeream de nici nu as fi crezut ca o sa imi mai revin vreodata!Nici nu cred ca mai trebuie sa spun ca vinovata era iubirea...iubeam enorm de 5 ani pe cineva care atunci cand ma saturasem de certuri si am pus capat relatiei, el dupa putin timp s-a dus sa se culce cu alta, spunand ca moare dupa mine, m-am impacat am aflat de tot si am incercat sa ma omor, un calvar a fost viata mea un an de zile, el s-a schimbat dar eu nu mai pot continua.
Minunea sa uit si sa imi revin din acea depresie a fost ca eu am plecat din Romania la matusa mea, am plecat intr-o tara musulmana, sunt aici de 3 luni si vorbeam de iubirea interzisa este aici!Eu si varul meu prim ne-am indragostit, el este jumate arab.Mai este o mare problema, are doar 16 ani, dar aici baietii la varsta asta nu sunt ca in romania, conduce masina de la 12 ani, arata de 20, fumeaza, bea...la fel ca unul de varsta mea.Stiu ca o sa se arunce cu pietre in mine , e normal, daca eu nu o pateam la fel as fi facut.
De doua luni suntem impreuna, a devenit si al doilea baiat din viata mea, mi-e greu in cuvinte sa exprim ce simt, sunt de condamnat, stiu, dar ce sa fac , sunt foarte indragostita, e vorba de doua iubiri una ca este verisorul meu si doi ca e iubitul, ne intelegem perfect, nici sa ne certam nu putem ca daca incercam ..incepem sa radem!Nu stiu ce sa fac, am zis la inceput ca este o gluma acum simtim tot mai mult unul pentru altul iubire.
Eu voi pleca in 2 saptamani in tara si el ramane aici, dar va venii in vara in romania, acum nu stiu, e prima oara cand ma inteleg atat de bine cu cineva, nu sunt vre-o inculta care nu stie nimic de viata, am avut o relatie de 5 ani, stiu ce inseamna sa nu te intelegi cu cineva, stiu sa fac diferenta.Stiu ca e interzisa relatia intre veri...mai ales de gr 1, dar la ei aici in tara asta nu este, e ceva normal, sunt foarte dezorientata, voi ce a-ti face in locul meu, desii stiu ca voi primii rfaspunsuri usturatoare, totusi intreb, pentru ca simt nevoia sa vorbesc cu cineva despre asta.




camy_camy1987
Postat pe 5 Februarie 2011 12:52
Valy90
Postat pe 5 Februarie 2011 12:54
De ce nu te muti acolo(daca tot e acceptat incestul) sa va .... in familie?
Barbie30_
Postat pe 5 Februarie 2011 13:40
vre-o
a-ti face
desii

Ai dreptate, nu esti deloc inculta.
Povestile tale, prima cu incercare de sinucidere pentru ca te lasa un barbat, a doua indragostita de un copil care fumeaza si bea la 16 ani... sunt la fel de ridicole.
Ce am face in locul tau? Ti se pare ca si-ar dori cineva sa fie in locul tau?
rashela
Postat pe 5 Februarie 2011 14:23
Stiam ca o sa fiu insultata pentru ceea ce am scris, dar totusi, faptul ca aici toti se uita dupa greseli gramaticale in loc sa se puna in pielea persoanei care vrea sa se destainuie cuiva, este aiurea.Foarte bine ca sti sa scri si niciodata nu te grabesti sau nu stai sa gandesti cum e corect, ci pur si simplu ai o problema care te framanta, nu un text pentru scoala.
Asa cum am mai spus, sunt constienta ca nimeni nu ma intelege, sunt sigura ca daca nu treceam prin asta nici eu nu as fi inteles.
Multumesc pentru raspunsuri.
iubi7a_lui
Postat pe 5 Februarie 2011 18:48
De la: iubi7a_lui, la data 2011-02-05 18:48:42Stiam ca o sa fiu insultata pentru ceea ce am scris, dar totusi, faptul ca aici toti se uita dupa greseli gramaticale in loc sa se puna in pielea persoanei care vrea sa se destainuie cuiva, este aiurea.Foarte bine ca sti sa scri si niciodata nu te grabesti sau nu stai sa gandesti cum e corect, ci pur si simplu ai o problema care te framanta, nu un text pentru scoala.
Asa cum am mai spus, sunt constienta ca nimeni nu ma intelege, sunt sigura ca daca nu treceam prin asta nici eu nu as fi inteles.
Multumesc pentru raspunsuri.


Am senzatia ca tu nu stai sa te gandesti in nicio circusmtanta, nu doar cum scrii ci si cum actionezi. Iti tai venele ca te lasa iubitul, te indrogostesti de un arab RUDA cu tine si pusti, pe deasupra. CINE sa se puna in locul tau?

Da, e foarte bine ca stim sa scriem, E FOARTE BINE!!!

rashela
Postat pe 5 Februarie 2011 19:05
Si stii ceva, fato? Nu ma mai intereseaza problemele amoroase ale semianalfabetilor. Inchid ochii la o greseala a unui adult, dar nu a unei / unui pustoaice / pusti care, dupa ce-l sfatuiesti cum crezi tu mai bine, incepe sa te injure.
N-ai decat sa faci ce vrei cu arabetele tau. Cui crezi ca ii pasa?
rashela
Postat pe 5 Februarie 2011 19:08
De la: iubi7a_lui, la data 2011-02-05 18:48:42Stiam ca o sa fiu insultata pentru ceea ce am scris, dar totusi, faptul ca aici toti se uita dupa greseli gramaticale in loc sa se puna in pielea persoanei care vrea sa se destainuie cuiva, este aiurea.Foarte bine ca sti sa scri si niciodata nu te grabesti sau nu stai sa gandesti cum e corect, ci pur si simplu ai o problema care te framanta, nu un text pentru scoala.
Asa cum am mai spus, sunt constienta ca nimeni nu ma intelege, sunt sigura ca daca nu treceam prin asta nici eu nu as fi inteles.
Multumesc pentru raspunsuri.

Si de ce scrii de pe doua conturi?

Si vroiam sa zic si eu ca esti plecata doar de 3 luni din Ro si deja ai uitat sa te exprimi in limba ta :p Este destul de incoerent textul initial, putin incoerent si acesta de mai sus.

Ce-ar fi sa-ti gasesti o ocupatie, decat sa te dai de ceasul mortii pentru barbatii care trec prin viata ta. Ocupatie inseamna si gasirea unui loc de munca, ca pana cand crezi ca o sa te tina parintii? Daca 1987 e anul nasterii, inseamna ca faci 24 de ani anul asta. La varsta asta, ar trebui sa ai deja planuri cam ce ai vrea sa faci cu viata ta si sa muncesti pentru asta. Dar, ma rog, unele fete au ambitia doar de a deveni sotii, poate esti una din ele (caz in care chiar muncesti pentru asta :D)
kudika_pudika
Postat pe 5 Februarie 2011 19:32
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-05 19:32:04

Ce-ar fi sa-ti gasesti o ocupatie, decat sa te dai de ceasul mortii pentru barbatii care trec prin viata ta. Ocupatie inseamna si gasirea unui loc de munca, ca pana cand crezi ca o sa te tina parintii?

adica un "barbat" nu iti ocupa tot timpul?...trebuie sa fie frumoasa tot timpul, sa fie imbracata bine...toate astea pot sa-ti ocupe 12 ore din 24
miss_darine
Postat pe 5 Februarie 2011 19:37
De la: miss_darine, la data 2011-02-05 19:37:02
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-05 19:32:04

Ce-ar fi sa-ti gasesti o ocupatie, decat sa te dai de ceasul mortii pentru barbatii care trec prin viata ta. Ocupatie inseamna si gasirea unui loc de munca, ca pana cand crezi ca o sa te tina parintii?

adica un "barbat" nu iti ocupa tot timpul?...trebuie sa fie frumoasa tot timpul, sa fie imbracata bine...toate astea pot sa-ti ocupe 12 ore din 24

Pai nu vezi ca am dat-o codita la sfarsit?
kudika_pudika
Postat pe 5 Februarie 2011 19:41
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-05 19:41:59
De la: miss_darine, la data 2011-02-05 19:37:02
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-05 19:32:04

Ce-ar fi sa-ti gasesti o ocupatie, decat sa te dai de ceasul mortii pentru barbatii care trec prin viata ta. Ocupatie inseamna si gasirea unui loc de munca, ca pana cand crezi ca o sa te tina parintii?

adica un "barbat" nu iti ocupa tot timpul?...trebuie sa fie frumoasa tot timpul, sa fie imbracata bine...toate astea pot sa-ti ocupe 12 ore din 24

Pai nu vezi ca am dat-o codita la sfarsit?

ptiu, cotita am amestecat a se codi cu a coti
kudika_pudika
Postat pe 5 Februarie 2011 19:46
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-05 19:41:59
Pai nu vezi ca am dat-o codita la sfarsit?

touche...guilty...asta inseamna ca suntem pe aceeasi lungime de unda, chiar daca n-am citit tot
miss_darine
Postat pe 5 Februarie 2011 19:47
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-05 19:46:44
ptiu, cotita am amestecat a se codi cu a coti

am inteles din prima,ca era cotita
miss_darine
Postat pe 5 Februarie 2011 19:49


cum zice cineva.. sa se puna cineva in locul tau.. chiar nu este usor.. dar revenind, imi pare ca continui sa intri in situatii dificile.. prima care s-a lasat cum zici cu o tentativa de sinucidere.. acum un context si mai dificil intr-o tara araba - sper ca nu intr-un loc in care se lapideaza - ce sa zic decat ca, ca orice om, as sacrifica un putin din dorinta asta de dragoste si m-as implica in relatii mai simple.. si pentru ca pari sa te atasezi asa de mult, as pune singur capat relatiilor dupa o scurta perioada de cateva luni o ideie..
Histria
Postat pe 5 Februarie 2011 19:50
Am observat ca acest forum kudika este facut parca doar pentru a critica, pentru a corecta greseli, s-a uitat cineva la alte frumuri sa vada cum se discuta??? Daca am scris despre ceea ce simt, despre grija pe care o am, nu inseamna ca sunt un om de nimic, sunt constienta de greseala mea, imi asum responsabilitatea pentru ceea ce fac.
Eu nu am specificat ca nu am ocupatie, daca am scris despre o iubire interzisa inseamna ca nu stiu sa fac altceva decat sa ma aranjez,,,sa nu lucrez???Nu e vorba de lauda, dar am terminat o facultate, am lucrat, acum am oprit munca pentru a venii aici, nu cred ca trebuia sa dau aceste explicatii, dar se pare ca e necesar sa scriu c.v. pe acest forum, ca apoi sa vad ce nota primesc.
Cum am spus, aici vorbim doar de scoala.....
camy_camy1987
Postat pe 6 Februarie 2011 02:53
Draguta, imi pare rau dar titlul topicului este ales perfect : asta este intr-adevar o iubire cu adevarat interzisa. Asta e. Am inteles ca esti intr-o tara musulmana, dar tu probabil esti crestin-ortodoxa de-a noastra, unde sunt alte reguli, alte legi... toate bazate pe bun simt si judecata. In primul rand ca e minor (asta se cheama... pedofilie, cred ), tot in primul rand ca ti-e ruda de gradul 1(asta-i ... incest bag 'sama ), asa ca... n-ai nici o scuza. Cum spunea cineva pe-'aci.. nimeni nu se poate pune in locul tau, caci nimeni nu-si doreste asta. Nici chiar eu, care de felu' meu sunt mai intelegator (ca sa nu mai spun ca mi-e practic imposibil datorita... diferentei de sex ). Asa ca ... trezeste-te !!!
P.S. Spui ca ..."am terminat o facultate" ? Hmmm, sper sa fie ASE-ul ... ca acolo sunt mai putini baieti, doamne fere' sa fi terminat toata... Politehnica !
alegro6543
Postat pe 6 Februarie 2011 09:19
De la: camy_camy1987, la data 2011-02-06 02:53:25Am observat ca acest forum kudika este facut parca doar pentru a critica, pentru a corecta greseli, s-a uitat cineva la alte frumuri sa vada cum se discuta??? Daca am scris despre ceea ce simt, despre grija pe care o am, nu inseamna ca sunt un om de nimic, sunt constienta de greseala mea, imi asum responsabilitatea pentru ceea ce fac.
Eu nu am specificat ca nu am ocupatie, daca am scris despre o iubire interzisa inseamna ca nu stiu sa fac altceva decat sa ma aranjez,,,sa nu lucrez???Nu e vorba de lauda, dar am terminat o facultate, am lucrat, acum am oprit munca pentru a venii aici, nu cred ca trebuia sa dau aceste explicatii, dar se pare ca e necesar sa scriu c.v. pe acest forum, ca apoi sa vad ce nota primesc.
Cum am spus, aici vorbim doar de scoala.....


Te-ai asteptat ca toata lumea sa te pupe ca te tavalesti cu varul tau care are 16 ani?Ala e mic si prost si ar f...e orice da tu?Scria cineva ca ai 24 de ani,in cazul in care e adevarat e grav,au trecut anii pe langa tine degeaba.Probabil ai ramas la 16 ani de esti pe aceeasi lungime de unda cu pustiulica ala.
"Eu nu am specificat ca nu am ocupatie" "acum am oprit munca pentru a venii aici"-astea doua nu se pupa sau n-am baut eu destula cafea?
Barbie30_
Postat pe 6 Februarie 2011 09:43
De la: camy_camy1987, la data 2011-02-06 02:53:25Nu e vorba de lauda, dar am terminat o facultate, am lucrat, acum am oprit munca pentru a venii aici, nu cred ca trebuia sa dau aceste explicatii, dar se pare ca e necesar sa scriu c.v. pe acest forum, ca apoi sa vad ce nota primesc.
Cum am spus, aici vorbim doar de scoala.....


Evident ca nu-i vorba de lauda! Nici nu trebuia sa mentionezi faptul ca terminasi o facultate, dar ai ramas semianalfabeta. Geme Romania de astea cu hartia in sertar care nu stiu sa scrie.

Nu stiu cum ai reusit performanta, dar esti prima persoana de pe forumul asta care nu-mi place. Cu voia ta, o sa-ti vizitez topicul sa "mai stam de vorba".
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 15:06
De la: camy_camy1987, la data 2011-02-06 02:53:25
Eu nu am specificat ca nu am ocupatie, daca am scris despre o iubire interzisa inseamna ca nu stiu sa fac altceva decat sa ma aranjez,,,sa nu lucrez???


Cu siguranta n-ai nicio ocupatie serioasa. Si pun pariu ca n-ai muncit o singura zi din viata ta, folosindidu-te de cunostintele acumulate in facultate. Asta cu facultatea e o gluma asa de buna in ce te priveste ca o s-o pomenesc mereu.

Si daca tot esti constienta ca faci o greseala culcandu-te cu un pusti (sa nu-i zic si eu copil)...
si daca tot iti asumi responsabilitatea (alta gluma buna), ce vrei pe kudika? Ca tine nu-i nimeni pe aici, nu-ti impartaseste nimeni suferinta.

Vrei un sfat? Ok. Uite unul: ramai la musulmani.
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 15:11
Camy , daca ai terminat facultatea unde ti-e logica ? Judeca te rog situatia putin cu sange rece nu cu capul in nori , e verisorul tau , asta deja e un punct contra , el e din alta tara , tu de aici , sa zicem ca asta u e neaparat contra dar face situatia cevamai dificila , o relatie la distanta sau sa te muti tu acolo , cam mari sacrificiile , dar mai ales el 16 ani si tu mai invarsta , la cum isi traieste viata , nu ma astept sa dureze prea mult relatia dintre voi ... gandestete cum va fi peste 3-4 ani el va avea 20 de ani , va fi tanar si va dori sa se distreze poate chiar cu alte femei , tu ce vei face atunci ? ca doar nu visezi sa imbatraniti frumos impreuna nu ?
Alex_Bodea
Postat pe 6 Februarie 2011 15:16
Rashela e o tipa super, dar de data asta s-a enervat rau... Ciudat, nu i se prea intampla.

Oricum, am sa incerc eu sa fiu ea - adica sa dau un sfat "la rece", fara sa ma buseasca rasu' si sa ma abtin de la remarcile acide... cat oi putea

Nu e vorba de varul tau aici (cel care la 16 ani arata ca la 20... pastrand proportia, la 20 o sa arate de 30 si la 40 de 60...) ci de tine.
Esti una dintre multele (asta probabil ca o sa te faca sa te simti mai bine) femei care tzipa dupa un crac de izmana si oricare purtator de izmene care-i acorda 10 minute si e dispus la mai mult de o "tavaleala" e bine-venit si subiect de indragosteala.
Te-ai fi "indragostit" la fel si de instalatorul de 40 si de vanzatorul de ziare de 25, si de casierul insurat al marketului din coltz...

Draga mea, ce bine ar fi daca v-ati gasi si alte preocupari si nu ati face din "imperechere" (adica obsesia de a gasi o pereche) singurul tel in viata... Asa ati fi capabile sa si triati oamenii din viata voastra si sa ajungeti sa va si respectati voi insiva...

Dar...
Dor_a
Postat pe 6 Februarie 2011 15:24
Fleoshc! Nu mi-a iesit sfatul "la rece" si fara aciditati... Mde, asta e!
Dor_a
Postat pe 6 Februarie 2011 15:26
De la: camy_camy1987, la data 2011-02-06 02:53:25Am observat ca acest forum kudika este facut parca doar pentru a critica, pentru a corecta greseli, s-a uitat cineva la alte frumuri sa vada cum se discuta??? Daca am scris despre ceea ce simt, despre grija pe care o am, nu inseamna ca sunt un om de nimic, sunt constienta de greseala mea, imi asum responsabilitatea pentru ceea ce fac.
Eu nu am specificat ca nu am ocupatie, daca am scris despre o iubire interzisa inseamna ca nu stiu sa fac altceva decat sa ma aranjez,,,sa nu lucrez???Nu e vorba de lauda, dar am terminat o facultate, am lucrat, acum am oprit munca pentru a venii aici, nu cred ca trebuia sa dau aceste explicatii, dar se pare ca e necesar sa scriu c.v. pe acest forum, ca apoi sa vad ce nota primesc.
Cum am spus, aici vorbim doar de scoala.....

Eu inteleg ca te-ai asteptat din capul locului la aciditati si te comporti chiar tu asa cum acuzi pe altii pentru a te apar, probabil.

Dar in spatele unor asa-zise persoane rele si mistocare se pot ascunde unii care chiar vor sa-ti dea un sfat.

Te dai de ceasul mortii pentru barbatii din viata ta, de parca s-ar fi terminat lumea la ei, de parca asta ar fi tot ce exista in viata asta. Sfatul cu ocupatia chiar a fost bine intentionat, pentru ca o sa te ajute sa realizezi cate multe alte lucruri poti face, ce femeie puternica esti si cat de absurda e situatia in care t-ai bagat singura-singurica. Si vei stii si ce ai de facut, pentru ca eu sper ca experienta de viata sa-ti dezvolte si un set de valori.

Oricum, e mai mult decat clar ca te tin parintii (in sensul de sponsorizare), daca iti permiti sa stai 3 luni fara venit si chiar mai mult de atat, sa-ti lasi munca sa pleci altundeva si sa nu ai ceva sigur la care sa te intorci. N-o mai da cotita si recunoaste cu capu' sus. Ca nu-i neaparat rusine, ci doar iti descrie situatia si o explica.
kudika_pudika
Postat pe 6 Februarie 2011 21:35
auci,si al meu e musulman,dar nu suntem verisori...lol.sunt tare dificili si foarte diferiti de noi...
RebecaA
Postat pe 6 Februarie 2011 21:40
Din cate am inteles eu, oamenii s-au inmultit tot prin incest, deci toti am avea acelasi sange Ca ti-o pui sau nu cu verisorul, ma lasa rece. Ce ma deranjeaza pe mine e diferenta de varsta si felul lui de a fi! Cine va avea de suferit ??? Cu siguranta, TU! Deci, mergi cu grija, sa nu te intepi
mimi_ca29
Postat pe 6 Februarie 2011 21:47
La 24 de ani, ar trebui sa incerci sa-ti gasesti o persoana cu care sa ai o relatie stabila, poate chiar o familie. Pustiulica ala de 16 ani, azi e cu tine, maine e cu alta... Parerea mea e ca ar trebui sa te maturizezi.
Micael
Postat pe 7 Februarie 2011 11:48
De la: Micael, la data 2011-02-07 11:48:32La 24 de ani, ar trebui sa incerci sa-ti gasesti o persoana cu care sa ai o relatie stabila, poate chiar o familie. Pustiulica ala de 16 ani, azi e cu tine, maine e cu alta... Parerea mea e ca ar trebui sa te maturizezi.


ce aveti mai cu duduia....ei eu la 17 ani, aveam gagica de la facultate ...si era bine
battleofwits
Postat pe 7 Februarie 2011 11:54
Pai probabil ca duduia ta era in cautare de aventuri si de relatii usurele... A noastra insa, ma tem ca viseaza cai verzi pe pereti iubiri nemuritoare samd
Micael
Postat pe 7 Februarie 2011 13:12
Am citit bine?!
Responsabilitate?! isi asuma responsabilitatea?.......buna gluma)))
Oare ce ar zice " matusica" daca ar afla?.........oare a intreaba-o))
Doamne iarta-ma, dar pacat ca nu ti-a reusit sinuciderea. ......repet, sa ma ierte Dumnezeu.
stem_29
Postat pe 7 Februarie 2011 13:28
Daca isi sterge contul, ma supar pe voi....
rashela
Postat pe 7 Februarie 2011 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa cedez sau sa lupt in continuare? 15 De la: corneliaP 6 Aprilie 2011 23:11
solutii pentru o relatie ce pare imposibila 3 De la: ___LL___ 8 August 2009 02:53
altceva 6 De la: anastasia_m 7 Aprilie 2010 16:50
parintii lui nu sunt de acord cu mine... 6 De la: kudika_pudika 23 August 2011 17:57
ce sa fac?.....va rog !!!! am nevoie de un sfat urgent !!! 11 De la: _oktober_ 26 Decembrie 2009 22:39