Setari Cookie-uri

Amanta sau prietena? Mare dilema!!!

Sunt implicat intro relatie foarte frumoasa, speciala, dar in acelasi timp periculoasa si grea din punct de vedere sufleteste. Ea este casatorita, eu nu. Are doi copii la scoala, eu nu. Sotul este unul dintre prietenii mei. Problema mare este ca ma iubeste foarte mult, este delicata, tandra, geloasa... desi nu are motive pentru ca eu nu mai am pe altcineva in viata. Si o iubesc si eu enorm de mult, foarte mult. Ma face foarte fericit! Mi-am asumat cu greu statutul de amant (desi este impropriu spus pentru ca nu am facut niciodata dragoste in 7 luni de cand suntem impreuna! - nu prea vreau eu, cu toate ca ea vrea!)... Petrecem destul de mult timp toti trei, mult mai putin timp doar noi doi. Imi este greu si nu stiu incotro sa o apuc!!!
ingerash_trist
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:24
Care toti 3? Nu-mi iese socoteala decat daca te referi si la sotul ei daca era vorba de copii,erati 4.....
Barbie30
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:27
Nu ma refeream la copii!
ingerash_trist
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:29
De la: ingerash_trist, la data 2010-09-19 16:24:08Sunt implicat intro relatie foarte frumoasa, speciala, dar in acelasi timp periculoasa si grea din punct de vedere sufleteste. Ea este casatorita, eu nu. Are doi copii la scoala, eu nu. Sotul este unul dintre prietenii mei. Problema mare este ca ma iubeste foarte mult, este delicata, tandra, geloasa... desi nu are motive pentru ca eu nu mai am pe altcineva in viata. Si o iubesc si eu enorm de mult, foarte mult. Ma face foarte fericit! Mi-am asumat cu greu statutul de amant (desi este impropriu spus pentru ca nu am facut niciodata dragoste in 7 luni de cand suntem impreuna! - nu prea vreau eu, cu toate ca ea vrea!)... Petrecem destul de mult timp toti trei, mult mai putin timp doar noi doi. Imi este greu si nu stiu incotro sa o apuc!!!



.........unde vezi cu ochii!!!!! ca de nu ....o sa fie rau!!!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:30
De la: ingerash_trist, la data 2010-09-19 16:29:12Nu ma refeream la copii!


Frumos!Si poti sa il privesti in ochi pe prietenul tau?
Barbie30
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:31
De la: Barbie30, la data 2010-09-19 16:31:14
De la: ingerash_trist, la data 2010-09-19 16:29:12Nu ma refeream la copii!


Frumos!Si poti sa il privesti in ochi pe prietenul tau?



DA Barbiuto..... se uita prin ochii ei!!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:33
De cele mai multe ori, NU! Oricum cu relatia asta mi-am incalcat foarte multe principii. Nu-mi pare rau decat de un lucru: k ne iubim foarte mult... si iubirea reciproca in viata este extrem de rara. Altfel, as fi terminato de mult... de fapt nu as fi acceptat relatia... pentru ca ea a inceput! Se simtea foarte singura, barbatul ei nu-i da atentia cuvenita cu toate ca merita, face de toate in casa si are numai reprosuri de la el...
ingerash_trist
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:35
De la: anastasia_m, la data 2010-09-19 16:33:25
De la: Barbie30, la data 2010-09-19 16:31:14
De la: ingerash_trist, la data 2010-09-19 16:29:12Nu ma refeream la copii!


Frumos!Si poti sa il privesti in ochi pe prietenul tau?



DA Barbiuto..... se uita prin ochii ei!!!!!!!!!


Hmmmmm cica "prietenul la nevoie se cunoaste".... Frumos,poti sa te pupi domle,ti-a reusit de minune sa te indragostesti exact de sotia prietenului.
Barbie30
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:36
Dupa felul in care vorbesti despre voi,imi dau seama ca esti un barbat foarte sensibil.Ai grija,te poti indragosti si mai rau.Sti si tu ca relatiile astea sunt greu de 'intretinut'dureroase,umilitoare chiar,va venii timpul cand iti vei dori totul sau nimic,iti va fi foarte greu,mai eles ca barbat esti orgolios cum te impaci cu gandul ca noaptea face dragoste cu sotul ei?Gandurile astea te omoara.....Fi constient ca ea are deja familie,vei ajunge sa te legi de orice sperante,ca vreodata va fi doar a ta,la asta vei ajunge sigur!E un drum prea lung,dureros i care nu stiu cate sanse ai sa fi invingator,mai ales ca esti prieten cu sotul ei!
Daca,vrei doar aventura,ai grija sa nu fiti descoperiti!!!...nu va judec eu...cu toate ca,repet,cred caesti un om sensibil,vei ajunge s-o iubesti si mai mult,si atunci tie iti va fi cel mai greu!
Daca chiar crezi ca merita ,sti sigur ca si ea te iubeste,atunci luptati pt voi,dar e posibil sa obosesti pe drum......
bafta!!!
kudika313344
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:43
Nu-mi doresc doar o aventura. Daca o vroiam, o aveam din prima saptamana!!! Ma iubeste f mult, altfel nu as fi continuat... Exista intre noi a chimie speciala, puternica, luptam amandoi, desi este f f f greu. Cand cedez eu, ma repune ea pe linia de plutire si ma impaca (desi suport cu greu ca noaptea e a altuia!!!), iar cand cedeaza ea o aduc eu pe linia de plutire... Nu stiu... e ceva ai presus de cuvinte intre noi doi, mai presus de sex, suflet, viata lumeasca!
ingerash_trist
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:48
io nu le am cu chimia dar inteleg iubirea...parerea mea este ca matale vei iesi cel ciufulit d'aici
miss_darine
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:55
De la: ingerash_trist, la data 2010-09-19 16:48:07Nu-mi doresc doar o aventura. Daca o vroiam, o aveam din prima saptamana!!! Ma iubeste f mult, altfel nu as fi continuat... Exista intre noi a chimie speciala, puternica, luptam amandoi, desi este f f f greu. Cand cedez eu, ma repune ea pe linia de plutire si ma impaca (desi suport cu greu ca noaptea e a altuia!!!), iar cand cedeaza ea o aduc eu pe linia de plutire... Nu stiu... e ceva ai presus de cuvinte intre noi doi, mai presus de sex, suflet, viata lumeasca!


Dar ce-ti doresti mai exact? Ai dori sa divorteze si sa va casatoriti? Ca din tot ce ai scris, din uriasa voastra iubire .. nu rezulta ca esti in stare de asemenea sacrificiu.
rashela
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:00
Normal ca as vrea sa divorteze si sa fie doar a mea!!! Pentru ea as fi in stare de orice sacrificiu. Pentru ca merita din toate punctele de vedere.
ingerash_trist
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:07
De la: ingerash_trist, la data 2010-09-19 16:24:08Sunt implicat intro relatie foarte frumoasa, speciala, dar in acelasi timp periculoasa si grea din punct de vedere sufleteste. Ea este casatorita, eu nu. Are doi copii la scoala, eu nu. Sotul este unul dintre prietenii mei. Problema mare este ca ma iubeste foarte mult, este delicata, tandra, geloasa... desi nu are motive pentru ca eu nu mai am pe altcineva in viata. Si o iubesc si eu enorm de mult, foarte mult. Ma face foarte fericit! Mi-am asumat cu greu statutul de amant (desi este impropriu spus pentru ca nu am facut niciodata dragoste in 7 luni de cand suntem impreuna! - nu prea vreau eu, cu toate ca ea vrea!)... Petrecem destul de mult timp toti trei, mult mai putin timp doar noi doi. Imi este greu si nu stiu incotro sa o apuc!!!


Apuc-o spre una libera si nu-ti mai trada prietenul .Daca teoretic , ea ar veni la tine , i-ai creste si puradeii prietenului? Asta in loc sa-ti faci tu o familie proprie ? Gandesti si mai departe de .....varful viermuletzului ?
Relatie speciala .... cu ce pret?

Postat pe 19 Septembrie 2010 17:16
De la: ingerash_trist, la data 2010-09-19 17:07:28Normal ca as vrea sa divorteze si sa fie doar a mea!!! Pentru ea as fi in stare de orice sacrificiu. Pentru ca merita din toate punctele de vedere.


Da-mi voie sa nu te cred. NU ma indoiesc de dragostea ce i-o porti ACUM. Dar am mari rezerve in ce priveste asta in momentul in care relatia voastra va deveni publica.
E doar parerea mea.
rashela
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:16
Bineinteles ca i-as creste si copiii! Ei nu au nici o vina.
ingerash_trist
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:19
De la: ingerash_trist, la data 2010-09-19 17:19:18Bineinteles ca i-as creste si copiii! Ei nu au nici o vina.


Vai de bietii copii ! Ai zis ca o iubesti pe ea , dar ca-i iubesti si pe copii , nu.
Pe ei i-a intrebat cineva daca vor sa li se destrame familia ? Sunt convinsa ca nu .
Doar voi adultii stiti ce e mai bine pentru voi si pentru ei , nu ?

Postat pe 19 Septembrie 2010 17:23
Ai inteles gresit! Oricum copiii ma plac foarte mult. Si as incerca sa nu le fie greu din niciun punct de vedere... chiar daca vor simti si ei mai devreme sau mai tarziu eventuala despartire a parintilor lor. Cum o iubesc pe ea, asa ii iubesc si pe copiii ei! Merita sacrificul oricat de mare ar fi el!
ingerash_trist
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:29
De la: ingerash_trist, la data 2010-09-19 17:29:59Ai inteles gresit! Oricum copiii ma plac foarte mult. Si as incerca sa nu le fie greu din niciun punct de vedere... chiar daca vor simti si ei mai devreme sau mai tarziu eventuala despartire a parintilor lor. Cum o iubesc pe ea, asa ii iubesc si pe copiii ei! Merita sacrificul oricat de mare ar fi el!


Copiii te plac pentru ca esti "prietenul lui tati". Cand vor vedea ca in locul lui, apari tu, cand vor vedea certurile declansate de tine, Doamne fereste o palma data lui mami din cauza ta, lacrimile ce vor curge din ochii lor nu vor fi de iubire ci de ura. Si apoi sa te tii! Ma indoiesc ca femeia va renunta la ei pentru tine. Si ma indoiesc din nou ca iubirea ta va rezista.

Sa fim seriosi! Nu stiu de cand dureaza povestea voastra, dar daca erai asa de hotarat acum erai prin tribunal sa rezolvi problema.
rashela
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:36
Eu nu am lovit niciodata nicio femeie oricat de nervos as fi fost. Numai un tampit poate da in femeia de langa el!!! Nu-mi plac certurile, nu le declansez, le aplanez cand altii le provoaca. Iar de tribunal va veni vorba atunci cand va fi cazul. Nu e usor nici pentru ea... de asta o inteleg atat de mult!!! Nu e usor pentru niciunul dintre noi.
ingerash_trist
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:40
De la: ingerash_trist, la data 2010-09-19 17:40:03!!! Nu-mi plac certurile, nu le declansez, le aplanez cand altii le provoaca.


Glumesti, desigur! Esti pe cale sa provoci un scandal imens. TU cel caruia nu-i plac certurile si care le aplaneaza cand altii le provoaca.
Stii ce inseamna asta? Ca vei fugi imediat ce vei provoca scandalul.

Faptul ca va iubiti, va doriti sa fiti impreuna (cel putin tu spui ca doresti asta), DAR N-ATI VORBIT INCA inseamna doar ca totul e un foc de paie. Ca ratiunea, probabil a ei, nu a ta, e de o mie de ori mai puternica decat iubirea.
Ar trebui sa pleci de unul singur intr-o lunga excursie sa te linistesti.
rashela
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:49
Ai inteles TOTAL gresti. Am vorbit totul intre noi... nu voi fugi niciodata. Total gresit ai inteles. E parerea ta si ti-o respect.
ingerash_trist
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:59
De la: ingerash_trist, la data 2010-09-19 17:59:21Ai inteles TOTAL gresti. Am vorbit totul intre noi... nu voi fugi niciodata. Total gresit ai inteles. E parerea ta si ti-o respect.


Stii ce? Incearca sa te convingi pe tine , nu pe noi.Si apoi eu nu cred pana nu vad negru pe alb.
Obtine si apoi scaneaza si pune aici pe topic : actul ei de divot, actul vostru de casatorie si actul de infiere al copiilor .Apoi nu va mai exista nici o discutie.in teorie totul e superb dar in practica e tostusi mai greu .

Postat pe 19 Septembrie 2010 18:45
Ia o pauza lunga si tu si ea si ganditi-va bine ce vreti sa faceti si cu celelalte trei vieti implicate fara voia lor in povestea voastra. Si cred ca nu ar trebui sa te mai numesti prietenul lui, cel putin deocamdata. Prietenia inseamana ceva mai mult decat ii oferi tu.
As avea mari rezerve in legatura cu ce ar simti copiii daca ar cunoaste ce sentimente ai tu fata de mama lor.
Chiar trebuie luata o pauza lunga de tot, sa va stabiliti fiecare valorile care conteaza.
Coaristana
Postat pe 19 Septembrie 2010 19:03
De la: ingerash_trist, la data 2010-09-19 16:24:08Sunt implicat intro relatie foarte frumoasa, speciala, dar in acelasi timp periculoasa si grea din punct de vedere sufleteste. Ea este casatorita, eu nu. Are doi copii la scoala, eu nu. Sotul este unul dintre prietenii mei. Problema mare este ca ma iubeste foarte mult, este delicata, tandra, geloasa... desi nu are motive pentru ca eu nu mai am pe altcineva in viata. Si o iubesc si eu enorm de mult, foarte mult. Ma face foarte fericit! Mi-am asumat cu greu statutul de amant (desi este impropriu spus pentru ca nu am facut niciodata dragoste in 7 luni de cand suntem impreuna! - nu prea vreau eu, cu toate ca ea vrea!)... Petrecem destul de mult timp toti trei, mult mai putin timp doar noi doi. Imi este greu si nu stiu incotro sa o apuc!!![/quote
Nu te poti impotrivi iubirii,apare in viata noastra indiferent de ipostaze.Pt. a pune capat unei relatii reci dintre doua persoane ,provocata de nemultumire,resentimente..,cine simte acest lucru trebuie sa faca un prim pas si ea este in aceasta situatie complicata si tu '' intrus ''.Ea spune ca te iubeste ,nu zic ca nu ,poate pt. ea esti doar o provocare .Ganditi-va foarte bine .Totusi ,trebuie sa credem ca este posibil sa ne cerem dreptul dat prin nastere ,dreptul la fericire, dragoste si bucurie.
ella_mysterious
Postat pe 19 Septembrie 2010 19:06
Multumesc. E dreptul fiecaruia de a fii fericit! Si cu cat fericirea se obtine mai greu, cu atat e mai frumoasa. Cel putin asa gandesc eu pentru ea, pentru copii... si apoi pt mine. Fericirea lor in viata mea e pe primul loc.
ingerash_trist
Postat pe 19 Septembrie 2010 20:26
De la: miss_darine, la data 2010-09-19 16:55:34 io nu le am cu chimia dar inteleg iubirea...parerea mea este ca matale vei iesi cel ciufulit d'aici

si vei merge pe strada cu ochelari de soare chiar si cand ploua
pickard
Postat pe 19 Septembrie 2010 20:56
Poate ca ii poti oferi tot ce are ea nevoie, in primul rand iubire si multa dragoste. Dar repet, eu zic ca trebuie sa va ganditi foarte bine ce vreti sa faceti mai departe. In primul rand ea sa decida ce isi doreste pentru ea si copiii ei. De aceea zic sa o lasi sa gandeasca libera, sa luati o pauza de gandire serioasa la urmatorul pas ce il aveti de facut spre, cum zici tu, fericire. Mai bine masori de 100 de ori si tai o data, parca se zice nu?
Coaristana
Postat pe 19 Septembrie 2010 21:03
De la: ingerash_trist, la data 2010-09-19 20:26:27Multumesc. E dreptul fiecaruia de a fii fericit! Si cu cat fericirea se obtine mai greu, cu atat e mai frumoasa. Cel putin asa gandesc eu pentru ea, pentru copii... si apoi pt mine. Fericirea lor in viata mea e pe primul loc.


Daca tot nu e asa roza relatia lor,de ce nu divorteaza?
Esti pregatit sa cresti doi copii(copii prietenului tau)?
O sa vrei si tu copilul tau?Daca DA ,ea o sa mai vrea sa faca copii?
Sunt doar 4 din multitudinea de intrebari pe care ar trebui sa ti le pui!
Barbie30
Postat pe 19 Septembrie 2010 21:04
Eu inteleg amantele/amantii...shit happens, nu toate casatoriile sunt perfecte, uneori lucrurile nu merg, iar cuplul din diverse motive alege sa nu se desparta....dar chiar asa ? Tu esti cu sotia prietenului tau, te inseli pe tine, il inseli si pe el !
Las-o balta, ce fericire e asta ?
Summer_
Postat pe 19 Septembrie 2010 21:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi-e frica ca, confund sentimentele... 40 De la: danaeu 4 Mai 2010 06:18
Indragostita ! 8 De la: Elly_Whitesoul 1 August 2011 17:49
eu romanca ,el tigan 20 De la: ra198708 31 August 2011 19:12
AM OBOSIT 9 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:44
relati imposibile 8 De la: nadia_elena2205 20 Martie 2009 15:00