Setari Cookie-uri

voi ce ati face in locul meu?

buna , nu sunt de mult timp pe aici si ca oricare dintre noi nu duc lipsa de probleme insa cea cu care ma confrunt acum simt ca ma depaseste asa ca apelez la sfatul vostru .De vreo 8 ani sunt cu cineva de fapt cam cinci continuu , nu-i cunosc familia ,nimic ,stiu sigur ca nu este casatorit ,eu de trei ani sunt plecata in afara si acum la venirea mea acasa in vacanta am avut nefericirea sa constat ca este bolnav de cancer .Pana sa ajung acasa nu am stiut nimic de fapt nici familia lui nu stie . Ce ma doare cel mai mult este ca acum la revenirea mea aici ,desi are nevoie de mine ,nu mi-a cerut sa raman , prefera sa stea singur , eu nu-l inteleg.PROBLEMA este ca atunci cand se enerveaza nu se controleaza si ma jigneste, ma face sa ma simt umilita si nu pot sa spun ca este un oarecare , este un om cu pregatire insa cand se enerveaza procedeaza asa mereu .Acum a ales sa nu mai vb. cu mine pt. ca i-am spus ca nu mai accept jignirile lui si ca m-am saturat .Am cunoscut pe cineva aici care vrea sa ne casatorim insa eu nu pot sa fac asta , ma gandesc tot la el chiar daca este asa cu mine .., ma doare ca nu stiu ce se intampla cu el ...VOI CE ATI FACE ?VA MULTUMESC
monalisad
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:01
Uff, am sa-ti spun doar ce as face eu intr-o asemenea situatie. E foarte greu sa ma pun in locul tau pentru ca nu simt nimic din ceea ce simti tu acum. Nu am anii vostri impreuna, nu am momentele bune si rele. De aceea pot parea usor cruda.
In primul rand, trecand peste faptul ca nu as fi acceptat jignirile cu mult timp inainte, in momentul de fata, cand am o viata departe de el de 3 ani, sigur ca as incerca sa ma concentrez pe asta. Si pe noua relatie despre care vorbesti. Spui ca este un om bolnav. Probabil ca ceea ce simt acum este mai mult mila decat iubire, asa ca as incerca sa-i fiu alaturi cum pot, cat pot. Nu cu forta si nici indurand umilinta mai mult decat e necesar. Inteleg ca oamenii care isi numara zilele devin rautaciosi, dar mai inteleg ca la el nu este o exceptie.
Cam asta as face. As fi alaturi de un om pe care l-am iubit atata cat mi-ar permite viata mea si comportamentul lui. In rest, mi-as da o sansa mie.
rashela
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:13
Eu cred ca se comporta asa cu tine din cauza bolii pe care o are.E greu sa accepte acest lucru, e posibil sa simta si frica de urmaile acestei boli si de aceea este irascibil.Sau poate crede ca ai ramas cu el din mila.Pentru asta trebuie multa rabdare din partea ta si din partea celorlalti.Acuma nu spun sa stai si sa-i suporti jignirile la nesfrasit...dar daca vrei sa fii alaturi de el daca simti asta trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare.Nu ai spus in ce stadiu se afla boala?
Iar daca tu accepti sa te casatoresti cu celalalt imagineaza-ti cum va primi vestea...mai ales daca tu ai spus ca nu poti sa faci asta pentru ca te gandesti la el, nu are rost sa faci pasul acesta.Cand o sa fii sigura ca nu vrei sa mai ai de-a face cu el si ca vrei sa te casataresti cu celalalt atunci fao.
kudika082942
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:31
incearca sa il sprijini ..atat cat este posibil,in privinta casatoriei ..eu zic sa mai astepti daca tie iti este gandul inca la el
desi_desiree
Postat pe 20 Septembrie 2010 01:07
De la: monalisad, la data 2010-09-19 17:01:52buna , nu sunt de mult timp pe aici si ca oricare dintre noi nu duc lipsa de probleme insa cea cu care ma confrunt acum simt ca ma depaseste asa ca apelez la sfatul vostru .De vreo 8 ani sunt cu cineva de fapt cam cinci continuu , nu-i cunosc familia ,nimic ,stiu sigur ca nu este casatorit ,eu de trei ani sunt plecata in afara si acum la venirea mea acasa in vacanta am avut nefericirea sa constat ca este bolnav de cancer .Pana sa ajung acasa nu am stiut nimic de fapt nici familia lui nu stie . Ce ma doare cel mai mult este ca acum la revenirea mea aici ,desi are nevoie de mine ,nu mi-a cerut sa raman , prefera sa stea singur , eu nu-l inteleg.PROBLEMA este ca atunci cand se enerveaza nu se controleaza si ma jigneste, ma face sa ma simt umilita si nu pot sa spun ca este un oarecare , este un om cu pregatire insa cand se enerveaza procedeaza asa mereu .Acum a ales sa nu mai vb. cu mine pt. ca i-am spus ca nu mai accept jignirile lui si ca m-am saturat .Am cunoscut pe cineva aici care vrea sa ne casatorim insa eu nu pot sa fac asta , ma gandesc tot la el chiar daca este asa cu mine .., ma doare ca nu stiu ce se intampla cu el ...VOI CE ATI FACE ?VA MULTUMESC


Nu e anormal ca vrea sa stea singur,de cele mai multe ori se intampla asta cand e vorba de genul asta de boala,incerci sa indepartezi pe toata lumea si sa ramai tu cu durerile tale.Sunt dureri cumplite si iti vine sa te dai cu capul de toti peretii,dar fara sa te vada cineva.Poate ca el chiar asta face cu tine,poate ca se gandeste ca e mai bine sa il urasti decat sa suferi dupa el(nu stiu in ce faza e boala),poate ca cei 3 ani in care ai fost plecata au schimbat ceva si nu te mai vrea.....poate.....poate ...poate.
Barbie30
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu inteleg de ce mai vrea sa continuam. 5 De la: mimien 11 Februarie 2014 11:58
v-am prins hoatelor (glumesc) 35 De la: gya01 29 August 2009 11:18
CUM ITI DAI SEAMA CA E DRAGOSTE ADEVARATA? 22 De la: kudika_1042254 1 Iulie 2021 20:21
suflete pereche 64 De la: kudika459180 11 Iulie 2013 08:20
nu stiu exact ce simt si pentru cine.. 16 De la: kudika_alexia051568 20 Iulie 2009 19:37