Setari Cookie-uri

CE FACEM DACA SUNTEM MARITATE,CUM SUNT EU SI IUBIM 2 BARBATI,CUM IUBESC EU???PE SOTUL MEU SI PE AMANTUL .....

Buna tuturor!sunt maritata de 4 ani si impreuna de 10 ani in total.relatia noastra a avut ff multe suisuri si coborasuri dar cel mai mult coborasuri.a fost frumos la inceput dar de la inceput eu parca am stiut ca relatia nu o sa mearga cum imi doream eu pt ca el este un om inchis,rece,distant care nu stie sa faca complimente care nu stie sa tina o femeie langa el asa cum ar trebui.in fine,ne-am casatorit dupa 6 ani de relatie si inca din primul an de casnicie totul a devenit un calvar....in fiecare an se aducea vb de divort dar niciodata nu am dus pana la capat ce vorbisem.Insa anul acesta mi s-a intam ceva incredibil pe care nu crede-am ca mi se mai poate intam vreodata.eu am 30 de ani am omis sa spun.am intaln pe cineva,un om deosebit care m-a facut cu capul de nu mai stiu de mine...tot ce nu am avut cu sotul meu am avut cu el...stie sa faca o femeie sa se simta femeie,stie sa vb cu o femeie,ce sa spuna,cand sa spuna..cu alte cuv m-a facut sa-l iubesc cum nu am crez ca mai pot iubi....nu este din acelasi oras cu mine ,e din prahova,eu din iasi si practic impreuna am stat 2 luni si nu ne-am mai vaz de 6 luni.in tot acest timp,am vb,ne-am fac planuri si am crez ca pot divorta,dar cand am ajuns in acel punct am inteles ca il iub si pe sotul meu si nu vreau sa-l pierd si nu am putut face pasul.am zis ca renunt la celal ca sa-mi salvez casnicia,dar nu am putut.e ceva peste puterile mele.nu stiu cum sa fac si ce sa fac,pt ca simt ca innebunesc!!!nu sunt fericita pe deplin cu sotul meu si nici nu vreau sa-l fac sa sufere.daca as avea ceva concret din partea cealal poate as putea lua o decizie,dar asa balanta inclina spre sotul meu,chiar daca nu sunt fericita.nimeni nu stie cat sufar si cat ma consum de 6 luni,pt ca eu las impresia ca totul e ok...dar simt ca nu mai pot...ce sa fac.???....sper sa nu ma criticati prea tare!!!
treysy
Postat pe 26 August 2012 09:47
De la: treysy, la data 2012-08-26 09:47:08Buna tuturor!sunt maritata de 4 ani si impreuna de 10 ani in total.relatia noastra a avut ff multe suisuri si coborasuri dar cel mai mult coborasuri.a fost frumos la inceput dar de la inceput eu parca am stiut ca relatia nu o sa mearga cum imi doream eu pt ca el este un om inchis,rece,distant care nu stie sa faca complimente care nu stie sa tina o femeie langa el asa cum ar trebui.in fine,ne-am casatorit dupa 6 ani de relatie si inca din primul an de casnicie totul a devenit un calvar...............


De ce te-ar critica cineva?????? Nu are nimeni dreptul sa il judece pe celalalt,mai ales cand acela se afla intr-o cumpana a vietii personale!!


Fapul ca ai ajuns sa te indragostesti de un alt barbat,ilustreaza ,destul de elocvent,starea ta sufleteasca si nemultumirea afisata fata viata familiala personala,in ciuda faptului ca iti declari iubirea fata de sot!!!Dar,,lipsa insatisfactiei,a multumirii si implinirii intime,,te-a impins in bratele celuilalt barbat,,cu mai multa experienta in a iubi femeia si care a stiut sa te duca acolo unde iti doreai de mult timp!!!Dar,si acesta,,nu prezinta siguranta,un viitor suport pntru tine,ceea ce te arunca intr-o nebuloasa,din care nu stii cum sa iesi!!!Nu esti fericita cu sotul,dar spui ca il iubesti!!Ei,afla,ca ,eu,una,nu te cred!!! Nu poti iubi atunci cand esti nefericita,,nu ma poti minti,,iubirea cunoaste numai acea stare de beatitudne,impartasita cu partenerul respectiv!!!Daca cel de-al doilea barbat,,ti-ar prezenta propunerea de a fi cu el,iti garantez ca ai divorta imediat de sot,,dar,,neexistand un astfel de aranjament,,trebuie sa suferi in continuare!!Eu,iti spun sa nu o mai faci!!!! Ori iti asumi canicia ,preferand,in continuare ,apatia si lipsa de implicare a sotului,ori discuti cu cel de-al doilea,in vederea clarificarii statuturilor voastre,,nu se poate cu doi barbati simultan,,nu este corect fata de niciunul dintre voi.De regula,astfel de aranjamente nu duc la nimic bun!!!!Lipsind initiativa celui de-al doilea,,el,,fiind multumit cu ceea ce ii oferi in acest moment,ar trebui sa te puna pe ganduri,,nu poti rezista,mult timp,,trecand dintr-o barca in alta,,o sa aluneci in apa si ai sa te ineci!!Clarifica-ti problemele,atat cu sotul,cat si cu amantul!!!Trebuie sa alegi, ce anume iti aduce acel "ceva",care iti lipseste in acest moment!!!Inima ,,ce iti spune??
MissRainbow
Postat pe 26 August 2012 10:40
aici erai ma ingerasule pe denisica ingerasul brun unde l ai lasat
kudika_13106
Postat pe 26 August 2012 10:55
situatia ta am vazut-o la o prietena de-a mea.. exact la fel. cand a vrut sotul sa divorteze a trecut prin momente de disperare ca nu mai vroia sa il piarda.

cum s-a terminat? a divortat dupa ce a luptat 1 an pentr salvarea casniciei, a mai suferit cateva luni dupa divort, noi nu mai stiam ce sa facem, acum este logodita cu un alt baiat si este fericita.

toate trec, nu o sa suferi toata viata, probabil o sa mai plangi inca mult timp. dar timpul spala ranile.
Sweet_Rodica
Postat pe 26 August 2012 11:26
Ideea este ca tu nu il iubesti pe sotul tau, ci doar te-ai obisnuit cu prezenta lui, esti intr-o monotonie continuua. Faptul ca spui, ca il iubesti este total fals si tu stii foarte bine lucru asta. Incerci sa te agati de asta si pt ca probabil iti este frica sa nu ramai singura. Dar tinand cont ca totusi ai o varsta, ai putea sa discuti foarte deschis si foarte matur cu cel de-al doilea barbat. Vezi ce poate sa iti ofere, daca este dispus sa mergeti pe acelasi drum impreuna..iar restul stabiliti pe parcurs.
Cat despre relatia cu sotul tau, din ceea ce ne-ai spus clar duci o viata urata..si acuma te intreb eu oare merita sa suferi atat si sa duci viata asta?? eu zic ca nicio femeie n-ar trebuii sa stea sa indure asa ceva, mai ales ca traim intr'o perioada in care femeiile sunt mult mai independente si mult mai avansate(ca sa zic asa) din toate punctele de vedere.
Succes in alegerea pe care o vei face, Iti doresc toate cele bune!!


Ps. Nimeni nu e in masura sa te judece. fiecare are trecutul si povestea lui!!
kudika399125
Postat pe 26 August 2012 12:01
De la: treysy, la data 2012-08-26 09:47:08Buna tuturor!sunt maritata de 4 ani si impreuna de 10 ani in total.relatia noastra a avut ff multe suisuri si coborasuri dar cel mai mult coborasuri.a fost frumos la inceput dar de la inceput eu parca am stiut ca relatia nu o sa mearga cum imi doream eu pt ca el este un om inchis,rece,distant care nu stie sa faca complimente care nu stie sa tina o femeie langa el asa cum ar trebui.in fine,ne-am casatorit dupa 6 ani de relatie si inca din primul an de casnicie totul a devenit un calvar....in fiecare an se aducea vb de divort dar niciodata nu am dus pana la capat ce vorbisem.Insa anul acesta mi s-a intam ceva incredibil pe care nu crede-am ca mi se mai poate intam vreodata.eu am 30 de ani am omis sa spun.am intaln pe cineva,un om deosebit care m-a facut cu capul de nu mai stiu de mine...tot ce nu am avut cu sotul meu am avut cu el...stie sa faca o femeie sa se simta femeie,stie sa vb cu o femeie,ce sa spuna,cand sa spuna..cu alte cuv m-a facut sa-l iubesc cum nu am crez ca mai pot iubi....nu este din acelasi oras cu mine ,e din prahova,eu din iasi si practic impreuna am stat 2 luni si nu ne-am mai vaz de 6 luni.in tot acest timp,am vb,ne-am fac planuri si am crez ca pot divorta,dar cand am ajuns in acel punct am inteles ca il iub si pe sotul meu si nu vreau sa-l pierd si nu am putut face pasul.am zis ca renunt la celal ca sa-mi salvez casnicia,dar nu am putut.e ceva peste puterile mele.nu stiu cum sa fac si ce sa fac,pt ca simt ca innebunesc!!!nu sunt fericita pe deplin cu sotul meu si nici nu vreau sa-l fac sa sufere.daca as avea ceva concret din partea cealal poate as putea lua o decizie,dar asa balanta inclina spre sotul meu,chiar daca nu sunt fericita.nimeni nu stie cat sufar si cat ma consum de 6 luni,pt ca eu las impresia ca totul e ok...dar simt ca nu mai pot...ce sa fac.???....sper sa nu ma criticati prea tare!!!


Reciteste-ti mesajul...........si imagineaza-ti ca eu l-am postat.........sau oricare din cei de aici. :)Ce ti-ar atrage atentia ? Cumva mentiunea " dar de la inceput eu parca am stiut ca relatia nu o sa mearga cum imi doream eu pt ca el este un om inchis,rece,distant." ; " inca din primul an de casnicie totul a devenit un calvar....in fiecare an se aducea vb de divort ".....
Ok. Unde vezi tu aici vreo exprimare a iubirii fata de sot?........
Acum despre celalalt (himera frumoasa care vrei sa te salveze): " daca as avea ceva concret din partea cealal. " - Ce ai vrea concret de la celalalt ? Inteleg din postarea ta doar ca e un om deosebit care te-a facut cu capul de nu mai stii de tine.....
Ei,cand o sa te hotarasti sa stii de tine o sa stii si ce ai de facut :)
Vezi unde esti, ce bucurii si satisfactii ( si ce confort emotional,material) iti aduce casnicia............imagineaza-te peste 5-10 ani tot cu sotul tau............si imagineaza-te libera sau alaturi de celalalt ori un alt barbat.
Sfatul meu e: daca ai de gand sa divortezi stai o perioada singura, cunoaste-l cum trebuie pe "omul deosebit" si abia atunci ..."intra la un nou stapan" - pana atunci invata sa fi stapana pe mintea si sufletul tau...Armonie intre minte si inima iti doresc
kudika085440
Postat pe 26 August 2012 13:46
cine alearga dupa doi iepuri, nu prinde niciunul. parerea mea e ca amantul e doar un vis frumos si atat. testeaza-l... spune-i ca dai divort si vezi ce face. nu cred insa sa iasa ceva bun din asta. daca stie sa abureasca o femeie, nu inseamna ca e si de incredere. s-ar putea sa-ti spuna numai ce vrei tu sa auzi. ati stat impreuna prea putin timp ca sa poti spune ca-l cunosti foarte bine.
Micaell
Postat pe 26 August 2012 14:40
Inima imi spune sa fiu cu cel de-al doilea,dar se pare ca el inca nu e pregatit de o relatie serioasa asa ca....am sa-mi calc pe inima ,am sa rup relatia de tot cu el si am sa ma complac in casnicia pe care o am...:((...asta e!!!
treysy
Postat pe 31 August 2012 10:59
NU este o impostoare,chiar are dreptate!!!
treysy
Postat pe 31 August 2012 11:00
Multumesc pt incurajari!!!intr-adevar mi-e frica de singuratate si da e si obisnuinta!!!dar faptul ca celalalt nu e pregatit pt ceva serios ma face sa stau pe loc,vrea sa-l mai astept cativa ani si eu nu pot sa fac asta,pt ca nu rezist,plus ca daca sotul meu isi va dori un copil atunci cand voi alege sa fac asta pt mine nu v-a mai conta nimic altceva!!!!duc o lupta interioara continua,dar se pare ca totusi am ales sa raman in aceasta casnicie,tocmai pt ca celal nu se poate decide!!!am sa-mi schimb nr de tel sa nu mai dea de mine si am sa incerc sa merg mai departe!!!asta e!!!daca nu merit si eu sa fiu fericita imi duc crucea!!!
treysy
Postat pe 31 August 2012 11:05
Sotul tau te iubeste ?
rondina
Postat pe 31 August 2012 11:17
De la: treysy, la data 2012-08-31 11:05:40Multumesc pt incurajari!!!intr-adevar mi-e frica de singuratate si da e si obisnuinta!!!dar faptul ca celalalt nu e pregatit pt ceva serios ma face sa stau pe loc,vrea sa-l mai astept cativa ani si eu nu pot sa fac asta,pt ca nu rezist,plus ca daca sotul meu isi va dori un copil atunci cand voi alege sa fac asta pt mine nu v-a mai conta nimic altceva!!!!duc o lupta interioara continua,dar se pare ca totusi am ales sa raman in aceasta casnicie,tocmai pt ca celal nu se poate decide!!!am sa-mi schimb nr de tel sa nu mai dea de mine si am sa incerc sa merg mai departe!!!asta e!!!daca nu merit si eu sa fiu fericita imi duc crucea!!!


Draga mea, fericirea noi ne-o facem!
Daca nu te simti bine in aceasta casnicie, divorteaza!
Ai facut niste greseli enorme in viata ta, de aceeas suferi! Fa ceva in privinta fericirii. Fericirea este pretutindeni, insa trebuie sa o identifici. Poti sa gasesti fericirea si la o masa luata singura sau o baie fierbinte sau orice altceva. Si bineinteles, cu timpul lucrurile vin de la sine. Barbati....gasesti pretutindeni. Nu inteleg de ce mai stai cu el, daca nu-l iubesti? Ca sa divortezi la 40 de ani, cand e mai greu sa iti refaci viata? Prieteni, nu ai? Parinti? Frati, surori?
Ghicicummacheama
Postat pe 31 August 2012 11:27
De la: kudika_10951, la data 2012-08-31 11:30:20
De la: rondina, la data 2012-08-31 11:17:37Sotul tau te iubeste ?


oricum pentru femei nu prea conteaza acest aspect
ele sa fie fericite azi cu unu, maine cu altul iar barbatii sa fie considerati doar *pisa de schimb*

Iar generalizezi... putem gandi ca si sotia ta face la fel?! Vezi, d'aia nu este bine sa ne bagi pe toate in aceiasi "oala" !
rondina
Postat pe 31 August 2012 11:36
De la: rondina, la data 2012-08-31 11:36:09
De la: kudika_10951, la data 2012-08-31 11:30:20
De la: rondina, la data 2012-08-31 11:17:37Sotul tau te iubeste ?


oricum pentru femei nu prea conteaza acest aspect
ele sa fie fericite azi cu unu, maine cu altul iar barbatii sa fie considerati doar *pisa de schimb*

Iar generalizezi... putem gandi ca si sotia ta face la fel?! Vezi, d'aia nu este bine sa ne bagi pe toate in aceiasi "oala" !

nu va bag in oala!
vorbim in general
daca nevasta-mea nu era fericita cu mine pleca in 22 de ani
daca imi face si un copil iti dai seama ca e bine
picard-jean-luc
Postat pe 31 August 2012 11:44
Stai cuminte langa sotul tau si mai fa si un copilas sa vezi ce bine o sa va fie...ai copilarit destul si in fiecare zi ai sa intalnesti un barbat dispus la o aventura...toti sunt vanatori!
kudika499615
Postat pe 31 August 2012 21:49
nu pot sa vorbesc din experienta, nu stiu cum e mai bine. tu esti singura care stie cum ar reactiona sotul tau daca ar afla ca l-ai inselat... zici ca inca il iubesti, ca nu poti divorta de el. spune-i tot ce te deranjeaza si determina-l sa schimbe ceva, insista! cu amantul nu vei ajunge nicaieri, nu te mai agata de el caci iti faci tie rau... apreciaza barbatul care ti-e alaturi si pentru care ai fost atat de importanta incat te-a luat de nevasta
kudi10
Postat pe 1 Septembrie 2012 00:20
De la: y89, la data 2012-09-01 00:20:55nu pot sa vorbesc din experienta, nu stiu cum e mai bine. tu esti singura care stie cum ar reactiona sotul tau daca ar afla ca l-ai inselat... zici ca inca il iubesti, ca nu poti divorta de el. spune-i tot ce te deranjeaza si determina-l sa schimbe ceva, insista! cu amantul nu vei ajunge nicaieri, nu te mai agata de el caci iti faci tie rau... apreciaza barbatul care ti-e alaturi si pentru care ai fost atat de importanta incat te-a luat de nevasta


*caci-caci-caci*

ma enerveaza folosirea acestui cuvant!

in alta ordine amantul nu e o specie de microb care sa fie ucis de cineva, iar ala de a luat-o de nevasta nu e vreun sfant din biblie!
Uneori amantul e mai bun ca sotul
picard-jean-luc
Postat pe 1 Septembrie 2012 06:18
De la: kudika_14322, la data 2012-08-31 11:27:58
De la: treysy, la data 2012-08-31 11:05:40Multumesc pt incurajari!!!intr-adevar mi-e frica de singuratate si da e si obisnuinta!!!dar faptul ca celalalt nu e pregatit pt ceva serios ma face sa stau pe loc,vrea sa-l mai astept cativa ani si eu nu pot sa fac asta,pt ca nu rezist,plus ca daca sotul meu isi va dori un copil atunci cand voi alege sa fac asta pt mine nu v-a mai conta nimic altceva!!!!duc o lupta interioara continua,dar se pare ca totusi am ales sa raman in aceasta casnicie,tocmai pt ca celal nu se poate decide!!!am sa-mi schimb nr de tel sa nu mai dea de mine si am sa incerc sa merg mai departe!!!asta e!!!daca nu merit si eu sa fiu fericita imi duc crucea!!!


Draga mea, fericirea noi ne-o facem!
Daca nu te simti bine in aceasta casnicie, divorteaza!
Ai facut niste greseli enorme in viata ta, de aceeas suferi! Fa ceva in privinta fericirii. Fericirea este pretutindeni, insa trebuie sa o identifici. Poti sa gasesti fericirea si la o masa luata singura sau o baie fierbinte sau orice altceva. Si bineinteles, cu timpul lucrurile vin de la sine. Barbati....gasesti pretutindeni. Nu inteleg de ce mai stai cu el, daca nu-l iubesti? Ca sa divortezi la 40 de ani, cand e mai greu sa iti refaci viata? Prieteni, nu ai? Parinti? Frati, surori?

asta cu fericirea ne-o facem noi e apa de ploaie, nu cred ca daca va divorta va fii mai fericita, pentru ca amantul nu o sa o ia de sotie si nici alti barbati nu or sa sara pe ea, mai ales ca are si un copil si poate respectivi nu o vor face fericita, fericirea depinde si de un gram de noroc, 90% minte si restul suflet
yumy
Postat pe 1 Septembrie 2012 11:08
Nu am nici un copil inca...si m-am hotarat sa-mi salvez casnicia pt ca tin la sotul meu si pt ca stiu ca el ma iubeste cu adevarat!!!!celalalt nu este pregatit pt o relatie serioasa si eu nu am de gand sa astept ceva ce nu o sa fie asa ca mi-am schimbat nr de telefon si am rupt orice legatura cu celalalt!!!!sunt mai linistita de cand am facut asta si sper sa si tina!!!!!!sotul meu ma iubeste cu adevarat ,e tot ceea ce stiu si in adancul sufletului meu stiu ca si eu il iubesc si ca nu vreau sa il pierd asa ca trecutul va ramane trecut!!!!!a fost o decizie grea de luat dar pana la urma ma bucur ca am reusit sa ma decid si ca sunt mai linistita!!!multumesc pt incurajari si pt pareri!!!!
treysy
Postat pe 1 Septembrie 2012 11:25
De la: yumy, la data 2012-09-01 11:08:32
De la: kudika_14322, la data 2012-08-31 11:27:58
De la: treysy, la data 2012-08-31 11:05:40Multumesc pt incurajari!!!intr-adevar mi-e frica de singuratate si da e si obisnuinta!!!dar faptul ca celalalt nu e pregatit pt ceva serios ma face sa stau pe loc,vrea sa-l mai astept cativa ani si eu nu pot sa fac asta,pt ca nu rezist,plus ca daca sotul meu isi va dori un copil atunci cand voi alege sa fac asta pt mine nu v-a mai conta nimic altceva!!!!duc o lupta interioara continua,dar se pare ca totusi am ales sa raman in aceasta casnicie,tocmai pt ca celal nu se poate decide!!!am sa-mi schimb nr de tel sa nu mai dea de mine si am sa incerc sa merg mai departe!!!asta e!!!daca nu merit si eu sa fiu fericita imi duc crucea!!!


Draga mea, fericirea noi ne-o facem!
Daca nu te simti bine in aceasta casnicie, divorteaza!
Ai facut niste greseli enorme in viata ta, de aceeas suferi! Fa ceva in privinta fericirii. Fericirea este pretutindeni, insa trebuie sa o identifici. Poti sa gasesti fericirea si la o masa luata singura sau o baie fierbinte sau orice altceva. Si bineinteles, cu timpul lucrurile vin de la sine. Barbati....gasesti pretutindeni. Nu inteleg de ce mai stai cu el, daca nu-l iubesti? Ca sa divortezi la 40 de ani, cand e mai greu sa iti refaci viata? Prieteni, nu ai? Parinti? Frati, surori?

asta cu fericirea ne-o facem noi e apa de ploaie, nu cred ca daca va divorta va fii mai fericita, pentru ca amantul nu o sa o ia de sotie si nici alti barbati nu or sa sara pe ea, mai ales ca are si un copil si poate respectivi nu o vor face fericita, fericirea depinde si de un gram de noroc, 90% minte si restul suflet


va avea cel putin echilibru sufletesc!
Ghicicummacheama
Postat pe 1 Septembrie 2012 11:32
De la: yumy, la data 2012-09-01 11:08:32
De la: kudika_14322, la data 2012-08-31 11:27:58
De la: treysy, la data 2012-08-31 11:05:40Multumesc pt incurajari!!!intr-adevar mi-e frica de singuratate si da e si obisnuinta!!!dar faptul ca celalalt nu e pregatit pt ceva serios ma face sa stau pe loc,vrea sa-l mai astept cativa ani si eu nu pot sa fac asta,pt ca nu rezist,plus ca daca sotul meu isi va dori un copil atunci cand voi alege sa fac asta pt mine nu v-a mai conta nimic altceva!!!!duc o lupta interioara continua,dar se pare ca totusi am ales sa raman in aceasta casnicie,tocmai pt ca celal nu se poate decide!!!am sa-mi schimb nr de tel sa nu mai dea de mine si am sa incerc sa merg mai departe!!!asta e!!!daca nu merit si eu sa fiu fericita imi duc crucea!!!


Draga mea, fericirea noi ne-o facem!
Daca nu te simti bine in aceasta casnicie, divorteaza!
Ai facut niste greseli enorme in viata ta, de aceeas suferi! Fa ceva in privinta fericirii. Fericirea este pretutindeni, insa trebuie sa o identifici. Poti sa gasesti fericirea si la o masa luata singura sau o baie fierbinte sau orice altceva. Si bineinteles, cu timpul lucrurile vin de la sine. Barbati....gasesti pretutindeni. Nu inteleg de ce mai stai cu el, daca nu-l iubesti? Ca sa divortezi la 40 de ani, cand e mai greu sa iti refaci viata? Prieteni, nu ai? Parinti? Frati, surori?

asta cu fericirea ne-o facem noi e apa de ploaie, nu cred ca daca va divorta va fii mai fericita, pentru ca amantul nu o sa o ia de sotie si nici alti barbati nu or sa sara pe ea, mai ales ca are si un copil si poate respectivi nu o vor face fericita, fericirea depinde si de un gram de noroc, 90% minte si restul suflet


De acord cu tine!
Thais13
Postat pe 1 Septembrie 2012 11:47
De la: kudika_10951, la data 2012-09-01 06:18:03
De la: y89, la data 2012-09-01 00:20:55nu pot sa vorbesc din experienta, nu stiu cum e mai bine. tu esti singura care stie cum ar reactiona sotul tau daca ar afla ca l-ai inselat... zici ca inca il iubesti, ca nu poti divorta de el. spune-i tot ce te deranjeaza si determina-l sa schimbe ceva, insista! cu amantul nu vei ajunge nicaieri, nu te mai agata de el caci iti faci tie rau... apreciaza barbatul care ti-e alaturi si pentru care ai fost atat de importanta incat te-a luat de nevasta


*caci-caci-caci*

ma enerveaza folosirea acestui cuvant!

in alta ordine amantul nu e o specie de microb care sa fie ucis de cineva, iar ala de a luat-o de nevasta nu e vreun sfant din biblie!
Uneori amantul e mai bun ca sotul


Extra...terestra concluzie!
de unde ai scos-o?
Thais13
Postat pe 1 Septembrie 2012 11:49
. Fericirea este pretutindeni, insa trebuie sa o identifici.


Profunda chestie!?
Am luat masa si am muta-o singura dar nu m-am impiedicat de fericirea asta care abunda prin toate coclaurile!
S-o fi ascuns in frigider?
Ia, sa ma duc sa-l mut si pe ala!!
sau sa spal cada de baie ???
Thais13
Postat pe 1 Septembrie 2012 11:52
De la: Thais13, la data 2012-09-01 11:52:56. Fericirea este pretutindeni, insa trebuie sa o identifici.


Profunda chestie!?
Am luat masa si am muta-o singura dar nu m-am impiedicat de fericirea asta care abunda prin toate coclaurile!
S-o fi ascuns in frigider?
Ia, sa ma duc sa-l mut si pe ala!!
sau sa spal cada de baie ???


muza_ta
Postat pe 1 Septembrie 2012 11:58
De la: treysy, la data 2012-09-01 11:25:06Nu am nici un copil inca...si m-am hotarat sa-mi salvez casnicia pt ca tin la sotul meu si pt ca stiu ca el ma iubeste cu adevarat!!!!celalalt nu este pregatit pt o relatie serioasa si eu nu am de gand sa astept ceva ce nu o sa fie asa ca mi-am schimbat nr de telefon si am rupt orice legatura cu celalalt!!!!sunt mai linistita de cand am facut asta si sper sa si tina!!!!!!sotul meu ma iubeste cu adevarat ,e tot ceea ce stiu si in adancul sufletului meu stiu ca si eu il iubesc si ca nu vreau sa il pierd asa ca trecutul va ramane trecut!!!!!a fost o decizie grea de luat dar pana la urma ma bucur ca am reusit sa ma decid si ca sunt mai linistita!!!multumesc pt incurajari si pt pareri!!!!



Daca ai luat aceasta decizie,,este foarte bine,dar numai daca iti iubesti sotul ,cu adevarat,in totalitate,nu numai in adancul sufletului!!! Senzatia de bine,adusa de hotararea de a ramane cu sotul tau,,poate fi de scurta durata,,daca nu iti asumi niste responsabiliatti,legate de trecutul tau!!!Ma bucur pentru faptul ca esti linistita,,dar ,,,fericita,,,esti?????????????? Nu esti,draga mea,,,esti ,doar multumita,,ca nu ai intrat in ochii oprobiului public si al propriei constiinte,,daca te-ai fi prezentat iubitoare de sot,de la bun inceput,,nu tradai si nici nu ajungeai autoare de topic!!!!Grija mare,,la sentimentele reale!!!!
MissRainbow
Postat pe 1 Septembrie 2012 12:08
De la: MissRainbow, la data 2012-09-01 12:08:24
De la: treysy, la data 2012-09-01 11:25:06Nu am nici un copil inca...si m-am hotarat sa-mi salvez casnicia pt ca tin la sotul meu si pt ca stiu ca el ma iubeste cu adevarat!!!!celalalt nu este pregatit pt o relatie serioasa si eu nu am de gand sa astept ceva ce nu o sa fie asa ca mi-am schimbat nr de telefon si am rupt orice legatura cu celalalt!!!!sunt mai linistita de cand am facut asta si sper sa si tina!!!!!!sotul meu ma iubeste cu adevarat ,e tot ceea ce stiu si in adancul sufletului meu stiu ca si eu il iubesc si ca nu vreau sa il pierd asa ca trecutul va ramane trecut!!!!!a fost o decizie grea de luat dar pana la urma ma bucur ca am reusit sa ma decid si ca sunt mai linistita!!!multumesc pt incurajari si pt pareri!!!!



Daca ai luat aceasta decizie,,este foarte bine,dar numai daca iti iubesti sotul ,cu adevarat,in totalitate,nu numai in adancul sufletului!!! Senzatia de bine,adusa de hotararea de a ramane cu sotul tau,,poate fi de scurta durata,,daca nu iti asumi niste responsabiliatti,legate de trecutul tau!!!Ma bucur pentru faptul ca esti linistita,,dar ,,,fericita,,,esti?????????????? Nu esti,draga mea,,,esti ,doar multumita,,ca nu ai intrat in ochii oprobiului public si al propriei constiinte,,daca te-ai fi prezentat iubitoare de sot,de la bun inceput,,nu tradai si nici nu ajungeai autoare de topic!!!!Grija mare,,la sentimentele reale!!!!


De acord!
Ghicicummacheama
Postat pe 1 Septembrie 2012 12:11
De la: kudika_10951, la data 2012-09-01 06:18:03
De la: y89, la data 2012-09-01 00:20:55nu pot sa vorbesc din experienta, nu stiu cum e mai bine. tu esti singura care stie cum ar reactiona sotul tau daca ar afla ca l-ai inselat... zici ca inca il iubesti, ca nu poti divorta de el. spune-i tot ce te deranjeaza si determina-l sa schimbe ceva, insista! cu amantul nu vei ajunge nicaieri, nu te mai agata de el caci iti faci tie rau... apreciaza barbatul care ti-e alaturi si pentru care ai fost atat de importanta incat te-a luat de nevasta


*caci-caci-caci*

ma enerveaza folosirea acestui cuvant!

in alta ordine amantul nu e o specie de microb care sa fie ucis de cineva, iar ala de a luat-o de nevasta nu e vreun sfant din biblie!
Uneori amantul e mai bun ca sotul


chiar nu ma incalzeste cu nimic sa aflu ca ai o problema cu acel cuvant, draga mea. fiecare cu fixurile ei. si nu te contrazic, sa fie amantii cei mai buni din partea mea, dar autoarea acestui post a spus ca amantul ei nu e pregatit pentru o relatie serioasa. nu poti forta oamenii... ce ai vrea sa faca? divorteaza si apoi ce ? in loc sa critici alte comentarii, vino tu cu o idee mai buna si-ti vom da toti dreptate
kudi10
Postat pe 1 Septembrie 2012 19:45
De la: y89, la data 2012-09-01 19:45:06
De la: kudika_10951, la data 2012-09-01 06:18:03
De la: y89, la data 2012-09-01 00:20:55nu pot sa vorbesc din experienta, nu stiu cum e mai bine. tu esti singura care stie cum ar reactiona sotul tau daca ar afla ca l-ai inselat... zici ca inca il iubesti, ca nu poti divorta de el. spune-i tot ce te deranjeaza si determina-l sa schimbe ceva, insista! cu amantul nu vei ajunge nicaieri, nu te mai agata de el caci iti faci tie rau... apreciaza barbatul care ti-e alaturi si pentru care ai fost atat de importanta incat te-a luat de nevasta


*caci-caci-caci*

ma enerveaza folosirea acestui cuvant!

in alta ordine amantul nu e o specie de microb care sa fie ucis de cineva, iar ala de a luat-o de nevasta nu e vreun sfant din biblie!
Uneori amantul e mai bun ca sotul


chiar nu ma incalzeste cu nimic sa aflu ca ai o problema cu acel cuvant, draga mea. fiecare cu fixurile ei. si nu te contrazic, sa fie amantii cei mai buni din partea mea, dar autoarea acestui post a spus ca amantul ei nu e pregatit pentru o relatie serioasa. nu poti forta oamenii... ce ai vrea sa faca? divorteaza si apoi ce ? in loc sa critici alte comentarii, vino tu cu o idee mai buna si-ti vom da toti dreptate


OK! nu tin sa-mi dai dreptate neaparat!

vin cu ideea sa nu divorteze nici ea nici el, sa lase planurile marete si sa si-o traga relaxati mentinand relatiile existente care par sa fie mai bune din punct de vedere material si social

pana la urma nu cumperi o toaleta publica doar pentru ca o folosesti doar de doua trei ori
stai asa! am un prieten care are o toaleta publica acasa in curte
picard-jean-luc
Postat pe 1 Septembrie 2012 20:00
Pentru femeile care-si inseala partenerii - Meritati toate sa fiti inselate la fel cum inselati voi pentru a vedea si voi cum este !!!!
kudika_nikole
Postat pe 1 Septembrie 2012 20:11
De la: kudika_nikole, la data 2012-09-01 20:11:57Pentru femeile care-si inseala partenerii - Meritati toate sa fiti inselate la fel cum inselati voi pentru a vedea si voi cum este !!!!


sti ca nu e bine sa blestemi!
picard-jean-luc
Postat pe 1 Septembrie 2012 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
devastata..am nevoie de sfaturile voastre va rog din suflet 29 De la: kudika414029 25 Iulie 2011 19:39
Cum scap de obsesia pentru iubitul meu? 14 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:34
Ce faci atunci când te îndrãgostește de vecinul tau? 18 De la: Ame_li 26 Septembrie 2013 13:17
suflet pereche 30 De la: ROOR 20 Aprilie 2012 04:39
ce obiceiuri alimentare nesanatoase aveti? 16 De la: honeybrunette 28 Mai 2009 00:06