Setari Cookie-uri

o despartire dureroasa....

cum as putea sa imi impac iubitul dupa ce ne.am certat ..?......el a vaz k eu am scris unui prieten mai vechi...k imi este dor de el si iubitul s.a sup....:(((( help!!plz
kudika322895
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:41
din moment ce a vazut mesajul,crezi ca poti gasi o explicatie pe care el sa o si creada?...si apoi...de ce i-ai scris vechiului prieten ca ti-e dor de el???nu ai deja un iubit?...nu te inteleg...si in cele din urma...daca tot ai scris mesajul de ce naiba nu l-ai sters?????te-a mancat pielea si o sa te scarpini...nu stiu...poate daca ii zici ca iti era dor asa....depinde si cum ai formulat mesajul
one_baby
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:46
Pai prieten sau fost iubit?
S_K_
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:54
Buna .Dar voi femeile nu va auziti ce spuneti.Ce ai fi vrut sa ti spuna prietenul dupa ce a vazut ce ai scris despre un alt barbat.Ai vrea sa te felicite?
carabincatalinmanuel
Postat pe 8 Octombrie 2010 20:17
Nu prea ai variante ca sa poti sa-l impaci , poti doar sa-i demonsterzi in timp ca el este singurul barbat pentru tine .Pentru acest lucru in primul rand trebuie sa termini cu orice mesaje si telefoane date altor barbati . de ce nu ti-ar fi suficient? Nu-l iubesti?
cornelia_leia
Postat pe 9 Octombrie 2010 00:11
De la: kudika322895, la data 2010-09-24 16:41:49cum as putea sa imi impac iubitul dupa ce ne.am certat ..?......el a vaz k eu am scris unui prieten mai vechi...k imi este dor de el si iubitul s.a sup....:(((( help!!plz


Cred ca trebuie sa te hotarasti ce vrei!
Barbie30
Postat pe 9 Octombrie 2010 09:11
De la: kudika322895, la data 2010-09-24 16:41:49cum as putea sa imi impac iubitul dupa ce ne.am certat ..?......el a vaz k eu am scris unui prieten mai vechi...k imi este dor de el si iubitul s.a sup....:(((( help!!plz


Daca ti-e dor de un fost, esti sigura ca vrei sa il impaci pe actualul (fost, sau cum e acum) ?
Mikichica
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:12
pai eu zic sa-l inviti la o cina romantica...unde ii servesti printre altele un desert de zile mari...(depinde tu trebuie sa stii) savarina cu frisca si fructe de padure...
BEL_AMY1
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:22
Oare daca i-ai spune iubitului tau ca ai vrut sa ii testezi gelozia si de asta nu ai sters mesajul, crezi ca te-ar crede? Incearca si tu sa joci putin teatru...Uneori baietii sunt gelosi fara motiv...Oricum...bine ca e gelos si nu se preface; asta indica faptul ca tine la tine
joy_18
Postat pe 10 Octombrie 2010 02:48
De la: joy_18, la data 2010-10-10 02:48:13Oare daca i-ai spune iubitului tau ca ai vrut sa ii testezi gelozia si de asta nu ai sters mesajul, crezi ca te-ar crede? Incearca si tu sa joci putin teatru...Uneori baietii sunt gelosi fara motiv...Oricum...bine ca e gelos si nu se preface; asta indica faptul ca tine la tine


Si mai cred ca tocmai ce ai descoperit ca actualul tau iubit nu e prea incantat de ideea ca tu ai prieteni/amici de sex masculin.... . Daca asta e placerea /durerea lui.... .....

joy_18
Postat pe 10 Octombrie 2010 02:52
depinde ce ai scris in mesaj, in functie de aceasta il poti invita astfel incat sa-ti convingi iubitul ca nu e alt tip de relatie, pe de alta parte eu personal nu cred ca iubesti persoana actuala, stai cu el din interes, altfel i-ai fi spus si lui macar ceva de genul: Ce frumos era la scoala...., ce prietenie era in...nu stiu care locatie...., etc. Se pare ca numai tu stii despre ce e vorba. Eu unul nu m-as fi simtit prea minunat in acest caz.
conan
Postat pe 10 Octombrie 2010 08:34
si eu am patit dar am rezolvat fara cearta mai ai rabdare timpul le rezolva pe toate
donn
Postat pe 10 Octombrie 2010 10:59
De la: kudika322895, la data 2010-09-24 16:41:49cum as putea sa imi impac iubitul dupa ce ne.am certat ..?......el a vaz k eu am scris unui prieten mai vechi...k imi este dor de el si iubitul s.a sup....:(((( help!!plz

nul.

Mda... cunosc genul tau, don'soara... Nu stii niciodata ce vrei si iti dai seama ce iti doresti numai dupa ce pierzi ce ai avut.

Nu pot sa iti dau decat un sfat : Ai grija, doamne iarta-ma ce iti doresti, ca se poate intampla... Iar cand faci alegeri in viata, deschide dracu' bine ochii si gandeste-te de 10 ori inainte sa faci un lucru. Gandeste-te la toate implicatiile pe care le atrage. Gandeste-te si la restul persoanelor pe care le-ar putea implica actiunea ta. etc, etc. Dar nu stau acum sa fac filozofie, ca e inutil.
Cunosc un caz similar. Decat ca, cei doi urmau sa se casatoreasca (el prietenul meu ) iar don'soara... untr-un atac de panica... asa a simtit o nevoie nebuna sa il sune pe fostul... iar ala imediat s-a oferit sa se intalneasca cu ea (ca deh'... o partida ca in zilele bune nu se refuza niciodata ) si fata... foarte vulnerabila, dat fiind starea psihica, a dat curs invitatiei... si restul il banuiti...

Asa ca ma lasa rece povesti d-astea... iti meriti soarta si prost o fi ala daca te mai saluta !

E doar parerea mea :)

danymihai
Postat pe 10 Octombrie 2010 13:59
De la: kudika322895, la data 2010-09-24 16:41:49cum as putea sa imi impac iubitul dupa ce ne.am certat ..?......el a vaz k eu am scris unui prieten mai vechi...k imi este dor de el si iubitul s.a sup....:(((( help!!plz
Draga fetita daca pe tine ai reusit sa te minti sau vrei doar sa te amagesti pe uni dintre noi nu ai reusit, ai spus asa. (Dupa ce ne-am certat,el avazut ca eu am scris unui priten mai vechi ca imi este dor de el si iubitul sa suparat) Vezi tu draga fata, aicea este minciuna tu iai scris inainte de a va certa nu dupa, pentru ca daca ar fi fost dupa, iubitul tau nu ar fi mai avut ocazia sa iti mai citeasca masajiul din telefon, asa ca acuma nai decit sa iti lingi ranile pe care singura ti leai facut, nu uita ca cine alearga dupa doi iepuri nu prinde nici unu tu ai vrut sa fi cu amindoi in acelas timp de teai fript. Ca sfat cum sa faci sa il inpaci numai el ar putea sa iti spuna.
kudika171801
Postat pe 10 Octombrie 2010 15:15
De la: kudika171801, la data 2010-10-10 15:15:56
De la: kudika322895, la data 2010-09-24 16:41:49cum as putea sa imi impac iubitul dupa ce ne.am certat ..?......el a vaz k eu am scris unui prieten mai vechi...k imi este dor de el si iubitul s.a sup....:(((( help!!plz
Draga fetita daca pe tine ai reusit sa te minti sau vrei doar sa te amagesti pe uni dintre noi nu ai reusit, ai spus asa. (Dupa ce ne-am certat,el avazut ca eu am scris unui priten mai vechi ca imi este dor de el si iubitul sa suparat) Vezi tu draga fata, aicea este minciuna tu iai scris inainte de a va certa nu dupa, pentru ca daca ar fi fost dupa, iubitul tau nu ar fi mai avut ocazia sa iti mai citeasca masajiul din telefon, asa ca acuma nai decit sa iti lingi ranile pe care singura ti leai facut, nu uita ca cine alearga dupa doi iepuri nu prinde nici unu tu ai vrut sa fi cu amindoi in acelas timp de teai fript. Ca sfat cum sa faci sa il inpaci numai el ar putea sa iti spuna.


Dom' doctor... scuze... dar esti un pic mai mult in eroare :| Fata a spus asa " cum as putea sa imi impac iubitul dupa ce ne.am certat ..?" dupa care descrie si motivul conflictului : "el a vaz k eu am scris [...]"
Deci fata intreaba ce ar putea sa faca sa isi impace prietenul cu care s-a certat din motivul prezentat mai sus si anume mesajul infidel :)
Ai "matale" o idee acolo cu cei doi iepuri dar si asa daca fata isi ia doi ogari prinde patru iepuri nu doi !
Si altceva, Dom' doctor... fir'ar mama masii de scoala... cum torturezi limba romana, breee !
Vezi ca pe net gasesti si articole de ortografie... sincer, nu am nimic cu matale, dar ma dor ochii atunci cand incerc sa citesc gen de texte ca al tau.
danymihai
Postat pe 10 Octombrie 2010 16:35
da!
toate despartirile sunt dureroase acolo unde este si dragoste ,
incazul tau nu pre cred din moment ce te gindesti la altul
in ceea cel priveste pe el nu-l condamn si eu as fii facut la fel

O FEMEIE NESERIOASA DIN NASTERE NU V-A DEVENII NICIODATA SERIOASA
de ce? pur si simplu nu se poate stapinii , si mai e proverbul ala romanesc de pe vremea lui BUREBISTA
,,ce naste din pisica tot soareci maninca,,
LOPY_71
Postat pe 12 Octombrie 2010 00:54
De la: danymihai, la data 2010-10-10 16:35:49
De la: kudika171801, la data 2010-10-10 15:15:56
De la: kudika322895, la data 2010-09-24 16:41:49cum as putea sa imi impac iubitul dupa ce ne.am certat ..?......el a vaz k eu am scris unui prieten mai vechi...k imi este dor de el si iubitul s.a sup....:(((( help!!plz
Draga fetita daca pe tine ai reusit sa te minti sau vrei doar sa te amagesti pe uni dintre noi nu ai reusit, ai spus asa. (Dupa ce ne-am certat,el avazut ca eu am scris unui priten mai vechi ca imi este dor de el si iubitul sa suparat) Vezi tu draga fata, aicea este minciuna tu iai scris inainte de a va certa nu dupa, pentru ca daca ar fi fost dupa, iubitul tau nu ar fi mai avut ocazia sa iti mai citeasca masajiul din telefon, asa ca acuma nai decit sa iti lingi ranile pe care singura ti leai facut, nu uita ca cine alearga dupa doi iepuri nu prinde nici unu tu ai vrut sa fi cu amindoi in acelas timp de teai fript. Ca sfat cum sa faci sa il inpaci numai el ar putea sa iti spuna.


Dom' doctor... scuze... dar esti un pic mai mult in eroare :| Fata a spus asa " cum as putea sa imi impac iubitul dupa ce ne.am certat ..?" dupa care descrie si motivul conflictului : "el a vaz k eu am scris [...]"
Deci fata intreaba ce ar putea sa faca sa isi impace prietenul cu care s-a certat din motivul prezentat mai sus si anume mesajul infidel :)
Ai "matale" o idee acolo cu cei doi iepuri dar si asa daca fata isi ia doi ogari prinde patru iepuri nu doi !
Si altceva, Dom' doctor... fir'ar mama masii de scoala... cum torturezi limba romana, breee !
Vezi ca pe net gasesti si articole de ortografie... sincer, nu am nimic cu matale, dar ma dor ochii atunci cand incerc sa citesc gen de texte ca al tau.
Da ai dreptate nu am fost atent
kudika171801
Postat pe 13 Octombrie 2010 00:07
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-09 19:22:49 pai eu zic sa-l inviti la o cina romantica...unde ii servesti printre altele un desert de zile mari...(depinde tu trebuie sa stii) savarina cu frisca si fructe de padure...


kmykmy_grace
Postat pe 13 Octombrie 2010 15:27
Am trecut si eu printr-o recenta despartire. Brusc mi-a trimis un e-mail prin care scrie ca nu am avut si nu avem nimic comun. Ca i-am distrus familia si relatiile de servici.Sa nu il agasez cu mesaje sau telefoane.
kudika023229
Postat pe 13 Octombrie 2010 16:16
De la: kudika023229, la data 2010-10-13 16:16:37Am trecut si eu printr-o recenta despartire. Brusc mi-a trimis un e-mail prin care scrie ca nu am avut si nu avem nimic comun. Ca i-am distrus familia si relatiile de servici.Sa nu il agasez cu mesaje sau telefoane.


Barbie30
Postat pe 13 Octombrie 2010 16:23
De la: Barbie30, la data 2010-10-13 16:23:46
De la: kudika023229, la data 2010-10-13 16:16:37Am trecut si eu printr-o recenta despartire. Brusc mi-a trimis un e-mail prin care scrie ca nu am avut si nu avem nimic comun. Ca i-am distrus familia si relatiile de servici.Sa nu il agasez cu mesaje sau telefoane.




WTH? asta de unde a aparut?
_Cryssa_
Postat pe 13 Octombrie 2010 16:37
De la: crysa_tm, la data 2010-10-13 16:37:13
De la: Barbie30, la data 2010-10-13 16:23:46
De la: kudika023229, la data 2010-10-13 16:16:37Am trecut si eu printr-o recenta despartire. Brusc mi-a trimis un e-mail prin care scrie ca nu am avut si nu avem nimic comun. Ca i-am distrus familia si relatiile de servici.Sa nu il agasez cu mesaje sau telefoane.




WTH? asta de unde a aparut?


A venit de pe "campul de lupta" dupa ce i-a exterminat pe el pe toti cei din jurul lui
Barbie30
Postat pe 13 Octombrie 2010 16:39
De la: Barbie30, la data 2010-10-13 16:39:34
De la: crysa_tm, la data 2010-10-13 16:37:13
De la: Barbie30, la data 2010-10-13 16:23:46
De la: kudika023229, la data 2010-10-13 16:16:37Am trecut si eu printr-o recenta despartire. Brusc mi-a trimis un e-mail prin care scrie ca nu am avut si nu avem nimic comun. Ca i-am distrus familia si relatiile de servici.Sa nu il agasez cu mesaje sau telefoane.




WTH? asta de unde a aparut?


A venit de pe "campul de lupta" dupa ce i-a exterminat pe el pe toti cei din jurul lui


[img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url]
_Cryssa_
Postat pe 13 Octombrie 2010 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
messenger-ul si intalnirile online 10 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:32
melodii 1 De la: kudika340400 23 Decembrie 2010 20:33
Singura de Craciun......HELP:d 13 De la: DeeaCatalina 25 Decembrie 2008 16:13
Cum trec peste greutati?... 18 De la: roz5blue6lila7 24 Iunie 2010 19:26
Cadou de majorat... 11 De la: kudika_pudika 1 Noiembrie 2011 22:38