Setari Cookie-uri

ajutor! :)

Nu am foarte multa experienta practica in ceea ce priveste relatiile.Teoretic ma pricep sa dau o gramada de sfaturi.Dar se pare ca atunci cand vine vorba de mine nu mai merge.
Asa ca...va rog pe cei mai cu experienta sa ma ajutati.
Problema mea este ca nu stiu ce sa aleg sau sa fac acum.
Voi incepe cu inceputul :))
Am fost un an si jumatate cu un baiat si ne-am despartit in noiembrie 2008.Am uitat sa spun, eu termin clasa a 11-a acum si cu baiatul respectiv sunt in aceeasi clasa.La inceputul anului scolar, cand inca mai eram cu el, m-am pus in banca cu un coleg cu care chiar nu aveam nimic in comun pe vremea aceea.Un pic eram si speriata de el, pentru ca el este foarte matur si este cel mai original din toti baietii pe care ii cunosc.Are niste principii foarte ferme si nu da doi bani pe ce crede lumea proasta despre el.In doi ani de scoala nu vorbisem niciodata, desi eu il admiram pt ca avea puterea sa spuna ceea ce gandeste.Ca sa fiu mai exacta, imaginati-va un baiat politicos dar totusi "cu tupeu", increzator in el, master in ce priveste calculatoarele, care citeste foarte mult, si pe deasupra stie sa trateze o fata extraordinar.Spun asta pt ca l-am vazut cum se purta cu fosta lui prietena.Si care pe deasupra, cauta si relatii stabile.
Stand in aceeasi banca 7 ore pe zi, am devenit buni prieteni.Am descoperit lucruri in comun.Imi zicea de multe ori sa ma despart de prietenul meu pt ca nu ma merita.Si l-am ascultat.Si ii sunt recunoscatoare si acum pt asta.
Incet, incet, ne-am apropiat si mai mult.Mi-a spus framantarile lui si acum cateva zile mi-a spus ca sunt poate cea mai buna prietena pe care a avut-o vreodata.Prin luna aprilie am lucrat impreuna la revista scolii.Ceea ce insemna sa stam la scoala intr-un laborator si sa "muncim".Munceam noi, dar ne mai si distram.Cam pe atunci au aparut scanteile.
Mi-am dat seama ca de fapt tin la el foarte mult si as vrea sa fiu mai mult decat prietena lui.El incepuse sa fie foarte dragastos cu mine.Ma lua in brate, ma pupa pe obraz inainte sa ne despartim, ma tinea in brate cand eram suparata, dar si eu sunt "lipicioasa".
Cand il mai tachinam sau ma suparam pe el spunea "mai, eu tin asa tare la tine si nu-mi place cand esti asa, si tu ma faci mereu sa plang".
Acum 3 zile nu am mai rezistat si i-am spus tot ce simt.El a ramas socat pt ca mi-a spus ca de multe ori s-a gandit la mine mai mult decat ca la o prietena.A spus ca am absolut tot ce si-ar dori un baiat, si el, dar ca se teme ca relatia n-o sa dureze din cauza lui.Pt ca are frumosul talent de a face o fata sa planga fara intentie.Si ca sunt o prietena extraordinara si nu vrea sa piarda relatia de prietenie pe care o are cu mine in caz ca ne despartim.A mai spus el si alte motive dar...sunt nefondate.Pt ca i-am adus argumente contra.Azi o colega mi-a spus ca el i-a spus prietenului lui cel mai bun (e in aceeasi clasa cu noi) ce discutie am avut si ca el ar vrea totusi sa fie cu mine...dar....
Astazi l-am luat la o discutie serioasa.Iar mi-a adus tot felul de argumente, dar nu am cedat.In final, mi-a spus ca nu are "scanteia".Ceea ce este complet fals din punctul meu de vedere.Am invatat sa dau mai multa importanta gesturilor decat cuvintelor.Si tot ceea ce face, pana si privirea, spune exact contrariul.
Am lasat de la mine (sunt o fire care ma zbat sa obtin ce vreau) si am convenit sa ne comportam ca si cum nu am fi avut discutia asta, exact ca inainte.
Ceea ce implica el sa ma alinte in continuare, sa ma ia in brate, sa se uite la mine cu privirea lunga, sa-mi zica ca sunt dulce, sa ma pupe pe obraz de mii de ori, si sa se infioare cand il pup eu.Si lumea sa ne intrebe de ce nu suntem impreuna inca.
Ideea este ca nu vreau totusi sa renunt.Mai sunt 2 saptamani si am nevoie de o solutie ca sa-l fac sa-si schimbe parerea.Si peste 2 saptamani, prietena noastra cea mai buna(e tot in clasa cu noi), isi face majoratul o zi la padure.
Sa mai spun ca el e innebunit dupa vanilie si se inmoaie tot cand aude de ea, iar eu am acasa o sticluta de parfum numai din vanilie? :))
Astept sfaturi.
Multumesc :) :*
aiai
Postat pe 1 Iunie 2009 18:54
Cred ca ar trebui sa il faci sa inteleaga k ....indiferent de esecul sau succesul relatiei voastre o sa ramaneti la fel de buni prieteni........Dar trebuie sa te gandesti tu cum sa il convingi de acest lucru ptr ca tu il cunosti cel mai bine .
Cam tot prin asa ceva am trecut si eu....eram cu un baiat cam de un an si am ajuns la concluzia ca nu merita sa mai raman langa el.....ptr ca m-a facut sa sufar foarte mult,dar un coleg de scoala cu care vorbeam in fiecare zi ma sustinea in tot ceea ce faceam.Vorbind asa in fiecare zi,el avand grija de mine si eu de el.....am ajuns sa tin la el.El tinea la mine ji cand eram cu fostul prieten,dar nu mi-a zis ninic.Acu cateva zile a prins curaj si mi-a spus ca ma iubeste..si eu am recunoscut ca tin la el si mai avem un pas foarte foarte mic ptr a fi impreuna.....Sper sa fie bine:D:D>:d< ...Dupa ce o sa vb cu el sa imi spui si mie care au fost rezultatele,ok?:*:*:*
love_X
Postat pe 2 Iunie 2009 19:26
eu i-am explicat ca nu sunt o persoana care sa poarte ranchiuna daca ma despart de el....i-am demonstrat ca pot fi o buna prietena si dupa...si pot pastra ce a fost frumos intre noi.
simt ca de fapt altul e motivul...de fapt am rugat o colega sa vb cu el...pt ca ea e prietena cu noi doi ...si sa incerce sa vada ei ce ii zice...pt ca eu nu cred ca scanteie intre noi nu e...
aiai
Postat pe 2 Iunie 2009 20:19
poate ca baiatu chiar nu te vede decat ca pe o prietena..de ce insisti sa te bagi in viata lui daca el nu vrea?si apoi de ce sa strici o prietenie asa de frumoasa?nu intotdeauna cei mai buni prieteni sunt si cei mai buni iubiti..asta ar trebui sa intelegi tu si sa lasi lucrurile sa vina de la sine...
coffeeta
Postat pe 2 Iunie 2009 20:25
intr-adevar...cei mai buni prieteni nu sunt si cei mai buni iubiti.
dar daca ai fi citit cu atentie ai fi observat de ce am postat acest subiect.
de ce sa ma bag in viata lui cand as putea foarte bine sa ramanem asa?
dar cred ca toate fetele avem in noi un instinct care ne spune atunci cand un baiat simte ceva mai mult pt noi decat prietenie.de aceea cer eu sfaturi.pt ca stiu ca si el ar vrea sa fie cu mine, motivul cu scanteia sau acel ceva, nu este fondat.
daca el vrea sa fie numai prieten cu mine...de ce face anumite gesturi si se tradeaza cand stie clar ca sunt anumite lucruri care se fac si altele nu?
:-
aiai
Postat pe 2 Iunie 2009 20:52
ok si daca stii ce vrei sa faci si esti asa de sigura pe tine de ce mai ceri sfaturile noastre? in fine... uite eu zic sa nu grabesti lucrurile. baiatul nu stie inca ce simte, ce vrea...gandestete ca ai un atuu in plus si ca poti fi mereu langa el in felul asta pana cand o sa se gandeasca el mai bine si o sa ia o hotarare. si cand o va lua sigur iti vei da seama care este...ai rabdare,asta e sfatul meu
inna_1688
Postat pe 6 Iunie 2009 20:00
Pai daca nu ar fi cerut sfaturi, ar fi trebuit sa vorbeasca singura si nu este frumos pentru o femeie sa faca asa ceva.
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2009 20:06
Adevarul este ca nu sunt chiar atat de sigura pe mine.Sunt sigura pe ce stiu si ce face el.In rest...nu stiu cum sa procedez.Eu am rabdare infinita, dar mi-e greu cand este langa mine si-l vad cum ma priveste...si...
aiai
Postat pe 6 Iunie 2009 21:01
da te inteleg...stiu ca doare, stiu ca e greu sa te abtii dar si daca grabesti lucrurile e aiurea...eu zic sa mai astepti ca e decizia lui aici si...daca o sa vina el la tine o sa fie placerea mai mare pentru ca atunci o sa fi convinsa ca te place cu adevarat si nu a venit doar la insistentele tale :D
inna_1688
Postat pe 7 Iunie 2009 11:46
Pe varful unui munte duc doua carari.Una este mai lunga si ocolitoare, ajunge mai tarziu, insa este sigura.Cealalta este mai directa dar are maracinii eri.De ce nu-l chemi la o cafea ii spui ce vrei tu si il intrebi ce are el de gand sa faca?Poti eventual inversa ordinea.
kudika023770
Postat pe 7 Iunie 2009 18:47
Am facut chestia asta cu cafeaua... :)
Si rezultatul a fost o ceata totala.Probabil de la aburi :))
Am iesit de curand in 4.Adica eu, el, cea mai buna prietena a noastra si inca un prieten comun.
M-a luat in brate si acolo, si continua sa imi spuna chestii personale despre el.
Prietenul comun a sugerat o solutie: a trecut si el prin aceeasi chestie si i s-au deschis ochii de abia atunci cand prietena ei cea mai buna l-a luat deoparte si i-a dat doua palme si l-a intrebat ce are de gand.
Oare e o solutie si asta?
aiai
Postat pe 8 Iunie 2009 17:02
merci inna pentru sfaturi...cam asa gandesc si eu
aiai
Postat pe 8 Iunie 2009 17:03
De la: aiai, la data 2009-06-08 17:03:57merci inna pentru sfaturi...cam asa gandesc si eu


ma bucur ca iti pot fi de folos
inna_1688
Postat pe 9 Iunie 2009 13:56
Adica vreti sa spuneti ca barbatii sunt adormiti?Si credeti ca doua palme sunt de ajuns?Era buna chestia aia lunga din lemn si lata care se foloseste la invartit zacusca.
kudika023770
Postat pe 9 Iunie 2009 17:40
Nu ca sunt adormiti :)) doar ca uneori nu-si dau seama de unele chestii simple.
E buna ideea ta cu chestia de lemn ;)
aiai
Postat pe 9 Iunie 2009 19:59
E foarte buna.Dar atunci toti barbatii au sa te strige numai pe tine:aiai! aiai!
kudika023770
Postat pe 10 Iunie 2009 07:26
indragosteala de liceu ! ce frumos! mi-am adus aminte de unele lucruri ! ce ar fi sa-l lasi putin in pace pe baietel? stie ce crezi, simti, vrei etc...poate trebuie sa mai prelucreze putin omul...off ce indisponibila si ocupata as deveni....sa vedem daca l-ar apuca dorul de mine...sub o forma sau alta...ca doar nu te astepti sa se intample ceva ca in filme: te lovesti la glezna si el te cara in brate pana la cabanuta...te tai la mana in timp ce pregatesti salata pt iesirea la iarba verde....
_oktober_
Postat pe 10 Iunie 2009 08:31
Hmm, curios! Vorbesti totusi despre un baiat inteligent, dezghetat... care STIE sa spuna lucrurilor pe nume. Asa l-ai descris la inceput. Faptul ca are acele gesturi tandre cu tine, ca ti-a raspuns la toate intrebarile privitoare la o eventuala relatie.. ma face sa cred ca nu e nici timid cu fetele. Atunci care-i baiul cu el??
Sa nu fie pregatit pentru inca o relatie serioasa (atat cat poate fi ea de serioasa)? Povestea cu iubirea care poate strica o prietenie superba .... e cat se poate de adevarata. Daca vorbim de sentimente.. si de ruptura... atunci clar cineva sufera la sfarsit. Este exclus sa mai povestesti pe umarul celui care plange dupa tine. noile tale aventuri amoroase. E posibil ca el sa aiba nevoie de o prietena acum. si nu de o iubita.
Nu stiu ce vei face tu ...dar iti spun ce as face (as fi facut) eu. In primul rand e o chestie care mie nu imi place deloc si care niciodata nu a dat bine. Sunt prea multe perechi de ochi si de urechi implicate in relatia voastra. Prea multa lume stie, se amesteca, duce vorba... Si, precum telefonul fara fir..... una se spune la inceput..... si alta iese la sfarsit. In fine, asta e parerea mea.. daca ai putea sa limitezi relatia la voi doi. ar fi mult mai bine.
In al doilea rand.. ai luat in calcul si varianta "retragerii ofertei" o perioada? Pur si simplu comporta-te ca si cum ti-ar fi iesit ideea unei altfel de relatii din cap. Stiu, ati convenit sa va purtati ca si cum discutia aceea nu ar fi avut loc... dar de fapt, nu s-a schimbat nimic, nu? Privirile si gesturile tale (ale voastre) spun cam acelasi lucru. Ei bine, nu! Aici schimba ceva... Nu neaparat raceala.. ci o usoara indiferenta, prefa-te putin... retrage-te cand vrea sa te ia in brate sau sa te sarute pe obraz.. Nu ostentativ .. distrata... AMICAL!! Fii prietena lui.. evitand apropierile intime. Fa-l sa le doreasca.. sa ajunga sa-ti spuna el: Gata! Nu se mai poate asa!
Of... cate ar fi de spus!
rashela
Postat pe 10 Iunie 2009 08:32
n-am citit tot pt ca m-am pliktisit la un moment dat:D
faza e urmatoarea toti adolescenti au probleme cu parintii la un moment dat si cum bine a zis odata cineva e cea mai dificila varsta dar trebuie sa ne gandim si noi si sa nu ne aruncam cu capul inainte sa stim daca merita sa suferim pt ceva sau nu trebuie sa analizam inaintea tuturor si daca nu ne dam seama de nimic cerem ajutorul celor din jur
fiecare in parte are o problema care e complicata in felul ei dar trebuie sa ii facem fatza sa ne descurcam numai asa dam dovada de maturitatae si responsabilitate
yumy
Postat pe 10 Iunie 2009 08:38
De la: yumalai, la data 2009-06-10 08:38:56n-am citit tot pt ca m-am pliktisit la un moment dat:D
faza e urmatoarea toti adolescenti au probleme cu parintii la un moment dat si cum bine a zis odata cineva e cea mai dificila varsta dar trebuie sa ne gandim si noi si sa nu ne aruncam cu capul inainte sa stim daca merita sa suferim pt ceva sau nu trebuie sa analizam inaintea tuturor si daca nu ne dam seama de nimic cerem ajutorul celor din jur
fiecare in parte are o problema care e complicata in felul ei dar trebuie sa ii facem fatza sa ne descurcam numai asa dam dovada de maturitatae si responsabilitate


Vezi daca n-ai citit TOT!! Nu e vorba de niciun parinte in povestea asta. E o frumoasa idila de adolescenti si atata tot. Nimic tragic, nimic... revoltator.
rashela
Postat pe 10 Iunie 2009 08:41
De la: rashela, la data 2009-06-10 08:41:07
De la: yumalai, la data 2009-06-10 08:38:56n-am citit tot pt ca m-am pliktisit la un moment dat:D
faza e urmatoarea toti adolescenti au probleme cu parintii la un moment dat si cum bine a zis odata cineva e cea mai dificila varsta dar trebuie sa ne gandim si noi si sa nu ne aruncam cu capul inainte sa stim daca merita sa suferim pt ceva sau nu trebuie sa analizam inaintea tuturor si daca nu ne dam seama de nimic cerem ajutorul celor din jur
fiecare in parte are o problema care e complicata in felul ei dar trebuie sa ii facem fatza sa ne descurcam numai asa dam dovada de maturitatae si responsabilitate


Vezi daca n-ai citit TOT!! Nu e vorba de niciun parinte in povestea asta. E o frumoasa idila de adolescenti si atata tot. Nimic tragic, nimic... revoltator.

tocmai ea nu este majora si pana la urma si parintii ar trebui sa stie poate ar ajuta-o asa singura daca el o lasa nu o ajuta prietenii nu cred ca o vor ajuta-o financiar si cum se zice dragostea trece prin stomac
yumy
Postat pe 10 Iunie 2009 08:46
si n-am zis ca ar fii ceva tragic si revoltator
dar tot ea sufera din toata chestia asta inseamna ca e o pb daca si-a spus povestea
in dragoste mai ales cea adolescentina nimic nu e simplu
yumy
Postat pe 10 Iunie 2009 08:47
Rashela...spune mai multe ;) ca sunt bune
Si eu m-am gandit la retragerea ofertei...si am incercat putin.Rezultatul a fost ca ma intreba mereu de ce sunt suparata pe el, desi eu nu ma retrageam in mod ostentativ.Si ma strangea si mai tare si ma pupa.
In ultimul timp am vazut ca devine mai tandru ca niciodata.
Imi povesteste in continuare chestii intime despre el.
In ultimele 3 zile am iesit mereu dupa scoala vreo 3, 4 ore.Eu, el, si inca o prietena.A venit bucuros mereu si culmea, nici in public, adica intr-un loc nu atat de familiar ca scoala sau clasa, nu se jena sa ma ia in brate si sa ma pupe.
Azi cand am iesit, am luat impreuna o portie de cartofi.Si s-a facut ca-mi da sa mananc unul, dar l-a mancat el.Eu m-am bosumflat in gluma, si atunci el a luat unul intre dinti si mi-a spus sa-l iau de la el.Am zambit, si pe moment m-am aplecat si l-am rupt usor.Decat buzele noastre inferioare s-au atins.
A zambit si a spus ca nu se astepta sa fac asta, la care amandoi am ras.
Si a mai fost o faza, noi eram deja ajunse si el a venit putin mai tarziu.Desi erau o gramada de locuri libere el m-a intrebat daca poate sa stea langa mine.
Si inca una.Stateam la banca la noi mai multi.Si un coleg cu care ma mai "ciondanesc" eu, m-a lovit in gluma peste mana, si el a reactionat imediat si a zis "de ce lovesti fata, mai?" si l-a lovit si el in gluma.A fost prima data cand a facut asa.Pana acuma la faze de astea se uita la mine si se amuza.
Mai avem doar maine de stat impreuna, si dupa, duminica la ziua prietenei mele.
Deci trebuie sa fac ceva.Nu stiu daca am timp sa ma joc de-a indiferenta.Si in plus, la el nu prea merge cu joculete de astea.
Multumesc rashela :* astept parerea ta.


Nu am probleme cu parintii.
Atat el cat si eu am trait chestii pe care unii copii nu o sa le traiasca niciodata.Sunt destul de matura si responsabila si cu capul pe umeri.Mama mea este despartita de tatl meu si plecata de 8 ani in italia pentru ca nu ne descurcam.Ne vedem in fiecare vara si vorbim zilnic pe net.Am invatat sa-mi port singura de grija.Si mama lui e plecata de mult timp in America.
Nu sunt o adolescenta careia ii urla hormonii sau sufera iremediabil.
Ma confrunt cu o situatie si caut pareri.Pentru ca instinctul imi spune ca la cum sunt baietii acum, cu greu voi mai gasi pe cineva care sa ma inteleaga asa bine si sa pretuiasca lucrurile cu adevarat importante.

aiai
Postat pe 10 Iunie 2009 18:20
M-am tot gandit... dand timpul inapoi, incercand sa ma vad intr-o asemena situatie. Ce sa-ti spun?! Banuiesc ca despartirea vostra inseamna . de fapt, vacanta de vara. Si eu m-am temut intotdeauna de lunile de vara in care nu .. l-as fi vazut, in care "despartirea" si, eventual distanta ar fi putut darama tot ce cladisem in timpul scolii.
Spuneai in prima postare ca a mai avut o relatie in care se purta exemplar cu fata. Se purta oarecum identic? Intreb asta.. pentru ca.. e posibil ca asta sa fie felul lui de afi. Sa nu mearga mai departe intr-o relatie, desi se considera implicat. E posibil ca fiind atat de matur precum spui..... sa iasa din tipare si sa astepte terminarea scolii pana la o implicare totala. Ar fi o idee...
Pe de alta parte, data viitoare cand iti mai ofera ceva cu gurita lui.. saruta-l pur si simplu. Nu stiu, mi-e tare greu sa iti spun sa "iei taurul de coarne".. Nu pare deloc un baiat timid care ar avea nevoie sa faci tu primul pas. Dar si mie mi-ar placea sa stiu alba sau neagra.

Cred ca as alege varianta in care m-as considera deja iubita lui. Si m-as comporta ca atare. Daca tu esti centrul atentiei lui in orice situatie, atunci asta e! Profita la maxim de asta, lasa ce s-a spus si ce nu s-a spus, lasa ce banuiesti ca doar vrea... In momentul in care, presupunand ca vei sari calul, vei depasi limitele pe care el si le-a impus intr-o relatie... iti va spune. Dar daca nu il va deranja sarutul tau... si gesturile tale de apropiere, daca nu le va comenta si i se vor parea firesti.. atunci bucura-te de momentele astea.

Ehee, ce vremuri, nu?!
rashela
Postat pe 10 Iunie 2009 19:25
Intr-adevar...ce vremuri :)) pt mine sunt super.Si ma bucur de fiecare gest de al lui.Dar mereu simt nevoia de mai mult.Si crede-ma ca imi dau seama ca si el simt la fel.Pt ca i se vede in ochi.
Cu cealalta fata era pe bune.Deci era relatie oficiala.Ieseau ei doi, se duceau, mereu era atent cu ea.De ziua ei i-a facut un cadou super, si de zilele importante avea grija.Si el e genul protector, atent, care simt imediat cand ceva nu e in regula.
Vacanta nu ar fi o problema asa mare.Pt ca la cat suntem de apropiati noi 3, sigur o sa ne vedem macar o data pe saptamana.O sa iesim, dar nu o sa fie la fel.Pt ca in timpul scolii stateam zilnic cu el, participam la aceleasi chestii, asa simt ca se pierde ceva.De asta si mi-ar place sa fiu cu el.
De considerat iubita lui asa, la modul asta mai iesit din tipar, nu cred.
ooofff....
Ce ma sfatuiesti sa fac duminica?
Cand iesim toti la padure o zi intreaga pana seara si o sa fie toate joculetele alea si... ... deja i-am promis ca il ajut la gratar.
aiai
Postat pe 10 Iunie 2009 19:51
De la: aiai, la data 2009-06-10 19:51:22Intr-adevar...ce vremuri :)) pt mine sunt super.Si ma bucur de fiecare gest de al lui.Dar mereu simt nevoia de mai mult.Si crede-ma ca imi dau seama ca si el simt la fel.Pt ca i se vede in ochi.
Cu cealalta fata era pe bune.Deci era relatie oficiala.Ieseau ei doi, se duceau, mereu era atent cu ea.De ziua ei i-a facut un cadou super, si de zilele importante avea grija.Si el e genul protector, atent, care simt imediat cand ceva nu e in regula.
Vacanta nu ar fi o problema asa mare.Pt ca la cat suntem de apropiati noi 3, sigur o sa ne vedem macar o data pe saptamana.O sa iesim, dar nu o sa fie la fel.Pt ca in timpul scolii stateam zilnic cu el, participam la aceleasi chestii, asa simt ca se pierde ceva.De asta si mi-ar place sa fiu cu el.
De considerat iubita lui asa, la modul asta mai iesit din tipar, nu cred.
ooofff....
Ce ma sfatuiesti sa fac duminica?
Cand iesim toti la padure o zi intreaga pana seara si o sa fie toate joculetele alea si... ... deja i-am promis ca il ajut la gratar.


S-ar putea ca duminica sa fie o zi decisiva, nu? Fa-ti niste socoteli.. cine vine, cum sunteti impartiti. Daca sunteti daor perechi formate, iar el se subintelege a fi perechea ta.. atunci, draga mea.. asta e! Nu cred ca mai e nevoie de cuvinte in povestea voastra. Fii perechea lui! Imi aduc aminte ca la asemenea iesiri exista un moment de respiro.. cand fiecare iti tine iubita in brate.. si se retrage (sau nu) in oarecare intimitate. Cand fiecare pereche are nevoie sa-si spuna lucruri personale. Sper din tot sufletul.. sa fie si cazul vostru si sa spargeti odata gheata asta dintre voi...
Repet, daca esti pentru el acolo.. iar el vine pentru tine.... atunci FII PERECHEA LUI!!! ..
Noroc cu carul iti doresc!
rashela
Postat pe 11 Iunie 2009 00:18
mai ai rabdare,stiu ca e greu dar lucrurile se rezolva uneori in timp.fi langa el si comportate ca si pana acum si vei vedea ca va veni si acea scanteie.poate peste 2 saptamani...
deniss3
Postat pe 11 Iunie 2009 00:54
Suntem si perechi, dar si persoane fara perechi...
Dar oricum, fiecare se harjoneste cu cineva, ca doar asa e mereu la chestii de astea :))
Si da, presupun ca dupa ce noi ne ocupam de gratar, o sa avem momentul nostru de respiro :)
Ce e bine e ca cei care mergem suntem foarte apropiati intre noi si o sa fie un cadru mai intim, mai cald :)
Astazi am stat doare 2 ore la scoala si am fost destul de putini.Am stat numai eu cu el, si se uita la mine si mi-a dat ochelarii jos, si la un moment dat, m-a luat de mana si ne jucam cu degetele...nu a durat chiar foarte mult, dar destul...
L-am intrebat daca vine la cursul festiv de la 12 si mi-a spus ca nu, "dar vii dupa la mediterana si ne vedem"(mediterana e localul nostru) .... Cand sa plecam acasa, el trebuia sa earga cu baietii, si mi-a zis "hai ca te duc eu acasa", si m-a luat in brate, si eu l-am pupat.Pe drum tot aveam impulsul s-o iau inainte si el mai intreba "mai, unde te duci?".Si a mai fost ceva, la o intersectie aveam doua posibilitati, sa merg cu el si prietenul lui sau sa ma duc singura.Fara sa-l intreb nimic, inainte de intersectie, mi-a zis, "hai cu mine pe aici".... :)

Parca nu am mai trecut prin asa ceva, parca nu am mai mers la intalniri pana acum... asa ma simt la scoala gasesc o gramada sa palavragesc cu el, dar cand ramanem noi doi undeva parca mi se opreste totul in gat

Exista o posibilitate sa ramanem si peste noapte duminica....

Offf... habar n-am cum sa ma comport, nu stiu...sa fiu indiferenta, sa-l las pe el sa faca totul...din contra, sa fiu tandra cu el....

Mai spune-mi rashela
aiai
Postat pe 11 Iunie 2009 10:46
Ti-am raspuns.. dincolo.
rashela
Postat pe 11 Iunie 2009 11:14
Draga mea.
relateaza pe scurt ce vrei sa spui ca nu avem timp nici rabdare sa citim o relatare atit de lunga
kudika005082
Postat pe 22 Iunie 2009 07:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doresc o relatie in adevaratul sens al cuvantului/mai sunt fete cu carcacter? 48 De la: mika76 13 Decembrie 2010 15:15
Am nevoie de niste sfaturi...:] 4 De la: kudika142598 15 Martie 2010 22:39
Carmen are nevoie de noi!!! 10 De la: inna_1688 6 Iunie 2009 19:52
un sfat pls !! 1 De la: Zeno_Pasca_1 2 Mai 2014 00:12
cum rectionati daca o femeie sa da la iubitul(barbatul) vostru??si cum rectionati daca un barbata seda la iubita(sotia voastra)?? 130 De la: omidutu 13 Septembrie 2009 17:58