Setari Cookie-uri

Nu ma intelege deloc...Am ajuns la capatul puterilor..Ce e de facut?

De la: ravenik_swwet, la data 2010-09-24 18:57:42Buna tuturor.
Am o mare nemultumire legata de iubitul meu, deoarece nu ma intelege deloc si nici nu si bate capul sa faca asta. Pt a va pune in tema cu marea problema, in cateva fraze va voi explica problema mea.De maxim 3 spatamani am inceput sa am un stil de viata nu tocmai "linistit" fiind nevoita ca apropae in fiecare seara sa ajung la ora 9 acasa.Serviciul meu este foarte solicitant si stresant avand un program tampit de la 10 dimineatza la ora 19, lucrand de asemenea cu oameni tampiti si frustrati ce se simt bine dandu-se in petic(asta e alta problem). De 3 saptamni am inceput sa merg la niste cursuri care ma solicita cam la 2 zile,deci in concluzie..seara cand ajung acasa nu mai am timp de nimik, dar cu toate astea,,ii gatesc lui pt a avea ce papa a doua zi, mai fac si curatenie etc etc.Pot spune ca sunt stoarsa de viata, nu am energie nici un dus sa mai fac, si cu toate astea imi vine cu reprosuri de genul;"dar de ce nu vrei sa mergem la sala, sa ne facem si noi corpurile frumoase, ca nu ai deloc vointa ca vrei sa slabesti asa stand..si mergand la din cand in cand la salon.Eu i-am explicat ca NU MAI AM VLAGA IN MINE DELOC SA MAI FAC SI SALA, si va jur ca asa e.Sunt lesinata tot timpul, cu tensiunea marita fac si eu tot ce pot, iar el da din gura si atat. Precizez ca el ajunge cu apropae 1 ora ba chiar 2 ore acasa mai devreme decat mine(in serile in care am cursuri) , si se pune la meci sau la filme, nepunand mana pe nimik in casa. I-am tot zis ca am nevoie si de ajutorul lui in casa...ca sunt extenuata..dar nimik. Ma gandesc ca de acum incolo sa i dau la pachet SALATA DE ROSII CU BRANZA, ASTA SA MANANCE...asta ar trebui sa fac.Si cu toate astea, nu ma intelege, nu l intereseaza ca eu nu am supraputeri si supraenergie, si datorita faptului ca nu mai mananc nimik dulce, decat un fruct din cand in cand. Imi vine sa fug in lumea larga..sa nu mai aud sa nu mai vad nimik...mi s-a luat de viata asta, oricat de multe lucuri as incerca sa fac...pur si simplu nu e de ajuns. Cred ca daca as fi vreo pitzi de aia intretinuta si care arata traznet dar in schimb care nu face nimik, ar fi cel mai fericit.
Sunt foarte dezamagita de tot, nu stiu ce sa mai fac.
Astept sugestiile voastre..daca aveti cumva si scuzati istoria prea lunga..dar nu am cui sa mi zic oful
Multumesc anticipat


Sa ma ierti, dar asta e mesajul tipic al unei femei ce si-a pus barbatul pe un soclu si care considera ca treaba ei pe lumea asta este sa aiba grija de iubi. N-am vazut niciun cuvintel ca te-ai fi saturat de marlania lui. Ci doar de viata ta. Din cauza lui. In acest caz, singura solutie ar fi sa scapi de viata, nu?
Sa nu te miri cand vei afla ca are si alta femeie. Si sa nu te miri nici cand vei gasi casa fara iubi. II permiti orice, de ce sa nu profite?!
Revenind, de iubi cand te saturi si-l aunci afara? Daca ti-as spune sa faci o lista cu reguli care NU pot fi incalcate, probabil ca ar fi inutil. Asa ca ai doar doua variante: ori scapi de viata, ori scapi de partenerul tau.
rashela
Postat pe 28 Septembrie 2010 16:18
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-24 21:33:30cel mai simplu e sa scapi de martalog

scapi de grija mancarii,nu mai are cine sa faca dezordine,faci piata mai rar(castigi timp pentru tine),nu mai platesti cablu tv ....ai numai de castigat daca scapi de tantalau


mare dreptate ai :)
visan_georgiana
Postat pe 28 Septembrie 2010 16:54
De la: ravenik_swwet, la data 2010-09-24 18:57:42Buna tuturor.
Am o mare nemultumire legata de iubitul meu, deoarece nu ma intelege deloc si nici nu si bate capul sa faca asta. Pt a va pune in tema cu marea problema, in cateva fraze va voi explica problema mea.De maxim 3 spatamani am inceput sa am un stil de viata nu tocmai "linistit" fiind nevoita ca apropae in fiecare seara sa ajung la ora 9 acasa.Serviciul meu este foarte solicitant si stresant avand un program tampit de la 10 dimineatza la ora 19, lucrand de asemenea cu oameni tampiti si frustrati ce se simt bine dandu-se in petic(asta e alta problem). De 3 saptamni am inceput sa merg la niste cursuri care ma solicita cam la 2 zile,deci in concluzie..seara cand ajung acasa nu mai am timp de nimik, dar cu toate astea,,ii gatesc lui pt a avea ce papa a doua zi, mai fac si curatenie etc etc.Pot spune ca sunt stoarsa de viata, nu am energie nici un dus sa mai fac, si cu toate astea imi vine cu reprosuri de genul;"dar de ce nu vrei sa mergem la sala, sa ne facem si noi corpurile frumoase, ca nu ai deloc vointa ca vrei sa slabesti asa stand..si mergand la din cand in cand la salon.Eu i-am explicat ca NU MAI AM VLAGA IN MINE DELOC SA MAI FAC SI SALA, si va jur ca asa e.Sunt lesinata tot timpul, cu tensiunea marita fac si eu tot ce pot, iar el da din gura si atat. Precizez ca el ajunge cu apropae 1 ora ba chiar 2 ore acasa mai devreme decat mine(in serile in care am cursuri) , si se pune la meci sau la filme, nepunand mana pe nimik in casa. I-am tot zis ca am nevoie si de ajutorul lui in casa...ca sunt extenuata..dar nimik. Ma gandesc ca de acum incolo sa i dau la pachet SALATA DE ROSII CU BRANZA, ASTA SA MANANCE...asta ar trebui sa fac.Si cu toate astea, nu ma intelege, nu l intereseaza ca eu nu am supraputeri si supraenergie, si datorita faptului ca nu mai mananc nimik dulce, decat un fruct din cand in cand. Imi vine sa fug in lumea larga..sa nu mai aud sa nu mai vad nimik...mi s-a luat de viata asta, oricat de multe lucuri as incerca sa fac...pur si simplu nu e de ajuns. Cred ca daca as fi vreo pitzi de aia intretinuta si care arata traznet dar in schimb care nu face nimik, ar fi cel mai fericit.
Sunt foarte dezamagita de tot, nu stiu ce sa mai fac.
Astept sugestiile voastre..daca aveti cumva si scuzati istoria prea lunga..dar nu am cui sa mi zic oful
Multumesc anticipat


e un nesimtit care nu stie sa aprecieze, si eu stiu ce inseamna sa vi praf acasa seara, sa te apuci de smotru in casa, dar macar sa aprecieze asta, daca nu, poti sa ii propui sa angajeze o menajera pe care sa o plateasca el, dar parca vad ca atunci o sa zica ca nu esti in stare sa ai grija de el, cred ca il iubesti prea mult si ii permiti prea multe, pana la urma nu ai nici o obligatie fata de el si chiar daca ai fi maritata nu aveai, eu zic sa il lasi ceva timp fara hainute curate, calcate, sa pape la munca un sandwich de la benzinarie , timp in care tu sa te duci la coafor sau unde vrei tu dar nu acasa, ii spui ca vrei timp pt tine, si daca nici asa nu ii vine mintea la cap, "pune-l pe cursa ", trebuie sa te gandesti daca acum e asa cum va fi daca te mariti cu el si faci si vreo 2 copii,pana la urma o viata avem si trebuie traita
visan_georgiana
Postat pe 28 Septembrie 2010 17:00
rashela are dreptate...el nu face decat sa ceara fara sa iti ofere nimic...fa o schimbare in viata ta :) daca inca mai ai un pic de iubire de sine..pune-te si pe tine pe primul loc si ai sa vezi ca iti schimbi total [erspectiva asupra vietii...nu te merita nici macar o secunda!
criss84
Postat pe 28 Septembrie 2010 17:11
Buna tuturor.
Am intors foaia asa cum mi se parea si logic, l-am ignorat si voi continua cu acest lucru. SE pare ca nu i convine dar..nu a murit. Efectiv nu ma mai intereseaza, iar lui i s-a parut tare ciudat acest lucru. Se descurca vad ca in noile conditii a inceput sa -si gateasca, eu nu am nevoie pt ca seara de ex nu mananc si a doua zi o salata mi e de ajuns pt a supravietui. Martalogul...s-a trezit la realitate si pt ca i-am batut apropoul ca nimeni nu s a nascut sclav, cu atat mai putin eu...Indiferenta si libertatea mea, l-a facut sa si revizuiasca comportamentul ba chiar sa fie mai atent. Daca pe viitor observ ca sa schimba asa cum era inainte..EJECT....sa si gaseasca in alta parte sclava de care are nevoie..eu nu ma regasesc in aceasta postura.
Va multumesc frumos pt raspunsuri...si numai bine
ravenik_swwet
Postat pe 30 Septembrie 2010 17:36
De la: ravenik_swwet, la data 2010-09-30 17:36:18Buna tuturor.
Am intors foaia asa cum mi se parea si logic, l-am ignorat si voi continua cu acest lucru. SE pare ca nu i convine dar..nu a murit. Efectiv nu ma mai intereseaza, iar lui i s-a parut tare ciudat acest lucru. Se descurca vad ca in noile conditii a inceput sa -si gateasca, eu nu am nevoie pt ca seara de ex nu mananc si a doua zi o salata mi e de ajuns pt a supravietui. Martalogul...s-a trezit la realitate si pt ca i-am batut apropoul ca nimeni nu s a nascut sclav, cu atat mai putin eu...Indiferenta si libertatea mea, l-a facut sa si revizuiasca comportamentul ba chiar sa fie mai atent. Daca pe viitor observ ca sa schimba asa cum era inainte..EJECT....sa si gaseasca in alta parte sclava de care are nevoie..eu nu ma regasesc in aceasta postura.
Va multumesc frumos pt raspunsuri...si numai bine


" Bravo " ce sa zic:)
Mai fetelor, voi inca n-ati priceput ca barbatii sunt ca si niste copii?
Ca sa faca ceea ce vreti voi, trebuie sa-i luati usurel, si incetuc
Ia sa te invete mama ceva:)
El e nemultumit de tine ca esti grasuta, da?........am citit tot topicul.
Bonn, clar ca nu-ti convine si-ti vine sa-i tregi un mop in cap.....perfect d'acord.
Eu iti zic asa.......Poti sa faci si sa-ti gasesti timp pt. orice, important e sa vrei!
Crede-ma, io-s berbec si stiu ce zic, ceea ce scrii tu e tipic fetelor tinerele care cred ca totul li se cuvine si ca barbatii trebuie sa inteleaga....NU inteleg, ei inteleg daca vad ei cu ochii lor ( ei cu ohii lor nu vad ce facem noi la servici, deci trebuie sa le aratam ce facem noi acasa):))
Si-s convinsa ca daca iubitul tau ar deschide aici un topic, asa cum iti dam dreptate noi tie, tot noi i-am da si lui aceeasi dreptate.....deci, scumpa mamii, adevarul e la mijloc.
Sa revenim.......
Intr-o casa, femeia e " moderatorul" asa ca TU faci pasul.
El vrea sa faceti sala, o faceti!
Te pui frumusel la masuca, asta seara cu el, si ii spui asa........
Uite tata, facem sala, mama ei de sala, de mi cara lesinata de acolo, asta e......iti face fata pe plac, insa dumneata, pana IO apar acasa de la servici, cumperi zarzavat, il cureti, cumpari o bucata de carnita, o pui in oala, daca nu ti minte, iti scriu pe hartiuta......ce si cum faci:)))......si uite pana apar io acasa, sa pun doar un galbenus cu smantana pe ciorba....sa mancam, tu faci asta....ca dupa sa putem " alerga" spre sala.....ca uite, io-s foarte aglomerata in perioada asta, si efectiv Nu apuc, ajuta-ma.
Ce zici?:)
Nu crezi ca ar merge mai bine asta decat painea cu branza si stresul la care vii acasa dupa 12 ore de munca si scoala?:)
Nu mai bine ai gasi acasa un loc cald, in care sa fiti multumiti amandoi?
Te pup, si-ti recomand ca sa procedezi cum ti-am scris.........si o sa vezi ca totul se " aseaza"
Daca io-ti zic ca sotul meu vine de la servici stresat, si poate io-s mai stresata decat el.........si poate chiar mai nervoasa......si cand il vad pierdut......ii zic...ce zici tata daca iau eu o crema de corp si-ti fac masaj la picioare? ......
Sa-l vezi cum pune si el mana sa termin tot ce am rpin casa..daca cumva am.....si se rezolva tot!
Acasa fetelor trebuie sa fie oaza noastra de liniste..unde sa-i intelegem pe toti membrii din familie, si ei pe noi......si uite dupa 19 ani de casnicie, cand el ma intelege pe mine, cand eu pe el....am si eu momente cand sunt ca naiba de rea, si el vede, intelege ca ceva s-a intamplat la servici..sau e o zi proasta, toti avem....la fel procedeaza si el cu mine...
Daca-i stres intre straini la munca, scoala..etc......acasa stres.....ajungem la nebuni!

Sa nu cumva sa credeti ca veti gasi barbatul perfect.......perfect nu e nimeni:)
Daca stiti sa va comportati frumos, niciodata nu o sa dati gres.( nu ma refer sa-i fiti sluga, doamne fereste!...sau sa-i iertati infidelitati....sau sa va umuliti!)....si ei o sa inteleaga si mai mult o sa aprecieze ceea ce au acasa!

stem_29
Postat pe 30 Septembrie 2010 19:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfat 17 De la: adinuttzza 12 Noiembrie 2010 00:00
Alpha male.. 185 De la: Cassey 18 Mai 2009 09:21
Vad ca toti au luat-o razna.. 17 De la: delacroix24 30 Mai 2010 12:19
Va rog dati-mi un sfat.... 8 De la: kudika085418 25 Mai 2010 18:06
recidivistul..opinii,statistici! 7 De la: crysa_tm 2 Septembrie 2010 14:30