Setari Cookie-uri

avort spontan

De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-27 09:38:23
De la: babyboomboom, la data 2010-09-27 09:35:37
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-27 09:32:26
De la: amelia_amelia, la data 2010-09-27 09:22:30
De la: babyboomboom, la data 2010-09-27 09:10:32
De la: amelia_amelia, la data 2010-09-27 06:58:20
Mesajul nu era pentru tine...si un pumn,o palma,un picior nu ma fac fericita....dar nu pot sa scap de animalul asta nici cu politia...m-a amenintat ca ma omoara...singura solutie ar fi sa merg dincolo cu tot cu fetitza mea si sa las totul balta aici inclusiv facultatea...
ia copilul si pleaca , stiu ca e greu dar cat sa induri , nu este bine nici pentru tine nici pentru fetita, si politia romana ce dracu face doarme cum sa nu poata face nimic , astia asteapta sa faca unu moarte de om ca sa l aresteze ai grija de tine


Ca sa il aresteze ar trebui sa ma bata de sa ma bage in spital si sa am mai multe zile de spitalizare...dar asa primeste numai o amenda si atat...asta e romania...Mersi de sfat!

din pacate asa e,ca sa intervina politia,tre sa fie prea tarziu...

tre sa facem o fundatie ceva,cu angajati 4x4,care sa tavaleasca asemenea martalogi

cred ca am gasit o solutie sa scap de criza
buna idee martalogi sunt destui.....


sa mor eu de nu ne umplem de bani la cate femei abuzate sunt in tara asta....
luam niste masini negre,cu portbagaj mare,bagam martalogii in portbagaj,mergem la padure,le rupem capu raaaau da raaau de tot....si gata.
eu ma ofer voluntar merg pe teren direct la sursa, la carciumioara ca acolo stau majoritatea sobolanilor
bombonik_babardik
Postat pe 27 Septembrie 2010 09:41

Stiu ca nu iti este usor si sincer te compatimesc,dar cred ca esti perfect constienta de faptul ca trebuie sa te rupi de el.Nu te ajuta politia,ii doare undeva si de cele mai multe ori ii dau o amenda si atat.Nu ai unde sa te duci?Daca pleci ce risti?Sa te prinda si sa te bata,nu?Asta face si daca stai cu el asa ca eu zic sa fugi mama cat te tin picioarele.[/quote]

Eu nu locuiesc la el.Stau in casa parintilor mei unde vine cand vrea...de primit daca nu il primesc e in stare sa sparga usa (a mai facut-o) iar de plecat vreau sa plec dincolo numai ca e mai greu cu o fetitza de 4 ani sa lucrezi.
amelia_amelia
Postat pe 27 Septembrie 2010 09:45
De la: amelia_amelia, la data 2010-09-27 09:45:45
Stiu ca nu iti este usor si sincer te compatimesc,dar cred ca esti perfect constienta de faptul ca trebuie sa te rupi de el.Nu te ajuta politia,ii doare undeva si de cele mai multe ori ii dau o amenda si atat.Nu ai unde sa te duci?Daca pleci ce risti?Sa te prinda si sa te bata,nu?Asta face si daca stai cu el asa ca eu zic sa fugi mama cat te tin picioarele.


Eu nu locuiesc la el.Stau in casa parintilor mei unde vine cand vrea...de primit daca nu il primesc e in stare sa sparga usa (a mai facut-o) iar de plecat vreau sa plec dincolo numai ca e mai greu cu o fetitza de 4 ani sa lucrezi.[/quote]sunt tot mai convinsa ca astfel de servicii sunt necesare, ia sa-l bata nene unii de se kk pe el , poate doar asa se potoleste
bombonik_babardik
Postat pe 27 Septembrie 2010 09:47
De la: amelia_amelia, la data 2010-09-27 09:45:45
Stiu ca nu iti este usor si sincer te compatimesc,dar cred ca esti perfect constienta de faptul ca trebuie sa te rupi de el.Nu te ajuta politia,ii doare undeva si de cele mai multe ori ii dau o amenda si atat.Nu ai unde sa te duci?Daca pleci ce risti?Sa te prinda si sa te bata,nu?Asta face si daca stai cu el asa ca eu zic sa fugi mama cat te tin picioarele.


Eu nu locuiesc la el.Stau in casa parintilor mei unde vine cand vrea...de primit daca nu il primesc e in stare sa sparga usa (a mai facut-o) iar de plecat vreau sa plec dincolo numai ca e mai greu cu o fetitza de 4 ani sa lucrezi.[/quote]
eu nu cred ca a fugi la mama ei e o solutie prea buna, daca vrea sa ii faca rau ii va face oriunde s-ar afla...unii barbati sunt ... nu vreau sa zic cum
G1ul1a
Postat pe 27 Septembrie 2010 09:47
De la: babyboomboom, la data 2010-09-27 09:47:40
De la: amelia_amelia, la data 2010-09-27 09:45:45
Stiu ca nu iti este usor si sincer te compatimesc,dar cred ca esti perfect constienta de faptul ca trebuie sa te rupi de el.Nu te ajuta politia,ii doare undeva si de cele mai multe ori ii dau o amenda si atat.Nu ai unde sa te duci?Daca pleci ce risti?Sa te prinda si sa te bata,nu?Asta face si daca stai cu el asa ca eu zic sa fugi mama cat te tin picioarele.


Eu nu locuiesc la el.Stau in casa parintilor mei unde vine cand vrea...de primit daca nu il primesc e in stare sa sparga usa (a mai facut-o) iar de plecat vreau sa plec dincolo numai ca e mai greu cu o fetitza de 4 ani sa lucrezi.
sunt tot mai convinsa ca astfel de servicii sunt necesare, ia sa-l bata nene unii de se kk pe el , poate doar asa se potoleste [/quote]
dar oare cine ar fii potrivit pt o asemenea misiune, eu una chiar te ajut punem mana de la mana bani si iti dam sa platesti niste neni:D
G1ul1a
Postat pe 27 Septembrie 2010 09:49
Amelia,o sa-ti spun o scurta povestioara(reala).
Am avut o prietena care s-a combinat cu un tip inca de cand avea vreo 16-17 ani,era o frumusete de fata dupa care intorceau capul multi barbati,dar ea il alesese pe el.Au stat cativa ani impreuna 6-8(nu stiu exact timp in care a avut parte de foarte multe batai,nu exista saptamana sa nu o bata.A ramas insarcinata si bataile nu s-au oprit,a nascut o fetita minunata care i-a decedat in scurt timp.Nu s-a oprit,a continuat sa spere ca el o sa se schimbe....si a mai facut un copil((tot o fetita) care slava Domnului traieste.Dupa nastere a inceput sa se simta din ce in ce mai rau si a aflat de la doctor ca are cancer pe piele care s-a declansat pe sistem nervos si ca doar cu un tratament strict poate sa mai traiasca maxim 3 ani.Cand am revazut-o am ramas socata,nu mai ramasese nimic din fata minunata care era.... La doar 24-25 de ani era satula de viata,de batai,de jigniri....singurul lucru la care se mai gandea era sa o duca pe fetita la mama ei ca sa o stie in siguranta.
Barbie30
Postat pe 27 Septembrie 2010 09:53
De la: Barbie30, la data 2010-09-27 09:53:52Amelia,o sa-ti spun o scurta povestioara(reala).
Am avut o prietena care s-a combinat cu un tip inca de cand avea vreo 16-17 ani,era o frumusete de fata dupa care intorceau capul multi barbati,dar ea il alesese pe el.Au stat cativa ani impreuna 6-8(nu stiu exact timp in care a avut parte de foarte multe batai,nu exista saptamana sa nu o bata.A ramas insarcinata si bataile nu s-au oprit,a nascut o fetita minunata care i-a decedat in scurt timp.Nu s-a oprit,a continuat sa spere ca el o sa se schimbe....si a mai facut un copil((tot o fetita) care slava Domnului traieste.Dupa nastere a inceput sa se simta din ce in ce mai rau si a aflat de la doctor ca are cancer pe piele care s-a declansat pe sistem nervos si ca doar cu un tratament strict poate sa mai traiasca maxim 3 ani.Cand am revazut-o am ramas socata,nu mai ramasese nimic din fata minunata care era.... La doar 24-25 de ani era satula de viata,de batai,de jigniri....singurul lucru la care se mai gandea era sa o duca pe fetita la mama ei ca sa o stie in siguranta.



Imi pare foarte rau pt prietena ta si pt fetitza ei.Eu sper ca o sa am mai mult noroc si o sa scap de el inainte de a fi prea tarziu....
amelia_amelia
Postat pe 27 Septembrie 2010 11:46
De la: G1ul1a, la data 2010-09-27 09:49:42
De la: babyboomboom, la data 2010-09-27 09:47:40
De la: amelia_amelia, la data 2010-09-27 09:45:45
Stiu ca nu iti este usor si sincer te compatimesc,dar cred ca esti perfect constienta de faptul ca trebuie sa te rupi de el.Nu te ajuta politia,ii doare undeva si de cele mai multe ori ii dau o amenda si atat.Nu ai unde sa te duci?Daca pleci ce risti?Sa te prinda si sa te bata,nu?Asta face si daca stai cu el asa ca eu zic sa fugi mama cat te tin picioarele.


Eu nu locuiesc la el.Stau in casa parintilor mei unde vine cand vrea...de primit daca nu il primesc e in stare sa sparga usa (a mai facut-o) iar de plecat vreau sa plec dincolo numai ca e mai greu cu o fetitza de 4 ani sa lucrezi.
sunt tot mai convinsa ca astfel de servicii sunt necesare, ia sa-l bata nene unii de se kk pe el , poate doar asa se potoleste

dar oare cine ar fii potrivit pt o asemenea misiune, eu una chiar te ajut punem mana de la mana bani si iti dam sa platesti niste neni:D[/quote]

Mersi dar asta nu este solutia...lui nu ii pasa de viatza lui..ca moare sau mai traieste..a spus ca si asa e satul de ea..tind sa cred ca e nebun....si daca as pune pe cineva sa il bata cu siguranta nu ar lasa lucrurile asa si mi-ar face si mai mult rau...
amelia_amelia
Postat pe 27 Septembrie 2010 11:51
De la: amelia_amelia, la data 2010-09-27 11:51:22
De la: G1ul1a, la data 2010-09-27 09:49:42
De la: babyboomboom, la data 2010-09-27 09:47:40
De la: amelia_amelia, la data 2010-09-27 09:45:45
Stiu ca nu iti este usor si sincer te compatimesc,dar cred ca esti perfect constienta de faptul ca trebuie sa te rupi de el.Nu te ajuta politia,ii doare undeva si de cele mai multe ori ii dau o amenda si atat.Nu ai unde sa te duci?Daca pleci ce risti?Sa te prinda si sa te bata,nu?Asta face si daca stai cu el asa ca eu zic sa fugi mama cat te tin picioarele.


Eu nu locuiesc la el.Stau in casa parintilor mei unde vine cand vrea...de primit daca nu il primesc e in stare sa sparga usa (a mai facut-o) iar de plecat vreau sa plec dincolo numai ca e mai greu cu o fetitza de 4 ani sa lucrezi.
sunt tot mai convinsa ca astfel de servicii sunt necesare, ia sa-l bata nene unii de se kk pe el , poate doar asa se potoleste

dar oare cine ar fii potrivit pt o asemenea misiune, eu una chiar te ajut punem mana de la mana bani si iti dam sa platesti niste neni:D


Mersi dar asta nu este solutia...lui nu ii pasa de viatza lui..ca moare sau mai traieste..a spus ca si asa e satul de ea..tind sa cred ca e nebun....si daca as pune pe cineva sa il bata cu siguranta nu ar lasa lucrurile asa si mi-ar face si mai mult rau...[/quote]
eu zic mai bine pui pe cineva sa-l kiluaisaca sigur os a se potoleasca, oamenii ajunsi la o limita tot se tem de ceva ce nu au cunoscut pana atunci
G1ul1a
Postat pe 27 Septembrie 2010 11:58
De la: amelia_amelia, la data 2010-09-27 11:46:55
De la: Barbie30, la data 2010-09-27 09:53:52Amelia,o sa-ti spun o scurta povestioara(reala).
Am avut o prietena care s-a combinat cu un tip inca de cand avea vreo 16-17 ani,era o frumusete de fata dupa care intorceau capul multi barbati,dar ea il alesese pe el.Au stat cativa ani impreuna 6-8(nu stiu exact timp in care a avut parte de foarte multe batai,nu exista saptamana sa nu o bata.A ramas insarcinata si bataile nu s-au oprit,a nascut o fetita minunata care i-a decedat in scurt timp.Nu s-a oprit,a continuat sa spere ca el o sa se schimbe....si a mai facut un copil((tot o fetita) care slava Domnului traieste.Dupa nastere a inceput sa se simta din ce in ce mai rau si a aflat de la doctor ca are cancer pe piele care s-a declansat pe sistem nervos si ca doar cu un tratament strict poate sa mai traiasca maxim 3 ani.Cand am revazut-o am ramas socata,nu mai ramasese nimic din fata minunata care era.... La doar 24-25 de ani era satula de viata,de batai,de jigniri....singurul lucru la care se mai gandea era sa o duca pe fetita la mama ei ca sa o stie in siguranta.



Imi pare foarte rau pt prietena ta si pt fetitza ei.Eu sper ca o sa am mai mult noroc si o sa scap de el inainte de a fi prea tarziu....


nu e vorba de noroc....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 Septembrie 2010 10:25
De la: amelia_amelia, la data 2010-09-27 11:51:22
De la: G1ul1a, la data 2010-09-27 09:49:42
De la: babyboomboom, la data 2010-09-27 09:47:40
De la: amelia_amelia, la data 2010-09-27 09:45:45
Stiu ca nu iti este usor si sincer te compatimesc,dar cred ca esti perfect constienta de faptul ca trebuie sa te rupi de el.Nu te ajuta politia,ii doare undeva si de cele mai multe ori ii dau o amenda si atat.Nu ai unde sa te duci?Daca pleci ce risti?Sa te prinda si sa te bata,nu?Asta face si daca stai cu el asa ca eu zic sa fugi mama cat te tin picioarele.


Eu nu locuiesc la el.Stau in casa parintilor mei unde vine cand vrea...de primit daca nu il primesc e in stare sa sparga usa (a mai facut-o) iar de plecat vreau sa plec dincolo numai ca e mai greu cu o fetitza de 4 ani sa lucrezi.
sunt tot mai convinsa ca astfel de servicii sunt necesare, ia sa-l bata nene unii de se kk pe el , poate doar asa se potoleste

dar oare cine ar fii potrivit pt o asemenea misiune, eu una chiar te ajut punem mana de la mana bani si iti dam sa platesti niste neni:D


Mersi dar asta nu este solutia...lui nu ii pasa de viatza lui..ca moare sau mai traieste..a spus ca si asa e satul de ea..tind sa cred ca e nebun....si daca as pune pe cineva sa il bata cu siguranta nu ar lasa lucrurile asa si mi-ar face si mai mult rau...[/quote]
daca intra in mana mea,nu mai auzi de el..
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 Septembrie 2010 10:27
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-28 10:27:04
De la: amelia_amelia, la data 2010-09-27 11:51:22
De la: G1ul1a, la data 2010-09-27 09:49:42
De la: babyboomboom, la data 2010-09-27 09:47:40
De la: amelia_amelia, la data 2010-09-27 09:45:45
Stiu ca nu iti este usor si sincer te compatimesc,dar cred ca esti perfect constienta de faptul ca trebuie sa te rupi de el.Nu te ajuta politia,ii doare undeva si de cele mai multe ori ii dau o amenda si atat.Nu ai unde sa te duci?Daca pleci ce risti?Sa te prinda si sa te bata,nu?Asta face si daca stai cu el asa ca eu zic sa fugi mama cat te tin picioarele.


Eu nu locuiesc la el.Stau in casa parintilor mei unde vine cand vrea...de primit daca nu il primesc e in stare sa sparga usa (a mai facut-o) iar de plecat vreau sa plec dincolo numai ca e mai greu cu o fetitza de 4 ani sa lucrezi.
sunt tot mai convinsa ca astfel de servicii sunt necesare, ia sa-l bata nene unii de se kk pe el , poate doar asa se potoleste

dar oare cine ar fii potrivit pt o asemenea misiune, eu una chiar te ajut punem mana de la mana bani si iti dam sa platesti niste neni:D


Mersi dar asta nu este solutia...lui nu ii pasa de viatza lui..ca moare sau mai traieste..a spus ca si asa e satul de ea..tind sa cred ca e nebun....si daca as pune pe cineva sa il bata cu siguranta nu ar lasa lucrurile asa si mi-ar face si mai mult rau...

daca intra in mana mea,nu mai auzi de el.. [/quote]
saracul....
G1ul1a
Postat pe 28 Septembrie 2010 14:28
voi instigati la violenta v-am prins, nu-i frumos ceea ce faceti
yumy
Postat pe 28 Septembrie 2010 14:33
Am revenit...am fost atunci la control iar domnul ginecolog mi-a spus ca sarcina este in regula acum si ca sangerarea aceea a fost de la un cheag de sange care s-a spart si mi-a dat tratament pentru iminenta de avort daca vreau sa pastrez copilul.Nu stiu ce sa fac...sa plec dincolo si cu o fetita si gravida chiar nu as avea cum sa ma descurc....iar daca as ramane aici nu stiu ce s-ar intampla.Tatal fetitei mele iarasi a venit la mine....a spart usa...m-a strans de gat si ma amenintat cu cutitul acestea toate sub privirile si strigatele fetitei noastre de 4 ani. Dupa toata intamplarea aceasta s-a lasat de baut dar nu stiu ce sa fac..chiar nu vreau sa fac al 2 avort....dar nici nu as vrea sa ma tina tot mama , si nici nu vreau sa ma gandesc ce ar spune daca ar afla :(( va rog sa ma ajutati cu un sfat!
amelia_amelia
Postat pe 13 Octombrie 2010 19:17
De la: amelia_amelia, la data 2010-10-13 19:17:55Am revenit...am fost atunci la control iar domnul ginecolog mi-a spus ca sarcina este in regula acum si ca sangerarea aceea a fost de la un cheag de sange care s-a spart si mi-a dat tratament pentru iminenta de avort daca vreau sa pastrez copilul.Nu stiu ce sa fac...sa plec dincolo si cu o fetita si gravida chiar nu as avea cum sa ma descurc....iar daca as ramane aici nu stiu ce s-ar intampla.Tatal fetitei mele iarasi a venit la mine....a spart usa...m-a strans de gat si ma amenintat cu cutitul acestea toate sub privirile si strigatele fetitei noastre de 4 ani. Dupa toata intamplarea aceasta s-a lasat de baut dar nu stiu ce sa fac..chiar nu vreau sa fac al 2 avort....dar nici nu as vrea sa ma tina tot mama , si nici nu vreau sa ma gandesc ce ar spune daca ar afla :(( va rog sa ma ajutati cu un sfat!

Draga mea, sa-ti spun ceva: NU s-a lasat de baut, face doar o pauza. In ce priveste cel de-al doilea copil, nimeni nu e in masura sa te sfatuiasca. E o hotarare pe care trebuie s-o iei o iei tu singura si trebuie sa te gandesti bine! Singurul lucru pe care ti-l pot spune, cu siguranta, e ca barbatul asta nu se va schimba; chiar daca ai impresia ca o face, sa stii ca ia o pauza. Atat.
kitty_na
Postat pe 14 Octombrie 2010 21:00
Foarte ciudat prietenul tau,de parca nu e si copilul lui...
Elyaa
Postat pe 19 Iulie 2011 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ANALIZE SAN..CAND LE FAC ??? 2 De la: kudika_nikole 22 Noiembrie 2011 01:35
Am ceva... sau am eu vreun fix ... ? 12 De la: vyoryca 18 Februarie 2011 19:48
Artrostop este eficient pentru artroza? 11 De la: carmen_natural 20 Septembrie 2011 22:47
Silicoane pentru rinoplastie?? 2 De la: kudika368517 6 Martie 2011 14:05
as vrea un rasp despre noduli la san 6 De la: ivanescu 12 Decembrie 2010 11:23