Setari Cookie-uri

Nu stiu cum sa mai slabesc

Buna, iti trimit o reteta de schimbare a metabolismului. Chiar mananci si are efect garantat. Da-mi o adresa de email. Alina
alimiv
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:48
chiriac_costina
Postat pe 10 Octombrie 2010 19:58
De la: lover_woman, la data 2010-10-10 16:16:01
De la: kudika226898, la data 2010-10-10 15:59:50
De la: uriescatalinaioana, la data 2010-10-10 12:50:31Salut...am avut si eu o mare problema cu kg-lein plus....si m-am ingrasat si din cauza glandei tiroide...ideea este ca te poti ingrasa si pe stres...si nu este o gluma...trecand peste toate cele ...vreau sa spun ca eram la 54 kg. si in 1 luna am ajuns sa am 67 kg...ceea ce a fost ingrozitor...eu fiind vegetariana...intorcandu-ma de la bucuresti ...citeam intr-o revista ce am cumparato la plesneala... un tratament pentru slabit ..ce ajuta la reglarea tiroidei...reglarea tuturor problemelor intestinale...micorarea tesutului adipos...adica nu trebuie sa ai neaparat grasime ca sa te numesti gras...poate fii problemaca eliminarea apei din tesut ceea ce nu te lasa sa slabesti...aceasta combinatie de plante m-a ajutat enorm dupa 1 luna in care beam decat 1 cana seara ...am observat ca burta era mult mai mica decat inainte cand ma intrba lumea daca sunt gravida si nu vreau sa spun...asa si apoi am baut 1 luna dupa care a fost nevoie sa incep sa schimb imbracamintea...anyway...iubita sincer iti spun ca acest ceai m-a ajutat enormmmm am scapat de complexe...sa faci asa o sa iti fie mult mai usor-
deci... mai intai cumperi de la naturisti urmatoarele frunze si radacini de papadie, mesteacan ,scoarta de crusin daca nu gasesti poti schimba cu volbura, soc.
peo masa o sa insiri 30 de patratele de hartie incat sa le poti impacheta ... adica 30 de patrate de hartie ptr 30 de zile...de aceea ti-am spus ca o sa iti fie mult mai usor...pui asa pe fiecare hartie.. papadia 1 lingurita, mesteacan jumatate lingurita, crusin un sfert lingurita, soc jumatate lingurita. le pui pe hartie...le impachetezi...si le pui intr-un bol...seara cand vin de la munca incalzesc o cana mare de apa cam 150-200ml las sa fiarba bine , desfac un pachetel il arunc in apa...fac dus il trecor...mai verific mailul ale alea...se mai raceste il beau si aia e...si nu iti face griji, mie cel putin nu mi-a facut probleme digestive, decat m-a ajutat putin...este posibil sa te doara foarte putin stomacul la inceput..din cauza ca actioneaza...sa nu il bei cu zahar...iar despre dieta...nu e problema...dar te-ar ajuta mult sa nu mai mananci depa 7 seara..iar cand o sa iti fie foame foarte rau bea apa plata cu lamaie sau mananca mere verzi... sper sa te ajute are efect garantez eu...bafta multa fetelor!!!!! pupiciiiii


Pana impachetezi pliculete cu buruieni si verifici mail-uri, mai bine te duci la sala...


ce stii tu papitoaico ce efect terapeutic au plantele ? mergi la sala toanto, acolo in afara de transpirat nu inveti nimic nou, plafonato, numai sala stii, afla ca sunt si alte metode sa ti mentii silueta asa ca pune ti ochelarii de mamaie si nu te mai prosti


Mama draga, da chiar a trebuit sa-ti reversi toata prostia pe forum? Lasa pachetele de ceai si misca--ti suncile la sala...sa vezi rezultate...nu mai da sfaturi aiurea cu impachetatul buruienilor...
kudika226898
Postat pe 10 Octombrie 2010 22:37
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-10-10 18:30:42
De la: jenn, la data 2010-10-10 14:40:07 Am vazut ca ai zis ca painea nu ingrasa decat in combinatie cu alte alimente. Ba da, pentru persoanele cu metabolism incet si cu un tranzit intestinal lent, painea ingrasa. Nu trebuie insa renuntat la paine. Ea contine o diversitate impresionanta de vitamine si minerale. Painea neagra prajita ar fi ideala.Prin prajire ei, apa se elimina si oricum e mai putin calorica. Incearca sa nu mananci sarat, sa bei 2 litri de lichid pe zi, inclusiv ceai de toate felurile (eu beau 4 litri de lichide, sunt ideale si pentru sistemul renal, deci impusti doi iepuri dintr-o lovitura).

interesant ca ai auzit de elementele figurate ale sangelui sau mai bn zis ca ai idee de denumirea asta...insa ce legatura are apa care iese din paine cu surplusul caloric?


Sunt in anul 4 la medicina. Si in legatura cu painea,apa are legatura. Pentru ca in cazul in care mancam sarat sau nu facem sport, retinem apa. De aia nici nu e bine sa ne cantarim de o mie de ori pe zi si nu mai dimineata dupa ce iesim din baie :P
jenn
Postat pe 11 Octombrie 2010 02:27
De la: jenn, la data 2010-10-11 02:27:19
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-10-10 18:30:42
De la: jenn, la data 2010-10-10 14:40:07 Am vazut ca ai zis ca painea nu ingrasa decat in combinatie cu alte alimente. Ba da, pentru persoanele cu metabolism incet si cu un tranzit intestinal lent, painea ingrasa. Nu trebuie insa renuntat la paine. Ea contine o diversitate impresionanta de vitamine si minerale. Painea neagra prajita ar fi ideala.Prin prajire ei, apa se elimina si oricum e mai putin calorica. Incearca sa nu mananci sarat, sa bei 2 litri de lichid pe zi, inclusiv ceai de toate felurile (eu beau 4 litri de lichide, sunt ideale si pentru sistemul renal, deci impusti doi iepuri dintr-o lovitura).

interesant ca ai auzit de elementele figurate ale sangelui sau mai bn zis ca ai idee de denumirea asta...insa ce legatura are apa care iese din paine cu surplusul caloric?


Sunt in anul 4 la medicina. Si in legatura cu painea,apa are legatura. Pentru ca in cazul in care mancam sarat sau nu facem sport, retinem apa. De aia nici nu e bine sa ne cantarim de o mie de ori pe zi si nu mai dimineata dupa ce iesim din baie :P

dar eu nu te am intrebat nimic de sare. stiu ca retine apa. dar la un moment dat afirmi ca trebuie sa bem 2l de lichide si te dai exemplu ca bei chiar 4l si inainte spuneai ca "Prin prajire ei, apa se elimina si oricum e mai putin calorica". eu asta te am intrebat...care e legatura ca e mai putin calorica cu faptul ca este scoasa apa din ea?
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Octombrie 2010 08:42
Buna,
In primul rand, felicitari pt ambitie. Nici vorba sa te ia cineva peste picior, eventual sa te admire pentru preocuparea de a te mentine in forma si pt dorinta de a urma o dieta sanatoasa. Eu iti recomand sa citesti cartea lui Montignac si sa incerci dietele lui. Sunt relativ usor de urmat si de procurat. Dupa ce atingi telul de pe cantar, poti adopta aceste sfaturi permanent, prin eliminarea unor produse din consum. Sau dieta mediteraneeana, pe care o poti adopta ca pe un stil de viata. Poti lua pentru ajutorul metabolismului lenes capsule din planta carchofa (nu stiu exact cum o gasesti in Romania, sub ce denumire). Sunt naturale. Iti scrie o fosta obeza, cu mari probleme de greutate. Acum am 67 kg, de la 92 kg, greutate atinsa intr-un an. Ma mentin aici de doi ani, ceea ce este fantastic. Nu uita insa, cei ca noi sunt intr-o permanenta lupta cu kg, chiar si atunci cand le place ceea ce vad pe cantar. Mult succes!!
kudika179105
Postat pe 11 Octombrie 2010 10:19
De la: AdrianaR, la data 2010-10-04 16:54:30Ok...deja mi`a ajuns!
Cand nu ai nici o problema cu glanda torida sau chestii de genu si nu aveti 1 tona...nu vad de ce draq va trebuie diete si pastile...
Fara miscare oricum nu slabiti!
Si inca o chestie...veci pururi nu veti vedea rezultate cat ati pusca din deget!
Ideea e sa ardeti mai multe calorii decat ingurgitati!
Si cand v`aud pe cate una "multe salate si fructe"......pai MULTE pe draq...pt ca orice bagi in gura contine calorii si un mar,sau 100 de grame de salata verde,nu`i tot una un 1 kg de mere sau salata (era un exemplu)
Ca sa nu mai zic,ca faceti tampenia sa nu mancati toata ziua nimic si seara (chiar daca luati ultima masa cu aprox 2 ore inainte de culcare) bagati in voi ca spartele!
Asa in veci nu veti slabi...dar stiu...e greu sa fii CUMPATAT in ziua de azi,nu?


AI DREPTATE IN TOT CE AI SCRIS, nu stiu ce comenteaza lumea aiurea, si eu cand aud "mananc multe salate si nu slabesc" mor de ras, tot ce mananci are calorii ; si fara miscare chiar ca nu faci nimic si chiar daca slabesti fara miscare se lasa toot , mai ales in cazul curelor drastice cand se pierde si din masa musculara.
visan_georgiana
Postat pe 11 Octombrie 2010 11:49
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-10-11 08:42:50
De la: jenn, la data 2010-10-11 02:27:19
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-10-10 18:30:42
De la: jenn, la data 2010-10-10 14:40:07 Am vazut ca ai zis ca painea nu ingrasa decat in combinatie cu alte alimente. Ba da, pentru persoanele cu metabolism incet si cu un tranzit intestinal lent, painea ingrasa. Nu trebuie insa renuntat la paine. Ea contine o diversitate impresionanta de vitamine si minerale. Painea neagra prajita ar fi ideala.Prin prajire ei, apa se elimina si oricum e mai putin calorica. Incearca sa nu mananci sarat, sa bei 2 litri de lichid pe zi, inclusiv ceai de toate felurile (eu beau 4 litri de lichide, sunt ideale si pentru sistemul renal, deci impusti doi iepuri dintr-o lovitura).

interesant ca ai auzit de elementele figurate ale sangelui sau mai bn zis ca ai idee de denumirea asta...insa ce legatura are apa care iese din paine cu surplusul caloric?


Sunt in anul 4 la medicina. Si in legatura cu painea,apa are legatura. Pentru ca in cazul in care mancam sarat sau nu facem sport, retinem apa. De aia nici nu e bine sa ne cantarim de o mie de ori pe zi si nu mai dimineata dupa ce iesim din baie :P

dar eu nu te am intrebat nimic de sare. stiu ca retine apa. dar la un moment dat afirmi ca trebuie sa bem 2l de lichide si te dai exemplu ca bei chiar 4l si inainte spuneai ca "Prin prajire ei, apa se elimina si oricum e mai putin calorica". eu asta te am intrebat...care e legatura ca e mai putin calorica cu faptul ca este scoasa apa din ea?


Sunt doua chestii diferite.da oricum daca o prajesti e mai putin calorica.si daca e si neagra,cu atat mai bine.
jenn
Postat pe 11 Octombrie 2010 13:09
De la: jenn, la data 2010-10-11 13:09:52
Sunt doua chestii diferite.da oricum daca o prajesti e mai putin calorica.si daca e si neagra,cu atat mai bine.

dar nu are mai putine calorii ca iese apa din ea...cum ai scris tu, asta se intelege. pt unu care nu stie intelge ca, cu cat are procentajul de apa mai mic cu atat are mai putine calorii.
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Octombrie 2010 14:22
Mai, eu nu prea sunt adeptul slabirii "pe cantar" cat al faptului ca tre' sa arati bine. E mai putin importanta greutatea si mai important din ce e facuta.

Slabiri masive in termen scurt ori nu exista, ori se intampla pierzant masa musculara, laolata cu tesut adipos. Si daca pierzi din masa musculara ai cam pus-o, pentru ca vei pune in curand inapoi mai multa grasime, si va fi mai greu s-o dai jos, pt ca nu ai cu ce.

Prin urmare ce recomand e o schimbare de comportament, mie mi-a iesit super fain cu Paul McKenna, un hipnotist britanic excelent. Nu e dieta, sunt trucuri care iti schimba comportamentul, astfel incat sa mananci ca si oamenii slabi (mai des, mai putin, mestecat mai bine, si mai constient).

Apoi mai sunt substante care te ajuta, gen ceai Yerba Mate, nuca de cocos, si eventual gel termogenic dupa dus si sport. Da, iti trebuie sport, poate chiar mai mult decat o dieta batuta in cuie iti trebuie miscare. Cineva a sugerat ideea cu sexul, si nu-i rea defel, arte o tona de calorii, bineinteles daca ai si cu cine :)

Daca n-ai cu cine nu-i problema, iesi afara si fugi, ia-ti role, bicicleta, catzel, orice. Dimineata e ideala miscarea, si antrenament gen sprint nu gen maraton. Cei care fac 20 de ture de teren seara isi pierd vremea in mare parte dupa mine.

Daca ai chef sa povestim mai multe da un mesaj sau mail. Se poate face, doar trebuie sa stii cum, nu sa te bazezi pe aiureli gen vointa, aia pe termen lung nu merge. Eu am trecut in 3 luni de la burtica la abdomen de spartan, dar tre' sa stii ce faci ca sa si iasa.

- Calin, admin pe ceaideslabit.net
calin_cel_groaznic
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:16
un doctor nutritionist iti poate spune ce ai de facut. oricum fara piine, paste fainoase, dulcirui si mincare fast food plus sport. In rest daca ai nevoie d eacele comprimate pentru slabit nu le lua d ecapul tau. Apeleaza la un homeopat sau nutritionist. Succes si rabdare!
negrul_de_serviciu
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:59
De la: calin_cel_groaznic, la data 2010-10-11 15:16:15Mai, eu nu prea sunt adeptul slabirii "pe cantar" cat al faptului ca tre' sa arati bine. E mai putin importanta greutatea si mai important din ce e facuta.

Slabiri masive in termen scurt ori nu exista, ori se intampla pierzant masa musculara, laolata cu tesut adipos. Si daca pierzi din masa musculara ai cam pus-o, pentru ca vei pune in curand inapoi mai multa grasime, si va fi mai greu s-o dai jos, pt ca nu ai cu ce.

Prin urmare ce recomand e o schimbare de comportament, mie mi-a iesit super fain cu Paul McKenna, un hipnotist britanic excelent. Nu e dieta, sunt trucuri care iti schimba comportamentul, astfel incat sa mananci ca si oamenii slabi (mai des, mai putin, mestecat mai bine, si mai constient).

Apoi mai sunt substante care te ajuta, gen ceai Yerba Mate, nuca de cocos, si eventual gel termogenic dupa dus si sport. Da, iti trebuie sport, poate chiar mai mult decat o dieta batuta in cuie iti trebuie miscare. Cineva a sugerat ideea cu sexul, si nu-i rea defel, arte o tona de calorii, bineinteles daca ai si cu cine :)

Daca n-ai cu cine nu-i problema, iesi afara si fugi, ia-ti role, bicicleta, catzel, orice. Dimineata e ideala miscarea, si antrenament gen sprint nu gen maraton. Cei care fac 20 de ture de teren seara isi pierd vremea in mare parte dupa mine.

Daca ai chef sa povestim mai multe da un mesaj sau mail. Se poate face, doar trebuie sa stii cum, nu sa te bazezi pe aiureli gen vointa, aia pe termen lung nu merge. Eu am trecut in 3 luni de la burtica la abdomen de spartan, dar tre' sa stii ce faci ca sa si iasa.

- Calin, admin pe ceaideslabit.net

administrezi un site cu numele de ceaideslabit.net si scrii asa ceva? ce te face sa crei ca oamenii slabi mananca putin? ideea cu sexul este o idee proasta prin simplul fapt ca si pers supraponderale si obeze fac sex poate chiar mai mult decat cele slabe. si la treaba cu "daca ai si cu cine / daca nu ai cu cine nu-i problema" credeam ca ii zici sa se masturbeze la pariu ca nu ai stii sa explici dc este mai bn sa alergi dimineata dar ma rog....fie cum zici tu. sprint = efort anaerob. puisor, cu efort anaerob nu slabesti tu in veci (altfel culturisti nu ar mai fi avut nevoie de cele 2 sezoane ca sa mai si slabeasca cu efort aerob, daca se putea cu cel anaerob). In concluzie cred ca te afli sub influenta hipnotica a lui McKenna ala de care ziceai...
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Octombrie 2010 20:01
buna incercati cura cu boabe de ienupar ca foloseste si la reglarea glandelor endocrine dar sa nu aveti probleme de genul sa nu functioneze un rinichi
kudika162441
Postat pe 11 Octombrie 2010 20:37
nu exista dieta minune, nu exista sportul minune sau pastila minune, daca ar exista sigur nu ar mai fii nicun om supraponderal....singura solutie e vointa,vointa de a adopta un stil sanatos de viata, si in unele cazuri aceasta vointa trebuie sa vina daca include sanatatea
ionelaela
Postat pe 11 Octombrie 2010 20:49
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-10-11 14:22:31
De la: jenn, la data 2010-10-11 13:09:52
Sunt doua chestii diferite.da oricum daca o prajesti e mai putin calorica.si daca e si neagra,cu atat mai bine.

dar nu are mai putine calorii ca iese apa din ea...cum ai scris tu, asta se intelege. pt unu care nu stie intelge ca, cu cat are procentajul de apa mai mic cu atat are mai putine calorii.


Da,scuze daca te-am deranjat cu postarea mea.macar eu nu am jignit-o cu nimic, consider ca am ajutat-o cat de cat daca a citit ceva din ce am scris eu.
jenn
Postat pe 11 Octombrie 2010 22:41
De la: jenn, la data 2010-10-11 22:41:47
Da,scuze daca te-am deranjat cu postarea mea.macar eu nu am jignit-o cu nimic, consider ca am ajutat-o cat de cat daca a citit ceva din ce am scris eu.

degeaba imi spui mie ca eu nu am jignit pe nimeni cu nimic. eu iti pusesem intrebarile in mod retoric. stiu ca nu are nicio legatura ca iese apa din aliment cu valoarea lui calorica...dar chiar si asa ofensata de posturile mele adresate acelui paragraf scris de tine, trebuie sa recunosti ca asa se putea interpreta de cineva care nu prea are habar de lucrurile astea. :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Octombrie 2010 22:56
Sfatul meu este in primul rand sa te accepti asa cum esti, sa elimini din gandirea ta chestii de genul ,,vai ce grasa si urata sunt,, si dupa ce ajungi la o stare de echilibru emotional, o sa vezi cum se duc joc si kilogramele.
Nu degeaba multe dintre noi ne chinuim ani de zile sa slabim si cand nu avem timp si incetam cu asta, ajungem la greutatea mult visata. Deci inainte de orice dieta alimentara, sala, etc, incearca te rog sa scapi de obsesia cu slabitul si gandeste-te ca esti adorabila asa cum esti si unica in felul tau. Bafta multa!
kudika181837
Postat pe 12 Octombrie 2010 13:09
eu nu am probleme cu chestii de genul asta.. tot ce pot sa-ti zic e sa nu manancia dupa ora 6 si incearca doar 3 mese pe zi..si nimic intre ele. . (6 e chiar o catastrofa )
sylvyutza
Postat pe 27 Noiembrie 2010 00:10
De la: sylvyutza, la data 2010-11-27 00:10:08eu nu am probleme cu chestii de genul asta.. tot ce pot sa-ti zic e sa nu manancia dupa ora 6 si incearca doar 3 mese pe zi..si nimic intre ele. . (6 e chiar o catastrofa )

6 ce? daca la 6 mese te-ai referit, atunci o "catastrofa" esti tu Foarte multi sunt de parere ca este mai bn ca acelasi nr de calorii sa-l imparti in mai multe mese...
si daca 6 te-ai referit la ora...atunci tot catastrofa esti ca nu mancatul tarziu a ingrasat pe cineva. Sunt pers care mananc si la 12 si la 1 noaptea. Daca ai organismul in asa fel construit si ai tendinte de ingrasare, te vei ingrasa si daca iei ultima masa la ora 18.
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Noiembrie 2010 22:56
Eu mi-am cumparat o bicicleta de camera (cea mai ieftina), si in combinatie cu dieta chiar a dat rezultate... nu spectaculoase, dar incet si sigur...
Buzze
Postat pe 28 Noiembrie 2010 13:11
De la: Buzze, la data 2010-11-28 13:11:50Eu mi-am cumparat o bicicleta de camera (cea mai ieftina), si in combinatie cu dieta chiar a dat rezultate... nu spectaculoase, dar incet si sigur...





... o sapa era si mai ieftina ... parol ...
marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2010 13:15
Si sotia mea a folosit Nopalin .Arata minunat acum.
kudika_26601
Postat pe 18 Ianuarie 2013 17:11
De la: kudika226898, la data 2010-10-10 22:37:28
De la: lover_woman, la data 2010-10-10 16:16:01
De la: kudika226898, la data 2010-10-10 15:59:50
De la: uriescatalinaioana, la data 2010-10-10 12:50:31Salut...am avut si eu o mare problema cu kg-lein plus....si m-am ingrasat si din cauza glandei tiroide...ideea este ca te poti ingrasa si pe stres...si nu este o gluma...trecand peste toate cele ...vreau sa spun ca eram la 54 kg. si in 1 luna am ajuns sa am 67 kg...ceea ce a fost ingrozitor...eu fiind vegetariana...intorcandu-ma de la bucuresti ...citeam intr-o revista ce am cumparato la plesneala... un tratament pentru slabit ..ce ajuta la reglarea tiroidei...reglarea tuturor problemelor intestinale...micorarea tesutului adipos...adica nu trebuie sa ai neaparat grasime ca sa te numesti gras...poate fii problemaca eliminarea apei din tesut ceea ce nu te lasa sa slabesti...aceasta combinatie de plante m-a ajutat enorm dupa 1 luna in care beam decat 1 cana seara ...am observat ca burta era mult mai mica decat inainte cand ma intrba lumea daca sunt gravida si nu vreau sa spun...asa si apoi am baut 1 luna dupa care a fost nevoie sa incep sa schimb imbracamintea...anyway...iubita sincer iti spun ca acest ceai m-a ajutat enormmmm am scapat de complexe...sa faci asa o sa iti fie mult mai usor-
deci... mai intai cumperi de la naturisti urmatoarele frunze si radacini de papadie, mesteacan ,scoarta de crusin daca nu gasesti poti schimba cu volbura, soc.
peo masa o sa insiri 30 de patratele de hartie incat sa le poti impacheta ... adica 30 de patrate de hartie ptr 30 de zile...de aceea ti-am spus ca o sa iti fie mult mai usor...pui asa pe fiecare hartie.. papadia 1 lingurita, mesteacan jumatate lingurita, crusin un sfert lingurita, soc jumatate lingurita. le pui pe hartie...le impachetezi...si le pui intr-un bol...seara cand vin de la munca incalzesc o cana mare de apa cam 150-200ml las sa fiarba bine , desfac un pachetel il arunc in apa...fac dus il trecor...mai verific mailul ale alea...se mai raceste il beau si aia e...si nu iti face griji, mie cel putin nu mi-a facut probleme digestive, decat m-a ajutat putin...este posibil sa te doara foarte putin stomacul la inceput..din cauza ca actioneaza...sa nu il bei cu zahar...iar despre dieta...nu e problema...dar te-ar ajuta mult sa nu mai mananci depa 7 seara..iar cand o sa iti fie foame foarte rau bea apa plata cu lamaie sau mananca mere verzi... sper sa te ajute are efect garantez eu...bafta multa fetelor!!!!! pupiciiiii


Pana impachetezi pliculete cu buruieni si verifici mail-uri, mai bine te duci la sala...


ce stii tu papitoaico ce efect terapeutic au plantele ? mergi la sala toanto, acolo in afara de transpirat nu inveti nimic nou, plafonato, numai sala stii, afla ca sunt si alte metode sa ti mentii silueta asa ca pune ti ochelarii de mamaie si nu te mai prosti


Mama draga, da chiar a trebuit sa-ti reversi toata prostia pe forum? Lasa pachetele de ceai si misca--ti suncile la sala...sa vezi rezultate...nu mai da sfaturi aiurea cu impachetatul buruienilor...

Eh hai ca si tu exagerezi. Are si ceaiul efectele lui care nu trebuie aruncate la gunoi chiar asa. O fi miscarea sanatoase dar si antioxidantii sunt f buni.
DariaMih
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:21
De la: kudika_26601, la data 2013-01-18 17:11:24Si sotia mea a folosit Nopalin .Arata minunat acum.
'Ai tu, serios? Si ti-ai facut cont doar ca sa ne spui asta?
DariaMih
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:22
da trebue sa fii hotarita si disciplinata in alimantatiecontacteazama pe emailul dragusin_rodica_elena@yahoo.com slabire fara foame cu hrana celulara
kudika323969rodica
Postat pe 2 Februarie 2013 17:29
Uite cu retete din astea slabesti :) http://www.fraiche-bistro.blogspot.ro/2013/02/crema-de-broccoli.html si cu sport..iar eu beau ceaiuri multe: matcha, pu-arh etc
sabinacostea
Postat pe 6 Februarie 2013 13:08
De la: kudika323969rodica, la data 2013-02-02 17:29:55da trebue sa fii hotarita si disciplinata in alimantatiecontacteazama pe emailul dragusin_rodica_elena@yahoo.com slabire fara foame cu hrana celulara


N-o contactati...e doar o mlmoaie disperata sa-si vanda pachetul cu care s-a tzapit...
kudika226898
Postat pe 6 Februarie 2013 17:40
Eu am reusit sa dau ceva kilograme jos cu produsul din filmulet.
http://www.youtube.com/watch?v=F5qbzV-K1do
kudika_31776
Postat pe 15 Martie 2013 15:44
Buna, fetelor!

M-am inscris pe forum ca sa pot discuta mai multe cu voi despre slabit. Eu fac sport (merg la sala de 2 ori pe saptamana), beau cam 2 litri de lichide pe zi si incerc sa am grija si la mancare, dar tot nu am reusit sa slabesc.

Mai mult, sunt balonata mai tot timpul si am mainile si picioarele umflate, mai ales dimineata. Am mai citit si eu pe net si pe forumuri despre asta si cred ca retin apa in organism.

Aveti vreun sfat pentru problema aceasta?
kudika_33777
Postat pe 16 Aprilie 2013 13:54
De la: kudika_33777, la data 2013-04-16 13:54:30Buna, fetelor!

M-am inscris pe forum ca sa pot discuta mai multe cu voi despre slabit. Eu fac sport (merg la sala de 2 ori pe saptamana), beau cam 2 litri de lichide pe zi si incerc sa am grija si la mancare, dar tot nu am reusit sa slabesc.

Mai mult, sunt balonata mai tot timpul si am mainile si picioarele umflate, mai ales dimineata. Am mai citit si eu pe net si pe forumuri despre asta si cred ca retin apa in organism.

Aveti vreun sfat pentru problema aceasta?


Mananca mai putin sarat si bea ceaiuri diuretice, de genul codite de cirese sau matase de porumb.
kudika_32792
Postat pe 16 Aprilie 2013 17:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lindaxa 35 De la: healthy010407 18 Aprilie 2010 11:32
Hri Vitalion, impotriva osteoporozei, arteriosclerozei 2 De la: Kyiutza 31 Iulie 2010 18:17
silueta sau cat de mult iti doresti sa te recunosti ca femeie 33 De la: DESERT_PLANT_healthy 22 Noiembrie 2013 10:38
ma simt stresata 33 De la: office_salinasusesi_ro 28 Februarie 2010 11:17
slabire 6 De la: office_salinasusesi_ro 9 Martie 2010 17:18