Setari Cookie-uri

Sfaturi

Am intrat aici cu scopul de a gasi sfaturi si sprijin.In perioada 2-8 aprilie o sa am intalniri foarte importante si de aceea trebuie sa ma "pregatesc".Pana atunci am de dat cam 8 kg si sa-mi lucrez musculatura sa imi fac o schimbare de luc sa am grja de ten sa-mi inbunatatesc increderea in sine.Cum as spune ....niste schimbari radicale cei drept pentru mine.Asa ca nu reau sa gasesc pareri rautacioase.Cel mai bine daca vreti sa imi dati un sfat inainte punetiva in locul meu si apoi vorbiti.Cum vati organiza voi pentru toate astea?
kudika_861
Postat pe 28 Ianuarie 2012 08:45
mergi la sala, la cosmetica si la coafor!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 28 Ianuarie 2012 08:51
De la: kudika_861, la data 2012-01-28 08:45:30Am intrat aici cu scopul de a gasi sfaturi si sprijin.In perioada 2-8 aprilie o sa am intalniri foarte importante si de aceea trebuie sa ma "pregatesc".Pana atunci am de dat cam 8 kg si sa-mi lucrez musculatura sa imi fac o schimbare de luc sa am grja de ten sa-mi inbunatatesc increderea in sine.Cum as spune ....niste schimbari radicale cei drept pentru mine.Asa ca nu reau sa gasesc pareri rautacioase.Cel mai bine daca vreti sa imi dati un sfat inainte punetiva in locul meu si apoi vorbiti.Cum vati organiza voi pentru toate astea?

Cati ani ai ?
MAMAITA
Postat pe 28 Ianuarie 2012 08:52
De la: kudika_861, la data 2012-01-28 08:45:30Am intrat aici cu scopul de a gasi sfaturi si sprijin.In perioada 2-8 aprilie o sa am intalniri foarte importante si de aceea trebuie sa ma "pregatesc".Pana atunci am de dat cam 8 kg si sa-mi lucrez musculatura sa imi fac o schimbare de luc sa am grja de ten sa-mi inbunatatesc increderea in sine.Cum as spune ....niste schimbari radicale cei drept pentru mine.Asa ca nu reau sa gasesc pareri rautacioase.Cel mai bine daca vreti sa imi dati un sfat inainte punetiva in locul meu si apoi vorbiti.Cum vati organiza voi pentru toate astea?



Of,of,vesnica problema a surplusului de greutate,,,fetelor,,,cum reusiti sa va ingrasati,,caci ,eu ,tot incerc de vreo 20 ani si nu reusesc????
Bun,,,vrei sa slabesti,deci corecteaza-ti alimentatia,elimina toate sursele de grasimi,fainoasele,consuma fructe si legume proaspete,fa miscare,sport,dans!Pentru schimbare de look,iti recomand saloanele de infrumusetare,acolo vei gasi persoane calificate in a-ti aduce confortul dorit!!!Increderea in tine o dobandesti lucrand cu propria-ti persoana,zilnic,printr-o gandire optimista,pozitiva,eliminand factorii de stres,chiar si persoanele ,care nu iti fac placere,Si fii cat se poate de naturala,naturaletea iti da un surplus de candoare,zambetul iti lumineaza fata si descreteste fruntea!!!Daca esti si iubita,este de bun augur,caci se stie este cunoscut faptul ca femeii care iubeste si este iubita,,ii straluceste fericirea pe fata!!!DO IT!!!Good luck!
MissRainbow
Postat pe 28 Ianuarie 2012 08:55
tumesc pentru sfaturile de pana acum si chiar apreciez .Da am sa incep sa lucrez cu mine la partea incredere.Poate ma ajuta si faptul ca ibesc si sunt iubita.Problema cu kg sper sa o depasesc...defapt am inceput o cura de slabire de ceva timp si de la 67,5 am ajuns la 62.5 in doua saptamani si vreau sa ajung undeva la 55(la 1,67-1,68 m ) daca imi tonifiez corpul cred ca va fi bine.La coafor o sa ma duc cred ca saptamnile viitoare vreau sai dau parului meu blond o nuanta silentioasa de roscat(cred ca se va potrivi cu ochii mei verzi) o sami schimb garderoba si o sa incerc sa zambesc mai mult.Ce spuneti e un plan de lupta bun?
kudika_861
Postat pe 28 Ianuarie 2012 09:00
as mai avea inca o intrebare pentru voi.Defapt aici consta inparerea voastra.De curand am cunoscut un baiat si m-am apropiat de el mult acum imi este un bun prieten.desi il cunosc de vreo 4-5 luni.Credeti ca este ok ca pot vb cu el despre orice?
kudika_861
Postat pe 28 Ianuarie 2012 09:15
as mai avea inca o intrebare pentru voi.Defapt aici consta inparerea voastra.De curand am cunoscut un baiat si m-am apropiat de el mult acum imi este un bun prieten.desi il cunosc de vreo 4-5 luni.Credeti ca este ok ca pot vb cu el despre orice?
kudika_861
Postat pe 28 Ianuarie 2012 09:26
De la: kudika_861, la data 2012-01-28 09:26:31as mai avea inca o intrebare pentru voi.Defapt aici consta inparerea voastra.De curand am cunoscut un baiat si m-am apropiat de el mult acum imi este un bun prieten.desi il cunosc de vreo 4-5 luni.Credeti ca este ok ca pot vb cu el despre orice?



Absolut,dar cu conditia ca el sa fie deschis fata de un asemenea stil de comunicare si sa prezinte doza de incredere necesara in astfel de situatii!!De multe ori,barbatii sunt buni confesori,prieteni de inima,cu mult mai valorosi decat eventualele prietene,,,dar,,,acestia pot fi numarati pe degete!!!De ce sa nu fie in regula?Orice relatie este timida la inceputurile ei,cunoasteti-va si incercati sa fiti cat mai mult timp impreuna,,,restrictiile de timp,atenueaza intensitatea trairilor!!
MissRainbow
Postat pe 28 Ianuarie 2012 10:18
De la: kudika_861, la data 2012-01-28 09:15:03as mai avea inca o intrebare pentru voi.Defapt aici consta inparerea voastra.De curand am cunoscut un baiat si m-am apropiat de el mult acum imi este un bun prieten.desi il cunosc de vreo 4-5 luni.Credeti ca este ok ca pot vb cu el despre orice?


mai asteapta!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 28 Ianuarie 2012 10:49
Daca as fi in locul tau - pentru inceput mi-as cumpara hainele pe care as dori sa le imbrac la acele intalniri - intre timp as fi foarte atenta la alimentatie - pe urma m-as ocupa de partea estetica mai mult adica de coafura, machiaj - si cred ca astea m-ar ajuta sa am mai multa incredere in mine pentru ca m-as simti mai feminina. Nu trebuie sa fi foarte increzuta la acele intalniri - parerea mea este ca trebuie sa fi tu naturala - si sa nu incerci sa te maschezi pentru ca ceilalti isi vor da seama de asta ,, Fi tu insuti si toti te vor iubi'' - fi tu insuti in ceea ce priveste partile bune ale tale - defectele si slabiciunile de caracter lasale la o parte si va fi totul bine.
kudika_nikole
Postat pe 28 Ianuarie 2012 15:14
In legatura cu a doua intrebare - este foarte important ca atunci cand intreti o conversatie cu cineva sa nu te abati de la subiectul principal - adica sa nu sari de la un subiect la altul daca subiectele din conversatie nu au legatura unul cu celalalt - si ca sa poti vorbi orice cu o persoana trebuie sa o cunosti foarte bine si sa ai incredere in ea. E mai bine sa fi tacu de multe ori decat sa vorbesti tot timpul ...pana si in discutie este bine sa pastrezi o stare de echilibru si sa fi cumpatat - eu am invatat asta...si crede-ma este mult mai bine asa.
kudika_nikole
Postat pe 28 Ianuarie 2012 15:18
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-01-28 08:51:07mergi la sala, la cosmetica si la coafor!!!!!
nu o mai invata sa faca lucruri care pe tine nu te ajuta deloc...
FAT___FRUMOS_
Postat pe 28 Ianuarie 2012 15:20
De la: kudika_861, la data 2012-01-28 09:00:49tumesc pentru sfaturile de pana acum si chiar apreciez .Da am sa incep sa lucrez cu mine la partea incredere.Poate ma ajuta si faptul ca ibesc si sunt iubita.Problema cu kg sper sa o depasesc...defapt am inceput o cura de slabire de ceva timp si de la 67,5 am ajuns la 62.5 in doua saptamani si vreau sa ajung undeva la 55(la 1,67-1,68 m ) daca imi tonifiez corpul cred ca va fi bine.La coafor o sa ma duc cred ca saptamnile viitoare vreau sai dau parului meu blond o nuanta silentioasa de roscat(cred ca se va potrivi cu ochii mei verzi) o sami schimb garderoba si o sa incerc sa zambesc mai mult.Ce spuneti e un plan de lupta bun?


Felicitari pentru schimbari! Tine-o tot asa!
franziska_eu
Postat pe 29 Ianuarie 2012 02:28
De la: kudika_861, la data 2012-01-28 09:15:03as mai avea inca o intrebare pentru voi.Defapt aici consta inparerea voastra.De curand am cunoscut un baiat si m-am apropiat de el mult acum imi este un bun prieten.desi il cunosc de vreo 4-5 luni.Credeti ca este ok ca pot vb cu el despre orice?


Cunoaste-l bine inainte de a-ti deschide sufletul in fata lui! Incearca sa-l cunosti in tot felul de ipostaze si abia apoi decide daca e de incredere sau nu!
franziska_eu
Postat pe 29 Ianuarie 2012 02:30
De la: FAT___FRUMOS_, la data 2012-01-28 15:20:51
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-01-28 08:51:07mergi la sala, la cosmetica si la coafor!!!!!
nu o mai invata sa faca lucruri care pe tine nu te ajuta deloc...


fat_urat cu multe spume o ramai iremediabil cu neuronii gauriti stiai????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 6 Februarie 2012 19:32
kudika_18694
Postat pe 18 Octombrie 2012 13:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca doresti sa slabesti,sa-ti contrilezi si sa-ti mentii greutatea!!! 22 De la: Flowers 18 Mai 2011 18:58
porii dilatati .. 8 De la: duracell 8 Februarie 2010 10:04
Care recunoaste ca e anorexica? 4 De la: Anaisss 12 Iunie 2015 23:25
un nou stil de viata 11 De la: enemgabriel 16 Septembrie 2013 21:39
Cel mai bun aparat de slabit din prezent????? 22 De la: kudika226898 1 Octombrie 2010 14:24