Setari Cookie-uri

Credeti ca el vrea sa faca sex cu mine sau e indragostit de mine ??

daca faci ceva,fa-o pe bani ca sa i-ti poti intretine famili si nu numai
kudika224927
Postat pe 16 Octombrie 2010 16:21
Daca ies mai multe raspunsuri ca te iubeste ce faci? desi e clar ca lumea voteaza raspunsul : sex.
Pui intrebari de adolescent si apoi te-apuci sa dai lectii de viata si declaratii de avere. ( Chiar : ce faci cu cele doua case, le lasi sotului ?) In toata chestia asta tu vezi ceea ce ti-ar placea sa vezi , posibilitatea de a iesi ceva fara sa-l bagi in sema pe sot ( cantitate neglijabila). Mie omul asta mi se pare doar un tip nonsalant si mult mai deschis decat esti tu obisnuita.Sa nu uitam ca occidentalii au un alt stil.O fi vazut destule la viata lui... nu cade asa usor in fund in fata unei femei educate si valoroase.
adeline7612
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:11
De la: G1ul1a, la data 2010-09-28 08:49:56
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-28 08:42:36
De la: kudika161928, la data 2010-09-27 22:41:33La fel imi puneam intrebarea ... nu e numai bogat e si destept ,timid si gentil .


asa, si?
parca ai face reclama la prezervative!

mai lipseste ca e moale si pufos
nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,daca moale si pufos ce mai face cu el?doar conversatie?
mitza81
Postat pe 17 Octombrie 2010 15:11
De la: crysa_tm, la data 2010-09-29 10:40:03Eu am impresia ca fata asta s-a uitat la prea multe telenovele parerea mea
daaaaaaaaaa,la prea multe chiar.stau si ma intreb cum de ea nu se gandeste:cum se face ca in toti anii astia nu a vazut ca sunt interesanta,dar acum ca e singur.........uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaau,ce sexi si misto esti!!!!!!!!!!!!!!!!!
mitza81
Postat pe 17 Octombrie 2010 15:19
scumpo nimeni nu te judeca dar in contextul in care ai spus-o tu esti de judecat:))..cum naiba pleci tu la nunta fara sotul tau?speri sa te combini acolo sau ce?:)) pai mai ramane sa iti lasi sotul in casa sa doarma si tu sa iesi pe furis pe geam la disco. apoi dak zici ca te inseala de ce nu ai divortat stai putin si te linisteste apoi du-te in p...altuia. doar asa vei reusi sa vezi ce vrei cu adevarat si sa nu faci vreo greseala prea mare. gandeste-te un pic si vezi cine e vinovat.ai plecat fara sotul tau de acasa , nu i-ai spus sigur ca ala se da la tine, nu ai incercat sa eviti printr-o modalitate categorica avansurile aluia .si apoi mie imi pari ca fiind genul unei fete de alea plecate la munca in italia spania si lasa sotul aksa sa aiba grija de copii si peste cateva luni intenteaza divort pt ca a gasit un bogattan idiot care nu pune bazele pe sentimente si pe familie ci pe faptul k iti dau acolo 0 suta doua de euro daca stai cu el si ii oferi placeri carnale fara sa te impotrivesti, mai bn lasa figurile ca nu esti victima ci doar..o doritoare de ceva nou
extravagant
Postat pe 17 Octombrie 2010 15:49
ORI IL PARASISE IUBITA SI VOIA SA PLANGA PE UMARUL TAU,ORI E CURIOS SA VADA CE FEL DE FEMEIE ESTI,FATA DE CELE MULTE CE AU TRECUT PRIN PATUL LUI,ORI ITI TESTEAZA SERIOZITATEA.LA INTREBAREA TA,RASPUNSUL MEU E DAAAAAAAAAAAAAA,SUNT VULPOI SI MARE PARSIVI
mimishor957
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:08
De la: kudika161928, la data 2010-09-27 22:41:33La fel imi puneam intrebarea ... nu e numai bogat e si destept ,timid si gentil .


mai, pentru ce s-ar uita un barbat bogat, manierat si inteligent la o femeie care ii e servitoare? nu incerca sa sari standardele sociale. crezi ca nu exista destule femei de situatia lui care sa aiba ce sa ii ofere? si daca merge prost intre voi ce vei face? eu am invatat o chestie pana la cei 27 de ani ai mei: indiferent cat de bun e seful cu tine si ce sacrificii face pentru tine (am avut si eu parte de sefi de ambele sexe, care au facut si destul sacrificii pentru mine, nu ma refer ca ar fi tinut intr-un fel la mine, dar le eram simpatic) nu fii niciodata prietenul lui ci pastreaza-ti rolul de angajat. sper sa intelegi si tu asta. daca nu merge intre voi, va incerca sa scape de tine si de sotul tau din casa. eu asa as face in locul lui.
leo_
Postat pe 18 Octombrie 2010 02:23
De la: kudika161928, la data 2010-10-04 23:22:32Cine ti-a spus tie ca sunt o cenusereasa ??!! de unde ai dedus asta ??!!!
Stii macar sa citesti ? concluzia asta ai tras-o.. de unde ??
Eu la 33 am doua case si o facultate ...tu ce ai ?
Citeste cu atentie si mai vorbim .



papusa, eu la aproape 28 de ani am o casa, o masina, o facultate, cateva sesiuni stiintifice la activ si vreo 3 servicii in propria tara. cu mine poti sa vorbesti foarte bine daca pe altii ii desconsideri fara sa ii cunosti. atat timp cat esti servitorul altuia poti sa fii si profesor universitar, indeplinesti functia de servitor. daca x se duce la lopata e muncitor indiferent ca a terminat arhitectura. plus ca fiind romanca acolo esti considerata de proasta factura, la fel cum si tu ai considera un medic indian care vine sa munceasca la tine in casa in romania, esti cetateanul unei tari care nu are nevoie de tine, de ce ar avea strainul?
tare a vrea sa stiu si eu cu ce e deosebita o venetica pentru un barbat bogat care poate avea poate si 70% din femeile din tara lui. banii iti aduc orice femeie cu orice calitati, cu cateva exceptii (nepotriviri genetice - tipa chiar nu te suporta - si cazurile in care e indragostita de altcineva).
leo_
Postat pe 18 Octombrie 2010 02:36
daca este indragostit de tine binenteles ca vrea sa faca dragoste si nu sex.este cel mai frumos sentiment pe care il poti trai,sa te iubeasca cineva,sa te doreasca cineva .asa a lasat D-nezeu ca doi oameni de sex opus sa se contopeasca,nu am inventat noi asta .dar cred ca si tu iti doresti sa ajungi cu el in pat.fa-o.nu ai nimic de piedut,nu trebuie sa-ti faci atatea complexe.de ce sa-ti para rau vreodata ca nu ai facut-o.dragostea e frumoasa,toti ne dorim acest lucru dar cand apare incepem sa ne punem tot felul de intrebari.de ce?nu stiu nici eu.traiste-ti clipa!nu santem eterneni.stii ca exista atractia universala nu respinge ceea ce universul iti da si a creat.multa bafta! poate ne mai auzim.
kudika127260
Postat pe 18 Octombrie 2010 11:40
draguta,am citit mai multe pareri si stii de fapt ia partea buna a lucrurilor si ignora rautatile altora.isi dau cu parerea cei care nu au intalnit si nu au trait dragostea niciodata.poate vorbim .imi place ca ai o pozitie sociala buna dupa cum spui tu bazata pe propriile resurse si nu ma refer numai la cele financiare.eu am 41 ani si am ajuns la concluzia ca cele mai frumoase lucruri pe care ni le putem darui noi insine intr-o viata sunt cele legate de suflet.e bine sa avem sufletul deschis sa putem primi dragostea pe care unii o nutresc pentru noi nu sa ne facem o gramada de scenarii si ipoteze inutile(ex.daca ma lasa,daca gaseste alta,daca nu e ceea ce mi-am dorit,daca ....,nu ti se pare ca sunt prea multi de daca,pana la urma totul este relativ,nu trebuie sa batem in cuie o idee fara fundament etc.) ,sa ne inchidem sufletul impotriva noastra de altfel.inca o data iti spun ,ia partea frumoasa a lucrurilor si mangaie-ti sufletul.sa crezi in Dumnezeu de fapt,El este cel care deschide si inchide drumuri.Lui trebuie sa-I multumim in fiecare zi..te pupic!
kudika127260
Postat pe 18 Octombrie 2010 11:55
De la: kudika127260, la data 2010-10-18 11:40:10daca este indragostit de tine binenteles ca vrea sa faca dragoste si nu sex.este cel mai frumos sentiment pe care il poti trai,sa te iubeasca cineva,sa te doreasca cineva .asa a lasat D-nezeu ca doi oameni de sex opus sa se contopeasca,nu am inventat noi asta .dar cred ca si tu iti doresti sa ajungi cu el in pat.fa-o.nu ai nimic de piedut,nu trebuie sa-ti faci atatea complexe.de ce sa-ti para rau vreodata ca nu ai facut-o.dragostea e frumoasa,toti ne dorim acest lucru dar cand apare incepem sa ne punem tot felul de intrebari.de ce?nu stiu nici eu.traiste-ti clipa!nu santem eterneni.stii ca exista atractia universala nu respinge ceea ce universul iti da si a creat.multa bafta! poate ne mai auzim.



da, stiu placa, "traieste-ti viata...", continuarea nu o stiu multi si suna cam asa: "...si urmasii tai de maine or sa fie sclavii altora". probabil de asta ne aflam noi romanii de 2000 de ani in criza. ne traim vietile. altii care nu si le traiesc ci muncesc au ajuns desigur la un nivel mai civilizat, iar noi vom munci pentru ca sa le creasca nivelul lor de trai. pai sa nu aiba italianca cativa lachei sa ii faca de la gospodarie la banking in timp ce o romanca aici abia poate sa se intretina pe ea?
dar poftiti... traiti-va toti vietile...
leo_
Postat pe 18 Octombrie 2010 14:52
De la: kudika161928, la data 2010-10-02 21:13:38Nu este roman( e belgian) ,n-e vedem rar 2,3 ori pe an ...stiu e foarte putin ,dar acest tip simt ca pune stapanire pe mine de cate ori vine inainteaza din ce in ce mai mult ,iar ultima oara a intrecut masura ...sa iti dau un ex : la nunta surorii lui ,in biserica am stat cat mai departe de el (zic sa nu faca asta ceva ...pentru ca se comporta ca si cum am fii impreuna ) ce crezi ca a facut ? a inceput sa strige in vazul la toti, ca trebuie sa stau cu el in masina la plecarea spre salon . Eu puteam sa merg cu oricare altcineva .Zic--- bine .
A luat , el , niste lucruri de ale miresei si am mers spre salon cand am ajuns acolo , A inceput sa clacxoneze !!!
Doamne ,toata lumea se uita la noi !!
Iti spun sincer ca nici nu il privesc in ochi ,datorita statutului meu si datorita fricii de a nu pierede inca o data ...eu sa iubesc si el sa nu m-a iubeasca .




daca ai de gand sa ai o idila cu tipul sa iei in calcul si posibilitatea de a ramane fara job...
roz5blue6lila7
Postat pe 18 Octombrie 2010 17:47
traim ceea ce Dumnezeu a dat VIATA!daca EL ti-a dat viata si tu nu esti in stare sa o traiesti inseamana ca suntem neputiinciosi in tot ceea ce facem.viata e frumoasa,dragostea e frumoasa.sa ne traim iubirile,atata tot ,ca nu suntem in stare asta e alceva.
kudika127260
Postat pe 19 Octombrie 2010 20:02
De la: leo_, la data 2010-10-18 14:52:54
De la: kudika127260, la data 2010-10-18 11:40:10daca este indragostit de tine binenteles ca vrea sa faca dragoste si nu sex.este cel mai frumos sentiment pe care il poti trai,sa te iubeasca cineva,sa te doreasca cineva .asa a lasat D-nezeu ca doi oameni de sex opus sa se contopeasca,nu am inventat noi asta .dar cred ca si tu iti doresti sa ajungi cu el in pat.fa-o.nu ai nimic de piedut,nu trebuie sa-ti faci atatea complexe.de ce sa-ti para rau vreodata ca nu ai facut-o.dragostea e frumoasa,toti ne dorim acest lucru dar cand apare incepem sa ne punem tot felul de intrebari.de ce?nu stiu nici eu.traiste-ti clipa!nu santem eterneni.stii ca exista atractia universala nu respinge ceea ce universul iti da si a creat.multa bafta! poate ne mai auzim.



da, stiu placa, "traieste-ti viata...", continuarea nu o stiu multi si suna cam asa: "...si urmasii tai de maine or sa fie sclavii altora". probabil de asta ne aflam noi romanii de 2000 de ani in criza. ne traim vietile. altii care nu si le traiesc ci muncesc au ajuns desigur la un nivel mai civilizat, iar noi vom munci pentru ca sa le creasca nivelul lor de trai. pai sa nu aiba italianca cativa lachei sa ii faca de la gospodarie la banking in timp ce o romanca aici abia poate sa se intretina pe ea?
dar poftiti... traiti-va toti vietile...


Moama, te-ai dat la puricat? Mi-e si teama sa scriu ceva....poate imi iei si mie cuvintele la analiza Sa traiti!
AnotherWay
Postat pe 20 Octombrie 2010 19:23
De la: kudika161928, la data 2010-09-27 20:59:57
Ar putea un barbat sa fie atat de vulpe incat sa isi doreasca alceva ??


nuuuuuuuuu
battleofwits
Postat pe 20 Octombrie 2010 19:26
De la: G1ul1a, la data 2010-09-28 08:49:56
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-28 08:42:36
De la: kudika161928, la data 2010-09-27 22:41:33La fel imi puneam intrebarea ... nu e numai bogat e si destept ,timid si gentil .


asa, si?
parca ai face reclama la prezervative!

mai lipseste ca e moale si pufos
eu_adi
Postat pe 20 Octombrie 2010 21:22
De la: AnotherWay, la data 2010-10-20 19:23:42
Moama, te-ai dat la puricat? Mi-e si teama sa scriu ceva....poate imi iei si mie cuvintele la analiza Sa traiti!


am inteles! la loc comanda!
leo_
Postat pe 21 Octombrie 2010 02:37
conteaza doar ce vrei tu!daca tu il vrei,ce mai conteaza?eu ,personal cunosc destui barbati si cred ca daca au ajuns la peste 30 de ani fara sa se fi casatorit sau sa aiba relatii serioase,inseamna ca nu-si doresc asa ceva..sau chiar n-au avut noroc in dragoste
xxelena85
Postat pe 21 Octombrie 2010 17:22
si una si alta si eu la fel
kudika183384
Postat pe 21 Octombrie 2010 17:43
M-am despartit de sotul !
kudika161928
Postat pe 7 Noiembrie 2013 02:13
pt cine a deschis topicu`...


sincer...tu...cam cum ai vrea sa petreaca lucrurile?
eu_ovidiu
Postat pe 7 Noiembrie 2013 02:18
pt cine a deschis topicu`...


sincer...tu...cam cum ai vrea sa petreaca lucrurile?
eu_ovidiu
Postat pe 7 Noiembrie 2013 02:18
mda...recitind...revin cu remarca ,ca....se pare ca te-ai convins ca...indiferent ce-ar fi gandit flacau` ala cu banuti...ai vrut si tu...acelas lucru ce-l vroia el la inceputul incertitudinii tale...adica...o tzaruca de sex...amestecat cu...iluzii ce se vor a fi...dragoste...
ma rog...fiecare isi traieste viata...asa cum crede de cuviinta...insa...cred ca necesita o responsabilizare deplina si...emise rationamente solide si realiste...inainte de a incerca marea cu deshtiu`!!!
eu_ovidiu
Postat pe 7 Noiembrie 2013 02:54
Buna ! Va astept sa vb ....!!!!!!!!!!!!!!
Este tare povestea ...continuarea ....
kudika161928
Postat pe 7 Noiembrie 2013 03:13
wowwwwwwww........sa lasa cu...'to be continued?"
eu_ovidiu
Postat pe 7 Noiembrie 2013 03:46
De la: kudika161928, la data 2013-11-07 02:13:37M-am despartit de sotul !
si amantul de tine
kudika_933021
Postat pe 7 Noiembrie 2013 17:53
De la: pickard, la data 2010-09-27 21:03:42 te-ai uitat la slitzul lui? era ridicat sau lasat?..ochii ii avea mici?
krizantema
Postat pe 8 Noiembrie 2013 19:48
krizantema
Postat pe 8 Noiembrie 2013 20:13
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-09-30 14:15:32Sunteti rai. Mie mi se pare clar ca e povestea Cenusaresei. Printul a vazut-o aranjata frumos si s-a indragostit de ea. Asta se intampla doar in povesti? Nuuuuuuuuu. Se intampla in fiecare zi. Printul cel frumos , timid si care nu respira cand e in camera cu ea o sa moara subit sau se va trasnforma in broasca de indata ce va fi sarutat. Cum? Nu asa era povestea? Le mai incurc. Iar barbat-su s einroseste de 8 ani cand o vede pe vara ei? Poate e alergic la parfumul lui vara-sa.
krizantema
Postat pe 8 Noiembrie 2013 20:13


Dragilor,uitati-va si la datarea subiectului de topic,cazul in sine este expirat!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Noiembrie 2013 21:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Il iubesc, dar simt ca nu mai vreau sa fim impreuna 17 De la: kudika098271 13 Martie 2010 12:48
O sa raman pentru totdeauna singura? 12 De la: JustElla 5 Octombrie 2014 16:48
De ce mint femeile cu nerusinare ? 233 De la: leo_ 4 Mai 2011 21:17
eu rac el cu ascendetul in taur:(..,..va rog am nevoie de ajutor 12 De la: kudika058564 21 August 2009 14:47
Un strop de volenta...sau ceva de genu... 54 De la: _oktober_ 22 Ianuarie 2010 22:38