Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat

nu lucia te las pe tine...nu ma pot pune in calea succesului tau;) de ai arata cunostintele pe care le ai...


eu nu am nici o treaba dar astea sunt fite....
_PrInTzEs_
Postat pe 8 Octombrie 2010 14:21
Sunteti rautaciosi . in fine...el a cerut un sfat,nu critici ... cu arfe cu figuri si tot ce are el ,sau ziceti, a ti putea sa ignorati partea asta si sa incercati sa dati un sfat ,daca a cerut asta, inseamna ca are nevoie .Nu conteaza cum a cerut ,cum a scris sau s-a exprimat,ideea e ca are nevoie de putin ajutor...si mda,ce poti sa spui la acest topic ?la anii pe care ii am nu as fi in stare sa-ti zic ceva mai bun: esti foarte gelos men,singur te poti vindeca de asta!... ca apoi daca mi-as da cu parerea e posibil sa dau gres.
Alexandra04
Postat pe 8 Octombrie 2010 20:38
De la: overdose, la data 2010-10-06 17:20:30Salut , sunt nou pe forum , am si eu o problema : De greu sa ma exprim bine dar incerc.. ) Suntem impreuna cu prietena mea de 4 ani, totul e super bine, cel putin eu asa cred... ea e prima si unica cu care am avut relatii sexuale, aveam 15 ani cand a inceput relatia noastra... la ea tot am fost si cred ca sunt unicul..am mai avut relatii cu fete pana la dansa dar au fost doar saruturi si mangaieri. de 2 ani am plecat peste hotare si ne intalnim numai iarna si vara, pan acum am fost sigur 100% ca nu ma inseala (locuia si studia in satul de undem suntem amandoi ) acum a plecat si ea peste hotare sa faca studii si nu stiu ce sa fac, sunt foarte gelos acum si imi pare ca in orce clipa ma poate insela,lupt cu mine imi bag idea ca ea ma iubeste si nu are nevoie de nime inafara de mine dar "inima" nu asculta... ea e una din fetele care iubesc orgazme unu dupa altu sper ca intelegeti la ce ma refer.. nu stiu daca va rezista libertatii din tara straina unde nime nu o cunoaste si multimii de oameni (baieti) noi... ms anticipat :)



mei, daca esti serios, ia carnetelul si scrie. esti de la 15 ani cu ea si dureaza de 4 ani. ce da ? schimba!
Histria
Postat pe 9 Octombrie 2010 16:47
eu vad ca nu a putut nimeni sa i dea un sfat omului.toti ati lasat miezul subiectului si va ti luat de el ca nu stie romana ca nu scrie.................da ia mai lasatil in pace si daca tot va da ti mari si tari da tii omului un sfat.sai aveti prea mult timp de pierdut cu vorbe goale????????????????ptr.prietena ta draga eu zic sa nu te mai gandesti.ochii care nu se vad se uita.si sa crezi ca sta fara o relatie 2 ani fii serios.iar tu simti ca esti gelos ptr ca nu ai o relatie noua........daca nu poti fara ea si ea fara tine unu din voi trebuie sa se sacrifice???????????sau..... o sa te chinui/bafta
clar_de_luna
Postat pe 10 Octombrie 2010 02:11
daca sa dus afara,e bine las-o sa faca bani si expierenta,o sa-ti prinda bine daca o sa mai ai succes la ea
kudika224927
Postat pe 10 Octombrie 2010 07:40
salut daca ea a avut încredere în tine cînd ai plecat afara sa lucrezi tu de ce nai avea încredere în ia tia dat vreun motiv sa scri ce ai scris. asa ca cel mai bine este sa stai linistit si sa-ti urmezi pasi vietii.
cristi076
Postat pe 10 Octombrie 2010 07:54
ahahahaha ce te EI de baiat cu ORGAZMELE, daca tot TEA dat gata ?!?:)))) rade ciob de oala sparta.
lol
lol
lol
lol
lol
.
.
.
etc.
QUEEN_ANNE
Postat pe 10 Octombrie 2010 10:44
Nu pot sa spun ca sunt o forumista activa pe kudika, dar mare parte din timp o petrec citind topicurile de aici. Inteleg nervozitatea oamenilor cand dau numai peste greseli gramatice si oameni plecati in strainatate care uita limba romana corecta. Dar ambele parti au de pierdut intr-o situatie ca asta. Cine citeste se enerveaza si isi omoara neuroni degeaba, si majoritatea celor care gresesc scriind atunci cand dau de critici se incapataneaza tot mai tare si scriu la fel, sau poate chiar mai incorect. Deci daca nu va mai merge creierul si nu mai aveti rabdare la sfarsitul zilei sa dai lectii de gramatica si vocabular pe un ton calm, ignorati si dati raspunsuri la problema. Cred ca e mai bine pt toti.

De 7 ani merg regulat in afara pentru aprox. 3 luni de zile. In timpul cand stau acolo, uit multe cuvinte din romana si imi vine foarte greu sa ma exprim. Gramatica o tin minte, dar vocabularul mi-l amintesc greu. La fel, cand vin in tara, imi ia o saptamana sau doua sa ma acomodez din nou cu vocabularul si expresiile de aici. In afara nu am ocazia sa vorbesc romaneste. Este un fenomen explicat stiintific. Daca nu ma credeti, cautati. Asa ca pana nu va aflati in situatie, nu criticati. Sa nu se inteleaga ca accept greselile de gramatica, dar nu poti cere de unde nu este.

Referitor la problema baiatului, e vorba de incredere. Daca dintr-o data iti scapa din aria ta de control, ar trebui sa te gandesti ce motive ai sa te simti asa. Intr-o relatie sanatoasa te bucuri cand celalalt are ocazia sa-si largeasca orizonturile. Este si gelozie, dar anulata de perioada de timp petrecuta impreuna si de sentimentele dintre voi. De ce nu discuti cu ea asta? Spune-i cum te simti, ca ti-e frica sa n-o pierzi. Poate iese ceva bun.
aiai
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:29
salutare, normal ar fi sa nu te mai gandesti la tot felul de prostii si sa incerci sa fi cat mai putin gelos pt ca daca ea va fi aelasa ta asa va ramane. ideeea este ca daca ea este cu gandul sa te insele poti sa fi sigur ca te va insela cu tine de mana fiind. acum tu trebuie sa te mai gandesti si ca noi oamenii in general mai avem si momente de slabiciune cand mai cadem in nu stiu ce capcane ale vietii, sincer eu cred ca nu trebuie sa-i arati ca iti faci griji din punctul asta de vedere pt ca dupa nu va mai dura mult timp si veti fi deja fiecare pe drumul vostru si spun toata treaba asta deoarce daca tu vei incepe cu tot felul de suspiciuni pe care i le aduci la cunostinta o vei stresa, se va simti oarecum urmarita daca vrei si cu timpul relatia se va finaliza. bafta
ciuby_33
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:48
De la: anastasia_m, la data 2010-10-06 17:25:56tu ai uitat limba romana???????

ei lasa-l ca s-a scuzat
yupz_
Postat pe 10 Octombrie 2010 16:13
De la: valy90, la data 2010-10-06 17:30:14
De la: overdose, la data 2010-10-06 17:20:30Salut , sunt nou pe forum , am si eu o problema : De greu sa ma exprim bine dar incerc.. ) Suntem impreuna cu prietena mea de 4 ani, totul e super bine, cel putin eu asa cred... ea e prima si unica cu care am avut relatii sexuale, aveam 15 ani cand a inceput relatia noastra... la ea tot am fost si cred ca sunt unicul..am mai avut relatii cu fete pana la dansa dar au fost doar saruturi si mangaieri. de 2 ani am plecat peste hotare si ne intalnim numai iarna si vara, pan acum am fost sigur 100% ca nu ma inseala (locuia si studia in satul de undem suntem amandoi ) acum a plecat si ea peste hotare sa faca studii si nu stiu ce sa fac, sunt foarte gelos acum si imi pare ca in orce clipa ma poate insela,lupt cu mine imi bag idea ca ea ma iubeste si nu are nevoie de nime inafara de mine dar "inima" nu asculta... ea e una din fetele care iubesc orgazme unu dupa altu sper ca intelegeti la ce ma refer.. nu stiu daca va rezista libertatii din tara straina unde nime nu o cunoaste si multimii de oameni (baieti) noi... ms anticipat :)
N-AM INTELES NIMIC,NIMIC.TU AI UITAT SA MAI SCRII ROMANESTE DIN CAUZA CA TRAIESTI IN ALTA TARA?

se intamp la frecvent
yupz_
Postat pe 10 Octombrie 2010 16:14
De la: overdose, la data 2010-10-06 19:15:04
De la: _PrInTzEs_, la data 2010-10-06 18:55:35de fiecare data cand iti spune o kudika ce prolema ai cu limba romana incepi sa scrii mai bine..


da-o draq de treaba ca esti plecat de 2 ani nu de 20 sa nu stii romana sau sa o uiti asa repede faci si tu ca ala cand pleaca la bucuresti si se intoarce peste un an la tara si il intreaba p tacso ce e unealta asta cu dinti si coada calca pe dinti si apoi spune : fia draqu de grebla...si hopa ca si-a adus aminte ce e...



ce sa faci lasa fata ea nu ar sta plecata sa aibe "orgazme" daca tu pleci poate ca


"orgazmele" in romana nu ii mai plac aqm vrea dalea straine

)) stiu ca va duce capu sa faceti pe desteptii ) asta la mamica si taticu, ei te vor lauda siti vor da premii ..o sa fac post special pu voi la tema " ajutati-ma sa invat limba romana"
dupa 4 ani ar trebui sa ai mai multa incredere in iubitica ta asta ..doar daca nu ti-a dat vreun motiv hai calmeaza-te
yupz_
Postat pe 10 Octombrie 2010 16:18
De la: yupz_, la data 2010-10-10 16:18:34
De la: overdose, la data 2010-10-06 19:15:04
De la: _PrInTzEs_, la data 2010-10-06 18:55:35de fiecare data cand iti spune o kudika ce prolema ai cu limba romana incepi sa scrii mai bine..


da-o draq de treaba ca esti plecat de 2 ani nu de 20 sa nu stii romana sau sa o uiti asa repede faci si tu ca ala cand pleaca la bucuresti si se intoarce peste un an la tara si il intreaba p tacso ce e unealta asta cu dinti si coada calca pe dinti si apoi spune : fia draqu de grebla...si hopa ca si-a adus aminte ce e...



ce sa faci lasa fata ea nu ar sta plecata sa aibe "orgazme" daca tu pleci poate ca


"orgazmele" in romana nu ii mai plac aqm vrea dalea straine

)) stiu ca va duce capu sa faceti pe desteptii ) asta la mamica si taticu, ei te vor lauda siti vor da premii ..o sa fac post special pu voi la tema " ajutati-ma sa invat limba romana"
dupa 4 ani ar trebui sa ai mai multa incredere in iubitica ta asta ..doar daca nu ti-a dat vreun motiv hai calmeaza-te

!!!mc mult, :) mc mult, chiar mam calmat , acum ma simt altfel, nush de ce da imi pare ca a trecut toata gelozia... acum sunt convins ca ma iubeste si ca nu ma va skima cu nimeni ...( :X:X:X
overdose
Postat pe 10 Octombrie 2010 20:45
De la: yupz_, la data 2010-10-10 16:18:34
De la: overdose, la data 2010-10-06 19:15:04
De la: _PrInTzEs_, la data 2010-10-06 18:55:35de fiecare data cand iti spune o kudika ce prolema ai cu limba romana incepi sa scrii mai bine..


da-o draq de treaba ca esti plecat de 2 ani nu de 20 sa nu stii romana sau sa o uiti asa repede faci si tu ca ala cand pleaca la bucuresti si se intoarce peste un an la tara si il intreaba p tacso ce e unealta asta cu dinti si coada calca pe dinti si apoi spune : fia draqu de grebla...si hopa ca si-a adus aminte ce e...



ce sa faci lasa fata ea nu ar sta plecata sa aibe "orgazme" daca tu pleci poate ca


"orgazmele" in romana nu ii mai plac aqm vrea dalea straine

)) stiu ca va duce capu sa faceti pe desteptii ) asta la mamica si taticu, ei te vor lauda siti vor da premii ..o sa fac post special pu voi la tema " ajutati-ma sa invat limba romana"
dupa 4 ani ar trebui sa ai mai multa incredere in iubitica ta asta ..doar daca nu ti-a dat vreun motiv hai calmeaza-te

!!!mc mult, :) mc mult, chiar mam calmat , acum ma simt altfel, nush de ce da imi pare ca a trecut toata gelozia... acum sunt convins ca ma iubeste si ca nu ma va skima cu nimeni ...( :X:X:X
overdose
Postat pe 10 Octombrie 2010 20:45
De la: overdose, la data 2010-10-06 17:20:30Salut , sunt nou pe forum , am si eu o problema : De greu sa ma exprim bine dar incerc.. ) Suntem impreuna cu prietena mea de 4 ani, totul e super bine, cel putin eu asa cred... ea e prima si unica cu care am avut relatii sexuale, aveam 15 ani cand a inceput relatia noastra... la ea tot am fost si cred ca sunt unicul..am mai avut relatii cu fete pana la dansa dar au fost doar saruturi si mangaieri. de 2 ani am plecat peste hotare si ne intalnim numai iarna si vara, pan acum am fost sigur 100% ca nu ma inseala (locuia si studia in satul de undem suntem amandoi ) acum a plecat si ea peste hotare sa faca studii si nu stiu ce sa fac, sunt foarte gelos acum si imi pare ca in orce clipa ma poate insela,lupt cu mine imi bag idea ca ea ma iubeste si nu are nevoie de nime inafara de mine dar "inima" nu asculta... ea e una din fetele care iubesc orgazme unu dupa altu sper ca intelegeti la ce ma refer.. nu stiu daca va rezista libertatii din tara straina unde nime nu o cunoaste si multimii de oameni (baieti) noi... ms anticipat :)


Asa, si aceste orgasme sa inteleg ca le-ar avea doar in orasele mari:)))
Nu inteleg cum de la sat s-a stapanit.
Tu esti un egoist si un gelos......ia lucreaza la acest aspect.
Sau o vroiai la tzara, la sapa?
Stii zicala aia:" de ce ti-e frica, nu scapi?":))......tu asa o sa patesti.....cat timp in mintea ta e doar gelozie, inselat.
stem_29
Postat pe 10 Octombrie 2010 20:58
De la: overdose, la data 2010-10-06 17:20:30Salut , sunt nou pe forum , am si eu o problema : De greu sa ma exprim bine dar incerc.. ) Suntem impreuna cu prietena mea de 4 ani, totul e super bine, cel putin eu asa cred... ea e prima si unica cu care am avut relatii sexuale, aveam 15 ani cand a inceput relatia noastra... la ea tot am fost si cred ca sunt unicul..am mai avut relatii cu fete pana la dansa dar au fost doar saruturi si mangaieri. de 2 ani am plecat peste hotare si ne intalnim numai iarna si vara, pan acum am fost sigur 100% ca nu ma inseala (locuia si studia in satul de undem suntem amandoi ) acum a plecat si ea peste hotare sa faca studii si nu stiu ce sa fac, sunt foarte gelos acum si imi pare ca in orce clipa ma poate insela,lupt cu mine imi bag idea ca ea ma iubeste si nu are nevoie de nime inafara de mine dar "inima" nu asculta... ea e una din fetele care iubesc orgazme unu dupa altu sper ca intelegeti la ce ma refer.. nu stiu daca va rezista libertatii din tara straina unde nime nu o cunoaste si multimii de oameni (baieti) noi... ms anticipat :)


Posesivitatea si gelozia distruge totul ,in primul rand pe tine.Distanta a distrus relatii de casatorie cu copii ,dar relatii de genul pe care o ai si tu ...mai ales la varsta asta.Ce ati patit cu totii???Cati ani aveti ?20 sau mai putin?ce iti doresti de fapt de la viata asta?ce iti doresti de la fata asta?crezi ca le-ai trait pe toate si e momentul sa-ti intemeiezi familie?sau?Din ce scrii reiese doar ce te doare pe tine ,ce vrei tu ..cu ea ai vorbit despre asta?ai intrebat-o ce-si doreste de la relatia voastra?Sunteti prea tineri ,de ce nu explorati viata asta ?de ce luati decizii si va complicati viata ,in loc sa vi-o traiti?Te-ai gandit vreodata ca poate si ea gandeste la fel de tine?E maritata cu tine?Este proprietatea ta?Fiecare face ce vrea cu viata lui.Asa sa faci si tu.Poarta o discutie cu ea deschisa dar atentie fara reprosuri si acuze,las-o sa-ti spuna ce vrea si ea de la relatia asta sau ce nu vrea si daca raspunsul ei va fi unul pe care poate tu nu l-ai vrea ,respecta-i decizia si mergi mai departe,fete sunt destule pt toti si gandeste-te ca poate nu e ea cea care trebuie sa fie a ta.Daca raspunsul e unul pe masura asteptarilor tale ..atunci bravo ,casa de piatra si toate cele !!!Iti incarci psihicul negativ degeaba!!
kmykmy_grace
Postat pe 12 Octombrie 2010 13:12
Buna ziua, simt in postarea ta ca nu ai incredere in partenera ta. Aceeasi intrebare ar putea sa o posteze si ea pe orice site. Ai incercat sa vorbesti cu ea despre temerile tale? Banuiesc ca nu, ca altfel nu ai mai fi pus intrebarea aici. Ce te face sa crezi ca pana sa plece la studii in strainatate nu te insela ? Oricum daca asta ar urmari te-ar insela chiar daca tu ai fi langa ea, chiar daca ai inchide-o intr-o cusca. Invata sa ai mai multa incredere in ea. Tu ai plecat in cautarea unui viitor mai bun , la fel a facut si ea. Bineinteles ca la varsta aceasta are atat ea cat si tu unele ``nevoi`` dar daca ati comunica mai bine ai afla ca iubirea sincera si mai ales idea ca cineva acolo departe te asteapta si traieste numai cu speranta ca tu esti cel care o face sa se simta bine, si sa simta acele ``orgazme`` de care tu pomenesti , nu ar mai exista semne de intrebare in ceea ce priveste relatia ta cu ea. Pa
kudika184472
Postat pe 29 Noiembrie 2010 14:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce se intampla? 41 De la: Micael 14 Octombrie 2010 11:15
intrebare 35 De la: kudika341816 27 Aprilie 2011 21:36
imi da cineva un sfat .. 29 De la: marinca 17 August 2013 09:44
realitatea asa cum o vezi cu ochii eliberati de percepte morale 21 De la: strasss3 5 Decembrie 2009 07:42
orele de liceu:( 1 De la: black_eyes 31 Ianuarie 2011 17:54