Setari Cookie-uri

AM NEVOIE DE AJUTOR

Buna,vreau sa imi dati si mie un sfat va rog frumos.Nu stiu cum sa fac sa imi tin prietenul langa mine,sa nu renunte niciodata la mine.il iubesc foarte mult si vreau sa il tin mereu langa mine.Cum sa fac?Ce sa fac?Astept mesajele voastre va rog..
kudika323638
Postat pe 29 Septembrie 2010 15:51
Saracu...vrei sa`l "siluiesti"?
AdrianaR
Postat pe 29 Septembrie 2010 15:53
De la: kudika323638, la data 2010-09-29 15:51:50Buna,vreau sa imi dati si mie un sfat va rog frumos.Nu stiu cum sa fac sa imi tin prietenul langa mine,sa nu renunte niciodata la mine.il iubesc foarte mult si vreau sa il tin mereu langa mine.Cum sa fac?Ce sa fac?Astept mesajele voastre va rog..

au la magaznele pentru animale niste lese
asa are nevasta-mea si ma tine strans

dar ca si cainele , am dinti si o s-o rod ca sa scap
deci nu poti face nimic daca nu esti mama omida sa-l vrajesti
pickard
Postat pe 29 Septembrie 2010 16:02
De la: kudika323638, la data 2010-09-29 15:51:50Buna,vreau sa imi dati si mie un sfat va rog frumos.Nu stiu cum sa fac sa imi tin prietenul langa mine,sa nu renunte niciodata la mine.il iubesc foarte mult si vreau sa il tin mereu langa mine.Cum sa fac?Ce sa fac?Astept mesajele voastre va rog..


Asta insemna ca tu ca si caracter esti zero barat Esti genul de femeie lipitoare,sufocanta,enervanta,disperata etc. O lesa si o botnita iti recomand,da nu pentru el ci pentru tine
Barbie30
Postat pe 29 Septembrie 2010 22:06
..io zic sa-l legi de calorifer
Ame_ly
Postat pe 29 Septembrie 2010 22:10
cred k ai facut o obsesie....si nu e bine deloc.
ela_angel
Postat pe 29 Septembrie 2010 22:18
eu cre`ca`i minora si nu stie pe ce lume traieste
AdrianaR
Postat pe 29 Septembrie 2010 22:20
Se trezeste ea la realitate cand o sa-si dea seama baiatul ala ce vrea ea sa faca din el...Nimanui nu-i convine sa fie tinut in lesa
ela_angel
Postat pe 29 Septembrie 2010 22:24
De la: AdrianaR, la data 2010-09-29 22:20:30eu cre`ca`i minora si nu stie pe ce lume traieste




nu sunt draga minora am 23 de ani;)....
deea_nebunatik
Postat pe 29 Septembrie 2010 23:47
De la: deea_nebunatik, la data 2010-09-29 23:47:21
De la: AdrianaR, la data 2010-09-29 22:20:30eu cre`ca`i minora si nu stie pe ce lume traieste




nu sunt draga minora am 23 de ani;)....


dar cu siguranta nu stii pe ce lume traiesti
AdrianaR
Postat pe 29 Septembrie 2010 23:49
De la: kudika323638, la data 2010-09-29 15:51:50Buna,vreau sa imi dati si mie un sfat va rog frumos.Nu stiu cum sa fac sa imi tin prietenul langa mine,sa nu renunte niciodata la mine.il iubesc foarte mult si vreau sa il tin mereu langa mine.Cum sa fac?Ce sa fac?Astept mesajele voastre va rog..

pur si simplu iubeste-l,si daca nu merge ,atunci inseamna ca nu e pentru tine.
marilyn37
Postat pe 29 Septembrie 2010 23:52
problema e alta nu ca il tin eu in lesa.....vad ca ati inceput sa fiti rautaciosi si asta ma enerveaza eu vam cerut un sfat dar vad ca faceti misto.El e insurat si nu isi iubeste sotia deaia;)...sper sa ma intelege-ti acum...el ma cautat pe mine.suntem impreuna de un an jumate.ne iubim foarte mult.Eu niki cu stiam ca el are familie si mia zis dupa 5 luni.Il iubesc foarte mult.
deea_nebunatik
Postat pe 29 Septembrie 2010 23:53
De la: deea_nebunatik, la data 2010-09-29 23:53:02problema e alta nu ca il tin eu in lesa.....vad ca ati inceput sa fiti rautaciosi si asta ma enerveaza eu vam cerut un sfat dar vad ca faceti misto.El e insurat si nu isi iubeste sotia deaia;)...sper sa ma intelege-ti acum...el ma cautat pe mine.suntem impreuna de un an jumate.ne iubim foarte mult.Eu niki cu stiam ca el are familie si mia zis dupa 5 luni.Il iubesc foarte mult.


mami,mi se pare mie sau postezi de pe 2 conturi?
AdrianaR
Postat pe 29 Septembrie 2010 23:55
in primul rand de ce simti aceasta nevoie? ..de unde teama initiala teama de a-l pierde?..toata lumea a sarit pentru ca nu-ti poti dori asta din senin pentru ca suna a autoritate si silire! si cum toti stim "dragostea cu sila.."
ionelaela
Postat pe 29 Septembrie 2010 23:55
De la: deea_nebunatik, la data 2010-09-29 23:53:02problema e alta nu ca il tin eu in lesa.....vad ca ati inceput sa fiti rautaciosi si asta ma enerveaza eu vam cerut un sfat dar vad ca faceti misto.El e insurat si nu isi iubeste sotia deaia;)...sper sa ma intelege-ti acum...el ma cautat pe mine.suntem impreuna de un an jumate.ne iubim foarte mult.Eu niki cu stiam ca el are familie si mia zis dupa 5 luni.Il iubesc foarte mult.[/quote
se complica treaba!
daca e insurat......!de unde stii ca e sincer cand spune ca nu isi iubeste sotia?
marilyn37
Postat pe 29 Septembrie 2010 23:55
De la: deea_nebunatik, la data 2010-09-29 23:53:02problema e alta nu ca il tin eu in lesa.....vad ca ati inceput sa fiti rautaciosi si asta ma enerveaza eu vam cerut un sfat dar vad ca faceti misto.El e insurat si nu isi iubeste sotia deaia;)...sper sa ma intelege-ti acum...el ma cautat pe mine.suntem impreuna de un an jumate.ne iubim foarte mult.Eu niki cu stiam ca el are familie si mia zis dupa 5 luni.Il iubesc foarte mult.


now i get the idea...hard si totusi este tot casatorit cu ea..ce concluzie tragi? nici macar acum nu este al tau
ionelaela
Postat pe 29 Septembrie 2010 23:57
De la: kudika323638, la data 2010-09-29 15:51:50Buna,vreau sa imi dati si mie un sfat va rog frumos.Nu stiu cum sa fac sa imi tin prietenul langa mine,sa nu renunte niciodata la mine.il iubesc foarte mult si vreau sa il tin mereu langa mine.Cum sa fac?Ce sa fac?Astept mesajele voastre va rog..



da.i pishu sa bea si doar al tau va ramanea....magia te va costa..banii in cont si dupa iti voi da.....licoarea super glu-ului.....
Celia_29
Postat pe 29 Septembrie 2010 23:58
de unde stii ca e sincer cand spune ca nu isi iubeste sotia?
marilyn37
Postat pe 30 Septembrie 2010 00:00
De la: marilyn37, la data 2010-09-30 00:00:13de unde stii ca e sincer cand spune ca nu isi iubeste sotia?


pt ca nu stie pe ce lume traieste
sa fim seriosi...o femeie care e fraierita 5 luni de zile si`apoi afla ca cel cu care are o "relatie" e insurat si`apoi mai continua farsa si mai si trage cu dintii de povestea asta,e o femeie care nu are respect de sine!
Auzi tu...sa`l tina langa ea...cand nici macar nu`i al ei!
Mami,daca te`ar iubi,ar sta langa tine de buna voie...
Ah...si sa nu uit....poate u consideri ca e prietenul tau...dar te asigur ca omul acela considera ca esti AMANTA lui...deci...a nush cata roata la caruta!
AdrianaR
Postat pe 30 Septembrie 2010 00:05
De la: kudika323638, la data 2010-09-29 15:51:50Buna,vreau sa imi dati si mie un sfat va rog frumos.Nu stiu cum sa fac sa imi tin prietenul langa mine,sa nu renunte niciodata la mine.il iubesc foarte mult si vreau sa il tin mereu langa mine.Cum sa fac?Ce sa fac?Astept mesajele voastre va rog..
Ce naiva poti fi la 23 d ani,scuza-ma dar asa e.Tu il iubesti,nu zic k nu,...............dar el pe tine???????Nu crezi k pana acum ar fi fost divortat si ar fi fost in brate la tine???????????????????????????????????????????????Ce dracu aveti mai in cap,tarate?De ce te enervezi,credeai k pers dupa forum o sa iti zik bravo?
Valy90
Postat pe 30 Septembrie 2010 00:11
De la: AdrianaR, la data 2010-09-30 00:05:45
De la: marilyn37, la data 2010-09-30 00:00:13de unde stii ca e sincer cand spune ca nu isi iubeste sotia?


pt ca nu stie pe ce lume traieste
sa fim seriosi...o femeie care e fraierita 5 luni de zile si`apoi afla ca cel cu care are o "relatie" e insurat si`apoi mai continua farsa si mai si trage cu dintii de povestea asta,e o femeie care nu are respect de sine!
Auzi tu...sa`l tina langa ea...cand nici macar nu`i al ei!
Mami,daca te`ar iubi,ar sta langa tine de buna voie...
Ah...si sa nu uit....poate u consideri ca e prietenul tau...dar te asigur ca omul acela considera ca esti AMANTA lui...deci...a nush cata roata la caruta!



vai..este un topic cu situatia acelei "femei fara respect" cum o denumesti tu..foarte interesant ar fii o discutie intre voi.si totusi pana la urma el scapa basma curata si mai are si 2 iepuri alergand dupa el .pff RESPECT??
ionelaela
Postat pe 30 Septembrie 2010 00:12
ionelaela,am zis ceva gresit?cre`ca nu
respectul se castiga...iar complacandu`te in postura de amanta nu cred ca`ti da nimeni credit! (ma refer la dom`soara ce`a postat subiectu asta...care app: observ ca scrie si de pe 2 conturi...sper sa nu se`ncurce!)
AdrianaR
Postat pe 30 Septembrie 2010 00:18
De la: deea_nebunatik, la data 2010-09-29 23:53:02problema e alta nu ca il tin eu in lesa.....vad ca ati inceput sa fiti rautaciosi si asta ma enerveaza eu vam cerut un sfat dar vad ca faceti misto.El e insurat si nu isi iubeste sotia deaia;)...sper sa ma intelege-ti acum...el ma cautat pe mine.suntem impreuna de un an jumate.ne iubim foarte mult.Eu niki cu stiam ca el are familie si mia zis dupa 5 luni.Il iubesc foarte mult.


Si el e prost sa spuna ca isi iubeste sotia? Nu ar mai avea parte de "desert" si asa... cu o "gasca" care crede ca o iubeste, e perfect! Daca tot te iubeste asa mult, de ce mai sta cu sotia?Acum incearca sa ne convingi,ia vezi, poti?Ai argumente destul de solide?
Barbie30
Postat pe 30 Septembrie 2010 00:32
De la: deea_nebunatik, la data 2010-09-29 23:53:02problema e alta nu ca il tin eu in lesa.....vad ca ati inceput sa fiti rautaciosi si asta ma enerveaza eu vam cerut un sfat dar vad ca faceti misto.El e insurat si nu isi iubeste sotia deaia;)...sper sa ma intelege-ti acum...el ma cautat pe mine.suntem impreuna de un an jumate.ne iubim foarte mult.Eu niki cu stiam ca el are familie si mia zis dupa 5 luni.Il iubesc foarte mult.


Poate ca ar trebui sa incerci sa iti redefinesti ideea de iubire,pentru ca din cate vad eu esti genul de persoana care tinde sa devina dependenta si se multumeste cu foarte putin:oricum ai da-o si oricat de frumoasa ti se pare tie aceasta relatie,realitatea este foarte limpede si anume ca omul este insurat si tu ai un partener doar pe jumatate.
Nu stiu cati ani ai acum,insa poate mai tarziu iti vei dori o familie,un copil si in acest context oare cum le vei putea avea?Copilul tau cum va creste?
Deci,revin: cred ca ar trebui sa te axezi mai putin pe persoana lui intrebandu-te cum l-ai putea tine langa tine o viata (oricum nu exista retete universale pentru asa ceva,iar in discutie intra si calitatea celor doi oameni si ce fac AMBII -adica nu doar tu-pentru a tine relatia vie!) si mai mult pe tine,autoanalizandu-te pentru a gasi raspunsuri la sentimentele de insecuritate,dependenta si jumatatile de masura cu care te multumesti sa traiesti visavi de un partener.
Cand vei reusi sa devii mai increzatoare si sigura pe tine,atunci vei reusi sa ai si niste relatii sanatoase,armonioase si de durata.
heaven2007
Postat pe 30 Septembrie 2010 07:46
De la: deea_nebunatik, la data 2010-09-29 23:53:02problema e alta nu ca il tin eu in lesa.....vad ca ati inceput sa fiti rautaciosi si asta ma enerveaza eu vam cerut un sfat dar vad ca faceti misto.El e insurat si nu isi iubeste sotia deaia;)...sper sa ma intelege-ti acum...el ma cautat pe mine.suntem impreuna de un an jumate.ne iubim foarte mult.Eu niki cu stiam ca el are familie si mia zis dupa 5 luni.Il iubesc foarte mult.


Am intalnit si eu cateva specimene care minteau ca nu-si iubesc sotiile, pe cand ei cautau doar sa se distreze. Familia e familie, restul e... distractie!
Sper doar sa nu suferi mai tarziu, cand o sa-ti dai seama ca, indiferent daca primul pas a fost facut de el, situatia nu e chiar asa cum ti-o doresti tu.. Bafta!
Lisssa
Postat pe 30 Septembrie 2010 07:50
De la: Lisssa, la data 2010-09-30 07:50:54
De la: deea_nebunatik, la data 2010-09-29 23:53:02problema e alta nu ca il tin eu in lesa.....vad ca ati inceput sa fiti rautaciosi si asta ma enerveaza eu vam cerut un sfat dar vad ca faceti misto.El e insurat si nu isi iubeste sotia deaia;)...sper sa ma intelege-ti acum...el ma cautat pe mine.suntem impreuna de un an jumate.ne iubim foarte mult.Eu niki cu stiam ca el are familie si mia zis dupa 5 luni.Il iubesc foarte mult.


Am intalnit si eu cateva specimene care minteau ca nu-si iubesc sotiile, pe cand ei cautau doar sa se distreze. Familia e familie, restul e... distractie!
Sper doar sa nu suferi mai tarziu, cand o sa-ti dai seama ca, indiferent daca primul pas a fost facut de el, situatia nu e chiar asa cum ti-o doresti tu.. Bafta!


Si inca ceva: daca era atat de "nefericit" in casnicia lui, cu actuala sotie, de ce nu ti-a zis chestia asta la inceput, ci abia dupa 5 luni de relatie? Unde baaaaate eeeel?
Si a doua intrebare: de ce n-a reusit sa divorteze intr-un an jumate (cat zici tu ca ai cu el?)????

Ceva e putred la mijloc.. si n-ai sa ma faci sa-mi schimb parerea indiferent de ce argumente ne-ai aduce.
Eu zic mai bine sa iesi din relatia asta, acum, cat inca mai poti si nu esti atat de mult ''lovita''... Mai tarziu s-ar putea sa nu mai fi tu!
Lisssa
Postat pe 30 Septembrie 2010 07:52
ar fi bine sa te impaci cu gandul ca vei fi mereu cealalta daca tot insisti sa-l ''tii'' langa tine....
kudika322026
Postat pe 30 Septembrie 2010 07:59
De la: kudika322026, la data 2010-09-30 07:59:34ar fi bine sa te impaci cu gandul ca vei fi mereu cealalta daca tot insisti sa-l ''tii'' langa tine....

Subscriu aici!
026, cred ca ar fi trebuit sa te exprimi putin diferit, pe intelesul dsoarei cu cauza:
["ar fi bine sa te impaci cu gandul ca vei fi mereu cealalta daca tot insisti sa-l "tii" langa tine... atat cat va vrea sa "fie" langa tine!"] pt ca la un momentdat, omu` o sa faca el primul pas spre despartire, la fel cum a facut si la inceputul relatiei lor
Lisssa
Postat pe 30 Septembrie 2010 08:02
nici nu merita obosaeala
_Cryssa_
Postat pe 30 Septembrie 2010 08:31
De la: Lisssa, la data 2010-09-30 07:52:56
De la: Lisssa, la data 2010-09-30 07:50:54
De la: deea_nebunatik, la data 2010-09-29 23:53:02problema e alta nu ca il tin eu in lesa.....vad ca ati inceput sa fiti rautaciosi si asta ma enerveaza eu vam cerut un sfat dar vad ca faceti misto.El e insurat si nu isi iubeste sotia deaia;)...sper sa ma intelege-ti acum...el ma cautat pe mine.suntem impreuna de un an jumate.ne iubim foarte mult.Eu niki cu stiam ca el are familie si mia zis dupa 5 luni.Il iubesc foarte mult.


Am intalnit si eu cateva specimene care minteau ca nu-si iubesc sotiile, pe cand ei cautau doar sa se distreze. Familia e familie, restul e... distractie!
Sper doar sa nu suferi mai tarziu, cand o sa-ti dai seama ca, indiferent daca primul pas a fost facut de el, situatia nu e chiar asa cum ti-o doresti tu.. Bafta!


Si inca ceva: daca era atat de "nefericit" in casnicia lui, cu actuala sotie, de ce nu ti-a zis chestia asta la inceput, ci abia dupa 5 luni de relatie? Unde baaaaate eeeel?
Si a doua intrebare: de ce n-a reusit sa divorteze intr-un an jumate (cat zici tu ca ai cu el?)????

Ceva e putred la mijloc.. si n-ai sa ma faci sa-mi schimb parerea indiferent de ce argumente ne-ai aduce.
Eu zic mai bine sa iesi din relatia asta, acum, cat inca mai poti si nu esti atat de mult ''lovita''... Mai tarziu s-ar putea sa nu mai fi tu!



SUBSCRIU !!!
si inca ceva ; Ce varsta are domnul cu pricina ? pe pariu ca are cu ceva ani (cel putin 10) mai mult decat tine! s-a gandit el ca o "prospatura " este bine venita !!! iar tu....fata tinerica , probabil frumusica dar cam naiva, ti-ai pus sufletul pe tava !!! DACA TE-A MINTIT 5 LUNI IN LEGATURA CU STATULU SAU ......te va mintii inca 5 ani cu faptul ca nu o iubeste pe sotia lui, ca este bolnava de nu stiu ce boala incurabila, ca sta cu ea din mila.....etc.mai mult decat atat ....VA POZA EL IN VICTIMA, facandu-te sa crezi ce om bun este el si cat de altruist este , cat se sacrifica el ! CE OM BUN !!! DA-NE SI NOUA nr.de lui de telefon .
kcudika
Postat pe 30 Septembrie 2010 08:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum va ginditi voi 24 De la: o_parte_din_rai 18 Iunie 2009 12:35
Babilonie in familie 37 De la: kudika034292 7 August 2011 18:46
poti iubi doi barbati de odata? 103 De la: kudika082532 12 Noiembrie 2009 08:47
Altercatie cu o minora 38 De la: alexo88 21 Ianuarie 2011 08:35
optica noua?! 8 De la: luyyzz 6 Iulie 2009 18:14