Setari Cookie-uri

ce i de facut?

ce i de facut atunci cand stai cu teama ca ce l de langa tine sa nu te lase...adica a avut niste deviatii de comportament , ne am certat de mai multe ori , ne am despartit ,ne am impacat...acum imi este frica sa nu se repete istoria ...stau cu frica daca nu ma suna ...orice mi se pare suspect , incerc sa ma controlez ...vreau sa ma rup de relatie dar...nu ma lasa si cum el este slabiciunea mea.... ...mentionez ca am atacuri de panica ...mi se pun noduri in stomac din orice fleac...
bella28
Postat pe 14 Octombrie 2010 11:35
De la: lempika, la data 2010-10-14 11:35:46ce i de facut atunci cand stai cu teama ca ce l de langa tine sa nu te lase...adica a avut niste deviatii de comportament , ne am certat de mai multe ori , ne am despartit ,ne am impacat...acum imi este frica sa nu se repete istoria ...stau cu frica daca nu ma suna ...orice mi se pare suspect , incerc sa ma controlez ...vreau sa ma rup de relatie dar...nu ma lasa si cum el este slabiciunea mea.... ...mentionez ca am atacuri de panica ...mi se pun noduri in stomac din orice fleac...


Asa....si daca nu te mai suna ce se intampla? Se termina cumva lumea intr-un barbat si eu nu stiu?
_Cryssa_
Postat pe 14 Octombrie 2010 11:38
De la: lempika, la data 2010-10-14 11:35:46 ...vreau sa ma rup de relatie dar...nu ma lasa si cum el este slabiciunea mea....


te tine cu forta?
size_back
Postat pe 14 Octombrie 2010 11:40
De la: size_back, la data 2010-10-14 11:40:30
De la: lempika, la data 2010-10-14 11:35:46 ...vreau sa ma rup de relatie dar...nu ma lasa si cum el este slabiciunea mea....


te tine cu forta?


ai vazut in star trek, cand din nava mama apare o unda tractoare si suge navulita cu forta???
cred ca asa se intampla si la ea!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 14 Octombrie 2010 11:44

voi nu sunteti normali!
fante_de_dorobanti
Postat pe 14 Octombrie 2010 11:45
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-14 11:45:45
voi nu sunteti normali!




hai ma' fante, ca daca vrei intradevar sa te detasezi de ceva sau cineva, este mai usor decat ne inchipuim.
da' este aproape o regula sa-i dam unei situatii o amploare gigantisima, cand rezolvarea sta in puterea noastra!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 14 Octombrie 2010 11:49
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-14 11:45:45
voi nu sunteti normali!


si ne tratam pe kudika
_Cryssa_
Postat pe 14 Octombrie 2010 11:49
mda e aiurea stiu....tocmai de aia ceream niste pareri, sfaturi , ce e rau in asta ? nu stiu cat e de usor sa te detasezi ...da eu parca nu ma mai recunosc...
bella28
Postat pe 14 Octombrie 2010 12:12
De la: lempika, la data 2010-10-14 12:12:15da eu parca nu ma mai recunosc...


nici eu nu te mai recunosc!
size_back
Postat pe 14 Octombrie 2010 12:19
De la: size_back, la data 2010-10-14 12:19:04
De la: lempika, la data 2010-10-14 12:12:15da eu parca nu ma mai recunosc...


nici eu nu te mai recunosc!


bella28
Postat pe 14 Octombrie 2010 12:21
De la: lempika, la data 2010-10-14 11:35:46ce i de facut atunci cand stai cu teama ca ce l de langa tine sa nu te lase...adica a avut niste deviatii de comportament , ne am certat de mai multe ori , ne am despartit ,ne am impacat...acum imi este frica sa nu se repete istoria ...stau cu frica daca nu ma suna ...orice mi se pare suspect , incerc sa ma controlez ...vreau sa ma rup de relatie dar...nu ma lasa si cum el este slabiciunea mea.... ...mentionez ca am atacuri de panica ...mi se pun noduri in stomac din orice fleac...




Yo cred ca se trage de la cornul cu lapte,parca prea sunt toate la fel
Barbie30
Postat pe 14 Octombrie 2010 14:48
De la: lempika, la data 2010-10-14 11:35:46ce i de facut atunci cand stai cu teama ca ce l de langa tine sa nu te lase...adica a avut niste deviatii de comportament , ne am certat de mai multe ori , ne am despartit ,ne am impacat...acum imi este frica sa nu se repete istoria ...stau cu frica daca nu ma suna ...orice mi se pare suspect , incerc sa ma controlez ...vreau sa ma rup de relatie dar...nu ma lasa si cum el este slabiciunea mea.... ...mentionez ca am atacuri de panica ...mi se pun noduri in stomac din orice fleac...
sa inveti sa te recunosti din nou,daca nu te mai cunosti
Valy90
Postat pe 14 Octombrie 2010 15:14
De la: lempika, la data 2010-10-14 11:35:46ce i de facut atunci cand stai cu teama ca ce l de langa tine sa nu te lase...adica a avut niste deviatii de comportament , ne am certat de mai multe ori , ne am despartit ,ne am impacat...acum imi este frica sa nu se repete istoria ...stau cu frica daca nu ma suna ...orice mi se pare suspect , incerc sa ma controlez ...vreau sa ma rup de relatie dar...nu ma lasa si cum el este slabiciunea mea.... ...mentionez ca am atacuri de panica ...mi se pun noduri in stomac din orice fleac...
ma femeie daca tie frica ca te va lasa exact asa va face...
kudika029282
Postat pe 14 Octombrie 2010 19:52
Nu stiu ce varsta are el, dar in general barbatii nu prea trec de perioada liceului (nu vreau sa jignesc pe nimeni). Parerea mea ca ar trebui sa renunti la temeri si sa faci tu primul pas: discutie serioasa sau despartire, tu alegi.
i_andra
Postat pe 15 Octombrie 2010 04:30
ti-e fica sa nu te lase ? pai il lasi tu mei
Histria
Postat pe 15 Octombrie 2010 18:29
si mie mi-e frik dar nu stiu de ce
yumy
Postat pe 15 Octombrie 2010 18:31
De la: lempika, la data 2010-10-14 12:12:15mda e aiurea stiu....tocmai de aia ceream niste pareri, sfaturi , ce e rau in asta ? nu stiu cat e de usor sa te detasezi ...da eu parca nu ma mai recunosc...


da' la un cabinet "pisologic" ai ajuns pana acu??

fato ia-ti un caine ceva ca tot aia e.
dandanaua_reloaded
Postat pe 15 Octombrie 2010 18:38
De la: yumy, la data 2010-10-15 18:31:30si mie mi-e frik dar nu stiu de ce


pai lasa-l
Histria
Postat pe 15 Octombrie 2010 18:41
De la: hystria1, la data 2010-10-15 18:41:04
De la: yumy, la data 2010-10-15 18:31:30si mie mi-e frik dar nu stiu de ce


pai lasa-l

pe cine ?
yumy
Postat pe 15 Octombrie 2010 18:50
multumesc ptr sfaturi ...ramane de vazut ce o sa se intample ... problema e ca el vrea sa ne casatorim ...m rog a renuntat la una din relatiile pe care a avut cand eram noi despartiti , ne am impacat si nici n a trecut o saptamana si el imi zice ca vrea sa ne casatorim cat m repede...acum eu nu stiu ...vrea sa ne casatorim ca sa intre in rand cu lumea , ptr ca are o problema cu chestia asta....sau chiar m vrea pe mine ...el vrea sa stam cu parintii lui iar eu nu sunt de acord ...
bella28
Postat pe 16 Octombrie 2010 10:13
ce i drept sunt putin crizata ... dar nu ii arat ...in prima saptamana era numai miere ...acum...parca nu mai este asa ...in sensul ca nu mi mai vorbeste ca atunci ...deja mi se pare suspect ...i am zis ca nu inteleg de ce nu se comporta ca in prima saptamana ...a dat vina pe serviciu ...ca e putin mai obosit ca de obicei si ca totul este in regula ....e normal sa mi se para suspecta orice chestie de genul??? sau cand ar trebui sa ma ingrijorez ...ca el oricum nu mi ar zice nimik....
bella28
Postat pe 16 Octombrie 2010 11:11
De la: lempika, la data 2010-10-16 11:11:26ce i drept sunt putin crizata ... dar nu ii arat ...in prima saptamana era numai miere ...acum...parca nu mai este asa ...in sensul ca nu mi mai vorbeste ca atunci ...deja mi se pare suspect ...i am zis ca nu inteleg de ce nu se comporta ca in prima saptamana ...a dat vina pe serviciu ...ca e putin mai obosit ca de obicei si ca totul este in regula ....e normal sa mi se para suspecta orice chestie de genul??? sau cand ar trebui sa ma ingrijorez ...ca el oricum nu mi ar zice nimik....



pai tu crezi ca toata lumea ramane la fel ?e normal sa fie mai schimbat ....dupa o anumita perioda de relatie ...si poate o fi omu stresat cu munca cu alte chestii ....
fato,esti [prea posesiva ....si o sa te lase pana la urma asa ca ...ia-ti un caine dak vrei sa te simtzi stapana cuiva

blaa
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:46
De la: blaa, la data 2010-10-16 15:46:17
De la: lempika, la data 2010-10-16 11:11:26ce i drept sunt putin crizata ... dar nu ii arat ...in prima saptamana era numai miere ...acum...parca nu mai este asa ...in sensul ca nu mi mai vorbeste ca atunci ...deja mi se pare suspect ...i am zis ca nu inteleg de ce nu se comporta ca in prima saptamana ...a dat vina pe serviciu ...ca e putin mai obosit ca de obicei si ca totul este in regula ....e normal sa mi se para suspecta orice chestie de genul??? sau cand ar trebui sa ma ingrijorez ...ca el oricum nu mi ar zice nimik....



pai tu crezi ca toata lumea ramane la fel ?e normal sa fie mai schimbat ....dupa o anumita perioda de relatie ...si poate o fi omu stresat cu munca cu alte chestii ....
fato,esti [prea posesiva ....si o sa te lase pana la urma asa ca ...ia-ti un caine dak vrei sa te simtzi stapana cuiva



m refeream la saptamana de dupa impacare, nu la prima saptamana cand l am cunoscut ca stiu si eu ca oamenii in timp se schimba....eu zicea de saptamana de dupa , adica a trecut de la o stare la alta brusc...si nu mai inteleg nimik....poate o fi oboseala de la munca da si in saptamana aia lucra la fel de intens deci....
bella28
Postat pe 16 Octombrie 2010 20:44
Eu nu am inteles nimic!
In fine, va potriviti, tu cu atacuri de panica, el ciudat.
Scuza-ma, dar reciteste tot ce ai scris, vezi de intelegi ceva.
stem_29
Postat pe 16 Octombrie 2010 21:54
delireaza saracutul, vrea sa te mariti cu el ca sa fie sigur ca a pus ghearele pe tine
felixcat
Postat pe 16 Octombrie 2010 22:59
De la: yumy, la data 2010-10-15 18:50:17
De la: hystria1, la data 2010-10-15 18:41:04
De la: yumy, la data 2010-10-15 18:31:30si mie mi-e frik dar nu stiu de ce


pai lasa-l

pe cine ?


pe -l
Histria
Postat pe 16 Octombrie 2010 23:05
pana la urma ne am despartit ... asa dintr o data , cica l au apucat iar starile urate , nu inteleg de ce vrea sa ne despartim ptr ca imi zice ca nu poate sa stea fara mine mai mult de o saptamana , si a mai avut doua relatii cand am fost despartiti si a vazut care i treaba , tot la mine ii este gandul ...si cu toate astea nu inteleg....
bella28
Postat pe 22 Octombrie 2010 11:25
De la: lempika, la data 2010-10-14 11:35:46ce i de facut atunci cand stai cu teama ca ce l de langa tine sa nu te lase...adica a avut niste deviatii de comportament , ne am certat de mai multe ori , ne am despartit ,ne am impacat...acum imi este frica sa nu se repete istoria ...stau cu frica daca nu ma suna ...orice mi se pare suspect , incerc sa ma controlez ...vreau sa ma rup de relatie dar...nu ma lasa si cum el este slabiciunea mea.... ...mentionez ca am atacuri de panica ...mi se pun noduri in stomac din orice fleac...


Eu am trecut prin asa ceva asa ca nu rad de tine deloc. E cumplit - stii ca nu e bine ce faci si totusi... Pur si simplu ai nevoie de reeducare - ai nevoie sa te gandesti ca trebuie a fii destul de inteleapta sa intelegi ca exista lucruri pe care le poti controla, lucruri pe care nu le poti controla. Si sa faci diferenta dintre ele. Nu e usor - dar incetul cu incetul poti face asta. Si-ti face bine si tie si relatiei tale. Daca o mai vrei.
I_m_nuts2011
Postat pe 22 Octombrie 2010 11:32
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-10-22 11:32:01
De la: lempika, la data 2010-10-14 11:35:46ce i de facut atunci cand stai cu teama ca ce l de langa tine sa nu te lase...adica a avut niste deviatii de comportament , ne am certat de mai multe ori , ne am despartit ,ne am impacat...acum imi este frica sa nu se repete istoria ...stau cu frica daca nu ma suna ...orice mi se pare suspect , incerc sa ma controlez ...vreau sa ma rup de relatie dar...nu ma lasa si cum el este slabiciunea mea.... ...mentionez ca am atacuri de panica ...mi se pun noduri in stomac din orice fleac...


Eu am trecut prin asa ceva asa ca nu rad de tine deloc. E cumplit - stii ca nu e bine ce faci si totusi... Pur si simplu ai nevoie de reeducare - ai nevoie sa te gandesti ca trebuie a fii destul de inteleapta sa intelegi ca exista lucruri pe care le poti controla, lucruri pe care nu le poti controla. Si sa faci diferenta dintre ele. Nu e usor - dar incetul cu incetul poti face asta. Si-ti face bine si tie si relatiei tale. Daca o mai vrei.


pai m contaza ce vreau eu??? daca el de fiecare data hotaraste ...nici eu nu pot sa stau asa mereu cu frica ca se poate schimba iar si sa ma lase...poate a fost greseala mea, c am iertat orice si stia ca are sanse mereu
bella28
Postat pe 22 Octombrie 2010 12:03
Sigur ca ai ce face. Chiar daca i-ai iertat mereu orice ( asa am facut si eu) nu inseamna ca acest lucru nu se poate schimba oricand. Incepe prin a nu mai ierta orice, oricand. Lasa-l sa vada ca te poti schimba - ca iti poti recastiga demnitatea. Nu mai fi disperata si el o sa inteleaga. Daca alege sa mai plece lasa-l sa plece. Nu te ruga de el sa ramana. El oricum nu ramane pentru ca il rogi tu ci pentru ca asta e ceea ce vrea el. Trebuie sa intelegi ca daca el ar vrea sa fie in alta parte - acolo ar fi cu toate rugamintile tale. Nu el hotaraste - pentru tine tu esti cea care hotarasti. Pentru voi ca si cuplu - voi sunteti cei care hotarati. El poate hotari doar pentru el. Si eu am auzit texte de genul - eu fac ce vreau. Corect - si eu la fel.
I_m_nuts2011
Postat pe 22 Octombrie 2010 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vine ziua indragostitilor!!!!! 9 De la: deea_andrutza 10 Februarie 2009 10:05
DECIZIILE UNEI FEMEI 1 De la: nicoletaionita 31 Martie 2010 08:32
Ceva sfaturi ??!!!!! 9 De la: iubescmovulsiviata 14 Martie 2009 09:44
Cat de mult inseamna prea mult? 30 De la: sarutama 20 Septembrie 2009 13:28
recuperare dupa o dragoste care de fapt era obisnuinta 8 De la: rashela 30 Iunie 2010 02:10