Setari Cookie-uri

disperata

De la: giulianna, la data 2010-10-23 22:44:59
De la: Calin_, la data 2010-10-23 10:47:26
De la: iulia_fornetica, la data 2010-10-23 10:40:04fata a cerut un sfat si voi repede cu vb jicnitoare,trebuie incurajata.Fato poti sai spui prietenului din romania toata povestea daca te vrea o sa fii cu el daca nu incurajeazate si cresteti singura copilul nu sa mergi sa l dai afara ,asta nu e o solutie.BAFTA


Fata daca voia sfaturi putea sa stea sa le asculte, in schimb a postat si a disparut.... Asa ca de ce sa ne batem gura degeaba cand o putem lua a misto??


poate s-a sinucis deja...
Sa sinucis in p...a altuia
Valy90
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:04
treaba e simpla... faci un avort si gata!
asta inainte sa vina iubitul tau. cred k esti constienta ca nu va dori in veci copilul altui barbat si ca asta ar face sa se rupa totul intre voi!
asa k lasa naibii sinuciderea si mergi la doctor!!!!! tu realizezi k dak te sinucizi ii distrugi viata barbatului care te iubeste? dak il iubesti nu ii faci asa ceva!!!!
monalizra
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:38
Poate ma lovit empatia. Cine stie?
Dar mie mi-e mila de oamenii care nu si-a gasit rostul, au incetat sa lupte sau se simt infranti pe drumul vietii…
O relatie care scartie urmata de plecarea in strainatate, si numai cei care au trecut prin asta stiu ce implica, singuratatea asociata cu abandonul, fiind si tanara si vulnerabila pot sa fie o combinatie letala.
Cati dintre voi stiu ce inseamna sa pleci singur in lumea mare? sa nu cunosti limba, sa n-ai cu cine schimba o vorba, departe de familie, de cuonscuti, inconjurata de niste ignoranti, ajungand in pragul nebuniei din cauza lipsei de comunicare?
Intr-adevar sinuciderea nu e o varianta, intr-adevar a gresit dar cat de greu poate fi o vorba buna, un sfat poate?
Nici nu ma mir ca nu raspunde cand dramul de omenie lipseste atat de mult.
Acesti oameni au nevoie de ajutor specializat si pentru ca nu si-l permit sau le este rusine etc. apeleaza la noi mai ales la ceea ce a ramas uman in noi...
Si acum la subiect: exista in fiecare tara asociatii de ajutorare si indrumare pentru proaspetele mamici. Chiar daca nu vrei acest copilas ei te vor indruma in cele mai bune directii. Nu te-as sfatui sa avortezi pentru simplu fapt ca in viitor s-ar putea sa nu mai poti avea copii si nu cred ca marita acest pret niciun barbat.
Daca imi dai mai multe detalii te pot ajuta cu mai multe informatii :). Oricum, viata merge inainte si nu e sfarsitul lumii o sarcina nedorita. Solutii exista doar sa vrei sa le vezi.



blue_little_angel
Postat pe 24 Octombrie 2010 02:10
Un sfat mai cretin decat altul!
Doamne iarta-va, mai ales pe cei care o trimiteti simplu la un avort!
Da, asa e, si cu crescutul fara bani si cu munca si cu toate....insa va intreb.....
Daca face avortul, si in VECI nu mai poate avea un copil?!....atunci " iubitul" din tara nu o trimite la ma-sa acasa si-si cauta alta care sa-i faca un urmas, sau o gasim peste 2-3 ani la " sectiunea" mame surogat?!
Lasati-va de sfaturi, le dati cu atata nonsalanta si atat de superficiale.....imi fac cruce cu limba! ( nu-s " pocaita" nu-mi sariti in cap!
Cine face un " lucru", aici in topic, culcatul cu altcineva decat " iubitul" ei, atunci sa-si asume responsabilitatea, stimati domni, sa-si ia viata in piept sa zic asa si sa-si creasca copilul!
Stia ca-i la munca pt. a castiga un ban, stia ca vrea o familie cu altul, stia ce vrea de la viata.
Daca a lasat drumul drept, si s-a " bagat" pe carare, acum sa iasa, si sa-si asume responsabilitatea de MAMA!
Chiar daca viata e grea, si intr-o zi si-a schimbat tot cursul, trebuia sa se gandeasca......daca chiar nu s-a putut abtine sa nu se "scarpine" macar sa -si fi cumparat un prezervativ!
Aviz " amatoarelor" .........invatati din greselile altora, nu dati cu capul!
Asa ca stimata domnisoara, viitoare mamica, asuma-ti responsabilitatea, si creste-ti copilul, ia-ti viata in piept.....altfel s-ar putea sa nu te ierte Dumnezeu, si sa te pedepseasca in a nu-ti mai da in veci un copil.
stem_29
Postat pe 24 Octombrie 2010 03:59
De la: mia100q, la data 2010-10-13 23:34:49va rog frumos sa ma ajutati pt k simt ca vreau sa ma sinucid,stiu ca suna ca o tampenie dar mi s-a intamplat ceva ingrozitor.am fost constienta de tot ce s -a intamplat dar acum regret enorm si consecintelele sunt catastrofale.am o relatie de 4 ani jumate cu un baiat pe care simt ca inca il mai iubesc insa acum 3 luni am plecat sa muncesc intr o tara straina iar la momentul respectiv relatia noastra trecea printr o criza si ma gandeam ca daca o sa plec,el nu poate veni curand deci nu vom mai fi impreuna,lucru care mi se parea f bun la mom respetiv.aici am cunoscut un baiat c care am avut o scurta relatie,m am culcat cu el si acum cred ca sunt insarcinata cu el desi nu mai pastram legatura.intre timp m am impacat cuprietenul din tara pe care il astept sa vina aici.nu stiu ce o sa ma fac?cred ca nu am nici o cale de intors,la fel ca madalina.totusi aveti vreun sfat?careva?


Lasa la o parte faza cu ''simt ca inca il mai iubesc'' sigur nu-l mai iubesti daca ''ti s-a parut un lucru bun la momentu respectiv ''sa te culci cu alt barbat.Deci ideea este in felul urmator ,daca esti sigura ca esti gravida si asta cu care ai fost 4 ani nu accepta sarcina e treaba lui,treaba ta este sa-ti vezi de viata in continuare sa pastrezi copilul,ca nu esti nici prima si nici ultima care i se intampla lucrul asta si nu te mai gandi ca nu te mai i-a nimeni de nevasta sau alte prostii .
mihaela255
Postat pe 24 Octombrie 2010 06:25
mai intai testul, daca esti intr-adevar insarcinata.... nu fa avort, gandeste-te k ucizi o viatza, pacatul imens de a-tzi ucide prpriul copil desi nu e dorit, mai sunt fete care au ramas insarcinate, au nascut si isi cresc copilul, e al tau, din greseala ta, k sa iti repari greseala apoi poarta povara ce iti e data.
Magdutzaaa
Postat pe 24 Octombrie 2010 09:40
in primul rand sa-ti scoti din minte dubioasa idee cu sinuciderea.faza cu avortul nu e nici pe departe o k ptr ca cunosc persoane care nu au mai avut copii in urma unui avort, ceea ce chiar inseamna o nemultumire mare in viata.si eu am ramas gravida inainte cde casatorie-e drept ca cu tatal copilului-.am luat hotaRArea sa-l pastrez si iata ca acum are 14 ani si sunt f fericita ca am luat acea hotarare atunci
kudika055012
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:46
De la: mia100q, la data 2010-10-13 23:34:49va rog frumos sa ma ajutati pt k simt ca vreau sa ma sinucid,stiu ca suna ca o tampenie dar mi s-a intamplat ceva ingrozitor.am fost constienta de tot ce s -a intamplat dar acum regret enorm si consecintelele sunt catastrofale.am o relatie de 4 ani jumate cu un baiat pe care simt ca inca il mai iubesc insa acum 3 luni am plecat sa muncesc intr o tara straina iar la momentul respectiv relatia noastra trecea printr o criza si ma gandeam ca daca o sa plec,el nu poate veni curand deci nu vom mai fi impreuna,lucru care mi se parea f bun la mom respetiv.aici am cunoscut un baiat c care am avut o scurta relatie,m am culcat cu el si acum cred ca sunt insarcinata cu el desi nu mai pastram legatura.intre timp m am impacat cuprietenul din tara pe care il astept sa vina aici.nu stiu ce o sa ma fac?cred ca nu am nici o cale de intors,la fel ca madalina.totusi aveti vreun sfat?careva?



Sper din tot sufletul sa nu fii insarcinata, acum depinde de vointa lui Dumnezeu, daca ti a dat un copil sa stii ca nimic nu i intamplator, eu cred ca in acest caz ar trebui sa l pastrezi, sa nu ti ie frica de absolut nimic, copii se cresc si ti va aduce noroc in viata, poate ne spui daca esti sau nu insarcinata, probabil iti este foarte greu in aceste momente si nu foarte multa lume va intelege acest lucru.
lover_woman
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:58
De la: monalizra, la data 2010-10-24 00:38:22treaba e simpla... faci un avort si gata!
asta inainte sa vina iubitul tau. cred k esti constienta ca nu va dori in veci copilul altui barbat si ca asta ar face sa se rupa totul intre voi!
asa k lasa naibii sinuciderea si mergi la doctor!!!!! tu realizezi k dak te sinucizi ii distrugi viata barbatului care te iubeste? dak il iubesti nu ii faci asa ceva!!!!





... sper ca traiesti singura pe o insula in mijlocul oceanului ... cu astfel de prietene ajungi la balamuc si iti distrugi viata ... nu pot intelege, de ce cautati cele mai ''simple'' solutii la niste actiuni de maimutze ? ... deci e mai bine sa se scobeasca decit sa isi asume faptele sale, care, teoretic, au fost responsabile si in cunostinta de cauza ... chiar nu va este scirba de atitea cazuri similare in care ascunsul cadavrelor sub pres nu a fost deloc o solutie pe termen lung ... tocmai pentru ca luati astfel de masuri (scobeala) barbatii va considera din ce in ce mai IEFTINE ...


marco918
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:05
zau?da de ce vi se zice totusi sexul slab?pe de alta parte nici fara p.la nu bas puteti!trezitiva somnoroase pasarele la realitate sau viata vi se pare prea dura?
kudika228362
Postat pe 24 Octombrie 2010 12:18
Complicat,f complicat.Nu pot sa cred ca ai facut sex neprotejat asa cu o persoana pe care ai cunoscut-o atat de putin.Nu te astepta sa te felicite iubitul din tara daca te vede insarcinata.Si in al treilea rand daca ai plecat in strainatate,vrei sa castigi un ban,nu?daca aduci copil pe lume cum vei mai munci?Concluziile referiroare la trebuie sa faci ,trage-le singura.
mimishor957
Postat pe 24 Octombrie 2010 14:56
De la: mia100q, la data 2010-10-13 23:34:49va rog frumos sa ma ajutati pt k simt ca vreau sa ma sinucid,stiu ca suna ca o tampenie dar mi s-a intamplat ceva ingrozitor.am fost constienta de tot ce s -a intamplat dar acum regret enorm si consecintelele sunt catastrofale.am o relatie de 4 ani jumate cu un baiat pe care simt ca inca il mai iubesc insa acum 3 luni am plecat sa muncesc intr o tara straina iar la momentul respectiv relatia noastra trecea printr o criza si ma gandeam ca daca o sa plec,el nu poate veni curand deci nu vom mai fi impreuna,lucru care mi se parea f bun la mom respetiv.aici am cunoscut un baiat c care am avut o scurta relatie,m am culcat cu el si acum cred ca sunt insarcinata cu el desi nu mai pastram legatura.intre timp m am impacat cuprietenul din tara pe care il astept sa vina aici.nu stiu ce o sa ma fac?cred ca nu am nici o cale de intors,la fel ca madalina.totusi aveti vreun sfat?careva?


ce amuzante sunt femeile care dupa ce fac o "nefacuta" se repliaza rapid in pozitia de VICTIMA care nu are nici-o vina ... "saraca de mine", "n-am stiut" .. ai facut-o, asta e. nu esti nici mai buna nici mai rea decat inainte, esti la fel doar ca de data asta mai ai si un copil pe langa tine ... ..viata e amuzanta
battleofwits
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:01
De la: stem_29, la data 2010-10-24 03:59:36Un sfat mai cretin decat altul!
Doamne iarta-va, mai ales pe cei care o trimiteti simplu la un avort!
Da, asa e, si cu crescutul fara bani si cu munca si cu toate....insa va intreb.....
Daca face avortul, si in VECI nu mai poate avea un copil?!....


Dementza!!!! de mult n-am mai ras atat! Cica era povestea aia a lui Creanga, Prostia omeneasca, in care baba si noru-sa se jeleau catand la drobul de sare care ar fi putut sa cada...


De la: stem_29, la data 2010-10-24 03:59:36
atunci " iubitul" din tara nu o trimite la ma-sa acasa si-si cauta alta care sa-i faca un urmas, sau o gasim peste 2-3 ani la " sectiunea" mame surogat?!
Lasati-va de sfaturi, le dati cu atata nonsalanta si atat de superficiale.....imi fac cruce cu limba! ( nu-s " pocaita" nu-mi sariti in cap!


Who gives a crap?

De la: stem_29, la data 2010-10-24 03:59:36
Cine face un " lucru", aici in topic, culcatul cu altcineva decat " iubitul" ei, atunci sa-si asume responsabilitatea, stimati domni, sa-si ia viata in piept sa zic asa si sa-si creasca copilul!
Stia ca-i la munca pt. a castiga un ban, stia ca vrea o familie cu altul, stia ce vrea de la viata.
Daca a lasat drumul drept, si s-a " bagat" pe carare, acum sa iasa, si sa-si asume responsabilitatea de MAMA!
Chiar daca viata e grea, si intr-o zi si-a schimbat tot cursul, trebuia sa se gandeasca......daca chiar nu s-a putut abtine sa nu se "scarpine" macar sa -si fi cumparat un prezervativ!
Aviz " amatoarelor" .........invatati din greselile altora, nu dati cu capul!
Asa ca stimata domnisoara, viitoare mamica, asuma-ti responsabilitatea, si creste-ti copilul, ia-ti viata in piept.....altfel s-ar putea sa nu te ierte Dumnezeu, si sa te pedepseasca in a nu-ti mai da in veci un copil.


Da-i si doua scatoalce dupa ceafa, sa-si bage mintile-n cap si mai ales sa nu uite ce persoana importanta esti tu si cum esti tu pusa sa decizi vietile alora pentru ca esti... Importanta, ce sa mai! Sau... Ce-ai zice s-o prindem si s-o tinem legata pana naste, sa-i fie invatatura de minte.

PS Cu "stimatii domni" vorbeai pentru ca doar ei trebuiau sa remarce cat de "sanatos" gandesti tu, a? Nu-i asa ca adormi zicandu-ti ca "toate c**ele au noroc" in timp ce tu, fata cuminte si cu principii trainice, stai pe bara?
Dor_a
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:32
De la: stem_29, la data 2010-10-24 03:59:36Un sfat mai cretin decat altul!
Doamne iarta-va, mai ales pe cei care o trimiteti simplu la un avort!
Da, asa e, si cu crescutul fara bani si cu munca si cu toate....insa va intreb.....
Daca face avortul, si in VECI nu mai poate avea un copil?!....


Dementza!!!! de mult n-am mai ras atat! Cica era povestea aia a lui Creanga, Prostia omeneasca, in care baba si noru-sa se jeleau catand la drobul de sare care ar fi putut sa cada...


De la: stem_29, la data 2010-10-24 03:59:36
atunci " iubitul" din tara nu o trimite la ma-sa acasa si-si cauta alta care sa-i faca un urmas, sau o gasim peste 2-3 ani la " sectiunea" mame surogat?!
Lasati-va de sfaturi, le dati cu atata nonsalanta si atat de superficiale.....imi fac cruce cu limba! ( nu-s " pocaita" nu-mi sariti in cap!


Who gives a crap?

De la: stem_29, la data 2010-10-24 03:59:36
Cine face un " lucru", aici in topic, culcatul cu altcineva decat " iubitul" ei, atunci sa-si asume responsabilitatea, stimati domni, sa-si ia viata in piept sa zic asa si sa-si creasca copilul!
Stia ca-i la munca pt. a castiga un ban, stia ca vrea o familie cu altul, stia ce vrea de la viata.
Daca a lasat drumul drept, si s-a " bagat" pe carare, acum sa iasa, si sa-si asume responsabilitatea de MAMA!
Chiar daca viata e grea, si intr-o zi si-a schimbat tot cursul, trebuia sa se gandeasca......daca chiar nu s-a putut abtine sa nu se "scarpine" macar sa -si fi cumparat un prezervativ!
Aviz " amatoarelor" .........invatati din greselile altora, nu dati cu capul!
Asa ca stimata domnisoara, viitoare mamica, asuma-ti responsabilitatea, si creste-ti copilul, ia-ti viata in piept.....altfel s-ar putea sa nu te ierte Dumnezeu, si sa te pedepseasca in a nu-ti mai da in veci un copil.


Da-i si doua scatoalce dupa ceafa, sa-si bage mintile-n cap si mai ales sa nu uite ce persoana importanta esti tu si cum esti tu pusa sa decizi vietile alora pentru ca esti... Importanta, ce sa mai! Sau... Ce-ai zice s-o prindem si s-o tinem legata pana naste, sa-i fie invatatura de minte.

PS Te adresezi "stimatilor domni" pentru ca doar ei trebuiau sa remarce cat de "sanatos" gandesti tu, a? Nu-i asa ca adormi zicandu-ti ca "toate c**ele au noroc" in timp ce tu, fata cuminte si cu principii trainice, stai pe bara?
Dor_a
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:35
De la: marco918, la data 2010-10-24 11:05:58
... sper ca traiesti singura pe o insula in mijlocul oceanului ... cu astfel de prietene ajungi la balamuc si iti distrugi viata ... nu pot intelege, de ce cautati cele mai ''simple'' solutii la niste actiuni de maimutze ?


Maimutele fac avort? Pe ce continent, exact? Ca la Caracal e putin probabil sa li se fi putut supraveghea obiceiurile... Ori au dat vreun film la Caminul Cultural?

De la: marco918, la data 2010-10-24 11:05:58
... deci e mai bine sa se scobeasca decit sa isi asume faptele sale, care, teoretic, au fost responsabile si in cunostinta de cauza ... chiar nu va este scirba de atitea cazuri similare in care ascunsul cadavrelor sub pres nu a fost deloc o solutie pe termen lung ... tocmai pentru ca luati astfel de masuri (scobeala) barbatii va considera din ce in ce mai IEFTINE ...



Ah, acum totul e clar: La Caracal televiziunea prin cablu e foarte ieftina si CSI urmarit cu multa atentie.... Bravo pentru Caracal!
Dor_a
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:44
De la: mia100q, la data 2010-10-13 23:34:49va rog frumos sa ma ajutati pt k simt ca vreau sa ma sinucid,stiu ca suna ca o tampenie dar mi s-a intamplat ceva ingrozitor.am fost constienta de tot ce s -a intamplat dar acum regret enorm si consecintelele sunt catastrofale.am o relatie de 4 ani jumate cu un baiat pe care simt ca inca il mai iubesc insa acum 3 luni am plecat sa muncesc intr o tara straina iar la momentul respectiv relatia noastra trecea printr o criza si ma gandeam ca daca o sa plec,el nu poate veni curand deci nu vom mai fi impreuna,lucru care mi se parea f bun la mom respetiv.aici am cunoscut un baiat c care am avut o scurta relatie,m am culcat cu el si acum cred ca sunt insarcinata cu el desi nu mai pastram legatura.intre timp m am impacat cuprietenul din tara pe care il astept sa vina aici.nu stiu ce o sa ma fac?cred ca nu am nici o cale de intors,la fel ca madalina.totusi aveti vreun sfat?careva?
nu este o solutie sinuciderea,de esti si gravida cum spui,nu iei o viata ci doua.
kudika143709
Postat pe 24 Octombrie 2010 16:35
daca poti sa faci o intrerupere de sarcina si dai totul uitarii in viata nu trebuie sa ne fie rusine de greselile noastre fiecare cu randul lui....
daniela_danutza78
Postat pe 24 Octombrie 2010 16:48
cred ca ar trebuii sa te gandesti un pic inainte sa faci unele lucruri si la consecinte,asta e 1 la mana
2 la mana, daca ai putut face sex cu un baiat dupa putin timp de la terminarea unei relatii in care zici tu ca ai iubit mult, inseamna ca esti tare de psihic si tare emotional.
3 la mana,esti o personalitate duplicitara, cu un echilibru fragil, altfel nu ai oscila de la o stare la alta!
4, nu te sinucide, nu vei rezolva nimic, tu mori si altii sufera...deci nu are rost! ;)
5 , vezi si tine ti gura, nu i fa rau prietenului spunandu i ca tu ti ai tras o doar k sa ti ,,treaca mancarimile,, si nici nu sti daca esti sau nu insarcinata!
6 daca chiar esti, solutia este una urata dar care face bine si tie, pt k nu cred k esti inca pregatita sa ai un bebe, bebele n ar avea tatal natural langa, parintii lui nu s ar iubii si nu i ar oferi ce trebuie, prietenul tau ar fi prb f bulversat si ranit, deci daca e pozitiv, faci ce trebuie, consultand un psiholog si un medic, crede ma ai nevoie de 5 sedinte psihoterapeutice si vei uita de sinucidere draga mea!
lasao pe madalina saraca, ea nu a inteles k prb ei sunt rezolvabile doar de medici si psihologi...a incerca alte solutii care spre durerea unora au dus la patologie, patologie ce a impins o la suicid!
deci intelege ti problema, este primul pas in rezolvarea ei, dupa care viziteaza un psiholog, sa vezi ce schimbata vei fi!
succes!
ionelabena
Postat pe 24 Octombrie 2010 16:53
De la: Celia_29, la data 2010-10-13 23:51:12
De la: mia100q, la data 2010-10-13 23:34:49va rog frumos sa ma ajutati pt k simt ca vreau sa ma sinucid,stiu ca suna ca o tampenie dar mi s-a intamplat ceva ingrozitor.am fost constienta de tot ce s -a intamplat dar acum regret enorm si consecintelele sunt catastrofale.am o relatie de 4 ani jumate cu un baiat pe care simt ca inca il mai iubesc insa acum 3 luni am plecat sa muncesc intr o tara straina iar la momentul respectiv relatia noastra trecea printr o criza si ma gandeam ca daca o sa plec,el nu poate veni curand deci nu vom mai fi impreuna,lucru care mi se parea f bun la mom respetiv.aici am cunoscut un baiat c care am avut o scurta relatie,m am culcat cu el si acum cred ca sunt insarcinata cu el desi nu mai pastram legatura.intre timp m am impacat cuprietenul din tara pe care il astept sa vina aici.nu stiu ce o sa ma fac?cred ca nu am nici o cale de intors,la fel ca madalina.totusi aveti vreun sfat?careva?


ma depaseste.....dupa mintea mea ar fi 2 variante....
1...ii spui prietenului toata povestea ....dar asta numa daca esti sigura ca ai ramas gravida....altfel precipitand lucrurile ramai si fara el.....
2....solutia extrema ...si dureroasa.....
si eu sunt plecata de 2 luni......dar nu mi.am desfacut cracii .....ce iti e si cu mancarimea asta !!!!offf...mai mai!

Nu stiu de ce vorbesti aiurea..."si eu sunt plecata de 2 luni......dar nu mi.am desfacut cracii .....ce iti e si cu mancarimea asta !!" ce tampenie...oameni inchisi la minte...nu cred ca ai tu vreun drept sa o judeci...ea a cerut un sfat..nu sa faci pe Dumnezeu...intr-o relatie e normal sa faci sex...daca nu stiai..unde a gresit ea..a fost ca nu s-a protejat...parerea mea...daca tu nu ai intalnit un barbat cu care sa ai o relatie...unde esti plecata...asta nu inseamna ca esti cu ceva mai buna!
zuraluca
Postat pe 24 Octombrie 2010 17:16
De la: valy90, la data 2010-10-24 00:04:48
De la: giulianna, la data 2010-10-23 22:44:59
De la: Calin_, la data 2010-10-23 10:47:26
De la: iulia_fornetica, la data 2010-10-23 10:40:04fata a cerut un sfat si voi repede cu vb jicnitoare,trebuie incurajata.Fato poti sai spui prietenului din romania toata povestea daca te vrea o sa fii cu el daca nu incurajeazate si cresteti singura copilul nu sa mergi sa l dai afara ,asta nu e o solutie.BAFTA


Fata daca voia sfaturi putea sa stea sa le asculte, in schimb a postat si a disparut.... Asa ca de ce sa ne batem gura degeaba cand o putem lua a misto??


poate s-a sinucis deja...
Sa sinucis in p...a altuia


cel mai nasol mod de a muri
giulianna
Postat pe 24 Octombrie 2010 17:37
De la: giulianna, la data 2010-10-24 17:37:36
De la: valy90, la data 2010-10-24 00:04:48
De la: giulianna, la data 2010-10-23 22:44:59
De la: Calin_, la data 2010-10-23 10:47:26
De la: iulia_fornetica, la data 2010-10-23 10:40:04fata a cerut un sfat si voi repede cu vb jicnitoare,trebuie incurajata.Fato poti sai spui prietenului din romania toata povestea daca te vrea o sa fii cu el daca nu incurajeazate si cresteti singura copilul nu sa mergi sa l dai afara ,asta nu e o solutie.BAFTA


Fata daca voia sfaturi putea sa stea sa le asculte, in schimb a postat si a disparut.... Asa ca de ce sa ne batem gura degeaba cand o putem lua a misto??


poate s-a sinucis deja...
Sa sinucis in p...a altuia


cel mai nasol mod de a muri

eu zic sa-i dati de pomana... o slujba de pomenire ceva acolo...doliu.
BEL_AMY1
Postat pe 24 Octombrie 2010 17:44
nu se merita sa decurgi la un asemenea gest.........de ce si pt ce? nu esti prima,sunt atatea modalitati de iesi din acest impas............
ccarmenuzza
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:53
fii tare fata draga,.,nu esti prima sau unik in aceasta situatie,sunt asa multe modalitati de a iesi din impas....
ccarmenuzza
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:54
De la: Dor_a, la data 2010-10-24 15:32:10
De la: stem_29, la data 2010-10-24 03:59:36Un sfat mai cretin decat altul!
Doamne iarta-va, mai ales pe cei care o trimiteti simplu la un avort!
Da, asa e, si cu crescutul fara bani si cu munca si cu toate....insa va intreb.....
Daca face avortul, si in VECI nu mai poate avea un copil?!....


Dementza!!!! de mult n-am mai ras atat! Cica era povestea aia a lui Creanga, Prostia omeneasca, in care baba si noru-sa se jeleau catand la drobul de sare care ar fi putut sa cada...


De la: stem_29, la data 2010-10-24 03:59:36
atunci " iubitul" din tara nu o trimite la ma-sa acasa si-si cauta alta care sa-i faca un urmas, sau o gasim peste 2-3 ani la " sectiunea" mame surogat?!
Lasati-va de sfaturi, le dati cu atata nonsalanta si atat de superficiale.....imi fac cruce cu limba! ( nu-s " pocaita" nu-mi sariti in cap!


Who gives a crap?

De la: stem_29, la data 2010-10-24 03:59:36
Cine face un " lucru", aici in topic, culcatul cu altcineva decat " iubitul" ei, atunci sa-si asume responsabilitatea, stimati domni, sa-si ia viata in piept sa zic asa si sa-si creasca copilul!
Stia ca-i la munca pt. a castiga un ban, stia ca vrea o familie cu altul, stia ce vrea de la viata.
Daca a lasat drumul drept, si s-a " bagat" pe carare, acum sa iasa, si sa-si asume responsabilitatea de MAMA!
Chiar daca viata e grea, si intr-o zi si-a schimbat tot cursul, trebuia sa se gandeasca......daca chiar nu s-a putut abtine sa nu se "scarpine" macar sa -si fi cumparat un prezervativ!
Aviz " amatoarelor" .........invatati din greselile altora, nu dati cu capul!
Asa ca stimata domnisoara, viitoare mamica, asuma-ti responsabilitatea, si creste-ti copilul, ia-ti viata in piept.....altfel s-ar putea sa nu te ierte Dumnezeu, si sa te pedepseasca in a nu-ti mai da in veci un copil.


Da-i si doua scatoalce dupa ceafa, sa-si bage mintile-n cap si mai ales sa nu uite ce persoana importanta esti tu si cum esti tu pusa sa decizi vietile alora pentru ca esti... Importanta, ce sa mai! Sau... Ce-ai zice s-o prindem si s-o tinem legata pana naste, sa-i fie invatatura de minte.

PS Cu "stimatii domni" vorbeai pentru ca doar ei trebuiau sa remarce cat de "sanatos" gandesti tu, a? Nu-i asa ca adormi zicandu-ti ca "toate c**ele au noroc" in timp ce tu, fata cuminte si cu principii trainice, stai pe bara?


Succes la citate:))
Fara sare si piper.....si nervoasa pe pc:)) N posturi de un fel:)
stem_29
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:43
De la: Barbie30, la data 2010-10-23 22:12:09
De la: Creata24, la data 2010-10-23 22:05:12Se spune ca trebuie sa vorbim frumos cu oamenii care au ganduri sinucigase.... eu cred ca ar trebui internati intr-un centru de specialitate adica la nebuni


Tu faci o mare confuzie intre depresie si nebunie


da ai dreptate ,m-am enervat cand am vazut cum gandeste.. nu prea imi plac oamenii astia dar o sa incerc sa fiu draguta si sa o rog sa ii spuna adevarul prietenului ei din romania si poate o sa se simta mai bine..
Creata24
Postat pe 24 Octombrie 2010 22:43
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-24 17:44:39
De la: giulianna, la data 2010-10-24 17:37:36
De la: valy90, la data 2010-10-24 00:04:48
De la: giulianna, la data 2010-10-23 22:44:59
De la: Calin_, la data 2010-10-23 10:47:26
De la: iulia_fornetica, la data 2010-10-23 10:40:04fata a cerut un sfat si voi repede cu vb jicnitoare,trebuie incurajata.Fato poti sai spui prietenului din romania toata povestea daca te vrea o sa fii cu el daca nu incurajeazate si cresteti singura copilul nu sa mergi sa l dai afara ,asta nu e o solutie.BAFTA


Fata daca voia sfaturi putea sa stea sa le asculte, in schimb a postat si a disparut.... Asa ca de ce sa ne batem gura degeaba cand o putem lua a misto??


poate s-a sinucis deja...
Sa sinucis in p...a altuia


cel mai nasol mod de a muri

eu zic sa-i dati de pomana... o slujba de pomenire ceva acolo...doliu.

sunteti naspa la faza asta...pe bune!
dark_eye
Postat pe 24 Octombrie 2010 22:45
cred ca cel mai bine e sa fi sincera si deschisa cu iubitul tau.lamureste.....ce va decide trebuie sa accepti, sa tragi aer in piept si vezi cum decurg lucrurile.nu'mi prea plac comentariile de aici, exceptie facand stem si inca cateva persoane.trebuie sa infrunti cu capul sus ce ti'e dat.ai gresit asta este.trebuie sa te gandesti la ce mai e de reparat.pana la urma nu ai inselat.ai avut un moment de ratacire.sincer imi pare tare rau.stiu cum e printre straini.fi puternica pentru bebe daca esti intradevar insarcinata.cumva o scoti la capat si cu el.de asta sa fi sigura.
dark_eye
Postat pe 24 Octombrie 2010 22:50
Who gives a crap?

atunci nu inteleg rostul postarii....numa' asa...bagare'n seama?
dark_eye
Postat pe 24 Octombrie 2010 22:53
De la: kudika224927, la data 2010-10-23 06:24:00scapa de sarcina,rupe relatia cu actualul prieten cu care crezi ca esti insarcinata,invital prietenul din Romania la tine pt o vizita,vezi ce se poate face cu el daca vrea sa ramina si sa munceasca,dar mai repede mergi la doctor pt a scapa de sarcina,si sa nu-i zici prietenului ca ai avut o aventura si ai ramas grea
ratzusk_18
Postat pe 25 Octombrie 2010 13:52

cred ca ar trebuii sa iti faci un test de sarcina si sa ai cate un plan ptr fiecare varianta : daca esti sau nu insarcinata , speram sa nu fii , altfel cu siguranta ai face o greseala ca sa indrepti altele si sa avortezi.Oricum ca ai cazut in pacat nu te prea pot condamna prea mult , dar faptul ca nu iti iei masuri de protectie , chiar esti inconstienta cu diploma , in afara unei sarcini nedorite poate intevenii posibile boli , cum s-a culcat cu tine se putea culca si cu alta si astfel pot circula nestingherite tot felul de boli .Ar trebuii sa-ti reglezi tic-tacul ovarelor , altfel cu fiecare perioada petrecuta departe de cel iubit ve-i fii tentata sa experimentezi gusul libertatii , care uneori poate fii foarte foarte amar.
banalulanonim
Postat pe 25 Octombrie 2010 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochita de mireasa 2 De la: NykoM 30 Aprilie 2010 12:42
haine si accesorii la preturi reduse 1 De la: kudika195039 10 Iunie 2010 16:39
Lenjerie intima!!!! sani mari vs. sani mici 43 De la: kudika061568 26 Martie 2010 22:13
Este un pacat sa iubesti o persoana care nu iti apartine in totalitate??? 9 De la: roz5blue6lila7 23 Februarie 2010 12:22
Un sfat va rog!! 1 De la: kudika024173 4 August 2009 14:51