Setari Cookie-uri

ce i de facut?

tu ai descoperit teleporterea?!
roz5blue6lila7
Postat pe 22 Octombrie 2010 12:37
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-10-22 12:28:15Sigur ca ai ce face. Chiar daca i-ai iertat mereu orice ( asa am facut si eu) nu inseamna ca acest lucru nu se poate schimba oricand. Incepe prin a nu mai ierta orice, oricand. Lasa-l sa vada ca te poti schimba - ca iti poti recastiga demnitatea. Nu mai fi disperata si el o sa inteleaga. Daca alege sa mai plece lasa-l sa plece. Nu te ruga de el sa ramana. El oricum nu ramane pentru ca il rogi tu ci pentru ca asta e ceea ce vrea el. Trebuie sa intelegi ca daca el ar vrea sa fie in alta parte - acolo ar fi cu toate rugamintile tale. Nu el hotaraste - pentru tine tu esti cea care hotarasti. Pentru voi ca si cuplu - voi sunteti cei care hotarati. El poate hotari doar pentru el. Si eu am auzit texte de genul - eu fac ce vreau. Corect - si eu la fel.



mda...acum a ales sa plece...adica am vb si a hotarat ca nu poate sa ma mai faca sa sufar doar ca are el probleme cu capul.... si se schimba de la o zi la alta ....cu toate astea zicea ca stie ca i se face dor, ca nu poate sta fara mine ...si ca e foarte slab deoarece nu reuseste sa rupa de tot relatia asta si mereu ne intoarcem in ea...
bella28
Postat pe 22 Octombrie 2010 12:41
De la: lempika, la data 2010-10-22 12:41:54
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-10-22 12:28:15Sigur ca ai ce face. Chiar daca i-ai iertat mereu orice ( asa am facut si eu) nu inseamna ca acest lucru nu se poate schimba oricand. Incepe prin a nu mai ierta orice, oricand. Lasa-l sa vada ca te poti schimba - ca iti poti recastiga demnitatea. Nu mai fi disperata si el o sa inteleaga. Daca alege sa mai plece lasa-l sa plece. Nu te ruga de el sa ramana. El oricum nu ramane pentru ca il rogi tu ci pentru ca asta e ceea ce vrea el. Trebuie sa intelegi ca daca el ar vrea sa fie in alta parte - acolo ar fi cu toate rugamintile tale. Nu el hotaraste - pentru tine tu esti cea care hotarasti. Pentru voi ca si cuplu - voi sunteti cei care hotarati. El poate hotari doar pentru el. Si eu am auzit texte de genul - eu fac ce vreau. Corect - si eu la fel.



mda...acum a ales sa plece...adica am vb si a hotarat ca nu poate sa ma mai faca sa sufar doar ca are el probleme cu capul.... si se schimba de la o zi la alta ....cu toate astea zicea ca stie ca i se face dor, ca nu poate sta fara mine ...si ca e foarte slab deoarece nu reuseste sa rupa de tot relatia asta si mereu ne intoarcem in ea...


Dar de ce vrea sa o rupeti?
I_m_nuts2011
Postat pe 22 Octombrie 2010 12:44
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-10-22 12:44:10
De la: lempika, la data 2010-10-22 12:41:54
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-10-22 12:28:15Sigur ca ai ce face. Chiar daca i-ai iertat mereu orice ( asa am facut si eu) nu inseamna ca acest lucru nu se poate schimba oricand. Incepe prin a nu mai ierta orice, oricand. Lasa-l sa vada ca te poti schimba - ca iti poti recastiga demnitatea. Nu mai fi disperata si el o sa inteleaga. Daca alege sa mai plece lasa-l sa plece. Nu te ruga de el sa ramana. El oricum nu ramane pentru ca il rogi tu ci pentru ca asta e ceea ce vrea el. Trebuie sa intelegi ca daca el ar vrea sa fie in alta parte - acolo ar fi cu toate rugamintile tale. Nu el hotaraste - pentru tine tu esti cea care hotarasti. Pentru voi ca si cuplu - voi sunteti cei care hotarati. El poate hotari doar pentru el. Si eu am auzit texte de genul - eu fac ce vreau. Corect - si eu la fel.



mda...acum a ales sa plece...adica am vb si a hotarat ca nu poate sa ma mai faca sa sufar doar ca are el probleme cu capul.... si se schimba de la o zi la alta ....cu toate astea zicea ca stie ca i se face dor, ca nu poate sta fara mine ...si ca e foarte slab deoarece nu reuseste sa rupa de tot relatia asta si mereu ne intoarcem in ea...


Dar de ce vrea sa o rupeti?


eh... sincer ??? cred ac s a saturat de prea mult bine...nu stie nici el exact , d apoi eu , are un handicap mental cred ca ...asta a zis o el, ca asa crede... a zis ca are un blocaj , dupa 5 ani ...sincer ma depaseste situatia ...nici eu nu stiu ce sa mai cred ...probabil nu ma iubeste destul ..ca altfel poate lupta si el ptr mine
bella28
Postat pe 22 Octombrie 2010 12:52
Stii care e problema relatiilor de lunga durata? totul devine plictisitor si normal ca se ajunge la despartire, asa este si cand te casatoresti, te plictisesti ca dracu, dar nu mai ai ce face ca deja te ai legat la cap si ori te consolezi ori incepi sa cauti altceva, trist dar adevarat nu ?

Eu zic sa ti cauti pe altcineva si tu, deja ciorba i stricata (ciorba reincalzita), profita si tu de situatie, eu sincer asa as face, acum decizia e in mainile tale, tu decizi.
lover_woman
Postat pe 22 Octombrie 2010 22:36
De la: lover_woman, la data 2010-10-22 22:36:07asa este si cand te casatoresti, te plictisesti ca dracu, dar nu mai ai ce face ca deja te ai legat la cap si ori te consolezi ori incepi sa cauti altceva, trist dar adevarat nu ?

mai mult adevar decat am vrea sa recunoastem.....
oricum daca el hotaraste singur intotdeauna fara sa te ia si pe tine la discutii, e clar ca nu e ce iti trebuie tie....
DayC
Postat pe 22 Octombrie 2010 23:25
mda ...se pare ca n am incotro decat sa trec peste asta ....din vara o tot tin asa ...despartiri , impacari ...am suportat multe , da parca acum e prea mult ...am obosit si sa ma mai gandesc ...ce face ...unde e
bella28
Postat pe 23 Octombrie 2010 11:41
ce i de facut??? nu stiu dar nu ete?!
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Octombrie 2010 16:48
Du te la psiholog,pai ce inseamna asta sa ai atacuri de panica,ca nu esti in stare sa rupi o relatie?inseamna ca nu ai coloana vertebrala,si prin urmare ai nevoie de ajutor sa treci peste asta,nu,sincer du te la psiolog,el va stii ce i de facut,mut noroc.
marilenaionela
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:30
De la: marilenaionela, la data 2010-10-23 21:30:11Du te la psiholog,pai ce inseamna asta sa ai atacuri de panica,ca nu esti in stare sa rupi o relatie?inseamna ca nu ai coloana vertebrala,si prin urmare ai nevoie de ajutor sa treci peste asta,nu,sincer du te la psiolog,el va stii ce i de facut,mut noroc.


nu am curaj sa ma duc la psiholog ...nu vreau sa cred ca sunt intr o situatie asa urata...asta imi zic in fiecare zi, ca nu s a intamplat nimik grav , e doar o despartire , nu sunt nici prima nici ultima si trebuie sa depasesc momentul ....sper doar sa nu ma mai caute , macar pana ma mai vindec
bella28
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:45
fato, mie mi se pare ca tu ai mari probleme. de aia va certati si el vrea sa plece.esti panicata, posesiva...sincerun psiholog te-ar putea ajuta, cred.
delicacy
Postat pe 24 Octombrie 2010 17:00
mai fata ai face bine sa rupi relatia, tu ai vazut ce ai scris acolo?
te complaci pt ce?
doar k te duce cu zaharelul k te ia de sotie, revino cu picioarele pe pamant, dc accepti sa mai fie si cu altele in afara de tine si sa mai si vezi?
eu respect barbatul care e mai subtil si nu ii da de inteles iubitei absolut nimic despre cum ca el ar mai avea si o alta femeie, in fine trebuie sa faci ce simti, dar...........
lory86_lolo_yahoo_com
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:46
de ce ti-e frica nu scapi!
dragdana
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:51
De la: lory86_lolo_yahoo_com, la data 2010-10-24 19:46:28mai fata ai face bine sa rupi relatia, tu ai vazut ce ai scris acolo?
te complaci pt ce?
doar k te duce cu zaharelul k te ia de sotie, revino cu picioarele pe pamant, dc accepti sa mai fie si cu altele in afara de tine si sa mai si vezi?
eu respect barbatul care e mai subtil si nu ii da de inteles iubitei absolut nimic despre cum ca el ar mai avea si o alta femeie, in fine trebuie sa faci ce simti, dar...........


relatia am rupt o ...de o saptamana n am mai vb cu el...nu stiu cum ma simt, am momente si momente...incerc sa nu ma invinovatesc prea mult
bella28
Postat pe 25 Octombrie 2010 08:03
nu ai dc sa te simti culpapila k i-ai tolerat lui tampeniile si aiurelile, nu are niciun blocaj psihic sau vreun handicap mental, este pur si simplu un om cu mai multe fete, oare nu ti-au ajuns 5 ani de zile sa vezi ce-i poate pielea?
inteleg k te doare, k suferi enorm, dar mai presus de toate esti tu, sanatatea ta.
trebuie sa reusesti sa treci peste tot, ia-o de la capat, e ca incercatul unui bebelus de a face primi pasi, el cade, se ridca si tot asa. intr-un final iti vei da seama k am trecut toate prin asta si am mers inainte. capul sus si fii puternica. toate cele bune
lory86_lolo_yahoo_com
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:53
scz greselile de ortografie
lory86_lolo_yahoo_com
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:55
De la: lory86_lolo_yahoo_com, la data 2010-10-25 17:53:48nu ai dc sa te simti culpapila k i-ai tolerat lui tampeniile si aiurelile, nu are niciun blocaj psihic sau vreun handicap mental, este pur si simplu un om cu mai multe fete, oare nu ti-au ajuns 5 ani de zile sa vezi ce-i poate pielea?
inteleg k te doare, k suferi enorm, dar mai presus de toate esti tu, sanatatea ta.
trebuie sa reusesti sa treci peste tot, ia-o de la capat, e ca incercatul unui bebelus de a face primi pasi, el cade, se ridca si tot asa. intr-un final iti vei da seama k am trecut toate prin asta si am mers inainte. capul sus si fii puternica. toate cele bune


da ai dreptate ....am vazut demult ce i poate pielea dar am sperat ca se va schimba ...fiind prima mea relatie mai serioasa , am tras cu dintii de ea ...saptamana trecuta m a cautat sa mi spuna ca s a despartit de fata cu care era pe motiv ca nu poate trece peste relatia nostra si ca sunt perfectiunea ptr el ...si cum stie ca eu il iubesc la nebunie si nu pot sta fara el ar fi cazul sa ma mut cu el la parintii lui , ca poate daca ne mutam impreuna o sa fie mai bine...binenteles l am refuzat dar acum ma gandesc ca daca ma mutam cu el , acum am fi fost impreuna ...desi stiu ca as fi fost sufocata la el acasa dar....nu stiu nu ma mai inteleg , de ce trag spre ceva ce nu mi face bine ...si vad clar asta ...parca mi ar fi facut cineva ceva
bella28
Postat pe 26 Octombrie 2010 08:06
au trecut aproape 2 saptamani de cand nu mai stiu nimik de el...am momente de slabiciune in care abia ma abtin sa nu l sun dar....in acelasi timp stiu ca n ar avea rost , chiar nu merita ...nu simt decat durere si parca nu mai vad nimik pozitiv in viata mea...nici nu mi dau seama daca e iubire sau obsesie
bella28
Postat pe 30 Octombrie 2010 13:29
Ar trebui sa ai mai multa incredere in tine....
joy_18
Postat pe 30 Octombrie 2010 20:58
Renunta la frica si relaxeaza-te, asta e cea mai buna solutie. A trai o astfel de viata e infern, nu fericire, iar iubirea ar trebui sa ne aduca fericire, nu? Nu ai cum sa ai siguranta absoluta, nimeni nu o are, daca vrei asa ceva, esti pe planeta gresita. Insa cautand obsesiv tot felul de semne ca si confirmari ale fricii tale, e ca si cum ti-ai cauta-o cu lumanarea. Vorba aceea " De ce fugi, in spate duci". Asa ca renunta la frica. Cauta sa alegi ce e bun pentru tine, intreaba-te daca asta iti doresti, si ai curajul sa iei o hotarare. Mereu ceva mai bun apare cand renunti la ceva. Trebuie doar un pic de curaj, ca si atunci cand iti iei greata in apa. Stiu ca femeile pot fi si masochiste si devin dependente de cine le face rau, dar e timpul sa ne trezim.
healthy016957
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:44
stai blanda fata ca te imbolnavesti!
dragdana
Postat pe 31 Octombrie 2010 19:10
multumesc foarte mult ptr sfaturi , chiar am nevoie de ele caci sunt momente in care nu mai vad limpede....acum asta incerc sa fac sa ma linistesc, desi e un chin , in fiecare zi imi impun sa ma simt bine sa ma gandesc ca oricum as fi suferit daca as fi ramas cu el iar la sfarsitul zilei sunt epuizata psihic ...nu este prima relatie , nu inteleg de ce mi se intampla asta , parca e prea de tot ...cred ca ma doare ca s slaba si desi el lua hotararea de a ne desparti de fiecare data , tot eu il iertam cand venea si spunea ca i pare rau ...dupa care o luam de la capat , iar ne certam , iar ne impacam ...si asta numai ca sa fiu cu el ....acum sunt hotarata sa nu i mai raspund in cazul in care ma cauta iar ...vreau doar sa mi gasesc un echilibru si sa fiu linistita cum eram odata....
bella28
Postat pe 1 Noiembrie 2010 07:53
De la: lempika, la data 2010-11-01 07:53:41multumesc foarte mult ptr sfaturi , chiar am nevoie de ele caci sunt momente in care nu mai vad limpede....acum asta incerc sa fac sa ma linistesc, desi e un chin , in fiecare zi imi impun sa ma simt bine sa ma gandesc ca oricum as fi suferit daca as fi ramas cu el iar la sfarsitul zilei sunt epuizata psihic ...nu este prima relatie , nu inteleg de ce mi se intampla asta , parca e prea de tot ...cred ca ma doare ca s slaba si desi el lua hotararea de a ne desparti de fiecare data , tot eu il iertam cand venea si spunea ca i pare rau ...dupa care o luam de la capat , iar ne certam , iar ne impacam ...si asta numai ca sa fiu cu el ....acum sunt hotarata sa nu i mai raspund in cazul in care ma cauta iar ...vreau doar sa mi gasesc un echilibru si sa fiu linistita cum eram odata....

hai ca ai ce face ca sa nu te mai gindesti la el...cind te apuca nostalgia ...urci pina la cetate....si daca tot nu ti-a trecut mai mergi pina in dealul paiului...si tot asa pina obosesti.
BEL_AMY1
Postat pe 1 Noiembrie 2010 08:38
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-01 08:38:40
De la: lempika, la data 2010-11-01 07:53:41multumesc foarte mult ptr sfaturi , chiar am nevoie de ele caci sunt momente in care nu mai vad limpede....acum asta incerc sa fac sa ma linistesc, desi e un chin , in fiecare zi imi impun sa ma simt bine sa ma gandesc ca oricum as fi suferit daca as fi ramas cu el iar la sfarsitul zilei sunt epuizata psihic ...nu este prima relatie , nu inteleg de ce mi se intampla asta , parca e prea de tot ...cred ca ma doare ca s slaba si desi el lua hotararea de a ne desparti de fiecare data , tot eu il iertam cand venea si spunea ca i pare rau ...dupa care o luam de la capat , iar ne certam , iar ne impacam ...si asta numai ca sa fiu cu el ....acum sunt hotarata sa nu i mai raspund in cazul in care ma cauta iar ...vreau doar sa mi gasesc un echilibru si sa fiu linistita cum eram odata....

hai ca ai ce face ca sa nu te mai gindesti la el...cind te apuca nostalgia ...urci pina la cetate....si daca tot nu ti-a trecut mai mergi pina in dealul paiului...si tot asa pina obosesti.


asa o sa fac...
bella28
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:01
De la: lempika, la data 2010-11-01 13:01:48
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-01 08:38:40
De la: lempika, la data 2010-11-01 07:53:41multumesc foarte mult ptr sfaturi , chiar am nevoie de ele caci sunt momente in care nu mai vad limpede....acum asta incerc sa fac sa ma linistesc, desi e un chin , in fiecare zi imi impun sa ma simt bine sa ma gandesc ca oricum as fi suferit daca as fi ramas cu el iar la sfarsitul zilei sunt epuizata psihic ...nu este prima relatie , nu inteleg de ce mi se intampla asta , parca e prea de tot ...cred ca ma doare ca s slaba si desi el lua hotararea de a ne desparti de fiecare data , tot eu il iertam cand venea si spunea ca i pare rau ...dupa care o luam de la capat , iar ne certam , iar ne impacam ...si asta numai ca sa fiu cu el ....acum sunt hotarata sa nu i mai raspund in cazul in care ma cauta iar ...vreau doar sa mi gasesc un echilibru si sa fiu linistita cum eram odata....

hai ca ai ce face ca sa nu te mai gindesti la el...cind te apuca nostalgia ...urci pina la cetate....si daca tot nu ti-a trecut mai mergi pina in dealul paiului...si tot asa pina obosesti.


asa o sa fac...

bravo....unde stai in gojdu? sau in Eminescu?
BEL_AMY1
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:07
Oriunde ar locui, e destula cale si pana pe dealul paiului si pana pe varful cetatii...dar daca face mai multe ture...s-ar putea sa aiba efect...
kudika226898
Postat pe 1 Noiembrie 2010 20:11
Sper sa nu ajungi sa ai probleme cu inima ...daca stai tot timpul cu teama asta ...nu e bine.
Pa si !
joy_18
Postat pe 2 Noiembrie 2010 22:44
De la: joy_18, la data 2010-11-02 22:44:13Sper sa nu ajungi sa ai probleme cu inima ...daca stai tot timpul cu teama asta ...nu e bine.
Pa si !


inima clar mi a fost afectata,cred... ptr ca am palpitatii si dureri cu tot cu mana ...mai grav e ca nu stiu cum sa controlez asta ...parca e ceva ce ma depaseste...ma trezesc deprimata si fara chef de viata desi am doar 26 de ani ... m gandesc ca o sa raman singura si el o sa fie bine mersi fericit ...imi fac fel si fel de idei desi...nu prea am timp sa ma plictisesc, am un job , am prietene dar...ideile astea tampite tot isi fac loc in capul meu...parca m a sleit de toate puterile despartirea asta si nu mai am forta sa merg mai departe ...poate dramatizez din punctul vostru de vedere dar ....eu nu simt decat durere
bella28
Postat pe 3 Noiembrie 2010 07:53
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-10-22 12:28:15 ca iti poti recastiga demnitatea.


la fel cum poti sa mergi in doua picioare dupa ce ti ai rupt coloana vertebrala.
rockk
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:34
De la: rockk, la data 2010-11-08 20:34:35
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-10-22 12:28:15 ca iti poti recastiga demnitatea.


la fel cum poti sa mergi in doua picioare dupa ce ti ai rupt coloana vertebrala.

esti mai cumintel aici, decat pe yuppy si mai haios
miss_darine
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre "iubitul" meu? 16 De la: lucic07 30 Mai 2009 23:42
Il doresc pe prietenul sotului meu 30 De la: riada22 28 Februarie 2010 18:29
bãrbatul din zodia Peºti 2 De la: kudika149722 18 Aprilie 2010 12:58
heeeelllp sugestii de cadou pentru un tip de 23 ani 12 De la: dienutza122 27 Iulie 2013 10:38
ce compatibilitate este intre femeia Pesti si barbatul din Gemeni?cear ma intereseaza 8 De la: Barbie30 28 Iunie 2010 21:20