Setari Cookie-uri

Ratiune si simtire

Vreau sa va spun povestea mea...pe cat de reala,pe atat de incredibila.Am fost o adolescenta rebela,care a facut nenumarate probleme parintilor.Pana la 20 de ani,cand s-a nascut minunea mea de copil.Tatal copilului,ca in multe alte situatii a dat bir cu fugitii si dus a fost.Nu si-a vazut copilul,nu l-a interesat,nu am suferit,am luat viata asa cum e..pana cand un an mai tarziu l-am cunoscut pe cel care urma sa-mi devina sot.Dupa cum ati putea interpreta,si pe buna dreptate, a fost omul potrivit la locul potrivit.Un pic mai frumos ca dracu,cu un cont de invidiat,cuminte ca o fata mare,a devenit sot si tata pentru copilul meu.Un sot care nu inseala,nu consuma alcool,nu te neglijeaza in favoarea meciurilor,care nu iese cu baietii,care are grija sa nu-ti lipseasca nimic,care se duce sa-ti ia tigari la 12 noaptea,care-ti deschide portiera masinii.Un tata minunat,mult mai bun decat unul autentic.Un om pe care parintii mei il divinizeaza si pe care eu l-am respectat .Dedesubt,un om inchistat in principii,un tip careia nu-i place sa aiba prieteni,uraste distractia de orice fel,plictisitor pana-n maduva oaselor,sexual un dezastru,vestimentar un calvar si care uneori iti omoara orice dram de afectiune prin faptul ca si-a facut dus cu 2 zile-n urma.Are burta,usr inceput de chelie,in rest perfect.Toti cei din jur s-au gandit ca am stat cu el pentru bani si poate au dreptate;intr-un fel;nu l-am iubit niciodata;dar m-am atasat.Si de 9 ani suntem impreuna.Toate bune si frumoase.Problema e ca in urma cu un an si jumatate am cunoscut pe internet,intr-un mod absolut intamplator,un barbat di alt oras.La inceput o prietenie total inocenta,in foarte scurt timp o dependenta nefireasca,relativ repede o atractie de nesuportat.I-am marturisit tot sotului.Da,mi s-a parut corect si moral s-o fac.I-am spus ca vreau sa-l cunosc.A fost de acord,cu conditia ssssss-o iau ca pe o aventura.A plans,ss-a consumat,insa mi-a pus benzina si mi-a incarcat telefonu.Barbatul de pe internet a devenit iubirea vietii mele.e cea mai pura relatie si mai fascinanta.E cel mai frumos vis.Ne potrivim din toate punctele de vedere.Plec cu el in vacante,ne vedem saptamanal,petrecem cam 70 %din zi impreuna.Cu sotul meu nu mai am o relatie intima insa ne comportam ca o familie de ochii lumii.El imi zice ca ma iubeste enorm si se consuma...insa eu nu am ce sa fac..iubesc din tot sufletu.pe celalalt.Caruia nu i-am putut marturisi ca inca legal mai sunt casatorita.Sotul imi tot da ultimatumuri..sa aleg.Ar fi usor daca nu ar exista un copil,caruia nu as stii ce sa-i explic,daca nu ar exista parinti pe care sa-i dezamagesc profund,daca as fi un pic mai pe picioarele mele,daca...pana atunci in mintea mea e o drama...si stiu ca nu pot renunta la singurul om pe care-l iubesc cu-adevarat.
kudika325600
Postat pe 14 Octombrie 2010 17:47
Presupun ca va trebui sa vezi exact unde sta si barbatul vietii tale... Pana nu pui toate cartile pe fata nu ai de unde sa stii exact unde stai.

Daca iti parasesti sotul si te duci cu copilul la amant (pentru ca asta e in momentul de fata), iar acesta ajunge indeajuns de socat incat sa-si schimbe complet atitudinea fata de tine, s-o sa fie prea frumos... stiu ca acum este ideal... dar va fi si dupa ce va afla adevarul?

Si daca nu vrei sa-i spui pana la urma... te simti capabila sa intemeiezi o relatie pe un maldar de minciuni?

Si copilul? Iti spune un copil dintr-o familie destramata din motive similare. Copilul va ramane marcat pe viata, chiar daca nu va spune asta vreodata. Deja pariez ca sufera pentru ca nu e o jucarie si e capabil sa simta tensiunea dintre tine si cel pe care il considera tata.

Si faptul ca sotul ti-a acceptat 'deplasarile' atat de mult timp ar trebui sa te faca sa realizezi cam pe cate cadavre trebuie sa calci ca sa ajungi la ceea ce vrei. Din moment ce nu ai avut nici pana acum curajul sa-i spui amantului despre sot, in timp ce sotului ai fost in stare sa-i si plangi pe umar ar trebui sa te puna pe ganduri fata de propriile sentimente.

Dragostea nu dureaza pentru totdeauna... ce-ti ramane dupa ce trece?
SfDuminica
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:00
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 17:47:07 Vreau sa va spun povestea mea...pe cat de reala,pe atat de incredibila.Am fost o adolescenta rebela,care a facut nenumarate probleme parintilor.Pana la 20 de ani,cand s-a nascut minunea mea de copil.Tatal copilului,ca in multe alte situatii a dat bir cu fugitii si dus a fost.Nu si-a vazut copilul,nu l-a interesat,nu am suferit,am luat viata asa cum e..pana cand un an mai tarziu l-am cunoscut pe cel care urma sa-mi devina sot.Dupa cum ati putea interpreta,si pe buna dreptate, a fost omul potrivit la locul potrivit.Un pic mai frumos ca dracu,cu un cont de invidiat,cuminte ca o fata mare,a devenit sot si tata pentru copilul meu.Un sot care nu inseala,nu consuma alcool,nu te neglijeaza in favoarea meciurilor,care nu iese cu baietii,care are grija sa nu-ti lipseasca nimic,care se duce sa-ti ia tigari la 12 noaptea,care-ti deschide portiera masinii.Un tata minunat,mult mai bun decat unul autentic.Un om pe care parintii mei il divinizeaza si pe care eu l-am respectat .Dedesubt,un om inchistat in principii,un tip careia nu-i place sa aiba prieteni,uraste distractia de orice fel,plictisitor pana-n maduva oaselor,sexual un dezastru,vestimentar un calvar si care uneori iti omoara orice dram de afectiune prin faptul ca si-a facut dus cu 2 zile-n urma.Are burta,usr inceput de chelie,in rest perfect.Toti cei din jur s-au gandit ca am stat cu el pentru bani si poate au dreptate;intr-un fel;nu l-am iubit niciodata;dar m-am atasat.Si de 9 ani suntem impreuna.Toate bune si frumoase.Problema e ca in urma cu un an si jumatate am cunoscut pe internet,intr-un mod absolut intamplator,un barbat di alt oras.La inceput o prietenie total inocenta,in foarte scurt timp o dependenta nefireasca,relativ repede o atractie de nesuportat.I-am marturisit tot sotului.Da,mi s-a parut corect si moral s-o fac.I-am spus ca vreau sa-l cunosc.A fost de acord,cu conditia ssssss-o iau ca pe o aventura.A plans,ss-a consumat,insa mi-a pus benzina si mi-a incarcat telefonu.Barbatul de pe internet a devenit iubirea vietii mele.e cea mai pura relatie si mai fascinanta.E cel mai frumos vis.Ne potrivim din toate punctele de vedere.Plec cu el in vacante,ne vedem saptamanal,petrecem cam 70 %din zi impreuna.Cu sotul meu nu mai am o relatie intima insa ne comportam ca o familie de ochii lumii.El imi zice ca ma iubeste enorm si se consuma...insa eu nu am ce sa fac..iubesc din tot sufletu.pe celalalt.Caruia nu i-am putut marturisi ca inca legal mai sunt casatorita.Sotul imi tot da ultimatumuri..sa aleg.Ar fi usor daca nu ar exista un copil,caruia nu as stii ce sa-i explic,daca nu ar exista parinti pe care sa-i dezamagesc profund,daca as fi un pic mai pe picioarele mele,daca...pana atunci in mintea mea e o drama...si stiu ca nu pot renunta la singurul om pe care-l iubesc cu-adevarat.
Doamne iart-o.Mai fata tu ce suflet ai in tine?Cum poti sa fii asa de ........,nici nu-mi gasesc cuvantele.Daca eram in locul lu omul ala te faceam bucati.Nu e destul ce ai facut in copilarie?
Valy90
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:08
De la: valy90, la data 2010-10-14 18:08:31
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 17:47:07 Vreau sa va spun povestea mea...pe cat de reala,pe atat de incredibila.Am fost o adolescenta rebela,care a facut nenumarate probleme parintilor.Pana la 20 de ani,cand s-a nascut minunea mea de copil.Tatal copilului,ca in multe alte situatii a dat bir cu fugitii si dus a fost.Nu si-a vazut copilul,nu l-a interesat,nu am suferit,am luat viata asa cum e..pana cand un an mai tarziu l-am cunoscut pe cel care urma sa-mi devina sot.Dupa cum ati putea interpreta,si pe buna dreptate, a fost omul potrivit la locul potrivit.Un pic mai frumos ca dracu,cu un cont de invidiat,cuminte ca o fata mare,a devenit sot si tata pentru copilul meu.Un sot care nu inseala,nu consuma alcool,nu te neglijeaza in favoarea meciurilor,care nu iese cu baietii,care are grija sa nu-ti lipseasca nimic,care se duce sa-ti ia tigari la 12 noaptea,care-ti deschide portiera masinii.Un tata minunat,mult mai bun decat unul autentic.Un om pe care parintii mei il divinizeaza si pe care eu l-am respectat .Dedesubt,un om inchistat in principii,un tip careia nu-i place sa aiba prieteni,uraste distractia de orice fel,plictisitor pana-n maduva oaselor,sexual un dezastru,vestimentar un calvar si care uneori iti omoara orice dram de afectiune prin faptul ca si-a facut dus cu 2 zile-n urma.Are burta,usr inceput de chelie,in rest perfect.Toti cei din jur s-au gandit ca am stat cu el pentru bani si poate au dreptate;intr-un fel;nu l-am iubit niciodata;dar m-am atasat.Si de 9 ani suntem impreuna.Toate bune si frumoase.Problema e ca in urma cu un an si jumatate am cunoscut pe internet,intr-un mod absolut intamplator,un barbat di alt oras.La inceput o prietenie total inocenta,in foarte scurt timp o dependenta nefireasca,relativ repede o atractie de nesuportat.I-am marturisit tot sotului.Da,mi s-a parut corect si moral s-o fac.I-am spus ca vreau sa-l cunosc.A fost de acord,cu conditia ssssss-o iau ca pe o aventura.A plans,ss-a consumat,insa mi-a pus benzina si mi-a incarcat telefonu.Barbatul de pe internet a devenit iubirea vietii mele.e cea mai pura relatie si mai fascinanta.E cel mai frumos vis.Ne potrivim din toate punctele de vedere.Plec cu el in vacante,ne vedem saptamanal,petrecem cam 70 %din zi impreuna.Cu sotul meu nu mai am o relatie intima insa ne comportam ca o familie de ochii lumii.El imi zice ca ma iubeste enorm si se consuma...insa eu nu am ce sa fac..iubesc din tot sufletu.pe celalalt.Caruia nu i-am putut marturisi ca inca legal mai sunt casatorita.Sotul imi tot da ultimatumuri..sa aleg.Ar fi usor daca nu ar exista un copil,caruia nu as stii ce sa-i explic,daca nu ar exista parinti pe care sa-i dezamagesc profund,daca as fi un pic mai pe picioarele mele,daca...pana atunci in mintea mea e o drama...si stiu ca nu pot renunta la singurul om pe care-l iubesc cu-adevarat.
Doamne iart-o.Mai fata tu ce suflet ai in tine?Cum poti sa fii asa de ........,nici nu-mi gasesc cuvantele.Daca eram in locul lu omul ala te faceam bucati.Nu e destul ce ai facut in copilarie?

Valy mama...n`aveam chef sa citesc ditamai povestiocu` lui 600...dar mi`ai dat un impuls cand ti`am citit raspunsul....si acuma`mi pare rau.Nici n`am cuvinte....
AdrianaR
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:20
Judecati-ma pentru ca sunt o lasa,judecati-ma pentru ca nu am puterea sa incep un nou drum,pentru ca nu am puterea sa lupt pentru ce vreau...dar nu ma judecati pentru ca iubesc.Nu ma judecati ca nu am inima pentru un sot care-mi spune ca ma iubeste, dar imi faciliteaza drumul catre celalalt..oare chiar iubeste?
Nu ma judecati pentru ceea ce simt.Oare nu am acest drept...de a fi fericita cu adevarat?
kudika325600
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:23
Dar de ce te-ai casatorit cu sotul tau,daca nu il iubeai?
lexu90
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:26
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 18:23:02Judecati-ma pentru ca sunt o lasa,judecati-ma pentru ca nu am puterea sa incep un nou drum,pentru ca nu am puterea sa lupt pentru ce vreau...dar nu ma judecati pentru ca iubesc.Nu ma judecati ca nu am inima pentru un sot care-mi spune ca ma iubeste, dar imi faciliteaza drumul catre celalalt..oare chiar iubeste?
Nu ma judecati pentru ceea ce simt.Oare nu am acest drept...de a fi fericita cu adevarat?

Nu te judeca nimeni....sotul tau pare sa te iubeasca mai mult decat pe sine....doar ca hai sa fim seriosi...nici tu nu sti ce vrei cu adevarat!
AdrianaR
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:30
Nu te judeca nimeni ca iubesti!!!
Dragostea nu ne-o alegem,iar cum tu nu-ti(mai)iubesti sotul era firesc ca la un moment dat sa te indragostesti si tu de cineva........e firesc..........Dar,ce ma mira e ca,in general femeile sunt alea` PROASTEA care accepta infidelitatea sotului,dar vad ca sunt si barbati d`astia..................PROSTI!
kudika324144
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:33
De la: lexu90, la data 2010-10-14 18:26:49Dar de ce te-ai casatorit cu sotul tau,daca nu il iubeai?

Pentru ca la momentul respectiv am considerat ca nu dragostea primeaza.
kudika325600
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:35
"Ar fi usor daca nu ar exista un copil,caruia nu as stii ce sa-i explic,daca nu ar exista parinti pe care sa-i dezamagesc profund,daca as fi un pic mai pe picioarele mele,daca...pana atunci in mintea mea e o drama...si stiu ca nu pot renunta la singurul om pe care-l iubesc cu-adevarat."

Am inceput cu sfarsitul pt ca te reprezinta...sa-ti spun ceva...toti facem greseli, nimeni nu e scutit de suferinta, dar avem un cap pe umeri cu care trebuie sa gandim, sau cel putin asa mi se pare mie normal...mai draga, toata viata ta este o drama pt ca n-ai invatat nimic din greselile facute...se da omu' cu capul de tocul usii, o data, de doua ori, dar eu observ ca tie iti place infinitul
Concluzie: atat timp cat te vei minti pe tine si dupa aceea pe toti cei din jurul tau , toata viata ta se va rezuma la un haos...deci nu renunta tu la nimic, tine-te cu dintii de sot, amant, copil,parinti si cine-o mai fi pe langa tine...si vei avea parte numai de inimioare rosii si roz bonbon, pe carare!
miss_darine
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:37
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 18:23:02Judecati-ma pentru ca sunt o lasa,judecati-ma pentru ca nu am puterea sa incep un nou drum,pentru ca nu am puterea sa lupt pentru ce vreau...dar nu ma judecati pentru ca iubesc.Nu ma judecati ca nu am inima pentru un sot care-mi spune ca ma iubeste, dar imi faciliteaza drumul catre celalalt..oare chiar iubeste?
Nu ma judecati pentru ceea ce simt.Oare nu am acest drept...de a fi fericita cu adevarat?
Cel de Sus o sa te judice,nu noi.Tu vrei sa iubesti, sa fii fericita,bon am inteles,dar la sotul tau te-ai gandit? Tu nu vezi cat de egoista si nerecunoscatoare esti Tu nu ai suflet,fetito.Deci pe bune imi vine sa plang cand ma gandesc la ce suflet trist are omu ala acum.Imi pare rau si regret ca am citit asa ceva si imi pare rau ca exista astfel de persoane.
Valy90
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:38
daca nu vroiai sa ne spunem parerea, de ce ai mai intrebat? Stii si tu ca gresesti undeva, de-aia... dar nu esti capabila sa vezi adevarul in fata (ceea ce e cat se poate de uman, dar nu de admirat).

Intoarce-te aici cand vei fi in stare sa accepti sinceritatea?

Ce te asteptai? Sa te batem pe umar si sa te laudam? Pentru ce? Stii si singura ca nu avem pentru ce. Fa-ti alegerile singura, dar ai grija sa nu plangi la urma.
SfDuminica
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:38
Stiu ce vreau...vreau o relatie cu barbatul pe care-l iubesc..dar sunt prea multe implicatii.El stie ca am un copil,stie absolut tot,mai putin ca nu sunt legal divortata.cat il priveste pe sotul meu si iubirea ce mi-o poarta..nu as fi convinsa...atata timp cat accepta absolut tot....ba chiar ma intreaba cum a fost
kudika325600
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:39
Ce cauta iubirea si minciuna in aceeasi ecuatie?...elimina una dintre ele si iti vei gasi linistea
miss_darine
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:39
De la: valy90, la data 2010-10-14 18:38:00
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 18:23:02Judecati-ma pentru ca sunt o lasa,judecati-ma pentru ca nu am puterea sa incep un nou drum,pentru ca nu am puterea sa lupt pentru ce vreau...dar nu ma judecati pentru ca iubesc.Nu ma judecati ca nu am inima pentru un sot care-mi spune ca ma iubeste, dar imi faciliteaza drumul catre celalalt..oare chiar iubeste?
Nu ma judecati pentru ceea ce simt.Oare nu am acest drept...de a fi fericita cu adevarat?
Cel de Sus o sa te judice,nu noi.Tu vrei sa iubesti, sa fii fericita,bon am inteles,dar la sotul tau te-ai gandit? Tu nu vezi cat de egoista si nerecunoscatoare esti Tu nu ai suflet,fetito.Deci pe bune imi vine sa plang cand ma gandesc la ce suflet trist are omu ala acum.Imi pare rau si regret ca am citit asa ceva si imi pare rau ca exista astfel de persoane.

Valy...nu prea sunt multe de facut...
Nu`si iubeste sotul chiar daca`i cel mai special om de pe pamant...iar faptul ca iubeste pe altcineva si nu poate fi cu acel om,nu v`a face decat sa inrautateasca lucrurile si relatia dintre ea si sotul ei...Copilul acela v`a plati oalele sparte...
Concluzia trageti`o voi!
AdrianaR
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:42
Si da.ma intereseaza parerile voastre.le accept si le respect si nu ma astept sa fiti de acord cu mine,pentru ca nici eu nu sunt de scord.Stiu ca gresesc.stiu ca mint pe toata lumea.Dar stiu ce vreau.Ceea ce nu stiu este cum sa ies din situatia asta.Ce sa fac?
kudika325600
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:42
De la: SfDuminica, la data 2010-10-14 18:38:45daca nu vroiai sa ne spunem parerea, de ce ai mai intrebat? Stii si tu ca gresesti undeva, de-aia... dar nu esti capabila sa vezi adevarul in fata (ceea ce e cat se poate de uman, dar nu de admirat).

Intoarce-te aici cand vei fi in stare sa accepti sinceritatea?

Ce te asteptai? Sa te batem pe umar si sa te laudam? Pentru ce? Stii si singura ca nu avem pentru ce. Fa-ti alegerile singura, dar ai grija sa nu plangi la urma.
da acum incearca sa il bagi si pe sotul tau in aceeasi oala cu tine.Te-a intrebat cum a fost?si nu te-ai gandit de ce ti-a pus intrebarea asta?Sigur tu te gandesti ca daca te-ar fi iubit nu ti-ar fi permis asa ceva,nu?
Valy90
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:44
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 17:47:07 Vreau sa va spun povestea mea...pe cat de reala,pe atat de incredibila.Am fost o adolescenta rebela,care a facut nenumarate probleme parintilor.Pana la 20 de ani,cand s-a nascut minunea mea de copil.Tatal copilului,ca in multe alte situatii a dat bir cu fugitii si dus a fost.Nu si-a vazut copilul,nu l-a interesat,nu am suferit,am luat viata asa cum e..pana cand un an mai tarziu l-am cunoscut pe cel care urma sa-mi devina sot.Dupa cum ati putea interpreta,si pe buna dreptate, a fost omul potrivit la locul potrivit.Un pic mai frumos ca dracu,cu un cont de invidiat,cuminte ca o fata mare,a devenit sot si tata pentru copilul meu.Un sot care nu inseala,nu consuma alcool,nu te neglijeaza in favoarea meciurilor,care nu iese cu baietii,care are grija sa nu-ti lipseasca nimic,care se duce sa-ti ia tigari la 12 noaptea,care-ti deschide portiera masinii.Un tata minunat,mult mai bun decat unul autentic.Un om pe care parintii mei il divinizeaza si pe care eu l-am respectat .Dedesubt,un om inchistat in principii,un tip careia nu-i place sa aiba prieteni,uraste distractia de orice fel,plictisitor pana-n maduva oaselor,sexual un dezastru,vestimentar un calvar si care uneori iti omoara orice dram de afectiune prin faptul ca si-a facut dus cu 2 zile-n urma.Are burta,usr inceput de chelie,in rest perfect.Toti cei din jur s-au gandit ca am stat cu el pentru bani si poate au dreptate;intr-un fel;nu l-am iubit niciodata;dar m-am atasat.Si de 9 ani suntem impreuna.Toate bune si frumoase.Problema e ca in urma cu un an si jumatate am cunoscut pe internet,intr-un mod absolut intamplator,un barbat di alt oras.La inceput o prietenie total inocenta,in foarte scurt timp o dependenta nefireasca,relativ repede o atractie de nesuportat.I-am marturisit tot sotului.Da,mi s-a parut corect si moral s-o fac.I-am spus ca vreau sa-l cunosc.A fost de acord,cu conditia ssssss-o iau ca pe o aventura.A plans,ss-a consumat,insa mi-a pus benzina si mi-a incarcat telefonu.Barbatul de pe internet a devenit iubirea vietii mele.e cea mai pura relatie si mai fascinanta.E cel mai frumos vis.Ne potrivim din toate punctele de vedere.Plec cu el in vacante,ne vedem saptamanal,petrecem cam 70 %din zi impreuna.Cu sotul meu nu mai am o relatie intima insa ne comportam ca o familie de ochii lumii.El imi zice ca ma iubeste enorm si se consuma...insa eu nu am ce sa fac..iubesc din tot sufletu.pe celalalt.Caruia nu i-am putut marturisi ca inca legal mai sunt casatorita.Sotul imi tot da ultimatumuri..sa aleg.Ar fi usor daca nu ar exista un copil,caruia nu as stii ce sa-i explic,daca nu ar exista parinti pe care sa-i dezamagesc profund,daca as fi un pic mai pe picioarele mele,daca...pana atunci in mintea mea e o drama...si stiu ca nu pot renunta la singurul om pe care-l iubesc cu-adevarat.


Sti ce nu mai primeaza in ziua de azi ?RESPECTUL .El (sotul) te-a facut sa fi cine esti acum.Ar trebui sa te mai gandesti.Cat crezi ca va tine aceasta iubire intre tine si iubitul actual.Un an doi (poate prea mult)si apoi ai sa-ti gasesti altul , altul si etc.
Poate te vei lumina si ai sa alegi asa cum trebuie.
ALEXA70
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:45
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 18:39:34Stiu ce vreau...vreau o relatie cu barbatul pe care-l iubesc..dar sunt prea multe implicatii.El stie ca am un copil,stie absolut tot,mai putin ca nu sunt legal divortata.cat il priveste pe sotul meu si iubirea ce mi-o poarta..nu as fi convinsa...atata timp cat accepta absolut tot....ba chiar ma intreaba cum a fost

banuiesc ca pe mine m`ai citat....
sotul tau a devenit orb..doar ca sa nu sufere...pt ca dragostea adevarata cica inseamna suferinta...iar cand iubesti pe cineva cu adevarat,il lasi sa fie fericit!
pe tine ce te face fericita?
AdrianaR
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:45
...si cum era de asteptam trebuia sa ai si niste critici draga mea... dar nu lor sa le dai importanta,ele vad situatia din pozitia lor in fata monitorui in schimb tu o traiesti si sunt sigura ca te doare sa citesti cum prin raspunsurile si prin a te ataca pe tine lor vor sa fie interesante si amuzante.
Nici macar nu stiu ca cauti aici sa ceri sfaturi? La ce te astepti? La ceva mai bun decat ai primit pana acum? Nu!!!
TU esti singura care stie ce trebuie sa faca,lasa-le pe ele sa stea cu un barbat ccu care nu au viata si lasa-le pe ele sa se chinui pt bani si sa nu simta iubirea,tu ai factu-o deja si cred ca ti-a ajuns. In legatura cu acel copil,orice ai decide in viitor ,lui trebuie sa stii sa ii explici nu noua,nu astora care aproape ca te urasc.
Din cate am inteles tu nu ti-ai facut o situatie a ta,parintii tai il adora pe sot,9 ani impreuna,etc etc si partea cu adevarat ciudata este cum el este "martor" la aventura ta. Nu spune ca acel barbat (amantul) este iubirea vietii tale,oricine poate spune asta dupa atatia ani petrecuti langa cineva pe care nu iubeste,invata sa-l consideri un altul,cineva care are ce nu are al tau sot,cineva cu care esti fericita din banii sotului,etc etc. Inainte sa te gandesti la o decizie ,gandeste-te la optiuni. Sotul tau cred ca te iubeste prea mult sa fie ok cu ce se intampla ori ii este frica sa ramana singur. Sunt sigura ca ti-ai pierde familia si sotul si tu ...
Si partea ce mai periculoasa este ca amantul nu stie adevarul.
Prinde curaj si explica-i totul,daca te iubeste ,va intelege si gasiti voi o solutie,daca nu iti va arunca toata vina in fata si tu vei suferii ca l-ai pierdut din cauza situatiei nestiind ca ,defapt l-ai pierdut pt ca nu te poate accepta cu tot binele si raul.
louiza
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:46
Ah, cat de usor arunci cu pietre in bietul om... nu stiu unde a gresit sa dea de tine.

Mai mult mi se rupe inima de bietul copil, ca sotul o sa sufere o vreme, cicatrizeaza si trece mai departe... dar copilul o sa sufere o viata...

Cunosc o doamna care a trecut prin ceva similar... doar ca a trait in vremuri mai decente decat cele de azi. Ea a ramas cu sotul care era intocmai asemeni sotului tau. Ani mai tarziu s-a reintalnit cu dragostea vietii ei, ca sa realizeze cat de corect a ales. pentru ca, asa cum ti-am spus deja... dragostea trece... cu pietrele ramai.

La final de drum, insa, tu alegi.
SfDuminica
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:47
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 18:42:58.stiu ca mint pe toata lumea.Dar stiu ce vreau.Ceea ce nu stiu este cum sa ies din situatia asta.Ce sa fac?

Sa spui adevarul! Marturisestei amantului ca tu mai esti casatorita!Fiecare are dreptul sa iubeasca ......nimeni nu te contrazice.....dar gandeste-te si la consecinte!
lexu90
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:48
Oare un copil este mai fericit intr-un camin unde nu exista iubire?
kudika325600
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:48
De la: AdrianaR, la data 2010-10-14 18:42:54
De la: valy90, la data 2010-10-14 18:38:00
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 18:23:02Judecati-ma pentru ca sunt o lasa,judecati-ma pentru ca nu am puterea sa incep un nou drum,pentru ca nu am puterea sa lupt pentru ce vreau...dar nu ma judecati pentru ca iubesc.Nu ma judecati ca nu am inima pentru un sot care-mi spune ca ma iubeste, dar imi faciliteaza drumul catre celalalt..oare chiar iubeste?
Nu ma judecati pentru ceea ce simt.Oare nu am acest drept...de a fi fericita cu adevarat?
Cel de Sus o sa te judice,nu noi.Tu vrei sa iubesti, sa fii fericita,bon am inteles,dar la sotul tau te-ai gandit? Tu nu vezi cat de egoista si nerecunoscatoare esti Tu nu ai suflet,fetito.Deci pe bune imi vine sa plang cand ma gandesc la ce suflet trist are omu ala acum.Imi pare rau si regret ca am citit asa ceva si imi pare rau ca exista astfel de persoane.

Valy...nu prea sunt multe de facut...
Nu`si iubeste sotul chiar daca`i cel mai special om de pe pamant...iar faptul ca iubeste pe altcineva si nu poate fi cu acel om,nu v`a face decat sa inrautateasca lucrurile si relatia dintre ea si sotul ei...Copilul acela v`a plati oalele sparte...
Concluzia trageti`o voi!
De ce dracu sa maritat cu el,ea nu la iubit niciodata.De ce sa stai cu cineva din interes? Eu nu pot sa inteleg astfel de pers.De ce uitam tot timpu ca odata si odata o sa fim pedepsiti pt tot raul adus pers de langa noi?
Valy90
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:49
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 18:48:59Oare un copil este mai fericit intr-un camin unde nu exista iubire?
Acum bagi copilul la inaintare.pana acum de ce nu te-ai gandit la copil?
Valy90
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:52
De la: louiza, la data 2010-10-14 18:46:03...si cum era de asteptam trebuia sa ai si niste critici draga mea... dar nu lor sa le dai importanta,ele vad situatia din pozitia lor in fata monitorui in schimb tu o traiesti si sunt sigura ca te doare sa citesti cum prin raspunsurile si prin a te ataca pe tine lor vor sa fie interesante si amuzante.
Nici macar nu stiu ca cauti aici sa ceri sfaturi? La ce te astepti? La ceva mai bun decat ai primit pana acum? Nu!!!
TU esti singura care stie ce trebuie sa faca,lasa-le pe ele sa stea cu un barbat ccu care nu au viata si lasa-le pe ele sa se chinui pt bani si sa nu simta iubirea,tu ai factu-o deja si cred ca ti-a ajuns. In legatura cu acel copil,orice ai decide in viitor ,lui trebuie sa stii sa ii explici nu noua,nu astora care aproape ca te urasc.
Din cate am inteles tu nu ti-ai facut o situatie a ta,parintii tai il adora pe sot,9 ani impreuna,etc etc si partea cu adevarat ciudata este cum el este "martor" la aventura ta. Nu spune ca acel barbat (amantul) este iubirea vietii tale,oricine poate spune asta dupa atatia ani petrecuti langa cineva pe care nu iubeste,invata sa-l consideri un altul,cineva care are ce nu are al tau sot,cineva cu care esti fericita din banii sotului,etc etc. Inainte sa te gandesti la o decizie ,gandeste-te la optiuni. Sotul tau cred ca te iubeste prea mult sa fie ok cu ce se intampla ori ii este frica sa ramana singur. Sunt sigura ca ti-ai pierde familia si sotul si tu ...
Si partea ce mai periculoasa este ca amantul nu stie adevarul.
Prinde curaj si explica-i totul,daca te iubeste ,va intelege si gasiti voi o solutie,daca nu iti va arunca toata vina in fata si tu vei suferii ca l-ai pierdut din cauza situatiei nestiind ca ,defapt l-ai pierdut pt ca nu te poate accepta cu tot binele si raul.
kudika325600
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:53
De la: louiza, la data 2010-10-14 18:46:03ele vad situatia din pozitia lor in fata monitorui in schimb tu o traiesti si sunt sigura ca te doare sa citesti cum prin raspunsurile si prin a te ataca pe tine lor vor sa fie interesante si amuzante.
Nici macar nu stiu ca cauti aici sa ceri sfaturi? La ce te astepti? La ceva mai bun decat ai primit pana acum? Nu!!!
.

deci tu o intrebi de ce cauta sfaturi p'aici....si totusi te apuci sa-i dai ceva sfaturi, asa ca intre prietene ...by the way...si tu tot in funduletz cu ochii'n monitor stai
miss_darine
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:53
De la: valy90, la data 2010-10-14 18:52:43
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 18:48:59Oare un copil este mai fericit intr-un camin unde nu exista iubire?
Acum bagi copilul la inaintare.pana acum de ce nu te-ai gandit la copil?
esti misto
thadoogback
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:53
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 18:48:59Oare un copil este mai fericit intr-un camin unde nu exista iubire?



intelepciune. imi place raspunsul tau!!!ai mare dreptate chiar daca multe nu inteleg cat de important este ca un copil sa simta iubirea in casa....CEEEEEEEEEEEEEEEEEL mai important.

Bravo!!!
louiza
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:55
k.aruncati cu pietre...daca va face sa ma simtiti mai bine...cine arunca prima piatra?cine nu a gresit?cine are o viata perfecta?da..eu vreau sa fiu in locul ei
kudika325600
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
disperare..drumul pe care altii ti-l fura! 18 De la: Barbie30 21 August 2010 19:59
o casnicie de aproape 4 ani sau o iubire ce arde mocnit??? 41 De la: gyulllyyya 24 Noiembrie 2009 21:50
Ce fel de om sa fie..acest ...barbat? 12 De la: heaven2007 22 Iulie 2009 08:48
ceva sfaturi? 6 De la: Lucia38 5 Septembrie 2009 12:32
Povestea mea 54 De la: dedeeea 8 Aprilie 2010 01:13