Setari Cookie-uri

Ratiune si simtire

Io nush fratilor...da ganditi`va un miez...
Femeia asta o sa ajunga sa nu`l mai suporte pe barbatu`so...pt simplu motiv ca nu`l iubeste si nu`i fericita langa el!Cand s`a luat cu el era TANARA SI MINTE n`avea nici cat are acuma....A facut asta pt ca ala micu sa aiba un tata si pt siguranta financiata!
Fapta`i consumata...nu mai tot rascoliti mortii,ca important e viitoru!
Eu nu contest ca omu ala e cel mai deosebit si bun si iubitor si generos om de pe Pamant ...dar:
-o femeie (si nu numai) are nevoie de tandrete si iubire din partea cuiva pt care simte acelasi lucru....nu de la cineva pt care nu simte nimic.
Asa`i firea omului...n`ai ce face...cand iti dai seama ca nu poti iubi persoana aceia,te ia scarba si sa`l privesti,d`apoi sa te gandesti ca,ca si nevasta mai tre sa te si culci cu el...
In fine....sunt multe,ideea este ca toate aceste situatii o afecteaza si`i influenteaza comportamentul si modu de`a gandi...prin urmare il afecteaza si pe cel mic (sau mare...ca are deja vreo 10 ani daca mine`am calculat)
Daca ea nu este fericita,nici copilu ala nu poate fi...pt ca in situatia asta risca sa`i verse toti nervii si disperarea,pe saracu copil!
Nu mai tot sariti si voi asa...intelegeti ca tot ce s`a intamplat,e "pa"....s`a intamplat si gata...important e ce`o sa faca de`acum inainte si cum v`a creste acel copil!
In momentu asta trebuie sa aleaga dintre 2 rele,cel ma putin rau...
AdrianaR
Postat pe 14 Octombrie 2010 20:19
De la: miss_darine, la data 2010-10-14 20:00:45
De la: valy90, la data 2010-10-14 19:33:56 Ea vrea sa fie cu unu in mana,unu in gura si cu ochii dupa altul

eu nu cred ca asta isi doreste cauta o cale de scapare din care sa nu sufere prea multa lume

ai dreptate...nu sunt chiar atat de lipsita de inima pe cat par
kudika325600
Postat pe 14 Octombrie 2010 20:19
De la: valy90, la data 2010-10-14 20:16:06
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 20:07:44
De la: valy90, la data 2010-10-14 19:33:56
De la: louiza, la data 2010-10-14 19:25:53
De la: carabincatalinmanuel, la data 2010-10-14 19:22:50
De la: louiza, la data 2010-10-14 19:20:30
De la: carabincatalinmanuel, la data 2010-10-14 19:19:18Isuse Christoase ce imi este dat sa vad pe net
cu ce usurinta spune ca sa indragostit de unul de pe net si vrea sa fie cu el
nu se gandeste la sotul ei
de ce la luat doar ptr bani
mai bine nu intram azi am inceput sa ma enervez


esti barbat,este normal sa te enervezi. da tu cand intrii pe net se deshide automat pe pagina asta?

nu louiza ,dar cum ai vrea sa reactionez,stiu ca daca nu imi convine pot sa schimb pagina de net si sa ma uit la altceva


mai,hai sa nu o criticam,nimeni nu isi alege soarta. exista miliarde de astfel de cazuri mai mult sau mai putin grave. Noi nu putem decat sa o bagam intr-o depresie cu critici... macar ,pt o secunda pune-te in situatia ei ,ca barbat , adica tu sa fii cel casatorit si te indragostesti la maxim de altcineva,etc etc,..fata nu dat f multe detalii,nu a spus ca a plecat de la sot,a cerut pareri,ce ai face tu,de ex. ...ce e bine ce e rau...etc etc...
louiza,daca ea nu uita nici o secunda ca omu ala a ajutat-o si ia fost alaturi,poate nu se ajungea aici,chiar daca nu-l iubeste.Are barbat,se duce se culca cu altul si pe urma se intoarce la om acasa.tu ai face asa ceva?cum se simte cand se intoarce acasa?hai sa fim seriosi un pic,ii place sa umble cum a facut si cand era acasa la parintii ei.Ea vrea sa fie cu unu in mana,unu in gura si cu ochii dupa altul
cu limbajul asta nu esti cu nimic mai buna decat mine
Draga mea,nu intelege gresit,nu m-am referit la prostii cand am zis ,,cu unu in gura,unu in mana......"Stii zicala aia ,,daca alergi dupa mai multi iepuri no sa prinzi nici unul"?e ceva de genu,daca intelegi.Nu incerca sa ma bagi in aceiasi oala cu tine,eu nu am nici o treaba cu tine,doar ca nu sunt de acord cu ce ai facut.Cum ti-am mai zis nu noi te judecam ci Cel de Sus.In fine sa ai grija de copilul tau ca asta e cel mai important.Bafta
A si nu vreau sa demonstrez la cineva ca eu sunt mai buna,sau ceva de genu cum crezi tu.Fiecare si-a spus parerea si asta am facut si eu.Pana la urma tu faci ce vrei si alegi ce vrei
Valy90
Postat pe 14 Octombrie 2010 20:19
De la: AdrianaR, la data 2010-10-14 20:19:08
In fine....sunt multe,ideea este ca toate aceste situatii o afecteaza si`i influenteaza comportamentul si modu de`a gandi...prin urmare il afecteaza si pe cel mic (sau mare...ca are deja vreo 10 ani daca mine`am calculat)
Daca ea nu este fericita,nici copilu ala nu poate fi...pt ca in situatia asta risca sa`i verse toti nervii si disperarea,pe saracu copil!

bingooooooo cand nu mai esti fericit intr-o relatie, incep certurile si daca noi adultii trecem cum trecem peste ele...copii sant cei care sufera cel mai mult
miss_darine
Postat pe 14 Octombrie 2010 20:24
De la: AdrianaR, la data 2010-10-14 20:19:08Io nush fratilor...da ganditi`va un miez...
Femeia asta o sa ajunga sa nu`l mai suporte pe barbatu`so...pt simplu motiv ca nu`l iubeste si nu`i fericita langa el!Cand s`a luat cu el era TANARA SI MINTE n`avea nici cat are acuma....A facut asta pt ca ala micu sa aiba un tata si pt siguranta financiata!
Fapta`i consumata...nu mai tot rascoliti mortii,ca important e viitoru!
Eu nu contest ca omu ala e cel mai deosebit si bun si iubitor si generos om de pe Pamant ...dar:
-o femeie (si nu numai) are nevoie de tandrete si iubire din partea cuiva pt care simte acelasi lucru....nu de la cineva pt care nu simte nimic.
Asa`i firea omului...n`ai ce face...cand iti dai seama ca nu poti iubi persoana aceia,te ia scarba si sa`l privesti,d`apoi sa te gandesti ca,ca si nevasta mai tre sa te si culci cu el...
In fine....sunt multe,ideea este ca toate aceste situatii o afecteaza si`i influenteaza comportamentul si modu de`a gandi...prin urmare il afecteaza si pe cel mic (sau mare...ca are deja vreo 10 ani daca mine`am calculat)
Daca ea nu este fericita,nici copilu ala nu poate fi...pt ca in situatia asta risca sa`i verse toti nervii si disperarea,pe saracu copil!
Nu mai tot sariti si voi asa...intelegeti ca tot ce s`a intamplat,e "pa"....s`a intamplat si gata...important e ce`o sa faca de`acum inainte si cum v`a creste acel copil!
In momentu asta trebuie sa aleaga dintre 2 rele,cel ma putin rau...
Multumesc adriana si ma bucur ca sunt si oameni care nu doar condamna.Si asa i destul de greu,nu pot vorbi cu nimeni,uneori presiunea psihica e dincolo de limite,sunt om am gresit si ma afecteaza.Vreau sa gasesc o solutie si sunt disperata.Ma bucur ca ai inteles exact cum stau lucrurile.Nu poti iubii cu forta.Atunci am ales calea pentru copil.Pentru o siguranta .Acum vreau si eu sa traiesc si ma gandesc ca intr-adevar copilul meu nu cred ca ar vrea sa ma vada nefericita.Pur si simplu in aceasta cassnicie nu mai simt ca traiesc.
kudika325600
Postat pe 14 Octombrie 2010 20:26
De la: AdrianaR, la data 2010-10-14 20:19:08Io nush fratilor...da ganditi`va un miez...
Femeia asta o sa ajunga sa nu`l mai suporte pe barbatu`so...pt simplu motiv ca nu`l iubeste si nu`i fericita langa el!Cand s`a luat cu el era TANARA SI MINTE n`avea nici cat are acuma....A facut asta pt ca ala micu sa aiba un tata si pt siguranta financiata!
Fapta`i consumata...nu mai tot rascoliti mortii,ca important e viitoru!
Eu nu contest ca omu ala e cel mai deosebit si bun si iubitor si generos om de pe Pamant ...dar:
-o femeie (si nu numai) are nevoie de tandrete si iubire din partea cuiva pt care simte acelasi lucru....nu de la cineva pt care nu simte nimic.
Asa`i firea omului...n`ai ce face...cand iti dai seama ca nu poti iubi persoana aceia,te ia scarba si sa`l privesti,d`apoi sa te gandesti ca,ca si nevasta mai tre sa te si culci cu el...
In fine....sunt multe,ideea este ca toate aceste situatii o afecteaza si`i influenteaza comportamentul si modu de`a gandi...prin urmare il afecteaza si pe cel mic (sau mare...ca are deja vreo 10 ani daca mine`am calculat)
Daca ea nu este fericita,nici copilu ala nu poate fi...pt ca in situatia asta risca sa`i verse toti nervii si disperarea,pe saracu copil!
Nu mai tot sariti si voi asa...intelegeti ca tot ce s`a intamplat,e "pa"....s`a intamplat si gata...important e ce`o sa faca de`acum inainte si cum v`a creste acel copil!
In momentu asta trebuie sa aleaga dintre 2 rele,cel ma putin rau...


DA, DA si iar DA!...asa-i, sunt d'acord.
Dar te intreb eu pe tine......." ursuzului" i-a spus asta cand l-a luat?!
Acum i-a zis ce vrea, respect pt. asta......
Insa omul care s-a sacrificat pt. ea, pt. copilul ei....a stiut de la inceput ca e un compromis, l-a atentionat?
Daca nu, oare acest om, care asa cum e el....i-a oferit un sprijin cand a avut nevoie....atat merita?
Daca da, asta e......cum platim, asa primim rasplata...
Scuzati-ma, eu sunt de moda veche...chiar nu pot intelege.....e complicat.
NU judec, insa nu pot intelege.
Eu stiu ca parintii, in special mamele fac totul pt. copiii lor.....daca ea asta considera ca merita copilul ei, pe langa ca l-a facut din flori si-s sigura ca acel copil o sa-si puna si o sa-i puna multe intrebari.....candva.
Oricum viata noi oamenii ne-o complicam.....
De multe ori zic ca viata ne ofera multe portite....daca vrem sa le incercam pe toate si sa ne abatem sa zic asa de la drumul nostru......e bine sa nu dam vina pe soarta, soarta, in viata inafara de cea cu boala, de boala chiar nu ne putem feri singuri, insa de tot felul de indragosteli......ma scuzati, putem. ( am zis-o de multe ori) noi ne-o facem.....asa ca e bine sa avem simtul raspunderii......"capul face, capul trage:)" sau " unde nu-i cap, e vai de picioare":)
Unii o viata cauta, cauta si iar cauta.....si nici nu stiu ce....trece viata si ei inca nu-s hotarati ce sa faca, cum sa faca......daca deciziile le sunt bune......si intr-un final spun ca asa le-a fost soarta:) ei n-au nicio vina.
In fine.....
stem_29
Postat pe 14 Octombrie 2010 21:36
Inteleg ca te-ai casatorit, acum 9 ani, ca sa-i oferi copilului tau o viata decenta. Banuiesc ca ii spune tata sotului tau si poate chiar crede ca ii este parinte. Si chiar daca nu e asa, gandeste-te ca omul acesta a fost langa copil cand a plans, cand a zambit, cand a avut febra, cand te-a bucurat, cand te-a suparat... Poti sa spui, cu mana pe inima, ca barbatul pentru care vrei sa-ti destrami familia e in stare sa faca ce a facut sotul tau? Ce-o sa faci daca o sa-l surprinzi nu certandu-ti baiatul, ci doar aruncandu-i o privire urata? Gandeste-te ca nu va fi cale de intoarcere!
kitty_na
Postat pe 14 Octombrie 2010 22:45
De la: valy90, la data 2010-10-14 20:05:45
De la: stem_29, la data 2010-10-14 19:56:11
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 18:42:58Si da.ma intereseaza parerile voastre.le accept si le respect si nu ma astept sa fiti de acord cu mine,pentru ca nici eu nu sunt de scord.Stiu ca gresesc.stiu ca mint pe toata lumea.Dar stiu ce vreau.Ceea ce nu stiu este cum sa ies din situatia asta.Ce sa fac?


Ptiu.... hai sa o luam sistematic, te vad bulversata si consider ca daca ai scris aici, desii tu zici ca stii ce vrei, eu zic ca esti intr-o ceata totala.
Tu mama....
Pot zice ca ti-ai trait viata pana ai ajuns sa faci un copil din flori?!
Pot!
Ai facut viata un calvar parintilor tai?!
Ai facut-o! ( sper sa ai noroc de un copil cuminte, nu cum ai fost tu)
Te-au iertat toti si s-au impacat cu gandul ca ti-e bine langa un om.....care ( sa te citez) e fara nicio calitate...( probabil avea multe calitati daca te batea si-ti mai facea si el vreo 2 copii)
Da, asa-i.
( asa e in capul tau, tu uiti si omiti un lucru, si acest nou " armasar" al tau o sa imbatraneasca, chiar de nu face burta, riduri tot o sa faca .......si toate altele odata cu anii.......deci la acest capitol esti " varza " uiti ca totul e trecator, ramane RESPECTUL SI DRAGOSTEA ADUNATA INTR-O VIATA!)
Ai un copil care deja l-ai obisnuit cu omul acesta care hai s-o zicem pe fata, te-a luat cu obligatii.
Da, il ai.
Acum hai sa te si critic:)..sper sa fie constructiv, sincer asa vreau sa fie.
Acest copil s-a obisnuit cu el........imi este clar ca tie NU-TI pasa de nimeni si nimic in jurul tau, i-ai facut pe toti sa sufere odata, ii faci la infinit......nu te intereseaza decat sa-ti fie tie bine, tu sa nu faci niciun sacrificiu.
Draga mea, eu toate le-am inteles pana la copil.
TU, ca mama de ar fi ca de acum sa stai intr-un picior 9 ani, pt. copilul tau trebuie sa o faci, copilul trebuie sa-ti fie lumina ochilor tai.
Daca tu crezi ca-i faci bine acestui copil schimbandu-i viata......FA-O!
Si cand vei imbatrani, si copiluta ta o sa fie mare, o sa " platesti" atunci, ca ai luat-o pt. un moft ( ca scuza-ma, cand ai un copil si un sot care te iubesc, si tu visezi la potriviri la pat sau te miri ce alte baliverne, eu il consider un MARE moft.......spuneam DA, desparte-te, daca te batea, nu te respecta......dar scuza-ma, nu-i cazul.
Imi e jena sa-ti scriu....insa o fac.......
Tu nu judeci cu sufletul si cu inima pt. tine si copilul tau, o faci doar cu dosul si doar pentru tine.
Iti dau un sfat....daca tot vrei sa " fugi" dupa marea ta iubire, lasa-i copilul tau acestui om care a crescut-o si respectat-o, neconditionat.........
Cand o sa te saturi de " hoinarit" si o sa imbatranesti, o sa ai nevoie e acest copil.......insa nu stiu daca o sa mai aiba el nevoie de tine.( nu ramanem tot mari si tari, iar cand toate cam trec, ai nostrii care-s de-o viata ne sunt alaturi......tu dupa cum te comporti acum cu ei o sa ajungi o baba singura, parintii iarta, insa nu traiesc cat pietrele...tine minte....ramanem cu sotii/ sotiile, copiii, nepotii....si tot asa)
P.S.
Viata de familie nu e doar chefuri si cluburi......iar daca actualul tau sot se imbraca " naspa".....TU ca femeie cu un zambet, cu o vorba buna, il poti face sa-si schimbe aceste idei......dar nu o faci si n-ai facut-o pt. ca nu te-a durut....niciunde de el.
Succes......si minte multa....ca scuza-ma, iti cam lipseste.:)
bravo Stem bravo


stem_29
Postat pe 14 Octombrie 2010 23:08
:) Ma uit pe la mesaje, pe la raspunsuri:)
Inteleg ca si pe al meu l-a citit doamna cu topicul:)
Eu am scris si am asteptat sa vad reactia:)
Reactia e...... niciuna:)
Stimata doamna, datorita faptului ca nu ati raspuns la toate mesajele care le-ati primit indiferent ca-s de lauda sau critica, ( ati raspuns doar la cele pro, deci cum ziceam, responsabilitate ..pauza) am inteles exact caracterul care-l aveti:)
Sunteti o individualista, o femeie care traiti doar pt. dumneavoastra si pentru moment.....nu va intereseaza oamenii din jurul dumneavoastra, oamenii care v-au facut bine:)
Ce sa va zic.....Succes in luarea deciziilor care urmeaza sa le luati.....si care cu siguranta o sa fie total gresite, ca si asa nu o sa tineti cont de niciun sfat, nici macar al memei dvs:) care intotdeauna v-a vrut binele si ati rasplatit-o cu rau:)
( scriu asta pt. ca am citit absolut tot ceea ce ati postat, ai raspuns doar la acele mesaje care ati crezut ca v-ar " avantaja".........
In viata sa stiti ca din critici invatati:) nu din vorbe care ne plac noua cum suna la ureche:)......
dulcegaraiurile sunt ipocrizii....aici ma refer la deciziile majore care le luam in viata.
Probabil nu m-am facut inteleasa:)))
stem_29
Postat pe 14 Octombrie 2010 23:19
De la: kitty_na, la data 2010-10-14 22:45:05Inteleg ca te-ai casatorit, acum 9 ani, ca sa-i oferi copilului tau o viata decenta. Banuiesc ca ii spune tata sotului tau si poate chiar crede ca ii este parinte. Si chiar daca nu e asa, gandeste-te ca omul acesta a fost langa copil cand a plans, cand a zambit, cand a avut febra, cand te-a bucurat, cand te-a suparat... Poti sa spui, cu mana pe inima, ca barbatul pentru care vrei sa-ti destrami familia e in stare sa faca ce a facut sotul tau? Ce-o sa faci daca o sa-l surprinzi nu certandu-ti baiatul, ci doar aruncandu-i o privire urata? Gandeste-te ca nu va fi cale de intoarcere!
asa e.ma gandesc la asta foarte mult.lDar cum pot sa traiesc cu acest barbat pe care nu-l iubesc.Voi stati cu sotii vostrii doar de dragul copiilor?
kudika325600
Postat pe 14 Octombrie 2010 23:48
Valy90
Postat pe 15 Octombrie 2010 00:48
De la: stem_29, la data 2010-10-14 23:19:42:) Ma uit pe la mesaje, pe la raspunsuri:)
Inteleg ca si pe al meu l-a citit doamna cu topicul:)
Eu am scris si am asteptat sa vad reactia:)
Reactia e...... niciuna:)
Stimata doamna, datorita faptului ca nu ati raspuns la toate mesajele care le-ati primit indiferent ca-s de lauda sau critica, ( ati raspuns doar la cele pro, deci cum ziceam, responsabilitate ..pauza) am inteles exact caracterul care-l aveti:)
Sunteti o individualista, o femeie care traiti doar pt. dumneavoastra si pentru moment.....nu va intereseaza oamenii din jurul dumneavoastra, oamenii care v-au facut bine:)
Ce sa va zic.....Succes in luarea deciziilor care urmeaza sa le luati.....si care cu siguranta o sa fie total gresite, ca si asa nu o sa tineti cont de niciun sfat, nici macar al memei dvs:) care intotdeauna v-a vrut binele si ati rasplatit-o cu rau:)
( scriu asta pt. ca am citit absolut tot ceea ce ati postat, ai raspuns doar la acele mesaje care ati crezut ca v-ar " avantaja".........
In viata sa stiti ca din critici invatati:) nu din vorbe care ne plac noua cum suna la ureche:)......
dulcegaraiurile sunt ipocrizii....aici ma refer la deciziile majore care le luam in viata.
Probabil nu m-am facut inteleasa:)))
Valy90
Postat pe 15 Octombrie 2010 12:46
De la: stem_29, la data 2010-10-14 21:36:46
De la: AdrianaR, la data 2010-10-14 20:19:08Io nush fratilor...da ganditi`va un miez...
Femeia asta o sa ajunga sa nu`l mai suporte pe barbatu`so...pt simplu motiv ca nu`l iubeste si nu`i fericita langa el!Cand s`a luat cu el era TANARA SI MINTE n`avea nici cat are acuma....A facut asta pt ca ala micu sa aiba un tata si pt siguranta financiata!
Fapta`i consumata...nu mai tot rascoliti mortii,ca important e viitoru!
Eu nu contest ca omu ala e cel mai deosebit si bun si iubitor si generos om de pe Pamant ...dar:
-o femeie (si nu numai) are nevoie de tandrete si iubire din partea cuiva pt care simte acelasi lucru....nu de la cineva pt care nu simte nimic.
Asa`i firea omului...n`ai ce face...cand iti dai seama ca nu poti iubi persoana aceia,te ia scarba si sa`l privesti,d`apoi sa te gandesti ca,ca si nevasta mai tre sa te si culci cu el...
In fine....sunt multe,ideea este ca toate aceste situatii o afecteaza si`i influenteaza comportamentul si modu de`a gandi...prin urmare il afecteaza si pe cel mic (sau mare...ca are deja vreo 10 ani daca mine`am calculat)
Daca ea nu este fericita,nici copilu ala nu poate fi...pt ca in situatia asta risca sa`i verse toti nervii si disperarea,pe saracu copil!
Nu mai tot sariti si voi asa...intelegeti ca tot ce s`a intamplat,e "pa"....s`a intamplat si gata...important e ce`o sa faca de`acum inainte si cum v`a creste acel copil!
In momentu asta trebuie sa aleaga dintre 2 rele,cel ma putin rau...


DA, DA si iar DA!...asa-i, sunt d'acord.
Dar te intreb eu pe tine......." ursuzului" i-a spus asta cand l-a luat?!
Acum i-a zis ce vrea, respect pt. asta......
Insa omul care s-a sacrificat pt. ea, pt. copilul ei....a stiut de la inceput ca e un compromis, l-a atentionat?
Daca nu, oare acest om, care asa cum e el....i-a oferit un sprijin cand a avut nevoie....atat merita?
Daca da, asta e......cum platim, asa primim rasplata...
Scuzati-ma, eu sunt de moda veche...chiar nu pot intelege.....e complicat.
NU judec, insa nu pot intelege.
Eu stiu ca parintii, in special mamele fac totul pt. copiii lor.....daca ea asta considera ca merita copilul ei, pe langa ca l-a facut din flori si-s sigura ca acel copil o sa-si puna si o sa-i puna multe intrebari.....candva.
Oricum viata noi oamenii ne-o complicam.....
De multe ori zic ca viata ne ofera multe portite....daca vrem sa le incercam pe toate si sa ne abatem sa zic asa de la drumul nostru......e bine sa nu dam vina pe soarta, soarta, in viata inafara de cea cu boala, de boala chiar nu ne putem feri singuri, insa de tot felul de indragosteli......ma scuzati, putem. ( am zis-o de multe ori) noi ne-o facem.....asa ca e bine sa avem simtul raspunderii......"capul face, capul trage:)" sau " unde nu-i cap, e vai de picioare":)
Unii o viata cauta, cauta si iar cauta.....si nici nu stiu ce....trece viata si ei inca nu-s hotarati ce sa faca, cum sa faca......daca deciziile le sunt bune......si intr-un final spun ca asa le-a fost soarta:) ei n-au nicio vina.
In fine.....

stem,eu iti inteleg punctul de vedere...dar dupa cum am mai zis...fapta`i consumata...
ce rost isi mai au intrebarile astea?
ce`a fost de stricat,s`a stricat...acum trebuie indreptat ce se mai poate.
si pe mine ma iau dracii doar cand ma gandesc ce interesata a fost...si cum o durea la tenisi de omu ala...ca la el nu se gandea.
dar n`are rost sa dezgropam mortii si sa traim in trecut...ca asa ajungi s`o iei razna!
AdrianaR
Postat pe 15 Octombrie 2010 12:54
De la: kitty_na, la data 2010-10-14 22:45:05Inteleg ca te-ai casatorit, acum 9 ani, ca sa-i oferi copilului tau o viata decenta. Banuiesc ca ii spune tata sotului tau si poate chiar crede ca ii este parinte. Si chiar daca nu e asa, gandeste-te ca omul acesta a fost langa copil cand a plans, cand a zambit, cand a avut febra, cand te-a bucurat, cand te-a suparat... Poti sa spui, cu mana pe inima, ca barbatul pentru care vrei sa-ti destrami familia e in stare sa faca ce a facut sotul tau? Ce-o sa faci daca o sa-l surprinzi nu certandu-ti baiatul, ci doar aruncandu-i o privire urata? Gandeste-te ca nu va fi cale de intoarcere!

ai si tu mare dreptate...+ ca nu`i corect fata de omul ala,dupa ce a vazut copilul acela crescand si a`nceput sa`l iubeasca si sa devina foarte important pt el,acum sa i`l ia...
celalalt in schimb nu e obisnuit cu copiii,poate n`ar ajunge sa`l iubeasca....mai ales la varsta lui e cand un copil e zdravan si face prostii,apoi se mai indragosteste de invatatoare/profesoara ...si omul asta s`ar putea simtii deranjat,neindemanatic in aceste cazuri si sa nu stie cum sa reactioneze,facandu`i rau copilului asta....
...parerile sunt impartite aici,ca si oricunde de altfel....tot ce ramane de ca 600 sa se gandeasca bine si sa puna in balanta toate variantele!
AdrianaR
Postat pe 15 Octombrie 2010 13:00
De la: kudika325600, la data 2010-10-14 23:48:16
De la: kitty_na, la data 2010-10-14 22:45:05Inteleg ca te-ai casatorit, acum 9 ani, ca sa-i oferi copilului tau o viata decenta. Banuiesc ca ii spune tata sotului tau si poate chiar crede ca ii este parinte. Si chiar daca nu e asa, gandeste-te ca omul acesta a fost langa copil cand a plans, cand a zambit, cand a avut febra, cand te-a bucurat, cand te-a suparat... Poti sa spui, cu mana pe inima, ca barbatul pentru care vrei sa-ti destrami familia e in stare sa faca ce a facut sotul tau? Ce-o sa faci daca o sa-l surprinzi nu certandu-ti baiatul, ci doar aruncandu-i o privire urata? Gandeste-te ca nu va fi cale de intoarcere!
asa e.ma gandesc la asta foarte mult.lDar cum pot sa traiesc cu acest barbat pe care nu-l iubesc.Voi stati cu sotii vostrii doar de dragul copiilor?

Esti sigura ca, dupa cativa ani, il vei mai iubi pe acest barbat? Un copil strain e greu de acceptat de partea masculina; asa sunt ei, nu-i condamn. Dupa un timp, chiar daca nu o sa fie asa, tot o sa ai impresia ca il deranjeaza copilul tau si atunci toata dragostea pe care crezi tu ca o simti acum pentru el se va transforma in ceva mult mai greu decat ura. Esti femeie matura, as vrea sa cred ca si cu capul pe umeri, alegerea iti apartine.
Si ca sa-ti raspund la intrebare, noi stam cu sotii nostri pentru ca-i iubim, pentru ca ne iubesc, de dragul copiilor, al lor si al nostru si, poate in primul rand, pentru ca respectam ce am reusit sa cream in atatia ani impreuna.
kitty_na
Postat pe 15 Octombrie 2010 20:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am si eu nevoie de pararea voastra...Poate a mai fost cineva in situatia mea si ma poate ajuta cu un sfat... 14 De la: anrya 3 Martie 2014 13:12
Carti 5 De la: iulia069834 22 Martie 2010 12:27
Cadou pentru iubitul meu 3 De la: Max2 16 Noiembrie 2011 22:11
DE CE DUPA 2 ANI SIMT CA NU-L MAI IUBESC? 11 De la: cristina_con 20 Octombrie 2009 10:31
Parintii nu sunt de acord cu relatia noastra... 64 De la: kudika084034 17 Noiembrie 2009 21:21