Setari Cookie-uri

De ce femeile vor sa se marite cat mai repede cu putinta?

De la: scorpio67, la data 2010-10-27 21:45:08
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii. Multe viseaza la acea zi cand vor fi imbracate in mirese si vor fi in centrul atentiei, ca niste adevarate printese. Aproape ca nu am gasit niciun exemplu real de "ea" care sa-si doreasca cel mai mult sa fie pe picoarele ei, indpendenta si sa aiba posibilitatea sa isi controleze singura viata proprie, fara sa puna atat accent doar pe un singur om si o simpla ceremonie. De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?

Nu stiu unde ai trait tu pana acum de crezi ca scopul principal al unei femei este sa aiba titlul "onorific "de sotie.
Nu cred ca toate viseaza sa fie o zi printese( a se citi mirese) si o viata sefa peste cratita si puradei.Poate pe tine a venit "om de grota"cu bata fluturand si te-a luat de un picior , te-a zvarlit in grota si te-a legat de pietroi si te-a numit nevasta peste pestera.destul de multi barbati nu sunt asa si casatoria nu inseamna o simpla ceremonie si legata pe viata.Sune-mi tu cum te faci tu fericita pe tine insati? Te duci in baie te pupi in oglinda , introduci in priza vibratorul si pe urma iesi din baie strgand "Vai ce fericita sunt"!? O femeie casatorita , daca stie sa-si aleaga partenerul este la fel de independenta ca si inainte de mariaj.Simpla ceremonie schimba un stil de viata ceea ce nu e deloc simplu. dar de unde sa ai tu habar din fundul grotei.
Sfanta independenta a ta are un pret cam scump: singuratatea.Iar teoria asta a ta deformata este a unei individe singure , mentalitate de fata batrana si acrita.In cuplu femeia este o completare a barbatului si el la randul lui o completare a partenerei.Asta este casatoria adevarata , un parteneriat nu batalie a dominarii celuilalt si in nici un caz o inchisoare .

BRAVO SCORPIUTO, MI-AI CITIT GINDURILE! EXACT ASTA ESTE SI PAREREA MEA DESPRE CASATORIE! PRIETENIE, INTELEGERE, COMPLETAREA SUFLETELOR!
michon_11_71
Postat pe 2 Noiembrie 2010 09:16
Las' ca si Little Angel are o parte de dreptate. Ca sunt o gramada care pentru ziua aia in care vor fi imbracate in rochie de mireasa sunt in stare sa calce pe cadavre. Scot din buzunar o avere, se si indatoreaza daca trebuie, numai sa-si cumpere rochia de mireasa unicat si sa aiba o nunta ca-n povesti. Si pentru ce? Sa aiba dupa aia ani buni de tras ca sa-si plateasca datoriile facute cu nunta, sa ajunga in scurt timp de la casatorie sa-si dea seama ca nu-i pentru ele meseria de sotie sau pur si simplu nu era EL acel fat frumos pe cal alb... etc... etc... da, E importanta nunta, nu zic nu, dar cati o mai fac in ziua de azi ca sa isi uneasca destinele cu adevarat?
Lucia38
Postat pe 2 Noiembrie 2010 09:23
De la: michon_11_71, la data 2010-11-02 09:16:00
De la: scorpio67, la data 2010-10-27 21:45:08
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii. Multe viseaza la acea zi cand vor fi imbracate in mirese si vor fi in centrul atentiei, ca niste adevarate printese. Aproape ca nu am gasit niciun exemplu real de "ea" care sa-si doreasca cel mai mult sa fie pe picoarele ei, indpendenta si sa aiba posibilitatea sa isi controleze singura viata proprie, fara sa puna atat accent doar pe un singur om si o simpla ceremonie. De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?

Nu stiu unde ai trait tu pana acum de crezi ca scopul principal al unei femei este sa aiba titlul "onorific "de sotie.
Nu cred ca toate viseaza sa fie o zi printese( a se citi mirese) si o viata sefa peste cratita si puradei.Poate pe tine a venit "om de grota"cu bata fluturand si te-a luat de un picior , te-a zvarlit in grota si te-a legat de pietroi si te-a numit nevasta peste pestera.destul de multi barbati nu sunt asa si casatoria nu inseamna o simpla ceremonie si legata pe viata.Sune-mi tu cum te faci tu fericita pe tine insati? Te duci in baie te pupi in oglinda , introduci in priza vibratorul si pe urma iesi din baie strgand "Vai ce fericita sunt"!? O femeie casatorita , daca stie sa-si aleaga partenerul este la fel de independenta ca si inainte de mariaj.Simpla ceremonie schimba un stil de viata ceea ce nu e deloc simplu. dar de unde sa ai tu habar din fundul grotei.
Sfanta independenta a ta are un pret cam scump: singuratatea.Iar teoria asta a ta deformata este a unei individe singure , mentalitate de fata batrana si acrita.In cuplu femeia este o completare a barbatului si el la randul lui o completare a partenerei.Asta este casatoria adevarata , un parteneriat nu batalie a dominarii celuilalt si in nici un caz o inchisoare .

BRAVO SCORPIUTO, MI-AI CITIT GINDURILE! EXACT ASTA ESTE SI PAREREA MEA DESPRE CASATORIE! PRIETENIE, INTELEGERE, COMPLETAREA SUFLETELOR!


Daca nu ar fi asa ar fi n-as sta in cuplu, as prefera sa traiesc singura.

Postat pe 2 Noiembrie 2010 09:29
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii. Multe viseaza la acea zi cand vor fi imbracate in mirese si vor fi in centrul atentiei, ca niste adevarate printese. Aproape ca nu am gasit niciun exemplu real de "ea" care sa-si doreasca cel mai mult sa fie pe picoarele ei, indpendenta si sa aiba posibilitatea sa isi controleze singura viata proprie, fara sa puna atat accent doar pe un singur om si o simpla ceremonie. De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?


Eu ma intreb mereu de ce femeile sunt scorpii, rele de gura, invidioase, etc ! Topicul acesta cu unele comentarii este un exemplu concludent !
Hai nu-mi spune mie ca nu ai in jurul tau femei care s-au casatorit din dragoste, care au o cariera, care nu stau doar la cratita, care nu inseala si care inca mai au o viata a lor cu ceea ce le place...Asta e rautate pura !
In viata mea nu am visat sa fiu mireasa, nici nu mi-am imaginat vreo rochie etc...insa atunci cand se va intampla cu persoana pe care o iubesc, da, va fi ca in povesti, tocmai pt ca sunt femeie, imi plac hainele, pantofii, decoratiunile...si nu o voi face pt a ma simti printesa o zi, pt ca din fericire el ma face sa ma simt adeseori printesa...si daca voi avea o nunta scumpa, nu sunt genul de neam prost care sa se imprumute doar pt a da bine in fata invitatilor, voi face totul in limita posiblitatilor ( insa de fiecare data se gasesc oameni rai care sa comenteze, ca i-auite ce nunta a avut, cati bani a dat, dar de unde o fi avut ?! )
Summer_
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:33
S-au trezit "vuvuzelele" (clonele scorpiei69-2, tu chiar suferi fetito ) , breee cititi cu atentie topicul!!! E grele, n-are rost...
LittleAngel06
Postat pe 2 Noiembrie 2010 11:18
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?


Esti tu asa sigura de ceea ce ai afirmat ? Nu e vorba de acea prezenta masculina, e vorba de relatia in sine, care iti poate aduce mai multa fericire decat alte realizari ! Iar faza cu casatoria, este doar o oficializare care se intampla mai devreme sau mai tarziu. Iar daca unele aleg sa nu se gandeasca atat de mult la ele insele si sa fie f atente cu acea prezenta masculina, inseamna ca asta le face fericite ( eu asta am observat din exemplele din jurul meu ). Fiecare intelege diferit termenul de ,,fericire'', insa asta nu inseamna ca trebuie sa ne judecam intre noi.
Summer_
Postat pe 2 Noiembrie 2010 14:36
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-31 22:17:24Te contrazic :)
"De asemenea nu formeazã grade de comparatie nici adjectivele care exprimã o însușire absolutã: pozitiv, negativ, complet, mort, viu, principal, gravidã, mijlociu, prim etc."
Negativ:
1. X a ingerat o pastila care i-a creat o reactie secundara si anume stare de somnolenta.
2. Y a ingerat o pastila care i-a cauzat moartea.
Ambele pastile au avut efecte negative, dar in cazul 2 acestea au fost "mai negative", deci diferentierea nu se poate face fara ajutorul unui termen de comparatie.
Cand m-am referit la DOOM II, era clar ca vorbesc despre grade de comparatie si nu despre o definitie simpla. Aceasta, si inca alte cateva exceptii sunt preluate dupa modelul american.
Exemple: the most negative (en) - mult mai negativ (ro)
Sper ca te-am lamurit.

P.S.: Ar trebui sa consulti surse mai de incredere, nu toate variantele de "gramatici" care rasar peste noapte online sunt valabile.



deci inca o data ma repet, nu stiu cu cine anume ai facut gramatica limbii romane dar . din pacate iti e total straina si departe de persoana ta ,cam de la pamant la cea mai apropiata galaxie...
dupa cum observi limba romana are reguli stricte. a traduce expresia :"the most negative" ca "mult mai negativ" ma face sa ma indoiesc cum ca ai cunoaste de altfel macar cateva reguli simple de gramatica limbii engleze ca sa nu mai spun de limba engleza in sine.... ar fi prea mult.

gradele de comparatie pentru adjectivul "superior" in orice cartulie de gramatica ai cauta, inclusiv cele online , o sa iti scrie acelasi lucru.
daca intre timp tu lucrezi la crearea unui noi dictionar al limbii romane , si vrei sa rescri gramatica limbii romane, respectele mele fatuca, insa ,pana una alta... crede-ma ca esti total pe langa.

tocmai pt ca te-ai referit la DOOM II ti l-am dat ca exemplu.... dar ce sa-i faci "prostul pana nu e si fudul,nu e prost destul"
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Noiembrie 2010 14:56
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-11-02 14:56:52
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-31 22:17:24Te contrazic :)
"De asemenea nu formeazã grade de comparatie nici adjectivele care exprimã o însușire absolutã: pozitiv, negativ, complet, mort, viu, principal, gravidã, mijlociu, prim etc."
Negativ:
1. X a ingerat o pastila care i-a creat o reactie secundara si anume stare de somnolenta.
2. Y a ingerat o pastila care i-a cauzat moartea.
Ambele pastile au avut efecte negative, dar in cazul 2 acestea au fost "mai negative", deci diferentierea nu se poate face fara ajutorul unui termen de comparatie.
Cand m-am referit la DOOM II, era clar ca vorbesc despre grade de comparatie si nu despre o definitie simpla. Aceasta, si inca alte cateva exceptii sunt preluate dupa modelul american.
Exemple: the most negative (en) - mult mai negativ (ro)
Sper ca te-am lamurit.

P.S.: Ar trebui sa consulti surse mai de incredere, nu toate variantele de "gramatici" care rasar peste noapte online sunt valabile.



deci inca o data ma repet, nu stiu cu cine anume ai facut gramatica limbii romane dar . din pacate iti e total straina si departe de persoana ta ,cam de la pamant la cea mai apropiata galaxie...
dupa cum observi limba romana are reguli stricte. a traduce expresia :"the most negative" ca "mult mai negativ" ma face sa ma indoiesc cum ca ai cunoaste de altfel macar cateva reguli simple de gramatica limbii engleze ca sa nu mai spun de limba engleza in sine.... ar fi prea mult.

gradele de comparatie pentru adjectivul "superior" in orice cartulie de gramatica ai cauta, inclusiv cele online , o sa iti scrie acelasi lucru.
daca intre timp tu lucrezi la crearea unui noi dictionar al limbii romane , si vrei sa rescri gramatica limbii romane, respectele mele fatuca, insa ,pana una alta... crede-ma ca esti total pe langa.

tocmai pt ca te-ai referit la DOOM II ti l-am dat ca exemplu.... dar ce sa-i faci "prostul pana nu e si fudul,nu e prost destul"


"deci inca o data ma repet" - e clar
LittleAngel06
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:01
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-02 11:18:36S-au trezit "vuvuzelele" (clonele scorpiei69-2, tu chiar suferi fetito ) , breee cititi cu atentie topicul!!! E grele, n-are rost...


Mai mult deact suferi tu de idei fixe , prejudecati si mentalitate de om singur nu cred ca sufera nimeni!
Unii ca tine , din cauza prejudecatilor , sunt singuri si-n mijlocul a 100.000 de oameni.Nu sunt clonele nimanui , dar pe tine te doare rau in prostia ta cand mai multe persoane au alte idei decat tine.

Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:04
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-01 10:17:45
De la: Mr_6pack, la data 2010-11-01 00:54:16
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-10-31 21:47:12
De la: Mr_6pack, la data 2010-10-31 21:39:33Nu va mai certati mai fetelor, ca ma excitati rau de tot


un raspuns atat de patetic...

pentru un IQ atat de .... superior....


Am sperat ca voi destinde atmosfera care devenise cam incordata, pricepushi? Sau te-ai extaziat matale de-a binelea ca m-ai ironizat?


Lasa-le frate, nu vezi ca sunt incordate? Probabil trec printr-o perioada mai dificila a vietii, avand in vedere micsorarea salariilor... Este clara situatia :P Cu toate acestea le-am ruga sa ne spuna, cam care e statutul lor si cum li se pare, casatorite, divortate, alte variante. Am vrea sa aflam de altfel, ce parere au dandanaua_reloaded & scorpio69-2, despre faptul ca unele fete aleg sa se casatoreasca inainte de a avea ceva stabil. De unde atata graba, pana la urma e o ceremonie cu acte si iubirea adevarata nu tine cont de asa ceva.


si ca sa nu mori precum curiosul, o sa iti spun ca ceea ce afirmi la inceputul acestui topic ,din punct de vedere social, se dovedeste a fi fals, nu toate femeile viseaza sa se marite in rochie alba, si mai ales cred ca te refereai la varsta la care se casatoresc unele domnisoare, "pitzipoance" le mai spune prin anumite locuri.
dupa ultimele "grafice" varsta la care se casatoresc unii cel putin in ultimii 10 ani a crescut exponential fata de "fericitii ani ai comunismului" .
daca te referi in schimb la formarea unui cuplu si ideea de sex la varste la care unii dintre noi poate ca visam inca papusi "barbie" , e altceva, cum insa dovedesti ,din nefericire, ca nu intelegi prea bine limba romana, mi-e teama ca nici pe mine nu ma vei intelege.
faptul ca aduci in discutie micsorarea salariilor, ca sa nu mai spun statutul , interlocutoarelor care au putin mai multe cunostiinte gramaticale decat tine, ma face sa cred ca suferi de complexe de inferioritate si ca te-a suparat vreo "pitzi" cand ti l-a suflat pe "iubi" .
nu toate fetele aleg sa se casatoreasca fara a avea ceva stabil, si nu prea inteleg ce consideri tu a fi "stabil".... relatia, a avea o proprietate, a avea un job bun, ( adica un sponsor bun)....etc etc etc.
dupa cum observi , exprimarea lasa loc de interpretari si mai mult decat orice este destul de generala,generalizarea iritand in cea mai mare parte multe persoane,printre care si pe mine....recunosc...
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:15
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-02 15:01:32
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-11-02 14:56:52
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-31 22:17:24Te contrazic :)
"De asemenea nu formeazã grade de comparatie nici adjectivele care exprimã o însușire absolutã: pozitiv, negativ, complet, mort, viu, principal, gravidã, mijlociu, prim etc."
Negativ:
1. X a ingerat o pastila care i-a creat o reactie secundara si anume stare de somnolenta.
2. Y a ingerat o pastila care i-a cauzat moartea.
Ambele pastile au avut efecte negative, dar in cazul 2 acestea au fost "mai negative", deci diferentierea nu se poate face fara ajutorul unui termen de comparatie.
Cand m-am referit la DOOM II, era clar ca vorbesc despre grade de comparatie si nu despre o definitie simpla. Aceasta, si inca alte cateva exceptii sunt preluate dupa modelul american.
Exemple: the most negative (en) - mult mai negativ (ro)
Sper ca te-am lamurit.

P.S.: Ar trebui sa consulti surse mai de incredere, nu toate variantele de "gramatici" care rasar peste noapte online sunt valabile.



deci inca o data ma repet, nu stiu cu cine anume ai facut gramatica limbii romane dar . din pacate iti e total straina si departe de persoana ta ,cam de la pamant la cea mai apropiata galaxie...
dupa cum observi limba romana are reguli stricte. a traduce expresia :"the most negative" ca "mult mai negativ" ma face sa ma indoiesc cum ca ai cunoaste de altfel macar cateva reguli simple de gramatica limbii engleze ca sa nu mai spun de limba engleza in sine.... ar fi prea mult.

gradele de comparatie pentru adjectivul "superior" in orice cartulie de gramatica ai cauta, inclusiv cele online , o sa iti scrie acelasi lucru.
daca intre timp tu lucrezi la crearea unui noi dictionar al limbii romane , si vrei sa rescri gramatica limbii romane, respectele mele fatuca, insa ,pana una alta... crede-ma ca esti total pe langa.

tocmai pt ca te-ai referit la DOOM II ti l-am dat ca exemplu.... dar ce sa-i faci "prostul pana nu e si fudul,nu e prost destul"


"deci inca o data ma repet" - e clar


scuza-mi lipsa virgulei...
"deci, inca o data ma repet... "
am inceput cu concluzia ca esti proasta ingramadita dar vad ca pana nu ti-o spune omul verde in ochi nu te potolesti.

contrazice-ma in ceea ce ti-am scris scumpete, adjectivul "superior" nu are grad de comparatie, nu te lega de lipsa unei virgule.... sau nu sti nici macar sa citesti, ma faci sa cred ca tinzi spre un analfabetism crunt.
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:20
De la: marco918, la data 2010-11-01 23:45:54
De la: leo_, la data 2010-11-01 23:37:15
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-01 15:52:12Imaginea femeilor este mult mai degradata decat a barbatilor, de cand au inceput sa iasa in fata in mass-media toate oportunistele, pitzipoancele, ca reprezentante ale sexului frumos. Dar nu cred ca ar trebui sa generalizam, consider ca inca mai exista si fete naturale, corecte, sincere, care sunt cu capul pe umeri si vor o viata normala.


asa zici tu? hai sa luam exemplul unui panou de reclama. ce se intampla daca pui o femeie in sanii goi in el? vor sari n femei si organizatii sa te atace, pentru ca asta inseamna un atac la imaginea tuturor femeilor. pune si imaginea unei barbat cu bustul gol si ai sa vezi ca nimeni nu misca nimic, desi in mod normal e un atentat la pudoare si este la fel de grav. deci nu cred ca imaginea femeilor este mai degradata.





... leoncina ... deschide tata, televizorul ... uita-te pe orice canal ... femeile sint dezbracate, puse sa se prostitueze intelectual (ma refer la cele care ar putea deschide si gura), sa isi arate chilotii, sa se chinuie cu botox, operatii estetice ... sa realizeze ce ? ... sa devina ''reprezentantele sexului frumos'' !!! ... ''sexul frumos'' de astazi e prezentat strict ca un SEX ... un fel de aparat pentru placerea barbatilor ... cu toate ca e mult spun ''barbati'' ... se incearca prezentarea femeilor ca simple obiecte sexuale ... atita tot ... si sint multi care chiar asta si cred ca sint femeile ... niste papushele sexuale care stiu sa se ''protejeze'' pentru a oferi cit mai multe si mai indelungate placeri ''barbatilor'' ... ce e asa de greu ...



stiu omule spalarea de creiere. cei mai puternici rezista si supravietuiesc. restul oricum sunt obiecte pentru primii si pentru cei care pun piedicile primilor.
leo_
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:32
Sexul dupa casatorie e scutit de barfe si interpretari, asta duce la o liniste sufleteasca.Cred ca si asta e un motiv bun.Chiar si eu, barbat fiind, am unele fantezii pe care nu am curaj sa le pun in practica acum, dar daca m-as casatori precis "i-as da bice".
Mr_6pack
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:04
De la: Mr_6pack, la data 2010-11-02 16:04:10 Sexul dupa casatorie e scutit de barfe si interpretari, asta duce la o liniste sufleteasca.Cred ca si asta e un motiv bun.Chiar si eu, barbat fiind, am unele fantezii pe care nu am curaj sa le pun in practica acum, dar daca m-as casatori precis "i-as da bice".


Interesant punct de vedere!

Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:01
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii. Multe viseaza la acea zi cand vor fi imbracate in mirese si vor fi in centrul atentiei, ca niste adevarate printese. Aproape ca nu am gasit niciun exemplu real de "ea" care sa-si doreasca cel mai mult sa fie pe picoarele ei, indpendenta si sa aiba posibilitatea sa isi controleze singura viata proprie, fara sa puna atat accent doar pe un singur om si o simpla ceremonie. De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?


DAR draga daca o femeie e casatorita asta nu inseamna ca nu poate fi independenta si sa isi controleze viata pe picioarele ei, aaaaaa daca vorbim de genul ala de femei BRANZA BUNA IN BURDUF DE CAINE adica cele ce stau pe spinarea barbatului...da asa e, GENUL ASTA de femeie abia asteapta sa se marite pt ca vrea sa isi gaseasca cat mai repede hamal... insa o femeie implinita pe plan profesional si necasatorita inca, isi va dori sa se implineasca si pe plan personal deci sa se casatoreasca, in sensul sa completeze cu ceea ce mai lipsea, stii cum e in ziua de azi, o femeie trebuie sa aiba si cariera sa fie si o nevasta buna si o amanta desavarsita etc adica sa fie o femeie implinita e nevoie de toate aceste planuri sa le duca la bun sfarsit , cel putin asa vad eu lucrurile
oana84onutza
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:05
De la: oana84onutza, la data 2010-11-02 17:05:31.. insa o femeie implinita pe plan profesional si necasatorita inca, isi va dori sa se implineasca si pe plan personal ... sa aiba si cariera sa fie si o nevasta buna si o amanta desavarsita etc adica sa fie o femeie implinita...

atunci,
daca e asa de simplu, de ce nu sunt "corporatistele" fericite?
de ce "corporatistele" au atac de cord la 30 de ani?
de ce "corporatistele" rad fortat?

un "mamalau" cu care sa se casatoreasca pot gasi foarte repede, nu cred sa le ia prea mult,
un amant bun, iar nu cred ca trebuie sa caute prea mult, mai ales daca rezerva 10% din salariu pentru aceasta placere

ce-i lipseste unei corporatiste sa fie fericita?

PS. in majoritatea cazurilor "corporatistele" sunt cele implinite profesional/material, mai sunt si exceptii, insa nu se iau in calcul
battleofwits
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:13
De la: battleofwits, la data 2010-11-02 17:13:16
De la: oana84onutza, la data 2010-11-02 17:05:31.. insa o femeie implinita pe plan profesional si necasatorita inca, isi va dori sa se implineasca si pe plan personal ... sa aiba si cariera sa fie si o nevasta buna si o amanta desavarsita etc adica sa fie o femeie implinita...

atunci,
daca e asa de simplu, de ce nu sunt "corporatistele" fericite?
de ce "corporatistele" au atac de cord la 30 de ani?
de ce "corporatistele" rad fortat?

un "mamalau" cu care sa se casatoreasca pot gasi foarte repede, nu cred sa le ia prea mult,
un amant bun, iar nu cred ca trebuie sa caute prea mult, mai ales daca rezerva 10% din salariu pentru aceasta placere

ce-i lipseste unei corporatiste sa fie fericita?

PS. in majoritatea cazurilor "corporatistele" sunt cele implinite profesional/material, mai sunt si exceptii, insa nu se iau in calcul



ce tare esti, indiferent in ce domeniu lucrezi problema apare in momentul in care job-ul devine prioritatea nr 1, am prietene care lucreaza nu numai in corporatii, fete care au afacerea lorr, precum si prieteni barbati in aceeasi situatie , iar toti cei ce sunt singuri sunt asa pt ca pt ei job-ul primeaza, pt ca ajung acasa la 11-12 noaptea etc si se plang ca au ramas singuri, depinde de fiecare ce vrea de la viata poti foarte bine sa lucrezi intr-o companie sa castigi ok dar sa ai in acelasi timp si pe cineva langa tine, precum si multi prieteni; toti dorim cat mai multe dar pana la urma nu ne ducem cu averile pe lumea cealalta, iar viata este prea scurta si e pacat sa o traiesti la job
visan_georgiana
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:50
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-11-02 15:20:22
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-02 15:01:32
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-11-02 14:56:52
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-31 22:17:24Te contrazic :)
"De asemenea nu formeazã grade de comparatie nici adjectivele care exprimã o însușire absolutã: pozitiv, negativ, complet, mort, viu, principal, gravidã, mijlociu, prim etc."
Negativ:
1. X a ingerat o pastila care i-a creat o reactie secundara si anume stare de somnolenta.
2. Y a ingerat o pastila care i-a cauzat moartea.
Ambele pastile au avut efecte negative, dar in cazul 2 acestea au fost "mai negative", deci diferentierea nu se poate face fara ajutorul unui termen de comparatie.
Cand m-am referit la DOOM II, era clar ca vorbesc despre grade de comparatie si nu despre o definitie simpla. Aceasta, si inca alte cateva exceptii sunt preluate dupa modelul american.
Exemple: the most negative (en) - mult mai negativ (ro)
Sper ca te-am lamurit.

P.S.: Ar trebui sa consulti surse mai de incredere, nu toate variantele de "gramatici" care rasar peste noapte online sunt valabile.



deci inca o data ma repet, nu stiu cu cine anume ai facut gramatica limbii romane dar . din pacate iti e total straina si departe de persoana ta ,cam de la pamant la cea mai apropiata galaxie...
dupa cum observi limba romana are reguli stricte. a traduce expresia :"the most negative" ca "mult mai negativ" ma face sa ma indoiesc cum ca ai cunoaste de altfel macar cateva reguli simple de gramatica limbii engleze ca sa nu mai spun de limba engleza in sine.... ar fi prea mult.

gradele de comparatie pentru adjectivul "superior" in orice cartulie de gramatica ai cauta, inclusiv cele online , o sa iti scrie acelasi lucru.
daca intre timp tu lucrezi la crearea unui noi dictionar al limbii romane , si vrei sa rescri gramatica limbii romane, respectele mele fatuca, insa ,pana una alta... crede-ma ca esti total pe langa.

tocmai pt ca te-ai referit la DOOM II ti l-am dat ca exemplu.... dar ce sa-i faci "prostul pana nu e si fudul,nu e prost destul"


"deci inca o data ma repet" - e clar


"scuza-mi lipsa virgulei...
deci, inca o data ma repet... "
am inceput cu concluzia ca esti proasta ingramadita dar vad ca pana nu ti-o spune omul verde in ochi nu te potolesti.

contrazice-ma in ceea ce ti-am scris scumpete, adjectivul "superior" nu are grad de comparatie, nu te lega de lipsa unei virgule.... sau nu sti nici macar sa citesti, ma faci sa cred ca tinzi spre un analfabetism crunt.

scuza-mi lipsa virgulei...
"deci, inca o data ma repet... "
Situatie delicata aici, fir-ar mama lui de pleonasm, astazi si nu maine! TU inca nu ti-ai dat seama ca nu virgula era problema? Cu tot respectul si cu toata ardoarea de a ramane calma, PUNE MANA PE CARTE!!!! (nu pe carne, sa evitam confuziile ).
P.S.: Simt cum Creatorul ma indeamna sa-mi iubesc aproapele, asa ca Te IUBESC, scorpio69-2!!!!
LittleAngel06
Postat pe 2 Noiembrie 2010 18:02
De la: TIGRA, la data 2010-11-02 17:50:13problema apare in momentul in care job-ul devine prioritatea nr 1, ...toti cei ce sunt singuri sunt asa pt ca pt ei job-ul primeaza, pt ca ajung acasa la 11-12 noaptea etc si se plang ca au ramas singuri, depinde de fiecare ce vrea de la viata


de ce muncim 12 ore pe zi?
- ca sa mancam? ... o masa sanatoasa si care sa te sature nu costa mai mult de 30 de lei/zi
- ca sa fim frumosi? ... pentru cine, pentru "prietenul" la care visam ca o sa il intalnim odata si odata, insa nu avem niciodata timp sa-l intalnim
- ca sa avem parte de un orgasm bun? ... un masaj erotic pentru femei costa maxim 300 de lei (za best), doua pe saptamana sunt mai mult decat suficiente; crezi ca te va face fericita?
- ca sa avem un copil? ... sunt banci de sperma, cu cateva sute de euro se rezolva toata problema, dar cine il creste? bona? posibil ca peste 16 ani sa deschizi topic nou pe kudica "fata mea la 16 ani vrea sa fuga de acasa"
...
..
.

(corporatistii au nevoie)
battleofwits
Postat pe 2 Noiembrie 2010 18:23
De la: battleofwits, la data 2010-11-02 17:13:16
atunci,
daca e asa de simplu, de ce nu sunt "corporatistele" fericite?
de ce "corporatistele" au atac de cord la 30 de ani?
de ce "corporatistele" rad fortat?

un "mamalau" cu care sa se casatoreasca pot gasi foarte repede, nu cred sa le ia prea mult,
un amant bun, iar nu cred ca trebuie sa caute prea mult, mai ales daca rezerva 10% din salariu pentru aceasta placere

ce-i lipseste unei corporatiste sa fie fericita?

PS. in majoritatea cazurilor "corporatistele" sunt cele implinite profesional/material, mai sunt si exceptii, insa nu se iau in calcul

eu cred ca sunt mai fericite decat casnicele sau cele cu slujbe prost platite...eu cel putzin am fost in ambele categorii si sunt mult mai fericita ca si "corporatista"...sigur conteaza si echilibrul, in sensul ca nici sotzul sa nu iti pretina sa duci in spate singura casa si familia, si nici tu sa nu investesti in "corporatzie" tot timpul si energia, in rest.....totul e OK
DayC
Postat pe 2 Noiembrie 2010 18:27
De la: DayC, la data 2010-11-02 18:27:11
eu cred ca sunt mai fericite decat casnicele sau cele cu slujbe prost platite...eu cel putzin am fost in ambele categorii si sunt mult mai fericita ca si "corporatista"...sigur conteaza si echilibrul, in sensul ca nici sotzul sa nu iti pretina sa duci in spate singura casa si familia, si nici tu sa nu investesti in "corporatzie" tot timpul si energia, in rest.....totul e OK

ok, da-mi un exemplu
de ce e mai fericita o corporatista decat o casnica? sau o femeie cu o slujba prost platita?

are rochii mai scumpe? are poseta mai scumpa? ...da-mi un exemplu
battleofwits
Postat pe 2 Noiembrie 2010 18:29
cred ca e vorba de strugurii acrii la care nu ajunge vulpea!! independenta o poti avea si dupa casatorie daca iti iei un barbat care te iubeste si te respecta si nu un bodyguard sau mai rau un boxeor,poti fii independenta daca vrei sa fii implinita si din punct de vedere profesional si nu doar personal,daca vrei sa faci cariera in bucatarie si sa te ocupi de copii e problema ta,dar VA ROG NU MAI FACETI COMPARATII pentru ca fiecare isi aranjeaza viata cum crede mai bine!!Chiar daca viitorul meu sot ar avea extraordinar de multi bani tot mi.ar placea sa am o activitate de macar 3,4!!
kri_kri_healthy
Postat pe 2 Noiembrie 2010 20:52
Dimpotriva femeile nu vor sa se marite cat mai repede mai ales acum cand cariera ocupa primul loc !
lou_lou
Postat pe 3 Noiembrie 2010 01:33
De la: battleofwits, la data 2010-11-02 18:23:14
De la: TIGRA, la data 2010-11-02 17:50:13problema apare in momentul in care job-ul devine prioritatea nr 1, ...toti cei ce sunt singuri sunt asa pt ca pt ei job-ul primeaza, pt ca ajung acasa la 11-12 noaptea etc si se plang ca au ramas singuri, depinde de fiecare ce vrea de la viata


de ce muncim 12 ore pe zi?
- ca sa mancam? ... o masa sanatoasa si care sa te sature nu costa mai mult de 30 de lei/zi
- ca sa fim frumosi? ... pentru cine, pentru "prietenul" la care visam ca o sa il intalnim odata si odata, insa nu avem niciodata timp sa-l intalnim
- ca sa avem parte de un orgasm bun? ... un masaj erotic pentru femei costa maxim 300 de lei (za best), doua pe saptamana sunt mai mult decat suficiente; crezi ca te va face fericita?
- ca sa avem un copil? ... sunt banci de sperma, cu cateva sute de euro se rezolva toata problema, dar cine il creste? bona? posibil ca peste 16 ani sa deschizi topic nou pe kudica "fata mea la 16 ani vrea sa fuga de acasa"
...
..
.

(corporatistii au nevoie)


nu sunt de acordsi iata de ce :

- sa mananci prost da costa 30 lei, ca sa mananci bio, sanatos , costa mult mai mult, si pana la urma este o vb "esti ceea ce mananci";
- fiecare om vrea sa fie frumos in primul rand pt el, eu vreau sa arat bine pt mine, sa port mereu haine in ultimele tendinte, sa imi permit vacante in locuri exotice, ca pana la urma pt ce traiesc si muncesc ????
- orgasm poti avea si cu un vibrator nu este nevoie sa mergi la cine stie ce nespalati sa iei 1000 de boli, ca la 300 RON, vai de capul lor, cred ca au "gonococi cu dinti"; in plus daca e sa o iei asa inseamna sa ne luam la revedere de la sentimente;
in acceptiunea ta viata e foarte simpla, lipsita de sentimente, de idealuri, de scopuri in viata; si daca este atat de simplu de ce nu te faci "haiduc" iti iei un cort, mananci ce gasesti, muncesti cu ziua daca ai chef, porti ce gasesti, si nu mai ai nici o grija si totul este roz.
visan_georgiana
Postat pe 3 Noiembrie 2010 08:34
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-02 18:02:01
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-11-02 15:20:22
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-02 15:01:32
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-11-02 14:56:52
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-31 22:17:24Te contrazic :)
"De asemenea nu formeazã grade de comparatie nici adjectivele care exprimã o însușire absolutã: pozitiv, negativ, complet, mort, viu, principal, gravidã, mijlociu, prim etc."
Negativ:
1. X a ingerat o pastila care i-a creat o reactie secundara si anume stare de somnolenta.
2. Y a ingerat o pastila care i-a cauzat moartea.
Ambele pastile au avut efecte negative, dar in cazul 2 acestea au fost "mai negative", deci diferentierea nu se poate face fara ajutorul unui termen de comparatie.
Cand m-am referit la DOOM II, era clar ca vorbesc despre grade de comparatie si nu despre o definitie simpla. Aceasta, si inca alte cateva exceptii sunt preluate dupa modelul american.
Exemple: the most negative (en) - mult mai negativ (ro)
Sper ca te-am lamurit.

P.S.: Ar trebui sa consulti surse mai de incredere, nu toate variantele de "gramatici" care rasar peste noapte online sunt valabile.



deci inca o data ma repet, nu stiu cu cine anume ai facut gramatica limbii romane dar . din pacate iti e total straina si departe de persoana ta ,cam de la pamant la cea mai apropiata galaxie...
dupa cum observi limba romana are reguli stricte. a traduce expresia :"the most negative" ca "mult mai negativ" ma face sa ma indoiesc cum ca ai cunoaste de altfel macar cateva reguli simple de gramatica limbii engleze ca sa nu mai spun de limba engleza in sine.... ar fi prea mult.

gradele de comparatie pentru adjectivul "superior" in orice cartulie de gramatica ai cauta, inclusiv cele online , o sa iti scrie acelasi lucru.
daca intre timp tu lucrezi la crearea unui noi dictionar al limbii romane , si vrei sa rescri gramatica limbii romane, respectele mele fatuca, insa ,pana una alta... crede-ma ca esti total pe langa.

tocmai pt ca te-ai referit la DOOM II ti l-am dat ca exemplu.... dar ce sa-i faci "prostul pana nu e si fudul,nu e prost destul"


"deci inca o data ma repet" - e clar


"scuza-mi lipsa virgulei...
deci, inca o data ma repet... "
am inceput cu concluzia ca esti proasta ingramadita dar vad ca pana nu ti-o spune omul verde in ochi nu te potolesti.

contrazice-ma in ceea ce ti-am scris scumpete, adjectivul "superior" nu are grad de comparatie, nu te lega de lipsa unei virgule.... sau nu sti nici macar sa citesti, ma faci sa cred ca tinzi spre un analfabetism crunt.

scuza-mi lipsa virgulei...
"deci, inca o data ma repet... "
Situatie delicata aici, fir-ar mama lui de pleonasm, astazi si nu maine! TU inca nu ti-ai dat seama ca nu virgula era problema? Cu tot respectul si cu toata ardoarea de a ramane calma, PUNE MANA PE CARTE!!!! (nu pe carne, sa evitam confuziile ).
P.S.: Simt cum Creatorul ma indeamna sa-mi iubesc aproapele, asa ca Te IUBESC, scorpio69-2!!!!


Si aum cine-i pe invers ? decat sa ma "iubeasca "o toanta ingamfata si rigida ca un bat in fund mai bine singura pana la moarte.Nu ma mai mir de ce ai obsesia lui 69.

Postat pe 3 Noiembrie 2010 09:15
De la: TIGRA, la data 2010-11-03 08:34:44
- sa mananci prost da costa 30 lei, ca sa mananci bio, sanatos , costa mult mai mult, si pana la urma este o vb "esti ceea ce mananci";
- fiecare om vrea sa fie frumos in primul rand pt el, eu vreau sa arat bine pt mine, sa port mereu haine in ultimele tendinte, sa imi permit vacante in locuri exotice, ca pana la urma pt ce traiesc si muncesc ????
- orgasm poti avea si cu un vibrator nu este nevoie sa mergi la cine stie ce nespalati sa iei 1000 de boli, ca la 300 RON, vai de capul lor, cred ca au "gonococi cu dinti"; in plus daca e sa o iei asa inseamna sa ne luam la revedere de la sentimente;
in acceptiunea ta viata e foarte simpla, lipsita de sentimente, de idealuri, de scopuri in viata; si daca este atat de simplu de ce nu te faci "haiduc" iti iei un cort, mananci ce gasesti, muncesti cu ziua daca ai chef, porti ce gasesti, si nu mai ai nici o grija si totul este roz.


- nu-mi vorbi de mancare...te rog, intri intr-un domeniu in care iar "te bat" ... mai bine ramne ca mine, o masa buna si sanatoasa care te si hraneste nu te costa mai mult de 30 de lei
- am inteles vrei sa fi frumoasa pentru tine; te face fericita ca vrei sa fi frumoasa pentru tine? sau ca te admira "altii"? ...cat despre vacantele in locuri exotice, e o discutie mult mai lunga
- nu stiu ce orgasm ai tu cu un vibrator ...dar daca ala e punctul tau de referinta ... ...ne oprim aici, in ceea ce priveste subiectul asta. cat despre sentimente, nu-si mai au rostul din moment ce stam 12 ore la munca
- viata intradevar e foarte simpla, eu nu am zis ca e lipsita de sentimente (am formulat doar o ipoteza); cat despre haiducie, chiar imi place cel putin o luna pe an sa plec prin lume ...si ai dreptate, in momentele alea, viata e "roz"

(postul anterior era doar o "spoiala" a ceea ce inseamna viata pentru "unii")
battleofwits
Postat pe 3 Noiembrie 2010 09:29
De la: battleofwits, la data 2010-11-03 09:29:09
De la: TIGRA, la data 2010-11-03 08:34:44
- sa mananci prost da costa 30 lei, ca sa mananci bio, sanatos , costa mult mai mult, si pana la urma este o vb "esti ceea ce mananci";
- fiecare om vrea sa fie frumos in primul rand pt el, eu vreau sa arat bine pt mine, sa port mereu haine in ultimele tendinte, sa imi permit vacante in locuri exotice, ca pana la urma pt ce traiesc si muncesc ????
- orgasm poti avea si cu un vibrator nu este nevoie sa mergi la cine stie ce nespalati sa iei 1000 de boli, ca la 300 RON, vai de capul lor, cred ca au "gonococi cu dinti"; in plus daca e sa o iei asa inseamna sa ne luam la revedere de la sentimente;
in acceptiunea ta viata e foarte simpla, lipsita de sentimente, de idealuri, de scopuri in viata; si daca este atat de simplu de ce nu te faci "haiduc" iti iei un cort, mananci ce gasesti, muncesti cu ziua daca ai chef, porti ce gasesti, si nu mai ai nici o grija si totul este roz.


- nu-mi vorbi de mancare...te rog, intri intr-un domeniu in care iar "te bat" ... mai bine ramne ca mine, o masa buna si sanatoasa care te si hraneste nu te costa mai mult de 30 de lei
- am inteles vrei sa fi frumoasa pentru tine; te face fericita ca vrei sa fi frumoasa pentru tine? sau ca te admira "altii"? ...cat despre vacantele in locuri exotice, e o discutie mult mai lunga
- nu stiu ce orgasm ai tu cu un vibrator ...dar daca ala e punctul tau de referinta ... ...ne oprim aici, in ceea ce priveste subiectul asta. cat despre sentimente, nu-si mai au rostul din moment ce stam 12 ore la munca
- viata intradevar e foarte simpla, eu nu am zis ca e lipsita de sentimente (am formulat doar o ipoteza); cat despre haiducie, chiar imi place cel putin o luna pe an sa plec prin lume ...si ai dreptate, in momentele alea, viata e "roz"

(postul anterior era doar o "spoiala" a ceea ce inseamna viata pentru "unii")


nu ai inteles nimic, deci un somon cu avocado nu are niociodata cum sa coste 30 lei; apoi decat sa ma duc sa dau bani pt sex mai bine mi-l cumpar de "robocop" ; toate femeile vor sa fie admirate de asta industria cosmeticelor merge si pe timp de criza si saloanele de lux nu dau faliment; si fiecare traieste viata asa cum vrea , poti foarte bine sa castigi bine, sa ai o familie frumoasa, si sa fi un om implinit depinde ce prioritati iti stabilesti.
visan_georgiana
Postat pe 3 Noiembrie 2010 09:35
De la: TIGRA, la data 2010-11-03 09:35:11
deci un somon cu avocado nu are niociodata cum sa coste 30 lei

da,
dar o salata mare mare cu:
brocoli, kale si alte legume e de 1000 de ori mai sanatoasa decat ceea ce ai mentionat tu
...si te costa sub 30 de lei
battleofwits
Postat pe 3 Noiembrie 2010 09:45
De la: battleofwits, la data 2010-11-03 09:45:37
De la: TIGRA, la data 2010-11-03 09:35:11
deci un somon cu avocado nu are niociodata cum sa coste 30 lei

da,
dar o salata mare mare cu:
brocoli, kale si alte legume e de 1000 de ori mai sanatoasa decat ceea ce ai mentionat tu
...si te costa sub 30 de lei


depinde si de gusturi, mie pote nu imi place ceea ce iti place tie
visan_georgiana
Postat pe 3 Noiembrie 2010 10:15
De la: scorpio67, la data 2010-11-03 09:15:39
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-02 18:02:01
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-11-02 15:20:22
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-02 15:01:32
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-11-02 14:56:52
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-31 22:17:24Te contrazic :)
"De asemenea nu formeazã grade de comparatie nici adjectivele care exprimã o însușire absolutã: pozitiv, negativ, complet, mort, viu, principal, gravidã, mijlociu, prim etc."
Negativ:
1. X a ingerat o pastila care i-a creat o reactie secundara si anume stare de somnolenta.
2. Y a ingerat o pastila care i-a cauzat moartea.
Ambele pastile au avut efecte negative, dar in cazul 2 acestea au fost "mai negative", deci diferentierea nu se poate face fara ajutorul unui termen de comparatie.
Cand m-am referit la DOOM II, era clar ca vorbesc despre grade de comparatie si nu despre o definitie simpla. Aceasta, si inca alte cateva exceptii sunt preluate dupa modelul american.
Exemple: the most negative (en) - mult mai negativ (ro)
Sper ca te-am lamurit.

P.S.: Ar trebui sa consulti surse mai de incredere, nu toate variantele de "gramatici" care rasar peste noapte online sunt valabile.



deci inca o data ma repet, nu stiu cu cine anume ai facut gramatica limbii romane dar . din pacate iti e total straina si departe de persoana ta ,cam de la pamant la cea mai apropiata galaxie...
dupa cum observi limba romana are reguli stricte. a traduce expresia :"the most negative" ca "mult mai negativ" ma face sa ma indoiesc cum ca ai cunoaste de altfel macar cateva reguli simple de gramatica limbii engleze ca sa nu mai spun de limba engleza in sine.... ar fi prea mult.

gradele de comparatie pentru adjectivul "superior" in orice cartulie de gramatica ai cauta, inclusiv cele online , o sa iti scrie acelasi lucru.
daca intre timp tu lucrezi la crearea unui noi dictionar al limbii romane , si vrei sa rescri gramatica limbii romane, respectele mele fatuca, insa ,pana una alta... crede-ma ca esti total pe langa.

tocmai pt ca te-ai referit la DOOM II ti l-am dat ca exemplu.... dar ce sa-i faci "prostul pana nu e si fudul,nu e prost destul"


"deci inca o data ma repet" - e clar


"scuza-mi lipsa virgulei...
deci, inca o data ma repet... "
am inceput cu concluzia ca esti proasta ingramadita dar vad ca pana nu ti-o spune omul verde in ochi nu te potolesti.

contrazice-ma in ceea ce ti-am scris scumpete, adjectivul "superior" nu are grad de comparatie, nu te lega de lipsa unei virgule.... sau nu sti nici macar sa citesti, ma faci sa cred ca tinzi spre un analfabetism crunt.

scuza-mi lipsa virgulei...
"deci, inca o data ma repet... "
Situatie delicata aici, fir-ar mama lui de pleonasm, astazi si nu maine! TU inca nu ti-ai dat seama ca nu virgula era problema? Cu tot respectul si cu toata ardoarea de a ramane calma, PUNE MANA PE CARTE!!!! (nu pe carne, sa evitam confuziile ).
P.S.: Simt cum Creatorul ma indeamna sa-mi iubesc aproapele, asa ca Te IUBESC, scorpio69-2!!!!


Si aum cine-i pe invers ? decat sa ma "iubeasca "o toanta ingamfata si rigida ca un bat in fund mai bine singura pana la moarte.Nu ma mai mir de ce ai obsesia lui 69.


Inganfata, toanta, rigida hmmmmm
LittleAngel06
Postat pe 3 Noiembrie 2010 10:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre Geogiu Bai 5 De la: iulia1000 11 Februarie 2010 20:17
Vara asta dansam pe ritmurile [b]MADONNEI[/b]. 1 De la: kudika_10579 6 Iulie 2012 13:30
AMERICA 4 De la: luminitaticolea 20 Februarie 2009 12:05
VRETI UN JOB UNDE SA LUCRATI DE ACASA? AM GASIT EU UNUL 1 De la: shooby 10 Ianuarie 2012 13:13
Intra in vacanta acum cu Masaj la domiciliul tau 1 De la: lazy001962 13 Martie 2010 14:06