Setari Cookie-uri

De ce femeile vor sa se marite cat mai repede cu putinta?

De la: LittleAngel06, la data 2010-10-31 17:19:31Si eu sunt de parere ca educatia joaca un rol foarte important in dezvoltarea personalitatii si e pacat ca unii parinti isi educa odraslele intr-o mentalitate cu orizonturi limitate . Si cand te gandesti ca oamenii sunt totusi, fiinte rationale aflate in varful piramidei trofice, mai presus decat celelalte vietuitoare, cu caracter, personalitate si limbaj articulat si vezi cum unii isi impun limite... nu au decat de pierdut. Pacat, viata iti ofera posibilitatea sa ajungi o femeie demna, stapana pe sine, cu o viata mult mai superioara decat cea din telenovele. Dar cred ca are o importanta mare si modul in care te lasi manipulata (influentata) :)


Mai superioara?! Cred ca superioara era de ajuns.

Postat pe 31 Octombrie 2010 19:11
Observ ca ma urmaresti indeaproape. Esti ... cumva... ???
Offf, trebuia sa specifici in profil, dar nu-i nimic :) . Faptul ca am omis sa te dau de gol iar tu profiti de blandetea mea :P nu este tocmai frumos. Spre exemplu, greseli de formare a cuvintelor, asezarea marlaneasca a elementelor de punctuatie, exprimarea groteasca nu te avantajeaza.

"te-a zvarlit[???] in grota si te-a legat de pietroi si te-a numit nevasta peste pestera.destul..." "Sune-mi tu cum te faci tu fericita pe tine insati?" "iesi din baie strgand..." dar favorita mea ramane: " Eu prefer sa fiu comparata cu o maimuta " Ai fost fenomenala. Esti primul om care se simte mandru, comparat cu o maimuta
Revenind pe Pamant in afara grotei, draga mea scorpio69-2, incepem cu clasa a V a, ora de Gramatica. Ora la care cu siguranta ai lipsit, fiind prea ocupata cu oglinjoara feat vibrator ;;), dupa cum ne-ai marturisit. Adjectivul(def)- parte de vorbire flexibila care exprima insusiri. Din nefericire nu sunt platita s-o fac pe profesoara, de aceea te-as ruga sa consulti DOOM II. Desi "superior" era considerat fara grad de comparatie, afla ca mai nou, admite comparative si adverbe langa el, avand efectul de a scoate in evidenta particularitati diferentiale ale unor substantive. Astfel, constructii ca : mult mai negativ, mai superior/inferior sunt corecte dpdv gramatical. Pentru alte intrebari/observatii care sunt offtopic, te rog sa trimiti pm, ca sa nu bruiem subiectul cu infantilisme. "te pupik!"

" Eu prefer sa fiu comparata cu o maimuta " :))) Cum asa? Eu am ramas marcata...
Pentru mometele in care te cuprinde singuratatea, incarca link-ul urmator:

http://www.uselessgraphics.com/K-O/ape1.gif
LittleAngel06
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:03
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-31 21:03:47Observ ca ma urmaresti indeaproape. Esti ... cumva... ???
Offf, trebuia sa specifici in profil, dar nu-i nimic :) . Faptul ca am omis sa te dau de gol iar tu profiti de blandetea mea :P nu este tocmai frumos. Spre exemplu, greseli de formare a cuvintelor, asezarea marlaneasca a elementelor de punctuatie, exprimarea groteasca nu te avantajeaza.

"te-a zvarlit[???] in grota si te-a legat de pietroi si te-a numit nevasta peste pestera.destul..." "Sune-mi tu cum te faci tu fericita pe tine insati?" "iesi din baie strgand..." dar favorita mea ramane: " Eu prefer sa fiu comparata cu o maimuta " Ai fost fenomenala. Esti primul om care se simte mandru, comparat cu o maimuta
Revenind pe Pamant in afara grotei, draga mea scorpio69-2, incepem cu clasa a V a, ora de Gramatica. Ora la care cu siguranta ai lipsit, fiind prea ocupata cu oglinjoara feat vibrator ;;), dupa cum ne-ai marturisit. Adjectivul(def)- parte de vorbire flexibila care exprima insusiri. Din nefericire nu sunt platita s-o fac pe profesoara, de aceea te-as ruga sa consulti DOOM II. Desi "superior" era considerat fara grad de comparatie, afla ca mai nou, admite comparative si adverbe langa el, avand efectul de a scoate in evidenta particularitati diferentiale ale unor substantive. Astfel, constructii ca : mult mai negativ, mai superior/inferior sunt corecte dpdv gramatical. Pentru alte intrebari/observatii care sunt offtopic, te rog sa trimiti pm, ca sa nu bruiem subiectul cu infantilisme. "te pupik!"

" Eu prefer sa fiu comparata cu o maimuta " :))) Cum asa? Eu am ramas marcata...
Pentru mometele in care te cuprinde singuratatea, incarca link-ul urmator:

http://www.uselessgraphics.com/K-O/ape1.gif


din putina gramatica pe care o stiu eu ...
Scurtã listã a adjectivelor / adverbelor fãrã grade de comparaþie:

-inferior, superior
-major, minor
-oportun,
-anterior, posterior, ulterior
-interior, exterior
-extrem
-maxim, minim
-suprem
-optim
-ultim
-asemenea
-complet
-general
-întreg
-gigantic
-uriaº
-perfect
-petrolifer
-unic
-principal
-veºnic
-uluitor,
-nemaipomenit
-extraordinar
-din cale-afarã
-oral
-unic,
-desãvârºit
-fantastic,formidabil, teribil, ultra, super, trãsnet, mortal, de milioane
-supraaglomerat, ultrasensibil, excelent, admirabil, splendid.

de altfel mai avem cate ceva....

Adjectivele care la origine sunt comparative și superlative: exterior, interior, superior, inferior, optim, excelent sau cele care exprimã, prin sensul lor, superlativul: ultrasensibil, splendid, perfect nu formeazã grade de comparație.

De asemenea nu formeazã grade de comparatie nici adjectivele care exprimã o însușire absolutã: pozitiv, negativ, complet, mort, viu, principal, gravidã, mijlociu, prim etc.


si in sfarsit definitia din minunatul DOOM II pe care l-ai mentionat mai sus :


SUPERIÓR, -OÁRÃ, superiori, -oare, adj. 1. Care ocupã un loc în spațiu deasupra altuia; de sus. ♦ (Muz.) Registru superior = registru care cuprinde sunetele cele mai înalte ale vocii sau ale unui instrument. ♦ (Despre cursul apelor curgãtoare) Care se aflã mai aproape de izvor decât de vãrsare. 2. Care are sau ocupã un rang sau o demnitate mai mare în raport cu altcineva. ♦ Ofițer superior = ofițer cu un grad înalt (de la maior în sus). Animal superior = animal care ocupã locul cel mai evoluat pe scara zoologicã. Învãțãmânt superior = treaptã a învãțãmântului care urmeazã dupã învãțãmântul liceal, cuprinzând universitãți și institute, în care se predau cunoștințe speciale, aprofundate, menite sã formeze specialiști cu o înaltã calificare. (În vechea organizare a învãțãmântului) Curs superior = ciclu de învãțãmânt cuprinzând ultimele trei (sau patru) clase din cursul de șapte (sau de opt) ani ai liceului. ♦ (Substantivat) Calificativ atribuit unei persoane încadrate într-o ierarhie, în raport cu cei pe care îi are în subordine. 3. Care este de calitate mai bunã; care se distinge de ceilalți prin merite deosebite. [Pr.: -ri-or] – Din lat. superior, fr. supérieur.


nu stiu tu cu cine anume ai reusit sa faci gramatica dar ,din pacate, cred ca ai inteles totul pe dos.

dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:26
Nu va mai certati mai fetelor, ca ma excitati rau de tot
Mr_6pack
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:39
De la: Mr_6pack, la data 2010-10-31 21:39:33Nu va mai certati mai fetelor, ca ma excitati rau de tot


un raspuns atat de patetic...

pentru un IQ atat de .... superior....
dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:47
De toata chestia asta sunt de vina STRAMOASELE si-atat. Ele au hotarat astfel iar tinerele generatii isi iubesc stramosii atat de tare ca nu pot sa le intoarca spatele. E imposibil sa aiba PERSONALITE'! Asa e viata: - din mosi stramosi. Si-n in mileniul III.
healthy005533
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:57
De la: Calin_, la data 2010-10-20 17:51:42
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 17:45:16numai aiureli ati scris...adevarul e ca le maninca rau de tot...de mici.


De c.ur ti-o frec, cine te-a invatat sa fii atat de sincer cu femeile???

Cine l-a educat....dar cred ca e autodidact si ....atotstiutor
Nonaflowermay
Postat pe 31 Octombrie 2010 22:14
Te contrazic :)
"De asemenea nu formeazã grade de comparatie nici adjectivele care exprimã o însușire absolutã: pozitiv, negativ, complet, mort, viu, principal, gravidã, mijlociu, prim etc."
Negativ:
1. X a ingerat o pastila care i-a creat o reactie secundara si anume stare de somnolenta.
2. Y a ingerat o pastila care i-a cauzat moartea.
Ambele pastile au avut efecte negative, dar in cazul 2 acestea au fost "mai negative", deci diferentierea nu se poate face fara ajutorul unui termen de comparatie.
Cand m-am referit la DOOM II, era clar ca vorbesc despre grade de comparatie si nu despre o definitie simpla. Aceasta, si inca alte cateva exceptii sunt preluate dupa modelul american.
Exemple: the most negative (en) - mult mai negativ (ro)
Sper ca te-am lamurit.

P.S.: Ar trebui sa consulti surse mai de incredere, nu toate variantele de "gramatici" care rasar peste noapte online sunt valabile.

LittleAngel06
Postat pe 31 Octombrie 2010 22:17
mesajul anterior era pentru dandanaua_reloaded
LittleAngel06
Postat pe 31 Octombrie 2010 22:21
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-10-31 21:47:12
De la: Mr_6pack, la data 2010-10-31 21:39:33Nu va mai certati mai fetelor, ca ma excitati rau de tot


un raspuns atat de patetic...

pentru un IQ atat de .... superior....


Am sperat ca voi destinde atmosfera care devenise cam incordata, pricepushi? Sau te-ai extaziat matale de-a binelea ca m-ai ironizat?
Mr_6pack
Postat pe 1 Noiembrie 2010 00:54
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii. Multe viseaza la acea zi cand vor fi imbracate in mirese si vor fi in centrul atentiei, ca niste adevarate printese. Aproape ca nu am gasit niciun exemplu real de "ea" care sa-si doreasca cel mai mult sa fie pe picoarele ei, indpendenta si sa aiba posibilitatea sa isi controleze singura viata proprie, fara sa puna atat accent doar pe un singur om si o simpla ceremonie. De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?


pai e un factor genetic. in general femeia tinde sa depinda de cineva. factorul genetic ii determina necesitati cum ar fi nevoia de protectie, nevoia de a da nastere la urmasi etc.
leo_
Postat pe 1 Noiembrie 2010 09:43
De la: Spanish_Dancer, la data 2010-10-20 17:49:20

De ce-ar fi gresit sa vrei sa te casatoresti? Pana si Marie Curie s-a maritat, nu?


mai dar cine e marie curie asta mai? ca numai de ea se vorbeste saraca si fara intentia ei. este doar o cercetatoare care a facut parte dintr-o echipa care a facut niste descoperiri si care a primit premiul nobel (echipa). toti in echipa respectiva (cei notabili) au luat premiul ala pentru o descoperire comuna. ii acordati prea multa importanta unui singur om si nu vedeti ca era o echipa.
leo_
Postat pe 1 Noiembrie 2010 09:49
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-31 21:03:47Observ ca ma urmaresti indeaproape. Esti ... cumva... ???
Offf, trebuia sa specifici in profil, dar nu-i nimic :) . Faptul ca am omis sa te dau de gol iar tu profiti de blandetea mea :P nu este tocmai frumos. Spre exemplu, greseli de formare a cuvintelor, asezarea marlaneasca a elementelor de punctuatie, exprimarea groteasca nu te avantajeaza.

"te-a zvarlit[???] in grota si te-a legat de pietroi si te-a numit nevasta peste pestera.destul..." "Sune-mi tu cum te faci tu fericita pe tine insati?" "iesi din baie strgand..." dar favorita mea ramane: " Eu prefer sa fiu comparata cu o maimuta " Ai fost fenomenala. Esti primul om care se simte mandru, comparat cu o maimuta
Revenind pe Pamant in afara grotei, draga mea scorpio69-2, incepem cu clasa a V a, ora de Gramatica. Ora la care cu siguranta ai lipsit, fiind prea ocupata cu oglinjoara feat vibrator ;;), dupa cum ne-ai marturisit. Adjectivul(def)- parte de vorbire flexibila care exprima insusiri. Din nefericire nu sunt platita s-o fac pe profesoara, de aceea te-as ruga sa consulti DOOM II. Desi "superior" era considerat fara grad de comparatie, afla ca mai nou, admite comparative si adverbe langa el, avand efectul de a scoate in evidenta particularitati diferentiale ale unor substantive. Astfel, constructii ca : mult mai negativ, mai superior/inferior sunt corecte dpdv gramatical. Pentru alte intrebari/observatii care sunt offtopic, te rog sa trimiti pm, ca sa nu bruiem subiectul cu infantilisme. "te pupik!"

" Eu prefer sa fiu comparata cu o maimuta " :))) Cum asa? Eu am ramas marcata...
Pentru mometele in care te cuprinde singuratatea, incarca link-ul urmator:

http://www.uselessgraphics.com/K-O/ape1.gif




Ingamfarea = prostie + limitare

Decat gaina fara minte , preferabil maimuta.
N-o mai face pe academiciana in limba romana dand copy/ paste pe google.
Jignesti prosteste pe cineva are curajul sa-ti infirme teoriile cretine.
Pacat ca cele care se casatoresc nu vor sa-si expuna motivele, probabil te considera prea redusa mintal , dar sunt mult mai multe decat vrei tu sa insinuezi.Nu esti implicata intr-o relatie , asa ca sfaturile despre singuratate dati-le tie .Stii legenda codobaturii ? Era mica , cenusie si neinsemnata .A furat penele paunului ca sa se impodobeasca , sa iasa si ea in evidenta , cam la fel ca tine.Nu s-a ales decat cu o mare jumuleala pentru ca paunul si-a luat penele inapoi.Nu te mai da paun cand tu esti un biet pui de cioara.

Postat pe 1 Noiembrie 2010 09:56
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-31 22:17:24Te contrazic :)
"De asemenea nu formeazã grade de comparatie nici adjectivele care exprimã o însușire absolutã: pozitiv, negativ, complet, mort, viu, principal, gravidã, mijlociu, prim etc."
Negativ:
1. X a ingerat o pastila care i-a creat o reactie secundara si anume stare de somnolenta.
2. Y a ingerat o pastila care i-a cauzat moartea.
Ambele pastile au avut efecte negative, dar in cazul 2 acestea au fost "mai negative", deci diferentierea nu se poate face fara ajutorul unui termen de comparatie.
Cand m-am referit la DOOM II, era clar ca vorbesc despre grade de comparatie si nu despre o definitie simpla. Aceasta, si inca alte cateva exceptii sunt preluate dupa modelul american.
Exemple: the most negative (en) - mult mai negativ (ro)
Sper ca te-am lamurit.

P.S.: Ar trebui sa consulti surse mai de incredere, nu toate variantele de "gramatici" care rasar peste noapte online sunt valabile.



Numai prostul se contrazice pana moare.Sigur esti singura cuc , de aia suferi de boala contrazicerii , in fata oglinzii nu te poti contrazice singura, asta-i clar! Esti obositoare in prostia ta , ai mintea odihnita , nu are rost sa ma mai chinui.Sa-mi mai trimiti totusi cand si cand amintiri din grota

Postat pe 1 Noiembrie 2010 10:01
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/45034/societatea-actuala-mareste-media-de-varsta-in-gasirea-partenerului-de-viata.html

Ia de mai citeste si tu ! Iata un subiect care cotrazice clar idiotenile pe care le afirmi cu atata convingere.
Ai grija ca sunt si argumentate.Ce faci ? O sa-i jignesti si pe toti cei care , fara sa vrea , iti infirma teoriile de fata batrana? Nu m-ar mira!!!!!!!!!!!

Postat pe 1 Noiembrie 2010 10:14
De la: Mr_6pack, la data 2010-11-01 00:54:16
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-10-31 21:47:12
De la: Mr_6pack, la data 2010-10-31 21:39:33Nu va mai certati mai fetelor, ca ma excitati rau de tot


un raspuns atat de patetic...

pentru un IQ atat de .... superior....


Am sperat ca voi destinde atmosfera care devenise cam incordata, pricepushi? Sau te-ai extaziat matale de-a binelea ca m-ai ironizat?


Lasa-le frate, nu vezi ca sunt incordate? Probabil trec printr-o perioada mai dificila a vietii, avand in vedere micsorarea salariilor... Este clara situatia :P Cu toate acestea le-am ruga sa ne spuna, cam care e statutul lor si cum li se pare, casatorite, divortate, alte variante. Am vrea sa aflam de altfel, ce parere au dandanaua_reloaded & scorpio69-2, despre faptul ca unele fete aleg sa se casatoreasca inainte de a avea ceva stabil. De unde atata graba, pana la urma e o ceremonie cu acte si iubirea adevarata nu tine cont de asa ceva.
LittleAngel06
Postat pe 1 Noiembrie 2010 10:17
De la: TIGRA, la data 2010-10-20 17:56:01
De la: Spanish_Dancer, la data 2010-10-20 17:54:16Si de ce-ar fi facutul banilor, de pilda, un scop mai nobil?


ca sa nu stai sa ii ceri barbatului bani de tampoane, ca sa fi independenta si sa ii arati prostului ca esti in stare de mai multe decat el, ca si tu poti sa iti iei casa ta, masina ta, hainele tale luate cu banii tai , si ca nu ai nevoie sa iti ia el chiloti


1) majoritatea femeilor isi iau singure chiloti ca barbatul nu se baga
2) tampoane la fel,
3)independente sunt ca daca nu sunt intr-un caz nefericit au o slujba
4) nu vad de ce ai lua un prost ca sa ii demonstrezi ceva, eu ca barbat nu as lua o proasta doar ca sa ii arat eu ce scula sunt ci una desteapta ca sa ma impulsioneze, acum depinde ce vrea fiecare de la viata.
5) casa rar iti iei cu banii tai, crede-ma ca am incercat. acolo chiar e nevoie de o echipa.
6) masina iti iei la mana intai si cu 1500 de lei salariu si chiar la mana intai.

ma intreb, de ce ai trage un/o neadaptat/a dupa tine cand te descurci si fara?
leo_
Postat pe 1 Noiembrie 2010 10:18
De la: leo_, la data 2010-11-01 10:18:54
De la: TIGRA, la data 2010-10-20 17:56:01
De la: Spanish_Dancer, la data 2010-10-20 17:54:16Si de ce-ar fi facutul banilor, de pilda, un scop mai nobil?


ca sa nu stai sa ii ceri barbatului bani de tampoane, ca sa fi independenta si sa ii arati prostului ca esti in stare de mai multe decat el, ca si tu poti sa iti iei casa ta, masina ta, hainele tale luate cu banii tai , si ca nu ai nevoie sa iti ia el chiloti


1) majoritatea femeilor isi iau singure chiloti ca barbatul nu se baga
2) tampoane la fel,
3)independente sunt ca daca nu sunt intr-un caz nefericit au o slujba
4) nu vad de ce ai lua un prost ca sa ii demonstrezi ceva, eu ca barbat nu as lua o proasta doar ca sa ii arat eu ce scula sunt ci una desteapta ca sa ma impulsioneze, acum depinde ce vrea fiecare de la viata.
5) casa rar iti iei cu banii tai, crede-ma ca am incercat. acolo chiar e nevoie de o echipa.
6) masina iti iei la mana intai si cu 1500 de lei salariu si chiar la mana intai.

ma intreb, de ce ai trage un/o neadaptat/a dupa tine cand te descurci si fara?


eu ma refeream la acele femei intretinute, care stau acasa si atat, care nu au un job sau vreo perspectiva de viitor
visan_georgiana
Postat pe 1 Noiembrie 2010 11:00
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii. Multe viseaza la acea zi cand vor fi imbracate in mirese si vor fi in centrul atentiei, ca niste adevarate printese. Aproape ca nu am gasit niciun exemplu real de "ea" care sa-si doreasca cel mai mult sa fie pe picoarele ei, indpendenta si sa aiba posibilitatea sa isi controleze singura viata proprie, fara sa puna atat accent doar pe un singur om si o simpla ceremonie. De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?


orice fata isi doreste sa fie macar o zi printesa...ce e rau in asta?
angelradios
Postat pe 1 Noiembrie 2010 11:41
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii. Multe viseaza la acea zi cand vor fi imbracate in mirese si vor fi in centrul atentiei, ca niste adevarate printese. Aproape ca nu am gasit niciun exemplu real de "ea" care sa-si doreasca cel mai mult sa fie pe picoarele ei, indpendenta si sa aiba posibilitatea sa isi controleze singura viata proprie, fara sa puna atat accent doar pe un singur om si o simpla ceremonie. De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?


orice fata isi doreste sa fie macar o zi printesa...ce e rau in asta?
angelradios
Postat pe 1 Noiembrie 2010 11:41
De la: angelradios, la data 2010-11-01 11:41:24
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii. Multe viseaza la acea zi cand vor fi imbracate in mirese si vor fi in centrul atentiei, ca niste adevarate printese. Aproape ca nu am gasit niciun exemplu real de "ea" care sa-si doreasca cel mai mult sa fie pe picoarele ei, indpendenta si sa aiba posibilitatea sa isi controleze singura viata proprie, fara sa puna atat accent doar pe un singur om si o simpla ceremonie. De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?


orice fata isi doreste sa fie macar o zi printesa...ce e rau in asta?


Asa este, nu e nimic rau, insa ma refer la cele care fac din asta un scop principal in viata.
LittleAngel06
Postat pe 1 Noiembrie 2010 12:15
De la: leo_, la data 2010-11-01 10:18:54
5) casa rar iti iei cu banii tai, crede-ma ca am incercat. acolo chiar e nevoie de o echipa.
ma intreb, de ce ai trage un/o neadaptat/a dupa tine cand te descurci si fara?



Echipa insemnand tu(barbat), parintii tai , eventual bunicii si niscai personal bancar.Femeile nu concep sa stea la discutii cu un barbat care o situatie materiala mai proasta decat au ele, decat daca sunt urate cu draci.Doar nu te astepti sa-ti spuna "lasa draga, am eu casa, masina, tu doar trebuie sa fii un sot bun, muncitor si sa ma respecti!"
Pentru cele mai multe totul se rezuma la niste haine frumoase, elegante, parfumuri, o buburuza de masina gen peugeot 207 sau toyota yaris si hop dupa baieti plini de bani.Dupa parerea mea asta e loterie curata.Ca baiat trebuie sa fii un pic mai inteligent decat o femeie, te imbraci mai simplu, umbli cu o masina ieftina eventual fara, numai asa poti ajunge departe( exceptand cazul celor foarte norocosi).Am o ruda care umbla cu o dacie veche si are milioane de dolari avere.Mai repede as urma exemplul asta decat al celor care stau cu chirie dar conduc mercedes chiar si daca femeile m-ar desconsidera.

Si, daca iti iei o casa cu ajutorul ambelor parti, ce faci in cazul in care ajungi la divort? In fond, trebuie luata in calcul si varianta asta, nu?Realitatea de azi o confirma des.Deci...te vei alege cu jumatate de casa? I wouldn't bet on that!

In legatura cu cea de-a doua afirmatie a ta, ce pot sa zic, pentru mine femeia ramane o fiinta inferioara barbatului tocmai datorita egoismului pe care l-am explicat in randurile de mai sus.Au apus demult zilele in care credeam ca femeile pot fi un prieten la nevoie.Ele sunt precum bancile, iti dau o umbrela cand e soare si ti-o cer inapoi cand ploua.Stii tu, faza aia cu "drama free".Asa ca, de ce as trage dupa mine o neadaptata? Din acelasi motiv pentru care mi-as lua un animal de companie dragut, sa mi-l admire lumea, sa ma delectez, etc.Doar nu ca sa imi inteleaga problemele.




Mr_6pack
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:41
De la: Mr_6pack, la data 2010-11-01 13:41:50
De la: leo_, la data 2010-11-01 10:18:54
5) casa rar iti iei cu banii tai, crede-ma ca am incercat. acolo chiar e nevoie de o echipa.
ma intreb, de ce ai trage un/o neadaptat/a dupa tine cand te descurci si fara?



Echipa insemnand tu(barbat), parintii tai , eventual bunicii si niscai personal bancar.Femeile nu concep sa stea la discutii cu un barbat care o situatie materiala mai proasta decat au ele, decat daca sunt urate cu draci.Doar nu te astepti sa-ti spuna "lasa draga, am eu casa, masina, tu doar trebuie sa fii un sot bun, muncitor si sa ma respecti!"
Pentru cele mai multe totul se rezuma la niste haine frumoase, elegante, parfumuri, o buburuza de masina gen peugeot 207 sau toyota yaris si hop dupa baieti plini de bani.Dupa parerea mea asta e loterie curata.Ca baiat trebuie sa fii un pic mai inteligent decat o femeie, te imbraci mai simplu, umbli cu o masina ieftina eventual fara, numai asa poti ajunge departe( exceptand cazul celor foarte norocosi).Am o ruda care umbla cu o dacie veche si are milioane de dolari avere.Mai repede as urma exemplul asta decat al celor care stau cu chirie dar conduc mercedes chiar si daca femeile m-ar desconsidera.

Si, daca iti iei o casa cu ajutorul ambelor parti, ce faci in cazul in care ajungi la divort? In fond, trebuie luata in calcul si varianta asta, nu?Realitatea de azi o confirma des.Deci...te vei alege cu jumatate de casa? I wouldn't bet on that!

In legatura cu cea de-a doua afirmatie a ta, ce pot sa zic, pentru mine femeia ramane o fiinta inferioara barbatului tocmai datorita egoismului pe care l-am explicat in randurile de mai sus.Au apus demult zilele in care credeam ca femeile pot fi un prieten la nevoie.Ele sunt precum bancile, iti dau o umbrela cand e soare si ti-o cer inapoi cand ploua.Stii tu, faza aia cu "drama free".Asa ca, de ce as trage dupa mine o neadaptata? Din acelasi motiv pentru care mi-as lua un animal de companie dragut, sa mi-l admire lumea, sa ma delectez, etc.Doar nu ca sa imi inteleaga problemele.







eu iti dau dreptate, dar sunt si barbati care nu accepta decat femei de o conditie asemanatoare cu a lor, ca deh doar nu o sa isi ia o muncitoare necalificata de la firma "3 coceni SRL", cat despre cei ce stau cu chirie dar isi cumpara masini mai scumpe decat o casa pe care apoi nu le pot intretine no comment. Am inatlnit multi oameni cu bani multi care conduceau niste cazaturi de masini, de ce ? pt ca banii nu se fac cu fitze
visan_georgiana
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:53
De la: TIGRA, la data 2010-11-01 13:53:28
pt ca banii nu se fac cu fitze


Pt. cele mai multe femei se pare ca asta e singura varianta luata in calcul.Vorbesc de profituri serioase, nu despre salarii.Cand vreodata ai sa auzi despre romance cu conturi la Oanda sau membership la www.warriorforum.com?!
Mr_6pack
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:59
Imaginea femeilor este mult mai degradata decat a barbatilor, de cand au inceput sa iasa in fata in mass-media toate oportunistele, pitzipoancele, ca reprezentante ale sexului frumos. Dar nu cred ca ar trebui sa generalizam, consider ca inca mai exista si fete naturale, corecte, sincere, care sunt cu capul pe umeri si vor o viata normala.
LittleAngel06
Postat pe 1 Noiembrie 2010 15:52
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-01 15:52:12consider ca inca mai exista si fete naturale, corecte, sincere, care sunt cu capul pe umeri si vor o viata normala.


ce intelegi tu prin "cu capul pe umeri"?
battleofwits
Postat pe 1 Noiembrie 2010 15:54
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-01 15:52:12Imaginea femeilor este mult mai degradata decat a barbatilor, de cand au inceput sa iasa in fata in mass-media toate oportunistele, pitzipoancele, ca reprezentante ale sexului frumos. Dar nu cred ca ar trebui sa generalizam, consider ca inca mai exista si fete naturale, corecte, sincere, care sunt cu capul pe umeri si vor o viata normala.


e cum exista genul de femei despre care vb tu exista si burtosii cu icoane la gat, pustanii debani gata care conduc masini de 100 mii euro dar daca maine parintii nu mai sunt ei sunt "in groapa", fraierii care conduc masini mai scumpe decat o casa dar stau la periferie cu chirie intr-o garconiera confort 3, aia cu un neuron dar trasi de fiare genul "muschiu" si dati cu ulei (astia sunt frustratii cu puta mica), deci nici cu unele categorii de barbati nu imi este rusine, noi suntem de vina ca promovam genul asta de oameni si ne place al naibii cand ii vedem pe la Tv cum se porcaie
visan_georgiana
Postat pe 1 Noiembrie 2010 16:20
De la: battleofwits, la data 2010-11-01 15:54:47
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-01 15:52:12consider ca inca mai exista si fete naturale, corecte, sincere, care sunt cu capul pe umeri si vor o viata normala.


ce intelegi tu prin "cu capul pe umeri"?


Ma refer la fetele/femeile, care se pot realiza singure, cu forte proprii, fara sa se compromita si sa atarne de cate un "tatae" cu bani sau de un fotbalist etc.
LittleAngel06
Postat pe 1 Noiembrie 2010 16:51
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-01 15:52:12Imaginea femeilor este mult mai degradata decat a barbatilor, de cand au inceput sa iasa in fata in mass-media toate oportunistele, pitzipoancele, ca reprezentante ale sexului frumos. Dar nu cred ca ar trebui sa generalizam, consider ca inca mai exista si fete naturale, corecte, sincere, care sunt cu capul pe umeri si vor o viata normala.


asa zici tu? hai sa luam exemplul unui panou de reclama. ce se intampla daca pui o femeie in sanii goi in el? vor sari n femei si organizatii sa te atace, pentru ca asta inseamna un atac la imaginea tuturor femeilor. pune si imaginea unei barbat cu bustul gol si ai sa vezi ca nimeni nu misca nimic, desi in mod normal e un atentat la pudoare si este la fel de grav. deci nu cred ca imaginea femeilor este mai degradata.
leo_
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:37
De la: leo_, la data 2010-11-01 23:37:15
De la: LittleAngel06, la data 2010-11-01 15:52:12Imaginea femeilor este mult mai degradata decat a barbatilor, de cand au inceput sa iasa in fata in mass-media toate oportunistele, pitzipoancele, ca reprezentante ale sexului frumos. Dar nu cred ca ar trebui sa generalizam, consider ca inca mai exista si fete naturale, corecte, sincere, care sunt cu capul pe umeri si vor o viata normala.


asa zici tu? hai sa luam exemplul unui panou de reclama. ce se intampla daca pui o femeie in sanii goi in el? vor sari n femei si organizatii sa te atace, pentru ca asta inseamna un atac la imaginea tuturor femeilor. pune si imaginea unei barbat cu bustul gol si ai sa vezi ca nimeni nu misca nimic, desi in mod normal e un atentat la pudoare si este la fel de grav. deci nu cred ca imaginea femeilor este mai degradata.





... leoncina ... deschide tata, televizorul ... uita-te pe orice canal ... femeile sint dezbracate, puse sa se prostitueze intelectual (ma refer la cele care ar putea deschide si gura), sa isi arate chilotii, sa se chinuie cu botox, operatii estetice ... sa realizeze ce ? ... sa devina ''reprezentantele sexului frumos'' !!! ... ''sexul frumos'' de astazi e prezentat strict ca un SEX ... un fel de aparat pentru placerea barbatilor ... cu toate ca e mult spun ''barbati'' ... se incearca prezentarea femeilor ca simple obiecte sexuale ... atita tot ... si sint multi care chiar asta si cred ca sint femeile ... niste papushele sexuale care stiu sa se ''protejeze'' pentru a oferi cit mai multe si mai indelungate placeri ''barbatilor'' ... ce e asa de greu ...

marco918
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Craciun fericit! 22 De la: stanmihaela 28 Decembrie 2009 12:46
Mai are rost sa insist pt a mi recupera iubirea pierduta, 8 De la: Lucia_Lucy_1 2 Decembrie 2013 08:48
Echipa Lazy iti ureaza "La multi ani!" 14 De la: dana17 1 Ianuarie 2010 20:18
Mi-a pacut articolul asta-Irinel- "dilema lui Adam" 1 De la: Cami_Petrescu 8 Octombrie 2010 13:44
Ce fac copiii în vacanþa de iarnã? 2 De la: carmen_natural 13 Februarie 2011 17:48