Setari Cookie-uri

De ce femeile vor sa se marite cat mai repede cu putinta?

fetelor...va las doar pentru cele cuminti...multi pupici...sa-i impartiti voi da sa nu va bateti... si pentru baieti... va urez distractie placuta.nu mai pot sta....ma trec la frectie...
BEL_AMY1
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:24
De la: Ame_ly, la data 2010-10-20 18:23:07
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 18:18:33
De la: Ame_ly, la data 2010-10-20 18:14:39
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 18:09:29
De la: Ame_ly, la data 2010-10-20 18:01:20
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 17:45:16numai aiureli ati scris...adevarul e ca le maninca rau de tot...de mici.


ha..ha.ha..ce-am mai ras si ce crezi ca nu se pot scarpina daca nu sunt maritate?

da ma se pot...da actul ala in mintea unei femei reprezinta siguranta zilei de miine...plus statutul ei in caz ca a dat gres...ce zice lumea...a "a fost maritata ce vrei are si ea nevoie"


aham..o intorci ca la Ploiesti acu'. ce are siguranta zilei de maine cu frecangeala
oi fi eu obosita la ora asta de nu pricep ..apropo sunt inca la servici

cei care nu-si fac datoria in orele de program ...au voie sa ramina pina termina ce au de lucru


..si eu te urasc

as putea sa spun si eu la fel...da nu o fac...eu te si imi pare rau...daca nu intelegi gluma ...
BEL_AMY1
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:27
De la: Calin_, la data 2010-10-20 18:23:35
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 18:21:35
De la: Calin_, la data 2010-10-20 18:13:35
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 18:11:31
De la: Calin_, la data 2010-10-20 18:02:14
De la: AdrianaR, la data 2010-10-20 17:53:29
De la: Calin_, la data 2010-10-20 17:51:42
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 17:45:16numai aiureli ati scris...adevarul e ca le maninca rau de tot...de mici.


De c.ur ti-o frec, cine te-a invatat sa fii atat de sincer cu femeile???

hahahahhaha Caline,Caline...


Da draga, ai dreptate

Caline...safule...eu nu pot minti...deci nu pot...asa ca nu te mai supara.


Hmm, daca tu spui te cred, dar cum te descurci in lumea asta rea fara minciuna?

uite asa greu da ...cresc si eu printre picioarele strainelor...



Aaaa, si cand isi dau seama ca esti sincer iti dau papucii, nu?
nuuu ii iau eu singur...si tulio...
BEL_AMY1
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:28
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 18:27:12
De la: Ame_ly, la data 2010-10-20 18:23:07
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 18:18:33
De la: Ame_ly, la data 2010-10-20 18:14:39
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 18:09:29
De la: Ame_ly, la data 2010-10-20 18:01:20
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 17:45:16numai aiureli ati scris...adevarul e ca le maninca rau de tot...de mici.


ha..ha.ha..ce-am mai ras si ce crezi ca nu se pot scarpina daca nu sunt maritate?

da ma se pot...da actul ala in mintea unei femei reprezinta siguranta zilei de miine...plus statutul ei in caz ca a dat gres...ce zice lumea...a "a fost maritata ce vrei are si ea nevoie"


aham..o intorci ca la Ploiesti acu'. ce are siguranta zilei de maine cu frecangeala
oi fi eu obosita la ora asta de nu pricep ..apropo sunt inca la servici

cei care nu-si fac datoria in orele de program ...au voie sa ramina pina termina ce au de lucru


..si eu te urasc

as putea sa spun si eu la fel...da nu o fac...eu te si imi pare rau...daca nu intelegi gluma ...


hai ca nici tu nu ai inteles ....a mea gluma
hai te tzuc,paaaaaaaa
Ame_ly
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:30
De la: Calin_, la data 2010-10-20 18:02:14
De la: AdrianaR, la data 2010-10-20 17:53:29
De la: Calin_, la data 2010-10-20 17:51:42
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 17:45:16numai aiureli ati scris...adevarul e ca le maninca rau de tot...de mici.


De c.ur ti-o frec, cine te-a invatat sa fii atat de sincer cu femeile???

hahahahhaha Caline,Caline...


Da draga, ai dreptate

AdrianaR
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:43
De la: battleofwits, la data 2010-10-20 18:01:46
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii.


Cum de ce?
Pentru ca doreste sa fie platita la o "valoare de piata" cat mai mare, "valoarea de piata" fiind in scadere odata cu vechimea


vezi ca s-a inventat chirirgia plastica, si poti arata la 40 de ani ca la 20, sau mai bine, costa, dar merita
visan_georgiana
Postat pe 21 Octombrie 2010 08:36
De la: Spanish_Dancer, la data 2010-10-20 18:06:37
De la: TIGRA, la data 2010-10-20 17:56:01
De la: Spanish_Dancer, la data 2010-10-20 17:54:16Si de ce-ar fi facutul banilor, de pilda, un scop mai nobil?


ca sa nu stai sa ii ceri barbatului bani de tampoane, ca sa fi independenta si sa ii arati prostului ca esti in stare de mai multe decat el, ca si tu poti sa iti iei casa ta, masina ta, hainele tale luate cu banii tai , si ca nu ai nevoie sa iti ia el chiloti


Nu ai inteles. De ce ar fi mai de laudat o femeie care isi face ca tel in viata banii ,,fara numar, fara numar", mai mult decat cineva care isi face un scop din a-si intemeia o familie? Mie mi se par ambele cazuri la fel de grave.


nu este vorba despre intemeierea unei familii , orice femeie isi doreste asta, este vorba despre acele disperate care nu se gandesc decat sa se marite si atat , si apropos nu cred ca ai nevoie de o hartie ca sa poti sa iti intemeiezi o familie
visan_georgiana
Postat pe 21 Octombrie 2010 08:38
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 18:09:29
De la: Ame_ly, la data 2010-10-20 18:01:20
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-20 17:45:16numai aiureli ati scris...adevarul e ca le maninca rau de tot...de mici.


ha..ha.ha..ce-am mai ras si ce crezi ca nu se pot scarpina daca nu sunt maritate?

da ma se pot...da actul ala in mintea unei femei reprezinta siguranta zilei de miine...plus statutul ei in caz ca a dat gres...ce zice lumea...a "a fost maritata ce vrei are si ea nevoie"


asta gandesc frustratele cu gandire de acum 1000 de ani, ele nu inteleg ca acum poti avea actul ala, dar maine poate fi desfiintat , asa ca pot sa se stearga cu el la fund, ce iti asigura actul ala posibilitatea de a partaja bunurile dobandite in timpul casatoriei si atat, pt ca un copil si daca esti maritata si daca nu, tatal tot ii plateste pensie alimentara (in cazul unei despartiri)
visan_georgiana
Postat pe 21 Octombrie 2010 08:42
De la: TIGRA, la data 2010-10-21 08:36:37
vezi ca s-a inventat chirirgia plastica, si poti arata la 40 de ani ca la 20, sau mai bine, costa, dar merita


si crezi ca una cu facelift si multi km la bord e mai buna decat una "brand new"? .... hi hi hi
battleofwits
Postat pe 21 Octombrie 2010 09:13
De la: battleofwits, la data 2010-10-21 09:13:16
De la: TIGRA, la data 2010-10-21 08:36:37
vezi ca s-a inventat chirirgia plastica, si poti arata la 40 de ani ca la 20, sau mai bine, costa, dar merita


si crezi ca una cu facelift si multi km la bord e mai buna decat una "brand new"? .... hi hi hi


la ce face chirurgia acum te poti face si "brand new" , vezi ca nu te pricepi
visan_georgiana
Postat pe 21 Octombrie 2010 17:08
De la: TIGRA, la data 2010-10-21 17:08:00
la ce face chirurgia acum te poti face si "brand new" , vezi ca nu te pricepi


daca din nou faci referire la barbatul-muiere,
e normal sa nu observe,
de fapt el s-ar fi multumit cu orice versiune
asa ca nu vad de ce trebuie sa te mai ostenesti
battleofwits
Postat pe 21 Octombrie 2010 17:18
De la: battleofwits, la data 2010-10-21 17:18:02
De la: TIGRA, la data 2010-10-21 17:08:00
la ce face chirurgia acum te poti face si "brand new" , vezi ca nu te pricepi


daca din nou faci referire la barbatul-muiere,
e normal sa nu observe,
de fapt el s-ar fi multumit cu orice versiune
asa ca nu vad de ce trebuie sa te mai ostenesti


off habar nu ai , la tehnicile de acum te faci si virgina de cate ori vrei , si cum observi tu ca a fost cusuta desteptule , ps si pt barbati se face lifting la oute ,
visan_georgiana
Postat pe 21 Octombrie 2010 17:19
La tara, da - acolo fetele se marita deoarece, intr-adevar, au nevoie de barbat. De mici sant educate in spiritul acesta! Cat priveste femeile asa zis - moderne, lucrurile se schimba nitel. Fara sa fac prea multa filozofeala, cred ca femeile din aceasta categorie se marita deoarece au nevoie de un paravan ca sa-si poata trai viata cum vrea. O femeie maritata, stie toata lumea, are alta libertate de miscare, ca sa nu mai vorbesc de oportunitati de care poate profita fara bataie de cap. Rar ai sa vezi, in acest caz, patru copii intr-o singura casatorie, care sa aiba drept tata pe sotul mamei. Asa ca, orice ati spune voi, fetelor, sant vorbe de prisos. Asta nu inseamna ca noi, barbatii, santem mai buni.
kudika322921
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:19
De la: kudika322921, la data 2010-10-25 19:19:52. Asta nu inseamna ca noi, barbatii, santem mai buni.

vorbeste in numele tau
battleofwits
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:22
De la: battleofwits, la data 2010-10-25 19:22:01
De la: kudika322921, la data 2010-10-25 19:19:52. Asta nu inseamna ca noi, barbatii, santem mai buni.

vorbeste in numele tau

si frumos, si destept, si modest...
tu esti femeie de fapt...
Lucia38
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:29
De la: Lucia38, la data 2010-10-25 19:29:23
si frumos, si destept, si modest.....


multumesc,
intotdeauna am apreciat un compliment din partea unei femei
battleofwits
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:36
De la: battleofwits, la data 2010-10-25 19:36:07
De la: Lucia38, la data 2010-10-25 19:29:23
si frumos, si destept, si modest.....


multumesc,
intotdeauna am apreciat un compliment din partea unei femei

erau 3 complimente, de fapt...
Lucia38
Postat pe 27 Octombrie 2010 21:19
De la: Lucia38, la data 2010-10-27 21:19:04
De la: battleofwits, la data 2010-10-25 19:36:07
De la: Lucia38, la data 2010-10-25 19:29:23
si frumos, si destept, si modest.....


multumesc,
intotdeauna am apreciat un compliment din partea unei femei

erau 3 complimente, de fapt...

3 in unu ..precum ariel
battleofwits
Postat pe 27 Octombrie 2010 21:20
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii. Multe viseaza la acea zi cand vor fi imbracate in mirese si vor fi in centrul atentiei, ca niste adevarate printese. Aproape ca nu am gasit niciun exemplu real de "ea" care sa-si doreasca cel mai mult sa fie pe picoarele ei, indpendenta si sa aiba posibilitatea sa isi controleze singura viata proprie, fara sa puna atat accent doar pe un singur om si o simpla ceremonie. De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?

Nu stiu unde ai trait tu pana acum de crezi ca scopul principal al unei femei este sa aiba titlul "onorific "de sotie.
Nu cred ca toate viseaza sa fie o zi printese( a se citi mirese) si o viata sefa peste cratita si puradei.Poate pe tine a venit "om de grota"cu bata fluturand si te-a luat de un picior , te-a zvarlit in grota si te-a legat de pietroi si te-a numit nevasta peste pestera.destul de multi barbati nu sunt asa si casatoria nu inseamna o simpla ceremonie si legata pe viata.Sune-mi tu cum te faci tu fericita pe tine insati? Te duci in baie te pupi in oglinda , introduci in priza vibratorul si pe urma iesi din baie strgand "Vai ce fericita sunt"!? O femeie casatorita , daca stie sa-si aleaga partenerul este la fel de independenta ca si inainte de mariaj.Simpla ceremonie schimba un stil de viata ceea ce nu e deloc simplu. dar de unde sa ai tu habar din fundul grotei.
Sfanta independenta a ta are un pret cam scump: singuratatea.Iar teoria asta a ta deformata este a unei individe singure , mentalitate de fata batrana si acrita.In cuplu femeia este o completare a barbatului si el la randul lui o completare a partenerei.Asta este casatoria adevarata , un parteneriat nu batalie a dominarii celuilalt si in nici un caz o inchisoare .

Postat pe 27 Octombrie 2010 21:45
De la: scorpio67, la data 2010-10-27 21:45:08
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii. Multe viseaza la acea zi cand vor fi imbracate in mirese si vor fi in centrul atentiei, ca niste adevarate printese. Aproape ca nu am gasit niciun exemplu real de "ea" care sa-si doreasca cel mai mult sa fie pe picoarele ei, indpendenta si sa aiba posibilitatea sa isi controleze singura viata proprie, fara sa puna atat accent doar pe un singur om si o simpla ceremonie. De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?

Nu stiu unde ai trait tu pana acum de crezi ca scopul principal al unei femei este sa aiba titlul "onorific "de sotie.
Nu cred ca toate viseaza sa fie o zi printese( a se citi mirese) si o viata sefa peste cratita si puradei.Poate pe tine a venit "om de grota"cu bata fluturand si te-a luat de un picior , te-a zvarlit in grota si te-a legat de pietroi si te-a numit nevasta peste pestera.destul de multi barbati nu sunt asa si casatoria nu inseamna o simpla ceremonie si legata pe viata.Sune-mi tu cum te faci tu fericita pe tine insati? Te duci in baie te pupi in oglinda , introduci in priza vibratorul si pe urma iesi din baie strgand "Vai ce fericita sunt"!? O femeie casatorita , daca stie sa-si aleaga partenerul este la fel de independenta ca si inainte de mariaj.Simpla ceremonie schimba un stil de viata ceea ce nu e deloc simplu. dar de unde sa ai tu habar din fundul grotei.
Sfanta independenta a ta are un pret cam scump: singuratatea.Iar teoria asta a ta deformata este a unei individe singure , mentalitate de fata batrana si acrita.In cuplu femeia este o completare a barbatului si el la randul lui o completare a partenerei.Asta este casatoria adevarata , un parteneriat nu batalie a dominarii celuilalt si in nici un caz o inchisoare .

BEL_AMY1
Postat pe 31 Octombrie 2010 09:50
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii. Multe viseaza la acea zi cand vor fi imbracate in mirese si vor fi in centrul atentiei, ca niste adevarate printese. Aproape ca nu am gasit niciun exemplu real de "ea" care sa-si doreasca cel mai mult sa fie pe picoarele ei, indpendenta si sa aiba posibilitatea sa isi controleze singura viata proprie, fara sa puna atat accent doar pe un singur om si o simpla ceremonie. De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?





... cea mai idioata filozofie !!! ... si pare a apartine unor frustrati rupti de realitate ... daca e barbat (!!!) ... inseamna ca e frica si de umbra lui si nu e capabil sa intretina o femeie si PROPRII copii ... genul asta de barbati sint destul de des de gasit si au, de obicei, o ''pasiune'' aproape morbida de a face sex cu oricine, oricum, oriunde, doar pentru a isi arata ca sint inca vii ... bineinteles sexul nu trebuie sa ii coste nimic ... pentru ca aici e problema lor ... cauta zeci de motive pentru o explicatie simpla ... sint slabi, fara caracter, fara ambitie, incapabili de semtinente reale ... daca e femeie ... se poate sa fi avut experientze foarte neplacute cu tipul de ''barbat'' de mai sus asa ca s-au uscat intentionat si li se pare ca orice femeie care se marita si are copii are si un barbat la fel ca cei pe care ea ia intilnit ... aceste femei incearca sa generalizeze experientele personale neplacute la nivelul unei societati ... ceea ce e foarte gresit ... genul asta de femei vor bani, nu vor copii (pentru ca le este frica ca barbatul cu care ii vor face nu va corespunde conceptiilor lor sociale idealiste) ... asa ca devin niste masini sexuale care alearga dupa bani (inclusiv prin prostitutie) si care isi inchipuie ca toata viata este o telenovela pe care o scriu singure ... penibil ...

marco918
Postat pe 31 Octombrie 2010 10:03
Buna ziua Scorpio...69-2. Ce mai faci? Ai avut o noapte agitata, fetito. Sa vedem:
Eu: "Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii".
Tu: "Nu stiu unde ai trait tu pana acum de crezi ca scopul principal al unei femei este sa aiba titlul "onorific "de sotie"
Avem cumva cunostinte comune?! Nu mi-as dori. Nu stiu unde traiesti tu, dar acolo unde traiesc eu, se intampla exact cum am spus mai inainte. Prin initierea topicului, vroiam sa aflu de ce multe fete aleg stilul asta de viata cand nu sunt pregatite, visand ca o casatorie ar da raspuns la: cariera perfecta, o viata lipsita de griji.Tu ce-ai facut? Total offtopic, multa vorbaraie si atac la persoana :). Cam mult exces de zel ai astazi. Ce se intampla cu tine? Traiesti cumva intr-o grota? Se pare ca esti in afara ariei de acoperire. Te afli in secolul 21 (nu-i nevoie sa-mi multumesti pentru informare) si dupa cum vezi multe fete aleg sa-si puna pirostriile doar pentru un card mai consistent, o masina "S" class si exemplele pot continua. Ti se pare ca ar fi optim? La tine in perimetru chiar absenteaza genul asta de mentalitate? La tine acolo, abunda cumva de casatorii fericite, implinite, sincere, "independenta", toate sunt chiar cum le vezi tu? Mira-m-as! Esti cumva divortata? Pentru ca din atitudinea ta, pari ca iti reprimi frustrarile asupra altora, nevinovati de altfel. Ridica putin capul si ai sa vezi ca in jurul tau, lucrurile nu decurg asa cum le-ai "pictat" tu. Permite-mi sa te contrazic in ceea ce ai vrut sa demonstrezi mai sus, aplicand chipurile "psihologia inversa". Ceea ce ai demonstrat este faptul ca ai o gandire limitata si totodata o viziune restransa asupra vietii.

P.S.: Eu nu mi-as fi permis sa te asociez cu un "locuitor de grota", doar pentru ca ai o opinie. Dar se pare ca democratia este prost inteleasa acolo la tine. Sa fii sanatoasa, iar daca asta este modul in care iti exprimi opiniile, atunci nu m-ar mira ca de fapt tu sa fii personajul: "o individa singura", cu "mentalitate de fata batrana si acrita".

P.P.S.: Incep sa observ, cu dezamagire faptul ca o parte dintre cei care posteaza, nu citesc cu atentie subiectul, descrierea topicului, inteleg total gresit si isi dau cu parerea in stanga si in dreapta, si imprastie idei, clisee de 2 lei, doar sa fie "ascultati/vazuti" si ei. Cat de pueril!!! STOP acting like a Baboon!
LittleAngel06
Postat pe 31 Octombrie 2010 14:46
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-31 14:46:00Buna ziua Scorpio...69-2. Ce mai faci? Ai avut o noapte agitata, fetito. Sa vedem:
Eu: "Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii".
Tu: "Nu stiu unde ai trait tu pana acum de crezi ca scopul principal al unei femei este sa aiba titlul "onorific "de sotie"
Avem cumva cunostinte comune?! Nu mi-as dori. Nu stiu unde traiesti tu, dar acolo unde traiesc eu, se intampla exact cum am spus mai inainte. Prin initierea topicului, vroiam sa aflu de ce multe fete aleg stilul asta de viata cand nu sunt pregatite, visand ca o casatorie ar da raspuns la: cariera perfecta, o viata lipsita de griji.Tu ce-ai facut? Total offtopic, multa vorbaraie si atac la persoana :). Cam mult exces de zel ai astazi. Ce se intampla cu tine? Traiesti cumva intr-o grota? Se pare ca esti in afara ariei de acoperire. Te afli in secolul 21 (nu-i nevoie sa-mi multumesti pentru informare) si dupa cum vezi multe fete aleg sa-si puna pirostriile doar pentru un card mai consistent, o masina "S" class si exemplele pot continua. Ti se pare ca ar fi optim? La tine in perimetru chiar absenteaza genul asta de mentalitate? La tine acolo, abunda cumva de casatorii fericite, implinite, sincere, "independenta", toate sunt chiar cum le vezi tu? Mira-m-as! Esti cumva divortata? Pentru ca din atitudinea ta, pari ca iti reprimi frustrarile asupra altora, nevinovati de altfel. Ridica putin capul si ai sa vezi ca in jurul tau, lucrurile nu decurg asa cum le-ai "pictat" tu. Permite-mi sa te contrazic in ceea ce ai vrut sa demonstrezi mai sus, aplicand chipurile "psihologia inversa". Ceea ce ai demonstrat este faptul ca ai o gandire limitata si totodata o viziune restransa asupra vietii.

P.S.: Eu nu mi-as fi permis sa te asociez cu un "locuitor de grota", doar pentru ca ai o opinie. Dar se pare ca democratia este prost inteleasa acolo la tine. Sa fii sanatoasa, iar daca asta este modul in care iti exprimi opiniile, atunci nu m-ar mira ca de fapt tu sa fii personajul: "o individa singura", cu "mentalitate de fata batrana si acrita".

P.P.S.: Incep sa observ, cu dezamagire faptul ca o parte dintre cei care posteaza, nu citesc cu atentie subiectul, descrierea topicului, inteleg total gresit si isi dau cu parerea in stanga si in dreapta, si imprastie idei, clisee de 2 lei, doar sa fie "ascultati/vazuti" si ei. Cat de pueril!!! STOP acting like a Baboon!



Piti , nu-ti mai da aere de cunoscatoare! Daca grota mea e lumea larga , atunci da traiesc in grota ! Lucrez de multi ani cu public si ascult multe povesti, indeosebi femeile vorbesc mai mult despre ele.Asa ca ceea ce afirm e sustinut de experienta .Numai incuiatele aspira la titlul de sotie ca si cum ar fi vreun titlu nobiliar!
Cunosc multe tinere , cred ca mult mai multe ca tine care nu-si fac un scop in sine din a deveni neveste si atat.Vor sa invete, sa aiba cariere, sa cunoasca lumea si apoi sa-si faca o familie.Cred ca grota aia iti apartine tie in totalitate , iar menatlitatea de vesnica virgina din pacate nu cred ca poate sa ti-o scoata nimeni din dovleacul care-ti serveste drept cap. Iesi in lume si mai discuta si tu cu unii cu altii, la modul real , mai invata ca lumea s-a schimbat , nu mai e moda matriarhatului de cateva milenii.
Cat priveste babuinii, crezi ca ma jignesti, in mintea ta de fata batrana? Maimutele sunt la fel de inteligente ca si oamenii , lucru demonstrat stiitific! Eu prefer sa fiu comparata cu o maimuta , pe cand tu ar trebui sa te intorci la locul tau intre gaini, doar alea mai cred ca toata lumea feminina vrea sa ajunga sotie.
69 poate e visul sau obsesia ta , dragutza , uite cum te dai tu de gol!

Postat pe 31 Octombrie 2010 15:02
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii. Multe viseaza la acea zi cand vor fi imbracate in mirese si vor fi in centrul atentiei, ca niste adevarate printese. Aproape ca nu am gasit niciun exemplu real de "ea" care sa-si doreasca cel mai mult sa fie pe picoarele ei, indpendenta si sa aiba posibilitatea sa isi controleze singura viata proprie, fara sa puna atat accent doar pe un singur om si o simpla ceremonie. De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?


ptr ca li se repeta la nesfarsit de cand sunt mici ca asa e normal, si ptr ca nu au posibilitatea sa faca nimic altceva ma interesant in viatza....
DayC
Postat pe 31 Octombrie 2010 16:36
Si eu sunt de parere ca educatia joaca un rol foarte important in dezvoltarea personalitatii si e pacat ca unii parinti isi educa odraslele intr-o mentalitate cu orizonturi limitate . Si cand te gandesti ca oamenii sunt totusi, fiinte rationale aflate in varful piramidei trofice, mai presus decat celelalte vietuitoare, cu caracter, personalitate si limbaj articulat si vezi cum unii isi impun limite... nu au decat de pierdut. Pacat, viata iti ofera posibilitatea sa ajungi o femeie demna, stapana pe sine, cu o viata mult mai superioara decat cea din telenovele. Dar cred ca are o importanta mare si modul in care te lasi manipulata (influentata) :)
LittleAngel06
Postat pe 31 Octombrie 2010 17:19
sa va raspund si eu de ce vor femeile sa se marite repede,, DE FRAEREEEEEEEEEEEEEE ,mai bine AMANTEEEEEEEE decat sotiii si cand spun asta stiu eu ce zic.....
kudika151469
Postat pe 31 Octombrie 2010 17:26
De la: kudika151469, la data 2010-10-31 17:26:36 sa va raspund si eu de ce vor femeile sa se marite repede,, DE FRAEREEEEEEEEEEEEEE ,mai bine AMANTEEEEEEEE decat sotiii si cand spun asta stiu eu ce zic.....

ai mers pe ideia ca femeile cuminti ajung la cratita ...iar cele "obraznice" ajung unde vor...
BEL_AMY1
Postat pe 31 Octombrie 2010 17:45
De la: scorpio67, la data 2010-10-31 15:02:02
Maimutele sunt la fel de inteligente ca si oamenii , lucru demonstrat stiitific!!


Mr_6pack
Postat pe 31 Octombrie 2010 19:03
De la: Mr_6pack, la data 2010-10-31 19:03:05
De la: scorpio67, la data 2010-10-31 15:02:02
Maimutele sunt la fel de inteligente ca si oamenii , lucru demonstrat stiitific!!




Nu hlizi ! Sunt stra-stra-stra -stramosii tai ! Diferenta este caei aveau blana pe burta , tu nu!

Postat pe 31 Octombrie 2010 19:08
De la: LittleAngel06, la data 2010-10-16 14:21:03Mai mereu ma intreb de ce majoritatea cunostintelor mele (fete/ femei) au ca scop principal in viata sa ajunga sotii. Multe viseaza la acea zi cand vor fi imbracate in mirese si vor fi in centrul atentiei, ca niste adevarate printese. Aproape ca nu am gasit niciun exemplu real de "ea" care sa-si doreasca cel mai mult sa fie pe picoarele ei, indpendenta si sa aiba posibilitatea sa isi controleze singura viata proprie, fara sa puna atat accent doar pe un singur om si o simpla ceremonie. De ce femeile se complac adesea in situatia in care doar o prezenta masculina, le poate face fericite si nu ele insele?


Sa incepem cu niste citate celebre despre casatorie, asa, ca pt. brainwash...

“Casatoria este triumful imaginatiei asupra inteligentei. A doua casatorie este triumful sperantei asupra experientei. “(Oscar Wilde)

“Dumnezeu a creat sexul. Preotii au creat casatoria.” (Voltaire)

“Casatoria este o fortãreaþã asediatã: cei care sunt afarã vor sã intre, cei care sunt inãuntru nu ºtiu cum sã iasã.” (Jules Payot)


Asa ca, fetelor, cand gasiti cate un baiat care sa va placa, hop pe el repede, nu mai stati pe ganduri, aveti toate sansele unui feed-back pozitiv.Stiti voi ce tre' sa faceti mai departe. Pentru baieti e mai greu sa primeasca feed-back-ul pozitiv
Mr_6pack
Postat pe 31 Octombrie 2010 19:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum scap de raceala repede? 22 De la: punctul_pe_J 25 Decembrie 2011 13:41
Hotel Surmeli Efes Kusadasi 4 De la: lazy001650 14 Ianuarie 2010 21:12
sforait 29 De la: battleofwits 23 Februarie 2011 14:59
Despre ghizi 3 De la: laurinda 22 Iunie 2010 11:19
vacanta in kusadasi 34 De la: kudika226898 1 Mai 2011 17:06