Setari Cookie-uri

Comportament ciudat

De la: battleofwits, la data 2010-10-17 21:24:41
iti mai trebuie ceva pana vei intelege un barbat
ti-am spus ... e vai si amar de relatia/iile ta/le

1. sa nu ai impresia ca toti barbatii sunt ac tine! Doamne Fereste!
2. Zau?! Uite ca nu e asa cu relatia mea. Intuiesc putina frustrare in aceaste cuvinte:"e vai si amar de relatia/iile ta/le" , ca vreun clarvazator(ghicitor) nu ai spus ca ai fi.
anutzzaa
Postat pe 18 Octombrie 2010 18:12
De la: Micael, la data 2010-10-18 15:01:02
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 20:57:00
De la: Micael, la data 2010-10-17 20:22:01Mda, din pacate nu prea ai ce face... Barbatii in general nu suporta sa castige mai putin decat partenerele, pt ca asta ii face sa se simta slabi. E foarte frustrant pt ei. Poate ca ar fi mai bine sa-ti gasesti pe cineva cu o pozitie la fel de buna ca a ta, ca sa nu mai ai astfel de probleme. O femeie intretinuta, nu se va simti probabil inferioara barbatului ei si nici nu va acumula frustrari. In cazul unui barbat insa, situatia se schimba, fiindca ei au aceasta nevoie de a se simti puternici.


Cu gasitu asta.. iti spun sincer...degeaba... daca la 10 barbati le-ar place aspect/persoana...poate doar 1 ar inghiti aspectul, divortata+copil si ala va fi de genu descris mai sus


Dar tu tii la barbatul asta? Sau stai cu el doar pt ca nu ai gasit ceva mai bun.... Nu stiu, eu zic sa mai cauti...


tin la el da nu suficient de mult incat sa tina in timp.. cred ca e nevoie de mai mult... eu am tot incercat....probabil ca o sa mai caut... ca el oricum nu m-a mai sunat si nici eu
evelyne15
Postat pe 18 Octombrie 2010 19:24
Nu stiu ce sa mai zic sa sa mai cred, sau sa mai fac...Prietenul meu a sunat intr-un final vineri ca vrea sa discutam... in fine...ideea e ca maram el s-a simtit dat afara... bl abla bla ..in fine sa zicem ca am solutionat conflictul initial... dar eu ia-am zis ca oricum nu mai are rost sa continuam ca nu ne iubim suficient si nici nu cred ca o sa mai cresca... bl abla bla dupa 4 ore de discutii in care el in continuu incerca sa ma convinga sa continuam ca a fost frumos, ca e pacat, ca ne era bine ca bla bla blaeu am zis totusi nu... a ramas asa....sambata iara suna iara discutii 4 ore iara eu am zis nu...ma tot ruga , ca ma iubeste ca una alta...eu i-am zis sa-i gasesca alta ca o sa uite f repede el nu si nu, ca ii e dor ca nu mai poate ca nu doarme.....eu tot nu am zis.... duminica mesaje, mailuri, iara telefoane, iara ca nu mai poate...eu iara i-am zis ca sigur o sa-si gasesca alta mai buna trebuie doar sa incerce si ca intr-o sapt uita tot...el nu si nu...ca sufera ca nu mai poate... ca a actionat din mandrie dar acum cand a inteles ca nu l-am dat afara ... nu mai poate bla bla bla.I-am zis ca accept sa ne mai vedem sa vb sa una alta. dar el intre timp sa-si gasesca alta...nu si nu ca nu vrea alta....deja ma exasperase ca sa ne intalnim sa disc...am acceptat...intalnire lacrimi strangeri in brate emotii...eu un 10% . ca sanse ca sa mai incercam ca face orice... no ce palaria mea sa fac??? sstiu cum es a suferi si sincer parea sa sufere si eu nu as vrea sa-l fac sa sufere pt oricum venise dintr-o rel terminata super prost si el suferise ca si mine mult ca asa ne-am apropiat. ne plangeam unul pe umarul celuilat... si eu nu vreau sa-l fac sa sufere dar eu din pacate nu simt la fel... no ce sa fac????
evelyne15
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:50
De la: evelyne15, la data 2010-10-25 20:50:53Nu stiu ce sa mai zic sa sa mai cred, sau sa mai fac...Prietenul meu a sunat intr-un final vineri ca vrea sa discutam... in fine...ideea e ca maram el s-a simtit dat afara... bl abla bla ..in fine sa zicem ca am solutionat conflictul initial... dar eu ia-am zis ca oricum nu mai are rost sa continuam ca nu ne iubim suficient si nici nu cred ca o sa mai cresca... bl abla bla dupa 4 ore de discutii in care el in continuu incerca sa ma convinga sa continuam ca a fost frumos, ca e pacat, ca ne era bine ca bla bla blaeu am zis totusi nu... a ramas asa....sambata iara suna iara discutii 4 ore iara eu am zis nu...ma tot ruga , ca ma iubeste ca una alta...eu i-am zis sa-i gasesca alta ca o sa uite f repede el nu si nu, ca ii e dor ca nu mai poate ca nu doarme.....eu tot nu am zis.... duminica mesaje, mailuri, iara telefoane, iara ca nu mai poate...eu iara i-am zis ca sigur o sa-si gasesca alta mai buna trebuie doar sa incerce si ca intr-o sapt uita tot...el nu si nu...ca sufera ca nu mai poate... ca a actionat din mandrie dar acum cand a inteles ca nu l-am dat afara ... nu mai poate bla bla bla.I-am zis ca accept sa ne mai vedem sa vb sa una alta. dar el intre timp sa-si gasesca alta...nu si nu ca nu vrea alta....deja ma exasperase ca sa ne intalnim sa disc...am acceptat...intalnire lacrimi strangeri in brate emotii...eu un 10% . ca sanse ca sa mai incercam ca face orice... no ce palaria mea sa fac??? sstiu cum es a suferi si sincer parea sa sufere si eu nu as vrea sa-l fac sa sufere pt oricum venise dintr-o rel terminata super prost si el suferise ca si mine mult ca asa ne-am apropiat. ne plangeam unul pe umarul celuilat... si eu nu vreau sa-l fac sa sufere dar eu din pacate nu simt la fel... no ce sa fac????



Nu simti la fel din cauza sotului care iti da tarcoale sau asta nu are legatura?Probabil ai gasit ceva la el de ai stat 5 luni,nu?
Barbie30
Postat pe 25 Octombrie 2010 21:37
De la: Barbie30, la data 2010-10-25 21:37:49
De la: evelyne15, la data 2010-10-25 20:50:53Nu stiu ce sa mai zic sa sa mai cred, sau sa mai fac...Prietenul meu a sunat intr-un final vineri ca vrea sa discutam... in fine...ideea e ca maram el s-a simtit dat afara... bl abla bla ..in fine sa zicem ca am solutionat conflictul initial... dar eu ia-am zis ca oricum nu mai are rost sa continuam ca nu ne iubim suficient si nici nu cred ca o sa mai cresca... bl abla bla dupa 4 ore de discutii in care el in continuu incerca sa ma convinga sa continuam ca a fost frumos, ca e pacat, ca ne era bine ca bla bla blaeu am zis totusi nu... a ramas asa....sambata iara suna iara discutii 4 ore iara eu am zis nu...ma tot ruga , ca ma iubeste ca una alta...eu i-am zis sa-i gasesca alta ca o sa uite f repede el nu si nu, ca ii e dor ca nu mai poate ca nu doarme.....eu tot nu am zis.... duminica mesaje, mailuri, iara telefoane, iara ca nu mai poate...eu iara i-am zis ca sigur o sa-si gasesca alta mai buna trebuie doar sa incerce si ca intr-o sapt uita tot...el nu si nu...ca sufera ca nu mai poate... ca a actionat din mandrie dar acum cand a inteles ca nu l-am dat afara ... nu mai poate bla bla bla.I-am zis ca accept sa ne mai vedem sa vb sa una alta. dar el intre timp sa-si gasesca alta...nu si nu ca nu vrea alta....deja ma exasperase ca sa ne intalnim sa disc...am acceptat...intalnire lacrimi strangeri in brate emotii...eu un 10% . ca sanse ca sa mai incercam ca face orice... no ce palaria mea sa fac??? sstiu cum es a suferi si sincer parea sa sufere si eu nu as vrea sa-l fac sa sufere pt oricum venise dintr-o rel terminata super prost si el suferise ca si mine mult ca asa ne-am apropiat. ne plangeam unul pe umarul celuilat... si eu nu vreau sa-l fac sa sufere dar eu din pacate nu simt la fel... no ce sa fac????



Nu simti la fel din cauza sotului care iti da tarcoale sau asta nu are legatura?Probabil ai gasit ceva la el de ai stat 5 luni,nu?


Eu am 1000 de probleme in cap....la incepu a fost super simteam ca ma indragostesc...dupa aia totusi am vazut niste lucruri la el destul de nasolae legate de bani...dca sunt banii alcuiva hai sa risipim daca sunt ai mei..nu cheltuim nimic....am intels ca din cauza lipsei lor la el se comporta asa...in fine i-am spus a inteles nu a mai facut asa...dupa aia a inceput sa nu se mai aranjeze, veanea nebarberit si in haine de batut covoare la mine... si nu ma mai simteam atrasa...el zicea eu te iubesc oricum pe tine asa trebuie sa ma iubesti si tu....a inceput dupa aia totusi sa se aranjeze sa nu mai tina hainele bune de duminica...dar din pacate fara sa vreau mi s-au cam stopat sent din cauza lucrurilor sesizate...el a sesizat si s-a cam stopat si el...pe buna drepate....pt ca am simti ca s-a stopat m-am simtit ca dupa 10 ani de convietuire cu ex sotul.... in fine iara nu mi-a placut ca am trecut la cratita atat de repede si in rutina... si iara m-am gandit ca parca ex sotul ma iubea mai mult chiar si dupa 10 ani ....m-am tot fortat in ciuda la astea sa simt mai mult pt el... si poc a venit faza cu mistoul de mine... in rest comunicare si rezolvarea divergentelor de opinie ideala as putea spune...afectiune, intelgere, consolare, ascultare minunate, partea sexuala destul de buna mai buna ca cu ex.. dar are un apetit foarte ridicat iar eu nu prea si iar pe fondul milioanelor de probleme din capul meu...nu mai aveam chef de nimic... dar o facem ca se supara daca nu...ca el zice ca asa se face.de parca trebuia sa ne facem norma....si parca dorea sa ajunga doar la pestera fara sa mai admire imprejurimile... si eu ma simteam papusa gonflabila.... iara discutat iara incercat din partea lui sa faca cum imi doream si tot asa,.....
si probabil eu o sa tot gasesc noi si noi motive de nemultumire si poate el o sa mai incerce o vreme pana cand se va plicti....nu imi place postura asta... imi aminteste de mine in rel cu ex sot cand tot incercam sa-l multumes....si pana la urma tot degeaba... ma doare sa recunosc toate aceste simptome
evelyne15
Postat pe 25 Octombrie 2010 22:08
Evelyne,incearca sa iti pui gandurile in ordine.Analizeaza bine ce sentimente ai pentru fiecare si daca se mai merita sa risti ceva cu unu din ei.Nu trebuie sa alegi o relatie doar ca sa nu fii singura,in mod sigur o sa gasesti un alt barbat care sa te iubeasca si sa te pretuiasca.Nu alege o relatie banala doar de dragul de a avea o relatie.
Barbie30
Postat pe 25 Octombrie 2010 22:13
De la: Barbie30, la data 2010-10-25 22:13:53Evelyne,incearca sa iti pui gandurile in ordine.Analizeaza bine ce sentimente ai pentru fiecare si daca se mai merita sa risti ceva cu unu din ei.Nu trebuie sa alegi o relatie doar ca sa nu fii singura,in mod sigur o sa gasesti un alt barbat care sa te iubeasca si sa te pretuiasca.Nu alege o relatie banala doar de dragul de a avea o relatie.


Tocmai in mom de fata ma simt foarte bine si fericita doar cu mine si fetita mea... insfarsit sunt linistita...ai zis bine o relatie banala ca asa e...da acum el nu vrea sa inteleaga ca probabil amnadoi avem nevoie de mai mult...cred ca el ma vrea doar ca sa nu fie singur...ideea de relatie, de familie ca si le dorea si invidia ca altii au aceste lucruri.
evelyne15
Postat pe 25 Octombrie 2010 22:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa fac ???? 13 De la: Narcisa_Ana 23 Octombrie 2009 17:31
Eu nu inteleg ce se intampla de fapt..si ma gandesc poate ma ajutati voi.. 29 De la: Barbie30 30 Septembrie 2010 10:47
Pe cine sa aleg ? 20 De la: r_girl 20 Mai 2009 17:07
mi-e frica sa nasc 55 De la: geo_reincarcat_iara 29 Iunie 2010 17:35
taur -scorpion un sfat pls 11 De la: scorpio67 20 August 2009 09:41