Setari Cookie-uri

cum sa il readuc inapoi langa mine....?

Am nevoie de un sfat urgent pentru ca de curand m-am desp de singurul baiat care a existat in viata mea.Chestia e ca nu eu m-am desp de el si el de mine pentru ca mamei lui nu ii placea ca nu am avere ca el si apoi el s-a suparat pe mine pentru ca am plecat de acasa cand a zis sa stau in casa si sa nu ies.bun ...iam cerut iertare si a zis ca ink ma mai iubeste dar nu poate sa se mai impace cu mine dupa ce am fost impreuna aproape 3 ani. eu stateam la el dar acum mam mutat inapoi la mama. sunt atat de deprimata...nici makar nu ma cauta sau nu da nici un semn de viata. aseara iam zis noapte buna si dupa 2 ore a trimis un msj in care imi spunea nb.atat. E trist si nu stiu ce sa fac sa il recuperez.....sau credeti ca nu mai am sanse....voi ce spuneti????
kudika326953
Postat pe 24 Octombrie 2010 17:40
S-a suparat ca ti-a zis sa nu iesi din casa si tu ai iesit? Spune drept,iti ia si telefonul si te inchide in casa?
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 17:42
daca te mai iubeste cu adevarat iti va arata asta...daca nu...nu insista...poate s-a plictisit si vrea o pauza...surprinde-l...fa-l gelos...si vei vedea daca te mai iubeste sau nu
kudika081856
Postat pe 24 Octombrie 2010 17:44
mie ciuda ca il iubesc enorm.....si nu stiu ce sa fac sa il recuperez....:(help
kudika326953
Postat pe 24 Octombrie 2010 18:07
De la: kudika326953, la data 2010-10-24 18:07:23mie ciuda ca il iubesc enorm.....si nu stiu ce sa fac sa il recuperez....:(help


Mai fata,supararea nu i se trage doar de la faptul ca tu ai iesit din casa Sunt altele la mijloc da ideea e aceeasi NU TE MAI VREA. Poate s-a plictisit de tine,poate ca a gasit alta tipa,poate ca parintii nu il mai lasa sa fie cu tine etc.
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 18:09
856
Sa-l faca gelos?!?
Barbatii se scarbesc de gesturi d`astea.....cum sa-l faca gelos,sa se arunce in bratele prietenilor lui,nu?
El s-a suparat doar pt.ca a iesit afara cand el i a INTERZIS si tu zici sa-l faca gelos!!!
In nici un caz.....
Ai rabdare....daca te iubeste,te cauta el....;)
Dar ce,e mai mamos,asa???
kudika324144
Postat pe 24 Octombrie 2010 18:19
inteleg dar sa suparat peste noapte ca doar cu o seara inainte am vb calm...am ras,,,si dim/urmatoare neam desp:(:(:(:(asta ma doare cel mai tare
kudika326953
Postat pe 24 Octombrie 2010 18:19
Eu nu stiu cum poti aduce inapoi pe cineva care NU te vrea in preajma lui. Ceea ce cred insa cu tarie, este faptul ca ar trebui sa inveti (sa intrebi) cum sa pastrezi un barbat langa tine.
"Ciocu' mic" ca asa a zis iubitul nu-i cea mai buna metoda de a avea o relatie solida. Ah, exista mai mult decat doua cuvinte intr-o relatie, nu doar: da, iubitule!
Totusi, o sugestie imi permit sa-ti fac: indreapta spinarea cand treci pe langa el - daca mai treci - si incepe sa-l privesti si in ochi. Fara a te mai pierde in ei.

rashela
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:13
De la: kudika326953, la data 2010-10-24 17:40:02Am nevoie de un sfat urgent pentru ca de curand m-am desp de singurul baiat care a existat in viata mea.Chestia e ca nu eu m-am desp de el si el de mine pentru ca mamei lui nu ii placea ca nu am avere ca el si apoi el s-a suparat pe mine pentru ca am plecat de acasa cand a zis sa stau in casa si sa nu ies.bun ...iam cerut iertare si a zis ca ink ma mai iubeste dar nu poate sa se mai impace cu mine dupa ce am fost impreuna aproape 3 ani. eu stateam la el dar acum mam mutat inapoi la mama. sunt atat de deprimata...nici makar nu ma cauta sau nu da nici un semn de viata. aseara iam zis noapte buna si dupa 2 ore a trimis un msj in care imi spunea nb.atat. E trist si nu stiu ce sa fac sa il recuperez.....sau credeti ca nu mai am sanse....voi ce spuneti????[/quot
fugi de barbatii acestia care asculta de parerea mamelor sau parintilor in general crede ma stiu ce spun
carabincatalinmanuel
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:17
De la: Barbie30, la data 2010-10-24 18:09:56
De la: kudika326953, la data 2010-10-24 18:07:23mie ciuda ca il iubesc enorm.....si nu stiu ce sa fac sa il recuperez....:(help


Mai fata,supararea nu i se trage doar de la faptul ca tu ai iesit din casa Sunt altele la mijloc da ideea e aceeasi NU TE MAI VREA. Poate s-a plictisit de tine,poate ca a gasit alta tipa,poate ca parintii nu il mai lasa sa fie cu tine etc.


Asa e. As mai adauga ca orice despartire e dureroasa pentru ce "lasat". Totusi, viata merge inainte si bine face. Totusi, dupa cum scrii, tre' sa fii foarte tanara... cand naiba ati avut timp sa stati TREI ani impreuna? Din scoala primara?
Dor_a
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:18
(scuze pentru abuzul de "totusi")
Dor_a
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:19
ma daca chiar vrei lucrul asta...uiteo metoda. cauti 2 linguri de lemn arncate (parasite se spune),o broasca moarta (da nu o omori tu).faci un foc cu cele 2 linguri si fierbi broasca intrun vas.in timpul asta spui de 9 ori Tatal nustru...de la coada la cap.cind ai terminat de zis stingi focul si strecori licoarea.o pui intro sticla si o duci la biserica si o ascunzi dupa o icoana.inainte de SF.Andrei o aduci acasa.in noaptea deSf. Andrei...te dezbraci in pielea goala si in mijlocul camerei te asezi intre doua oglinzi si te ungi cu licoarea facind semnul crucii pe corpul tau...asta la miezul noptii...apoi stai treaza intre oglinzi pina dimineata.si dimineata o sa vezi ca vine singur la usa ta.
BEL_AMY1
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:29
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-24 19:29:42ma daca chiar vrei lucrul asta...uiteo metoda. cauti 2 linguri de lemn arncate (parasite se spune),o broasca moarta (da nu o omori tu).faci un foc cu cele 2 linguri si fierbi broasca intrun vas.in timpul asta spui de 9 ori Tatal nustru...de la coada la cap.cind ai terminat de zis stingi focul si strecori licoarea.o pui intro sticla si o duci la biserica si o ascunzi dupa o icoana.inainte de SF.Andrei o aduci acasa.in noaptea deSf. Andrei...te dezbraci in pielea goala si in mijlocul camerei te asezi intre doua oglinzi si te ungi cu licoarea facind semnul crucii pe corpul tau...asta la miezul noptii...apoi stai treaza intre oglinzi pina dimineata.si dimineata o sa vezi ca vine singur la usa ta.
Alfedro ai luato razna
Valy90
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:35
De la: valy90, la data 2010-10-24 19:35:26
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-24 19:29:42ma daca chiar vrei lucrul asta...uiteo metoda. cauti 2 linguri de lemn arncate (parasite se spune),o broasca moarta (da nu o omori tu).faci un foc cu cele 2 linguri si fierbi broasca intrun vas.in timpul asta spui de 9 ori Tatal nustru...de la coada la cap.cind ai terminat de zis stingi focul si strecori licoarea.o pui intro sticla si o duci la biserica si o ascunzi dupa o icoana.inainte de SF.Andrei o aduci acasa.in noaptea deSf. Andrei...te dezbraci in pielea goala si in mijlocul camerei te asezi intre doua oglinzi si te ungi cu licoarea facind semnul crucii pe corpul tau...asta la miezul noptii...apoi stai treaza intre oglinzi pina dimineata.si dimineata o sa vezi ca vine singur la usa ta.
Alfedro ai luato razna

nu draga imi pregatesc deja armele pentru ca se apropie perioada cea mai fertila pentru vraji... fac si eu un leu cinstit...da vezi ca nu i-am zis ce sa zica ...la miezul noptii... plateste ii spun.
BEL_AMY1
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:41
De la: Dor_a, la data 2010-10-24 19:18:21
De la: Barbie30, la data 2010-10-24 18:09:56
De la: kudika326953, la data 2010-10-24 18:07:23mie ciuda ca il iubesc enorm.....si nu stiu ce sa fac sa il recuperez....:(help


Mai fata,supararea nu i se trage doar de la faptul ca tu ai iesit din casa Sunt altele la mijloc da ideea e aceeasi NU TE MAI VREA. Poate s-a plictisit de tine,poate ca a gasit alta tipa,poate ca parintii nu il mai lasa sa fie cu tine etc.


Asa e. As mai adauga ca orice despartire e dureroasa pentru ce "lasat". Totusi, viata merge inainte si bine face. Totusi, dupa cum scrii, tre' sa fii foarte tanara... cand naiba ati avut timp sa stati TREI ani impreuna? Din scoala primara?


Ai dreptate,orice despartire e dureroasa pentru o persoana care a investit sentimente,dar oamenii se impart in 2 categorii:
1.cei care se descarca:arunca,sparg prin casa,plang de sare camasa pe ei,se zgaraie pe ochi de ciuda ca au pierdut batalia DAR isi isi revin si merg mai departe.
2.cei care raman ancorati in trecut si isi ling ranile dar nu incearca sa le vindece.
A doua categorie pierde ceva foarte pretios si anume TIMPUL.
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:41
De la: kudika326953, la data 2010-10-24 18:07:23mie ciuda ca il iubesc enorm.....si nu stiu ce sa fac sa il recuperez....:(help

El ti-a zis sa ramai cu el si tu ai plecat, te-ai dus la maicata. Normal ca niciun barbat nu vrea o femeie care sa plece si sa se intoarca la el de cate ori are ea chef!
anutzzaa
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:45
De la: kudika324144, la data 2010-10-24 18:19:45
El s-a suparat doar pt.ca a iesit afara cand el i a INTERZIS si tu zici sa-l faca gelos!!!

Eu am inteles ca mama lui nu o place pe ea pt ca ea nu are avere ca ei, ea s-a suparat si a plecat desi el i-a zis sa nu plece. Acum ei ii pare rau dar el nu vrea sa o mai ierte ca nu a ramas langa el ci si-a pus coada pe spate si a plecat.
anutzzaa
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:49
De la: kudika326953, la data 2010-10-24 17:40:02Am nevoie de un sfat urgent pentru ca de curand m-am desp de singurul baiat care a existat in viata mea.Chestia e ca nu eu m-am desp de el si el de mine pentru ca mamei lui nu ii placea ca nu am avere ca el si apoi el s-a suparat pe mine pentru ca am plecat de acasa cand a zis sa stau in casa si sa nu ies.bun ...iam cerut iertare si a zis ca ink ma mai iubeste dar nu poate sa se mai impace cu mine dupa ce am fost impreuna aproape 3 ani. eu stateam la el dar acum mam mutat inapoi la mama. sunt atat de deprimata...nici makar nu ma cauta sau nu da nici un semn de viata. aseara iam zis noapte buna si dupa 2 ore a trimis un msj in care imi spunea nb.atat. E trist si nu stiu ce sa fac sa il recuperez.....sau credeti ca nu mai am sanse....voi ce spuneti????

Gaseste o solutie sa stati voi doi fara mama lui, mutati-va in chirie...altfel vei pleca iar de la el si veti suferi amandoi iar (asta in cazul in care te iarta).
anutzzaa
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:52
in primul rand msk ptr mesaje si idei.....fff bune toate....
nu am stat cu el din sc primara am 19 ani si suntem din liceu impreuna....
am apukat sa vb cu el si lam intrebat daca am vreo sansa sa il recuceresc ...a zis "nu stiu" dar cand iam zis sa imi dea o sansa ca la o straina a zis ca nu.
mno acum ce draq sa fac.....sincer innebunesc ptr ca o sal vad mai mereu ba la fac ba prin sb.....:(
kudika326953
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:53
De la: kudika326953, la data 2010-10-24 20:53:46in primul rand msk ptr mesaje si idei.....fff bune toate....
nu am stat cu el din sc primara am 19 ani si suntem din liceu impreuna....
am apukat sa vb cu el si lam intrebat daca am vreo sansa sa il recuceresc ...a zis "nu stiu" dar cand iam zis sa imi dea o sansa ca la o straina a zis ca nu.
mno acum ce draq sa fac.....sincer innebunesc ptr ca o sal vad mai mereu ba la fac ba prin sb.....:(

Tu ai facut primul pas...daca el zice nu si nu atunci lasa-l in pace! Poarta-te ca o lady, nu te umili sa te rogi de el sa se impace cu tine, ca din contra o sa-l faci sa isi piarda si mai mult interesul si respectul fata de tine, din contra afiseaza-te cu altcineva, un baiat pe care sa fie el gelos, arata-te foarte interesata de alt baiat...in felul acesta o sa fie cel putin gelos...




anutzzaa
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:58
Uneori este mai bine sa nu recuperezi nimic.Vei avea posibilitatea in viata sa faci alegeri mai bune asa ca nu incepe sa plangi acum.Ia incearca sa ii intorci spatele si sa nu-l bagi in seama.Sa vezi cum alearga ca purcelul din Povestesa Porcului dupa fata imparatului.
kudika023770
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:01
ptr alfredo...vad ca te stii cu astea...cum poti vraji un om?
daca mama lui iar fi putut face cv ca sa nu ma mai placa ptr ca ....vam povestit ca doar joi seara am ras am glumit....chiar am facut dragoste....dupa care vineri dim a inceput sa fie nervos sa tipe si neam certat.
si mai ales de ce nu a fost in stare sa se uite in ochii mei sami zica ca nu ma mai iubeste....iam cerut asta.
cine mai are pareri????
kudika326953
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:02
Niciodata nu da barbatului ce iti cere.Pentru ca isi ia darul si pleaca.Nu a vrut decat sa se culce cu tine.Ceea ce ai vazut tu a fost dragoste, ceea ce a vazut el a fost doar sex.

kudika023770
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:05
daca aveti pareri mai personale va las id de mess.....adinutzadenisa...pentru ca mna nu toata lumea e la fel si mai ales vad ca daca discut despre asta si aflu alte pareri parca nu mai e asa de gri toata situatia asta. aveti dreptate poate ar fi trebuit sa nu plec....dar si daca nu plecam cred ca tot ne certam ptr ca nu mai aveam cu cine sa vb...nervos...suparat....
kudika326953
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:07
Cand nu vrei sa mai fii prietenoasa cu un caine, il alungi cu batul.
Cand vrei sa iti alungi iubita o alungi facand pe suparatul.Cea mai buna alegere este sa il ignori de-acum incolo, fie ca-si va da cu pumnii in cap dupa aia, fie ca nu.
Cea mai buna razbunare este sa descopere singur cat de prost a fost.
kudika023770
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:16
Te-ai instalat la el la 16 ani???
Bun si asa!!!
kudika324144
Postat pe 24 Octombrie 2010 22:08
De la: kudika324144, la data 2010-10-24 22:08:19Te-ai instalat la el la 16 ani???
Bun si asa!!!

De 3 ani au relatia... Poate ca s-a "instalat" la el la 18 ani, de un an deci...repede trageti concluzii rautacioase..
anutzzaa
Postat pe 24 Octombrie 2010 23:51
De la: kudika324144, la data 2010-10-24 22:08:19Te-ai instalat la el la 16 ani???
Bun si asa!!!

"am fost impreuna aproape 3 ani."
asta inseamna neaparat ca LOCUIESC impreuna de 3 ani??
anutzzaa
Postat pe 24 Octombrie 2010 23:54
De la: kudika326953, la data 2010-10-24 21:07:54dar si daca nu plecam cred ca tot ne certam ptr ca nu mai aveam cu cine sa vb...nervos...suparat....

Trebuia sa fii sigura atunci cand ai plecat ca ati incercat tot ce se putea incerca sa faceti relatia sa mearga... ca atunci cand pleci sa nu te mai uiti inapoi si sa nu ai regrete.
anutzzaa
Postat pe 24 Octombrie 2010 23:57
Singurul lucru de care trebuie sa fii sigura la 16 ani este ca vrei sa te mariti, sa faci copii si sa devii nevasta. Adica romanca adevarata.
In rest, nimic nu e sigur, indiferent de varsta.
rashela
Postat pe 25 Octombrie 2010 00:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un sfat si sa ma descarc... ma aflu cred eu in o situatie unica..si totusi nu pot uita 16 De la: ionelaela 24 Iunie 2010 20:07
ajutor 18 De la: mishellle 5 August 2010 21:40
Oare se mai poate schimba ceva? 13 De la: blindgirl 18 August 2008 22:41
buna...listening too my story .. 37 De la: iulices 15 Aprilie 2009 02:45
Telenovela 8 De la: silky 4 Ianuarie 2011 15:22