Setari Cookie-uri

m-am desp de el

am fost cu el 3 ani.....la inceput a fost super....dar de un an ...se comporta super aiurea vb urat...se comporta urat..la inceput imi era usor sal las...dar acum il iubesc fff mult...sh nush ce sa fac ....ma consolez sg ca e mai bine sal las....dar ...ma doare fff tare....
kudika012211
Postat pe 15 Aprilie 2009 21:33
decat sa te doara cand esti cu el...next
_oktober_
Postat pe 15 Aprilie 2009 21:46
Nu se mai gasesc barbati din aia buni, de firma sa stii. Tot ce este acum sunt ori la mana a doua, ori sunt expirati, ori sunt ieftini de la taraba, asa ca mai bine te mai gandesti. De ce sa te arunci in balta care nu se stie daca mai are peste.
jenesaispas
Postat pe 16 Aprilie 2009 20:39
De la: jenesaispas, la data 2009-04-16 20:39:44Nu se mai gasesc barbati din aia buni, de firma sa stii. Tot ce este acum sunt ori la mana a doua, ori sunt expirati, ori sunt ieftini de la taraba, asa ca mai bine te mai gandesti. De ce sa te arunci in balta care nu se stie daca mai are peste.
dezolant...trist...dar adevarat.
dana_mv
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:04
De la: jenesaispas, la data 2009-04-16 20:39:44Nu se mai gasesc barbati din aia buni, de firma sa stii. Tot ce este acum sunt ori la mana a doua, ori sunt expirati, ori sunt ieftini de la taraba, asa ca mai bine te mai gandesti. De ce sa te arunci in balta care nu se stie daca mai are peste.

sunt de acord cu clasificare care ai facuto despre barbati
dar mai bine singura decat alaturi de cinava care ma face sa sufar
bestiutza_relouded
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:10
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-04-17 00:10:30
De la: jenesaispas, la data 2009-04-16 20:39:44Nu se mai gasesc barbati din aia buni, de firma sa stii. Tot ce este acum sunt ori la mana a doua, ori sunt expirati, ori sunt ieftini de la taraba, asa ca mai bine te mai gandesti. De ce sa te arunci in balta care nu se stie daca mai are peste.

sunt de acord cu clasificare care ai facuto despre barbati
dar mai bine singura decat alaturi de cinava care ma face sa sufar



clarrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:17
stiu ca ti-e greu sa-l parasesti...dar gandeste-te si u ca nu meriti comportamentul lui,meriti ceva mai bun o persoana care sa te respecte...si iubirea o sa treaca,il vei uita..poop dulcee pt Kudika 012211
ligiuta21
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:18
mai...eu vreau sa zic ceva si o sa zic... de obicei cineva cere sfaturi pentru a afla pareri,dar niciodata,absolut niciodata nu va asculta ce spun altii... va face tot ce stie,pana se va lovi singur cu capul de sus,si isi va da seama singur ca trebuie sa renunte!!! spun asta pentru ca am fost intr o situatie asemenatoare... degeaba se spune "lasa l" etc... e greu dar nu imposibil...trebuie sa si dea seama singura si sa decida knd e momentul sa renunte... e oarecum inutil sa spunem noi...
SweetHappyButterfly
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:22
sunt baieti buni doar la inceputul relatiei ca dupa un timp se simt legati si nu le mai convine...noi femeile pastram ce iubim dar ei nu prea stiu sa pastreze ceea ce iubesc...
ligiuta21
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:24
De la: ligiuta16, la data 2009-04-17 00:24:03 sunt baieti buni doar la inceputul relatiei ca dupa un timp se simt legati si nu le mai convine...noi femeile pastram ce iubim dar ei nu prea stiu sa pastreze ceea ce iubesc...



da,ai dreptate aici...dar este si vina noastra... te asigur k exista multe exceptii,de exemplu prietena mea are o relatie super de 2 ani,iar acum e la distanta,si e foarte ok...
depinde de fiecare...
SweetHappyButterfly
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:29
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-17 00:22:08mai...eu vreau sa zic ceva si o sa zic... de obicei cineva cere sfaturi pentru a afla pareri,dar niciodata,absolut niciodata nu va asculta ce spun altii... va face tot ce stie,pana se va lovi singur cu capul de sus,si isi va da seama singur ca trebuie sa renunte!!! spun asta pentru ca am fost intr o situatie asemenatoare... degeaba se spune "lasa l" etc... e greu dar nu imposibil...trebuie sa si dea seama singura si sa decida knd e momentul sa renunte... e oarecum inutil sa spunem noi...
da asa este o sa-si dea singura seama ce e mai bn sa faca atunci cand se va satura de comportamentul lui....atunci o sa zica gata ...acum face ce crede ...
ligiuta21
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:29
stiu ca depinde de fiecare pers,de cuplul respectiv...si eu am avut o relatie de 2 ani care am petrecut clipe frumoase si uite ca intr-o zi se saturase de atata bn...si a calcat stramb..si doare rau cand pers.care o iubsti te dezamageste...dar asta e ...mergem inainte!
ligiuta21
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:33
De la: ligiuta16, la data 2009-04-17 00:33:33stiu ca depinde de fiecare pers,de cuplul respectiv...si eu am avut o relatie de 2 ani care am petrecut clipe frumoase si uite ca intr-o zi se saturase de atata bn...si a calcat stramb..si doare rau cand pers.care o iubsti te dezamageste...dar asta e ...mergem inainte!
pt sweet
ligiuta21
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:34
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-17 00:22:08mai...eu vreau sa zic ceva si o sa zic... de obicei cineva cere sfaturi pentru a afla pareri,dar niciodata,absolut niciodata nu va asculta ce spun altii... va face tot ce stie,pana se va lovi singur cu capul de sus,si isi va da seama singur ca trebuie sa renunte!!! spun asta pentru ca am fost intr o situatie asemenatoare... degeaba se spune "lasa l" etc... e greu dar nu imposibil...trebuie sa si dea seama singura si sa decida knd e momentul sa renunte... e oarecum inutil sa spunem noi...

in general, cam asa se intampla,am cunoscut cazuri dar, uite, in cazul meu vreau sa te contrazic..si e adevarat faza cu ceri sfaturi dar tot ca tine faci....numai ca la mine se intampla ca ce sunt sfatuita, sa se potriveasca cu ce vreau eu sa fac uite-te la postul meu "despartiti intr-un final" si o sa vezi ca am inceput prin a spune ca sunt convinsa ca am facut bine,desi vreau sa aud pareri :) si acele pareri,pana acum, sunt de acord cu mine si ma incurajeaza.chiar iti poti da si tu o parere, sa vedem daca m-ai fi sfatuit sa fac cum am facut :)..bine asta probabil si ca am realizat singura ce e mai bine pt mine, cum ai zis si tu depinde de cat este omul ancorat in realitate, sau constient de situatie, matur....ce vroiam sa subliniez este ca nu este o regula, si ca niciodata este o suprageneralizare
iulia12
Postat pe 17 Aprilie 2009 02:03
doare rau .. asta asa e insa nu poti sa stai alaturi de o persoana care numai simte nimic pentru tine sau are un comportament aiurea... cu timpul ai sa il uiti... curaj
_dulcik_
Postat pe 17 Aprilie 2009 02:09
De la: iulia12, la data 2009-04-17 02:03:37
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-17 00:22:08mai...eu vreau sa zic ceva si o sa zic... de obicei cineva cere sfaturi pentru a afla pareri,dar niciodata,absolut niciodata nu va asculta ce spun altii... va face tot ce stie,pana se va lovi singur cu capul de sus,si isi va da seama singur ca trebuie sa renunte!!! spun asta pentru ca am fost intr o situatie asemenatoare... degeaba se spune "lasa l" etc... e greu dar nu imposibil...trebuie sa si dea seama singura si sa decida knd e momentul sa renunte... e oarecum inutil sa spunem noi...

in general, cam asa se intampla,am cunoscut cazuri dar, uite, in cazul meu vreau sa te contrazic..si e adevarat faza cu ceri sfaturi dar tot ca tine faci....numai ca la mine se intampla ca ce sunt sfatuita, sa se potriveasca cu ce vreau eu sa fac uite-te la postul meu "despartiti intr-un final" si o sa vezi ca am inceput prin a spune ca sunt convinsa ca am facut bine,desi vreau sa aud pareri :) si acele pareri,pana acum, sunt de acord cu mine si ma incurajeaza.chiar iti poti da si tu o parere, sa vedem daca m-ai fi sfatuit sa fac cum am facut :)..bine asta probabil si ca am realizat singura ce e mai bine pt mine, cum ai zis si tu depinde de cat este omul ancorat in realitate, sau constient de situatie, matur....ce vroiam sa subliniez este ca nu este o regula, si ca niciodata este o suprageneralizare



bineinteles ca si sfatul meu era sa il dai dracu d aici...pe bune!!!! barbatii astia au prea multe figuri in cap,cand nu i bagi in seama,se alarmeaza,cand le dai atentie,iti iei flit,cand ii iubesti tu nu te iubesc ei si invers... cine mama dracu ii mai intelege mai???
SweetHappyButterfly
Postat pe 17 Aprilie 2009 03:45
De la: ligiuta21, la data 2009-04-17 00:33:33stiu ca depinde de fiecare pers,de cuplul respectiv...si eu am avut o relatie de 2 ani care am petrecut clipe frumoase si uite ca intr-o zi se saturase de atata bn...si a calcat stramb..si doare rau cand pers.care o iubesti te dezamageste...dar asta e ...mergem inainte!
ligiuta21
Postat pe 21 Aprilie 2009 16:43
asai veata,printre altele mai iexista si probleme care influienteaza unei relatii,dar in orce caz trebuie sa mergem inainte,,,,,,,sus in deal e o casa ear acolo e mindra mea!!!!!!!!!!
nikhifor78
Postat pe 21 Aprilie 2009 16:48
ms mult pt sfat....:*::*:*esti o dulce :*:*:::*
kudika012211
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:11
De la: jenesaispas, la data 2009-04-16 20:39:44Nu se mai gasesc barbati din aia buni, de firma sa stii. Tot ce este acum sunt ori la mana a doua, ori sunt expirati, ori sunt ieftini de la taraba, asa ca mai bine te mai gandesti. De ce sa te arunci in balta care nu se stie daca mai are peste.
dontworibehapi
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:17
De la: kudika012211, la data 2009-04-30 10:11:19ms mult pt sfat....:*::*:*esti o dulce :*:*:::*

Ma gandeam ca dupa o asa de lunga disparitie, de aproape doua saptamani, acum vei veni si ne vei spune: "Bai fraierilor, eu mi-am dat seama ca il iubesc asa de tare incat nu o sa ma doara pe mine o palma doua , trei....in fine cine le mai tine numarul. Doar nu zicea cineva ca trebuie sa luptam pentru ceea ce vrem? Eu asta fac, ma lupt, eu la categoria musca, el la categoria 90 kg, din trei runde doar in prima vad unde este veioza".
jenesaispas
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:31
Din experienta iti spun ca acest comportament aiurea are alt substrat: omul ori e plictisit de atata bine (cum zicea cineva inaintea mea) si si-a luat-o in cap, ori are pe alta.

In cazul meu, am descoperit cu durere ca sursa comportamentului urat era ca eva pe alta si nimic nu il mai multumea la mine. Asta pt ca el deja se vedea cu o alta mai buna (in mintea lui) si pe mine nu mai dadea 2 lei.

Ce sa zic, normal ca tu faci ce crezi acum, dar tot din experienta iti zic, ca daca a inceput sa se comporte urat cu tine si il ierti, se va comporta si mai urat. Eu nu am crezut cand mi-au zis altii si am ajuns sa simt pe propria piele... la propriu... si doare ingrozitor de tare

Ai grija de tine!
pisicuta_trista
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:56
desi doare decat sa suferi alaturi de el mai bine suferi o perioada singura pana intalnesti o persoana care sa te merite
_dulcik_
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:18
asa spun si eu desi e dureroasa o despartire de omul pe care l-ai iubit decat sa suferi si sa fii presul lui cu care se sterge de cate ori vrea mai bine suferi in singuratate pana intalnesti omul care te merita cu adevarat
kudika008446
Postat pe 2 Mai 2009 22:45
De la: kudika008446, la data 2009-05-02 22:45:11asa spun si eu desi e dureroasa o despartire de omul pe care l-ai iubit decat sa suferi si sa fii presul lui cu care se sterge de cate ori vrea mai bine suferi in singuratate pana intalnesti omul care te merita cu adevarat



Cum asa danutza?? Ai divortat deja?
Iar s'o dus la vreo prostituata ca nu'l satisfaceai sau ce s'o intamplat??


Diavolyta_
Postat pe 3 Mai 2009 02:44
mai diavolyta iar ma porclesti si saic,ce rea PAPAGALITA mai esti.......................!!!!!!!!
kudika008446
Postat pe 3 Mai 2009 10:16
prin aceeasi situatie am trecut si eu,am locuit cu un barbat 6 ani, ma iubeste dar ma si face sa sufar, nu ma respecta, face lucruri kare mie imi displac, merita sacrificiul sa stai cu el doar pt k te iubeste si nimic altceva? , nu ,iti spune o femeie care credea k a gasit persoana alaturi de kre sa isi intemeieze o familie , sa-si traiask viata, el a tot facut lucruri kre mie imi displaceau, drept urmare ieri, ne-am despartit, nu stiu ce va fi , dar nu imi doresc sa ma impac cu el, oamenii nu se schimba asa peste noapte, sa sufar iar? bineinteles k mi-e teama sa o iau de la kpat ,dar asta este... cu dumnezeu inainte....,in concluzie cred k e mai bine s-o rupi cu el, te doare dar trece.......
N3LLI
Postat pe 3 Mai 2009 15:10
Pana cand o viata amara?!
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 15:12
De la: kudika012211, la data 2009-04-15 21:33:49am fost cu el 3 ani.....la inceput a fost super....dar de un an ...se comporta super aiurea vb urat...se comporta urat..la inceput imi era usor sal las...dar acum il iubesc fff mult...sh nush ce sa fac ....ma consolez sg ca e mai bine sal las....dar ...ma doare fff tare....


Sa inteleg ca ai inceput sa-l iubesti "fff mult" dupa ce a inceput sa se comporte urat...
Te doare sa-l lasi?Dar cand se comporta "super aiurea" si iti vorbeste urat nu te doare?
Ne schimbam comportamentul fata de persoana cu care suntem intr-o relatie cand apare altceva sau altcineva in viata noastra.Cred ca asta s-a intamplat cu el...Si daca nu-l lasi tu , o sa te lase el.
ella_c
Postat pe 3 Mai 2009 15:29
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-17 00:22:08mai...eu vreau sa zic ceva si o sa zic... de obicei cineva cere sfaturi pentru a afla pareri,dar niciodata,absolut niciodata nu va asculta ce spun altii... va face tot ce stie,pana se va lovi singur cu capul de sus,si isi va da seama singur ca trebuie sa renunte!!! spun asta pentru ca am fost intr o situatie asemenatoare... degeaba se spune "lasa l" etc... e greu dar nu imposibil...trebuie sa si dea seama singura si sa decida knd e momentul sa renunte... e oarecum inutil sa spunem noi...




ai perfecte dreptate,dar pana sa deschida ochii timpul trece si nu se mai intoatce,
scorpyoW
Postat pe 3 Mai 2009 15:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
privilegiu 16 De la: oonahabibi_yahoo_com 18 Martie 2009 15:13
Treci peste! 15 De la: scorpio67 5 August 2009 16:08
Despartire cu motive inventate 15 De la: NeverSayNever 10 Iunie 2013 10:02
poti sa te indragostesti de pe internen 33 De la: fanamylee 3 Octombrie 2011 00:06
Sutienul fara spate si bretele 54 De la: liliac_ 27 Septembrie 2009 13:18