Setari Cookie-uri

Unicul defect al Femeii

De la: oanabrit, la data 2010-11-14 21:11:20
De la: pickard, la data 2010-11-14 08:04:13
De la: oanabrit, la data 2010-11-13 23:30:31Bravo Tharrr imi place postarea ta! bine... nu conteaza de unde e, conteaza ca e interesanta si ma bucur ca te-ai gandit s-o imparti cu noi cei care nu am reusit s-o vedem.
Chiar m-a facut sa plang cuvintele din ea....chiar nu ma mai gandeam ca exista barbati care sa ne vada valorile si calitatile. Pacat ca in viata de zi cu zi inca nu am gasit pe nimeni sa vorbeasca asa de frumos despre o femeie.....cred ca sunt f putini acestia totusi...asta e

pesemne ca mergi cu ochii si urechile inchise


Ba nu!!!! Sunt foarte atenta la cei din jurul meu si pot sa jur ca n=-am gasit inca acel baiat care sa vorbeasca despre o femeie la modul acela si s-o pretuiasca asa de mult.....nu stiu eu am intalnit numai insensibili...si egoisti !!! tot timpul am crezut ca numai in filme vezi barbati romantici si buni:)

barbati romantici si buni sunt multi...dar nu sunt vazuti de catre fetele ca tine care se plang de faptul ca ei nu ar exista.de ce nu ii vezi?poate pentru ca pui accent prea mult pe alte calitati ale unui barbat.si cum nimeni nu e perfect unii stralucesc mai mult prin suflet decat prin infatisare sau mod de comportament.inca un aspect...de ce atat barbatii cat si femeile care arata f bine sunt in general egoisti si insensibili?pentru ca au avut tot timpul ce si-au dorit de la cei din jurul lor care doreau sa le castige simpatia,si asa au uitat ce inseamna empatia fata de persoana de langa ei,ce inseamna altruismul,ce inseamna iubirea pana la urma.vad iubirea ca pe un fel de premiu pe care ei il ofera celui de langa el(ea).deaia banul si tupeul au luat fatza romantismului si bunului simtz.
razz
Postat pe 15 Noiembrie 2010 19:34
De la: leo_, la data 2010-11-15 11:00:16
De la: oanabrit, la data 2010-11-14 21:11:20
De la: pickard, la data 2010-11-14 08:04:13
De la: oanabrit, la data 2010-11-13 23:30:31Bravo Tharrr imi place postarea ta! bine... nu conteaza de unde e, conteaza ca e interesanta si ma bucur ca te-ai gandit s-o imparti cu noi cei care nu am reusit s-o vedem.
Chiar m-a facut sa plang cuvintele din ea....chiar nu ma mai gandeam ca exista barbati care sa ne vada valorile si calitatile. Pacat ca in viata de zi cu zi inca nu am gasit pe nimeni sa vorbeasca asa de frumos despre o femeie.....cred ca sunt f putini acestia totusi...asta e

pesemne ca mergi cu ochii si urechile inchise


Ba nu!!!! Sunt foarte atenta la cei din jurul meu si pot sa jur ca n=-am gasit inca acel baiat care sa vorbeasca despre o femeie la modul acela si s-o pretuiasca asa de mult.....nu stiu eu am intalnit numai insensibili...si egoisti !!! tot timpul am crezut ca numai in filme vezi barbati romantici si buni:)

bine ca i-am gasit eu care sunt barbat. pai inseamna ca esti invatata sa accesezi aceeasi parte la toti barbatii. femeile cu care ma intalnesc eu sunt diferite tot timpul una de alta prin gandire si comportament. daca pentru tine toti barbatii sunt la fel inseamna ca problema nu e la ei, sau nu in totalitate.


Mda sau poate ca am ales tot timpul baietii rai pt k aia m-au atras tot timpul (extremele se atrag):) aia prea buni is prea buni:)) sunt fraiera uneori......
oanabrit
Postat pe 15 Noiembrie 2010 22:11
De la: razz, la data 2010-11-15 19:34:16
De la: oanabrit, la data 2010-11-14 21:11:20
De la: pickard, la data 2010-11-14 08:04:13
De la: oanabrit, la data 2010-11-13 23:30:31Bravo Tharrr imi place postarea ta! bine... nu conteaza de unde e, conteaza ca e interesanta si ma bucur ca te-ai gandit s-o imparti cu noi cei care nu am reusit s-o vedem.
Chiar m-a facut sa plang cuvintele din ea....chiar nu ma mai gandeam ca exista barbati care sa ne vada valorile si calitatile. Pacat ca in viata de zi cu zi inca nu am gasit pe nimeni sa vorbeasca asa de frumos despre o femeie.....cred ca sunt f putini acestia totusi...asta e

pesemne ca mergi cu ochii si urechile inchise


Ba nu!!!! Sunt foarte atenta la cei din jurul meu si pot sa jur ca n=-am gasit inca acel baiat care sa vorbeasca despre o femeie la modul acela si s-o pretuiasca asa de mult.....nu stiu eu am intalnit numai insensibili...si egoisti !!! tot timpul am crezut ca numai in filme vezi barbati romantici si buni:)

barbati romantici si buni sunt multi...dar nu sunt vazuti de catre fetele ca tine care se plang de faptul ca ei nu ar exista.de ce nu ii vezi?poate pentru ca pui accent prea mult pe alte calitati ale unui barbat.si cum nimeni nu e perfect unii stralucesc mai mult prin suflet decat prin infatisare sau mod de comportament.inca un aspect...de ce atat barbatii cat si femeile care arata f bine sunt in general egoisti si insensibili?pentru ca au avut tot timpul ce si-au dorit de la cei din jurul lor care doreau sa le castige simpatia,si asa au uitat ce inseamna empatia fata de persoana de langa ei,ce inseamna altruismul,ce inseamna iubirea pana la urma.vad iubirea ca pe un fel de premiu pe care ei il ofera celui de langa el(ea).deaia banul si tupeul au luat fatza romantismului si bunului simtz.


Cata dreptate iti dau....sunt perfect de acord cu tine,chiar asa e....adevarul e ca eu niciodata n-am stiut sa aleg....si dupaia tot eu m-am plans...eu mi-o fac cu mana mea. Desi am intalnit baieti cat de cat de treaba... mereu gaseam ceva ce nu ma atragea la ei....asta a fost soarta...poate pe viitor e altceva
oanabrit
Postat pe 15 Noiembrie 2010 22:18
De la: razz, la data 2010-11-15 19:34:16
Ba nu!!!! Sunt foarte atenta la cei din jurul meu si pot sa jur ca n=-am gasit inca acel baiat care sa vorbeasca despre o femeie la modul acela si s-o pretuiasca asa de mult.....nu stiu eu am intalnit numai insensibili...si egoisti !!! tot timpul am crezut ca numai in filme vezi barbati romantici si buni:)

barbati romantici si buni sunt multi...dar nu sunt vazuti de catre fetele ca tine care se plang de faptul ca ei nu ar exista.de ce nu ii vezi?poate pentru ca pui accent prea mult pe alte calitati ale unui barbat.si cum nimeni nu e perfect unii stralucesc mai mult prin suflet decat prin infatisare sau mod de comportament.inca un aspect...de ce atat barbatii cat si femeile care arata f bine sunt in general egoisti si insensibili?pentru ca au avut tot timpul ce si-au dorit de la cei din jurul lor care doreau sa le castige simpatia,si asa au uitat ce inseamna empatia fata de persoana de langa ei,ce inseamna altruismul,ce inseamna iubirea pana la urma.vad iubirea ca pe un fel de premiu pe care ei il ofera celui de langa el(ea).deaia banul si tupeul au luat fatza romantismului si bunului simtz.[/quote]

mane, ai "lovit" bine problema
battleofwits
Postat pe 15 Noiembrie 2010 22:23
De la: oanabrit, la data 2010-11-15 22:18:57
De la: razz, la data 2010-11-15 19:34:16
De la: oanabrit, la data 2010-11-14 21:11:20
De la: pickard, la data 2010-11-14 08:04:13
De la: oanabrit, la data 2010-11-13 23:30:31Bravo Tharrr imi place postarea ta! bine... nu conteaza de unde e, conteaza ca e interesanta si ma bucur ca te-ai gandit s-o imparti cu noi cei care nu am reusit s-o vedem.
Chiar m-a facut sa plang cuvintele din ea....chiar nu ma mai gandeam ca exista barbati care sa ne vada valorile si calitatile. Pacat ca in viata de zi cu zi inca nu am gasit pe nimeni sa vorbeasca asa de frumos despre o femeie.....cred ca sunt f putini acestia totusi...asta e

pesemne ca mergi cu ochii si urechile inchise


Ba nu!!!! Sunt foarte atenta la cei din jurul meu si pot sa jur ca n=-am gasit inca acel baiat care sa vorbeasca despre o femeie la modul acela si s-o pretuiasca asa de mult.....nu stiu eu am intalnit numai insensibili...si egoisti !!! tot timpul am crezut ca numai in filme vezi barbati romantici si buni:)

barbati romantici si buni sunt multi...dar nu sunt vazuti de catre fetele ca tine care se plang de faptul ca ei nu ar exista.de ce nu ii vezi?poate pentru ca pui accent prea mult pe alte calitati ale unui barbat.si cum nimeni nu e perfect unii stralucesc mai mult prin suflet decat prin infatisare sau mod de comportament.inca un aspect...de ce atat barbatii cat si femeile care arata f bine sunt in general egoisti si insensibili?pentru ca au avut tot timpul ce si-au dorit de la cei din jurul lor care doreau sa le castige simpatia,si asa au uitat ce inseamna empatia fata de persoana de langa ei,ce inseamna altruismul,ce inseamna iubirea pana la urma.vad iubirea ca pe un fel de premiu pe care ei il ofera celui de langa el(ea).deaia banul si tupeul au luat fatza romantismului si bunului simtz.


Cata dreptate iti dau....sunt perfect de acord cu tine,chiar asa e....adevarul e ca eu niciodata n-am stiut sa aleg....si dupaia tot eu m-am plans...eu mi-o fac cu mana mea. Desi am intalnit baieti cat de cat de treaba... mereu gaseam ceva ce nu ma atragea la ei....asta a fost soarta...poate pe viitor e altceva

pai vezi...din scurta mea experienta de viata am aflat ca femeile sunt f greu de multumit...intotdeauna gasesc un cusur barbatului in loc sa il ia ca pe o suma de defecte si calitati...pentru ca asta e fiecare...precum si o femeie e la fel.si eu in trecut cautam fete cat mai frumoase neglijand celelalte aspecte cum ar fii caracterul,sufletul...inteligenta.asa ca am ajuns sa imi dau seama ca cea mai indicata este o persoana echilibrata...in care caracterul sa primeze...bineinteles fara a le neglija pe celelalte dar ideea de baza e sa nu cauti perfectiunea pentru ca nu exista ci este numai de suprafata uneori.
razz
Postat pe 15 Noiembrie 2010 23:02
@battleofwits thnx man hai noroc,cheers
razz
Postat pe 15 Noiembrie 2010 23:03
De la: oanabrit, la data 2010-11-15 22:11:52
De la: leo_, la data 2010-11-15 11:00:16
De la: oanabrit, la data 2010-11-14 21:11:20
De la: pickard, la data 2010-11-14 08:04:13
De la: oanabrit, la data 2010-11-13 23:30:31Bravo Tharrr imi place postarea ta! bine... nu conteaza de unde e, conteaza ca e interesanta si ma bucur ca te-ai gandit s-o imparti cu noi cei care nu am reusit s-o vedem.
Chiar m-a facut sa plang cuvintele din ea....chiar nu ma mai gandeam ca exista barbati care sa ne vada valorile si calitatile. Pacat ca in viata de zi cu zi inca nu am gasit pe nimeni sa vorbeasca asa de frumos despre o femeie.....cred ca sunt f putini acestia totusi...asta e

pesemne ca mergi cu ochii si urechile inchise


Ba nu!!!! Sunt foarte atenta la cei din jurul meu si pot sa jur ca n=-am gasit inca acel baiat care sa vorbeasca despre o femeie la modul acela si s-o pretuiasca asa de mult.....nu stiu eu am intalnit numai insensibili...si egoisti !!! tot timpul am crezut ca numai in filme vezi barbati romantici si buni:)

bine ca i-am gasit eu care sunt barbat. pai inseamna ca esti invatata sa accesezi aceeasi parte la toti barbatii. femeile cu care ma intalnesc eu sunt diferite tot timpul una de alta prin gandire si comportament. daca pentru tine toti barbatii sunt la fel inseamna ca problema nu e la ei, sau nu in totalitate.


Mda sau poate ca am ales tot timpul baietii rai pt k aia m-au atras tot timpul (extremele se atrag):) aia prea buni is prea buni:)) sunt fraiera uneori......

e alegerea ta, aia rai nu se schimba niciodata. e simpla treaba, alegi pentru specie (destinul genetic, pentru ca genetic femeile considera mai buni supravietuitor "baietii rai") sau alegi pentru tine. mai fii atenta ca si noi si voi suntem "programati" sa alegem pentru specie. de asta de exemplu ai sa vezi ca toti ataca femeile materialiste. de fapt ele sunt cele care sacrifica interesul speciei de a avea urmasi, considera ea, mai puternici pentru avantajele proprii.
leo_
Postat pe 16 Noiembrie 2010 09:35
Foarte frumos....nu-mi vine sa cred ca un barbat a postat aceasta descriere...Felicitari! :)
Andreea_eea
Postat pe 16 Noiembrie 2010 11:03
De la: leo_, la data 2010-11-16 09:35:30
De la: oanabrit, la data 2010-11-15 22:11:52
De la: leo_, la data 2010-11-15 11:00:16
De la: oanabrit, la data 2010-11-14 21:11:20
De la: pickard, la data 2010-11-14 08:04:13
De la: oanabrit, la data 2010-11-13 23:30:31Bravo Tharrr imi place postarea ta! bine... nu conteaza de unde e, conteaza ca e interesanta si ma bucur ca te-ai gandit s-o imparti cu noi cei care nu am reusit s-o vedem.
Chiar m-a facut sa plang cuvintele din ea....chiar nu ma mai gandeam ca exista barbati care sa ne vada valorile si calitatile. Pacat ca in viata de zi cu zi inca nu am gasit pe nimeni sa vorbeasca asa de frumos despre o femeie.....cred ca sunt f putini acestia totusi...asta e

pesemne ca mergi cu ochii si urechile inchise


Ba nu!!!! Sunt foarte atenta la cei din jurul meu si pot sa jur ca n=-am gasit inca acel baiat care sa vorbeasca despre o femeie la modul acela si s-o pretuiasca asa de mult.....nu stiu eu am intalnit numai insensibili...si egoisti !!! tot timpul am crezut ca numai in filme vezi barbati romantici si buni:)

bine ca i-am gasit eu care sunt barbat. pai inseamna ca esti invatata sa accesezi aceeasi parte la toti barbatii. femeile cu care ma intalnesc eu sunt diferite tot timpul una de alta prin gandire si comportament. daca pentru tine toti barbatii sunt la fel inseamna ca problema nu e la ei, sau nu in totalitate.


Mda sau poate ca am ales tot timpul baietii rai pt k aia m-au atras tot timpul (extremele se atrag):) aia prea buni is prea buni:)) sunt fraiera uneori......

e alegerea ta, aia rai nu se schimba niciodata. e simpla treaba, alegi pentru specie (destinul genetic, pentru ca genetic femeile considera mai buni supravietuitor "baietii rai") sau alegi pentru tine. mai fii atenta ca si noi si voi suntem "programati" sa alegem pentru specie. de asta de exemplu ai sa vezi ca toti ataca femeile materialiste. de fapt ele sunt cele care sacrifica interesul speciei de a avea urmasi, considera ea, mai puternici pentru avantajele proprii.



de vreo cateva zile iti citesc postarile si vreau sa spun ca numai tampenii debitezi si stii care-i culmea ca esti tare incantat de tine!
vitamina_c
Postat pe 16 Noiembrie 2010 11:16
misoginule..............
kudika323758
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:41
De la: leo_, la data 2010-11-16 09:35:30
De la: oanabrit, la data 2010-11-15 22:11:52
De la: leo_, la data 2010-11-15 11:00:16
De la: oanabrit, la data 2010-11-14 21:11:20
De la: pickard, la data 2010-11-14 08:04:13
De la: oanabrit, la data 2010-11-13 23:30:31Bravo Tharrr imi place postarea ta! bine... nu conteaza de unde e, conteaza ca e interesanta si ma bucur ca te-ai gandit s-o imparti cu noi cei care nu am reusit s-o vedem.
Chiar m-a facut sa plang cuvintele din ea....chiar nu ma mai gandeam ca exista barbati care sa ne vada valorile si calitatile. Pacat ca in viata de zi cu zi inca nu am gasit pe nimeni sa vorbeasca asa de frumos despre o femeie.....cred ca sunt f putini acestia totusi...asta e

pesemne ca mergi cu ochii si urechile inchise


Ba nu!!!! Sunt foarte atenta la cei din jurul meu si pot sa jur ca n=-am gasit inca acel baiat care sa vorbeasca despre o femeie la modul acela si s-o pretuiasca asa de mult.....nu stiu eu am intalnit numai insensibili...si egoisti !!! tot timpul am crezut ca numai in filme vezi barbati romantici si buni:)

bine ca i-am gasit eu care sunt barbat. pai inseamna ca esti invatata sa accesezi aceeasi parte la toti barbatii. femeile cu care ma intalnesc eu sunt diferite tot timpul una de alta prin gandire si comportament. daca pentru tine toti barbatii sunt la fel inseamna ca problema nu e la ei, sau nu in totalitate.


Mda sau poate ca am ales tot timpul baietii rai pt k aia m-au atras tot timpul (extremele se atrag):) aia prea buni is prea buni:)) sunt fraiera uneori......

e alegerea ta, aia rai nu se schimba niciodata. e simpla treaba, alegi pentru specie (destinul genetic, pentru ca genetic femeile considera mai buni supravietuitor "baietii rai") sau alegi pentru tine. mai fii atenta ca si noi si voi suntem "programati" sa alegem pentru specie. de asta de exemplu ai sa vezi ca toti ataca femeile materialiste. de fapt ele sunt cele care sacrifica interesul speciei de a avea urmasi, considera ea, mai puternici pentru avantajele proprii.


BUN, ACUMA TRADU IN ROMANESTE te rog
oanabrit
Postat pe 16 Noiembrie 2010 22:26
interesant...nu conteaza daca e un copy-paste...
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Noiembrie 2010 13:04
De la: Tharr, la data 2010-11-13 20:06:35
De la: kudika319714, la data 2010-11-13 14:28:41Cand Dumnezeun a facut femeia a uitat sa-i faca acea parte care place cel mai mult barbatilor.Mergand femeia la plaje i-a sarit o broasca exact pe acel loc.
O barza, care trecea pe acolo,vazand broasca si-a asvarlit cicul si a prins broasca dar a ranit si femeia ,facandu-i un orificiu.De atuncea barza are ciocul rosu.
Pentru ca a inceput sa sangereze,o maimuta ,care trecea si ea pe acolo, s-a asezat cu fundul pe rana sa opreasca hemoragia.Cand maimuta sa ridicat parul de la fund i-a ramas pe rana.Se spune ca de atuncea femeia are par la p...a si maimuta n-are par la fund.Femeia simtindu-se murdara a intrat in apa sa se spele.Un peste, mai mic vanat de unul nai mare ,cautand un loc unde sa se ascunda a intrat in acel orificiu al femeii.
De atunci se pune intrebarea: p...a miroase a peste sau pestele miroase a p...a?
Dobitocul asta e cumva celalalt reject autointitulat "stapanul vostru"???Sau sunt frati?
Imi pare sincer rau ca s-a ajuns la asa ceva ... din ceea ce am vrut eu sa fie...
Dobitoci ca asta le fac pe femei sa ne urasca si pe noi ceilalti care nu om fii niste straluciri pe cer ,dar avem cat de cat bun simt si nu ne purtam asa.
Acum chiar sunt trist........asa e.


Felicitari pentru subiectul deschis! Ce daca a fost un copy-paste? Cu atat mai mult e bine sa aratm, sa facem cunoscute cele mai frumoase elogii si nu numai parerile noastre, astfel ne descoperim si gandurile, despre cele mai sensibile, gingase si frumoase fiinte create de Dumnezeu. Orice barbat inteligent admira femeia nu numnai in frumusetea ei ci si in sublimele ei calitati. Voi reveni cu parei si elogii aduse femeii, atat de frecvent cantata de poeti, oameni de cultura, si filozofi. M-a oripilat si pe mine acel troglodit, nu i-as spune misogin, poate nu stie ce inseamna, ci doar un necioplit si prost educat.
condo000496
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:44
De la: kudika323758, la data 2010-11-16 13:41:16misoginule..............


Tu ai citit decat titlul?
Barbie30_
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:48




Barbatul si Femeia

Barbatul este cea mai elevata dintre creaturi
Femeia este cel mai sublim ideal.
Dumnezeu a facut pentru barbat un tron,
Pentru femeie un altar. Tronul exalta,altarul sfinteste.
Barbatul este creierul,femeia este inima.
Creierul primeste lumina,inima primeste iubire.
Lumina fecundeaza,iubirea reinvie.
Barbatul este puternic prin intuitie,
Femeia este invincibila prin lacrimi.
Ratiunea convinge,lacrimile induioseaza sufletul.
Barbatul este capabil prin eroism,femeia de orice sacrificiu.
Eroismul innobileaza,sacrificiul aduce sublimul.
Barbatul are suprematia,femeia are intuitia.
Suprematia semnifica forta,intuitia reprezinta dreptatea.
Barbatul este un geniu,femeia este un inger.
Geniul este incomensurabil,ingerul este inefabil.
Aspiratia barbatului este catre Gloria suprema.
Aspiratia femeii este catre virtutea desavarsita.
Gloria face totul maret,virtutea face totul divin.
Barbatul este un cod,femeia este Evanghelia.
Codul corijeaza,Evanghelia ne face perfecti.
Barbatul gandeste,femeia intuieste.
A gandi inseamna a avea creier superior.
A intui simtind inseamna a avea in frunte o aureola.
Barbatul este un ocean,femeia este un lac.
Oceanul are o perla care-l impodobeste,
Lacul poezia care-l impodobeste.
Barbatul este un vultur care zboara,
Femeia o privighetoare care canta.
A zbura inseamna a domina spatial,
A canta inseamna a cuceri sufletul.
Barbatul este un templu,femeia este sanctuarul.
In fata templului ne descoperim,
In fata sanctuarului ingenunchiem.
Barbatul este plasat acolo unde se sfarseste pamantul,
Femeia acolo unde incepe cerul.


Victor Hugo

condo000496
Postat pe 17 Noiembrie 2010 17:00
@condo...ELOGII ADUSE FEMEII?Doamne apara-ne si pazeste-ne!Nici femeia nici barbatul nu merita elogii...de ce?pentru ca toti suntem oameni si nu putem depasii conditia de simplu om cu calitati dar si DEFECTE.A pune femeia pe un piedestal inalt este cea mai mare greseala posibila...femeia nu este un monument...nu este o sfanta...este doar un om...ca si barbatul...plina de imperfectiuni si greseli.Traiesti intr-un basm?Deschide ochii si vezi ce e in jurul tau...eu am vazut cum este societatea...cum este barbatul si femeia in ziua de azi...si crede-ma....1% din toti sunt demni de admirat,si nu ai ce sa le reprosezi...in rest....Dumnezeu cu mila.Asa ca nu merita ridicata in slavi femeia ca simbol ci doar cea care merita cu adevarat....majoritatea sunt vai de capul lor...lipsite de sensibilitate...lipsite de bun simt...lipsite de umanitate...de empatie...vrei sa continui?Urasc deontologia asta de doi bani...omul-femeia,barbatul...sunt doar monumente ale imperfectiunii.Hai desteptarea si trezeste-te din falsul basm pe care il traiesti cu seninatate.
razz
Postat pe 17 Noiembrie 2010 18:00
De la: Tharr, la data 2010-11-11 22:48:36Unicul defect al Femeii

Pe vremea cand Dumnezeu a creat femeia si era cea de-a sasea zi in care lucra din greu, a aparut un inger si a spus:
"De ce-i dedici atata timp acestei creaturi?"

Iar Dumnezeu a raspuns:
"Ai vazut lista speciala pe care am facut-o pentru ea? Trebuie sa fie complet lavabila, dar nu din plastic, sa
aiba peste 200 de parti mobile, toate substituibile, sa poata functiona cu Cola light si resturi alimentare, sa poata tine patru copii in poala in acelasi timp, sa aiba un sarut care poate vindeca orice durere, de la
un genunchi zgariat la o inima franta si va face toate acestea cu doar doua maini."

Ingerul a fost uimit de cerinte:
"Doar doua maini? Nu se poate! Si asta e modelul standard? Dar e prea multa munca pentru o
singura zi. Mai bine asteapta pana maine sa-ti sfarsesti lucrul."

"Ba n-o sa astept", a protestat Dumnezeu. "Mai am atat de putin pana sa desavarsesc aceasta faptura care imi este atat de aproape de inima. Deja, se poate vindeca singura cand este bolnava si, pe deasupra, poate
munci 18 ore pe zi."

Ingerul s-a apropiat si a atins femeia.
"Dar, Doamne, ai facut-o atat de moale."
"Da, este moale", a incuviintat Dumnezeu, "dar am facut-o si puternica. Nici n-ai idee cate poate suporta sau
indeplini."

"O sa poata gandi?" a mai intrebat ingerul. Si Dumnezeu a raspuns:
"Nu numai ca va putea gandi, ci chiar sa gaseasca solutii si sa negocieze."

Atunci, ingerul a observat ceva si, apropiindu-se, a atins obrazul femeii.
"Oops, se pare ca din modelul asta se prelinge ceva. Ti-am spus eu ca incerci sa pui prea multe in el."

"Nu se prelinge nimic, aceea e o lacrima", l-a corectat Dumnezeu.
"Pentru ce e lacrima?" intreba ingerul.
"Lacrima este modul ei de a-si exprima bucuria, tristetea, durerea, dezamagirea, iubirea, singuratatea, deznadejdea si mandria."

Ingerul a ramas impresionat.
"Doamne, esti un geniu, te-ai gandit la toate! Femeia este cu adevarat uimitoare."

Si asa si este! Femeile au puteri care ii uimesc pe barbati. Indura necazuri si cara greutati, intretin fericirea,
iubirea si bucuria. Zambesc cand ar vrea sa tipe. Canta cand ar vrea sa planga. Plang cand sunt fericite si rad cand sunt nervoase. Lupta pentru ideile in care cred. Se revolta in fata nedreptatii. Nu accepta un refuz cand au convingerea ca exista o solutie mai buna. Traiesc in lipsuri pentru ca familia lor sa poata avea cele necesare. Merg la doctor cu o prietena speriata. Iubesc neconditionat. Plang de fericire cand copiii lor exceleaza si se bucura cand prietenii obtin premii.Sunt fericite cand afla despre o nastere sau o nunta.
Li se frange inima cand le moare un prieten. Sufera cand le moare cineva din familie si totusi, sunt tari atunci cand cred ca nu le-a mai ramas putere.

Stiu ca o imbratisare si un sarut pot vindeca o inima franta.

Femeile exista in toate formele, dimensiunile si culorile. Ar conduce masina, zbura cu avionul, merge pe jos sau ti-ar trimite un e-mail ca sa >stii cat de mult tin la tine.

Inima unei femei este cea care face lumea sa se invarta. Aduc bucurie, speranta si iubire. Sunt pline de compasiune si au idealuri si isi sustin moral prietenii si familia. Femeile au lucruri esentiale de spus si
totul de oferit.

SI, TOTUSI, DACA AU VREUN DEFECT, ACESTA ESTE CA UITA CAT DE MULT VALOREAZA.



BUNA !
Nu conteaza cine ce scrie dupa, tu ai scris foarte frumos ai expus foarte frumos femeia. FELCITARI!!!!
este exact adevarul,chiar daca ( cum se intampla de fiecare data) UNI ,critica tot ce se scrie , tu sa fii sigura ca este
nemaipomenita descrierea. OLIVER
healthy017415__oliver
Postat pe 17 Noiembrie 2010 18:14
De la: condo000496, la data 2010-11-17 17:00:51



Barbatul si Femeia

Barbatul este cea mai elevata dintre creaturi
Femeia este cel mai sublim ideal.
Dumnezeu a facut pentru barbat un tron,
Pentru femeie un altar. Tronul exalta,altarul sfinteste.
Barbatul este creierul,femeia este inima.
Creierul primeste lumina,inima primeste iubire.
Lumina fecundeaza,iubirea reinvie.
Barbatul este puternic prin intuitie,
Femeia este invincibila prin lacrimi.
Ratiunea convinge,lacrimile induioseaza sufletul.
Barbatul este capabil prin eroism,femeia de orice sacrificiu.
Eroismul innobileaza,sacrificiul aduce sublimul.
Barbatul are suprematia,femeia are intuitia.
Suprematia semnifica forta,intuitia reprezinta dreptatea.
Barbatul este un geniu,femeia este un inger.
Geniul este incomensurabil,ingerul este inefabil.
Aspiratia barbatului este catre Gloria suprema.
Aspiratia femeii este catre virtutea desavarsita.
Gloria face totul maret,virtutea face totul divin.
Barbatul este un cod,femeia este Evanghelia.
Codul corijeaza,Evanghelia ne face perfecti.
Barbatul gandeste,femeia intuieste.
A gandi inseamna a avea creier superior.
A intui simtind inseamna a avea in frunte o aureola.
Barbatul este un ocean,femeia este un lac.
Oceanul are o perla care-l impodobeste,
Lacul poezia care-l impodobeste.
Barbatul este un vultur care zboara,
Femeia o privighetoare care canta.
A zbura inseamna a domina spatial,
A canta inseamna a cuceri sufletul.
Barbatul este un templu,femeia este sanctuarul.
In fata templului ne descoperim,
In fata sanctuarului ingenunchiem.
Barbatul este plasat acolo unde se sfarseste pamantul,
Femeia acolo unde incepe cerul.


Victor Hugo

ffff frumos,inefabil....
miraaaaaaa
Postat pe 17 Noiembrie 2010 18:18
De la: razz, la data 2010-11-17 18:00:26@condo...ELOGII ADUSE FEMEII?Doamne apara-ne si pazeste-ne!Nici femeia nici barbatul nu merita elogii...de ce?pentru ca toti suntem oameni si nu putem depasii conditia de simplu om cu calitati dar si DEFECTE.A pune femeia pe un piedestal inalt este cea mai mare greseala posibila...femeia nu este un monument...nu este o sfanta...este doar un om...ca si barbatul...plina de imperfectiuni si greseli.Traiesti intr-un basm?Deschide ochii si vezi ce e in jurul tau...eu am vazut cum este societatea...cum este barbatul si femeia in ziua de azi...si crede-ma....1% din toti sunt demni de admirat,si nu ai ce sa le reprosezi...in rest....Dumnezeu cu mila.Asa ca nu merita ridicata in slavi femeia ca simbol ci doar cea care merita cu adevarat....majoritatea sunt vai de capul lor...lipsite de sensibilitate...lipsite de bun simt...lipsite de umanitate...de empatie...vrei sa continui?Urasc deontologia asta de doi bani...omul-femeia,barbatul...sunt doar monumente ale imperfectiunii.Hai desteptarea si trezeste-te din falsul basm pe care il traiesti cu seninatate.


Razz, te compatimesc pentru faptul ca traiesti intr-o lume a deceptiilor personale, poate ca urmare a unor frustrari, neimpliniri intr-o sau mai multe relatii. In lumea reala exista si femei deosebite asa cum a descris Victor Hugo cu o profunda admiratie. Asa cum sunt si uscaturi printre barbati sunt si femei care nu fac cinste sexului frumos. Asta nu inseamna ca trebuie sa generalizam. In ce priveste nesimtirea, procentul este
indiscutabil mult, cu mult mai mare la barbati. 'Sa-i dam cezarului ce-i al Cezarului" Inclin sa cred ca ai citit atat de putin despre calitatile feminine si tot ce s-a scris despre femeie cat un copil la gradinita.
Avand astfel de pareri ma face sa cred ca nu ai avut sau nu ai un minim respect nici fata de mama.
condo000496
Postat pe 17 Noiembrie 2010 18:30
De la: condo000496, la data 2010-11-17 18:30:06In ce priveste nesimtirea, procentul este
indiscutabil mult, cu mult mai mare la barbati.


sweet dreams ...
battleofwits
Postat pe 17 Noiembrie 2010 18:32
De la: miraaaaaaa, la data 2010-11-17 18:18:04
De la: condo000496, la data 2010-11-17 17:00:51



Barbatul si Femeia

Barbatul este cea mai elevata dintre creaturi NU
Femeia este cel mai sublim ideal. NU
Dumnezeu a facut pentru barbat un tron,NU
Pentru femeie un altar. Tronul exalta,altarul sfinteste.NU
Barbatul este creierul,femeia este inima.NU
Creierul primeste lumina,inima primeste iubire.MDA
Lumina fecundeaza,iubirea reinvie.DA
Barbatul este puternic prin intuitie,NU
Femeia este invincibila prin lacrimi.NU
Ratiunea convinge,lacrimile induioseaza sufletul.DA
Barbatul este capabil prin eroism,femeia de orice sacrificiu.DA
Eroismul innobileaza,sacrificiul aduce sublimul.DA
Barbatul are suprematia,femeia are intuitia.NU
Suprematia semnifica forta,intuitia reprezinta dreptatea.MDA
Barbatul este un geniu,femeia este un inger.NU-DA
Geniul este incomensurabil,ingerul este inefabil.NU
Aspiratia barbatului este catre Gloria suprema.DA
Aspiratia femeii este catre virtutea desavarsita.DA
Gloria face totul maret,virtutea face totul divin.NU
Barbatul este un cod,femeia este Evanghelia.NU
Codul corijeaza,Evanghelia ne face perfecti.NU
Barbatul gandeste,femeia intuieste.NU
A gandi inseamna a avea creier superior.DA
A intui simtind inseamna a avea in frunte o aureola.DA
Barbatul este un ocean,femeia este un lac.
Oceanul are o perla care-l impodobeste,NU
Lacul poezia care-l impodobeste.NU
Barbatul este un vultur care zboara,NU
Femeia o privighetoare care canta.NU
A zbura inseamna a domina spatial,NU
A canta inseamna a cuceri sufletul.NU
Barbatul este un templu,femeia este sanctuarul.NU
In fata templului ne descoperim,NU
In fata sanctuarului ingenunchiem.NU
Barbatul este plasat acolo unde se sfarseste pamantul,NU
Femeia acolo unde incepe cerul.DA


Victor Hugo

ffff frumos,inefabil....
MDA
pickard
Postat pe 17 Noiembrie 2010 18:35
De la: vitamina_c, la data 2010-11-16 11:16:17
de vreo cateva zile iti citesc postarile si vreau sa spun ca numai tampenii debitezi si stii care-i culmea ca esti tare incantat de tine!


pai haide sa fim obiectivi un pic, eu nu sunt incantat de vorbele mele ci de faptele mele. daca sunt incantat inseamna ca ma descurc bine pe muilte planuri. dar nu e problema ta asta.
daca tot te chinuiesti tu sa imi spui cate tampenii debitez (desi ce tampit si-ar pierde vremea citind un tampit nu stiu, dar deh, stii o vorba a lui badea), de ce nu ma contrazici argumentat? eu pot sa imi sustin ideea argumentat, chiar si la nivelul de "profan" in studiul psihologiei sexelor, pentru ca meseria mea este diametral opusa de aceasta pasiune a mea. faptul ca nu sunt diplomat in ceea ce spun nu inseamna ca este o tampenie.
leo_
Postat pe 17 Noiembrie 2010 23:33
@condo
nu trebuie sa citesc despre "femeie" ca sa o cunosc...nu cunosti oamenii citind despre ei ci socializand.poate ar trebuii sa incerci sa faci si tu mai mult asta decat sa incerci sa aflii natura umana din carti.si se deajuns sa ma uit in jurul meu.nu am afirmat ca toate sunt la fel...am zis 1% din barbati si femei sunt demni de toata admiratia.majoritatea covarsitoare este plina de imperfectiuni...departe de monumentele idealiste pe care le-ai prezentat tu.Tu poti sa crezi ce vrei despre mine,eu fata de mama mea am un respect deosebit...ea se incadreaza in acel 1% pe care l-am amintit...si nu pt ca e mama mea...ci pur si simplu pentru ca este o femeie de toata admiratia.oricine o cunoaste stie asta,si ma mandresc sa am asa o mama careia sa nu ii gasesc cusururi.
De ce spui ca procentul barbatilor nesimtiti e mai mare decat cel al femeilor...vezi cum aici tu faci false generalizari...eu i-am bagat pe toti in aceiasi oala...atat femei cat si barbati,nu am tinut partea barbatilor,am fost obiectiv .Se vede cat se poate de clar ca esti o feminista indoctrinata,prin urmare discutia cu tine pe subiectul asta nu duce la nimic constructiv.Sa fii iubita.
razz
Postat pe 18 Noiembrie 2010 00:20
De la: oanabrit, la data 2010-11-16 22:26:30
De la: leo_, la data 2010-11-16 09:35:30
De la: oanabrit, la data 2010-11-15 22:11:52
De la: leo_, la data 2010-11-15 11:00:16
De la: oanabrit, la data 2010-11-14 21:11:20
De la: pickard, la data 2010-11-14 08:04:13
De la: oanabrit, la data 2010-11-13 23:30:31Bravo Tharrr imi place postarea ta! bine... nu conteaza de unde e, conteaza ca e interesanta si ma bucur ca te-ai gandit s-o imparti cu noi cei care nu am reusit s-o vedem.
Chiar m-a facut sa plang cuvintele din ea....chiar nu ma mai gandeam ca exista barbati care sa ne vada valorile si calitatile. Pacat ca in viata de zi cu zi inca nu am gasit pe nimeni sa vorbeasca asa de frumos despre o femeie.....cred ca sunt f putini acestia totusi...asta e

pesemne ca mergi cu ochii si urechile inchise


Ba nu!!!! Sunt foarte atenta la cei din jurul meu si pot sa jur ca n=-am gasit inca acel baiat care sa vorbeasca despre o femeie la modul acela si s-o pretuiasca asa de mult.....nu stiu eu am intalnit numai insensibili...si egoisti !!! tot timpul am crezut ca numai in filme vezi barbati romantici si buni:)

bine ca i-am gasit eu care sunt barbat. pai inseamna ca esti invatata sa accesezi aceeasi parte la toti barbatii. femeile cu care ma intalnesc eu sunt diferite tot timpul una de alta prin gandire si comportament. daca pentru tine toti barbatii sunt la fel inseamna ca problema nu e la ei, sau nu in totalitate.


Mda sau poate ca am ales tot timpul baietii rai pt k aia m-au atras tot timpul (extremele se atrag):) aia prea buni is prea buni:)) sunt fraiera uneori......

e alegerea ta, aia rai nu se schimba niciodata. e simpla treaba, alegi pentru specie (destinul genetic, pentru ca genetic femeile considera mai buni supravietuitor "baietii rai") sau alegi pentru tine. mai fii atenta ca si noi si voi suntem "programati" sa alegem pentru specie. de asta de exemplu ai sa vezi ca toti ataca femeile materialiste. de fapt ele sunt cele care sacrifica interesul speciei de a avea urmasi, considera ea, mai puternici pentru avantajele proprii.


BUN, ACUMA TRADU IN ROMANESTE te rog


uh, greu lucru de facut pentru ca as putea scrie o noua biblie pe tema asta :))) e greu intr-un singur post. sa incerc pe scurt:
sa avem in vedere regnul animal clasa vertebrate din care face parte si omul, care pe cat de evoluat se crede pe atat de putin creier foloseste in plus fata de un alt mamifer obisnuit (doar 5%). asta inseamna ca suntem 95% animale si 5% oameni si ne supunem in totalitate regulilor regnului. "Mamiferele sunt o clasã de animale vertebrate, care nasc pui vii și îi hrãnesc cu lapte propriu." este primul lucru pe care l-ai invat in clasa a sasea si se aplica rar la alte vietuitoare in afara acestor. lucrul asta spune ca mamiferele sunt programate sa aiba grija de puii lor si sa se asigure mai mult de perpetuarea speciei decat alte clase. aici apare prima data ideea de destin genetic, orice facem cu privire la un posibil partener este sa ne asiguram ca detine cele mai bune gene pentru a fi transmise urmasilor. fiecare sex are propriile metode de a determina calitatea genelor (metode care tin de cele 6 simturi). cum omul ca si celelalte mamifere traieste intr-o societate ierarhizata, cel mai abil individ (cel cu genele cele mai bune) e cel care grupul, nu? cam asa ceva. cel mai puternic leu va avea urmasi mai puternici din punct de vedere genetic decat unul mai slab. de asta leoaicele il vor prefera pe primul. ca el sa dovedeasca calitatea genelor trebuie sa loveasca pe altii din specia lui. la animale asta se petrece in mod natural. omul, fiind mai inteligent (cei 5% :))) a schimbat regulile. s-ar putea ca ala care ii loveste pe toti sa fie un neadaptat. el va purta emblema de "baiat rau". la fel de bine poate fi un om foarte adaptat. la animale nu era decat o singura situatie, la om este incert. partea ce tine de conditia de mamifer din orice femeie va cauta insa pe cel mai puternic tot dupa regulile de mamifer si nu dupa cele reale. aici pierd multe femei si se distrug. tipul de baiat rau ca sa se afirme trebuie sa loveasca pe altii. intre animale era simplu, leul se lupta si omoara pe celalalt. aici e mult mai complicat. s-ar putea ca daca faci asta sa nimeresti unul cu doua capete mai scund decat tine, dar mai bine antrenat care sa bata zilnic la tine sau mai rau, sa vina cu prietenii si sa te linisteasca. atunci cum poate sa se afirme el? lovind in cei apropiati si cei fara aparare, nu? adica... parinti, prieteni, iubita etc... te mira acum ca majoritatea femeilor care sunt impreuna cu asa-numitii "baieti rai" ies sifonate din relatii? pe mine nu, e perfect logic sa fie asa, numai ca femeile gandesc mai mult emotional decat logic. in plus chiar daca s-ar respecta regulile clasei mamiferelor si eu pot poza in tipul respectiv de barbat prin metode simple: imi trag o motocicleta, cateva tatuaje, un cercel in sprancene si maschez o atitudine superioara si gata, cu putin exercitiu copiez aparentele baiatului rau.
leo_
Postat pe 18 Noiembrie 2010 02:10
@ leo...nu te mai chinui amice...te lupti cu morile de vant.logica nu este apanajul femeilor in ceea ce priveste o relatie.orice argumentare stiintifica sau logica e absolut inutila,orice demonstrare a aprecierii si iubirii fata de ele este lipsita de rezultate...crede-ma.parerea mea sincera e sa incerci sa te adaptezi conditiilor.trateaza-le cu indiferenta,cu superioritate,fara sentimente fara empatie...sa vezi cum vor roii in jurul tau.FEMEIA DIN ZIUA DE AZI NU MERITA SA II SPUI "TE IUBESC" PENTRU CA SE VA INTOARCE IMPOTRIVA TA.Sa fii iubit.
razz
Postat pe 18 Noiembrie 2010 12:06
De la: razz, la data 2010-11-18 12:06:57@ leo...nu te mai chinui amice...te lupti cu morile de vant.logica nu este apanajul femeilor in ceea ce priveste o relatie.orice argumentare stiintifica sau logica e absolut inutila,orice demonstrare a aprecierii si iubirii fata de ele este lipsita de rezultate...crede-ma.parerea mea sincera e sa incerci sa te adaptezi conditiilor.trateaza-le cu indiferenta,cu superioritate,fara sentimente fara empatie...sa vezi cum vor roii in jurul tau.FEMEIA DIN ZIUA DE AZI NU MERITA SA II SPUI "TE IUBESC" PENTRU CA SE VA INTOARCE IMPOTRIVA TA.Sa fii iubit.


Pe bune de nu eu m-am saturat de lupta asta de suprematie,indiferent ce esti (femeie sau barbat) esti unic si trebuie sa fii tratat ca atare.Fiecare avem defecte si calitati care difera de la caz la caz asa ca hai sa nu mai generalizam atat.
Barbie30_
Postat pe 18 Noiembrie 2010 12:12
si inca un sfat demn de urmat...nu oferii femeii ceea ce ea vrea sa auda sau sa vada,pentru ca o vei pliktisii intrucat a vazut scenariul asta de sute de ori si va spune ca nu ai "acel ceva" care sa te diferentieze de restul barbatilor.(aici ma refer la femeile frumoase care au fost curtate intensiv).afiseaza o masculinitate pe care ele o cauta (care este in acelasi timp una falsa...un barbat este cel putin la fel de sensibil ca o femeie pentru ca este tot om,nu apartine altei specii,numai viata il schimba),o masculinitate dominanta care sa le impuna lor regulile jocului...femeia vrea sa simta dorinta ancestrala de a fii dominata,vrea sa simta masculul dominant din tine,chiar daca cu ipocrizie spune ca prefera un barbat cu care sa se inteleaga foarte bine sa fie totul armonios numai lapte si miere...ea nu cauta asa ceva intrucat se bazeaza pe instinctele ancestrale mai mult decat un barbat.
o femeie trebuie sa fie tratata precum un copil,caruia sa ii iei jucaria cand incepe sa tipe si sa urle din prea mult rasfatz.sa vezi atunci cum isi va schimba atitudinea intr-una normala care trebuie sa fie intr-un cuplu...o situatie de intelegere si respect reciproc.
s-auzim de bine!
razz
Postat pe 18 Noiembrie 2010 12:17
De la: razz, la data 2010-11-18 12:17:15si inca un sfat demn de urmat...nu oferii femeii ceea ce ea vrea sa auda sau sa vada,pentru ca o vei pliktisii intrucat a vazut scenariul asta de sute de ori si va spune ca nu ai "acel ceva" care sa te diferentieze de restul barbatilor.(aici ma refer la femeile frumoase care au fost curtate intensiv).afiseaza o masculinitate pe care ele o cauta (care este in acelasi timp una falsa...un barbat este cel putin la fel de sensibil ca o femeie pentru ca este tot om,nu apartine altei specii,numai viata il schimba),o masculinitate dominanta care sa le impuna lor regulile jocului...femeia vrea sa simta dorinta ancestrala de a fii dominata,vrea sa simta masculul dominant din tine,chiar daca cu ipocrizie spune ca prefera un barbat cu care sa se inteleaga foarte bine sa fie totul armonios numai lapte si miere...ea nu cauta asa ceva intrucat se bazeaza pe instinctele ancestrale mai mult decat un barbat.
o femeie trebuie sa fie tratata precum un copil,caruia sa ii iei jucaria cand incepe sa tipe si sa urle din prea mult rasfatz.sa vezi atunci cum isi va schimba atitudinea intr-una normala care trebuie sa fie intr-un cuplu...o situatie de intelegere si respect reciproc.
s-auzim de bine!


:) se vede ca stii despre ce vorbesti, si eu le dau prietenilor sfaturile astea. din pacate societatea a luat avant fata de natura noastra si trebuie sa jucam dupa reguli arhaice, care pe mine ma plictisesc. altora le plac. dar, asa este, ne adaptam.
leo_
Postat pe 18 Noiembrie 2010 12:24
De la: leo_, la data 2010-11-17 23:33:53
De la: vitamina_c, la data 2010-11-16 11:16:17
de vreo cateva zile iti citesc postarile si vreau sa spun ca numai tampenii debitezi si stii care-i culmea ca esti tare incantat de tine!


pai haide sa fim obiectivi un pic, eu nu sunt incantat de vorbele mele ci de faptele mele. daca sunt incantat inseamna ca ma descurc bine pe muilte planuri. dar nu e problema ta asta.
daca tot te chinuiesti tu sa imi spui cate tampenii debitez (desi ce tampit si-ar pierde vremea citind un tampit nu stiu, dar deh, stii o vorba a lui badea), de ce nu ma contrazici argumentat? eu pot sa imi sustin ideea argumentat, chiar si la nivelul de "profan" in studiul psihologiei sexelor, pentru ca meseria mea este diametral opusa de aceasta pasiune a mea. faptul ca nu sunt diplomat in ceea ce spun nu inseamna ca este o tampenie.


nu-i asa ca aveai si camasa descheiata pan-n brau cand ai scris toate astea!
succesuri!(nu ca ai avea nevoie dar deh bunul simt ma determina sa-ti urez!)
vitamina_c
Postat pe 18 Noiembrie 2010 12:29
De la: vitamina_c, la data 2010-11-18 12:29:58
De la: leo_, la data 2010-11-17 23:33:53
De la: vitamina_c, la data 2010-11-16 11:16:17
de vreo cateva zile iti citesc postarile si vreau sa spun ca numai tampenii debitezi si stii care-i culmea ca esti tare incantat de tine!


pai haide sa fim obiectivi un pic, eu nu sunt incantat de vorbele mele ci de faptele mele. daca sunt incantat inseamna ca ma descurc bine pe muilte planuri. dar nu e problema ta asta.
daca tot te chinuiesti tu sa imi spui cate tampenii debitez (desi ce tampit si-ar pierde vremea citind un tampit nu stiu, dar deh, stii o vorba a lui badea), de ce nu ma contrazici argumentat? eu pot sa imi sustin ideea argumentat, chiar si la nivelul de "profan" in studiul psihologiei sexelor, pentru ca meseria mea este diametral opusa de aceasta pasiune a mea. faptul ca nu sunt diplomat in ceea ce spun nu inseamna ca este o tampenie.


nu-i asa ca aveai si camasa descheiata pan-n brau cand ai scris toate astea!
succesuri!(nu ca ai avea nevoie dar deh bunul simt ma determina sa-ti urez!)


aha, bine, ms la fel.
leo_
Postat pe 18 Noiembrie 2010 13:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere au Barbatii despre Femei 115 De la: puiut_77 1 Martie 2011 09:37
musulmani 103 De la: kudika500918 11 Mai 2012 12:52
oare exista cineva pentru fiecare? 616 De la: PICCKARD 7 Ianuarie 2012 06:37
oare ce e de facut 14 De la: Lady_Gaga9 24 Noiembrie 2009 15:55
Sfat 17 De la: adinuttzza 12 Noiembrie 2010 00:00