Setari Cookie-uri

eu si el.. in secret?

buna.. am si eu o dilema.. acum 2 luni de zile am fost obligata sa ma despart de prietenul meu cu care eram de 2 ani impreuna.. parintii mei nu suportau ideea ca eu, la aproape 18 ani, sa am o astfel de relatie serioasa.. ma vedeau uneori ca sunt putin nervoasa dupa ce stateam cu prietenul meu.. dar am un temperament vulcanic si imi ies foarte repede din minti.. dar dupaia ma calmez.. ei bine, parintii credeau ca el mi-a facut ceva grav.. ca eu stiu ce mi-a facut.. si bla bla bla..
a trebuit sa ma despart de el, dar am continuat sa vb la telefon, ca 2 prieteni foarte apropiati.. ba la telefon, ba ne mai intalneam..
problema apare acum: noi inca tinem unul la celalalt.. si vrem din nou sa fim impreuna.. dar imi e teama de ceea ce ar zice parintii mei.. ce as putea sa fac? o prietena mi-a sugerat sa fim in secret impreuna si dupa o perioada de timp sa le zic parintilor.. voi ce ziceti?
am nevoie de sfaturile voastre...
dyakarina
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:01
prea putine detalii..blablauri d`astea
mitura
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:05
Ca sa vezi ce gandire are la majorat.... :sml-happy0028
kudika226898
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:12
deci.. ideea e ca ne "certam" din niste chestii banale.. ce film, ce mancam, ce facem.. chestii de genu asta.. si eu ma irit f repede.. asta este felul meu de a fi..dar imi trece la fel de repede.. si cand ma intorceam acasa, daca vezi doamne, intram in camera mea sa ma schimb si imi dadeam imediat drumul la calculator, parintii mei aveau impresia ca sunt nervoasa.. ca sunt suparata.. ca doamne ce mi-a mai facut si de data asta..dar e ceva normal sa merg in camera sa ma schimb imediat ce ajung acasa... si ma luau la interogatoriu.. si le ziceam ca nu am nimic.. le povesteam totul.. si incepeau ei sa faca tot felul de supozitii si pareri.. si atunci iar ma enervam.. si dadeau vina pe prietenul meu...
dyakarina
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:46
Nu-i asa ca dupa ce v-ati despartit ai realizat cat de mult il iubesti,ba chiar ai fi in stare de orice pentru el?
Barbie30_
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:11
De la: Barbie30_, la data 2010-11-13 14:11:53Nu-i asa ca dupa ce v-ati despartit ai realizat cat de mult il iubesti,ba chiar ai fi in stare de orice pentru el?


Hai mai barbie...recunoaste ca si noi am avut iubiri din astea adolescentine
Am avut si eu un prieten in liceu ce nu-l placeau ai mei dar eu il iubeam cu patima si foc. Mi-am dat seama mai tarziu ca nu mi se potrivea
_Cryssa_
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:29
De la: dyakarina, la data 2010-11-13 13:01:43buna.. am si eu o dilema.. acum 2 luni de zile am fost obligata sa ma despart de prietenul meu cu care eram de 2 ani impreuna.. parintii mei nu suportau ideea ca eu, la aproape 18 ani, sa am o astfel de relatie serioasa.. ma vedeau uneori ca sunt putin nervoasa dupa ce stateam cu prietenul meu.. dar am un temperament vulcanic si imi ies foarte repede din minti.. dar dupaia ma calmez.. ei bine, parintii credeau ca el mi-a facut ceva grav.. ca eu stiu ce mi-a facut.. si bla bla bla..
a trebuit sa ma despart de el, dar am continuat sa vb la telefon, ca 2 prieteni foarte apropiati.. ba la telefon, ba ne mai intalneam..
problema apare acum: noi inca tinem unul la celalalt.. si vrem din nou sa fim impreuna.. dar imi e teama de ceea ce ar zice parintii mei.. ce as putea sa fac? o prietena mi-a sugerat sa fim in secret impreuna si dupa o perioada de timp sa le zic parintilor.. voi ce ziceti?
am nevoie de sfaturile voastre...
fugi si tu de acasa mai era una pe aici care vroia sa fuga cu iubirea vetii ei
Valy90
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:59
De la: crysa_tm, la data 2010-11-13 14:29:02
De la: Barbie30_, la data 2010-11-13 14:11:53Nu-i asa ca dupa ce v-ati despartit ai realizat cat de mult il iubesti,ba chiar ai fi in stare de orice pentru el?


Hai mai barbie...recunoaste ca si noi am avut iubiri din astea adolescentine
Am avut si eu un prieten in liceu ce nu-l placeau ai mei dar eu il iubeam cu patima si foc. Mi-am dat seama mai tarziu ca nu mi se potrivea


Cred ca o sa fac alergie la topicurile de genul asta
Barbie30_
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:00
nu e ideea ca mi-am dat seama cat de mult il iubesc dupa ce m-am despartit de el.. desi am un temperament vulcanic, imi cunosc sentimentele.. nu as face absolut orice pt el.. nu pot sa zic ca nu pot trai fara el.. cum am trait inainte as putea si mai departe.. dar nu vreau... plus ca v-am cerut sfaturi.. nu sa ma luati in ras..
si in legatura cu iubirea adolescentina.. o stiu si eu.. dar relatia mea, ma rog, fosta, nu se baza neaparat pe iubire nebuneasca.. tocmai ca eram foarte linistiti, ne respectam, vorbeam despre absolut orice.. ceea ce nu cred ca se poate incadra neaparat intro iubire adolescentina, puerila.. avand in vedere faptul ca relatia noastra se baza pe incredere, comunicare, respect etc...
dyakarina
Postat pe 13 Noiembrie 2010 16:14
Pai nu inteleg de ce trebuie sa stie parintii tai toate intimitatile tale... La varsta asta nu e prea normal... Daca ai nevoie de un sfat, e bine sa le ceri ajutorul...dar nu sa le povestesti tot ce faci cu prietenul, ca si cum ar fi vorba de o dezbatere de interes national. E viata ta, pana la urma.
Micael
Postat pe 14 Noiembrie 2010 13:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indragostita de alt barbat 24 De la: kudika_13098 23 Aprilie 2013 06:38
iubesc 2 barbati.e posibil?????? 17 De la: adrianablondy 19 Septembrie 2009 17:33
a alege sa stai langa sotul tau de dragul copilului 4 De la: kudika000781 17 Martie 2009 15:30
20 de ani diferenta!!!! 85 De la: brunette_barbie 2 Ianuarie 2011 21:15
ajutor... o iau razna ... 16 De la: kpucata 25 Septembrie 2010 14:03