Setari Cookie-uri

Sunt agresiva cu iubitul meu

De la: lover_woman, la data 2010-11-30 17:50:53... ahh, cat il iubesc ....

trage aer in piept
battleofwits
Postat pe 30 Noiembrie 2010 18:30
De la: AdrianaR, la data 2010-11-20 13:59:12
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 13:50:54Yes.. Funny.. NOT! Poate si u ai un defect, nu cred ca ti-ar fi de folos sa fii luata la misto. Sau poate tu nu ai defecte. Sau nu te deranjeaza ca ai..


NU draga mea...dar si eu am fost crescuta poate intr`un mediu mai prost decat cel in care ai crescut tu...(scandaluri si groaza cum poate vezi doar in filme...injuraturi,batai...fiecare coltisor din casa e "insemnat")
dar pt asta m`am educat singura pt ca stiam ca la un moment dat viat mi`o voi face pe fortele proprii...ca la un moment dat nu voi mai fi atat de legata de ai mei...ca viata mea pe viitor depinde de cum imi doresc eu sa traiesc...
Drept dovada azi sunt fericita...si nu stau sa`mi plang de mila sau sa`i condamn pe ai mei pt ca ei n`au avut "minte"...
In general chestiile astea se transmit...in familia tatalui meu a fost s`a intamplat la fel...
Si`acum te`ntreb:
Daca nu te educi singur si`ti lasi viata influentata de trecut,unde ajungi?Unde mai e fericirea?Cum vor creste copii tai?Poti sa fii la fel de egoista ca si ai tai?
Eu,NU!


Dupa parerea mea, aceasta este atitudinea pe care fata care a creat acest topic ar trebui sa o adopte.
Puteti sa ziceci ce vrei (ca are EGO prea puternic), dar fata asta chiar a stiut ce are de facut. Si-a depasit propria conditie. A invatat ca nu fie ca "modelele" ei si, din cate spune ea, a reusit. Mi-as dori si eu sa pot reusi.
Oricum, vazandu-ti atitudinea, AdrianaR, prin curaj si speranta ca intr-o zi voi inceta sa mai fiu ceea ce au creat (involuntar) altii din mine.

Te pup!

lollitta
Postat pe 31 Iulie 2011 23:16
De la: lollitta, la data 2011-07-31 23:16:35
De la: AdrianaR, la data 2010-11-20 13:59:12
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 13:50:54Yes.. Funny.. NOT! Poate si u ai un defect, nu cred ca ti-ar fi de folos sa fii luata la misto. Sau poate tu nu ai defecte. Sau nu te deranjeaza ca ai..


NU draga mea...dar si eu am fost crescuta poate intr`un mediu mai prost decat cel in care ai crescut tu...(scandaluri si groaza cum poate vezi doar in filme...injuraturi,batai...fiecare coltisor din casa e "insemnat")
dar pt asta m`am educat singura pt ca stiam ca la un moment dat viat mi`o voi face pe fortele proprii...ca la un moment dat nu voi mai fi atat de legata de ai mei...ca viata mea pe viitor depinde de cum imi doresc eu sa traiesc...
Drept dovada azi sunt fericita...si nu stau sa`mi plang de mila sau sa`i condamn pe ai mei pt ca ei n`au avut "minte"...
In general chestiile astea se transmit...in familia tatalui meu a fost s`a intamplat la fel...
Si`acum te`ntreb:
Daca nu te educi singur si`ti lasi viata influentata de trecut,unde ajungi?Unde mai e fericirea?Cum vor creste copii tai?Poti sa fii la fel de egoista ca si ai tai?
Eu,NU!


Dupa parerea mea, aceasta este atitudinea pe care fata care a creat acest topic ar trebui sa o adopte.
Puteti sa ziceti ce vreti (ca are EGO prea puternic), dar fata asta chiar a stiut ce are de facut. Si-a depasit propria conditie. A invatat sa nu fie ca "modelele" ei si, din cate spune ea, a reusit. Mi-as dori si eu sa pot reusi.
Oricum, vazandu-ti atitudinea, AdrianaR, prind curaj si speranta ca intr-o zi voi inceta sa mai fiu ceea ce au creat (involuntar) altii din mine.

Te pup!



Trebuia sa corectez. Imi cer scuze...oboseala...:)
lollitta
Postat pe 31 Iulie 2011 23:17
De la: lollitta, la data 2011-07-31 23:17:52
De la: lollitta, la data 2011-07-31 23:16:35
De la: AdrianaR, la data 2010-11-20 13:59:12
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 13:50:54Yes.. Funny.. NOT! Poate si u ai un defect, nu cred ca ti-ar fi de folos sa fii luata la misto. Sau poate tu nu ai defecte. Sau nu te deranjeaza ca ai..


NU draga mea...dar si eu am fost crescuta poate intr`un mediu mai prost decat cel in care ai crescut tu...(scandaluri si groaza cum poate vezi doar in filme...injuraturi,batai...fiecare coltisor din casa e "insemnat")
dar pt asta m`am educat singura pt ca stiam ca la un moment dat viat mi`o voi face pe fortele proprii...ca la un moment dat nu voi mai fi atat de legata de ai mei...ca viata mea pe viitor depinde de cum imi doresc eu sa traiesc...
Drept dovada azi sunt fericita...si nu stau sa`mi plang de mila sau sa`i condamn pe ai mei pt ca ei n`au avut "minte"...
In general chestiile astea se transmit...in familia tatalui meu a fost s`a intamplat la fel...
Si`acum te`ntreb:
Daca nu te educi singur si`ti lasi viata influentata de trecut,unde ajungi?Unde mai e fericirea?Cum vor creste copii tai?Poti sa fii la fel de egoista ca si ai tai?
Eu,NU!


Dupa parerea mea, aceasta este atitudinea pe care fata care a creat acest topic ar trebui sa o adopte.
Puteti sa ziceti ce vreti (ca are EGO prea puternic), dar fata asta chiar a stiut ce are de facut. Si-a depasit propria conditie. A invatat sa nu fie ca "modelele" ei si, din cate spune ea, a reusit. Mi-as dori si eu sa pot reusi.
Oricum, vazandu-ti atitudinea, AdrianaR, prind curaj si speranta ca intr-o zi voi inceta sa mai fiu ceea ce au creat (involuntar) altii din mine.

Te pup!



Trebuia sa corectez. Imi cer scuze...oboseala...:)


Si da, trebuie sa ne educam, pentru ca altfel nu are rost sa mai facem copii. Pentru ce? sa-i chinuim supunandu-i la aceleasi tratamente care ne-au marcat?
lollitta
Postat pe 31 Iulie 2011 23:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femei singure 60 De la: kudika_2629 11 Februarie 2013 13:49
Cum sa-i spui ca sa nu-l jignesti? 42 De la: kudika310730 4 Decembrie 2012 10:50
Vreau sa fim din nou impreuna... 13 De la: pisicutza09 16 Iulie 2010 22:04
va cer parerea din tot sufletul!!!!!!! 12 De la: Dor_a 27 Ianuarie 2009 14:38
"Femeia?Ultimul raion:obiecte de'aruncat!" 26 De la: Barbie30_ 4 Aprilie 2011 00:52