Setari Cookie-uri

Sunt obsesiva?

Poate esti atrasa fizic de individul de la facultate si doar atat. Ei bine nu poti avea intotdeauna parte de cei mai frumosi barbati, cum ar fi sa se bata toate femeile pe vreun Antonio Banderas (ales la intamplare). Cateodata e bine sa ramai cu privitul mai ales ca el pare indisponibil. Stii tu proverbul Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard... iar daca relatia lui nu scartaie e inutil sa te zbati...si sa ti pierzi relatia actuala
marilena22
Postat pe 17 Decembrie 2010 22:04
Eu zic sa-ti vezi de pr tau actual lasa visele din moment ce vezi ca nu-ti ofera nici atentie nu trebuie sa fi obsedata de el , iti faci viata imposibila.....si eu am trekut prin asa ceva si culmea tipu e si grasut si nici nu e frumos:))))))))))))) dar ma atrage nush de ce....dar nicidecum sa fiu obsedata sa ma gandesc non stop la el. si cand aveam prieten si il vedeam sau ma intalneam cu el simteam ca-mi bate inima si nu styu de ce e inexplicabil, sunt ciudateniile vietii:) stupid me
oanabrit
Postat pe 18 Decembrie 2010 00:48
De la: oanabrit, la data 2010-12-18 00:48:14Eu zic sa-ti vezi de pr tau actual lasa visele din moment ce vezi ca nu-ti ofera nici atentie nu trebuie sa fi obsedata de el , iti faci viata imposibila.....si eu am trekut prin asa ceva si culmea tipu e si grasut si nici nu e frumos:))))))))))))) dar ma atrage nush de ce....dar nicidecum sa fiu obsedata sa ma gandesc non stop la el. si cand aveam prieten si il vedeam sau ma intalneam cu el simteam ca-mi bate inima si nu styu de ce e inexplicabil, sunt ciudateniile vietii:) stupid me

...poate-ti era pofta de-o friptura
kudika195501
Postat pe 18 Decembrie 2010 01:36
nu stiu la ce facultate poti fi fato, doar la aia de prostologie nu ai nimic in cap, nu stii sa scrii....nimic. nu ai pic de rusine cand spui ca vrei sa iti inseli prietenul (saracul de el) si mai esti si indignata ca ala de la facultate nu iti raspunde....crezi ca in tara asta sunt numai jigodii ca tine? cand te mai mananca data viitoare...pune manuta pe o perie de dusumele...sa vezi ce iti trece
delicacy
Postat pe 18 Decembrie 2010 08:18
De la: jeanpierre, la data 2010-12-17 02:28:38obsesioneze?poate sa te obsedeze.....aulica maica...da na nici cu atea mai simple nu le aveti?


e prea ocupata sa-i atraga atentia tipului de la facultate decat sa puna mana pe o carte...
AmyLee92
Postat pe 18 Decembrie 2010 16:10
De la: kudika195501, la data 2010-12-18 01:36:17
De la: oanabrit, la data 2010-12-18 00:48:14Eu zic sa-ti vezi de pr tau actual lasa visele din moment ce vezi ca nu-ti ofera nici atentie nu trebuie sa fi obsedata de el , iti faci viata imposibila.....si eu am trekut prin asa ceva si culmea tipu e si grasut si nici nu e frumos:))))))))))))) dar ma atrage nush de ce....dar nicidecum sa fiu obsedata sa ma gandesc non stop la el. si cand aveam prieten si il vedeam sau ma intalneam cu el simteam ca-mi bate inima si nu styu de ce e inexplicabil, sunt ciudateniile vietii:) stupid me

...poate-ti era pofta de-o friptura


wtf???????? ce legatura are ce-am zis eu cu friptura ta?
oanabrit
Postat pe 18 Decembrie 2010 21:34
''te obsesioneaza '' ceva????????? nu-i nimic, ia telecomanda, schimba pe ''acasaaaaaaaa'' si vezi de unde provine cuvantul ''a obsesiona'' deci in niciun caz nu se mai foloseste cuvantul ''a obseda'' de cand cu Jose Armando si Maria Rosario De Guadalupe..........vrem si noi un evolucion en el limbaje queridos mios
oanabrit
Postat pe 18 Decembrie 2010 21:40
E GREA LIMBA ROMANA!
PACAT CA NU SE PREDA LA FACULTA!
kudika095783
Postat pe 19 Decembrie 2010 08:47
Depinde la ce facultate esti....si nu stiu de ce spui asa...aici e un forum ....se discuta liber sh dupa placerea fiecaruia!
kudika067242
Postat pe 19 Decembrie 2010 08:56
Am in familie un caz similar:el ,sot si tata de familie face obsesie platonica de colega de serviciu ;aceasta il respinge,caci aspiratiile ei de doamna proaspat divortata sunt mai mari:totul sau nimic,adica bani,vila,masina.El spera in continuare si face obsesie fata de doamna cu 20 de ani mai tinerica,povesteste nevestei situatia,el ajunge in psihiatrie ,tentativa suicid,sotia pe aproape.Exista si un final:sotia il primeste din nou acasa si incearca sa lipeasca cioburile,sa-l trateze de psihoza.Sfat pentru tine:Gaseste-ti o ocupatie care sa te scoata din aceasta obsesie nesanatoasa.Gandeste ca numai faptul ca ai fost respinsa te atrage,incolo,e un barbat ca oricare altul!
DanielaApe
Postat pe 19 Decembrie 2010 09:27
De la: o_aiurita, la data 2010-11-29 22:16:40Am o relatie de 2 ani cu un tip si totul merge ok intre noi.acum o luna el a trebuit sa plece si deci am ramas singura....pe scurt la fac am intalnit un tip care a inceput sa ma obsesioneze, el este impreuna cu o tipa mai mare cu vreo 12 ani decat el si ei ai o relatie la distanta.Am facut tot ce imi sta in putiinta sa-i atrag atentia ca il plac insa e de nemiscat: fidel pana la moarte....
Faptul ca ma respinge nu imi da pace, ma gandesc tot timpul la el si nu inteleg de ce. Eu imi iubesc prietenul, avem o relatie destul de trainica insa tipul de la fac a devenit o obsesie.
Ajutati-ma oameni buni sa ma debarasez de obsesia asta care nu ma lasa sa mai traiesc...


Io zica ca, tu ai ai mare problema cu obsesia asta! So or sa te "obsesioneze" cam multi pe tine...esti dependenta de meteahna iasta!
100101
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:01
De la: AdrianaR, la data 2010-11-29 22:52:20
De la: o_aiurita, la data 2010-11-29 22:47:18WOW....sa inteleg ca site-ul va apartine....voi sunteti aia care dau sfaturi!!!!!!!!!!!!
A! am uitat nu numai ca dati sfaturi dar mai si judecati persoane pe care nici nu le cunoasteti!
Bravo!
Multumesc pentru ajutorul vostru, mi-a fost de mare folos....


Tu vaca cu cabina!Tu-ti permiti sa mai vorbesti de judecat persoane???
Pai du-te frustrato si masturbeaza-te daca te mananca asa tare si daca te frustreaza faptul ca umblii cu salteaua dupa un om serios care nu da 2 bani pe tine si nu mai veni aici sa injuri pe fiecare cum te taie mansarda!
De-camdata tu esti dobitoaca ce incearca sa-si insele iubitul si sa-l faca pe altul s-o insele sau chiar mai rau pe iubita lui...
Ala a barbat!Dar tu,numai femeie nu te poti numi!
Iote de ce ne permitem sa te judecam,nah!

deci dupa cum postezi cred ca esti la facultatea de" limbi"...
"vaca cu cabina"...nu am mai auzit dar cred ca s-ar potrivi si "bou cu tzitze"...adevarul supara e mai greu de suportat dar macar asa poate inveti si tu ceva.
BEL_AMY1
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:08
Esti cumva blonda naturala????????
Cassandra25a
Postat pe 19 Decembrie 2010 15:37
De la: valy90, la data 2010-11-29 22:20:09
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-29 22:18:38nu esti obsesiva, esti obsedata!
nooo,posedata

sau amandoua ?
denissblidariu
Postat pe 19 Decembrie 2010 17:02
Fetica, auzi, "obsesionare" !!!! sa mori de ras!!! Ori esti sora fiicei lui Basescu !!!
Duceti-va la dracu, tampitelor !! Tara moare , se duce de rapa..... si voi....tineretul....ce, puii mei, faceti ??
" Obsesionaro", cand o sa faci un pui (cu cel ce ti-L va harui DUMNEZEU) ce-i oferi ?!! T R E Z E S T E - T E si TREZITI-VA, copii !!!!!!!!!!!!!!

O cucoana ceva mai in etate
kudika086274
Postat pe 20 Decembrie 2010 16:40
De la: kudika086274, la data 2010-12-20 16:40:09Fetica, auzi, "obsesionare" !!!! sa mori de ras!!! Ori esti sora fiicei lui Basescu !!!
Duceti-va la dracu, tampitelor !! Tara moare , se duce de rapa..... si voi....tineretul....ce, puii mei, faceti ??
" Obsesionaro", cand o sa faci un pui (cu cel ce ti-L va harui DUMNEZEU) ce-i oferi ?!! T R E Z E S T E - T E si TREZITI-VA, copii !!!!!!!!!!!!!!

O cucoana ceva mai in etate


Se scrie ''duce-ti-va'', de la o fata mai tanara
oanabrit
Postat pe 21 Decembrie 2010 17:48
De la: denissblidariu, la data 2010-12-19 17:02:10
De la: valy90, la data 2010-11-29 22:20:09
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-29 22:18:38nu esti obsesiva, esti obsedata!
nooo,posedata

sau amandoua ?
Pai asta sa ne spuna ea
Valy90
Postat pe 21 Decembrie 2010 18:55
De la: kudika086274, la data 2010-12-20 16:40:09Fetica, auzi, "obsesionare" !!!! sa mori de ras!!! Ori esti sora fiicei lui Basescu !!!
Duceti-va la dracu, tampitelor !! Tara moare , se duce de rapa..... si voi....tineretul....ce, puii mei, faceti ??
" Obsesionaro", cand o sa faci un pui (cu cel ce ti-L va harui DUMNEZEU) ce-i oferi ?!! T R E Z E S T E - T E si TREZITI-VA, copii !!!!!!!!!!!!!!

O cucoana ceva mai in etate


O " cucoana" de-a dreptul tzatza.
Ce exclami asa tzato? ce de " puncte de suspensie".
Usurel sa nu-ti pocneasca vreo vena.
stem_29
Postat pe 21 Decembrie 2010 19:03
De la: oanabrit, la data 2010-12-18 00:48:14Eu zic sa-ti vezi de pr tau actual lasa visele din moment ce vezi ca nu-ti ofera nici atentie nu trebuie sa fi obsedata de el , iti faci viata imposibila.....si eu am trekut prin asa ceva si culmea tipu e si grasut si nici nu e frumos:))))))))))))) dar ma atrage nush de ce....dar nicidecum sa fiu obsedata sa ma gandesc non stop la el. si cand aveam prieten si il vedeam sau ma intalneam cu el simteam ca-mi bate inima si nu styu de ce e inexplicabil, sunt ciudateniile vietii:) stupid me



bum bum batea inimioara :)) pacat ca aveai prieten pe-atunci

eu zic ca tipa se ambitioneza ca tipul ii da cu flit. ca multe care se trezesc doar atunci cand sint ignorate. dar e simplu: imagineaza-ti ca mai sint inca vre-o 5 tipi in facultate care pot sa-ti dea flit la fel. deci nu e o raritate
Histria
Postat pe 21 Decembrie 2010 19:09
De la: hystria1, la data 2010-12-21 19:09:26
De la: oanabrit, la data 2010-12-18 00:48:14Eu zic sa-ti vezi de pr tau actual lasa visele din moment ce vezi ca nu-ti ofera nici atentie nu trebuie sa fi obsedata de el , iti faci viata imposibila.....si eu am trekut prin asa ceva si culmea tipu e si grasut si nici nu e frumos:))))))))))))) dar ma atrage nush de ce....dar nicidecum sa fiu obsedata sa ma gandesc non stop la el. si cand aveam prieten si il vedeam sau ma intalneam cu el simteam ca-mi bate inima si nu styu de ce e inexplicabil, sunt ciudateniile vietii:) stupid me



bum bum batea inimioara :)) pacat ca aveai prieten pe-atunci

eu zic ca tipa se ambitioneza ca tipul ii da cu flit. ca multe care se trezesc doar atunci cand sint ignorate. dar e simplu: imagineaza-ti ca mai sint inca vre-o 5 tipi in facultate care pot sa-ti dea flit la fel. deci nu e o raritate



Eu inteleg foarte bine fenomenul asta, ca exact asa sunt si eu atrasa uneori de baietii care sunt greu de cucerit s.a. asta e un defect din p meu de vedere:))).....deoarece cand vezi ca cel de langa tine te baga prea tare in seama iti scade interesul fata de el:)) uneori greu ma mai inteleg si eu .....si ma mai mir dc fac alegeri gresite....
oanabrit
Postat pe 21 Decembrie 2010 20:03
De la: oanabrit, la data 2010-12-21 20:03:57
De la: hystria1, la data 2010-12-21 19:09:26
De la: oanabrit, la data 2010-12-18 00:48:14Eu zic sa-ti vezi de pr tau actual lasa visele din moment ce vezi ca nu-ti ofera nici atentie nu trebuie sa fi obsedata de el , iti faci viata imposibila.....si eu am trekut prin asa ceva si culmea tipu e si grasut si nici nu e frumos:))))))))))))) dar ma atrage nush de ce....dar nicidecum sa fiu obsedata sa ma gandesc non stop la el. si cand aveam prieten si il vedeam sau ma intalneam cu el simteam ca-mi bate inima si nu styu de ce e inexplicabil, sunt ciudateniile vietii:) stupid me



bum bum batea inimioara :)) pacat ca aveai prieten pe-atunci

eu zic ca tipa se ambitioneza ca tipul ii da cu flit. ca multe care se trezesc doar atunci cand sint ignorate. dar e simplu: imagineaza-ti ca mai sint inca vre-o 5 tipi in facultate care pot sa-ti dea flit la fel. deci nu e o raritate



Eu inteleg foarte bine fenomenul asta, ca exact asa sunt si eu atrasa uneori de baietii care sunt greu de cucerit s.a. asta e un defect din p meu de vedere:))).....deoarece cand vezi ca cel de langa tine te baga prea tare in seama iti scade interesul fata de el:)) uneori greu ma mai inteleg si eu .....si ma mai mir dc fac alegeri gresite....



hehe poveste veche
Histria
Postat pe 21 Decembrie 2010 20:11
De la: oanabrit, la data 2010-12-21 17:48:11
De la: kudika086274, la data 2010-12-20 16:40:09Fetica, auzi, "obsesionare" !!!! sa mori de ras!!! Ori esti sora fiicei lui Basescu !!!
Duceti-va la dracu, tampitelor !! Tara moare , se duce de rapa..... si voi....tineretul....ce, puii mei, faceti ??
" Obsesionaro", cand o sa faci un pui (cu cel ce ti-L va harui DUMNEZEU) ce-i oferi ?!! T R E Z E S T E - T E si TREZITI-VA, copii !!!!!!!!!!!!!!

O cucoana ceva mai in etate


Se scrie ''duce-ti-va'', de la o fata mai tanara


Ia conjuga tu verbu' ala inca o data, tanara domnita! Poate a doua oara chiar iti iese... sau poate nu... Poate-ti iese chiar cu trei cratime! (caz in care te sfatuiesc sa-i scrii repede lu' Mosu' sa-ti aduca... Hmmm, n-are saracu' ce sa-ti aduca... ti-o fi adus cand erai in gimanziu...)

Te-ai gasit, isteato, sa corectezi una dintre prea putinele persoane care au o relatie de buna prietenie cu gramatica limbii romane ( http://dexonline.ro/definitie/duce )
" "
daniella_s
Postat pe 22 Decembrie 2010 17:44
nah ....k am cautat tot internetul si scormonit prin DEX....sa gasesc verbul ''a obsesiona''.....ca m-am gandit ca oi fi eu in urma cu gramatica...
deepika
Postat pe 23 Decembrie 2010 13:35
De la: deepika, la data 2010-12-23 13:35:36nah ....k am cautat tot internetul si scormonit prin DEX....sa gasesc verbul ''a obsesiona''.....ca m-am gandit ca oi fi eu in urma cu gramatica...


Barbie30_
Postat pe 26 Decembrie 2010 03:43
De la: delicacy, la data 2010-12-18 08:18:50nu stiu la ce facultate poti fi fato, doar la aia de prostologie nu ai nimic in cap, nu stii sa scrii....nimic. nu ai pic de rusine cand spui ca vrei sa iti inseli prietenul (saracul de el) si mai esti si indignata ca ala de la facultate nu iti raspunde....crezi ca in tara asta sunt numai jigodii ca tine? cand te mai mananca data viitoare...pune manuta pe o perie de dusumele...sa vezi ce iti trece



mai zi
extravagant
Postat pe 26 Decembrie 2010 12:37
De la: o_aiurita, la data 2010-11-29 22:16:40Am o relatie de 2 ani cu un tip si totul merge ok intre noi.acum o luna el a trebuit sa plece si deci am ramas singura....pe scurt la fac am intalnit un tip care a inceput sa ma obsesioneze, el este impreuna cu o tipa mai mare cu vreo 12 ani decat el si ei ai o relatie la distanta.Am facut tot ce imi sta in putiinta sa-i atrag atentia ca il plac insa e de nemiscat: fidel pana la moarte....
Faptul ca ma respinge nu imi da pace, ma gandesc tot timpul la el si nu inteleg de ce. Eu imi iubesc prietenul, avem o relatie destul de trainica insa tipul de la fac a devenit o obsesie.
Ajutati-ma oameni buni sa ma debarasez de obsesia asta care nu ma lasa sa mai traiesc...


auzi...tu nu iti iubesti prietenul...si pe langa asta te-ai gandit ca ar fi bine sa distrugi relatia unor oameni ..din cauza asa zisei obsesii pe care o ai ... asta e o prostie din partea ta,mai bine recunoaste te-ai saturat de relatia actula si vrei sa incepi alta cu cel de la facultate...
Creata24
Postat pe 27 Decembrie 2010 15:01
De la: extravagant, la data 2010-12-26 12:37:08
De la: delicacy, la data 2010-12-18 08:18:50nu stiu la ce facultate poti fi fato, doar la aia de prostologie nu ai nimic in cap, nu stii sa scrii....nimic. nu ai pic de rusine cand spui ca vrei sa iti inseli prietenul (saracul de el) si mai esti si indignata ca ala de la facultate nu iti raspunde....crezi ca in tara asta sunt numai jigodii ca tine? cand te mai mananca data viitoare...pune manuta pe o perie de dusumele...sa vezi ce iti trece



mai zi


bravo!!! in sfarsit persoane care spun ce gandesc cu adevarat!!!
Creata24
Postat pe 27 Decembrie 2010 15:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va cer ajutor 2 De la: valy90 19 Octombrie 2010 16:06
Gelozie ce este normal si ce nu?? 114 De la: ana_camyyy 4 Decembrie 2014 18:23
prietenul meu este paranoic 30 De la: kudika_17161 2 Aprilie 2013 12:52
nu stiu ce sa mai cred:-S:S...ast sfaturi:D 31 De la: kudika329894 20 Iulie 2011 22:36
sta cu mine doar pentru sex? 8 De la: steffy91 19 Iunie 2011 19:55