Setari Cookie-uri

El sau parintii

Si..bineinteles ca vei trece peste etapa asta, nici nu o sa-ti vina sa crezi cum o sa treaca. Acum e dureros, cred, dar ...mai sunt atatia barbati care ne pot da fiori prin stomac....
kudika113663
Postat pe 19 Decembrie 2010 18:59
marco918, banuiesc ca esti o persoana foarte directa si spui exact ceea ce iti trece prin cap, dar faptul ca cineva cere un sfat, o parere..... nu da dreptul de a a fi jignit.....dupa tine toate femile care au facut o greseala sunt proaste.

in cazul meu, nu il cunosc de 8 luni, am spus ca sunt de 8 luni cu el, ne cunoastem de mult timp,...... si nu am permis nimanui ( unui barbat nici atat) sa fiu folosita , iar cazurile pe care tu le cunosti, femeile care au fost in situatia mea, sau ceva asemanator, daca au permis sa fie batute , sau stiu eu prin ce momente umilitore au trecut, imi cer scuze, dar cred ca au avut probleme cu capul, probabil au facut-o de dragul de a fi cu cineva sau ....eu nu gasesc o explicatie logica......

iti multumesc pentru sinceritatea ta
krystyyyn
Postat pe 19 Decembrie 2010 21:12
De la: kikifl, la data 2010-12-18 08:21:57Buna, sint Cristina. Si eu am trecut prin asa ceva acum cativa ani, mai exact acum 4 ani de cand locuiesc impreuna cu prietenul meu. Si mama mea a procedat la fel, nu intru in detalii pentru ca nu imi face placere sa-mi aduc aminte.
Nu ai spus cati ani ai, dar banuiesc ca peste 20 daca ai deja un job.
Sfatul meu este urmatorul: nu asculta nici de parintii tai, ei iti vor binele dar de multe ori mai gresesc si ei, si nici de prietenul tau. TU TREBUIE SA HOTARASTI CUM E MAI BINE PENTRU TINE. Depinde si de relatia ta cu el, cum se poarta cu tine, daca are ce sa-ti ofere, adica sa nu te bagi legata la ochi intr-o relatie care nu merita. Stii cum se spune dragostea trece prin stomac, E FOARTE ADEVARAT FAPTUL ACESTA!
E adevarat ca dupa ce ai mei m-au dat afara din casa din cauza lui, pentru ca l-am ales pe el, cu toate ca eu nu am fost niciodata o destrabalata, aveam un job stabil, facultatea terminata, 30 de ani, la inceput pina ne-am acomodat unul cu altul au mai fost certuri, dar noi ne asemanam foarte mult si acum ne dam seama ca ne certam degeaba. Intr-o relatie, mai ales cand deja locuiesti impreuna, pentru ca atunci se vede daca te potrivesti sau nu si daca relatia rezista, trebuie facute si compromisuri din partea amindurora- adica 1 comanda si celalalt executa! NU, GRESIT TOTAL! Trebuie sa te consulti cu partenerul tau intotdeauna si apoi se vor lua deciziile! La noi asa functioneaza relatia!
Trebuie sa te astepti daca decizi sa te detasezi de ai tai ca relatiile cu ai tai se vor deteriora sau chiar rupe temporar, pentru ca sa nu crezi ca vor accepta mai usor relatia ta cu o persoana pe care ei nu o vor nici in ruptul capului! Se poate ca ei sa nu-l accepte niciodata!
Eu n-am vorbit cu ai mei 1 an de zile, cu toate ca locuiesc in acelasi oras, dar apoi au vazut ca mi-e bine, ca ei trebuie sa faca primul pas pt ca ei m-au dat afara, au recunoscut ca au gresit si ca nu trebuia sa faca asta, dar nici acuma nu ne vizitam reciproc pt ca nu-l accepta!
Eu nu sunt mamoasa, si au norocul ca n-am plecat afara din tara, pt ca am avut gindul asta - din motive ec, sociale, etc., si poate sa ma vada 1 data la 1 sau 2 saptamini, in functie de timpul meu liber, ADICA ATUNCI CAND VREAU EU!
Nu e usor de iertat, iar de uitat NICIODATA!
Sper ca te-am ajutat in luarea unei decizii, daca nu cumva te-ai decis intre timp!
Sa nu uiti ca daca nu va merge relatia voastra, inseamna ca n-a fost sa fie al tau si mai sunt barbati care poate te vor, dar sunt in umbra! CE E AL TAU E PUS DEOPARTE! SA NU TE GRABESTI! DESTINUL ISI VA FACE TREABA! Daca crezi in asa ceva, Eu cred!





kikifl ai perfecta dreptate, ce e al meu e pus deoparte .....si cred in asa ceva, cred in destin.

in situatia de fata, am sa las timpul sa decida in privinta noastra, nu vreau sa fortez nimic.....nu imi place sa iau hotarari la primul impuls, fara sa pun in balanta atat partea buna cat si partea rea .......

pot spune ca spiritele s-au mai calmat, el mi-a spus ca o sa incerce sa treaca peste aceasta cearta cu mama ( ramane de vazut), daca ai mei parinti vor vedea ca eu sunt fericita, linistita sunt sigura ca va fi bine, de acum depinde foarte mult de el.

multumesc pentu sfaturi kikifl
krystyyyn
Postat pe 19 Decembrie 2010 21:45
De la: ADRIANAHEIDI, la data 2010-12-18 10:29:17Buna, si eu trec prin aceeasi problema, dar e a doua oara cand mi se intampla, ceea ce ma pune pe ganduri. Mi-e greu sa ii supar pe parinti, ei imi vor binele, dar nici sa raman singura toata viata nu vreau. Nu am frati sau surori, nici prieteni sau multe rude, deci pentru mine iubitul inseamna cam totul. Ma tot gandesc cum va fi atunci cand parintii care sunt trecuti de 60 de ani nu vor mai fii, poate doar atunci voi putea face doar ce vreau eu, dar nu va fi prea tarziu atunci.

Conteaza ca prietenul tau sa merite sacrificiul tau si al parintilor tai.

munta bafta.


ADRIANAHEIDI, poate situatia noastra este asemanatoare (cea legata de familie)....nici eu nu am frati, surori..., si ai mei sunt trecuti de varsta de 60 de ani......imi cer scuze, dar chiar crezi ca un iubit face totul ?(pentru ca tu asa ai zis)

stiu ca eu am cerut sfaturi, dar perimite-mi sa iti dau un sfat - capul sus si nu iti pierde speranta , toate la timpul lor. eu asta am invatat de cand am scris pe forum
krystyyyn
Postat pe 19 Decembrie 2010 22:08
De la: krystyyyn, la data 2010-12-19 21:45:33
De la: kikifl, la data 2010-12-18 08:21:57Buna, sint Cristina. Si eu am trecut prin asa ceva acum cativa ani, mai exact acum 4 ani de cand locuiesc impreuna cu prietenul meu. Si mama mea a procedat la fel, nu intru in detalii pentru ca nu imi face placere sa-mi aduc aminte.
Nu ai spus cati ani ai, dar banuiesc ca peste 20 daca ai deja un job.
Sfatul meu este urmatorul: nu asculta nici de parintii tai, ei iti vor binele dar de multe ori mai gresesc si ei, si nici de prietenul tau. TU TREBUIE SA HOTARASTI CUM E MAI BINE PENTRU TINE. Depinde si de relatia ta cu el, cum se poarta cu tine, daca are ce sa-ti ofere, adica sa nu te bagi legata la ochi intr-o relatie care nu merita. Stii cum se spune dragostea trece prin stomac, E FOARTE ADEVARAT FAPTUL ACESTA!
E adevarat ca dupa ce ai mei m-au dat afara din casa din cauza lui, pentru ca l-am ales pe el, cu toate ca eu nu am fost niciodata o destrabalata, aveam un job stabil, facultatea terminata, 30 de ani, la inceput pina ne-am acomodat unul cu altul au mai fost certuri, dar noi ne asemanam foarte mult si acum ne dam seama ca ne certam degeaba. Intr-o relatie, mai ales cand deja locuiesti impreuna, pentru ca atunci se vede daca te potrivesti sau nu si daca relatia rezista, trebuie facute si compromisuri din partea amindurora- adica 1 comanda si celalalt executa! NU, GRESIT TOTAL! Trebuie sa te consulti cu partenerul tau intotdeauna si apoi se vor lua deciziile! La noi asa functioneaza relatia!
Trebuie sa te astepti daca decizi sa te detasezi de ai tai ca relatiile cu ai tai se vor deteriora sau chiar rupe temporar, pentru ca sa nu crezi ca vor accepta mai usor relatia ta cu o persoana pe care ei nu o vor nici in ruptul capului! Se poate ca ei sa nu-l accepte niciodata!
Eu n-am vorbit cu ai mei 1 an de zile, cu toate ca locuiesc in acelasi oras, dar apoi au vazut ca mi-e bine, ca ei trebuie sa faca primul pas pt ca ei m-au dat afara, au recunoscut ca au gresit si ca nu trebuia sa faca asta, dar nici acuma nu ne vizitam reciproc pt ca nu-l accepta!
Eu nu sunt mamoasa, si au norocul ca n-am plecat afara din tara, pt ca am avut gindul asta - din motive ec, sociale, etc., si poate sa ma vada 1 data la 1 sau 2 saptamini, in functie de timpul meu liber, ADICA ATUNCI CAND VREAU EU!
Nu e usor de iertat, iar de uitat NICIODATA!
Sper ca te-am ajutat in luarea unei decizii, daca nu cumva te-ai decis intre timp!
Sa nu uiti ca daca nu va merge relatia voastra, inseamna ca n-a fost sa fie al tau si mai sunt barbati care poate te vor, dar sunt in umbra! CE E AL TAU E PUS DEOPARTE! SA NU TE GRABESTI! DESTINUL ISI VA FACE TREABA! Daca crezi in asa ceva, Eu cred!





kikifl ai perfecta dreptate, ce e al meu e pus deoparte .....si cred in asa ceva, cred in destin.

in situatia de fata, am sa las timpul sa decida in privinta noastra, nu vreau sa fortez nimic.....nu imi place sa iau hotarari la primul impuls, fara sa pun in balanta atat partea buna cat si partea rea .......

pot spune ca spiritele s-au mai calmat, el mi-a spus ca o sa incerce sa treaca peste aceasta cearta cu mama ( ramane de vazut), daca ai mei parinti vor vedea ca eu sunt fericita, linistita sunt sigura ca va fi bine, de acum depinde foarte mult de el.

multumesc pentu sfaturi kikifl


salut !
Nu ai spus care ar fi argumentul, motivul invocat de parintii tai impotriva acestui baiat?.
Spui ca il cunosti de mai demult, dar de 8 luni, ai decis ca impotriva vointei parintilor tai, tu sa stai la el.
Daca o mama ajunge pana acolo incat sa-i dea telefon si sa-i ceara sa te lase in pace, inseamna ca are un motiv serios. Acest baiat are ceva tinichele** agatate de coada. Ia spune tu aici care sunt motivele parintilor tai de nu-l vrea sub nici o forma?. II vallutist cumva?, are parnae la activ?, betiv/afemeiat? etnie tuciurie? mult mai mare decat tine?. Ceva motive foarte intemeiate trebuie sa stea la baza argumentelor parintilor tai. Tu spui singura ca reletia mai scartae din cand in cand cu iubitul tau(ai doar 8 luni de cand sunteti impreuna........., ). Pana la urma care este dilema ta de ai pus aceasta intrebare?, inseamna ca ceva din argumentele parintilor tai este adevarat?,. Pentru decizia ta de a forma un cuplu, tu trebuie sa nu ai dileme, necunoscute, ne siguranta. Ai o gramada de intrebari si cauti raspunsuri. Am impresia ca ai inceput cu stangul aceasta relatie. Stiu ei parintii de ce !. Pune pe hartie toate motivele de a fi cu el; si motivele de a nu fi cu el si vezi in care parte trage balanta. Altfel toata viata iti vei pune intrebari. Ia in calcul; ca, in viitorul apropiat nu vei primi raspuns la intrebari, vei suporta faptele .Crezi ca merita?. Iubirea este un sentiment determinant si de fapte, comportament, educatie, respect, nu numai de atractie fizica. Cu acest om vei iesi in lume, vei creste copii. Crezi ca trebuie sa iesi numai in lumea lui, rudele si prietenii lui si atat?. Nu cumva deja te scoate din lumea ta?. Mi se pare ceva egoism din partea lui si o forma de dominare exclusiva doar in favoarea lui. Oare ce metiv o avea el?, Ce motiv au ai tai de te avertizeaza asa inversunat?. Mama are experienta vietii si te iubeste, nu trebuie sa ai facultate pentru a cunoaste omul care iti ea copilul de langa tine pe argumente mincinoase. Tu nu vezi din alte motive. Casnicia nu se cladeste doar pe atractie sexuala, trebuie sa stii in ce familie te bagi si daca ADN-urile sunt compatibile.
Altfel vei fi inca o femeie care-si va spune in viitorul apropiat; **doamne unde mi-a fost capul**.
dorina27
Postat pe 20 Decembrie 2010 08:23
De la: krystyyyn, la data 2010-12-19 21:45:33
De la: kikifl, la data 2010-12-18 08:21:57Buna, sint Cristina. Si eu am trecut prin asa ceva acum cativa ani, mai exact acum 4 ani de cand locuiesc impreuna cu prietenul meu. Si mama mea a procedat la fel, nu intru in detalii pentru ca nu imi face placere sa-mi aduc aminte.
Nu ai spus cati ani ai, dar banuiesc ca peste 20 daca ai deja un job.
Sfatul meu este urmatorul: nu asculta nici de parintii tai, ei iti vor binele dar de multe ori mai gresesc si ei, si nici de prietenul tau. TU TREBUIE SA HOTARASTI CUM E MAI BINE PENTRU TINE. Depinde si de relatia ta cu el, cum se poarta cu tine, daca are ce sa-ti ofere, adica sa nu te bagi legata la ochi intr-o relatie care nu merita. Stii cum se spune dragostea trece prin stomac, E FOARTE ADEVARAT FAPTUL ACESTA!
E adevarat ca dupa ce ai mei m-au dat afara din casa din cauza lui, pentru ca l-am ales pe el, cu toate ca eu nu am fost niciodata o destrabalata, aveam un job stabil, facultatea terminata, 30 de ani, la inceput pina ne-am acomodat unul cu altul au mai fost certuri, dar noi ne asemanam foarte mult si acum ne dam seama ca ne certam degeaba. Intr-o relatie, mai ales cand deja locuiesti impreuna, pentru ca atunci se vede daca te potrivesti sau nu si daca relatia rezista, trebuie facute si compromisuri din partea amindurora- adica 1 comanda si celalalt executa! NU, GRESIT TOTAL! Trebuie sa te consulti cu partenerul tau intotdeauna si apoi se vor lua deciziile! La noi asa functioneaza relatia!
Trebuie sa te astepti daca decizi sa te detasezi de ai tai ca relatiile cu ai tai se vor deteriora sau chiar rupe temporar, pentru ca sa nu crezi ca vor accepta mai usor relatia ta cu o persoana pe care ei nu o vor nici in ruptul capului! Se poate ca ei sa nu-l accepte niciodata!
Eu n-am vorbit cu ai mei 1 an de zile, cu toate ca locuiesc in acelasi oras, dar apoi au vazut ca mi-e bine, ca ei trebuie sa faca primul pas pt ca ei m-au dat afara, au recunoscut ca au gresit si ca nu trebuia sa faca asta, dar nici acuma nu ne vizitam reciproc pt ca nu-l accepta!
Eu nu sunt mamoasa, si au norocul ca n-am plecat afara din tara, pt ca am avut gindul asta - din motive ec, sociale, etc., si poate sa ma vada 1 data la 1 sau 2 saptamini, in functie de timpul meu liber, ADICA ATUNCI CAND VREAU EU!
Nu e usor de iertat, iar de uitat NICIODATA!
Sper ca te-am ajutat in luarea unei decizii, daca nu cumva te-ai decis intre timp!
Sa nu uiti ca daca nu va merge relatia voastra, inseamna ca n-a fost sa fie al tau si mai sunt barbati care poate te vor, dar sunt in umbra! CE E AL TAU E PUS DEOPARTE! SA NU TE GRABESTI! DESTINUL ISI VA FACE TREABA! Daca crezi in asa ceva, Eu cred!





kikifl ai perfecta dreptate, ce e al meu e pus deoparte .....si cred in asa ceva, cred in destin.

in situatia de fata, am sa las timpul sa decida in privinta noastra, nu vreau sa fortez nimic.....nu imi place sa iau hotarari la primul impuls, fara sa pun in balanta atat partea buna cat si partea rea .......

pot spune ca spiritele s-au mai calmat, el mi-a spus ca o sa incerce sa treaca peste aceasta cearta cu mama ( ramane de vazut), daca ai mei parinti vor vedea ca eu sunt fericita, linistita sunt sigura ca va fi bine, de acum depinde foarte mult de el.

multumesc pentu sfaturi kikifl


salut !
Nu ai spus care ar fi argumentul, motivul invocat de parintii tai impotriva acestui baiat?.
Spui ca il cunosti de mai demult, dar de 8 luni, ai decis ca impotriva vointei parintilor tai, tu sa stai la el.
Daca o mama ajunge pana acolo incat sa-i dea telefon si sa-i ceara sa te lase in pace, inseamna ca are un motiv serios. Acest baiat are ceva tinichele** agatate de coada. Ia spune tu aici care sunt motivele parintilor tai de nu-l vrea sub nici o forma?. II vallutist cumva?, are parnae la activ?, betiv/afemeiat? etnie tuciurie? mult mai mare decat tine?. Ceva motive foarte intemeiate trebuie sa stea la baza argumentelor parintilor tai. Tu spui singura ca reletia mai scartae din cand in cand cu iubitul tau(ai doar 8 luni de cand sunteti impreuna........., ). Pana la urma care este dilema ta de ai pus aceasta intrebare?, inseamna ca ceva din argumentele parintilor tai este adevarat?,. Pentru decizia ta de a forma un cuplu, tu trebuie sa nu ai dileme, necunoscute, ne siguranta. Ai o gramada de intrebari si cauti raspunsuri. Am impresia ca ai inceput cu stangul aceasta relatie. Stiu ei parintii de ce !. Pune pe hartie toate motivele de a fi cu el; si motivele de a nu fi cu el si vezi in care parte trage balanta. Altfel toata viata iti vei pune intrebari. Ia in calcul; ca, in viitorul apropiat nu vei primi raspuns la intrebari, vei suporta faptele .Crezi ca merita?. Iubirea este un sentiment determinant si de fapte, comportament, educatie, respect, nu numai de atractie fizica. Cu acest om vei iesi in lume, vei creste copii. Crezi ca trebuie sa iesi numai in lumea lui, rudele si prietenii lui si atat?. Nu cumva deja te scoate din lumea ta?. Mi se pare ceva egoism din partea lui si o forma de dominare exclusiva doar in favoarea lui. Oare ce metiv o avea el?, Ce motiv au ai tai de te avertizeaza asa inversunat?. Mama are experienta vietii si te iubeste, nu trebuie sa ai facultate pentru a cunoaste omul care iti ea copilul de langa tine pe argumente mincinoase. Tu nu vezi din alte motive. Casnicia nu se cladeste doar pe atractie sexuala, trebuie sa stii in ce familie te bagi si daca ADN-urile sunt compatibile.
Altfel vei fi inca o femeie care-si va spune in viitorul apropiat; **doamne unde mi-a fost capul**.
dorina27
Postat pe 20 Decembrie 2010 08:23
dorina27,

cand am scris pe forum si am cerut un sfat, o parere era foarte recent din ceea ce mi se intamplase. cu trecerea timpului, a sfaturilor pe care le-am primit, aici, pot spune ca am redevenit eu cea care eram inainte, acum nu mai gandesc cu inima ( cum am facut in ceea ce-l priveste pe el).

am stat si m-am gandit ce vreau de la viata si cum vreau sa am viata, cum sa mi-o fac.

nu pot nega ca nu il iubesc, dar vreau sa am langa mine un barbat matur, sa stie ce inseamna o responsabilitate, si o promisiune trebuie dusa pana la capat ( eu asa am fost educata)......dintre "tinichelele legate de coada" pe care tu le-ai enumerat, nu are nici una, decat ca e diferenta intre noi de 5 ani, el avand 33 de ani, dar nu vad un impediment atat de mare , si nimeni nu a avut nimic de reprosat in aceasta privinta.

krystyyyn
Postat pe 20 Decembrie 2010 15:27
Aceasta diferenta de varsta cum are loc? El e mai mic decat tine cu 5 ani? Sau e mai mare decat tine cu 5 ani?
kudika113663
Postat pe 20 Decembrie 2010 16:27
el este mai mare cu 5 ani ca mine
krystyyyn
Postat pe 20 Decembrie 2010 16:35
SARBATORI FERICITE TUTUROR!
krystyyyn
Postat pe 24 Decembrie 2010 22:46
daca il iubesti si te iubeste cu adevarat atunci nu renunta la el...dute cu dinsu,parintii mai devreme sau mai tirziu te vor intelege si te vor ierta...
kudika343827
Postat pe 25 Decembrie 2010 17:51
am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare.... doar ca pe mine nu m-au vrut parintii lui..... la inceput toate au fost bune. m-am mutat la el acasa dar dupa vreo 2 luni mama lui m-a dat afara din casa fara nici un motiv si fara nici o explicatie...... s-a mutat cu mine, cu toate ca nu i-am cerut acest lucru..... nu i-am cerut niciodata sa renunte la parintii lui pentru mine.... dupa o perioada i-am spus ca vreau sa incerc sa ma impac cu parintii lui..... mi-am cerut scuze de la ei daca am gresit cu ceva.... spre uimirea mea, mama lui mi-a spus ca scuzele trebuie sa si le ceara ei pentru cum s-au purtat cu mine deoarece eu nu am gresit cu nimic fata de ei........ acum ne intelegem bine cu totii si anul viitor voi avea nunta........
mony_23
Postat pe 27 Decembrie 2010 10:51
De la: krystyyyn, la data 2010-12-02 13:35:59de 8 luni de zile sunt cu un barbat pe care il iubesc din tot sufletul. au fost si zile mai triste si mai bune, dar de 2 saptamani sunt intr-un mare impas, nu stiu pe cine sa aleg el sau parintii. mama nu l-a vrut de bun inceput si acum 2 saptamani l-a sunat si l-a facut ca pe o albie de porci, si ca nu o sa il vrea niciodata, fiind foarte multumita de ceea ce a facut. nu este nici el cel mai bun dar, hotararea asta trebuia sa o iau eu nu ea. a luat hotararea sa o terminam (el) si l-am inteles, probabil daca ma sunau ai lui la fel procedam si eu, insa am vorbit si am stabilit sa o reluam, fara sa ne mai coordoneze nimeni viata. mi-a spus ca mama nu mai are ce sa caute la el in casa si nici ai lui nu vor sa o mai vada si sa mai vorbeasca vreodata. acum nu stiu ce sa fac sa il aleg pe el sau pe ai mei parinti. fiecare au dreptate in felul lor numai ca eu sunt pusa intre ciocan si nicovala, timp de 8 luni am incercat sa impac pe toata lumea si sa fie bine, mentionez ca nu suntem in aceasi localitate si in timpul asta s-a facut naveta.
nici el nu s-a purtat intr-un mod foarte placut, dar i-am trecut cu vederea tot, si am continuat. in 2 saptamani de zile am ajuns la 45 kg, nu pot sa ma concentrez la locul de munca, m-am izolat, nu stiu in ce parte sa o iau si cum sa procedez. va rog din suflet un sfat.

va multumesc anticipat prieteni.


Ai spus ca nici el nu e usa de biserica...iar parintii tai il resping pentru-ca probabil au un motiv bine intemeiat,poate il iubesti dar poate tolerezi prea multe din partea lui,si daca parintii tai nu se inteleg cu el este poate, vina ta.... sau a lui ,nu poti sa ne ceri noua sfaturi cand tu nu ne dai date corecte sau poate nu spui tot adevarul...sorry
Creata24
Postat pe 27 Decembrie 2010 15:11
De la: mony_23, la data 2010-12-27 10:51:17am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare.... doar ca pe mine nu m-au vrut parintii lui..... la inceput toate au fost bune. m-am mutat la el acasa dar dupa vreo 2 luni mama lui m-a dat afara din casa fara nici un motiv si fara nici o explicatie...... s-a mutat cu mine, cu toate ca nu i-am cerut acest lucru..... nu i-am cerut niciodata sa renunte la parintii lui pentru mine.... dupa o perioada i-am spus ca vreau sa incerc sa ma impac cu parintii lui..... mi-am cerut scuze de la ei daca am gresit cu ceva.... spre uimirea mea, mama lui mi-a spus ca scuzele trebuie sa si le ceara ei pentru cum s-au purtat cu mine deoarece eu nu am gresit cu nimic fata de ei........ acum ne intelegem bine cu totii si anul viitor voi avea nunta........
intotdeauna parintii au un cuvant greu de spus intr-o relatie..iar daca ei nu il agreaza pe el inseamna ca au un motiv serrios sa faca asta..eu zic ca cine nu asculta de parinti va plange cu lacrimi fierbinti..asa ca sa nu patesti si tu la fel....
kudika029282
Postat pe 27 Decembrie 2010 16:52
De la: kudika029282, la data 2010-12-27 16:52:18
De la: mony_23, la data 2010-12-27 10:51:17am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare.... doar ca pe mine nu m-au vrut parintii lui..... la inceput toate au fost bune. m-am mutat la el acasa dar dupa vreo 2 luni mama lui m-a dat afara din casa fara nici un motiv si fara nici o explicatie...... s-a mutat cu mine, cu toate ca nu i-am cerut acest lucru..... nu i-am cerut niciodata sa renunte la parintii lui pentru mine.... dupa o perioada i-am spus ca vreau sa incerc sa ma impac cu parintii lui..... mi-am cerut scuze de la ei daca am gresit cu ceva.... spre uimirea mea, mama lui mi-a spus ca scuzele trebuie sa si le ceara ei pentru cum s-au purtat cu mine deoarece eu nu am gresit cu nimic fata de ei........ acum ne intelegem bine cu totii si anul viitor voi avea nunta........
intotdeauna parintii au un cuvant greu de spus intr-o relatie..iar daca ei nu il agreaza pe el inseamna ca au un motiv serrios sa faca asta..eu zic ca cine nu asculta de parinti va plange cu lacrimi fierbinti..asa ca sa nu patesti si tu la fel....



Tu asculti de parinti?
kudika318477
Postat pe 31 Decembrie 2010 03:15
De la: kudika318477, la data 2010-12-31 03:15:14
De la: kudika029282, la data 2010-12-27 16:52:18
De la: mony_23, la data 2010-12-27 10:51:17am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare.... doar ca pe mine nu m-au vrut parintii lui..... la inceput toate au fost bune. m-am mutat la el acasa dar dupa vreo 2 luni mama lui m-a dat afara din casa fara nici un motiv si fara nici o explicatie...... s-a mutat cu mine, cu toate ca nu i-am cerut acest lucru..... nu i-am cerut niciodata sa renunte la parintii lui pentru mine.... dupa o perioada i-am spus ca vreau sa incerc sa ma impac cu parintii lui..... mi-am cerut scuze de la ei daca am gresit cu ceva.... spre uimirea mea, mama lui mi-a spus ca scuzele trebuie sa si le ceara ei pentru cum s-au purtat cu mine deoarece eu nu am gresit cu nimic fata de ei........ acum ne intelegem bine cu totii si anul viitor voi avea nunta........
intotdeauna parintii au un cuvant greu de spus intr-o relatie..iar daca ei nu il agreaza pe el inseamna ca au un motiv serrios sa faca asta..eu zic ca cine nu asculta de parinti va plange cu lacrimi fierbinti..asa ca sa nu patesti si tu la fel....



Tu asculti de parinti?
da ascult de parinti...
kudika029282
Postat pe 31 Decembrie 2010 16:11
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl4.glitter-graphics.net/pub/860/860584mvnsd0ku9f.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exista dragoste la distanta? 35 De la: contesina 8 Februarie 2011 19:54
Incotro s-o apuc sa ce sa fac?! 29 De la: sadora 27 August 2009 23:53
Relatii bazate pe sex 52 De la: anastasia_m 22 Februarie 2011 15:05
Merita sa merg inainte cu el? Am nevoie de ceva sfaturi :( 0 De la: 7 Martie 2011 03:53
sunt in impasul vietii 70 De la: kudika018999 10 Mai 2009 14:50