Setari Cookie-uri

Sunt mama unei prostituate...ce sa fac?

De la: Dor_a, la data 2010-12-16 15:34:07
Si eu am auzit de cateva - totusi, imi mentin afirmatia: nu cred ca vreau sa stiu compromisurile pe care le fac "Pretty women" ca sa si ramana cu fraierii cu bani... Si la fel, ma indoiesc ca "fraierii cu bani" erau niscai Richard Gere - infatisare, educatie, maniere, etc. Erau pesemne niscai Costei proaspat imbogatiti care se scobeau in dinti la masa si vorbeau tare indiferent unde ar fi fost, crezand ca asa se arata "bosi"
Vezi, eu personal am trait intodeauna dupa principiul "sa traiesti cu cine ti-e drag", iar pentru mine nu exista corvoada mai grea decat aceea de a juca rolul de catzelush de companie, mereu cu frica ca - daca nu-s deajuns de atenta - ma pune pe farash "domnul si stapanul" si raman in izmenutze-n strada...
Daca asta nu e bad business, atunci ce e?


Corect! Si nici nu au garantia ca ´´gigeii´´ nu se vor trezi candva la realitate si le vor administra un mare sut in dos... De asta, in asteptarea nefericitului moment, trag cat pot sa-si puna deoparte ceva cascaval, obiecte, bijuterii, blanuri, toale, genti, pantofi, etc., adica isi fabrica pe porofelul actualului fraier preludiul pentru urmatorul fraier ...
mika76
Postat pe 16 Decembrie 2010 15:44
De la: mika76, la data 2010-12-16 15:01:52
Uite, spre exemplu, eu sunt secretara, am un salariu de 3000 lei, din care n-am reusit sa-mi iau nici apartament, nici BMW... Crezi ca voi reusi in urmatorii 20 de ani?


Nu stiu ce sa zic, nu mai stiu cum e exact, la ce salariu primesti aprobare de la banca pentru leasing. Stiu ca nu ai primi pentru un BMW, dar nu doar BMW-ul e masina.
Si nu poti sa-mi spui ca o femeie are o scuza sa se prostitueze pentru ca era foarte deprimata si trebuia sa-si cumpere musai BMW
Pe de alta parte, tare as vrea sa vad si eu prostituata romanca care-si plateste leasing-ul la BMW-ul serie (chiar) 3 - fie si 1, model (chiar) 2010

Nu stiu nici care sunt sansele tale in Romania de a gasi un loc de munca mai bine platit daca - spre exemplu - inveti inca o limba straina - fluent, cu atestare, adica - sau faci o facultate la seral.
Pana la urma, nu mori cu scoala pe care ai facut-o pana la 20 de ani, studiile nu trebuie sa se opreasca niciodata... Cel putin asa se face prin alte parti.
Pentru ca - daca tu crezi ca altii pe alte meleaguri cer mai multi bani doar asa, din burta, si pentru ca-s cu un an mai batrani, atunci esti departe de realitate... Un an mai mult pentru tine, e deja o cheltuiala in plus pentru compania pentru care lucrezi doar prin faptul ca trebuie sa-ti plateasca mai mult asigurararea de sanatate.

Si... ma rog... Eu cunosc cateva femei in Romania care au salarii mai mari de 3000, totusi... Dar poate ai tu dreptate, n-or fi multe...
Dor_a
Postat pe 16 Decembrie 2010 15:52
De la: mika76, la data 2010-12-16 15:44:26Corect! Si nici nu au garantia ca ´´gigeii´´ nu se vor trezi candva la realitate si le vor administra un mare sut in dos... De asta, in asteptarea nefericitului moment, trag cat pot sa-si puna deoparte ceva cascaval, obiecte, bijuterii, blanuri, toale, genti, pantofi, etc., adica isi fabrica pe porofelul actualului fraier preludiul pentru urmatorul fraier ...


Blah! Hidoasa viata, zau! Muult mai bine cu salariu de 3000 si libera sa-i zici "zat" oricui te trateaza altfel decat accepti.
Mai buna rata la masina, zau... desi, daca ai ajunge intr-un loc in care oriunde te duci trebuie s-o faci in masina ai intelege ce binecuvantare sa ai cum si unde sa mergi pe jos...
Dor_a
Postat pe 16 Decembrie 2010 16:00
anturajul mai stica un copil ....dar o mama stie cand copilul ei are probleme!
roz5blue6lila7
Postat pe 16 Decembrie 2010 16:01
De la: Dor_a, la data 2010-12-16 15:52:27
Nu stiu ce sa zic, nu mai stiu cum e exact, la ce salariu primesti aprobare de la banca pentru leasing. Stiu ca nu ai primi pentru un BMW, dar nu doar BMW-ul e masina.
Si nu poti sa-mi spui ca o femeie are o scuza sa se prostitueze pentru ca era foarte deprimata si trebuia sa-si cumpere musai BMW
Pe de alta parte, tare as vrea sa vad si eu prostituata romanca care-si plateste leasing-ul la BMW-ul serie (chiar) 3 - fie si 1, model (chiar) 2010

Nu stiu nici care sunt sansele tale in Romania de a gasi un loc de munca mai bine platit daca - spre exemplu - inveti inca o limba straina - fluent, cu atestare, adica - sau faci o facultate la seral.
Pana la urma, nu mori cu scoala pe care ai facut-o pana la 20 de ani, studiile nu trebuie sa se opreasca niciodata... Cel putin asa se face prin alte parti.
Pentru ca - daca tu crezi ca altii pe alte meleaguri cer mai multi bani doar asa, din burta, si pentru ca-s cu un an mai batrani, atunci esti departe de realitate... Un an mai mult pentru tine, e deja o cheltuiala in plus pentru compania pentru care lucrezi doar prin faptul ca trebuie sa-ti plateasca mai mult asigurararea de sanatate.

Si... ma rog... Eu cunosc cateva femei in Romania care au salarii mai mari de 3000, totusi... Dar poate ai tu dreptate, n-or fi multe...


Dora, o sa te dezamagesc! Am terminat o facultate si vorbesc doua limbi straine fluent (engleza si germana) iar la acest fabulos salariu am ajuns dupa 13 ani de munca cinstita, tocmai fiindca am refuzat sa fac compromisuri.
Am vrut doar sa subliniez ca, in Romania, numai din salariu nu poti sa-ti cumperi casa sau masina, oricat de cumpatat ai fi si oricat ai economisi, mai ales cand ai si copii. Nu sunt adepta creditelor, eu si sotul meu am muncit in afara ani buni ca sa ne luam un apartament si ma multumesc cu ´´batranica mea´´ de masinuta, care ma duce si ma aduce unde vreau.
Evident prostitutia nu e o scuza ca sa scapi de saracie, dar fiecare alege prin ce metode isi construieste viitorul.
mika76
Postat pe 16 Decembrie 2010 16:15
De la: mika76, la data 2010-12-16 15:01:52
De la: Dor_a, la data 2010-12-16 12:46:56
Hmmm... mai sunt - chiar si in Romania - femei care-si pot permite sa-si plateasca capriciile din salarii obtinute prin munca cinstita.


Uite, spre exemplu, eu sunt secretara, am un salariu de 3000 lei, din care n-am reusit sa-mi iau nici apartament, nici BMW... Crezi ca voi reusi in urmatorii 20 de ani?


daca faci credit vei reusi, eu asa am facut, bine am masina dar nu BMW
visan_georgiana
Postat pe 16 Decembrie 2010 17:04
creditul nu este o solutie...ar fi daca locul de munca ar fi sigur...iar la noi toate sunt pe dos...bancile fac ce vor ...indiferent de legi(banca=camatar cu acte in regula) iar serviciul...azi e miine pa.
BEL_AMY1
Postat pe 16 Decembrie 2010 18:07
vai de zilele voastre ... vorbiti de parca traim intr-o lume perfecta si putine sunt prostituatele de luati femeia la misto. intr-o zi o sa fiti mame si o sa vedeti cat de greu este sa controlezi viata copilului tau. internetul,cluburile,banii si dorinta de a arata ca poate mai mult decat alta le fac pe fete sa faca ce vor... si cand spun ce vor ma refer la ORICE VOR ELE!!! degeaba o tine mami in casa,o ia de la scoala,o duce ,o spala pe maine ,o adoarme etc etc cand ea ajunge la o varsta cand are destul timp libel,in pauze,ore chiulite,sf de saptamana,prietene cu bani,sau prietene sponsorizate....oricat ai tine-o in lant 18 ani ,ea zboara cu tot cu majorat si nu mai dai de ea... acum este destul de tarziu sa schimbe ceva,fata face,o face bine,ii place,etc etc ...nu cred ca o discutie cu mama o convinge sa se opreasca. poate mama nu are destule posibilitati...bani,haine,saloane..etc etc. in fine.... referitor la forumul asta ...aveti idee cat de gretos este grupul asta format din cativa membrii idioti,cu scoala de facut misto...va inteleg sit...lumea glumeste pe seama voastra si voi va razbunati pe astia necunoscutii....aici va simtiti mai superiori..... in fine...asta e!!!
hai uniti-va si sariti ca eu nu dau o flegma pe voi!!!
Brunette_25
Postat pe 16 Decembrie 2010 18:35
De la: mika76, la data 2010-12-16 15:01:52
Uite, spre exemplu, eu sunt secretara, am un salariu de 3000 lei, din care n-am reusit sa-mi iau nici apartament, nici BMW... Crezi ca voi reusi in urmatorii 20 de ani?


inseamna ca nu esti secretara cui trebuie
battleofwits
Postat pe 16 Decembrie 2010 18:45
De la: battleofwits, la data 2010-12-16 18:45:31
inseamna ca nu esti secretara cui trebuie


Fac si eu ce pot! Bine ca nu m-ai intrebat daca ma culc cu sefu´!
mika76
Postat pe 17 Decembrie 2010 10:29
De la: mika76, la data 2010-12-17 10:29:37
Fac si eu ce pot! Bine ca nu m-ai intrebat daca ma culc cu sefu´!

e treaba ta cu cin-te culci
battleofwits
Postat pe 17 Decembrie 2010 10:46
De la: BEL_AMY1, la data 2010-12-16 18:07:10creditul nu este o solutie...ar fi daca locul de munca ar fi sigur...iar la noi toate sunt pe dos...bancile fac ce vor ...indiferent de legi(banca=camatar cu acte in regula) iar serviciul...azi e miine pa.


da, nu este o solutie, dar nici sa stai cu parintii pana la adanci batraneti nu este o solutie, prostia este sa te indatorezi maxim si pentru tampenii gen haine, aparate de uz casnic, tel etc , fara credit este cam greu sa iti mai iei o casa sau o masina
visan_georgiana
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:53
Ce usor este sa spui:ar fi trebuit sa stii ce face,ce nevoi are,daca-i ofereai luxul dupa care tanjea nu alegea calea asta...
Uitati ca-n vremurile cand am crescut-o eu,anii '80,nu-ti permiteai luxul de a visa macar la...lux.
Ma declar vinovata ca nu am supravegheat-o suficient,eram ocupata sa lucrez,uneori si ture duble,pentru a avea ce-i pune pe masa.Foamea n-am facut-o niciodata,nici datoare n-am fost,nici la prostitutie nu m-am gandit.
Am avut primul tv luat de ocazie,in vara lui '89. Am imbracat-o decent si am certat-o cand a sarit calul,dorindu-si lucruri pe care nu le puteam cumpara. A plecat in strainatate cu contract de munca si cu viza de la Ambasada tarii respective. Totul a fost bine,dupa 2 ani s-a casatorit cu un cetatean de acolo. Anul asta am aflat ca a plecat de la el si nu,nu a fost cinstita sa-mi spuna de ce...El mi-a spus ca ea a vrut sa fie dama de companie. Asta e adevarul,nu e o pustanca fara minte,e femeie matura,care nu mai accepta sfaturi,nici macar nu vrea sa discute despre motivele care au facut-o sa aleaga calea asta.
E copilul meu si o iubesc,dar urasc ceea ce face iar asta ma consuma enorm.Vad cum tot ceea ce am invatat-o i-a trecut pe langa urechi.De aceea stau si ma intreb unde am gresit,avea 19 ani cand a plecat...Trebuia s-o leg? S-o pun in lanturi? Si daca am avut incredere in ea mi-a frant inima... Sper ca toti cei care s-au grabit sa traga concluzii din prima mea destainuire,sa invete ca trebuie sa pui intrebari,sa primesti raspunsuri si apoi sa tragi concluzii.
Oricum,indiferent de modul cum ati reactionat,va multumesc tuturor pentru interesul aratat.
Cu sinceritate,o mama dezamagita de viata.
kudika193305
Postat pe 17 Decembrie 2010 19:24
De la: kudika193305, la data 2010-12-17 19:24:19
Oricum,indiferent de modul cum ati reactionat,va multumesc tuturor pentru interesul aratat.
Cu sinceritate,o mama dezamagita de viata.


Nu te mai necaji! Tu iubeste-o si accept-o asa cum este, fara s-o judeci, caci este copilul tau!
Pana la urma, cum spune cineva mai sus, sunt situatii in viata cand ai da orice, numai sa fie sanatoasa; daca ar fi infirma, sau oarba, sau bolnava psihic, sau ar muri, n-ai prefera mai bine s-o stii dama de companie, decat cu un
handicap?
Noi oamenii nu mai stim deloc sa fim iertatori, nu mai avem intelegere pentru semenii nostri, prea repede dam verdicte si etichetam, fara sa ne gandim ca viata ne poate oferi si surprize. Imi amintesc cat de tare m-a marcat, copil fiind, romanul ´´Papillon´´ si cata repulsie mi-a provocat faptul ca el manca gandaci. Sau atunci cand vad cersetori mancand resturi din cosurile de gunoi. E groaznic si te gandesti ca tu n-ai sa ajungi NICIODATA intr-o situatie similara. Dar oare nu e vorba de instinctul de supravietuire?
mika76
Postat pe 17 Decembrie 2010 20:17
De la: brunette_barbie, la data 2010-12-16 18:35:59vai de zilele voastre ... vorbiti de parca traim intr-o lume perfecta si putine sunt prostituatele de luati femeia la misto. intr-o zi o sa fiti mame si o sa vedeti cat de greu este sa controlezi viata copilului tau. internetul,cluburile,banii si dorinta de a arata ca poate mai mult decat alta le fac pe fete sa faca ce vor... si cand spun ce vor ma refer la ORICE VOR ELE!!! degeaba o tine mami in casa,o ia de la scoala,o duce ,o spala pe maine ,o adoarme etc etc cand ea ajunge la o varsta cand are destul timp libel,in pauze,ore chiulite,sf de saptamana,prietene cu bani,sau prietene sponsorizate....oricat ai tine-o in lant 18 ani ,ea zboara cu tot cu majorat si nu mai dai de ea... acum este destul de tarziu sa schimbe ceva,fata face,o face bine,ii place,etc etc ...nu cred ca o discutie cu mama o convinge sa se opreasca. poate mama nu are destule posibilitati...bani,haine,saloane..etc etc. in fine.... referitor la forumul asta ...aveti idee cat de gretos este grupul asta format din cativa membrii idioti,cu scoala de facut misto...va inteleg sit...lumea glumeste pe seama voastra si voi va razbunati pe astia necunoscutii....aici va simtiti mai superiori..... in fine...asta e!!!
hai uniti-va si sariti ca eu nu dau o flegma pe voi!!!


e in firea umana sa gasesti vinovati si/sau scuze cand lucrurile merg prost . e mult mai usor sa reprosam ironia decat sa ne straduim sa intelegem ideile din spatele acestei ironii . si eu am fata , e inca mica si nu pot sti ce surprize imi rezerva pentru viitor , dar ma straduiesc sa o fac sa inteleaga ca in viata sunt chestii mult mai importante decat banii , ma straduiesc sa ii fiu prietena , confidenta , si , mai ales , sa o invat ca tot ce faci in viata ( bun sau rau ) mai devreme sau mai tarziu platesti . ce as face daca ar lua-o pe cai gresite ? in primul rand as analiza sa vad unde am gresit eu , ca mama , in educatia ei , apoi as incerca sa gasesc solutii pentru a-mi repara greselile . oricum nu de ea as fi dezamagita ci de mine .
perce_neige
Postat pe 18 Decembrie 2010 08:24
De la: battleofwits, la data 2010-12-16 18:45:31
De la: mika76, la data 2010-12-16 15:01:52
Uite, spre exemplu, eu sunt secretara, am un salariu de 3000 lei, din care n-am reusit sa-mi iau nici apartament, nici BMW... Crezi ca voi reusi in urmatorii 20 de ani?


inseamna ca nu esti secretara cui trebuie


Dementza, asta!
Dor_a
Postat pe 19 Decembrie 2010 12:17
De la: mika76, la data 2010-12-17 20:17:02
Noi oamenii nu mai stim deloc sa fim iertatori, nu mai avem intelegere pentru semenii nostri, prea repede dam verdicte si etichetam, fara sa ne gandim ca viata ne poate oferi si surprize. Imi amintesc cat de tare m-a marcat, copil fiind, romanul ´´Papillon´´ si cata repulsie mi-a provocat faptul ca el manca gandaci. Sau atunci cand vad cersetori mancand resturi din cosurile de gunoi. E groaznic si te gandesti ca tu n-ai sa ajungi NICIODATA intr-o situatie similara. Dar oare nu e vorba de instinctul de supravietuire?


Pana la urma, ai dreptate. E mai usor sa iti spui ca tie nu o sa ti se intample niciodata - si de cele mai multe ori nu ni se intampla iar noi uitam ca poate nu doar noi am facut sa nu se se intample - ci a fost si voia Celui de Sus - ca el a decis sa ne inlature din cale momentul acela de rascruce, cel care ducea in jos.

Iar fata asta o cauta aventura, poate. O aventura inteleasa diferit, dar ce conteaza?
Personal, cred ca tre' sa fie hidos sa faci chestia respectiva doar pentru bani (nu o judec nici atunci, dar ma gandesc ca ar trebui tinuta ca ultima solutie, inainte de sinucidere), dar din cate vedem, fetei chiar ii face placere.
Iar in cazul asta, atata timp cat fericirea ei nu raneste pe nimeni, de ce n-ar fi fericita? De ce ar sta sa spele ciorapi si scutece, daca nu are vocatie pentru asa ceva? Doar sa faca si pe altii nefericiti alaturi de ea? Doar pentru ca "asa se face"? Cred ca nu e motiv suficient.
Inca ma indoiesc ca o sa fie capabila sa isi cumpere BMW si casa pe Coasta de Azur din banii capatati din companie, dar poate ca nu asta e tinta ei oricum.

Deci, solutia (in cazul mamei) e... cele 5 faze ale supararii:
1 - Negarea (a trecut de ea)
2- Furia (speram ca a trecut si de asta)
3 - Negocierea (se pare ca e inutila)
4- Depresia (dea Domnul sa nu dureze mult)
5 - Acceptarea.

Pentru ca orice proces de minte sanatoasa termina tot in acceptare, oricat de lung ar fi drumul. Daca nu, inseamna ca mintea nu functioneaza bine. Daca se ramane "agatat" in furie, depresie sau oricare dintre stadii, nu-i dovada de proces sanatos.

Dor_a
Postat pe 19 Decembrie 2010 12:39
De la: Dor_a, la data 2010-12-19 12:39:00
De la: mika76, la data 2010-12-17 20:17:02
Noi oamenii nu mai stim deloc sa fim iertatori, nu mai avem intelegere pentru semenii nostri, prea repede dam verdicte si etichetam, fara sa ne gandim ca viata ne poate oferi si surprize. Imi amintesc cat de tare m-a marcat, copil fiind, romanul ´´Papillon´´ si cata repulsie mi-a provocat faptul ca el manca gandaci. Sau atunci cand vad cersetori mancand resturi din cosurile de gunoi. E groaznic si te gandesti ca tu n-ai sa ajungi NICIODATA intr-o situatie similara. Dar oare nu e vorba de instinctul de supravietuire?


Pana la urma, ai dreptate. E mai usor sa iti spui ca tie nu o sa ti se intample niciodata - si de cele mai multe ori nu ni se intampla iar noi uitam ca poate nu doar noi am facut sa nu se se intample - ci a fost si voia Celui de Sus - ca el a decis sa ne inlature din cale momentul acela de rascruce, cel care ducea in jos.

Iar fata asta o cauta aventura, poate. O aventura inteleasa diferit, dar ce conteaza?
Personal, cred ca tre' sa fie hidos sa faci chestia respectiva doar pentru bani (nu o judec nici atunci, dar ma gandesc ca ar trebui tinuta ca ultima solutie, inainte de sinucidere), dar din cate vedem, fetei chiar ii face placere.
Iar in cazul asta, atata timp cat fericirea ei nu raneste pe nimeni, de ce n-ar fi fericita? De ce ar sta sa spele ciorapi si scutece, daca nu are vocatie pentru asa ceva? Doar sa faca si pe altii nefericiti alaturi de ea? Doar pentru ca "asa se face"? Cred ca nu e motiv suficient.
Inca ma indoiesc ca o sa fie capabila sa isi cumpere BMW si casa pe Coasta de Azur din banii capatati din companie, dar poate ca nu asta e tinta ei oricum.

Deci, solutia (in cazul mamei) e... cele 5 faze ale supararii:
1 - Negarea (a trecut de ea)
2- Furia (speram ca a trecut si de asta)
3 - Negocierea (se pare ca e inutila)
4- Depresia (dea Domnul sa nu dureze mult)
5 - Acceptarea.

Pentru ca orice proces de minte sanatoasa termina tot in acceptare, oricat de lung ar fi drumul. Daca nu, inseamna ca mintea nu functioneaza bine. Daca se ramane "agatat" in furie, depresie sau oricare dintre stadii, nu-i dovada de proces sanatos.








... offf ... asa se intimpla cind nu ai de ales, cind nu ai lasat mai multe ''usi'' deschise ... ar fi reactionat altfel acum ... un sut in dos, ura si la gara ... chiar daca era fica/fiul ei ... nimeni nu ar trebui sa se ''multumeasca'' ca fiul/fica lui se prostitueaza, e pedofil, homosexual sau lesbianca, se drogheaza sau e violent ... daca romanii nu s-ar multumi cu putin ar avea si alte posibilitati de a reactiona ... dar cum majoritatea au un singur copil e foarte greu pentru ei sa vada cum se distrug de tineri (cu ajutorul celor care profita de pe urma lor) si tot ce pot face este sa ... ''accepte'' ... la cita injosire se preteaza pentru a avea macar sperantza ca vor ramine in ''relatii amicale'' si nu li se da in cap mai tirziu ... pacat ... ca multi nu inteleg mai mult inca de cind sint tineri ...



marco918
Postat pe 19 Decembrie 2010 13:02
De la: Dor_a, la data 2010-12-19 12:39:00.................................................
Pentru ca orice proces de minte sanatoasa termina tot in acceptare, oricat de lung ar fi drumul. Daca nu, inseamna ca mintea nu functioneaza bine. Daca se ramane "agatat" in furie, depresie sau oricare dintre stadii, nu-i dovada de proces sanatos.







... inca o chestie ... NICI O MINTE SANATOASA NU ACCEPTA ASA CEVA ... e o imbecilitate ... miine se va spune ca e ''sanatos'' sa accepti un criminal, un violator, un pervers, un pedofil ... cu sau fara parere de rau ... furia e un sentiment omenesti ... mai rau este cind esti OBLIGAT sa nu te manifesti din cauza unor gindiri perverse ... atunci apare depresia si nu o poti evita pentru ca nu poti elimina cauza ...

marco918
Postat pe 19 Decembrie 2010 13:09
Asta zic si eu mostra de civilizatie.

Eu zic sa-i ardem pe rug. Facem focu' in fiecare duminica in piata publica si ii "coacem" pe necredinciosi - lesbiene, homosexuali si prostituate.

(multa lume nacajita, zau ... )
Dor_a
Postat pe 19 Decembrie 2010 13:14
De la: marco918, la data 2010-12-19 13:02:12
... pacat ... ca multi nu inteleg mai mult inca de cind sint tineri ...

si totusi unde incepe si unde se termina rolul nostru de parinti? eu as avea un sentiment acut de vinovatie
miss_darine
Postat pe 19 Decembrie 2010 13:20
De la: Dor_a, la data 2010-12-19 13:14:50 Asta zic si eu mostra de civilizatie.

Eu zic sa-i ardem pe rug. Facem focu' in fiecare duminica in piata publica si ii "coacem" pe necredinciosi - lesbiene, homosexuali si prostituate.

(multa lume nacajita, zau ... )

cred ca nu ne-ar ajunge o piata intreaga...sau ii perpelim pe rand?
miss_darine
Postat pe 19 Decembrie 2010 13:21
De la: miss_darine, la data 2010-12-19 13:21:21
(multa lume nacajita, zau ... )

cred ca nu ne-ar ajunge o piata intreaga...sau ii perpelim pe rand? [/quote]

Pe rand, nenica! Ca ie 52 de duminici in an. Facem si noi ca sauditii - dicstractia de duminca (ma rog, la ei e vinerea cand ii descapatzaneaza pe nemernici )...
Dor_a
Postat pe 19 Decembrie 2010 13:37
De la: Dor_a, la data 2010-12-19 13:14:50 Asta zic si eu mostra de civilizatie.

Eu zic sa-i ardem pe rug. Facem focu' in fiecare duminica in piata publica si ii "coacem" pe necredinciosi - lesbiene, homosexuali si prostituate.

(multa lume nacajita, zau ... )







... asculta ... pina termini tu de ris s-ar putea sa te arda ei pe rug ... ... a fi si a te comporta normal e prezentat ca un fel de ... ''necivilizatie'' ... ''pare'' mult mai greu sa fii normal decit sa te comporti ca un pervers oarecare (indiferent ca vorbim de femei sau barbati) ... sau vrei sa se uite ''copii'' ciudat la tine ...

marco918
Postat pe 19 Decembrie 2010 15:31
De la: Dor_a, la data 2010-12-19 13:37:13
De la: miss_darine, la data 2010-12-19 13:21:21
(multa lume nacajita, zau ... )

cred ca nu ne-ar ajunge o piata intreaga...sau ii perpelim pe rand?


Pe rand, nenica! Ca ie 52 de duminici in an. Facem si noi ca sauditii - dicstractia de duminca (ma rog, la ei e vinerea cand ii descapatzaneaza pe nemernici )... [/quote]





... facem si noi ca sauditii !!! ... mai mamaie, cred ca habar nu ai ce vorbesti ... per total, tare ai vrea sa fie descapatinat ala care te-ar viola in lift sau ala care ti-ar intra in casa si ti0ar shuti toata munca de o viata ... mistoul e bun cind ai si un subiect pe masura dar nu cred ca e cazul acum ... asteapta ca nu ai vazut inca totul ... multi habar nu au ce drame se intimpla zilnic in tarile occidentale ... din cauza drogurilor, pedofiliei, prostitutiei, homosexualitatii, a consumismului ... diferentza este ca aia sau cam ''vaccinat'' la astfel de comportamente si in afara de discursuri ''politically corect'' nu prea mai pun botul la genul asta de ''democratie'' asa cum e prezentat de marile trusturi de spalat creierul ...












marco918
Postat pe 19 Decembrie 2010 15:38
... poate ii raspunzi cu un ''sfat'' si celui de mai jos (tocmai a deschis un topic nou) si il indemni sa ''accepte'' ceea ce i s-a intimplat ... poate ii ''sfatuiesti'' si familia, iubita si prietenii sa il ''accepte'' ... poate daca il ''acceptau'' de la inceput acum era doar ... istorie ...



Am intrat pe saitul asta finca am nevoie de ajutor,nu stiu daca am sa pot fi inteles de cineva si nu stiu daca am sa mai fiu cine am fost ,acum cu 2 ani in urma mam apucat de heroina,dintro greseala nam stiut unde ma poate aduce dar sincer ma distrus conplet si inerior si exterior,e o moarte lenta cred eu as constient unde ma poate duce am renuntat la ia dar totul mise pare greu lumea pa priveste uimiti incerc sa man gras nu reusesc am nervi nu pot dormi si tot timpul as nervos,am renuntat fara niciun ajutor de la nimeni am suferit vreo 2 saptamani de dureri dar miam revenit numi mai cere corpul panan prezent,dar intreb si eu cum as putea sami revin cum as putea fi cine am fost finca mia schinbat viata conportamentul miam perdut tot ,prietenii ibita familia,incerc sami revin dar nu reusesc,ce as putea sa fac sami revin catusi de putin oamenii sa numai ma priviasca uimiti? uneori cred ca acum parcas un om mort pintre vii me frica nu stiu ce sa fac ?
marco918
Postat pe 19 Decembrie 2010 15:44
Ai intuit bine. Fata mea,acum femeie matura,presteaza pentru lux.De fapt iluzia de luz. I se pare ca a atins idealul daca mananca la restaurante de lux,slugareste un boss in hotel de lux,poarta cadouri scumpe de la cei pentru care a indurat umilinta... Sa stranga bani pentru zile grele,ei bine,asta n-a facut. Poate a dezgustat-o viata cu mine,cand ii spuneam ca nu pot sa-i iau blugi de firma,la banii aia ii luam 2 perechi si ne ramaneau si bani de mancare. Asta e pacatul de care ma recunosc vinovata,ca am incercat sa-i arat ca un om chibzuit se descurca cu atat cat are,se fereste de imprumuturi,greselile trecutului isi pun amprenta pe viitorul tau, exista limite peste care nu poti si nu ai voie sa treci,sa se fereasca de pacatul lacomiei,de conflicte cu legea,de relatii nesanatoase,sa nu minta,caci o minciuna atrage alta minciuna si ajungi sa nu mai poti iesi din mizeria minciunilor...I-am dat multe sfaturi,dar in zadar...
kudika193305
Postat pe 19 Decembrie 2010 18:04
Asta e durerea mea cea mai mare,ca nu pot sa accept. Mi se spune ca nu am ce sa fac,TREBUIE sa o accept asa cum e,pentru ca e copilul meu. Am trecut prin toate fazele,mai intai am fost socata,apoi m-am infuriat si mi-a parut rau ca nu am rabufnit in fata ei ci doar am plans si am implorat-o sa se intoarca pe calea dreapta,apoi am cazut in depresie si timp de o saptamana nu mi s-au uscat ochii...mancam plangand,dormeam plangand....Si asa am ajuns la psihiatru,acum nu pot trai decat cu medicamente...Simt ca daca as gasi modalitatea sa accept ceea ce face,mi-as putea continua viata.Dar nu pot concepe asta,mintea mea refuza sa accepte ca ea a vandut dragostea mamei pentru bani.As vrea sa mai precizez un lucru:nu sunt saraca,nu am datorii,traiesc dintr-o pensie de 6oo de lei,la bloc,apartament proprietate personala,cu imbunatatiri,mananc carne mai putina si legume mai des...Nu am masina,bijuterii,plasma sau mobila de lux.Nu fac excese...Asta e viata de care a fugit ea. S-o iert mi-e imposibil...Candva,in tinerete,mi-a cazut in mana o foaie de hartie cu niste versuri care acum par a-mi fi fost predestinate: O,BIATA INIMA A MEA,CURAND,MA TEM,NU VEI MAI BATE
PE EA TU NU O POTI IERTA,SA N-O IUBESTI...TOT NU SE POATE!
Iubesc copilul din ea,dar urasc femeia care a devenit.Ea nu este copilul meu!M-a vandut pe 2 bani,sau pe ce tarif primeste...
kudika193305
Postat pe 19 Decembrie 2010 18:27
De la: kudika193305, la data 2010-12-19 18:27:25 Asta e durerea mea cea mai mare,ca nu pot sa accept. Mi se spune ca nu am ce sa fac,TREBUIE sa o accept asa cum e,pentru ca e copilul meu. Am trecut prin toate fazele,mai intai am fost socata,apoi m-am infuriat si mi-a parut rau ca nu am rabufnit in fata ei ci doar am plans si am implorat-o sa se intoarca pe calea dreapta,apoi am cazut in depresie si timp de o saptamana nu mi s-au uscat ochii...mancam plangand,dormeam plangand....Si asa am ajuns la psihiatru,acum nu pot trai decat cu medicamente...Simt ca daca as gasi modalitatea sa accept ceea ce face,mi-as putea continua viata.Dar nu pot concepe asta,mintea mea refuza sa accepte ca ea a vandut dragostea mamei pentru bani.As vrea sa mai precizez un lucru:nu sunt saraca,nu am datorii,traiesc dintr-o pensie de 6oo de lei,la bloc,apartament proprietate personala,cu imbunatatiri,mananc carne mai putina si legume mai des...Nu am masina,bijuterii,plasma sau mobila de lux.Nu fac excese...Asta e viata de care a fugit ea. S-o iert mi-e imposibil...Candva,in tinerete,mi-a cazut in mana o foaie de hartie cu niste versuri care acum par a-mi fi fost predestinate: O,BIATA INIMA A MEA,CURAND,MA TEM,NU VEI MAI BATE
PE EA TU NU O POTI IERTA,SA N-O IUBESTI...TOT NU SE POATE!
Iubesc copilul din ea,dar urasc femeia care a devenit.Ea nu este copilul meu!M-a vandut pe 2 bani,sau pe ce tarif primeste...

Dupa cum scrii, pari o femeie desteapta. Eu am doi copii, pana acum sunt multumita de ei, desi au caractere diferite. Nu stiu ce imi va rezerva viata in continuare, dar in momentul asta stiu ca nu pe mine trebuie sa ma felicit pentru baietii mei, ci pe ei. Daca un copil e bun sau rau depinde in cea mai mare masura de el; nu cred ca e un parinte pe lumea asta sa-si indemne fiul la rele. Daca fata ta face ce face nu e vina ta, e alegerea ei, tu nu o poti schimba. Totusi fa-o sa inteleaga ca esti mama ei, indiferent de varsta pe care o are, si ca o iubesti dincolo de prostiile pe care le face.
kitty_na
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:08
Multumesc pentru raspuns. Si ea mi-a spus ca raman mama ei si ma va iubi mereu,dar...dupa afirmatia asta a renuntat din nou la comunicarea cu mine.De 1 luna nu am nicio veste de la ea.Am informatii ca se drogheaza,asta ar explica faptul ca a pierdut notiunea timpului.Ea a fost un copil destept,la scoala a excelat la limbi straine, bacalaureatul l-a luat cu note mari.Nimic nu ma avertiza ca va alege calea asta. E drept,a facut si prostii copilaresti,a avut o adolescenta cam agitata si o afinitate spre minciuna.Totusi nu mi-a intors vorba si nu m-a jignit niciodata. Tocmai de aceea sufar acum atat de mult.M-am amagit ca ma iubeste si ma respecta,dar daca ma respecta nu ma punea in situatia sa-mi fie rusine cu ea. Pentru ca trebuie sa recunosti ca motive de mandrie nu am. As fi preferat sa ma iubeasca mai putin si sa ma respecte mai mult.Si mai ales sa se respecte pe sine ca persoana,pentru ca atunci cand iti vinzi trupul pierzi respectul de sine,onoarea,cinstea.
Am inteles ca e alegerea ei dar nu am inteles de ce a ales asa.Iar ea nu vrea sa-mi spuna.Chiar trebuie sa accept ceea ce face fara nicio explicatie?Nu am nici macar dreptul asta?Atunci pentru ce ii sunt mama?Daca eu ii sunt mama doar cu numele,atunci si ea mi-e fiica doar in virtutea unui certificat de nastere. Iar daca este adevarat ca a ajuns sa se drogheze,atunci e pe veci pierduta.Si asta nu pentru ca eu am renuntat la ea,ci pentru ca drogatii ,,nu mai au mama,tata,familie''.Renunta la tot pentru o doza!
kudika193305
Postat pe 20 Decembrie 2010 12:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
m`a inselat.....oare sa`l insel si eu? 26 De la: papusik_bad 2 Iulie 2009 22:34
Dragostea adevarata moare ???!!! 47 De la: denis_3d25 2 Octombrie 2011 03:27
merita un barbat sa ii oferi totul? 159 De la: luckyyyLuke 14 Martie 2009 11:36
Bunaaaaa!!! 37 De la: Tharr 30 Octombrie 2010 15:37
cum sa il fac sa inteleaga? 4 De la: _vio_ 5 Iulie 2011 10:16