Setari Cookie-uri

Mai avem cateva luni pana la nunta si imi spune ca nu mai vrea

e greu sa iei o decizie, sa o lasi ...sa o ierti.... cel mai bine e sa o inviti la o discutie sincera, indiferent cat de dureros ar fi trebuie sa afli adevarul. la o nunta nu renunti cu lacrimi in ochi decat daca te nemultumeste ceva sau nu esti sigur/sigura de ceva.
trebuie sa discutati cu sinceritate si calm. afla care ii sunt motivele si apoi luati impreuna o decizie. o nunta anulata nu e gaura in cer dar nici un divort dupa cateva luni sau ani nu e tocmai ce viseaza cineva care vrea o familie.
afla ce vrea si apoi....spune-ne si noua care e finalul...

succes
kudika035038
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:41
trebuie sa mai discuti cu ea, sa iti spuna exact motivele pentru care nu mai vrea sa faceti nunta! Poate ii este frica de nunta si viata de dupa !
roz5blue6lila7
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:49
uite credeam ca mi se pare .. dar pana la urma am dreptate. cu locul de munca al femeii cum zicea cineva mai sus.. eu nu am 5 ani impreuna...... am vreo 3.. dar cu nunta si cu un ingerash de copil. pana acum 4-5 luni parca era totul perfect... de cand a inceput sa lucreze -gata- total schimbata - intrebari si discutii pana mam saturat eu sa mai tin cu dintii de aceasta relatie.. o simt mult mai rece si mai distanta.. dar am zis si eu sa nu mai trag de unul singur ca idiotul... las apa sa curga pe acolo pe unde vrea ea ca nu ma mai bag... numai ca sa vad cat va mai dura. imi pare foarte rau ca ma tot gandesc la ingerasul de fetita ce ni la daruit dumnezeu.. dar pana la urma tre sa ma gandesc si la mine.
barabass
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:49
De la: barabass, la data 2011-01-07 10:49:26uite credeam ca mi se pare .. dar pana la urma am dreptate. cu locul de munca al femeii cum zicea cineva mai sus.. eu nu am 5 ani impreuna...... am vreo 3.. dar cu nunta si cu un ingerash de copil. pana acum 4-5 luni parca era totul perfect... de cand a inceput sa lucreze -gata- total schimbata - intrebari si discutii pana mam saturat eu sa mai tin cu dintii de aceasta relatie.. o simt mult mai rece si mai distanta.. dar am zis si eu sa nu mai trag de unul singur ca idiotul... las apa sa curga pe acolo pe unde vrea ea ca nu ma mai bag... numai ca sa vad cat va mai dura. imi pare foarte rau ca ma tot gandesc la ingerasul de fetita ce ni la daruit dumnezeu.. dar pana la urma tre sa ma gandesc si la mine.


Poate totul era perfect pentru tine.Si cam ce intrebari si discutii au aparut de cand s-a angajat ea?
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:52
De la: barabass, la data 2011-01-07 10:49:26uite credeam ca mi se pare .. dar pana la urma am dreptate. cu locul de munca al femeii cum zicea cineva mai sus.. eu nu am 5 ani impreuna...... am vreo 3.. dar cu nunta si cu un ingerash de copil. pana acum 4-5 luni parca era totul perfect... de cand a inceput sa lucreze -gata- total schimbata - intrebari si discutii pana mam saturat eu sa mai tin cu dintii de aceasta relatie.. o simt mult mai rece si mai distanta.. dar am zis si eu sa nu mai trag de unul singur ca idiotul... las apa sa curga pe acolo pe unde vrea ea ca nu ma mai bag... numai ca sa vad cat va mai dura. imi pare foarte rau ca ma tot gandesc la ingerasul de fetita ce ni la daruit dumnezeu.. dar pana la urma tre sa ma gandesc si la mine.

stresul ca nu poate face fata munci , casei si ingereasului?
roz5blue6lila7
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:54
barbie.. intrebari de genul ... draga ce ai?... pde ce esti atat de distanta?... ti-am gresit cu ceva?... iti lipseste ceva?.. sau ai deschis cumva ochisorii aia prea mult... si sunt unele intrebari la care chiar nu am raspuns.. tinand cont ca am oferit totul in aceasta relatie.. mai putin tot sufletul meu.. caci 1 data mam parlit si nu mai vreau si a 2 a oara sa nu mai iees de prin casa. intreabama barbie ce vrei si iti vo raspunde... sa vad si parerea altcuiva care vede lucrurile din exterior
barabass
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:00
Prietene, parerea mea EXPERIMENTATA...este sa te opresti. Daca o sa vrea pentru ca insisti tu, tot nu va merge casnicia. Daca te iubea nu avea aceasta indoiala ori de unde ar veni ea. Iubirea nu este ceva indoielnic, ea exista sau nu.Am 50 de ani.La 24 m-am maritat cu un baiat pe care-l veneram...dar nu era bun si nu doream sa vad , am zis ca dupa casatorie se schimba. La ofiterul starii civile cand l-a intrebat daca doreste sa ma ia de sotie a facut o pauza uriasa ....timp in care eu ziceam ca voi raspunde la aceeasi intrebare cu NU .Dar mi-a fost rusine.... In 3 ani ne-am despartit.Eu m-am ales cu nopti de plans, infertilitate si cu o hepatita , el a plecat si a mai avut 1000 de relatii. SA fie sanatos...sa ma lase in pace!.Eu am cunoscut un baiat minunat cu care sunt de 21 de ani pe care-l iubesc foarte mult si ADEVARAT si care acum cateva seri imi spunea ca daca nu voi mai dormi cu el sub aceeasi patura , va muri. Ce crezi merita sa te sacrifici pentru o persoana care nu te iubeste? NUUUUU! Esti barbat , te poti casatori la orice varsta si poti alege o femeie care te iubeste si cu care sa fi fericit, nu sa faci experimente pe viata ta.Vorba cantecului ,"Lumea-i plina de fete " si multe tanjesc dupa un baiat bun si serios ca tine ....SUCCSE si sa ai o viata frumoasa.
Donamishi
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:06
De la: barabass, la data 2011-01-07 11:00:28barbie.. intrebari de genul ... draga ce ai?... pde ce esti atat de distanta?... ti-am gresit cu ceva?... iti lipseste ceva?.. sau ai deschis cumva ochisorii aia prea mult... si sunt unele intrebari la care chiar nu am raspuns.. tinand cont ca am oferit totul in aceasta relatie.. mai putin tot sufletul meu.. caci 1 data mam parlit si nu mai vreau si a 2 a oara sa nu mai iees de prin casa. intreabama barbie ce vrei si iti vo raspunde... sa vad si parerea altcuiva care vede lucrurile din exterior


Tind sa cred ca au fost si alte intrebari...Sa stii ca a trai nu inseamna doar in 2 izolati de lume,totul ti s-a parul ok atata timp cat ea a stat frumos acasa si stiai ca nu are contact cu alte persoane.Dupa ce s-a angajat probabil ai tras un semnal de alarma ca doar tentatia e mare si tu nu mai poti sa ai control si ai inceput sa si arati asta prin tot felul de intrebari.De prea multa fericire nu face asa,e clar ca ei ii lipseste ceva,habar nu am ce ...
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:16
Dragul meu, iti inteleg disperarea, doar ca nu ai cum sa controlezi dorintele cuiva. Poate intradevat iubita ta sia- dat seama ca nu esti tu cel langa care ar dori sa isi petreaca viata. Asculta-i dorintele! Din punctul meu de vedere asta este un semn care nu trebuie ignorat acum la inceput de drum. Accepta propunerea ei, si poate acum pierzi doar niste bani...dar pe termen lung poate castigul este mult mai mare, Accepta realitatea si cauta solutii la situatia cu care te confrunti. Suntem oameni si chiar daca la un moment dat am luat o decizie, avem dreptul sa ne-o schimbam. Eu cred ca ar trebui sa o intelegi, pentru ca in viata ceea ce se intampla nu este chiar intamplator.

Nicoleta Leahu, psiholog, relatiidecuplu.ro/blog
kudika109274
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:17
Buna!

Da este ciudat pentru ca nu am crezut ca i se poate intampla asa si unui barbat....
Parerea mea este sa gandesti la rece daca intradevar fata asta este persoana langa care vrei sa te trezesti in fiecare dimineata.....in plus sincer noi femeile, asa cred eu una, cand e vorba de nunta ta pai faci pe dracu in 4 ...adik este exact ca in filme nu mai vezi altceva vezi numai rochii de mireasa, aranjamente florale, pana si tonul de la telefon il schimbi...Poate nu ea este persoana potrivita, iar aceasta ezitare din partea ei a fost un semn pentru tine, CA TU SA VEZI DACA INTRADEVAR MERITA! Decizia iti apartine insa eu iti sugerez orice ai alege sa nu ai regrete...viata asta e prea scurta sa regreti, si orice ai alege sa stii ca nu esti singur si sa o iei de la capat fara sa te uiti in urma.
AfterEight
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:27
barbie ... crezi ca am trait ca 2 izolati ? (la figurat), iesim in fiecare noapte.. imi beau berica rece.. isi bea crema ei de ciocolata sau wiskey .. ce o fi ala beilys .. comandama mancare acasa.. sau imi gateste .. ori iesim si mancam la restaurant. ne plimbam cu masina extraordinar de mult.. (nu mai traiesc in romania de 6 ani buni), schimb masinile foarte des tinand cont caci cu asta ma ocup. ce sa iti mai spus.. ne invita lumea la ei acasa .. ne ducem si ne simtim bine.. ii invitam la noi.. la fel ne simtim extraordinar.. dar parca ceva ...ceva acolo este foarte schimbat.. si nu inteleg de ce... cand ai aproape totul .. de ce se intampla lucrurile astea?.. (imi mai tremura si mainile cand tastez toate astea.. de obicei sunt numai un spectator aici pe site) sau mai bine spus de ce mi se intampla mie?..
barabass
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:32
imi pare rau barabass pt ce ti se intimpla,ala cu nunta aminata e mic copil pe linga ce ti se intimpla tie,tu ai un copil si ala are nevoie de amindoi parintii,explicam mie daca vrei cum e distanta?asa cum a spus roz ,poate e prea obosita multe femei cind au copii uita sa se poarte cu barbatul ei cum se purta inainte ,si asta e o mare greseala ,te stiu demult timp de pe kudika intradevar nu vb tu prea multe dar nici eu o zi buna iti doresc si D-zeu sa te calauzeasca si sa aiba grija de tine si ingerasul tau
mari58
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:48
De la: barabass, la data 2011-01-07 11:32:18barbie ... crezi ca am trait ca 2 izolati ? (la figurat), iesim in fiecare noapte.. imi beau berica rece.. isi bea crema ei de ciocolata sau wiskey .. ce o fi ala beilys .. comandama mancare acasa.. sau imi gateste .. ori iesim si mancam la restaurant. ne plimbam cu masina extraordinar de mult.. (nu mai traiesc in romania de 6 ani buni), schimb masinile foarte des tinand cont caci cu asta ma ocup. ce sa iti mai spus.. ne invita lumea la ei acasa .. ne ducem si ne simtim bine.. ii invitam la noi.. la fel ne simtim extraordinar.. dar parca ceva ...ceva acolo este foarte schimbat.. si nu inteleg de ce... cand ai aproape totul .. de ce se intampla lucrurile astea?.. (imi mai tremura si mainile cand tastez toate astea.. de obicei sunt numai un spectator aici pe site) sau mai bine spus de ce mi se intampla mie?..


Nu stiu cum sta treaba intre voi da un lucru e sigur,ceva nu mai merge.Nu e de la locul de munca,cred ca era dinainte doar ca acum se simte mai bine in pielea ei si poate sa-ti dea mai usor cu flit.Tu esti singurul care poate sa afle cauza,noi doar putem sa ne dam cu presupusul pe baza celor spuse de tine dar cum adevarul este undeva la mijloc intotdeauna...
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:18
Are amant!
oanabrit
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:35
De la: kudika347006, la data 2011-01-05 19:41:50Incerc sa cred ca nu este posibil asa cava, eu sincer l as termina. Asta e o mare nesimtire.
Dar nu ti pierde increderea inseamna ca el s a crezut mult mai prejos ca tine defapt oricare ar fi motivul pentru care a facut o el nu te merita. Multa bafta in continuare.


opppss ai gresit topicul:))))
mihaela255
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:50
De la: barabass, la data 2011-01-07 11:00:28barbie.. intrebari de genul ... draga ce ai?... pde ce esti atat de distanta?... ti-am gresit cu ceva?... iti lipseste ceva?.. sau ai deschis cumva ochisorii aia prea mult... si sunt unele intrebari la care chiar nu am raspuns.. tinand cont ca am oferit totul in aceasta relatie.. mai putin tot sufletul meu.. caci 1 data mam parlit si nu mai vreau si a 2 a oara sa nu mai iees de prin casa. intreabama barbie ce vrei si iti vo raspunde... sa vad si parerea altcuiva care vede lucrurile din exterior


Ea nu s-a schimbat de cand a inceput munca,deabea acum a prins curaj sa se razbune putin pe tine,sigur i-ai zis tu ceva in trecut care a deranjato asa tare,poate in perioada cat a fost gravida(cand de obicei femeile nu riposteaza ca sa nu puna sanatatea bebelusului in pericol,iar acum se simte in siguranta ca sa riposteze)
mihaela255
Postat pe 7 Ianuarie 2011 16:28
De la: oanabrit, la data 2011-01-07 14:35:29Are amant!

Asta e !
Barabas , cred ca oana are dreptate
northstar
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:01
De la: barabass, la data 2011-01-07 11:32:18barbie ... crezi ca am trait ca 2 izolati ? (la figurat), iesim in fiecare noapte.. imi beau berica rece.. isi bea crema ei de ciocolata sau wiskey .. ce o fi ala beilys .. comandama mancare acasa.. sau imi gateste .. ori iesim si mancam la restaurant. ne plimbam cu masina extraordinar de mult.. (nu mai traiesc in romania de 6 ani buni), schimb masinile foarte des tinand cont caci cu asta ma ocup. ce sa iti mai spus.. ne invita lumea la ei acasa .. ne ducem si ne simtim bine.. ii invitam la noi.. la fel ne simtim extraordinar.. dar parca ceva ...ceva acolo este foarte schimbat.. si nu inteleg de ce... cand ai aproape totul .. de ce se intampla lucrurile astea?.. (imi mai tremura si mainile cand tastez toate astea.. de obicei sunt numai un spectator aici pe site) sau mai bine spus de ce mi se intampla mie?..

...asa e...toti ne punem acesta intrebare atunci cand ni se intampla
kudika195501
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:07
Eu personal cred ca si-a gasit la acel job pe altcineva......sau poate ca ,,i s-au urcat fitele in cap,,......caci doar acum fata are serviciul si banii ei.....e clar ca nu te merita.Chiar asa gandesc.
creata82
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:24
Am observat ca cei mai multi dintre noi te-au sfatuit sa porti o discutie cu ea.Eu cred ca nu ai nevoie sa faci asta.Cei 5 ani petrecuti impreuna ar fii trebuit sa fie de ajuns sa va cunoasteti si sa stiti ce ganditi unul despre altul.Cum crezi ca o discutie ar mai rezolva ceva?
Este greu pentru tine mai cu seama ca tu esti cel caruia i s-au dat papucii.(scuze).Din acest motiv eu iti sugerez sa-i respecti decizia si sa-ti vezi de viata ta.Stiu ca sint 5 ani intre voi pe care nu-i poti sterge cu buretele asa usor dar sint sigura ca nu se moare din asta.Esti tinar si ai toata viata inainte.Va aparea intr-o zi si femeia care sa te merite si pentru care sa merite sa te sacrifici.Mult succes!
blanch
Postat pe 7 Ianuarie 2011 18:14
Felicitari omule !!!

Esti cu un pas mai aproape de a intelege diferenta dintre iubire si casatorie

denis_3d25
Postat pe 7 Ianuarie 2011 18:31
Uita nunta, BANII CHELTUITI, ANUNTATUL PRIETENILOR.DACA O IUBESTI INCEARCA SA SALVEZI RELATIA FARA PRESIUNE.
pOATE CA EA SIMTE PRESIUNEA CU NUNTA DE LA TINE, SI S-A SPERIAT.
aRE UN SERVIcI NOU CARE II DA INDEPENDENTA (CEVA NOU PENTRU EA ) SI ASTA O FACE SA UITE DE DEPENDENTA DE TINE(CUM ERA PINA ACUM)
eU CRED CA EA TE IUBESTE DAR E CA UN COPIL IN FATA A PREA MULTE JUCARII SI NU SITE CE SA ALEAGA.
dA-I TIMP SI da-ti si tie timp. 5 ani e un timp lung si obisnuinta a luat locul pasiunii.

Si in nici un caz nu-i reprosa ca ai cheltuit bani si ca trebuie sa va casatoriti din cauza asta. Asta ar fi o mare greseala. Fa-o sa inteleaga ca nu banii si "onoare" ta in fata prietenilor conteaza ci EA, EA e cea care conteaza pentru tine.
Locuiti impreuna? Incercati sa locuiti impreuna pentru o perioada si ai sa vezi daca ea e aleasa sau doar temporara.
micabis
Postat pe 7 Ianuarie 2011 19:19
De la: Barbie30_, la data 2011-01-06 09:21:46
De la: dalma, la data 2011-01-05 20:53:03fa-o sa iti spuna adevaratul motiv,pt ca trebuie sa aiba un motiv sau mai multe .....sa nu fie o persoana ca atunci e mai grav.La multi ani !


Si daca afla adevaratul motiv se schimba cu ceva situatia?


Se poate gasi o solutie ... in principiu asa se face dupa ce alfi cauza vi cu solutia ...
Alex_Bodea
Postat pe 7 Ianuarie 2011 19:40
De la: barabass, la data 2011-01-07 11:00:28barbie.. intrebari de genul ... draga ce ai?... pde ce esti atat de distanta?... ti-am gresit cu ceva?... iti lipseste ceva?.. sau ai deschis cumva ochisorii aia prea mult... si sunt unele intrebari la care chiar nu am raspuns.. tinand cont ca am oferit totul in aceasta relatie.. mai putin tot sufletul meu.. caci 1 data mam parlit si nu mai vreau si a 2 a oara sa nu mai iees de prin casa. intreabama barbie ce vrei si iti vo raspunde... sa vad si parerea altcuiva care vede lucrurile din exterior


UIte eu am fost insurat 5 ani de zile , ii permiteam totul sotiei mele , o imbracam in unicate , bijuterii din cap pana in picioare , excursii peste tot prin lume , distractii seara de seeara , restaurante ... apoi dupa 4 ani jumate a nascut ... dupa nastere era de nerecunoscut ... desi eu o ingrijeam ca medicii nu si-au facut treba cum trebuia ... apoi am avut cateva decese consecutive in familie mea , si cand eram cu moralul la pamant si aveam nevoie de ea ... mi-a bagat divortul ... cand ne-am despartit am intrebat-o de ce , aveam nevoie de un motiv ... mi-a raspuns ptr ca nu am batut-o nici o data , am fost prea bun cu ea . Asa ca sincer asta e gandirea feminina si nu am sa o inteleg nici o data , ele viseaza la viata perfecta si cand o au nu seunt multumite de ea .
Alex_Bodea
Postat pe 7 Ianuarie 2011 19:48
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-07 19:48:54
De la: barabass, la data 2011-01-07 11:00:28barbie.. intrebari de genul ... draga ce ai?... pde ce esti atat de distanta?... ti-am gresit cu ceva?... iti lipseste ceva?.. sau ai deschis cumva ochisorii aia prea mult... si sunt unele intrebari la care chiar nu am raspuns.. tinand cont ca am oferit totul in aceasta relatie.. mai putin tot sufletul meu.. caci 1 data mam parlit si nu mai vreau si a 2 a oara sa nu mai iees de prin casa. intreabama barbie ce vrei si iti vo raspunde... sa vad si parerea altcuiva care vede lucrurile din exterior


UIte eu am fost insurat 5 ani de zile , ii permiteam totul sotiei mele , o imbracam in unicate , bijuterii din cap pana in picioare , excursii peste tot prin lume , distractii seara de seeara , restaurante ... apoi dupa 4 ani jumate a nascut ... dupa nastere era de nerecunoscut ... desi eu o ingrijeam ca medicii nu si-au facut treba cum trebuia ... apoi am avut cateva decese consecutive in familie mea , si cand eram cu moralul la pamant si aveam nevoie de ea ... mi-a bagat divortul ... cand ne-am despartit am intrebat-o de ce , aveam nevoie de un motiv ... mi-a raspuns ptr ca nu am batut-o nici o data , am fost prea bun cu ea . Asa ca sincer asta e gandirea feminina si nu am sa o inteleg nici o data , ele viseaza la viata perfecta si cand o au nu seunt multumite de ea .


ce ti-e cu fumeile astea
anastasia_m
Postat pe 7 Ianuarie 2011 19:54
thoamneeeee!!!!!!!!!!Mai e cate o tuta din asta care nu stie sa aprecieze un baiat bun! cate dintre noi nu am fi fericite sa vedem ca partenerul nostru isi da tot interesul in vederea casatoriei! Dragul meu, e o tuta. Las-o! Nu e posibil asa ceva!Cand in sfarsit gasesti un baiat cu capul pe umeri, matur si cu intentii serioase ii dai cu piciorul! Thomaneeeeeeee nu pot sa cred!
Cristhal
Postat pe 7 Ianuarie 2011 19:59
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-07 19:48:54
De la: barabass, la data 2011-01-07 11:00:28barbie.. intrebari de genul ... draga ce ai?... pde ce esti atat de distanta?... ti-am gresit cu ceva?... iti lipseste ceva?.. sau ai deschis cumva ochisorii aia prea mult... si sunt unele intrebari la care chiar nu am raspuns.. tinand cont ca am oferit totul in aceasta relatie.. mai putin tot sufletul meu.. caci 1 data mam parlit si nu mai vreau si a 2 a oara sa nu mai iees de prin casa. intreabama barbie ce vrei si iti vo raspunde... sa vad si parerea altcuiva care vede lucrurile din exterior


UIte eu am fost insurat 5 ani de zile , ii permiteam totul sotiei mele , o imbracam in unicate , bijuterii din cap pana in picioare , excursii peste tot prin lume , distractii seara de seeara , restaurante ... apoi dupa 4 ani jumate a nascut ... dupa nastere era de nerecunoscut ... desi eu o ingrijeam ca medicii nu si-au facut treba cum trebuia ... apoi am avut cateva decese consecutive in familie mea , si cand eram cu moralul la pamant si aveam nevoie de ea ... mi-a bagat divortul ... cand ne-am despartit am intrebat-o de ce , aveam nevoie de un motiv ... mi-a raspuns ptr ca nu am batut-o nici o data , am fost prea bun cu ea . Asa ca sincer asta e gandirea feminina si nu am sa o inteleg nici o data , ele viseaza la viata perfecta si cand o au nu seunt multumite de ea .




Mi se pare, practic, imposibil ca o femeie sa-ti raspunda ca pleaca pentru ca nu a fost batuta dar...orice e posibil, poate a fost o metafora..oricum.... imi pare sincer rau sa vad cum n cupluri se despart si las in urma atata suferinta; mai ales cuplurile cu copilasi. E trist! " Imi pare rau" e singurul lucru ce pot sa il spun pentru ca nu stiu cum e sa suferi dupa o despartire, deci nu sunt in masura sa dau sfaturi!
mimi_ca29
Postat pe 7 Ianuarie 2011 20:03
De la: kudika183590, la data 2011-01-07 19:59:10thoamneeeee!!!!!!!!!! Thomaneeeeeeee nu pot sa cred!

thoamneeeeeeeeeeee...sa crezi
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2011 20:06
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-07 20:03:45...Mi se pare, practic, imposibil ca o femeie sa-ti raspunda ca pleaca pentru ca nu a fost batuta dar...


uite ca e posibil, asa sunt majoritatea femeilor ...
daca le oferi doar iubire, ajung sa inventeze motive pentru care vor sa plece
dar daca le oferi cel putin o "tragedie" pe zi, sa vezi ce bine se simt ... sunt chiar fericite, bine, atat cat poate fi un om fericit in ignoranta lui


battleofwits
Postat pe 7 Ianuarie 2011 20:12
De la: battleofwits, la data 2011-01-07 20:12:55
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-07 20:03:45...Mi se pare, practic, imposibil ca o femeie sa-ti raspunda ca pleaca pentru ca nu a fost batuta dar...


uite ca e posibil, asa sunt majoritatea femeilor ...
daca le oferi doar iubire, ajung sa inventeze motive pentru care vor sa plece
dar daca le oferi cel putin o "tragedie" pe zi, sa vezi ce bine se simt ... sunt chiar fericite, bine, atat cat poate fi un om fericit in ignoranta lui




E trist ce spui tu, musculosule; chiar nu mai exista cupluri normale pe lumea asta??
mimi_ca29
Postat pe 7 Ianuarie 2011 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De notat in calendar! 3 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:57
cvartet incantare - o muzicã selectã 1 De la: kudika355386 19 Ianuarie 2011 20:00
shoesbalo 1 De la: smallist 8 Mai 2011 23:00
Aranjamene florale - MARE esec cu Events Boutique !!!! 3 De la: Elvira77 14 Februarie 2015 09:43
relatzie sau nu? 9 De la: BOGDALINA 8 Februarie 2010 15:32