Setari Cookie-uri

Mai avem cateva luni pana la nunta si imi spune ca nu mai vrea

Ca sa afli o parere obiectiva ar trebui sa ne dai mai multe amanunte. varsta la amandoi, ce lucrati amandoi. poate a acceptat sa se casatoreasca inainte sa cunoasca si viata adevarata. si acum vrea sa vada cum e si independenta inainte de a deveni iar dependenta de tine. i-ai reprosat ca lucreaza prea mult? ai zis ca ai respins-o cand iti povestea despre servici. pai daca avea relatie acolo ar fi evitat subiectul ala. poate doar si-a dat seama ca nu exista intelegere intre voi. pai pentru ea e un lucru extraordinar si a incercat sa il impartaseasca cu tine si tu i-ai zis ca nu te intereseaza. de ce ati vorbit 5 ani si numai acum ai cerut-o? cine a amanat pana acum? tu sau ea?
detaliaza si de-abia apoi vom putea sa-ti dam un sfat obiectiv. nu din alea pe care s-au grabit sa le dea barbatii si sa foloseasca injective la adresa unei persoane pe care nici macar nu o cunosc.
iar tu daca nu ai ripostat la asemenea mesaje inseamna ca nu o iubesti asa cum ai sustinut sus si tare
i_love_lexa
Postat pe 9 Ianuarie 2011 07:38
De la: barabass, la data 2011-01-07 10:49:26uite credeam ca mi se pare .. dar pana la urma am dreptate. cu locul de munca al femeii cum zicea cineva mai sus.. eu nu am 5 ani impreuna...... am vreo 3.. dar cu nunta si cu un ingerash de copil. pana acum 4-5 luni parca era totul perfect... de cand a inceput sa lucreze -gata- total schimbata - intrebari si discutii pana mam saturat eu sa mai tin cu dintii de aceasta relatie.. o simt mult mai rece si mai distanta.. dar am zis si eu sa nu mai trag de unul singur ca idiotul... las apa sa curga pe acolo pe unde vrea ea ca nu ma mai bag... numai ca sa vad cat va mai dura. imi pare foarte rau ca ma tot gandesc la ingerasul de fetita ce ni la daruit dumnezeu.. dar pana la urma tre sa ma gandesc si la mine.

voi barbatii n-o sa intelegeti niciodata cat poate schimba o femeie saricna si alaptarea. te-ai gandit ca poate a intrat intr-o faza de depresie si are nevoie de ajutor? sau poate acum are prea multe de facut si nu mai poate fata? daca era obisnuita sa aiba grija de ingeras 24 din 24 si acu nu mai are timp de el cred si eu ca e innebunita. si daca are de ales in timpul ramas liber intre tine si copil tu cine crezi ca are mai multa nevoie de ea?
i_love_lexa
Postat pe 9 Ianuarie 2011 07:51
De ce nu vezi tu partea buna a faptului ca ti-a spus, era mai greu s-o faca in fata altarului sau dupa ce aparea un copil. Iubirea nu este vesnica, in timp ia diferite forme in functie de modul de comunicare de respectul reciproc etc. si nici nu este simtita cu aceeasi intensitate de ambele parti (chiar daca este "adevarata"). In aceasta faza nu este nici o tragedie, este doar o desteptare la realitatea dura,viata iti rezerva multe suprize pe parcurs placute sau neplacute carora va trebui sa le faci fata cu fruntea sus. prietenii te vor intelege (si poti sa faci si selectia lor acum) iar avansul de la restaurant cred ca il poti recupera, daca restaurantul va fi inchiriat de altcineva, pierderea este mult mai mica. Bucurate ca esti sanatos si familia la fel, asa ca BAFTA IN VIATA si capul sus!
emilia60
Postat pe 9 Ianuarie 2011 07:55
De la: marceltuky, la data 2011-01-07 09:37:00
De la: C_C_A, la data 2010-12-19 08:33:37....... dupa ce am cerut-o frumos pe o scena la un concert..........

avantaje si dezavantaje.... o cerere de genul acesta este spectaculoasa, o amintire care sa-ti bucure sufletul tot restul vietii.... daca acesta casatorie reprezinta o dorinta ferma si foarte acerba din partea ambilor!
Dar daca este facuta pe neasteptate iar fata nu este comvinsa ca asta este ceea ce doreste.... iti imaginezi in ce situatie o pui?
"plangand mi-a spus ca nu mai vrea sa facem nunta" - evident ca a dus o lupta foarte apriga cu gandurile ei, cu sentimentele ei.... eu as zice ca inca nu ai reusit inca sa ajungi la sufletul ei devreme ce nu intelegi ce se petrece acolo!
E un aspect pe care l-am sustinut si-l tot sustin in continuare:
nimeni nu ar trebui sa faca pasi spre casatorie (presiuni, cereri in casatorie,...) pana nu sunt convinsi ca cunosc cu adevarat sufletul celuilalt.... iar asta implica deschidere sufleteasca si sinceritate din partea ambilor!
Coco_2
Postat pe 9 Ianuarie 2011 08:42
De la: dusmanu_lu_Celina, la data 2011-01-09 08:42:05
De la: marceltuky, la data 2011-01-07 09:37:00
De la: C_C_A, la data 2010-12-19 08:33:37....... dupa ce am cerut-o frumos pe o scena la un concert..........

avantaje si dezavantaje.... o cerere de genul acesta este spectaculoasa, o amintire care sa-ti bucure sufletul tot restul vietii.... daca acesta casatorie reprezinta o dorinta ferma si foarte acerba din partea ambilor!
Dar daca este facuta pe neasteptate iar fata nu este comvinsa ca asta este ceea ce doreste.... iti imaginezi in ce situatie o pui?
"plangand mi-a spus ca nu mai vrea sa facem nunta" - evident ca a dus o lupta foarte apriga cu gandurile ei, cu sentimentele ei.... eu as zice ca inca nu ai reusit inca sa ajungi la sufletul ei devreme ce nu intelegi ce se petrece acolo!
E un aspect pe care l-am sustinut si-l tot sustin in continuare:
nimeni nu ar trebui sa faca pasi spre casatorie (presiuni, cereri in casatorie,...) pana nu sunt convinsi ca cunosc cu adevarat sufletul celuilalt.... iar asta implica deschidere sufleteasca si sinceritate din partea ambilor!



Cel mai corect raspuns.Nu te-ai gandit ca a spus ,,da,, datorita locului in care ai cerut-o?Daca zicea,,nu,,te punea intr-o situatie de toata ,,frisca,,
Mai tarziu nu a mai avut curajul necesar sa-ti zica adevarul.Sau,poate ai facut ceva pe parcrsul acestor 5 ani .Ceva ce o sperie si nu are curajul sa faca pasul decisiv.sfaturile pe care le primesti aici sunt un fel de razboi al sexelor.Chiar ieri am citit un articol asemanator pe un blog ...
Coco_2
Postat pe 9 Ianuarie 2011 08:49
tinere lasa-te pagubas no sa iasa nimic bun daca nu vrea sa o faca fara sa clipeasca asta pt ca ati stat atita timp pina v-ati hotarit sa oficializa-ti relatia pina sa inceapa sa lucreze tu erai lumea ei acum orizontul i sa largit si te compara cu colegi cu colaboratori iar aia au numai vorbe bune la adresa ei pt ca vor sa o incerce eu te sfatuiesc sa nu fii suparat vor intelege si viitori nasi si prieteni date la o parte si laso in plata domnului isi va da seama ce a pierdut peste putin timp ca greseste dar va fi prea tirziu dupa mine cred ca vei avea numai de cistigat fii barbat lasa milogeala
viorelss_1
Postat pe 9 Ianuarie 2011 09:32
daca nu mai vrea...asta e..probabil nu merita oboseala..ce te faci daca o sa cheltui bani sa faci tu totul..si sa nu fii fericit..iubirea implica 2 nu unul..cat o sa lupti un an.. doi ..trei..ai o viata nu 100...traieste -o ca unica...ce preferi sa fii cu ea si nefericit si tu si ea..sau sa va mai dati sansa de a fii fericit cu alcineva care e jumatatea ta..probabil esti ranit in orgoliu...dar nu mai conteaza ce spune lumea..contezi tu si numai tu....mai intai trebuie sa te iubesti pe tine....ca sa iti fie bine in viata...bafta ce sa spun..ai grija sa nu iti pierzi timpul degeaba
kudika098468
Postat pe 9 Ianuarie 2011 10:08
am avut si eu o prietena care traia impreuna cu un baiat nemaipomenit. Avea tot ce-si dorea si nu-i placea sa lucreze. TIPUL o rasfata si ii cumpara tot ce-si dorea. L-a lasat ca a zis ca e prea bun si nu e ce-si doreste. AU AVUT SI UN COPIL IMPREUNA. I-a lasat si copilul si a plecat cu unul care o bate, a pus-o sa lucreze si se comporta foarte urat cu ea. EA zice ca e fericita si in sfarsit simte ca traieste. PAREREA MEA E TREBUIE SA O LASI , si sa-ti gasesti pe altcineva. uita tot ce ai cheltuit, nu banii conteaza. IMPORTANT E SA STAI TU BINE SI SA FII FERICIT.

clau_gabby
Postat pe 9 Ianuarie 2011 10:20
Salut! Parerea mea este ca e bine ca ti-a spus care este situatia, decat sa faceti nunta si dupa aceea sa-i para rau. Nu conteaza ce gandesc altii. Ideea e sa va intelegeti si daca o iubesti o sa astepti dupa ea. Hartia aceea nu o sa schimbe absolut nimic. Important e sa fie langa tine!
buubuu
Postat pe 9 Ianuarie 2011 10:36
salutttt.....si eu trec de vreo 2 luni prin aceeasi situatie....este a doua oara cand pleaca de acs cu tot cu bagaje...in septembrie trebuia nunta...sincer ma gandesc sa trec si peste asta..dar nu cu creierul cu inima...acu cine stie..o fii bine o fii rau..vdm...doar atat: capu sus!!!!!respect!!!!
haristeas
Postat pe 9 Ianuarie 2011 12:33
De la: C_C_A, la data 2010-12-19 08:33:37Buna la toti , am o relatie de aproximativ 5 ani cu o fata, a fost dragoste adevarata eu inca mai cred ca este, dar scartie....cu cateva luni inainte de nunta, eu am tot simtit-o ca nu se implica...asa cum ar fi trebuit...adica eu eram cel care se uita dupa localuri, invitatii samd si am discutat intr-o seara pe tema asta, plangand mi-a spus ca nu mai vrea sa facem nunta, asta dupa ce am dat avansul la restaurant, am stabilit nasii si ne-am anuntat toti prietenii. Ea de cateva luni a inceput sa lucreze stiam ca va fi diferit, ca o sa trebuiasca sa se obisnuiasca, dar in cele cateva luni...nu s-a schimbat in bine, a fost tot mai entuziasmata de locul ei de munca, discutiile noastre din fiecare seara se rezuma...la ce a facut ea la munca. Ma gandesc ca si asta ar putea fi un motiv, ea are un job mai bine platit, poate si asta o face sa gandeasca diferit...nu stiu ...am mai vorbit cu prieteni, toti se feresc sa-ti dea un sfat....adica...mai are rost sa mai stau in relatia asta ?...o iubesc foarte mult, dar ...daca acum mi-a spus ca nu vrea, dupa ce am cerut-o frumos pe o scena la un concert....credeti ca peste eu stiu...un an ....va fi altfel ?...adica peste un an...cum va fi...hai sa facem nunta acum?...si anuntam iarasi toata lumea...
va multumesc


tot ce ni se intampla , ni se intampla cu un scop , chiar daca pe moment nu l vedem ....daca vrei sa vezi cum este un om da i bani si putere.....si eu am trecut prin asta dupa 5 ani e relatie , a schimbat job ul si dupa masina si asta se pare ca i pusese capac , imi zicea ca nu sunt demna de masina lui , si asa au inceput fel si fel de certuri de la schimbarea asta a lui , am suferit ca un caine , in anii astia l am ajutat sa evolueze si am uitat de mine ...acum aste cu o fata de bani gata iar mie imi spunea la inceput ca ii este frica sa nu l las ptr unul cu bani .... in timp rana se cicatrizeaza , incepi sa intelegi de ce s a intamplat asa , nu cred ca mi ar fi placut sa se intample dupa nunta , dupa cativa ani de casnicie sa se produca schimbarea asta , am luat partea buna din toata tampenia asta ...asa macar pot sa mi refac viata , nu avem nimik de impartit , nu ne leaga nimik decat un trecut pe care l am astupat exact cum isi astupa pisica rahatul...de fiecare data apare cineva mai bun , asa ca n are rost sa tragi cu dintii de ceva ce nu merge, n ai decat o viata ....una singura
kitty266
Postat pe 9 Ianuarie 2011 13:29
De la: barabass, la data 2011-01-07 10:49:26uite credeam ca mi se pare .. dar pana la urma am dreptate. cu locul de munca al femeii cum zicea cineva mai sus.. eu nu am 5 ani impreuna...... am vreo 3.. dar cu nunta si cu un ingerash de copil. pana acum 4-5 luni parca era totul perfect... de cand a inceput sa lucreze -gata- total schimbata - intrebari si discutii pana mam saturat eu sa mai tin cu dintii de aceasta relatie.. o simt mult mai rece si mai distanta.. dar am zis si eu sa nu mai trag de unul singur ca idiotul... las apa sa curga pe acolo pe unde vrea ea ca nu ma mai bag... numai ca sa vad cat va mai dura. imi pare foarte rau ca ma tot gandesc la ingerasul de fetita ce ni la daruit dumnezeu.. dar pana la urma tre sa ma gandesc si la mine.


of....asta imi aduce in minte amintiri neplacute....pot sa iti spun doar ca la mine s-a rezolvat incet incet totul cand a inceput el sa preia mai mult din responsabilitatile de acasa...si inainte imparteam dar eu fiind in concediu de maternitate aveam mai multe....cu servici, copil si casa e mai greu mai ales daca esti intr-o tara straina unde lumea tinde sa te acuze ca ai tupeul ca femeie sa vrei mai mult decat "sa stai la cratitza"....nu stiu daca la tine e aceeasi problema sau nu....dar poti incerca, esti barbat ai mai multa putere si energie, preia din munca de acasa sau angajeaza ajutor, petrece mai mult timp cu copilul, stiu ca e greu daca ai si tu hobbyuri sau cariera, dar o perioada poti alege ce e prioritar ptr tine, familia sau alte lucruri.....gandeste-te ca si ea a renuntat la mult mai multe cat a stat acasa...e randul tau acuma sa contribui si tu...
DayC
Postat pe 9 Ianuarie 2011 14:27
pacat, munca nu face rau nimanui. iar rolul femeii nu e la cratita , pot gati si barbatii
daca nu respecti ce ai in jur nu respecti femeia!
kudika173061
Postat pe 9 Ianuarie 2011 17:15
Fiind femeie, poate ceva din experienta mea te va ajuta cumva sa intelegi modul cum gandesc femeile ( stiu ca de multe facem lucruri care par sau chiar sunt fara logica ). Faptul ca s-a trezit subit sa spuna ca nu mai vrea nu inseamna neaparat ca asa e. Am iubit foarte mult un baiat acum cativa ani, tot ce visam era sa fiu cu el. Cand in sfarsit mi-a propus asta, mi s-a facut frica. Ca o sa il dezamagesc, ca prietenia si iubirea se va duce de rapa dupa ce relatia va deveni mai serioasa, etc etc. Prin urmare, am inceput sa ma port ca o idioata, sa fiu mai distanta, sa fug de el, desi il iubeam mai mult decat orice. Evident ca nu mi-a inteles motivele, era si imposibil, si dupa cativa ani s-a saturat si a renuntat de tot la mine. Nu stiu ce gen de persoana e prietena ta, dar ar putea avea si motive de genul. Daca tii cu adevarat la ea, zic sa discuti serios cu ea despre asta si sa ii spui tot ce ai pe suflet. Daca tot nu se rezolva nimic, mai bine fara casatorie decat sa ajungi sa o urasti mai tarziu.
kudika315369
Postat pe 9 Ianuarie 2011 17:50
poate acolo unde lucreaza ea a gasit alceva spera la alceva poate nu-i mai esti suficient si vrea mai mult de la viata
carmen_lungu21
Postat pe 9 Ianuarie 2011 19:27
Parerea mea este, sincera, dar dureroasa, ca are pe altcineva. Eu nu cred in relatii de lunga durata. Sunt trecuta prin asa ceva!!! Daca a plans si a zis ca nu mai vrea inseamna ca ceva s-a stins din partea ei pt tine. Pune punc pt ca e mai greu dupa ce faceti o nunta si un copil!!! Pune punct TU inainte sa puna ea!! Nu te gandi la sentimentele tale pt ea caci vei da inapoi si mai tarziu va fii PREA TARZIU. Bun, sa zicem ca faci nunta!! Vei trai toata viata cu gandul ca ea candva a zis ca nu mai vrea!!! Si de ce nu mai vrea? Are sigur un motiv!!!Vei trai cu gandul ca fie are pe cineva, fie nu te mai iubeste.........Dar sfatul meu stii care e? Daca a plans si a zis ca nu mai vrea nunta........asta numai cand intervine cineva in viata ei!!!
UIte, spune-mi te rog peste ceva timp ce s-a mai intam plat!!!
kudika329556
Postat pe 9 Ianuarie 2011 19:54
Dupa mine exista doua variante:prima pe care cu siguranta ai prefera-o tu este ca ea s-a speriat, mai ales ca te-a vazut asa entuziasmat in legatura cu pregatirile de nunta si se gandeste poate ca ea , ca femeie nu ar trebui sa fie ea asa, ca poate s-au schimbat rolurile, poate ca te iubeste dar si-a dat poate seama ca tu o iubesti mai mult... cine stie , iar a doua varianta dupa mine ar fi k ea vrea altceva ( asta ca sa nu iti spun altfel , mai urat ) sau si mai rau si-a gasit pe altcineva. Oricare ar fi din cele doua sau sa ziceam alta , desi eu nu vad o a treia varianta, cel mai bine e s-o intrebi direct ce si cum si sa nu mai stai sa suferi . Daca erai de mai putin timp impreuna si va pripeati in legatura cu casatoria ( 2 ani , 3 maxim sa zicem ) mai spuneam sa faci cum ti-au spus si altii pe forum - s-o dai incolo sau sa-i faci vreo faza si cu asta basta ! Dar fiindca ma gandesc ca o iubesti din moment ce ai stat cu ea 5 ani si ai cerut-o in felul in care ai cerut-o in casatorie ( prea multi barbati nu fac asta , sincer ) eu zic sa stati ca doi amici ( macar ) si sa vedeti care-i treaba si unde ajungeti .. pe ce drum o luati, separat sau impreuna. Oricare ar fi decizia ei sa ramai barbat! Sunt sigura ca esti un tip dragut si poti gasi o alta femei care sa te iubeasca asa cum meriti! Bafta si toate cele bune!
Anna_Ira
Postat pe 9 Ianuarie 2011 21:23
Cred ca s-a,plictisit de tine si si-a gasit pe altul la noul job, dar o sa se plictiseasca si de acesta numai daca nu cumva este chiar seful ei , nu stiu poate ca vb prostii dar asta am gandit acum. ar tebui sa ii spui verde in fata, daca te mai vrea sau nu . Esti barbat sau ce, dragoste cu sila nu se face, si poate ca viata iti rezerva ceva mai bun decat ceea ce ai acum ! GANDESTE-TE LA Acest eveniment, si sa sti ca : Nasterea casatoria si moartea nu e la noi e la DUMNEZEU. DECI DACA PLEACA MULTUMESC Domane ca a plecat( cum sa faci casa cu cineva care nu te mai vrea) iar daca ramane ( Multumesc Doamne ca a ramas- inseamna ca te iubeste si se va casatorii cu tine ) dar oricum daca meditezi putin la relatia voastra diN afara ai sa-ti dai singur seama ce si cum! Armonia sa te insoteasca meru!
kudika088139
Postat pe 9 Ianuarie 2011 21:32
...un lucru e evident(si ma bucura ca multe femei au postat parerile lor sincere)...femeile sunt fiinte foarte complexe si nu le vom intelege, noi barbatii cu adevarat niciodata...eu am incercat sa gandesc cu mintea unei femei...crede-ma, nu a fost mult pana la nebunie...parerea mea personala, daca poti, ia un buchet cat mai frumos poti(pentru ea)...si incearca sa vorbesti deschis...e greu in astfel de conditii sa vorbesti deschis,de ambele parti, dar incearca....incercarea moarte n'are...iar daca o iubesti cu adevarat va trebui sa inveti sa o astepti, sa treci peste mofturile acestea femeiesti(uneori doare, e drept)...dar trebuie sa le intelegem si sa le acordam rabdare...pentru ca ele simt putin altfel...noi suntem putin mai norocosi...bafta!
kudika195501
Postat pe 9 Ianuarie 2011 21:36
Dar baiatul asta nu a mai intrat decat a postat prima data. Cred ca ne pierdem timpul.
mireladoncut
Postat pe 9 Ianuarie 2011 22:15
De la: joy_18, la data 2011-01-08 12:25:39Eu cred ca ar trebui sa o faci sa vada care sunt dezavantajele unei fete care nu e maritata. Daca te iubeste pe tine probabil ca va ramane cu tine.


Hmmm... si care ar fi dezavantajelei astea?
daniella_s
Postat pe 9 Ianuarie 2011 23:00
De la: kudika173061, la data 2011-01-09 17:15:15pacat, munca nu face rau nimanui. iar rolul femeii nu e la cratita , pot gati si barbatii
daca nu respecti ce ai in jur nu respecti femeia!


EU NU AS LASA PE CINEVA CARE NU SE PRICEPE SA IMI FACA DE MINCARE, PT CA AR STRICA MINCAREA SI IN ACELASI TIMP MI-AR DEREGLA STOMACUL. BARBATII INTOTDEAUNA AU FOST CEI MAI BUNI BUCATARI ( NU CA VREU CA SA MA LAUD DAR GATITUL MA RELAXEAZA )
KNIGHT_31
Postat pe 10 Ianuarie 2011 00:06
mai bine acum decat mai tarziu......Nu`ti este usor dar mai incolo ar fi si mai grav. Oamenii se schimba,nu e vina nimanui si ar trebui sa fii recunoscator ca si`a dat seama de asta din timp. Viata merge mai departe si probabil ca nu erati sortiti unul altuia. Bafta si nu lua lucrurile in tragic. Banii de la restaurant nu sunt o pierdere atat de grava in comparatie cu anii nefericiti pe care ati fi putut sa`i traiti unul langa altul.
iasomya
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:40
ai dreptate pui intra cere sfatul si pa de asta a ajuns in situatia asta la vazut iubita ca in comparatie cu alti nu are singe in instalatie si sia luat lumea in cap bravo ei
viorelss_1
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:32
Un proverb englez spune "daca iubesti pe cineva ,lasa-l sa plece,daca se intoarce la tine,e pentru tine,daca nu,nu a fost niciodata "!
kudika324048
Postat pe 10 Ianuarie 2011 19:55
De la: kudika324048, la data 2011-01-10 19:55:55 Un proverb englez spune "daca iubesti pe cineva ,lasa-l sa plece,daca se intoarce la tine,e pentru tine,daca nu,nu a fost niciodata "!
...un proverb perfect adevarat(ca toate proverbele)...insa e atat de greu uneori (foarte greu) pana sa ajungi in stadiul sa poti face asta
kudika195501
Postat pe 10 Ianuarie 2011 20:03
De la: KNIGHT_31, la data 2011-01-10 00:06:27
De la: kudika173061, la data 2011-01-09 17:15:15pacat, munca nu face rau nimanui. iar rolul femeii nu e la cratita , pot gati si barbatii
daca nu respecti ce ai in jur nu respecti femeia!


EU NU AS LASA PE CINEVA CARE NU SE PRICEPE SA IMI FACA DE MINCARE, PT CA AR STRICA MINCAREA SI IN ACELASI TIMP MI-AR DEREGLA STOMACUL. BARBATII INTOTDEAUNA AU FOST CEI MAI BUNI BUCATARI ( NU CA VREU CA SA MA LAUD DAR GATITUL MA RELAXEAZA )


sa vedem cum te relaxezi cand te-oi gati eu la foc mic!
pickard
Postat pe 10 Ianuarie 2011 20:06
De la: pickard, la data 2011-01-10 20:06:24
De la: KNIGHT_31, la data 2011-01-10 00:06:27
De la: kudika173061, la data 2011-01-09 17:15:15pacat, munca nu face rau nimanui. iar rolul femeii nu e la cratita , pot gati si barbatii
daca nu respecti ce ai in jur nu respecti femeia!


EU NU AS LASA PE CINEVA CARE NU SE PRICEPE SA IMI FACA DE MINCARE, PT CA AR STRICA MINCAREA SI IN ACELASI TIMP MI-AR DEREGLA STOMACUL. BARBATII INTOTDEAUNA AU FOST CEI MAI BUNI BUCATARI ( NU CA VREU CA SA MA LAUD DAR GATITUL MA RELAXEAZA )


sa vedem cum te relaxezi cand te-oi gati eu la foc mic!


AI TRAVERSAT PRIN INELUL LUI SATURN SI TI-AU SCARMANAT METEORITII SPINAREA SAU CE ?
KNIGHT_31
Postat pe 10 Ianuarie 2011 20:20
De la: C_C_A, la data 2010-12-19 08:33:37Buna la toti , am o relatie de aproximativ 5 ani cu o fata, a fost dragoste adevarata eu inca mai cred ca este, dar scartie....cu cateva luni inainte de nunta, eu am tot simtit-o ca nu se implica...asa cum ar fi trebuit...adica eu eram cel care se uita dupa localuri, invitatii samd si am discutat intr-o seara pe tema asta, plangand mi-a spus ca nu mai vrea sa facem nunta, asta dupa ce am dat avansul la restaurant, am stabilit nasii si ne-am anuntat toti prietenii. Ea de cateva luni a inceput sa lucreze stiam ca va fi diferit, ca o sa trebuiasca sa se obisnuiasca, dar in cele cateva luni...nu s-a schimbat in bine, a fost tot mai entuziasmata de locul ei de munca, discutiile noastre din fiecare seara se rezuma...la ce a facut ea la munca. Ma gandesc ca si asta ar putea fi un motiv, ea are un job mai bine platit, poate si asta o face sa gandeasca diferit...nu stiu ...am mai vorbit cu prieteni, toti se feresc sa-ti dea un sfat....adica...mai are rost sa mai stau in relatia asta ?...o iubesc foarte mult, dar ...daca acum mi-a spus ca nu vrea, dupa ce am cerut-o frumos pe o scena la un concert....credeti ca peste eu stiu...un an ....va fi altfel ?...adica peste un an...cum va fi...hai sa facem nunta acum?...si anuntam iarasi toata lumea...
va multumesc

Salut!
In primul rand, mult respect pentru tine. Esti un om cu suflet curat care, din pacate nu si-a gasit jumatatea.
Trei lucruri sunt clare in ceea ce o priveste cea care ai vrut sa iti fie sotie:
1. I-au zburat ochii dupa altcineva - probabil ca s-a si inragostit de altul dar nu stie cum sa iti spuna si cum sa dea inapoi, deci NU TE MERITA !
2. Entuziasmul pentru noul loc de munca ascunde SIGUR disimularea sub care iti povesteste indirect de actualul ei iubit deci, LAS-O !
3. I-a crescut prea mult pentru relatia voastra increderea in sine si tu nu mai contezi pentru ea in aceasta ecuatie deci, UIT-O !
Stiu ca iti e greu, inteleg foarte bine ce e in sufletul tau dar, FII BARBAT si nu fa un pas gresit. E greu acum sa anulezi tot dar, plange atunci cand nu te vede nimeni si tine fruntea sus in fata tuturor, pastreaza-ti demnitatea si NU TE CASATORI CU EA ! Mai bine sa suferi acum decat toata viata.
Crede-ma ca am o varsta si o experienta de viata in spate si ca tot ce ti-am scris, este corect si este scris cu multa intelegere, compasiune si respect pentru tine. vei vedea ca familia, prietenii adevarati si toti cei apropiati te vor intelege si iti vor fii alaturi. Vei trece peste acest moment, te vei vindeca si cea care te merita cu adevarat, va veni sa iti immbratiseze sufletul tau curat la momentul potrivit. Cea mai mare fericire pentru un barbat este femeia potrivita. O vei intalni.
Iti doresc multa putere ca sa poti trece de acest hop, incredere in Dumnezeu si multa speranta. Toate gandurile bune!
Cu mult respect, Gigi Oprea
gigi_oprea
Postat pe 11 Ianuarie 2011 00:12
Mai omu'...sorry k trebuie sa-ti dau eu vesti proaste...dar tocmai tu zici k ceva scartaie in relatia voastra. Parerea mea : Daca vrei nu o lua in serios...dc existe nepotriviriri de caracter RENUNTA! La fel am facut shi eu dupa apoape 7 ani...e mai bine. Multa fericire la amindoi!
maya1221indi
Postat pe 11 Ianuarie 2011 01:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa facem daca sotul are o pasiune sa joace la cazinouri? 24 De la: Radu_Simy28 9 Iulie 2013 15:07
DJ 1 De la: kudika_5526 20 Aprilie 2012 01:19
FAC ARANJAMENTE FLORALE 1 De la: kudika376932 17 Martie 2011 07:41
Oare pe cine imi doresc cu adevarat? 51 De la: grace008590 27 Iulie 2010 18:57
Nu stiu ce sa mai inteleg,,, 6 De la: kudika_17683 24 Septembrie 2013 21:31