Setari Cookie-uri

relatie la distanta....

Buna ziua tuturor!

Inainte de toate ma numesc Georgiana,si am si eu o intrebare...adica cer un sfat.Am o relatie la distanta..ne-am cunoscut din greseala pe Mess...am vorbit in fiecare seara timp de..ore in sir..fara sa ne plictisim.O saptamana[cred]mai tarziu mi-a zis ca s-a indragostit de mine,acum sntem'impreuna',foarte frumos pana aici,dar,El sta in america centrala,eu in romania...

Relatia in sine e foarte frumoasa,nu se oboseste sa-mi spuna ca ma iubeste si chiar am fost prezentata familiei sale,prin internet,obviu. Familia lui chiar ma place cu el inclus,desigur. El se gandeste sa vina in romania,intr-o vacanta..sa ne cunoastem mult mai bine. Chiar sa gandeste si la o viitoare casatorie..

Intrebarea mea este,poate sfarsi ceva cu bine din aceasta?

Multumesc,Georgiana.
Georgiana62002
Postat pe 28 Decembrie 2010 11:34
Tu stii cel mai bine, ar ai sa afli cand o sa te viziteze! Sa nu faci prostia sa te duci tu la el!
roz5blue6lila7
Postat pe 28 Decembrie 2010 11:39
daca te crezi pasare calatoare..poate ca o sa iasa ceva bun dintr-o relatie la distanta
battleofwits
Postat pe 28 Decembrie 2010 13:36
De la: kudyka96, la data 2010-12-28 11:34:38Buna ziua tuturor!

Intrebarea mea este,poate sfarsi ceva cu bine din aceasta?


Nu va mai tot faceti griji cu gandul asta: iese sau nu ceva serios pana nu-l vedeti in fata ochilor.
Daca ti-o mai spune "te iubesc" si privindu-te in ochi si daca iti place si atunci sa-l auzi, atunci da, incepe forfota si du-te-vino intre voi.
In teorie totul e posibil. Oricum, genul asta de relatii, daca au sanse de izbanda, au nevoie de timp. Daca nu-i vreun milionar printre voi doi, atunci mai mut de un drum, maxim doua pe an, nu cred ca veti face. Si sa zici: "gata, plec cu el" dupa ce l-ai vazut o singura data, iar e riscant.

Da, poate iesi ceva bine din asta. Sau nu. Ai rabdare.
rashela
Postat pe 28 Decembrie 2010 14:47
multumesc pentru raspuns,nu as face niciodata asa ceva...daca ma iubeste cu adevarat ar veni el la mine...totusi,multumesc!
Georgiana62002
Postat pe 28 Decembrie 2010 15:48
dupa o saptamana ti-a declarat dragoste vesnica!!?
iti dai seama ca dupa o luna faceti copii virtuali!!?
geo_resuscitat
Postat pe 28 Decembrie 2010 16:19
De la: kudyka96, la data 2010-12-28 15:48:55multumesc pentru raspuns,nu as face niciodata asa ceva...daca ma iubeste cu adevarat ar veni el la mine...totusi,multumesc!

este piele rosie!?
pickard
Postat pe 28 Decembrie 2010 16:36
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-28 16:19:47dupa o saptamana ti-a declarat dragoste vesnica!!?
iti dai seama ca dupa o luna faceti copii virtuali!!?


Tot ce e posibil...si culmea e ca ea l-a crezut!
Barbie30_
Postat pe 28 Decembrie 2010 17:08
De la: Barbie30_, la data 2010-12-28 17:08:51
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-28 16:19:47dupa o saptamana ti-a declarat dragoste vesnica!!?
iti dai seama ca dupa o luna faceti copii virtuali!!?


Tot ce e posibil...si culmea e ca ea l-a crezut!


ea are fundu rosu! nga nga!
pickard
Postat pe 28 Decembrie 2010 17:18
dupa cu ai scris "El" cred ca reprezinta o divinitate pentru tine? !
roz5blue6lila7
Postat pe 28 Decembrie 2010 17:21
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-28 17:21:27dupa cu ai scris "El" cred ca reprezinta o divinitate pentru tine? !


da! foarte frumos!
pickard
Postat pe 28 Decembrie 2010 17:34
si eu am muscat-o la fel...astea se numesc RDD(relatie deschisa la distanta).EL-Canada vs. EU-Romania.
timp de aproape doi ani mi-a spus zilnic ca ma iubeste...dar stai linistita "OCHII CARE NU SE VAD SE UITA !!!"
dar...tu stii cel mai bine ce-ti doresti si ce simti...
take care !!!
kudika175465
Postat pe 2 Ianuarie 2011 17:52
mi sa intimplat la fel dar eu am fost si lam vazut undeva prin Argentina a fost super numai ca a trebuit sa ma intorc au trecut doi ani si inca relatia merge asa ca bafta si ai incredere in tine pupici
kudika074674
Postat pe 5 Ianuarie 2011 11:40
Eu nu inteleg cum sunteti voi impreuna daca nici macar nu v-ati vazut face to face?
Barbie30_
Postat pe 5 Ianuarie 2011 11:42
O persoana care din prima saptamana iti spune ca te iubeste doar ptr ca ii plac orele de conversatii cu tine ... e putin cam dubioasa ptr mine , eu spun cand vine , nu ii sari din prima la picioare , lasa-l sa iti demonstreze marea lui dragoste , faptul ca va veni pana aici nu e destul , trebuie sa vezi cum se poarta cu tine , cum vorbeste cu tine live , dar mai ales cum reactioneaza in dieferite situatii . Am avut parte de cateva relatii la distanta , la fel conversatiile pe mess erau minunate , dar mereu cand ma vedeam cu fete respective , erau trecute prin sir de teste , insesizabile ptr ele , dar foarte importante ptr mine . Deabia celor care au trecut cu brio testele le-am acordat atentie in continuare .
Alex_Bodea
Postat pe 5 Ianuarie 2011 12:02
Niciodata nu spune niciodata.
Cazul 1: Au vb pe mirc. s-au intalnit chiar in ziua conversatiei, apoi el a plecat, deoarece lucra in alta localitate. Pana sa apuce sa se vada din nou, i-a zis telefonic sau pe net (nu stiu sigur) ca o iubeste si ca vor sa se casatoreasca. Sunt 9 ani de atunci. S-au casatorit si au si un copil. (caz real, e vb de matusa mea)
Cazul 2: Datorita unei prietene comune, mai mult din joaca, am inceput sa vb la tel si sa ne scriem e-mailuri. Vb la tel ore in sir (el suna). A durat starea euforica luni bune, dar intr-un final nu a iesit nimic. Cand ne-am vazut nu am simtit nici fluturasi in stomac, nici o atractie sau ceva de genul... (tot caz real)
Mai stiu cazuri in care au avut o relatie de mai bine de 1 an, fiind din orase diferite din Ro.
Asadar nu exista o regula. El trebuie sa vina in Ro de mai multe ori pana sa te gandesti tu sa mergi acolo...
A! Era sa uit! o fosta colega de camera din facultatea a plecat dupa cateva luni de conversatii pe mess la un tip cu 20 de ani mai mare ca ea in America. Am inteles de la prietenele ei ca e f fericita acolo cu el!!!
Noi iti tinem pumnii, iar tu trebuie sa gandesti inainte sa te indragostesti nebuneste de el.
kudika094914
Postat pe 5 Ianuarie 2011 17:34
Don't worry!!! Poate functiona, depinde de fiecare persoana si relatie in parte. Eu la fel l-am cunoscut pe sotul meu si ne-am indragostit imediat ce am inceput sa conversam pe mess, fara sa ne vedem! Nimeni nu credea in povestea noastra, toata lumea imi dadea sfaturi sa nu-mi fac iluzii ca o asemenea telenovela se poate transforma in realitate! Dupa vreo 2 luni el a venit in Romania si totul a fost minunat, am petrecut Pastele impreuna cu familia mea! Apoi a trebuit sa stam departe unul de celalalt aproape un an, eu eram studenta si nici unul dintre noi nu avea posibilitatea de a calatori atat de departe,avand in vedere si faptul ca e foarte scump sa calatoresti peste ocean...chiar si dupa un an cand ne-am vazut, din prima clipa ne-am dat seama ca nu se schimbase nimic intre noi, parca nu ar fi trecut timpul...au urmat multe incercari si obstacole dificile pe care le-am depasit doar cu ajutorul sentimentelor care ne leaga si faptului ca poate am fost facuti unul pentru celalalt...
E o proba grea de trecut pentru orice relatie de genul acesta. Distanta si timpul pun iubirea,increderea si rabdarea la grea incercare.La inceput cand totul e minunat, nu e asa de greu de suportat, dar pe masura ce trece timpul si fiecare isi doreste mai mult, ca lucrurile sa evolueze, constatati ca nu prea aveti multe mijloace la dispozitie de a trai efectiv iubirea dintre voi...Trebuie sa fiti amandoi foarte hotarati si sa incercati sa ganditi totul cu multa maturitate...alfel, in timp, daca sentimentele nu sunt suficient de puternice, unul dintre voi poate ceda...
Sfatul meu este sa vina la tine, sa va cunoasteti si abia atunci iti vei da seama daca el e persoana potrivita. E mare diferenta intre ceea ce vezi tu la camera si cum e el in realitate, atat fizic, cat mai ales psihic. E imposibil sa-l cunosti in totalitate doar conversand pe net. Daca si dupa ce va cunoasteti personal, dragostea e la fel de mare, atunci luptati pentru ea, impreuna!! Numai timpul iti va da raspuns la toate intrebarile legate de sansele de izbanda ale relatiei voastre!
dellyzzia
Postat pe 6 Ianuarie 2011 23:34
Eu mai stiu un caz, vorbesc de 9 ani, messgenr telefon, web, intalnirii s-au vrut dar aveau ceva piedici...dar din cate am auzit si azi simt la fel ca si acum 9 ani, aceiasi dragoste care te face sa plutesti
evelyne15
Postat pe 6 Ianuarie 2011 23:43
In primul rand sa stii ca majoritatea persoanelor din america centrala obisnuiesc sa spuna te iubesc chiar si de a doua zi, ca atare sfatul meu pentru tine este sa nu-l crezi de cum a spus-o prima oara, ei au chestia asta in sange, o spun ca si cum ar spune "buna ziua"
Daca vrei putem sa mai discutam pe tema asta o gramada
kudika040528
Postat pe 7 Ianuarie 2011 07:33
nu prea cred,totul depinde de voi/[sa va mai strangeti si voi,nu unul la sud si altul la nord]/ dar pe altul mai aproape nu ai gasit?
denis_roxana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 07:38
De la: evelyne15, la data 2011-01-06 23:43:02Eu mai stiu un caz, vorbesc de 9 ani, messgenr telefon, web, intalnirii s-au vrut dar aveau ceva piedici...dar din cate am auzit si azi simt la fel ca si acum 9 ani, aceiasi dragoste care te face sa plutesti




Tu cand vorbesti de iubire ai habar cu ce se mananca? Daca se numeste iubire sa vorbesti la telefon si pe mess....wtf...In viata reala au avut vreo relatie in cei 9 ani?
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:12
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:12:46
De la: evelyne15, la data 2011-01-06 23:43:02Eu mai stiu un caz, vorbesc de 9 ani, messgenr telefon, web, intalnirii s-au vrut dar aveau ceva piedici...dar din cate am auzit si azi simt la fel ca si acum 9 ani, aceiasi dragoste care te face sa plutesti




Tu cand vorbesti de iubire ai habar cu ce se mananca? Daca se numeste iubire sa vorbesti la telefon si pe mess....wtf...In viata reala au avut vreo relatie in cei 9 ani?

Altii poate nici casatoriti nu stau 9 ani.
marilyn37
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:15
De la: marilyn37, la data 2011-01-07 10:15:52
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:12:46
De la: evelyne15, la data 2011-01-06 23:43:02Eu mai stiu un caz, vorbesc de 9 ani, messgenr telefon, web, intalnirii s-au vrut dar aveau ceva piedici...dar din cate am auzit si azi simt la fel ca si acum 9 ani, aceiasi dragoste care te face sa plutesti




Tu cand vorbesti de iubire ai habar cu ce se mananca? Daca se numeste iubire sa vorbesti la telefon si pe mess....wtf...In viata reala au avut vreo relatie in cei 9 ani?

Altii poate nici casatoriti nu stau 9 ani.


Diferenta e ca aia casatoriti au o relatie....Cred ca iti dai seama cam cum sta treaba daca au avut o relatie doar pe net 9 ani si in viata reala niciunu nu a avut pe nimeni,nu?
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:19
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:19:33
De la: marilyn37, la data 2011-01-07 10:15:52
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:12:46
De la: evelyne15, la data 2011-01-06 23:43:02Eu mai stiu un caz, vorbesc de 9 ani, messgenr telefon, web, intalnirii s-au vrut dar aveau ceva piedici...dar din cate am auzit si azi simt la fel ca si acum 9 ani, aceiasi dragoste care te face sa plutesti




Tu cand vorbesti de iubire ai habar cu ce se mananca? Daca se numeste iubire sa vorbesti la telefon si pe mess....wtf...In viata reala au avut vreo relatie in cei 9 ani?

Altii poate nici casatoriti nu stau 9 ani.


Diferenta e ca aia casatoriti au o relatie....Cred ca iti dai seama cam cum sta treaba daca au avut o relatie doar pe net 9 ani si in viata reala niciunu nu a avut pe nimeni,nu?

interesant si... safe.
Lucia38
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:20
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:19:33
De la: marilyn37, la data 2011-01-07 10:15:52
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:12:46
De la: evelyne15, la data 2011-01-06 23:43:02Eu mai stiu un caz, vorbesc de 9 ani, messgenr telefon, web, intalnirii s-au vrut dar aveau ceva piedici...dar din cate am auzit si azi simt la fel ca si acum 9 ani, aceiasi dragoste care te face sa plutesti




Tu cand vorbesti de iubire ai habar cu ce se mananca? Daca se numeste iubire sa vorbesti la telefon si pe mess....wtf...In viata reala au avut vreo relatie in cei 9 ani?

Altii poate nici casatoriti nu stau 9 ani.


Diferenta e ca aia casatoriti au o relatie....Cred ca iti dai seama cam cum sta treaba daca au avut o relatie doar pe net 9 ani si in viata reala niciunu nu a avut pe nimeni,nu?

O relatie pe net nu e ca una reala,si vorba ta,sa ai pe cineva pe net si in viata reala pe nimeni.......
dar,cine stie,poate unul din ei a avut si o relatie reala,paralel cu cea virtuala.
marilyn37
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:22
De la: Lucia38, la data 2011-01-07 10:20:24
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:19:33
De la: marilyn37, la data 2011-01-07 10:15:52
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:12:46
De la: evelyne15, la data 2011-01-06 23:43:02Eu mai stiu un caz, vorbesc de 9 ani, messgenr telefon, web, intalnirii s-au vrut dar aveau ceva piedici...dar din cate am auzit si azi simt la fel ca si acum 9 ani, aceiasi dragoste care te face sa plutesti




Tu cand vorbesti de iubire ai habar cu ce se mananca? Daca se numeste iubire sa vorbesti la telefon si pe mess....wtf...In viata reala au avut vreo relatie in cei 9 ani?

Altii poate nici casatoriti nu stau 9 ani.


Diferenta e ca aia casatoriti au o relatie....Cred ca iti dai seama cam cum sta treaba daca au avut o relatie doar pe net 9 ani si in viata reala niciunu nu a avut pe nimeni,nu?

interesant si... safe.


Neata Lucia!Intradevar..foarte safe Ce marfa e cand ramane cate unu fara net si nu au credit pe telefoane ca sa se "intalneasca" pe fir,cata neliniste e pe ei...Cum sa-si mai arate iubirea fara net si telefon?Groaznic!
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:25
De la: marilyn37, la data 2011-01-07 10:22:47
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:19:33
De la: marilyn37, la data 2011-01-07 10:15:52
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:12:46
De la: evelyne15, la data 2011-01-06 23:43:02Eu mai stiu un caz, vorbesc de 9 ani, messgenr telefon, web, intalnirii s-au vrut dar aveau ceva piedici...dar din cate am auzit si azi simt la fel ca si acum 9 ani, aceiasi dragoste care te face sa plutesti




Tu cand vorbesti de iubire ai habar cu ce se mananca? Daca se numeste iubire sa vorbesti la telefon si pe mess....wtf...In viata reala au avut vreo relatie in cei 9 ani?

Altii poate nici casatoriti nu stau 9 ani.


Diferenta e ca aia casatoriti au o relatie....Cred ca iti dai seama cam cum sta treaba daca au avut o relatie doar pe net 9 ani si in viata reala niciunu nu a avut pe nimeni,nu?

O relatie pe net nu e ca una reala,si vorba ta,sa ai pe cineva pe net si in viata reala pe nimeni.......
dar,cine stie,poate unul din ei a avut si o relatie reala,paralel cu cea virtuala.


In cazul asta nu mai vorbim de "dragoste care te face sa plutesti" ci de frectie in fata monitorului.Ori se "iubesc" ori nu se mai iubesc si incalca juramantul avand o relatie in viata reala.
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:27
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:27:33
De la: marilyn37, la data 2011-01-07 10:22:47
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:19:33
De la: marilyn37, la data 2011-01-07 10:15:52
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:12:46
De la: evelyne15, la data 2011-01-06 23:43:02Eu mai stiu un caz, vorbesc de 9 ani, messgenr telefon, web, intalnirii s-au vrut dar aveau ceva piedici...dar din cate am auzit si azi simt la fel ca si acum 9 ani, aceiasi dragoste care te face sa plutesti




Tu cand vorbesti de iubire ai habar cu ce se mananca? Daca se numeste iubire sa vorbesti la telefon si pe mess....wtf...In viata reala au avut vreo relatie in cei 9 ani?

Altii poate nici casatoriti nu stau 9 ani.


Diferenta e ca aia casatoriti au o relatie....Cred ca iti dai seama cam cum sta treaba daca au avut o relatie doar pe net 9 ani si in viata reala niciunu nu a avut pe nimeni,nu?

O relatie pe net nu e ca una reala,si vorba ta,sa ai pe cineva pe net si in viata reala pe nimeni.......
dar,cine stie,poate unul din ei a avut si o relatie reala,paralel cu cea virtuala.


In cazul asta nu mai vorbim de "dragoste care te face sa plutesti" ci de frectie in fata monitorului.Ori se "iubesc" ori nu se mai iubesc si incalca juramantul avand o relatie in viata reala.

ma gandesc in special la el ca barbat.sa nu ai in viata reala pe nimeni timp de 9 ani?nu stiu,cam greu de crezut.
marilyn37
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:30
Buna Giorgiana,
Eu ti-as sugera sa te asculti in primul rand pe tine, si pe urma sa urmezi sfaturile altora.
Relatiile nu sunt ca o prajitura care respecta aceeasi reteta.
Am sa-ti spun povestea mea de iubire, asemanatoare cu a ta, doar ca ceva mai avansata...
Ne-am cunoscut in 2009 pe net, el in Canada, eu in Romania, am petrecut o saptamana de vis la Balcic, iar dupa acea spatamana m-a invitat sa merg la el in Montreal, sa-l vad in mediul lui, printre prietenii lui.
Zis si facut, am fost la el iarna trecuta timp de 3 saptamani si am petrecut sarbatorile de iarna impreuna ...
In vara lui 2010 ne-am casatorit, si am petrecut o luna de miere bineinteles ca tot in Balcic. De aceste sarbatori a venit el incoace, pt ca acum suntem o familie iar eu astept sa primesc viza pe la mijlocul lunii ianuarie (demersurile cu emigrarea pentru reintreagirea familiei cel putin pentru Canada dureaza aprox 6 luni) si bineinteles sa merg la sotul meu.
Bineinteles ca au fost destule persoane foarte apropiate si mie si lui care nu credeau in relatia noastra, si totusi ... dar, daca nu incerci, nu ai de unde sa stii
Ce pot sa zic cu mana pe suflet, ca o relatie la distanta nu e usoara deloc si mai ales dupa ce va conoasteti personal, si iti dai seama ca va potriviti foarte bine, ca va completati. Pe noi distanta ne-a apropiat foarte mult, stiu ca suna ciudat dar asa e. Ne-am cunoscut sufleteste, ceea ce e foarte important, dar sunt sigura ca sunt inca foarte multe lucruri pe care le mai avem inca de descoperit unul despre celalalt.
Eu iti urez bafta mare si fruntea sus
anca_lina
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:36
De la: marilyn37, la data 2011-01-07 10:30:07
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:27:33
De la: marilyn37, la data 2011-01-07 10:22:47
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:19:33
De la: marilyn37, la data 2011-01-07 10:15:52
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:12:46
De la: evelyne15, la data 2011-01-06 23:43:02Eu mai stiu un caz, vorbesc de 9 ani, messgenr telefon, web, intalnirii s-au vrut dar aveau ceva piedici...dar din cate am auzit si azi simt la fel ca si acum 9 ani, aceiasi dragoste care te face sa plutesti




Tu cand vorbesti de iubire ai habar cu ce se mananca? Daca se numeste iubire sa vorbesti la telefon si pe mess....wtf...In viata reala au avut vreo relatie in cei 9 ani?

Altii poate nici casatoriti nu stau 9 ani.


Diferenta e ca aia casatoriti au o relatie....Cred ca iti dai seama cam cum sta treaba daca au avut o relatie doar pe net 9 ani si in viata reala niciunu nu a avut pe nimeni,nu?

O relatie pe net nu e ca una reala,si vorba ta,sa ai pe cineva pe net si in viata reala pe nimeni.......
dar,cine stie,poate unul din ei a avut si o relatie reala,paralel cu cea virtuala.


In cazul asta nu mai vorbim de "dragoste care te face sa plutesti" ci de frectie in fata monitorului.Ori se "iubesc" ori nu se mai iubesc si incalca juramantul avand o relatie in viata reala.

ma gandesc in special la el ca barbat.sa nu ai in viata reala pe nimeni timp de 9 ani?nu stiu,cam greu de crezut.



Daca e adevarata povestea atunci amundoi au probleme grave la "mansarda"
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Multumesc anticipat! 5 De la: Miuriel 30 Iulie 2011 23:59
BARBATUL FECIOARA-FEMEIA RAC 33 De la: kudika155098 12 Noiembrie 2011 16:26
eu rac..el balantza..please heeelp..e sau nu vre-o sansa 18 De la: anigusatu 15 Iulie 2009 16:34
Zodiile si senzualitatea 11 De la: cocco 24 Octombrie 2009 15:36
Gemenii 101 De la: kudika002015 12 Octombrie 2009 20:37