Setari Cookie-uri

CARD DE SANATATE obligatoriu??

De la: calutul, la data 2011-01-27 22:49:31Daca il schimbam pe Basel pa cine sa mai punem...ca au fost toti... si daca gaseste copilul bucati cu ce te mai ajuta in afara de o inmormantare crestineasca. Copii care dispar majoritatea sunt din familii dezorganizate sau cu parinti workoolici.


ai zis bine workoolici! azi oamenii cu copii au o febra a muncii nesabuite pentru a le fi bine copiilor dar eu cred ca nu fac bine...mai multa destindere n-ar strica!
pickard
Postat pe 27 Ianuarie 2011 22:54
De la: calutul, la data 2011-01-27 22:49:31Daca il schimbam pe Basel pa cine sa mai punem...ca au fost toti... si daca gaseste copilul bucati cu ce te mai ajuta in afara de o inmormantare crestineasca. Copii care dispar majoritatea sunt din familii dezorganizate sau cu parinti workoolici.


nu fi asa sigur, nu am zis cae vb despre copii care fug de acasa, de exemplu de sarbatori esti la mall unde erau cateva mii de oameni, tu alergi dupa cadouri , ceva iti capteaza atentia, copilul pe care il stiai langa tine nu mai este, si este posibil sa nu il mai gasesti niciodata, eu l-as cauta toata viata indiferent de ceea ce mi-ar spune autoritatile. Si stai sa iti mai spun o treaba acum 2 ani la o scoala din capitala au venit cateva maicute cu un microbuz, nu au intrat in scoala, dar tot opreau copiii care ieseau, a fost chemata politia si BGS-ul, si se pare ca maicutelle nu erau maicute.........Romania este printre primele tari din Europa in topul traficului cu copii, unii ajung cersetori, iar unii nu mai sunt gasiti niciodata
visan_georgiana
Postat pe 28 Ianuarie 2011 07:56
Romania este printre primele tari din Europa in topul traficului cu copii, unii ajung cersetori, iar unii nu mai sunt gasiti niciodata [/quote]
Si pentru asta tot guvernul e de vina? Nu parintii care uita ca mai au copii si umbla de nebuni dupa altceva...???
calutul
Postat pe 28 Ianuarie 2011 20:39
De la: battleofwits, la data 2011-01-27 10:16:24
De la: leo_, la data 2011-01-27 10:08:19... nimic nu se face degeaba si nici fiecare din noi nu traieste degeaba.


iti garantez ca majoritatea traim ...degeaba, de pomana, fara rost, fara capatai

doar parerea ta, in realitate orice om apare aici cu un scop, cel mai probabil pentru a aduna experienta.
leo_
Postat pe 28 Ianuarie 2011 23:57
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-27 17:01:21
Fugi tu de-aici cu cipurile tale, n-ai vazut ce revolta pe romani cand au introdus pasapoartele cu cipuri?
Cica reprezinta diavolul, dar cred ca erau suparati ca trebuie sa fie atenti la ce fac si cum se comporta, ca daca fac vreo belea se "citeste" imediat.

Uite, Cornelia, un avantaj: accident de avion! Doamne fereste, dar na....
Alt avantaj: se pot prinde raufacatorii mai repede si mai precis.


nu imi dau seama cum un accident de avion e un avantaj pentru cineva in afara e stat care nu mai trebuie sa plateasca pentru morti drepturile. raufacatorii se prind oricum repede daca am vrea, insa la nivelul de protectie pe care il au in romania si ue nu mi se pare ca pentru ei e facut cipul. sa stii ca nici un raufacator nu pleaca de pe pamant asa ca tot il prinzi.

adevaratul scop este in detrimentul celor multi. se va sti oricand ce bani ai in cont, unde lucrezi, la ce esti sensibil, cum poti fi influentat, daca te-ai imbatat la majorat si ai spart o oglinda, cat esti de fidel/infidel pentru ca poate ajungi persoana incomoda si poti fi santajat, daca te-a imprumutat un prieten pentru ca sa fii impozitat, unde esti la un moment dat, cat de religios, ce preferinte ai ca sa se poata castiga mai usor bani pe spinarea ta, ce salariu ai avut inainte ca nu cumva sa ti se dea mai mult etc.

doar nu crezi ca se cheltuiesc sume asa de mari doar ca sa prinda un hot de posete? ca astia sunt raufacatorii. traficantii si alte vedete se cunosc de la o posta, nici nu iti trebuie informatii prea multe ca sa ii arestezi doar influenta.

leo_
Postat pe 29 Ianuarie 2011 00:06
De la: kudika195501, la data 2011-01-27 17:22:55
De la: TIGRA, la data 2011-01-27 17:14:27
Cica reprezinta diavolul, dar cred ca erau suparati ca trebuie sa fie atenti la ce fac si cum se comporta, ca daca fac vreo belea se "citeste" imediat.

Uite, Cornelia, un avantaj: accident de avion! Doamne fereste, dar na....
Alt avantaj: se pot prinde raufacatorii mai repede si mai precis.


cip-uirea si mie mi se pare extrema, dar vb ta Doamne fereste accident de avion, sau cazi prin vreo prapastie intr-o drumetie si te gasesc astia peste cateva luni, cum te mai identifica? Dupa semnalmente , ceea ce este total relativ, cum suna asta "cadavru descoperit in prapastia X, sex ..., inaltime 1.80, data aproximativa deces , acum 5 luni, ahaa poate e Gica a lu Leana ca a baut tot cazanul de tuica si a zis ca se face haiduc si pleaca in munti", hai sa fim seriosi, in loc sa profitam de tot ceea ce ne ofera tehnologia actuala, ne batem joc

...mare problema daca nu te identifica ...cand esti..."parci" (ce sa zic)...si-ti zic...tocmai ieri am vb cu sora mea care e in State, tocmai pe chestia aceasta...si stii...cipurile acelea de identificare se pot "inocula" tocmai in zona fruntii si a incheieturii mainii(intamplare? )...si atentie...procesul a inceput! [/quote]

a, ai aflat si tu de proiectul lucid? nu te chinui ca avem si in europa varianta lui in persoana schengen. mai bine sa te feresti de cel din urma. da, procesul a inceput in unele inchisori de maxima siguranta ale sua, unde se cipeaza oamenii. nu este o intamplare locul unde se pun, nu fruntea ci tampla, si nici nu este fenomen religios desi as dori sa stiu cum stiau salbaticii din biblie asta. se pun acolo pentru ca sunt singurele zone care au o caldura relativ constanta si pot alimenta energetic cipul.
leo_
Postat pe 29 Ianuarie 2011 00:13
De la: TIGRA, la data 2011-01-28 07:56:02
De la: calutul, la data 2011-01-27 22:49:31Daca il schimbam pe Basel pa cine sa mai punem...ca au fost toti... si daca gaseste copilul bucati cu ce te mai ajuta in afara de o inmormantare crestineasca. Copii care dispar majoritatea sunt din familii dezorganizate sau cu parinti workoolici.


nu fi asa sigur, nu am zis cae vb despre copii care fug de acasa, de exemplu de sarbatori esti la mall unde erau cateva mii de oameni, tu alergi dupa cadouri , ceva iti capteaza atentia, copilul pe care il stiai langa tine nu mai este, si este posibil sa nu il mai gasesti niciodata, eu l-as cauta toata viata indiferent de ceea ce mi-ar spune autoritatile. Si stai sa iti mai spun o treaba acum 2 ani la o scoala din capitala au venit cateva maicute cu un microbuz, nu au intrat in scoala, dar tot opreau copiii care ieseau, a fost chemata politia si BGS-ul, si se pare ca maicutelle nu erau maicute.........Romania este printre primele tari din Europa in topul traficului cu copii, unii ajung cersetori, iar unii nu mai sunt gasiti niciodata


aia se spune la noi. stai linistita ca in toata lumea dispar zilnic zeci de mii de persoane care nu mai sunt gasite. cum noi am trecut la obiceiuri vestice asa am preluat si pe asta.
leo_
Postat pe 29 Ianuarie 2011 00:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
friends with benefits... 252 De la: kudika113475 11 Octombrie 2014 11:31
Buna 2 De la: kudika_10202 20 Iunie 2012 17:17
Profil de personalitate 2 De la: negrul_de_serviciu 2 Noiembrie 2010 19:39
te poti indragosti...facand sex? 51 De la: negrul_de_serviciu 2 Octombrie 2010 18:28
Dezamagiri 4 De la: cloudroom22 26 Iunie 2012 11:14