Setari Cookie-uri

CARD DE SANATATE obligatoriu??

De la: TIGRA, la data 2011-01-26 15:30:14

asta cu cip-uri in corp poate fi o idee buna, si hai sa iti zic de ce, la noi nu exista o baza de date cu amprenta dentara, sau baza de date dactiloscopica, ca la americani, doar cei amprentati apar in baza de date dactiloscopica, deci cadavrele degradate nu mai pot fi identificate decat in baza unui test ADn sau amprenta dentara, ceea ce la noi nu exista , dar bine in materie de criminalistica suntem cu cateva milenii in spatele americanilor


eu sun total de acord cu tine in cazul in care sunt facute pentru binele tuturor. nu imi convine sa fie facute pentru controlul tuturor. nu stii cand tu devii persoana vanata de sistem. ce se intampla daca lucrezi in armata sau politie si ti se schimba sistemul si te declara tradator? atunci chiar nu mai poti scapa nicaieri.
leo_
Postat pe 26 Ianuarie 2011 16:12
TIGRA de ce te gandesti doar la avantajul pe care il are cel ce este ucis de a fi indentificat. Care e procentajul de oameni ucisi neindentioficati? Este atat de mare numarul incat pentru asta trebuie sa se puna cip la toti cei care sunt in viata?
Te gandesti la un "masacru"? Este ceva extrem de morbid.
Lucrezi cumva in domeniul sanitar sau politie? ca altfel nu gasesc explicatia. De ce nu prezinti avantajele, daca sunt pentru a te lasa "etichetat", (marcat cu cip) cat esti viu , cel putin asta e mult mai interesant . Nu spuneai tu ca nu mai conteaza ce se intampla cu corpul tau dupa ce mori? atunci de unde interesul asata asa deodata?
cornelia_leia
Postat pe 26 Ianuarie 2011 19:38
De la: cristina57m, la data 2011-01-12 17:28:53Nu trebuie sa demonstrati ca nu aveti cei 7 ani de acasa, este suficient daca spuneti ca sunteti de acord sa donati sau nu si care este motivul !


Da ce exclami asa matuso?!.....ia la ea, scrie macar ca faci statistici.
Vezi ca si noi stim exclama.
7 ani d'acasa nu-i ai tu, tu vezi ce porcarii postezi?
Esti in anii 1800 cu gandirea.
Ia mai lasa-ne!
stem_29
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:10
s-a suparat stem
mai bine vino sa te tzuc sa treaca "inervarea"
miss_darine
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:14
De la: cristina57m, la data 2011-01-13 18:20:53in ceeea ce priveste donare de sange pentru transfuzii , am doant si eu si am adus doantori dintre colegi peste 20 de persoane , atunci cand a fost cazul.
Problema cu donarea de organe este mai importanta pentru voi care sunteti tineri , ca de la un om in varsta nu e ...tentant.
De ce cred ca este inca...... o problema ?Am discutat cu un barbat de 36-37 de ani care a iesit din coma dupa ce timp de o luna si ceva l-au tinut in spital , doctorii afirmand ca nu mai au ce sa faca e ca si "mort" Si-a revenit acasa. Daca atunci cand el era "mort"ceva de la el era bun pentru unul cu bani? ce s-ar fi intampalt?.................


Tu vezi ce scrii?!
Stii ce inseamna moarte cerebrala?
Tanti, acel om care ti-a povestit tie astfel de baliverne, nu era de chirurgie, era de spitalul de nebuni.
UN OM in moarte cerebrala, e tinut in viata de aparate, cand le-au deconectet......e PA....nu ti-l deconecteaza si ti-l incalta sa ti-l dea acasa.
doamne ce povesti!
stem_29
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:15
De la: miss_darine, la data 2011-01-26 20:14:41 s-a suparat stem
mai bine vino sa te tzuc sa treaca "inervarea"


s-o trezit mortu' acasa, nu vezi?
"TOAMNE".......e lumea de pe urma!
Auzi ca l-au deconectat de la aparate si l-au dus lat acasa......acasa s-a trezit!
Yrmeaza episodul cand a mers la fotbal, nu?:)))))))
Iar daca un om e bolnav de altele.........si medicii ti-l dau acasa, ca-i "gata"...e clar ca-i cancer, e ceva incurabil, acele organe nu-s " bune" de donat.
La fel cum nici donatorii de sange, nu-s toti oamenii........exclus cei cu bloi cronice.....si altele.
ptiuuu.......
stem_29
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:19
De la: stem_29, la data 2011-01-26 20:19:20

s-o trezit mortu' acasa, nu vezi?
"TOAMNE".......e lumea de pe urma!
Auzi ca l-au deconectat de la aparate si l-au dus lat acasa......acasa s-a trezit!
Yrmeaza episodul cand a mers la fotbal, nu?:)))))))
Iar daca un om e bolnav de altele.........si medicii ti-l dau acasa, ca-i "gata"...e clar ca-i cancer, e ceva incurabil, acele organe nu-s " bune" de donat.
La fel cum nici donatorii de sange, nu-s toti oamenii........exclus cei cu bloi cronice.....si altele.
ptiuuu.......

daca nu-ti plac sf-urile, treci pe filmele de dragoste...chiar n-ai observat ca multi discuta pe o tema, chiar daca sunt paraleli cu ea?...da-i/da-le'ncolo si nu te mai enerva, ca n-are rost
miss_darine
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:24
Ca bine zici
stem_29
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:27
De la: miss_darine, la data 2011-01-26 20:24:58
De la: stem_29, la data 2011-01-26 20:19:20

s-o trezit mortu' acasa, nu vezi?
"TOAMNE".......e lumea de pe urma!
Auzi ca l-au deconectat de la aparate si l-au dus lat acasa......acasa s-a trezit!
Yrmeaza episodul cand a mers la fotbal, nu?:)))))))
Iar daca un om e bolnav de altele.........si medicii ti-l dau acasa, ca-i "gata"...e clar ca-i cancer, e ceva incurabil, acele organe nu-s " bune" de donat.
La fel cum nici donatorii de sange, nu-s toti oamenii........exclus cei cu bloi cronice.....si altele.
ptiuuu.......

daca nu-ti plac sf-urile, treci pe filmele de dragoste...chiar n-ai observat ca multi discuta pe o tema, chiar daca sunt paraleli cu ea?...da-i/da-le'ncolo si nu te mai enerva, ca n-are rost


da,da,n-are rost.. ,doamna draga,mi-a fost dor de tine
mitura
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:29
De la: mitura, la data 2011-01-26 20:29:12

da,da,n-are rost.. ,doamna draga,mi-a fost dor de tine

ooooooooooo...ce aparitie de-a dreptul eterica
si mie mi-o fost dor de tine tocmai ce am vb si cu crisu care a inceput anu' super tu?
miss_darine
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:36
De la: miss_darine, la data 2011-01-26 20:36:46
De la: mitura, la data 2011-01-26 20:29:12

da,da,n-are rost.. ,doamna draga,mi-a fost dor de tine

ooooooooooo...ce aparitie de-a dreptul eterica
si mie mi-o fost dor de tine tocmai ce am vb si cu crisu care a inceput anu' super tu?

da` chiar nu-mi vezi my behind?? ca io tocmai ma gandeam sa trec pe cura!!!
la mine nu e chiar asa roz, dar ma chinui sa ma strecor pe ici pe colo
mitura
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:43
De la: mitura, la data 2011-01-26 20:43:47
da` chiar nu-mi vezi my behind?? ca io tocmai ma gandeam sa trec pe cura!!!
la mine nu e chiar asa roz, dar ma chinui sa ma strecor pe ici pe colo

nici la mine nu e asa de bine...da' suntem majore si vaccinate si trecem noi peste
and I like your behind,bytheway
miss_darine
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:47
Mai bine am face un club si sa ne luptam pentru o idee... Astept propuneri. Eventual pe blog http://afaceri-de-viitor.blogspot.com/
calutul
Postat pe 27 Ianuarie 2011 00:30
De la: cornelia_leia, la data 2011-01-26 19:38:18 TIGRA de ce te gandesti doar la avantajul pe care il are cel ce este ucis de a fi indentificat. Care e procentajul de oameni ucisi neindentioficati? Este atat de mare numarul incat pentru asta trebuie sa se puna cip la toti cei care sunt in viata?
Te gandesti la un "masacru"? Este ceva extrem de morbid.
Lucrezi cumva in domeniul sanitar sau politie? ca altfel nu gasesc explicatia. De ce nu prezinti avantajele, daca sunt pentru a te lasa "etichetat", (marcat cu cip) cat esti viu , cel putin asta e mult mai interesant . Nu spuneai tu ca nu mai conteaza ce se intampla cu corpul tau dupa ce mori? atunci de unde interesul asata asa deodata?


spunea ca nu conteaza corpul dupa ce mori intr-un context dat si sub influenta unor trairi de moment. daca se schimba momentul in timp, fiecare din noi putem afirma altceva in functie de context. versatilitatea omului l-a facut sa se adapteze si sa reziste pana azi in timp ce multe specii au disparut.
corpul conteaza destul de mult si dupa ce mori. la un anumit nivel nici el nu dispare complet ci se pastreaza de catre planeta sa spunem sub o forma matriciala, ca o inregistrare a unui program de calculator. posibil creatorul sa se fi gandit ca poate mai are nevoie de respectiva persoana si dupa ce moare. nimic nu se face degeaba si nici fiecare din noi nu traieste degeaba.
leo_
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:08
De la: calutul, la data 2011-01-27 00:30:18Mai bine am face un club si sa ne luptam pentru o idee... Astept propuneri. Eventual pe blog http://afaceri-de-viitor.blogspot.com/


singura idee pentru care ma lupt este aceea de a-l impusca pe basescu sau pe vreun acolit de al lui
pickard
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:11
De la: leo_, la data 2011-01-27 10:08:19... nimic nu se face degeaba si nici fiecare din noi nu traieste degeaba.


iti garantez ca majoritatea traim ...degeaba, de pomana, fara rost, fara capatai
battleofwits
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:16
De la: cornelia_leia, la data 2011-01-26 19:38:18 TIGRA de ce te gandesti doar la avantajul pe care il are cel ce este ucis de a fi indentificat. Care e procentajul de oameni ucisi neindentioficati? Este atat de mare numarul incat pentru asta trebuie sa se puna cip la toti cei care sunt in viata?
Te gandesti la un "masacru"? Este ceva extrem de morbid.
Lucrezi cumva in domeniul sanitar sau politie? ca altfel nu gasesc explicatia. De ce nu prezinti avantajele, daca sunt pentru a te lasa "etichetat", (marcat cu cip) cat esti viu , cel putin asta e mult mai interesant . Nu spuneai tu ca nu mai conteaza ce se intampla cu corpul tau dupa ce mori? atunci de unde interesul asata asa deodata?


pentru familie conteaza, daca dispari si nu mai esti gasit, si sunt foarte multe cazuri de acest gen, poate daca v-ati uita si la altceva in afara de OTV si ati mai citi cate ceva in afara de Cosmo, ati mai invata ceva, dar deh de asta vom fi mereu niste inapoiati, atata timp cat nu exista pt evidenta o baza de date cu amprenta dentara cum exista in Germania, Sua etc, sau o baza de date du evidenta fiselor dactiloscopice decadactilare , Cip-ul ar fi o solutie
visan_georgiana
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:33
De la: pickard, la data 2011-01-27 10:11:26
De la: calutul, la data 2011-01-27 00:30:18Mai bine am face un club si sa ne luptam pentru o idee... Astept propuneri. Eventual pe blog http://afaceri-de-viitor.blogspot.com/


singura idee pentru care ma lupt este aceea de a-l impusca pe basescu sau pe vreun acolit de al lui


subscriu Base, Boc, Udrea, Berceanu, Vladescu, Ialomitianu, Videanu, Cseke si lista poate continua
visan_georgiana
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:35
tigra ...afirmi ca mereu vei face parte dintre inapoiati te citez: " vom fi mereu niste inapoiati, ". Cu toata sinceritatea de asta data nu te pot contrazice , tu sti cel mai bine din ce grup faci parte.
Sfera ta de cunostinte acumulate in timp(asta inseamna ca va trebui sa mai insisti in cursul anilor cu "studiul"sau crezi ca iti ajunge ceea ce sti, sau crezi ca sti?) poate fi mai mare sau aproape inexistenta , mai bine ca tine nu poate sti nimeni. Conditia este sa te analizezi cu luciditate asa cum ai incercat sa faci atunci cand te-ai catalogat.
cornelia_leia
Postat pe 27 Ianuarie 2011 16:54
De la: cornelia_leia, la data 2011-01-27 16:54:27tigra ...afirmi ca mereu vei face parte dintre inapoiati te citez: " vom fi mereu niste inapoiati, ". Cu toata sinceritatea de asta data nu te pot contrazice , tu sti cel mai bine din ce grup faci parte.
Sfera ta de cunostinte acumulate in timp(asta inseamna ca va trebui sa mai insisti in cursul anilor cu "studiul"sau crezi ca iti ajunge ceea ce sti, sau crezi ca sti?) poate fi mai mare sau aproape inexistenta , mai bine ca tine nu poate sti nimeni. Conditia este sa te analizezi cu luciditate asa cum ai incercat sa faci atunci cand te-ai catalogat.


hei ! doamna leia! tigra e prietena mea si stie ea ce zice aici pe forum cam toti ne mai contrazicem in functie de diferiti factori
pickard
Postat pe 27 Ianuarie 2011 16:58
De la: TIGRA, la data 2011-01-27 10:35:35
De la: pickard, la data 2011-01-27 10:11:26
De la: calutul, la data 2011-01-27 00:30:18Mai bine am face un club si sa ne luptam pentru o idee... Astept propuneri. Eventual pe blog http://afaceri-de-viitor.blogspot.com/


singura idee pentru care ma lupt este aceea de a-l impusca pe basescu sau pe vreun acolit de al lui


subscriu Base, Boc, Udrea, Berceanu, Vladescu, Ialomitianu, Videanu, Cseke si lista poate continua


deci cam in fiecare judetz s-ar gasi cineva pentru a fi pedepsit exemplar ca nu trebuie decat un mic exemplu si sigur s-ar mai rari trepadusii pentru ca ei in realitate sunt foarte lashi si fricosi
pickard
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:00
De la: TIGRA, la data 2011-01-27 10:33:40
De la: cornelia_leia, la data 2011-01-26 19:38:18 TIGRA de ce te gandesti doar la avantajul pe care il are cel ce este ucis de a fi indentificat. Care e procentajul de oameni ucisi neindentioficati? Este atat de mare numarul incat pentru asta trebuie sa se puna cip la toti cei care sunt in viata?
Te gandesti la un "masacru"? Este ceva extrem de morbid.
Lucrezi cumva in domeniul sanitar sau politie? ca altfel nu gasesc explicatia. De ce nu prezinti avantajele, daca sunt pentru a te lasa "etichetat", (marcat cu cip) cat esti viu , cel putin asta e mult mai interesant . Nu spuneai tu ca nu mai conteaza ce se intampla cu corpul tau dupa ce mori? atunci de unde interesul asata asa deodata?


pentru familie conteaza, daca dispari si nu mai esti gasit, si sunt foarte multe cazuri de acest gen, poate daca v-ati uita si la altceva in afara de OTV si ati mai citi cate ceva in afara de Cosmo, ati mai invata ceva, dar deh de asta vom fi mereu niste inapoiati, atata timp cat nu exista pt evidenta o baza de date cu amprenta dentara cum exista in Germania, Sua etc, sau o baza de date du evidenta fiselor dactiloscopice decadactilare , Cip-ul ar fi o solutie

Fugi tu de-aici cu cipurile tale, n-ai vazut ce revolta pe romani cand au introdus pasapoartele cu cipuri?
Cica reprezinta diavolul, dar cred ca erau suparati ca trebuie sa fie atenti la ce fac si cum se comporta, ca daca fac vreo belea se "citeste" imediat.

Uite, Cornelia, un avantaj: accident de avion! Doamne fereste, dar na....
Alt avantaj: se pot prinde raufacatorii mai repede si mai precis.
kudika_pudika
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:01
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-27 17:01:21
De la: TIGRA, la data 2011-01-27 10:33:40
De la: cornelia_leia, la data 2011-01-26 19:38:18 TIGRA de ce te gandesti doar la avantajul pe care il are cel ce este ucis de a fi indentificat. Care e procentajul de oameni ucisi neindentioficati? Este atat de mare numarul incat pentru asta trebuie sa se puna cip la toti cei care sunt in viata?
Te gandesti la un "masacru"? Este ceva extrem de morbid.
Lucrezi cumva in domeniul sanitar sau politie? ca altfel nu gasesc explicatia. De ce nu prezinti avantajele, daca sunt pentru a te lasa "etichetat", (marcat cu cip) cat esti viu , cel putin asta e mult mai interesant . Nu spuneai tu ca nu mai conteaza ce se intampla cu corpul tau dupa ce mori? atunci de unde interesul asata asa deodata?


pentru familie conteaza, daca dispari si nu mai esti gasit, si sunt foarte multe cazuri de acest gen, poate daca v-ati uita si la altceva in afara de OTV si ati mai citi cate ceva in afara de Cosmo, ati mai invata ceva, dar deh de asta vom fi mereu niste inapoiati, atata timp cat nu exista pt evidenta o baza de date cu amprenta dentara cum exista in Germania, Sua etc, sau o baza de date du evidenta fiselor dactiloscopice decadactilare , Cip-ul ar fi o solutie

Fugi tu de-aici cu cipurile tale, n-ai vazut ce revolta pe romani cand au introdus pasapoartele cu cipuri?
Cica reprezinta diavolul, dar cred ca erau suparati ca trebuie sa fie atenti la ce fac si cum se comporta, ca daca fac vreo belea se "citeste" imediat.

Uite, Cornelia, un avantaj: accident de avion! Doamne fereste, dar na....
Alt avantaj: se pot prinde raufacatorii mai repede si mai precis.



vreau sa mi se explice si mie in ce consta chestia cu diavolul 666-le in mod sigur nu are nici un sens.. in rest, e mai mult un fel de control al populatiei... poate pentru copii sa fie totusi mai bine daca il pierzi pe strada undeva .. sa-l gasesti, dar in rest chiar nu vad interesul decat cel politic pentru a repera persoane data in cautare
Histria
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:07
De la: cornelia_leia, la data 2011-01-27 16:54:27tigra ...afirmi ca mereu vei face parte dintre inapoiati te citez: " vom fi mereu niste inapoiati, ". Cu toata sinceritatea de asta data nu te pot contrazice , tu sti cel mai bine din ce grup faci parte.
Sfera ta de cunostinte acumulate in timp(asta inseamna ca va trebui sa mai insisti in cursul anilor cu "studiul"sau crezi ca iti ajunge ceea ce sti, sau crezi ca sti?) poate fi mai mare sau aproape inexistenta , mai bine ca tine nu poate sti nimeni. Conditia este sa te analizezi cu luciditate asa cum ai incercat sa faci atunci cand te-ai catalogat.


ma refeream la Romania si la masele de romani, care stau in picioare Duminica la biserica si asvulta cum popa ala, care poate iubeste baietii sau mai rau copiii, le spune ca internet-ul este unealta diavolului, pai hai sa ne intoarcem in urma cu ceva zeci de ani sa ascultam imnul la ora 22.00, la romanii care savureaza emisiunile de la OTV (cred ca faci parte dintre ei), si scandalurile mondene, ca de asta au ajuns toate parasutele vedete nationale. dar bine voi l-ati votat de 2 ori pe Base si asta spune tot, bafta si ai grija sa nu citesti chestii inteligente ca s-ar putea sa ai o revelatie, si orice revelatie este arma diavolului. Si pt ca erai curioasa trebuia sa lucrez la o divizie din cadrul brigazii antidrog si de asta pot spune ca stiu mai multe ca tine .
visan_georgiana
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:09

Cica reprezinta diavolul, dar cred ca erau suparati ca trebuie sa fie atenti la ce fac si cum se comporta, ca daca fac vreo belea se "citeste" imediat.

Uite, Cornelia, un avantaj: accident de avion! Doamne fereste, dar na....
Alt avantaj: se pot prinde raufacatorii mai repede si mai precis.[/quote]

cip-uirea si mie mi se pare extrema, dar vb ta Doamne fereste accident de avion, sau cazi prin vreo prapastie intr-o drumetie si te gasesc astia peste cateva luni, cum te mai identifica? Dupa semnalmente , ceea ce este total relativ, cum suna asta "cadavru descoperit in prapastia X, sex ..., inaltime 1.80, data aproximativa deces , acum 5 luni, ahaa poate e Gica a lu Leana ca a baut tot cazanul de tuica si a zis ca se face haiduc si pleaca in munti", hai sa fim seriosi, in loc sa profitam de tot ceea ce ne ofera tehnologia actuala, ne batem joc
visan_georgiana
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:14
De la: TIGRA, la data 2011-01-27 17:14:27
Cica reprezinta diavolul, dar cred ca erau suparati ca trebuie sa fie atenti la ce fac si cum se comporta, ca daca fac vreo belea se "citeste" imediat.

Uite, Cornelia, un avantaj: accident de avion! Doamne fereste, dar na....
Alt avantaj: se pot prinde raufacatorii mai repede si mai precis.


cip-uirea si mie mi se pare extrema, dar vb ta Doamne fereste accident de avion, sau cazi prin vreo prapastie intr-o drumetie si te gasesc astia peste cateva luni, cum te mai identifica? Dupa semnalmente , ceea ce este total relativ, cum suna asta "cadavru descoperit in prapastia X, sex ..., inaltime 1.80, data aproximativa deces , acum 5 luni, ahaa poate e Gica a lu Leana ca a baut tot cazanul de tuica si a zis ca se face haiduc si pleaca in munti", hai sa fim seriosi, in loc sa profitam de tot ceea ce ne ofera tehnologia actuala, ne batem joc[/quote]
...mare problema daca nu te identifica ...cand esti..."parci" (ce sa zic)...si-ti zic...tocmai ieri am vb cu sora mea care e in State, tocmai pe chestia aceasta...si stii...cipurile acelea de identificare se pot "inocula" tocmai in zona fruntii si a incheieturii mainii(intamplare? )...si atentie...procesul a inceput!
kudika195501
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:22

...mare problema daca nu te identifica ...cand esti..."parci" (ce sa zic)...si-ti zic...tocmai ieri am vb cu sora mea care e in State, tocmai pe chestia aceasta...si stii...cipurile acelea de identificare se pot "inocula" tocmai in zona fruntii si a incheieturii mainii(intamplare? )...si atentie...procesul a inceput! [/quote]

dar daca copilul tau ar fi dat disparut si asta ar ajuta gasirea sau identificarea lui nu ar conta? anual dispar extrem de multi copii, care sunt cautati de familiile lor zeci de ani, si de multe ori nu sunt gasiti niciodata ....., sau sunt gasiti si sunt identificati dupa haine, ti se pare concludenta si pertinenta aceasta metoda de identificare? mie nu
visan_georgiana
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:29
De la: kudika195501, la data 2011-01-27 17:22:55
...mare problema daca nu te identifica ...cand esti..."parci"



pentru tine personal, care esti dus demult in alte lumi, nu conteaza, dar cum ramane cu familia ta si toti cei care te indragesc si tin la tine?
kudika_pudika
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:32
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-27 17:32:52
De la: kudika195501, la data 2011-01-27 17:22:55
...mare problema daca nu te identifica ...cand esti..."parci"



pentru tine personal, care esti dus demult in alte lumi, nu conteaza, dar cum ramane cu familia ta si toti cei care te indragesc si tin la tine?

...ok...trebuie sa va dau dreptate in acesta privinta...insa nu stiu daca merita "afacerea"
kudika195501
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:41
Daca il schimbam pe Basel pa cine sa mai punem...ca au fost toti... si daca gaseste copilul bucati cu ce te mai ajuta in afara de o inmormantare crestineasca. Copii care dispar majoritatea sunt din familii dezorganizate sau cu parinti workoolici.
calutul
Postat pe 27 Ianuarie 2011 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mersul la sala 3 De la: kudika_934669 17 Decembrie 2013 09:45
Pff ..probleme cu parul!!! 3 De la: kudika_14576 8 Ianuarie 2013 12:36
Concurs 1 De la: kudika457973 17 Mai 2012 20:36
pilulele de potenta! 10 De la: healthy017415__oliver 30 Martie 2012 17:49
Povestea Adelinei si Loredanei 6 De la: piscolino 19 August 2011 12:25